Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Dragon

Itt leadhatjátok a voksotokat az említett anime-re.
A célom evvel egy hozzávetõleges képet kapni a tetszési indexérõl.
Elõre is kérném, hogy olyanok voksoljanak, akik véleményt is tudnak nyilvánítani a dologról, és nem az animenfo-ról másolt pontozást írják ide.
(gy.k.: látták a sorozatot, és nem a konyhában krumplit pucoltak, miközben a szomszéd szobában halkan ment a számítógépen...)
Szintén kérném, hogy ne itt flame-eljetek ezügyben (se másban, se sehol).
Aki anyázni akar az küldjön PM-et.
Más: nem kötelezõ ide postolni, és a postokat sem kötelezõ elolvasni, ezt tartsátok szem elõtt.

Én már leírtam, hogy mik tetszettek és mik nem tetszettek benne, ___itt___

Várom az értelmes, intelligens lények módjára megírt hozzászólásokat.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

#1
Ígérem egyszer jönni fog a részletes magyarázó véleményem, hogy nekem "miért nem tetszett" a sorozat (már a 1/3-a elkészült :)). De addig is leadom rá a szavazatomat. :) (ja, amúgy a sorozatot végignéztem, csak a mostanában megjelent kiegészítõ részt nem láttam még, és tartok tõle nem is szeretném)

edit: az 5-ös skála miatt nagyon hajlok az egyes adására, de igazából egy 3/10 járna neki részemrõl de a 2 által képviselt 4/10-et már túl soknak találom... de ha meg egyesre szavazok, akkor teljesen olyannak tûnik, mintha ellensúlyozni akarnám csak a sok esetleges 5-öst... útálom az 5 értékû pontozási rendszereket... valami ilyet jelölnék: "borzalmasan gyenge alkotás, senkinek sem ajánlanám 3/10" :)

edit2: és az elnevezések se jók... 2-es mellett ott van egy elégséges szó, ami nálam az 50% feletti teljesítménnyel függ össze... olyat pedig nem hozott... mindegy, adok rá egy egyest... hogy a "sorozat-gyûlölõk" jeles képviselõjeként pozíciómhoz méltóan szavazzak, bocsánat :)

Rune

Nekem az egyik kedvenc animém lett...bár az tény hogy hangulat kell hozzá de akkor üt...gondolok itt az érzelmes részekre, merthogy vannak benne...méghozzá igencsak mély érzések.
Viszont én nem hasonlítanám az NGE-hez....mert teljesen más tészta a két sorozat....az Elfen Liedben több a ketchup :jee:
Én eléggé mélyponton voltam amikor megnéztem a sorozatot, úgyhogy nagy hatással volt rám, de lehet hogyha épp rózsaszín felhõkön üldögélve kezdtem volna el nézni akkor úgy vágom ki hogy.... :)
Amit azóta is bánok hogy a Soundtrackben nincs benne az utolsó rész utolsó elõtti jelenete alatti zene...csak gregorián változatba....aki látta tudja melyik jelenetre gondolok...nem akartam szpojlerkedni
Na hát elsõre ennyi... :)
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Dragon

#3
Quote from: Blimpcsak a mostanában megjelent kiegészítõ részt nem láttam még, és tartok tõle nem is szeretném)
Pedig szerintem ha csak azt láttad volna, akkor most nem kellene különösebb rábeszélés, hogy a többit megnézd, mivel az eléggé más stílus.
Quote from: Blimpútálom az 5 értékû pontozási rendszereket...
Természetesen a skála itt lineáris eloszlású, és nem az 50%, 66%, stb. renszerhez igazodik, az "elégséges" szó azt jelenti, hogy épp elég ahhoz, hogy ne töröld 5 perc után az egészet.

