Main Menu

Toradora!

Started by LuckyDingo, 2009-02-09, 16:51:39

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Nos mivel már sírva könyörögnek ilyen meg olyan topicokban, hogy ne szemeteljük teli toradorás vitákkal, élményekkel a többi nem erre való topicot, ezennel megnyitom a Toradora! témát /mivel más még nem volt hajlandó rá XD/

Szal...

Toradora!
(とらドラ!)


Műfaj: vígjáték, romantikus, school life, néha emo, de nem ez a legjellemzőbb

Story:
Takasu Ryuuji egy tök normális egyén /kivéve az extrém tisztaságmániáját O.o/, akinek egy gondja van. Ijesztő a tekintete ezért mindenki azt hiszi, hogy ő egy delikvens diák, így nem sok esélye van arra, hogy barátnője legyen, mivel mindenki fél tőle. Van egy lány akibe szerelmes stbstb.. lényeg hogy Minori a neve és ő egy munkamániás, sportimádó kelekótya csajszi.
Yuusaku Kitamura Ryuuji legjobb barátja és a történet elején épp arról van szó, hogy egy osztályba kerültek, szal mindenki happy + ilyenek, mikor egyszer Ryuuji valami oknál fogva összeütközik az iskola legrettegettebb Tsunderéjével, akit Aisaka Taigának hívnak és "Palmtop Tiger"-nek becéznek. Ez a csajszi Minori legjobb barátnője és Ryuuji egyetlen esélye, hogy közel kerüljön szíve választottjához. Taiga meg éppen Kitamurába szerelmes, szóval megkötik a vérszer... paktumot, hogy Ryuuji segít Taigának, Taiga meg Ryuujinak a szerelmi életében.

Ami-fanok kedvéért spoilerben: [spoiler]Később megjelenik egy Ami Kawashima nevezetű csaj, aki modellkedik és szemétkedik, de minden megvan benne, ami egy épeszű férfinak kellhet. Ami Kitamura gyerekkori barátja és később plátói szerelem fűzi Ryuujihoz.. ha jól vettem észre :D[/spoiler]

Epizódok száma: 25
Még fut, de már nem sokáig...

bimanc

Quote from: LuckyDingo on 2009-02-09, 16:51:39
Ryuuji valami oknál fogva összeütközik az iskola legrettegettebb Tsunderéjébe
::)

De hogy valami értelmeset is írjak, elég érdekes ez a Toradora. Annak idején a nagy hype miatt kezdtem el nézni, de két rész után nem bírtam az idegesítő karaktereket és a tipikus alapsztorit. Kb. a hatodik résznél kapcsolódtam be újra (továbbra is a  nagy hype miatt), és nagyjából nézhetőnek találtam, de azért nem nyűgözött le. Viszont. Ami a 13-k rész óta történt, az valami eszméletlen. Az utolsó 6 részben valahogy meg tudtam szeretni mindegyik karaktert (bár a papagájt elkaphatná már egy macska), és a sztori is sokkal többet tartalmaz, mint azt az ember az elején gondolná. Szóval, röviden: az eleje kicsit nehézkes, de a kétszámjegyű részektől mestermű.

LuckyDingo

hmm :D De legalább elolvastad :D javítva XDDDD

Chronus

Egész jó, hogy így a 18. rész után végre nyílt neki egy topic :D

Enyhén lesz lemaradásba mindenki aki most néz ide, hogy wtf ez.

motifator

Valóban hamarabb kellett volna topikot nyitni neki, de hát ez van, így is köszönet LuckyDingonak, hogy megcsinálta.
De azért is kell neki a topik, mert így legalább nem szemeteljük tovább a Toradorás postokkal az új animék topikot, és valamiért úgy érzem, hogy a hátralevő néhány rész is fog pár oldalnyi hozzászólást szülni :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

balu01

Én még csak 5 részt láttam, de határozottan tetszik eddig :D
Már vártam mikor jön Ami, és hát elsőre nem gondoltam volna hogy olyan amilyen :D

bimanc

#6
Az első részeknél szerintem nem volt olyan kiemelkedő, hogy komolyabban kellett volna foglalkozni vele, tényleg az utolsó 6-8 rész volt eddig, ami miatt megérdemli a figyelmet. Mondjuk én erős előíteletekkel ültem le nézni, és ennek ellenére mégis tetszik.

