Main Menu

RideBack

Started by Dreamcleaver, 2009-01-17, 05:01:49

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

A történet a közeljövőben játszódik, ahol egy GGR nevű szervezet vette át a világuralmat magánhadserege által. Béke van, de a szabadságjogok korlátozása árán. Az új világrend és a hadsereg ellen egyre nagyobb a gyűlölet, szaporodnak a tüntetések.
Ogata Rin tehetséges balerina, aki a színpadnak élt, és semmit sem érzékelt a külvilágból. Azonban egy sérülés miatt (ami begyógyult) lemond álmairól, feladja a táncot és barátnőjével egyetemre megy. Itt talál rá a RideBack klubra, ahol fura, humanoid motorkerékpár-mecha hibridek tuningolásával és vezetésével foglalkoznak. Rin kipróbál egyet, és magával ragadja az élmény. A gép mintha értené amit mond neki, követi mozdulatait, már-már táncol vele. Egy új világ nyílik meg előtte.

MADHOUSE produkció. Gyönyörű grafika (a sakura virágzás valami elképesztően jól nézett ki), kiváló animáció, minőségi CG.
Az első rész csak bevezetés volt, úgyhogy a történetről még nem lehet sokat mondani. A hangulat fura keverék a könnyed school-life stílusnak és a komolyabb drámai hangvételnek, bár ez utóbbiból még itt nagyon kevés érződik, csupán a háttérsztoriban. Gondolom később dominánsabb lesz.

A jövő zenéje még, hogy milyen lesz, de nagy a potenciálja a sorozatnak szvsz.

Az OP meg epic.

Az [I-Z] féle sub könnyen olvasható, minnőségi munkának tűnik. A videóminőségre sem lehet panasz (720p HD-t néztem, de van SD verzió is). Sajna softsubos mkv helyett hardsubos mp4, gondolom hogy PS3, PSP, mobil, kávéautomata, elektromos vibrátor, akármi le tudja játszani.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Na bemásolom ide az első rész összefoglalóját, hogy megmaradjon az utókornak. :D
Quote from: NLZ on 2009-01-15, 22:29:05
Érdekes ez a RideBack, de így elsőre annyira nem vészes.

Kiscsaj pörög a színpadon, közben gondolatban elmeséli, hogy 2025 van, a világot átvette valami banda mechák segítségével. Hadovál még valamit a kiscsaj, végül eltaknyol. Jön OP.
Sakura, két iskoláslány dumcsizik a megállóban, egyik kinyújtja a kezét, rászáll egy szirom, amit lefúj a szél, mire ő megijed. Jön az epizódcím. Fickó dumál a diákoknak, mint ha valami évnyitó/-záró duma lenne.
Az iskoláslány otthon, telefonálni próbál valami fiút, de a nagyi mondja, hogy nincs otthon. Másik csajszi kiszól a fürdőszobából, úgy néz ki most költöztek össze. A notebookon egy kis hiradó, aztán vágás.
Étkezde, a két kiscsahhoz odamegy valami elsős, lerohanja főhősünket a balettfangirl. Jön valami felsős csajszi, az ex-balettos a bnője segítségével sikeresen elmenekül. A fangirl csalódottan távozik, mert megtudja, hogy az ex-balettos ex.
Csajszikánk az esőben bandukol, hirtelen kisuhan egy furcsa motor a raktárból. Csajszikánk nagy bátran benéz, a villámtól megijedve pedig egyenesen beugrik. Meglát bent egy piros motort, elkezdi nézni. Előbukkan egy kockafej csávóka, megkérti csajszikánkat, hogy akar-e csatlakozni a klubba. A fickó erősen tukmálja a csajt, hogy próbálja ki a motort, ecseteli, hogy milyen badass kétkerekű ez, hogy nem csak egyesen tud menni. A csaj belemegy, ráugrik a motorra. Eláll az eső, kigurul a szabadba, mire elszabadul a motor. A csaj élvezi, szinte már táncol a cuccal. A geek összefut robogóval a keménycsaj klubtaggal, az átveszi az irányítást, persze nem érik utol. A csajszi féktelenül száguldozik tovább, a rész elején elgurult csávó is segíteni próbál neki, a motor faránál szét van jőve egy kábel. Időbe viszont már nem tud segíteni neki, a csaj valami építkezésen elszáll, de élvezi. ED.
8/10 eddig simán. :D
[reserved]