Már várom részletes beszámolódat. ;)

Quote from: RuneViszont én nem hasonlítanám az NGE-hez....mert teljesen más tészta a két sorozat....
Azért hasonlítottam ahhoz, mert számomra az az 5-ös szint, amit semmi más még csak megközelíteni sem tudott.
Én is tisztában vagyok vele, hogy nem reális párhuzamot vonni, vagy összhasonlítgatni a kettõt, hisz az NGE témáját, és megvalósítását tekintve is más súlycsoport.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rune

Quote from: bpka000Azért hasonlítottam ahhoz, mert számomra az az 5-ös szint, amit semmi más még csak megközelíteni sem tudott.
Én is tisztában vagyok vele, hogy nem reális párhuzamot vonni, vagy összhasonlítgatni a kettõt, hisz az NGE témáját, és megvalósítását tekintve is más súlycsoport.
Ja? Értem...akkor jó az NGE nálam is eléggé fent van :jee:

Milyen kiegészítõ részrõl beszélsz?
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Dragon

Quote from: RuneMilyen kiegészítõ részrõl beszélsz?
Hát errõl

Quote from: AnimeSukiThe OVA, also known as episode 14, actually takes place before the end of the TV series. It's continuity should probably be placed after episode 10, but before 11. When viewing, it would be best to watch the whole series and then watch it, because it is a sidestory with a notable difference in mood.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Chronos

Lenne egy kérésem:

Azoknak, akiknek tetszett, vagy nagyon tetszett az EL, esetleg szerintük a legjobb anime a földön, azok legyenek szívesek meg is magyarázni, hogy szerintük miért az, vagy hogy miért jó, stb...

Ezt azért kérném, mert már több mint 100 leírást elolvastam az EL-rõl, de még senki sem írta le normálisan, kifejtve, hogy neki miért tetszett, hanem kb. így: "mert jó és kész", "mert vér volt benne", "mert meztelen nõk voltak benne", stb...

Tessék szépen, intelligensen megmagyarázni, hogy miért tetszett a vér, stb...
(lehetõleg minél hosszabb leírás legyen)

A véleményeket szeretettel várom!

ui: Mint ti is láthatjátok, én tisztelem bárki véleményét, (az esetek 95%ban :)) éppen ezért nem töröltem a topikot, pedig nem egy fórumon láttam már olyat, hogy a modnak nem tetszett az adott anime és törölte a topikot...

Köszönöm elõre is...

CHRONOS

Titkos

Én nem láttam végig, mert már az elsõ rész alapján egyértelmûvé vált számomra, hogy ezt az animét "nem nekem készítették". Szerintem indokolatlanul sok vért használnak, pl. a mai napig nem értem, hogy az elsõ epizód laboros részénél miért kell mutatni, ahogy tizenvalahány szobán keresztül írtja az õrséget, mikor már a 3. szobánál is látszik, hogy ezt senki sem állíthatja meg. (Tényleg, egy olyan lény, akinek saját pajzsa van, miért tart hullákat maga elé védelem gyanánt? Ennek sincs sok értelme...) Ami még nem tetszett, az a folyamatosan váltakozó hangulat, olyan érzésem volt, mintha a készítõk sem tudták volna, hogy most pszicho-thrillert, vagy romantikus vígjátékot készítsenek. Szóval nekem nem nagyon jött be, persze ettõl még elhiszem, hogy másnak tetszik, csak ez az istenítés, amit pl. az angol oldalakon látni, lepett meg egy kissé.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Flaser

Az anime erénye, hogy egy archaikus hübrisz elemet dolgoz fel.
Igázából abszolút nem romantikus, ugyan néha a környezet erre engedne következtetni (gyerekek tüzijátékot néznek, vacsora kettesben), de a fõszereplõk múltja végig rányomja bélyegét minden tettükre; s ez a feszültség tönkreteszi a románcot.
Az elsõ hentelõs jelenet tényleg a leghosszabb, de szükséges; hogy már az elsõ pillanattól gyilkosonak tekintsük a diclonusokat; különösen, hogy milyen könnyû lenne a késõbbiek kapcsán pusztán mint áldozat tekinteni rájuk.
(Titkos téved egy dologban, s ez késõbb egyértelmûvé teszi, hogy miért tett úgy a lány ahogy amikor kiszabadul.)
A késõbbi összecsapások rövidek és inkább a karakterek összemérésének eszközei.

