Higurashi no Naku Koro ni - Spoilerek

Started by Prof. William, 2006-04-16, 23:55:36

Previous topic - Next topic

Prof. William

AZ Ayu kiadta ennek a remeknek igérkező animének az első részét.


http://www.ayu-anime.net/torrents/torrent.php/%5BAyu%5D_Higurashi_no_Naku_Koro_ni_01_%5B0EB8E498%5D.avi.torrent

Mily meglepő, egy játék alapján készült...

Ne tévesszen meg senkit a kawaiság, ez kemény pszicho-horror-dráma természetfeletti? Az Op-ja érdekes a zene nekem nagyon bejött. Van valami sötét darkos stílusa,leginkább az evanescene dalokhoz tudnám hasonlítani...

Nézzétek meg és írjatok ide ha tetszett.

Várom a véleményeket.

Lokids

#1
Kawaiiság? Na igen. Renának ugyanaz a hangja mint Yunánka a Kage Kaga Mamoruból/Mai-nak a Hime-ből. Ugyanaz a kawaii hang, mint Yuna. De a második részben már megmutatkozik a brutál módozat is(Mai). :) Amúgy ha nem látom a legelejét, még azt is hihetném, hogy ez 1 vígjáték lesz.
Pedig nagyon nem.

Cobra

#2
Érdekes egyveleg, ebből lehet nagyon jó és nagyon rossz végeredmény is. A bevezető képsor szerintem valamikor a jövőben fog megtörténni, sőt biztos, mert a megismert 3 főszereplő látható benne szerintem.
A játékról tudtok valami érthető nyelvű leírást?
Ja igen, arra rájött már valaki, hogy a zöld hajú lánynál (Mion) mi van a piknik alatt? Olyan, mint egy pisztolytáska, de nem pisztoly volt benne.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lokids

Vlaami fényképezőgép lehtett nála vagy valami hasonló, de tuti nem fegyver. az egyből szemet szúrt volna a srácnak.
Jah és kártyaparti rulez. :D Azokon a fejeken behaltam. :D

Prof. William

Nem indul el a letöltés... Mi lehet a baj? Eddig minden torrentet le tudtam szedni...

Cobra

Ha arra gondolsz, amit elsőnek belinkeltél, akkor az nekem 2 órával ezelőtt ment, bár elég nehezen indult be.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William


kikuchiyo

Megnéztem én is.

Az első, bemutató jellegű rész alapján még nem lehet megítélni, akár még valami jó is kisülhet belőle.
Maga ez a rész kicsit idegesítő volt ezzel a sok SD-vel meg nyavalygással.

Csak nehogy egy EL-klón legyen ebből, amire csapatostul rajzanak a fanboyok, hogy "OMG Deep!!!1 Érzelmileg nulla vagy ha nem látod mijen zseniális ez a Stufff!!!"
Failure is the default option

Lokids

Ne aggódj a következő még jobb lesz. :)

Prof. William

Felekeül majd az FTP-re? Azért kérdem, mert bát én ajánlottam nem tudom letölteni a Torentet! Nem indul el!

Szóval felrakja majd valaki?

Cobra

Kijött [Wind] verzióban a 2. rész. Will talán próbáld a www.baka-updates.com -ról indítani a torrentet, hátha úgy lejön neked is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lokids

Jó ez a második rész. Egyre jobban tetszik. :D Kíváncsi vagyok a srác hogy ússza majd meg az egészet. :)
elég érdekesen fordított a 2 fansub csapat, valahol teljesen mást ír az OP-ban. :P

kikuchiyo

?szintén szólva én nem bízom ebben a [wind]-ben, megvárom a másik csapatot.

Még ?szintébben szólva felirat nélkül kéne nézni...
Failure is the default option

Cobra

Megnéztem a 2. részt is, és véleményem szerint egyik csapat se csinált valami pontos munkát. Remélem kijön majd egy komolyabb subber csapat is a sorozattal.
Nagyon durva pszicho-horrornak ígérkezik a sorozat, bár félek nem lesz 26 részes. A jövőben szerintem ezt kell majd mutatogatni azoknak, akik úgy vélik az anime gyerekmese  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lokids

#14
Igen felirat nélkül kéne nézni, de: Nem tudok japánul! És szerintem nem én vagyok az egyetlen. :P
Őszintén szólva az op/ed szovegét maguk a készítők tehetnék bele. Sőt elláthatnák angol felirattal az egészet. :D De le is szinkronizáltathatnák 1-ből magyarra. :D
Nos igen: Ez tényleg nem gyerekmese. :) Bár az első rész még mást sugallt, de mostmár 1-re jobban dúrvúl.
Még arra leszek kíváncsi, hogy ezeket a fejezetekre bontást hogy képzelték. Mert azt hiszem a 4. rész végén megcsodálhatjuk még1x azt a bézból ütőt működés közben. <-Erősen találgatás. Szal mi marad a maradék 22 részre?