Ami meg nagyon tenyérbemászó volt, mikor megjelent, de aztán kiderült róla, hogy érző lény.  :zomg: Ráadásul az egyik legfontosabb karakter lett, míg a többiek lelkileg össze vannak omolva, addig ő az egyetlen biztos pont. Jó ötlet volt a készítőktől, hogy egy felnőtt, mondjuk valamelyik tanár helyett egy a szereplőkkel egykora ( :szemuveges:), sok mindent tapasztalt lányt raktak be ebbe a szerepbe.

(a nyítószöveg meg jó volt, csak feltűnt az mondat)

És végre van hova rakni a Toradorás képeket:  :D

NLZ

Főhőseink ufó alteregói ezek? :D
[reserved]

Soul

Taigához még passzol is a szem  :smile:.Ami meg olyan mintha Ryuuji lenne parókában.

smash++

Végre utolértem a töltésemet és 18-as is kivégezve.
A papagáj nagyon király szerintem :)

Ami ismét hozta a formáját. Most is tök jól utalt a dolgokra a szertárban, de természetesen a főhős nagyot hall...marha jó jelenet volt.
Biztos lesz még Aminak is egy "viszautasítós" jelenete.ű

"Ami Kitamura gyerekkori barátja és később plátói szerelem fűzi Ryuujihoz.."
LD: Szerintem ez nem teljesen igaz.

LuckyDingo

Quote from: smash++ on 2009-02-09, 22:42:38
Végre utolértem a töltésemet és 18-as is kivégezve.
A papagáj nagyon király szerintem :)

Ami ismét hozta a formáját. Most is tök jól utalt a dolgokra a szertárban, de természetesen a főhős nagyot hall...marha jó jelenet volt.
Biztos lesz még Aminak is egy "viszautasítós" jelenete.ű

"Ami Kitamura gyerekkori barátja és később plátói szerelem fűzi Ryuujihoz.."
LD: Szerintem ez nem teljesen igaz.

Ryuuji úgy néz ki, mint aki szereti Amit? Nem hinném, viszont Ami egyfolytában esélyeket akar.. lol :D Mi ez ha nem plátói szerelem? :XD

Ryuuji asziszi, hogy Minorit szereti, de ez sem igaz, a végén Taigával, vagy senkivel se szabad összejönnie. Nem értem miért nem jött még rá, hogy vele jön ki a legjobban :D

Soul

(Nagy élet bölcsesség) Külső szemlélőként mindenki okos, de ha te lennél hasonló helyzetben, te is "vak" lennél.
A plátói meg konkrétan nem az amikor valaki titkon szeret valakit(és nem lép semmit)? Pár résszel levagyok maradva, de Ami nem plátóinak tűnik nekem  :smile:.

Chronus

Ryuuji teljesen tisztába van vele, hogy Ami mit akar tőle. Nem a tudással van a gond, hanem a hajlandósággal. Mást szeret. Ennyi.

BTW, ha jól tudom a párkapcsolati rész még a novellákban se lett lezárva eddig, szóval nem valószínű, hogy bárki összejön bárkivel.

Én inkább több évadot jósolok. Ha az a gány Zero no Tsukiwhatever és a Shakucrap Shana is kap, akkor ez is.

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2009-02-10, 00:23:33
Én inkább több évadot jósolok. Ha az a gány Zero no Tsukiwhatever és a Shakucrap Shana is kap, akkor ez is.
:tezsvir: Én is így érzem és pont ezért :D

Amúgy Soul, ennyire "vak" élő ember nem lehet, csak ha nagyon hülye. Ennél már csak a Yuria100%Shikiben a főhős a vakabb, de ő ultra vak... XD

Ami szinte felajánlotta magát a 18as epben. Ryuujinak nem kellett, ennyi :D Szomorú lenne ha végül valami fura csavar miatt mellette állapodna meg. Ha Ami látná, hogy Ryuuji csak "ha ló nincs" alapon lenne vele, tuti nem menne bele a kapcsolatba :D

Darkstar

Quote from: LuckyDingo on 2009-02-10, 01:35:34
Szomorú lenne ha végül valami fura csavar miatt mellette állapodna meg.