KeLa

Eddig jónak tűnik, ez volt az egyik amire vártam és az első rész nem okozott csalódást. Az animáció valóban nagyon szép, és bár én annyira nem kedvelem a CG-t, ennél nem zavart.

Prof. William

Nem rossz anime így elsőre de az openingből viszont tökéletes altató válna. Ennyire semmitmondó OP-ot rég láttam.

chilip

első rész letudva, télleg nagyon jó volt :) OP és ED is bejön. várom kövi részt

NLZ

Az OP tényleg kissé gyergya, nem derül ki belőle, hogy ebből most slice-of-life, code geass szintű kormánydöntés, harc, romantika, vagy mi lesz. :)
[reserved]

KeLa

A lényeg végül is benne van, a főszereplő és a rideback. A többi meg zsákbamacska :smile:

Dreamcleaver

#7
OP-nél engem általában csak a zene érdekel, az alapján ítélem meg.  :smile:
De amúgy a RideBack-elés ( :D) a sztrádán meg hangulatos imho.
Első részben valahol említették, hogy utcára tilos kivinni őket, szal az OP-t úgyis lehet értelmezni, hogy lázadás a rendszer ellen, utazás a szabadság felé (folyamatosan kel fel a nap, sötétség -> fény) etc etc, bár kétlem, hogy ennyire mély tartalma lenne.
A zene k*rva jó, nekem ennyi elég.

EDIT: Hm, amikor a Sakura cseresznyefa levele hullik, az már ősszel van? Akkor az nem is virágzás. Folyton olyan érzésem van a sok rózsaszín miatt. Mindegy, annyira nem fontos.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

Ja, a MELL OP-ok jók szoktak lenni, de lehetne jobb az angolja... teh engrish... :D

motifator

Megnéztem én is az első részt. Elég  :wtf: ez a motor mecha dolog, már akkor se tudtam elképzelni, amikor előzetesekben olvasgattam róla. De nagyon ígényes lett a kivitelezés, a CGI részek nagyon jól néznek ki, szal kellemesen csalódtam, na.

Ami furcsa, az a karakterdizájn, a szereplők és az egész környezet. Ha nem lennének benne mechák, azt hinném, hogy ez egy josei sorozat. Mindenesetre kiváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki belőle. Az is lehet, hogy egy nagyon kellemes egyveleg lesz a végeredmény.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-17, 16:19:26
OP-nél engem általában csak a zene érdekel, az alapján ítélem meg.  :smile:
De amúgy a RideBack-elés ( :D) a sztrádán meg hangulatos imho.
Első részben valahol említették, hogy utcára tilos kivinni őket, szal az OP-t úgyis lehet értelmezni, hogy lázadás a rendszer ellen, utazás a szabadság felé (folyamatosan kel fel a nap, sötétség -> fény) etc etc, bár kétlem, hogy ennyire mély tartalma lenne.
A zene k*rva jó, nekem ennyi elég.
Attól félek egyedül, hogy az anime végére a RideBackosok átcsapnak Black Knightsba. :)
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2009-01-17, 17:52:25
Attól félek egyedül, hogy az anime végére a RideBackosok átcsapnak Black Knightsba. :)
Komolyan nekem is ilyen előérzetem van :) De egy rész alapján nem lehet mondani semmit, majd meglátjuk.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

én külön örülnék ennek, csak ne menjenek át utána Black Knights-ból Power Rangersbe :D

