Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Lythis

#1290
Quote from: Én...
kolbászos-rájás pizza. Most erre mit mondjak? Példának került be, és ilyenkor mindíg kötelező jelleggel feltűnik valaki, aki közli, hogy "te vagy a hülye, mert az jó". Már csak ezért is érdemes megemlíteni. (egyébként csak hogy hozzam a szintet: Igen bazdmeg, kibaszottul kúrvára fontos! most jobb?)
off: Persze megtehetnénk, hogy a saját threadjében kezdjük el ezt mondogatni, de:
1; tekintettel vagyunk a rajongóira, akiknek szívügye, hogy annál nincs és nem is lesz jobb anime
2; most mit dörgöljem az orra alá, hogy nem szeretem? Ez olyan, mintha elmennék Egyiptomba, csak hogy közöljem az ottaniakkal, hogy utálom Egyiptomot. (ettől eltekintve ha kijönnek onnan, és elkezdik máshol is magyarázni, hogy akkorisazalegeslegjobbanimeamicsaklétezikésZOMGDEEP, akkor ugyan már hadd mondja meg nekik az, aki nem úgy gondolja. Vagy ha nem lehet, akkor ők is kussoljanak.
/off

hargharg

Quote from: Member on 2008-03-13, 20:36:39
...
Ja, megnéztem az első részt, majdnem elsírtam magam, hogy mi ez a sz*r és hirtelen felindulásból benyomtam. :D
a titkarno lefejezesenel felrohogtem... : D

Quote from: Member on 2008-03-13, 22:30:48
...
Inkább úgy fogalmaznék, van, aki tolerálja a döntésre képtelen önsajnáltató alakokat és van, aki baltával adna nekik egy pofont. Szerintem főleg ez a két néző létezik jelen alanynál. :)
ez itt kicsoda? Lucy? nem ertem...

amugy az "enge"-t en sem szerettem (Rei miatt vegigneztuk azert). ^_^
rofl

Én

Quote from: Lythis on 2008-03-15, 11:24:55
tl;dr
Milyen példa? Te nem szereted az Elfen Lied-et, hát akkor én most jól nemszeretem az NGE-t? PROTIP: nem mindenknek ugyanaz az ízlése? ( :zomg: ) Nekem az volt a furcsa, hogy Soul csak úgy a semmiből megjegyezte, kurvára nem értettem, hogy miért. Talán a fentiek miatt, de az meg  :facepalm:
(egyébként csak hogy hozzam a szintet: te vagy a hülye, mert az jó.)

Draconire

Quote from: Én on 2008-03-15, 12:47:20
Nekem az volt a furcsa, hogy Soul csak úgy a semmiből megjegyezte, kurvára nem értettem, hogy miért.

Gondolom Blarke megjegyzése miatt. Ennyire ki kell akadni egy ilyenen? Ha ez nem butthurt akkor semmi sem az...
Még mielőtt jönne a hate, nekem mindkettő tetszett, de egyik se etalon.


Egyébként meg nem szeretném továbbra is ezt a "szintet" olvasni...

Én

Quote from: Draconire on 2008-03-15, 13:02:41
Gondolom Blarke megjegyzése miatt.
:confused: Blarke teljesen más miatt jegyezte meg. Nem butthurt mert nem az zavar hogy utálják az NGE-t (azt volt idő megszokni ^^ ), hanem mert enm értettem hogy kapcsolódik ide. Asszem túlreagáltam, bocsánatot kérek.

Soul

Quote from: Én on 2008-03-15, 12:47:20
Soul csak úgy a semmiből megjegyezte
Bocs Én, hogy én az off szövegemmel kiakasztottalak.