A kezdeti kedvesség mögül végül kiszüremlik egy klasszikus bûn és bünhõdés motívum, de meg kell dolgozni érte. A kezdetben szimpatikus karakterek egyoldalúnak és tulontúl is önzõnek bizonyulnak, s az eleinte "rosszfiúnak" ill. antipatikusnak tartott alakokról is kiderül, hogy emberek érzésekkel és döntésekkel aminek iszonyú ára van.
Az apránként összeálló kép tragédiát tár elénk, a befejezés ugyanakkor magában hordja a reményt, s okkal él bennünk a katarzis.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Rune

Quote from: FlaserAz anime erénye, hogy egy archaikus hübrisz elemet dolgoz fel.
Igázából abszolút nem romantikus, ugyan néha a környezet erre engedne következtetni (gyerekek tüzijátékot néznek, vacsora kettesben), de a fõszereplõk múltja végig rányomja bélyegét minden tettükre; s ez a feszültség tönkreteszi a románcot.
Az elsõ hentelõs jelenet tényleg a leghosszabb, de szükséges; hogy már az elsõ pillanattól gyilkosonak tekintsük a diclonusokat; különösen, hogy milyen könnyû lenne a késõbbiek kapcsán pusztán mint áldozat tekinteni rájuk.
(Titkos téved egy dologban, s ez késõbb egyértelmûvé teszi, hogy miért tett úgy a lány ahogy amikor kiszabadul.)
A késõbbi összecsapások rövidek és inkább a karakterek összemérésének eszközei.

A kezdeti kedvesség mögül végül kiszüremlik egy klasszikus bûn és bünhõdés motívum, de meg kell dolgozni érte. A kezdetben szimpatikus karakterek egyoldalúnak és tulontúl is önzõnek bizonyulnak, s az eleinte "rosszfiúnak" ill. antipatikusnak tartott alakokról is kiderül, hogy emberek érzésekkel és döntésekkel aminek iszonyú ára van.
Az apránként összeálló kép tragédiát tár elénk, a befejezés ugyanakkor magában hordja a reményt, s okkal él bennünk a katarzis.
Ezt te írtad???
Mert pöpec :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Necrid^

Most tartok a 6 résznál,ha végig néztem jón a véleményem...de eddig tetszik.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Rune

Quote from: bpka000Hát errõl
Most látom, hogy fenn van a szerveren is...már töltöm is lefele :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Nedy

én láttam végig és annak ellenére h nem az én stílusom tetszett:)
az elsõ pár rész után azthittem h végig csak arról fog szólni h h kell a lehetõ legtöbb embert minnél rövidebb idõ alatt kinyírni
(igazság szerint csak azért folytattam h lássam kinyíródni Yuka-t, akit nemtom miért de nagyon rühelltem....de sajna nem jött össze :mad: )
de aztán kellemesen csalódam az animében:) jó kis story kerekedett belõle, csak azt sajnálom h ilyen rövid volt

Flaser

Quote from: RuneEzt te írtad???
Mert pöpec :jee:

A plágium bûn, én egyelõre ártatlan vagyok.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Dragon

Quote from: Chronoslegyenek szívesek meg is magyarázni, hogy szerintük miért az, vagy hogy miért jó, stb...
Ezt én meg is tettem emlékeim szerint, sõt felhívtam a kedves szavazók figyelmét is ennek megtételére, mind a pozitív, mind a negatív szavazatok kapcsán.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Hát én tényleg idióta vagyok, hogy még 24 percet rááldoztam erre a +rész miatt...  Abba kellett volna hagynom az elsõ másfél perc után, mert ott még sikerült megnevettetnie ennek a résznek... a többi a szokásos "zseniálisan megható-aranyos" maszlag volt, szokásos EL színvonalon...