Dreamcleaver

Én inkább arra tippelnék, hogy alternatív módokon fogják alá ásni a rendszert. Üzeneteket/csomagokat közvetítenek, kimenekítenek/elrejtenek embereket, kémkednek. Kétlem hogy direktbe fegyvereket szerelnek majd a RideBack-ekre és elkezdik lövöldözni a katonai mechákat. Esetleg felrobbantanak valamit, de az a max. Persze csak találgatok.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Flaser

Engem az is nagyon érdekelne, hogy avval mikor szembesülnek, hogy a "hős lázadók" sem makulátlan lovagok, hanem ők is csak emberből vannak.

Ill., hogy lesz-e valaki aki a rendszer oldalára áll és az ő szemszögéből hogyan festenek a dolgok.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

NLZ

Még az is kérdéses, hogy egyáltalán lázadós lesz az anime. Bár eléggé sanszos, hogy ez a sablonsztori lesz. :/
[reserved]

fraglimiter

Quote from: Flaser on 2009-01-18, 20:49:06
Ill., hogy lesz-e valaki aki a rendszer oldalára áll és az ő szemszögéből hogyan festenek a dolgok.

Nagymama? Eleg vonalasnak tunik es ehhez meg parosul az allitasa szerint is nagy haz ami, háááát, lassuk be egy elnyomas/diktatura (ez sem tisztazott meg teljesen) alatt csak egy bizonyos kozegben mozgo embereknek adatik meg. Nem kell messzire menni peldakert... Amellett tokeletesen bele illene a csaladon-beluli-vilagnezet-elteres klisebe.

Flaser

Quote from: fraglimiter on 2009-01-19, 00:15:20
Quote from: Flaser on 2009-01-18, 20:49:06
Ill., hogy lesz-e valaki aki a rendszer oldalára áll és az ő szemszögéből hogyan festenek a dolgok.

Nagymama? Eleg vonalasnak tunik es ehhez meg parosul az allitasa szerint is nagy haz ami, háááát, lassuk be egy elnyomas/diktatura (ez sem tisztazott meg teljesen) alatt csak egy bizonyos kozegben mozgo embereknek adatik meg. Nem kell messzire menni peldakert... Amellett tokeletesen bele illene a csaladon-beluli-vilagnezet-elteres klisebe.

A nagyi mondjuk a rendszer kivételezettje, de mivel ő ezt úgy "kapta"/"szerezte", hülye lenne lemondani róla.

Sokkal érdekesebb (...és kevésbé egysíkú) egy az új "elithez" tartozó valaki problémaköre.

Meddig lehet elmenni az elnyomásban, meddig tudja ezt összeegyeztetni azzal a belső értékrendszerrel amely elvileg "felhatalmazza" erre, mit csinál, ha kiderül, hogy az általa szolgált rendszer vezetői számára ez az értékrendszer csak kifogás, hogy a saját pecsenyéjüket sütögessék stb.

A David Weber féle Honorverse könyvek azért (is) voltak érdekesek, mert ott a másik oldal is tele volt pozitív vagy legalábbis megérthető emberekkel, akikre nem mondhattad kapásból, hogy velejéig romlott, gonosztevők lennének.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Draconire

Szerintem elmennek a rideback-ekkel egy színházba balettozni, aztán egyszer egy drámai pillanatban megbotlik a csaj, de a motor megmenti és kiderül hogy az anyja szelleme van belezárva.

NLZ

:facepalm:  Inkább hanyagoljuk a spekulációkat, először lássuk, hogy mivel van dolgunk. :D
[reserved]

chilip


KeLa

Jó rész volt, de még mindig nem vágom h a RideBack clubnak mi köze lesz GGP vs terroristák harcban O_o
Az elején említették h fehér rideback-eket fognak használni a rend fenntartására, szal arra tudok gondolni h velük/ellenük lesz vmi...