Member

Quote from: hargharg on 2008-03-15, 11:30:21
ez itt kicsoda? Lucy? nem ertem...
Úgy igazából minden "szimpinek akart" kari Wantá-n kívül. Eszük ágában sincs továbblépni, valamit is feldolgozni, helyette stagnálnak.
Amúgy meg mi ez a nagy
[spoiler][/spoiler]
itten pár napja? :confused:

hargharg

jah, oks, vegulis van benne valami, bar engem ebben az animeben ez nem zavart annyira.

a spoilernek meg a front lehet az oka. : D
rofl

Én

#1298
Quote from: Member on 2008-03-15, 16:46:35
Wanta
:D Féltem is, hogy mikor ölik meg...
Spoiler: Belőlem úgy tűnik kibújt az utóbbi időben a pöcskenőcs tinédzser, bocs. :D

Lythis

Quote from: Én on 2008-03-15, 12:47:20
PROTIP: nem mindenknek ugyanaz az ízlése? ( :zomg: )


Quote from: Én on 2008-03-15, 12:47:20

Milyen példa? Te nem szereted az Elfen Lied-et, hát akkor én most jól nemszeretem az NGE-t?
csörgőt ne vegyünk neked? Passzolni fog az új imidzsedhez... :rolleyes:

Én

Quote from: Én on 2008-03-15, 14:07:01
Asszem túlreagáltam, bocsánatot kérek.
Quote from: Én on 2008-03-15, 18:14:27
Belőlem úgy tűnik kibújt az utóbbi időben a pöcskenőcs tinédzser, bocs. :D
Ennél többel nem szolgálhatok. ^^

Lythis

No harm done, el van felejtve.
Coup de grâce: "majd kinövöd" :D

mannnyer

Sziasztok!

Most végeztem eme kiválló animval, és maradt egy kérdésem, amire nem kaptam választ, vagy csak nekem nem világos, nem tudom. A kérdésem az lennem hogy az anime azzal zárul, hogy valaki áll a fiú házának ajtaja előtt. Na most az Lucy vagy sem?
Valamint nem lesz folytatása, mert maradt benne azért elég sok elvarratlan szál.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
                                                                                                           Mannnyer

Soul

A befejezést olyanra oldották meg hogy képzeld el a folytatást ahogy akarod kb.
Én úgy képzelem el hogy az a személy Lucy és Koutával normális életet élnek.
Elvarratlan szálak maradtak jah, és hogy lesz e folytatás azt nem tudni, lehet hogy lesz lehet hogy nem , van amikor kb 4 év után a semmiből előállnak hogy valamit folytassanak.Ajánlom neked a mangát amit én nem olvastam, de azt írták róla hogy több dolgot mutat mint az anime(általában a mangák részletesebbek), meg állítólag eleinte csúnyácskák a rajzok de idővel belejön a rajzoló.Hátha majd lesz magyarul megjelenő elfen lied manga  :smile:, akkor tuti meglesem.

mannnyer

Szia!

Köszi a gyors választ. Remélem nem árulok el nagy titkot,de Lucy tényleg életben marad, és élnek tovább "boldogan" , bár továbbra sem zavartalanul. Ezt onnan tudom, hogy délelőtt belenéztem a mangába, és korán sem néztem át nagyon részeletesen, de adott egy átfogóbb történetet a továbbiakról. A baj, hogy a manga sem befejezett. :bruhuhu:
Remélem lesz folytatása, véleményem szerint ezzel a 13 résszel is egy maradandó darabot tettek le az asztalra a készítők, amiről csak példát lehet venni.

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Üdv,
                                                                                                                                        Mannnyer

Manitu

Quote from: Soul on 2008-03-13, 20:51:35[spoiler]de azért vigyázz flamet ne indíts :)[/spoiler]
[spoiler]Postolt az EL topicba. Mi ez, ha nem flame indítás :D[/spoiler]


Dreamcleaver

Quote from: mannnyer on 2008-03-29, 13:08:33

Remélem lesz folytatása, véleményem szerint ezzel a 13 résszel is egy maradandó darabot tettek le az asztalra a készítők, amiről csak példát lehet venni.