Ramiz

Már itt is kezdõdik a hype? :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

#17
Ezidáig csak a #8 és #9 post-oknak volt értelme. A többi pedig mehet a szemétbe, tökéletesen feleslegesek. És az veszi magára, aki akarja.

Edit:
Áááá... minek koptatom a billentyûzetet, úgyis jönnek majd továbbra is a hülyeségek... de ne legyen igazam...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

#18
Quote from: ShiroiEzidáig csak a #8 és #9 post-oknak volt értelme. A többi pedig mehet a szemétbe, tökéletesen feleslegesek. És az veszi magára, aki akarja.

Edit:
Áááá... minek koptatom a billentyûzetet, úgyis jönnek majd továbbra is a hülyeségek... de ne legyen igazam...
megnyugtatlak, hogy gondolkodtam rajta, hogy odaírjam-e elõzõ post-om végére, hogy "majd a rendes jobban átgondolt kritikámban fejtem majd ki csak, az ezen részt illetõ problémáimat", de gondoltam nem kell emiatt külön szólnom, hát csak kiadtam magamból a rész megtekintése utáni érzéseimet... remélem majd a végeredménnyel, (ha végre megszületik...,) amire már ma este is fél órát áldoztam, elégedett leszel...

Mattanja

Quote from: BlimpMivel fölöslegesnek tartom a személyeskedést (bár tény hogy tartott egy ideig, mire eljutottam erre a szintre, és már a kesztyût is csak kedvesen próbálom visszaadni...), ez a fórum nem errõl kéne szóljon, szóval inkább nem is kommentálom a fönti hozzászólást... csak megnyugtatlak, hogy gondolkodtam rajta, hogy odaírjam-e elõzõ post-om végére, hogy "majd a rendes jobban átgondolt kritikámban fejtem majd ki csak, az ezen részt illetõ problémáimat", de gondoltam nem kell emiatt külön szólnom, hát csak kiadtam magamból a rész megtekintése utáni érzéseimet... remélem majd a végeredménnyel, (ha végre megszületik...,) amire már ma este is vacak fél órát áldoztam, elégedett leszel...
Pm, mielõtt olyan szól bele, akinek semmi köze hozzá. Vagyis kettõnkön kívül mindenki más.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

anatole

bár öt pontot adtam rá, nem mondanám, h a legjobb, amit valaha láttam, mert azért elég sok anime van:) de mindenképpen a legjobbak közé tartozik. az ellenvélemények, amiket hallottam róla, ilyenek voltak, hogy "mert lolirape meg fanservice van benne", hát jó. lolirape: nincs benne lolirape, csak említik, hogy történt ilyen a múltban. ez egy darkos történet, akinek nem tetszik, nézzen Azumangát (ami szintén az egyik legjobb anime a földön, és még lolirape sincs benne). Fanservice: a legtöbb animeben van fanservice, aki azonban felhõtlenül szórakozik az ecchi részeken az EL-ben, az vagy nem ért semmit a sorozatból, vagy hülye. Az Elfen Lied naturalista; Nyu nem mehet ki a vécére, ha eddig egész életében egy laboratórium mélyén élt lekötözve, hanem a padlóra fog pisilni.
Egyébként pedig az EL az a típusú anime, amire azt mondanám, hogy nem váltja meg a világot, mert nem forradalmi, és semmi olyan nincs benne, amit ne láttunk volna már valahol; ellenben egy olyan mix, ami tökéletes. Iszonyatosan gyomronvágó és aranyos részek váltják egymást, a kezdeti egyszerû történetet eléggé megcsavarják, és gyönyörûszéppé (!!!) válik, továbbá számomra eddig ez a legizgalmasabb anime. Semmi más animénél nem volt ilyen nehéz hajnalban lefekvésre kényszerítenem magam ahelyett, hogy megnézzek még egy részt. Szóval ennyi. Persze, valakik elkezdték lehúzni és akkor divat lett gyalázni, meg itt vannak ezek a szánalmas kissrácok is akiknek azért tetszik mert "jó véres", nabumm. Vannak ilyen emberek, az End Of Evangelionnál is találkoztam olyannal, akinek az volt a problémája, hogy az elején [spoiler]Shinji miért Asukára, miért nem Reire[/spoiler]. Ezek alapján azért nagyon nem kéne ítélni.

roderick

#21
Hát én minding tiszteletben tartom más véleményét, de azért most kikivánkozik belölem az a kijelentés, hogy a sorozat végignézése után nagyon csábító perpektíva a lobotómia... vagy legalább az idömet visszaadhatná valami jótünder...

