Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Bishop

Hülye kérdés de nincs kedvem most visszaolvasni, már hanyadik résznél tart mert ha elérte az ötöt akkor tölteném, és esetleg nem fog felkerülni ftp-re?

Szacsi

Elvileg most fog kijönni a 4. rész...

chilip

4. rész Toriyma's World funsub csapat prezentálásában.

Calintz

Quote from: chilip on 2006-10-27, 11:20:08
4. rész Toriyma's World funsub csapat prezentálásában.
Igen már kijött és letölthető már Egy ien sub is van RMVB 1/2 SIZE SUB[TW]
Szóval válogathatok is...ez eddig mangában a 7. rész ha valakit érdekel:)
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

chilip

Naon  :Kiraly: rész volt a 4.  :D odaveri az összes eddigit sztem. Bár kezd egy kicsit elszállni Light. [spoiler] most már nemcsak bűnözőket akar öldösni, hanem ügynököket is, és nem csak egyet...[/spoiler]

Lokids

Mondjuk ezt én sem értem. Tuti azon fog elbukni, hogy túl sokat öldös feleslegesen.

[spoiler]Pl ezt az ügynököt minek öli meg? Az előzetesben benne volt, hogy tudja, hogy nem gyanusítja, és leszállt róla. Akkor meg minek? [/spoiler]

Manitu

Quote from: Lokids on 2006-10-27, 14:41:45[spoiler]Pl ezt az ügynököt minek öli meg? Az előzetesben benne volt, hogy tudja, hogy nem gyanusítja, és leszállt róla. Akkor meg minek? [/spoiler]
Ott a spoiler a topic címében, nem gombozok.


Nem tudja, hogy leszált róla, a helyzet iróniája, hogy pont a megfigyelés utolsó napján öli meg :)
És nem kell izgulni, Raitoban kevés morális kétely van, bárkit megöl, aki az útjába áll, legyen az FBI ügynök, vagy bárki más.
Szerintem akár a saját családját is képes lenne végezni.


Lokids

Én valahogy Raito (engrish :D) ellen drukkolok. Kapják el, lőjjék le, vagy mittomén. Remélem a végén csúnya halála lesz.
Vagy jöjjenek be az elvtársai. És remélem nekik is csúnya haláluk lesz. :D

Calintz

Quote from: Manitu on 2006-10-27, 15:56:20
Quote from: Lokids on 2006-10-27, 14:41:45[spoiler]Pl ezt az ügynököt minek öli meg? Az előzetesben benne volt, hogy tudja, hogy nem gyanusítja, és leszállt róla. Akkor meg minek? [/spoiler]
Ott a spoiler a topic címében, nem gombozok.


Nem tudja, hogy leszált róla, a helyzet iróniája, hogy pont a megfigyelés utolsó napján öli meg :)
És nem kell izgulni, Raitoban kevés morális kétely van, bárkit megöl, aki az útjába áll, legyen az FBI ügynök, vagy bárki más.
Szerintem akár a saját családját is képes lenne végezni.
Na a második részben amikor a tervet eszeli(a könyv/füzet elrejtésében) akkor mondja h vigyázni kell mert még azon kapja magát h megöli a családját(ha észrevennék esetlegXD)
És azért ölte meg az FBI os mert Ryuk-ot zavarta, h "nézi"(oan mintha látna) és ezértXD Szerintem tudta h már leszállt rólaXD Meg hát ha megöli akkor 1el kevesebb informátora van L nekXD Evvan a nemes célért mindentXD
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Manitu

Quote from: Calintz on 2006-10-27, 17:04:12Na a második részben amikor a tervet eszeli(a könyv/füzet elrejtésében) akkor mondja h vigyázni kell mert még azon kapja magát h megöli a családját(ha észrevennék esetlegXD)
És azért ölte meg az FBI os mert Ryuk-ot zavarta, h "nézi"(oan mintha látna) és ezértXD Szerintem tudta h már leszállt rólaXD Meg hát ha megöli akkor 1el kevesebb informátora van L nekXD Evvan a nemes célért mindentXD
Raito nem hülye. Egyáltalán nem érdekli, hogy Ryuukot mi zavarja, meglehetősen önző módon bárkit és bármit felhasznál eszközként. (Misa jó példa lesz majd erre). Ha tudta volna, hogy leszált róla az ügynök, akkor életben hagyta volna, ugyanis eddig kb 140 gyanusítottja volt L-nek, plusz azok családtagjai, ismerősei (mindenki, aki a Kira ügyön dolgozott a japán rendőrségen), viszont az ügynökök halálával ez a szám lecsökkent kábé kéttucatra, amiből ő lett a főgyanusított.
[spoiler=Most viszont gombozok, mert ez még nem volt az animében:]A mangában néhányszor komolyan elgondolkodik, hogy kénytelen lesz megölni az apját vagy éppen a hugát, ha a bizonyos események úgy alakulnak. (Mondjuk mikor elrabolják Sayut) És szerintem meg is tenné. Az anime második részében még kicsit talán fél a hatalmától, de később már élvezi, hogy ő az isten, és bármit megtehet.[/spoiler]


Prof. William

De azért nyugtassatok meg. Ha a 37 rész mégis csak a feléig dolgozná fel, ugye lenne 2. szezon?

Lokids

Ebből? Tuti...
De nem hinném, hogy 37 rész kevés lenne a teljeshez.