WHOA! I can see the light.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

oh my, how bright it is...

Makos

 :lol: ide még nem írtam hsz-t? xD
Nah szal énis végignéztem már egy ideje :D
VÉResen jó anime ^^

hectolight

#1309
Úgy nézem kicsit későn írok, de le írom a véleményem.(nem rég néztem csak meg)
Személy szerint tetszett nekem ez az anime,
sokan bírálták a brutális jeleneteket, es a meztelenkedést.
Leginkább a művet(ha szabad így mondani) akkor az árvácskához tudnám hasonlítani(nem anime, móricztól egy regény).
Nagyon sok hasonlóság van a kettő között(kevesebb vér+árvácska megtörtént eseményeket dolgoz fel),
ugyanúgy emberi brutalitást,kiszolgáltatottságot jelenítenek meg, más-más módszerekkel, megbotránkoztatóan.
megtalálhatóak benne jól az anime jellegzetességei, csak egy apróságot említve a szemeknél lucy->kis szemek, nyu->nagy szemek(gonosz || jo)
apró karakter fejlődes is van benne, például nyu-nál bepisilés után pár résszel már házimunkát jól végzi
és egyes karakterek nem részenként fejlődnek(értsd mi időnk szerint), hanem a visszaemlékezéshez képest(anime világának az ideje szerint)

Szerintem ehhez az animehoz kellő komolyság a "rejtett" tartalmak megértéséhez
és készség az ilyen típusú művek nem mondom h élvezetéhez(aki élvezi beteg :) ),
de (ezt tudom csak mondani) megértéséhez. (és lelkiállapotunktól is erősen függ a kialakult képünk róla)

Hogy nekem miért tetszett, ki tudja, elsősorban az ilyen típusú a művek a megbotránkozást szolgálják...h döbbenjünk meg milyen hülyék is vagyunk.
Egyszerűen megfogott, bár az anime nem éppen legjobb eszköze a jelentésének közvetítésére.

Úgy érzem ennyit kellett tisztáznom, remélem máshogy néztek majd erre az animera egy kicsit.

NLZ

Jahm, sokan nem értik meg az animék rejtett mondanivalóit. Biza kell egy alapvető intelligencia szint pl az Excel Saga, vagy a 2X2=Shinobuden igazi rejtett művészeti gyümölcsének megértéséhez is.
[reserved]

Én

in b4 lavatrolls
Amúgy ezek szerintem a legtöbbünknek leestek :)
NLZ: gondolom ehhez az aiméhoz-t akart írni... 2/10.

NLZ

Csak a dolgom teszem. :D
[reserved]

hectolight

nem tipikus gyilkolos anime kivetelesen, hanem van mogotte valami, ehhez irtam nem mashoz(topic cime mutatja es egyertelmuen fejeztem ki magam szerintem), ertsd ahogy akarod :)

Dreamcleaver

Quote from: hectolight on 2009-04-21, 17:57:40
Szerintem ez az animehoz kell egy alapvető intelligencia szint a "rejtett" tartalmak megértéséhez

A posztod első fele alapján úgy gondoltam, hogy ha bár nem is értek veled egyet, de tiszteletben tartom a véleményedet, mert legalább megpróbáltad értelmesen megmagyarázni azt.

Amikor azonban eljutottam ehhez a részhez, a hozzáállásom gyökeresen megváltozott: gtfo fag.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

hectolight

#1315
Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-21, 19:21:39
Quote from: hectolight on 2009-04-21, 17:57:40
Szerintem ez az animehoz kell egy alapvető intelligencia szint a "rejtett" tartalmak megértéséhez

A posztod első fele alapján úgy gondoltam, hogy ha bár nem is értek veled egyet, de tiszteletben tartom a véleményedet, mert legalább megpróbáltad értelmesen megmagyarázni azt.