Speak for yourself, shipper.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

hát úgynézki minorin nem fog UFO-kra vadászni ryuujival :P :D ha értitek mire gondolok. egyre biztosabb a taiga end

NLZ

Quote from: chilip on 2009-02-13, 15:06:01
egyre biztosabb a taiga end



Azért egy jó poén volt a részben
[spoiler][/spoiler]
:D
[reserved]

LuckyDingo

Hát jah.. főleg, hogy Taiga is érzi már, hogy neki Ryuuji kell :) Az a Mackó Mikulásos jelenet aranyos volt XD Ryuuji fejét megnéztem volna, mikor ott forgatta Taigát XDDD

Az énekes jelenet meg.. hát.. nem a legjobb ruhát és hajviseletet választották.. nem jött be :D Úgy néztek ki, mint két öregasszony a nyugdíjasklubban. Amúgy nem volt rossz a 19es rész :)

Xzone

Ryuuji a hátrawaxolt hajjal meg azzal az öltönnyel már tényleg teljesen yakuzának nézett ki.

NLZ

#20
Azért remélem nem a kötelező tsundere end lesz. :( Már csak Ryuujiban bízhatok, hogy lepattintja. Bár amilyen nyomi, meg most, hogy Minori kikosarazta, lehet az első lány nyakába borul, aki kikezd vele. És Aminak épp az imént lett a töke tele Ryuujival, szal.... :(
:D
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: Xzone on 2009-02-14, 14:14:35
Ryuuji a hátrawaxolt hajjal meg azzal az öltönnyel már tényleg teljesen yakuzának nézett ki.
Amúgy télleg :D Megértem hogy miért úgy hordja a haját, ahogy XD

Chronus

Remélem semmilyen end nem lesz. Suzumiya-Haruhi-style ending ftw.

motifator

I almost cried watching ep. 19. What the fuck is wrong with me? SRSLY WTF?  :falba:

De most tényleg, 1-2 epizód után világos volt, hogy ez egy jó sorozat lesz. De hogy ennyire? Hogy a karaktereket majd annyira megszeretem, hogy 6 résszel a vége előtt könnyes szemmel meredek a képernyőre? Mi jön még itt? Más sorozatok az utolsó részben se tudnak tizedennyi érzelmet kicsikarni belőlem, ebből meg még hátravan 5 rész.

Annyira nehéz most elképzelni a Taiga x Ryuji endinget. Annyira nem animés. Teljesen szokatlan lenne, hogy a főhős összejöjjön bárkivel egy sorozat végén, főleg nem a tsundere főhősnővel. A tsunderéknek az a dolguk, hogy amikor már majdnem elcsattan egy csók, ők jól szájbavágják a főhőst és elküldik az anyjába. Olyan nincs, hogy összejössz a tsunderével. Az a tsundere, akivel össze lehet jönni, az per definitionem nem is lehet tsundere.
De tudod mit? Legyen Taiga x Ryuji befejezés. Kiváncsi vagyok, hogy hogy oldják meg. Eddig nem csalódtam a sorozatban, bízom benne, hogy a befejezést is nagyon jól meg fogják csinálni.
Ha nem lesz befejezés? Akkor várhatjuk a következő évadot, aminek nem biztos, hogy örülnék. Mostmár felhúzták az agyamat, mostmár nagyon összekuszálták a dolgokat, szinte az összes szereplőt megbántották, ezek után az volna illő, ha megoldanák rendesen a dolgot, és nem hagynák félbe.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

smash++

Nagyon jó volt a 19-es.
Én őszintén szólva a sorozat elején nem néztem ki belőle, hogy ilyen jó érzelgős részeket is fog adni a végén.
Sajnos már az elején 100% volt, hogy Taiga x Ryuji end lesz.