Nah, azért nem valami sátáni gonosz anime ez amit direkt azért csináltak, hogy minden animerajongó agyát megegye, csak egyszerüen nekem nem tetszett.
az olyan dolgok, mint vér, meg meztelenség engem spec. nem igazán zavartak, énis próbáltam "naturalistaként" nézni a dologra kezdetben, de azért szvsz. eléggé cinkes lenne ezt aggatni rá... hisz hamár naturalista akkor nem fröcsögne 100 liter egy emberböl, meg azért volt pár funkció nélküli mellfogdosás... de ez önmagában még nem is zavart volna (Berserk manga sztem. legalább egyszinten van vele, azt mégis szeretem)
Engem leginkább az idegesített, hogy valami hihetetlen nagy káosz uralkodott az egész történetmesélésben. Nemtom, lehet túlsok mariuhánaszármazékot fogyasztott volna-e a forgatókönyvíró, de elég sokszor -akár jelentet közben is- hirtelen teljesen másképp kezdenek viselkedni az emberek, teljesen mintha elfeledkeznének a pár pillanatal korábban történtekröl... itt nemcsak arra gondolok, amit már többen írtak, hogy müfajilag sokat akar egyszerre, hanem itt pl. olyan jelenetekre, hogy egy csók, vagy egy fojtogatás teljesen elfelejtödik...
De azt elismerem volt pár jó megmozdulás a sorozatban... volt kb. 2 jó poén, ami idö/poén átlagban egy amerikai vígjátéknál mindenképpen jobb, meg az opening is tetszett, mind a zene mind a kép (valami orosz faszi munkáira emlékeztet aki a Smashing Pumpkins-nak csinált borítófüzetet.)

nahmindegy, ha gonosz lennék belekötnék még Flaser postjába, de lehet bennem vana hiba, hogy a hübriszt valahogy nem így képzelem el, meg katarzison se esek át ilyesmiktöl... még annó a Mátrixnál éreztem valami ilyesmit, hogy elég sok ember teljesen odavolt, hogy "zOMG mekkora mély értelmü izé" énmeg hülyén néztem rájuk, mert a látványos akciókközötti, önellentmondó blablából nem éreztem át "AZT"... hát ez van, különbözünk, én inkább nézek továbbra is Texhnolyze-t, mertaz hosszú és unalmas

edit spoilerben: Csak azt nem értem, hogyha Lucy az egyetlen dioizé, aki reprodukcióra képes, akkor hogyan van a föfaszinak fia? (habár most ha belegondolok, a fia is képesnek érezte magát utódnemzésre, úgyhogy lehet ök már táposabbak voltak)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Dragon

Quote from: roderickNemtom, lehet túlsok mariuhánaszármazékot fogyasztott volna-e a forgatókönyvíró, de elég sokszor -akár jelentet közben is- hirtelen teljesen másképp kezdenek viselkedni az emberek, teljesen mintha elfeledkeznének a pár pillanatal korábban történtekröl... itt nemcsak arra gondolok, amit már többen írtak, hogy müfajilag sokat akar egyszerre, hanem itt pl. olyan jelenetekre, hogy egy csók, vagy egy fojtogatás teljesen elfelejtödik...
Evvel egyetértek, eléggé furcsán viselkedtek a szereplõk.
De nemcsak annak fényében, hogy mit tettek korábban, hanem néha attól elvonatkoztatva is.