Amikor azonban eljutottam ehhez a részhez, a hozzáállásom gyökeresen megváltozott: gtfo fag.
továbbra is fent tartom véleményem 9eves pistike nem fogja felfogni miis ez, erre ertettem, de lehet rosszul fogalmaztam, inkabb kellő komolyság mint intelligencia:) sry' modosítás gomb használva :)

Dreamcleaver

Ha ilyen értelemben értetted, akkor megértem. Lehet nem voltam elég intelligens, hogy felfogjam.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

hectolight

Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-21, 19:29:33
Ha ilyen értelemben értetted, akkor megértem. Lehet nem voltam elég intelligens, hogy felfogjam.  :D
nem én mondtam:D:D

motifator

Nem a szóhasználatról van itt szó. Sokkal inkább arról, hogy jónéhány animés arc úgy gondolja, hogy amiket te a sorozat erősségei között soroltál fel, azok sokkal inkább gyengeségek. És elég rosszul esik olyan hozzászólást olvasni, amiben valaki azt írja, hogy ha ezektől az úgynevezett "rejtett tartalmaktól" nem fosod le a bokád azt ordítva, hogy ZOMG ELFEN LIED IS TEH BEST ANIMU EVER!!!! SO DEEP!!1!11!!!, akkor nem vagy elég intelligens, vagy komoly, vagy nevezd akárhogy. Szal ne írj ilyet, mert nem fognak szeretni.

Eddig voltam politikailag korrekt, és most jöjjön a magánvélemény. Azok, amiket leírtál, egyáltalán nem hordoznak olyan magasztos tartalmat, mint amit gondolsz. Olcsó hatásvadászat, ennyi az egész. Az Elfen Lied pont nem ezektől jó. Nem attól jó, mert jujj mennyire gonosz az emberiség, meg hogy mennyire szegények a dicloniusok. Ha neked az már karakterfejlődés, hogy egy szereplő nem pisil a padlóra, akkor javaslom nézz meg egy Toradorát, Kare Kano-t, Nanát vagy Seirei no Moribitot. Ha igazi brutalitást akarsz látni, akkor nézz meg mondjuk egy Ima soko ni iru boku-t.
Az Elfen Lied max annyitól jó, mert valamennyire izgalmas a sztorija, ahhoz legalábbis eléggé, hogy lekössön, akard nézni a következő részt. Emellett még Lucy karaktere lett jól eltalálva. És asszem ennyi. Ez pont elég ahhoz, hogy azt mondhasd rá, hogy egy közepes-jó anime, de azok a szempontok, amiket te felhoztál, pont inkább lehúzzák a végső pontszámot. Csupa-csupa olyan dolog, amiket már milliószor láthattunk animékben, és láttuk már őket az Elfen Liednél százszor jobban kivitelezve.

Őszintén mondom, nézz még meg pár animét, és itt most nem még 200 epizód Bleachre gondolok, és akkor te is láthatod, hogy mennyivel jobban fel tudták dolgozni más művek ugyanezeket a témákat. Nem baj, hogy az Elfen Liednek nem sikerült túl jól, nincs tökéletes anime (de van, és az úgy hívják, hogy Aria: The Origination  :angyali: ), de ne nézz másokat hülyének azért, mert nem magasztalják égbe az Elfen Liedet pont azok miatt a dolgok miatt, amiket inkább jobb lett volna nem erőltetni annyira a sorozatban.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

hectolight

igazad van, elvetettem a sulykot, sajnos eléggé kezdő animes vagyok nem sokat láttam, cirka 10-15 sorozatot, de mégis valahogy jobban megérintett mint az eddigiek, lehet a téma személyessége miatt.(lehet az én hibám is, hogy nem néztem meg még több hasonló hangvételű animet)  De nem ezt akartam kifejezni, hogyha nem szereted/nem tetszett hülye vagy/komolytalan, bár úgy látszik ez jött le belőle:)
De majd leírom véleményem egy félév múlva biztos változik :)
Azt hiszem rossz oldalról közelítettem.