Ugyan még nagyon bízok Ami end-ben, de sajnos annak szinte semmi esélye. Max az lesz, hogy Ami is végre bevallja a dolgokat, sír egy kicsit és Ryuji kikosarazza (a barom  ::) ).

Azért valamennyire tényleg igaz az, hogy Taiga - Ryuji, Apa - Lánya vagy "Tesó" kapcsolat feeling néha erősen elkap.

Az is elég érdekes amit most Kushieda leművelt...

Taiga részét nagyon szépen megoldották, hogy a végére belehessen kajálni, hogy Ryujit szereti, de Ryuji miként változik meg 5 rész alatt arre kíváncsi vagyok.

motifator

Ryuji is kapizsgálja már néhány rész óta, hogy nem biztos, hogy a Kitamura x Taiga endinget szeretné látni :) Most is Taigához rohant először, és úgy kellett elzavarni onnan Minorinhoz.
Már az ő szíve is Taigához húz, csak jó anime főhőshöz híven fingja sincs a lelkemnek arról, hogy mi zajlik körülötte, a saját érzelmeit is ideértve.

De egy biztos, hogy nagyon várom, hogy mi lesz a szereplőkkel. Nagyon remélem, hogy valahogy feloldják a dolgot, és úgy lesz vége a sorozatnak, hogy egyik szereplő se fog szenvedni túlságosan. Persze egy ilyen szerelmi sokszögben nem lehet mindenki nyertes.
A regényekhez képest nem tudom, hogy hol tart a sorozat, de a regények írója is végleg befejezi most a sztorit a 10. kötettel, így remélem, hogy az animének is rendes befejezése lesz. Egyszerűen a történtek után nem látom értelmét egy második évadnak, legalábbis nagyon nem örülnék neki, ha ezek után valami hülye kifogással semmiben hagynák a dolgot és húznák még 30 részen át. Ez a sorozat nem a slice-of-life kategória.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Szép volt, jó volt. Taiga imádni való, Minorin meg szív szegény.

Viszont eddig meg volt a sorozat QUALITY fejek nélkül, szal most az egyszer elnézem ,de többet nem szeretném látni (Ryuji orr nélkül, Ami érdekes feje mikor Ryujivel beszél a bulin etc).

Ja és nekem az Ami & Taiga előadás kicsit overkill volt. Valahogy nem volt MOE a koreográfia, hülye volt a frizurájuk, a rúzs meg mindkettőjükön borzalmasan állt.

Szal ez a rész 10/10 helyett most csak 9/10.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

A kisminkelt anime csajoktól általában kiver a frász, Taiga és Ami is elég szarul néztek ki, de ez már csak így szokott lenni.

Azt meg nem értem, hogy az orr nélküli arcok miért csak most tűntek fel. A szereplőknek a kezdetektől fogva nincs orruk, csak ha egészen profilból mutatják őket. Ami is csak a rúzs meg a szemfesték miatt néz ki olyan hülyén abban a jelenetben, épp most néztem meg megint.
Szal szerintem nem lett érezhetően rosszabb a rajzolás minősége, az orrnélküli fejek a kezdetek óta ott vannak, ilyen a karakterdizájn és kész. Persze nem azt mondom, hogy nekem tetszik, de már megszoktam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Akkor lehet nem az orr, de valami nem stimmelt nekem. Nézd végig az Ami- Ryuji csevejt a bulin. Valahogy Ryuji-nek nagyon nem okés a feje (meg pl Ami profilja is fura, mikor hátranéz a válla fölött). Lehet a hátrazselézett haj teszi, vagy nem tudom. Eddig semmi gondom sem volt a kari dizájnnal, sőt kifejezetten tetszett.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soul

Vicces, remélem nem fajul el hogy lesznek sisters brothers verziók is  :smile:.[spoiler]mármint coal...  :smile:[/spoiler]