Dreamcleaver

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de sztem annak a versenynek Rin és Kataoka között írtó jó hangulata volt!  :D Ráadásul az ilyesfajta mangák hálásak a meganimésítésért, mert mozgóképen jobban átjön a dinamizmus.
Rohadt jól nézett ki, mikor Rin megcsinálta piruette-t a kanyarban és utána visszaváltott Spread Legs From-ba.
De az is poén volt, mikor Kataoka kézzel vette a kanyarokat.

Amúgy még mindig a school life része a domináns, de ez logikus, mert még csak felvezetik a sztorit. Bár Kataoka terveire Rin-nel azért kíváncsi lennék.

Amúgy meg a TV Híradó-ban valami olyasmit mondtak, hogy a terroristák RideBack-eket használtak, meg elvileg a rendfenntartó erőknél is fog szerveződni egy RideBack-es csoport.

Egyedül ami kicsit zavar, az Rin motivációjának felületessége. Oda van a RideBack-elséért, de a motivációja nincs nagyon alátámasztva. Eleve nem vágom igazán, hogy miért hagyta abba a balettet.


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Flaser

Nemrég elolvastam az első volume-ot a mangából. Hát, eléggé más. Sokkal hangsúlyosabb, hogy a hátérben fokozódik a feszültség, a diák szövetség tüntetést szervez, s kis híján Rin is belekeveredik. Meg a rajzoló sokkal több időt szánt arra, hogy bemutassa a "klub megítélését": otakuk, majrés társaság (kis híján ki is mondják, hogy looserek); de a vezetővel a "gorillával" senki nem mer ujjat húzni. Az is lejön a mangából, hogy a diakszövetség alapvetően populista/bulis társaság. Velük szemben a RideBack-esek fanatikusak, de próbálják távol tartani magukat a politikától.

Szóval elég sok különbség van, meglátjuk mit hoz ki belőle az anime. Egyelőre a legnagyobb különbség az, hogy semmi időt nem szántak a RideBack klub negatív megítélésnek bemutatására és Rin barátnője itt rögtön támogatja a belépését, holott a mangában "looser" dolognak tartja.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

KeLa

Quote from: Flaser on 2009-01-22, 04:56:56
Nemrég elolvastam az első volume-ot a mangából. Hát, eléggé más. Sokkal hangsúlyosabb, hogy a hátérben fokozódik a feszültség, a diák szövetség tüntetést szervez, s kis híján Rin is belekeveredik. Meg a rajzoló sokkal több időt szánt arra, hogy bemutassa a "klub megítélését": otakuk, majrés társaság (kis híján ki is mondják, hogy looserek); de a vezetővel a "gorillával" senki nem mer ujjat húzni. Az is lejön a mangából, hogy a diakszövetség alapvetően populista/bulis társaság. Velük szemben a RideBack-esek fanatikusak, de próbálják távol tartani magukat a politikától.

Szóval elég sok különbség van, meglátjuk mit hoz ki belőle az anime. Egyelőre a legnagyobb különbség az, hogy semmi időt nem szántak a RideBack klub negatív megítélésnek bemutatására és Rin barátnője itt rögtön támogatja a belépését, holott a mangában "looser" dolognak tartja.
Miért mit vártál? Elvileg 12 részes lesz, szal gondolom gyorsabban kell haladnia az eseményeknek.
Ettől függetlenül nem biztos h kimarad minden amit írtál. Am aki manapság tökéletes mangahűséget vár az animéktől, az álomvilágban él. :smile:

És bár én még nem olvastam a mangát - de mindenképpen elkezdem vmikor - úgy láttam más fórumokon h meg vannak vele elégedve a mangások is.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-22, 04:07:58
Egyedül ami kicsit zavar, az Rin motivációjának felületessége. Oda van a RideBack-elséért, de a motivációja nincs nagyon alátámasztva. Eleve nem vágom igazán, hogy miért hagyta abba a balettet.
Gondolom azért hagyta abba, mert nem tudott megfelelni az anyja által felállított szintnek. Végül is mindenki azt várta el tőle h ő is ugyanakkora sztár lesz. Hiába tudta volna folytatni, az már nem lett volna az igazi.