Egyébként akit érdekel, itt megtalálhat pár dolgot, hogy mibõl származik az EL néhány részlete:
http://www.elfenlied.net/intro.html
http://www.elfenlied.net/elfenlied.html
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Thomasson88

Quote from: bpka000Egyébként akit érdekel, itt megtalálhat pár dolgot, hogy mibõl származik az EL néhány részlete:
http://www.elfenlied.net/intro.html
http://www.elfenlied.net/elfenlied.html
Tulajdonképpen én még nem láttam az Elfen Lied-et de olvasgattam ezt a fórumot is most a végére már kezdenek érdekes és érdemleges hozzászólások érkezni illeztve megnéztem a fenti linkeket és nekem elsõ ránézésre bejött az anime. Rajztechnikailag legalábbis biztos. Ugyhogy most elkezdem tölteni és utána hajrá.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

anatole

Quote from: roderickhamár naturalista akkor nem fröcsögne 100 liter egy emberböl, meg azért volt pár funkció nélküli mellfogdosás...
de, fröcsögne. egy emberben _sok_ vér van. érdekes módon más animéknél ez nem jelent problémát, ahogy a "funkció nélküli" mellfogdosás sem, mert azokat nem divat szidni.
a történetbeli káoszról annyit, hogy a házban élõ szereplõk folyamatosan hazugságokban élnek Nyuu kivételével, aki még azt sem tudja, mi az a hazugság. Én nem vettem észre különösebb történeti törést, mindig volt valami magyarázat arra, ha nem is komondva de elgondolhatóan, hogy miért viselkednek máshogy  a szereplõk más és más emberek/dicloniusok jelenlétében.
A Texhnolyzeos kiszólás meg pff. Aki szereti az EL-t annak magas lenne a Texhnolyze? Az EL nem elvont, mégis _engem_ nagyon mélyen megérintett. A TEX mással érint meg, de kb ugyanolyan mértékben. Ugyanúgy megfér a kettõ egymás mellett, mint a Lain meg a Slayers.
ömmm, én anno a japán vetítés után kicsit eltolva láttam a sorozatot, szal nem nagyon emlékszem, milyen fõfaszi? és milyen fia van? ha a szemüveges tagra gondolsz aki a kutatásokat vezeti és akit Nana apjának hív, õ nem igazán diclonius...  :eeek:

kikuchiyo

Csak az elsõ részt láttam, így nem szavazok, de íme az elemzésem egy hónappal ezelõttrõl:
http://usteam.hu/forum/showthread.php?p=75356&highlight=elfen+lied#post75356
Failure is the default option

anatole

Quote from: kikuchiyoCsak az elsõ részt láttam, így nem szavazok, de íme az elemzésem egy hónappal ezelõttrõl:
http://usteam.hu/forum/showthread.php?p=75356&highlight=elfen+lied#post75356
két észrevétel a linkhez:
 - egy rész alapján kijelented h divatjelenség? aha. az Evangelion is az, 100 év múlva már csak emlék lesz hogy valóban volt ilyen. Az EL nem üres a vér mögött, ahogy az általad említett Kill Bill sem. tudni kell elvonatkoztatni a felszíntõl, és észrevenni benne a szép dolgokat. nekem személyesen nagyon tetszik ez a megfogalmazásmód, hogy hatszáz liter vér és borzalom alól bújik ki valami gyönyörûszép dolog, bár abszolút nem izgulok erre a vér meg fröcskölõ belek-témára.
 - ez nem annyira fontos: az intro nem ál-latin, hanem restituált kiejtés szerinti latin. mivel a latin nyelvet sosem hallotta senki sem úgy, ahogy azt a rómaiak beszélték, többféle kiejtés létezik.
nem értem ezt a némelyelek részérõl meglehetõsen vehemens gyûlöletet a sorozat iránt, ahogy azt sem értem, h miért olyanok húzzák le, akik nem látták.

kikuchiyo

#27
Elõször is nem "húztam le", és nem tudom, hol láttál az írásomban "vehemens gyûlöletet".
Éppen azért, mert nem láttam az egész sorozatot, tartózkodtam az elemzésétõl, inkább a körülötte kialakult jelenségre próbáltam magyarázatot keresni.