Prof. William

Én valami olyasmit hallottam, hogy a többféle befejezés, sztoriszálat kreáltak. Tehát lehet hogy most jön a bad ending. Hősünk bézbólozik egy kicsit... Aztán a köv 4 rész meg arról szól hogy és mi van akkor ha hősünk pl mást  mond/tesz egy adott szituban és máshogy megy tovább a sztori.

De ez csak tipp.

Lokids

Az sem rossz, de nem teszi kicsit unalmassá akkor?

Prof. William

Nem ha az adott szitutól veszi fel a fonalat...

Cobra

Kijött az Ayu-s 2. rész, keressetek rá Baka-updates-en vagy más info/torrent oldalon, ha érdekel még valakit.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Ja, de rég kint van már a wind-féle, ami (a második rész legalábbis) egész használhatónak tűnt.

Az első részben az Ayu félrefordította a címet, és az introban is van egy tévesztés.
Mentségükre szolgáljon, hogy egyrészt előre nem tudhatták, hogy az Onikakushi kifejezés mit fog jelenteni a sorozatban (bár utánanézhettek volna), ill. azt a rész az introban pont nehéz kihallani :)

Másrészt felirat nélkül kijött már a 3. rész is, az lesz csak az igazán para...
Failure is the default option

Cobra

Ráadásul mindjárt kint a 4. rész. és a 3.-at még a Wind se adta ki :(
Nekem első ránézésre az Ayu-s első rész jobban tetszett, de majd meglátjuk.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Még két nap... :)

Addig is egy megjegyzés: úgy néz ki, hogy tényleg egy pisztoly volt Mion oldalán az első (és a harmadik) részben.
WTF?
Failure is the default option

Cobra

Az első részben jól megnéztem azt az 1 mp-et, amiben viszonlylag közelről látszik, de nekem nem pisztolynak tűnt. Bár lehet csak bénán rajzolták. Viszont a srácnak miért nem tűnt fel? Az első részben még  :D nem félt volna rákérdezni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Az első részben talán tényleg nem látszik jól... de határozottan pisztolytáskának látszik az az izé, amit hord.
És láthatólag ugyanazt viseli, benne ugyanazzal a pisztolynak látszó ojjettummal a harmadik részben is, egy olyan jelenetben, ahol irgalmatlanul bef*satják szerencsétlen Keiichit. :)
Failure is the default option

Cobra

Na gyorsan megnéztem az Ayu féle 2. részt és el lehet felejteni az Ayu-t. Nagyon gyenge volt a fordítás, igaz 1-2 mondat jobb volt (pl a fesztivál leírása), mint Windnél, de volt benne több durva tévedés, rosszul fordítás is sajnos.
Itt is látszott egy pillanatra Mion pisztolytáskája és mégiscsak pisztolynak tűnik, csak bénán van megrajzolva. De nem értem miért nem tűnt fel ez senkinek a sorozatban?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Meg fogtok lincselni, de megnéztem a 4. részt...

...ez nagyon durva! Semmi aranyoskodás nem volt most már, de nézés közben többször a hátam mögé kellett pillantanom, hogy nincs-e ott valaki egy machetével, hogy elvágja a torkomat.

Viszont [spoiler]nem értem... ezzel vége, és új történetszál kezdődik? Én kíváncsi lettem volna, hogy mi történt aközött, hogy Mion beadta a szurit Keiichinek, majd szétverte a fejüket az ütővel.
Egy elmélet: lehet, hogy igazából az egészet csak Keiichi képzelte, és úgy durvultak az események, ahogy ő egyre inkább becsavarodott?
Egy másik: lehet, hogy valójában már mind halottak, mert a gátat valójában megépítették és az egész falu víz alatt van?[/spoiler]
Failure is the default option

Cobra

#26
Na most már tényleg belehúzhatnának Wind-ék.
Azt hiszem ezután a sorozat után Nakahara kisasszony egyetlen kérését se meri majd senki visszautasítani  :D

edit: The Triad is elkezdte a subbolást, az ő minőségükről tud valaki valamit?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lokids

Na ja kijött a 4. is, sajna cska rawos. :( Dolgozhatnának olyan gyorsan mint az Eclipse a Fate Stay-night-vel. Álítólag tényleg brutális befejezése van. Annyira kiváncsi vagyok, kár hogy nem tudok japánul.
Triadról csak annyit tudok, hogy az ő fordításukkal nem szokott baj lenni.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lokids

#29
Jó hogy szólsz, én majdnem elsiklottam felette. Huh, még nem késő letölteni és megnézni. :D

Később: Váááá Ez kegyetlen. Szegény srácot kezdem sajnálni, nem lennék a helyében. De hogy manapság miket nem talál az ember a kajájában. :D