Dreamcleaver

#25
Flaser: Nem akarom elolvasni a mangát a spoilerek miatt, majd az anime után, de így látatlanba is két dolgot reagálnék:

1. Egyetértek abban, hogy a RideBack club társadalmi hátterét és megítélését jobban ki kéne fejteni.
2. Viszont ez a "looserség" dolog a mangában nagyon rosszul hangzik. Mióta looserség hi-tech mecha-mocikkal száguldozni? Ez olyan, mintha ma egy versenymotorosra, vagy tuningcar streetracerre azt mondanák hogy looser. Az emberek vagy irigylik vagy szélhámosnak tatják őket, de tuti nem loosernek. Ráadásul említik az animéban, hogy Kataoka valami elismert bajnok is RideBack-elésben, szal a sportágnak van tekintélye.

Rin barátnője meg ezért ebszolút nyerőbb az animéban. Ő áll a legközelebb Rin-hez, és pontosan megérti, hogy miért is akar RideBack-elni (jobban mint a néző egyelőre). Szal tőle meg extra hülyén jönne ki, ha looserségnek tekintené imho.

Edit. A mangából ugye még csak 1 vol van lefordítva? #lurk-ön annyi van. Ha esetleg van több is, akkor linket pls, thx.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-22, 12:53:53
Edit. A mangából ugye még csak 1 vol van lefordítva? #lurk-ön annyi van. Ha esetleg van több is, akkor linket pls, thx.  :smile:
Yep, csak ennyi van.

Flaser

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-22, 12:53:53
Flaser: Nem akarom elolvasni a mangát a spoilerek miatt, majd az anime után, de így látatlanba is két dolgot reagálnék:

1. Egyetértek abban, hogy a RideBack club társadalmi hátterét és megítélését jobban ki kéne fejteni.
2. Viszont ez a "looserség" dolog a mangában nagyon rosszul hangzik. Mióta looserség hi-tech mecha-mocikkal száguldozni? Ez olyan, mintha ma egy versenymotorosra, vagy tuningcar streetracerre azt mondanák hogy looser. Az emberek vagy irigylik vagy szélhámosnak tatják őket, de tuti nem loosernek. Ráadásul említik az animéban, hogy Kataoka valami elismert bajnok is RideBack-elésben, szal a sportágnak van tekintélye.

Rin barátnője meg ezért ebszolút nyerőbb az animéban. Ő áll a legközelebb Rin-hez, és pontosan megérti, hogy miért is akar RideBack-elni (jobban mint a néző egyelőre). Szal tőle meg extra hülyén jönne ki, ha looserségnek tekintené imho.

Edit. A mangából ugye még csak 1 vol van lefordítva? #lurk-ön annyi van. Ha esetleg van több is, akkor linket pls, thx.  :smile:

A barátnő a mangában is kiáll Rin mellett, de előtte inkább pasizni szeretne Rin-el együtt, ugyanis a Diák Szövetség tele van egy rakás "döglesztően jó sráccal".

A looserség meg úgy értendő, hogy a Rideback-esek szokatlanok, maguknak valók és úgy általában nem bulisak. Ez Japánban - és szerte a világban - a "FAIL" egyik definíciója,  ahol a fiatalok felszínes életet élnek és a társasági élet elsősorban a megjelenésről és a benyomásokról szól.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

A 3. rész is nagyon  :Kiraly: volt, és kezd beindulni a GGP-szál is.

NLZ

Nem volt rossz a harmadik rész, de a záró jelenetről hirtelen ez ugrott be, nem is értem miért. :D
[reserved]