Quote- ez nem annyira fontos: az intro nem ál-latin, hanem restituált kiejtés szerinti latin. mivel a latin nyelvet sosem hallotta senki sem úgy, ahogy azt a rómaiak beszélték, többféle kiejtés létezik.
Persze. Van is erre egy latin közmondás:
"Quid quid Latine Dictum sit, altum viditur", azaz "bármit is mondanak latinul, fontosnak hangzik".  :rolleyes:

Asszem ez már elvezet ahhoz az egy szóhoz, amivel az egész EL körüli mizériát össze lehet foglalni: közhely.

Részemrõl a téma lezárva.
Failure is the default option

anatole

Quote from: kikuchiyoElõször is nem "húztam le", és nem tudom, hol láttál az írásomban "vehemens gyûlöletet".
u muszáj válaszolnom pedig 0 értelme lesz a postomnak, mindegy
szal nem rád vonatkozott, félreérthetõ voltam, bocs. legalábbis ami a vehemens gyûlöletet illeti. azt itt hálistennek kevesen képviselik, de volt olyan irc csati ( :rolleyes: ) ahol szabályszerûen nekem estek és egymás alá adva a lovat ordítva gyalázták az EL-t, többek között olyanok, akiknek elõször tetszett volna, csak "a többiek nyomására" mégis úgy döntöttek, hogy hátezmekkorasz*r. Ezért mondom, h divat nem szeretni.
A "múlandó divatnak" titulálás pedig azért erõteljesen lehúzó véleményformálás imho...

ja, kimaradt még valami korábban, ami különösen tetszett (hogy legyen vmi értelme a postnak a meaculpán kívül :p) spoiler: szóval ez valószínûleg audiofilitásom miatt van így, de nálam az a dallamos szál, meg a dallam kulcsofontossága volt az, aminél azt mondtam h na, ez valami olyandurvajó ami elég ritka.

roderick

#29
Quote from: anatolede, fröcsögne. egy emberben _sok_ vér van. érdekes módon más animéknél ez nem jelent problémát,
ez tényleg nem jelent máshol se problémát, csak azt nem is hívjuk naturalistának
Quoteahogy a "funkció nélküli" mellfogdosás sem, mert azokat nem divat szidni.
nálam más animéknél is bajom van, csak azokat tényleg nem divat szidni (még) :)
Quotea történetbeli káoszról annyit, hogy a házban élõ szereplõk folyamatosan hazugságokban élnek Nyuu kivételével
kicsit valami olyan érzésem volt a történettel kapcsolatban, mintha a készítöi hallottak volna valamit Freudról, meg tudatalattiról, meg elfojtásról, de nem igazán értenék még... dehát ha mást tényleg nemzvar, akkor ez ilyen izlés dolga lehet.
De azért ha engem valaki elkezdene hirtelen folytogatni, akkor azért zokon venném vagyha valaki aki nem tudott beszélni hirtelen tökéletes angolsággal mond pár mondatot, akkor legalább furcsálnám a dolgot... csak egy kicsit
QuoteA Texhnolyzeos kiszólás meg pff.
egyáltalán nem így értettem, csak gondoltam ha arról beszélek, hogy mi nem tetszett, akkor egyrészt megemlítem h. nekem mi tetszik, másrészt meg próbáltam bevédeni magam, hogy azért nekem is tetszik olyan anime, amiröl sokaknak rossz a véleménye, habár eléggé hajnali fél3-as logika ez, beismerem)
Quoteha a szemüveges tagra gondolsz aki a kutatásokat vezeti és akit Nana apjának hív, õ nem igazán diclonius...  :eeek:
Nemnem, a director general vagymianevérem, aki nagy irodában álldogál, a fia meg az a kutató, aki az egyetemen tanít.  mindkettö parókás

Edit: jajjdekár, hogy ennyire lopás az intro... azthittem, vannak még emberek aki ilyesmiket tudnak kitalálni :(
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.