Alkyra

Imádom, hogy light mindenkit kihasznál.XD Az emberek csak eszközök számára s kénye kedve szerint játszhat velük.:)
A zenéjét is imádom. Nagyon el lett találva ez az egész. Nekem azonnal beférkőzött az első 4be az anime.^^

Prof. William

Én sajna olvastam a mangát szóval tudom mi lessz Raito sorsa. Persze nem árulom el, de jó kis elmebeli kűzdelmek lesznek még benne a Sherloch Holmes-t megszégyenítő stílusban.  :cool:

Necrid^

Az a Light nem semmi milyen ravasz már? hogy sikerült már meg tudnia az FBI ugynők nevét :DD
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Alkyra

Szerintem ez hibás taktika. először is:
-én a buszrablás időpontjában előre megtevezett halálokat raktam volna be, így 100%ig megbizonyosodott volna az FBI ügynök arról, hogy nem én vagyok Kira<= ez csak akkor működött volna, ha elején Light nem lövi le szándékosan azt, hogy bármelyik időpontban tud ölni. ez is egy baki volt az ő részéről. én csak megkavartam volna a gyilkosság időpontjának bekövetkeztét, de nem szabályoztam volna.
-mivel az ügynök megbizonyosodott arról, hogy nem én vagyok Kira így nem kell megölnöm(megmarad a "tiszta" gondolat, hogy csak bűnűzőket ölök s ezzel megtisztítom a világot)
-ha megölöm azzal tudatára adom Lnek, hogy rájöttem, hogy megfigyel s ez nekem nem tettszik s így L rá tud "közelíteni"
azokra az emberekre akik közvetlenül érintettek a gyilkolásokban.(magyarul akiket megfigyeltek az FBIosok)
-továbbá L nek feltűnne(ha komolyabban megvizsgálna pl engem), hogy a busz baleset története, túlságosan is megrendezett volt. Mivel én-mint Light- nem mozdulok ki sokat az otthonomból(ezt az FBI ügynök jegyezte meg) ezért nagyon furcsa, hogy pont egy ilyen eset történik pont amikor randira megyek...

Az egész bakisorozat ott kezdődött, hogy Light eldobta az agyát amikor L Evilnek azaz Gonosznak nevezte.(ügyesen beletiporva Light igazságérzetébe, miszerint ő lesz az új "jóságos" isten aki megakadályozza a bűnűldözést terjeszkedését s így kihozva belőle ezt a hibás lépést.)

No de mind1. Light nagyon ügyesen megtervezte ezektől függetlenül s a kettőjük háboruja mégcsak most kezdődött.^^ Kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből...

Szacsi

Bakikat mindenki elkövet, néhol én is kiakadtam, pedig azért biztos nem vagyok akkora zseni,
mint Light :haha:Én az elején még kedveltem, de később már egyre inkább az ellentábornak drukkoltam. Teljesen elszállt magától, mondjuk ez egyáltalán nem meglepő, hasonló helyzetben mindenkivel ez történne.
Totális ellentmondás, hogy "Majd én az isteni hatalmammal egy tökéletes, bűnözés nélküli világot teremtek :angyali: !!!" de ezt ő maga is gyilkosságokkal akarja elérni... Arra mondjuk kíváncsi lennék, mennyi az IQ-ja a srácnak.

Prof. William

Az ilyen bakik miatt győzhetők le a legnmagyobbak is. L direkt erre épített. :)

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kupo

Szerintem Raito azt is el akarja érni, hogy a világ tudja, hogy aki szembeszáll Kira-val, az "istennel", hogy fogja végezni, ezzel azt akarja elérni, hogy mindenki őt szolgálja.

Necrid: gondolom az Live Action-nek az 1. része, mert 2részből fog állni, csak még RAW mondjuk, azért majd letöltöm subosan. :)

Manitu

Quote from: Alkyra on 2006-10-28, 17:33:35
Szerintem ez hibás taktika. először is:
Szerintem viszont zseniális. Először is, a buszrablás nem szúr szemet, mert L nem tudja, hogy Kira szívrohamon kívül máshogy is tud ölni. Egy bedrogozott őrültet elcsap egy autó, mi ebben a gyanus?
Aztán, Raitonak nem az a célja, hogy elterelje magáról a gyanut, el akarja kapni L-t. Ezért pedig kockáztatnia kell, ha tökéletesen ártatlannak tűnik, akkor biztonságban van, de egy tapodtat sem kerül közelebb L-hez. Az ő célja az, hogy L gyanakodjon rá, de ne tudjon bizonyítani semmit, viszont mindenki más teljesen ártatlannak higyje, így L nem csinálhat vele semmit :)


Draconire


Bishop

valaki nem akarja felpakolni ftp-re? :redface:

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2006-11-05, 09:44:43
5. rész

Áhh, kedves barátom, okoztál nekem egy boldog napot!

Amúgy erősen gondolkoztam rajta: lehetséges, hogy bevállalnám a magyar felirat elkészítését. Eléggé megkedveltem ezt az anime-t, véleményem szerint megérné, hogy magyar felirata is legyen (főleg azért, mert az átlag sajnos lusta angolul úgy megtanulni, hogy meg tudjon érteni egy 20 perces részt - ismertségi köröm erre a példa, egyedül Gmer kollégáról tudom elmondani, hogy neki egyáltalán nem gond az angol felirat - igaz, Gmer?  :smile:).

Persze tudom, hogy az itteni fórumozó elvtársak kivételt képeznek, az itteni emberek szinte egytől egyig tudnak angolul - sőt, talán japánul is - , hogy nekik nem probléma az angol felirat olvasása. Ennek ellenére megkérdezem: lenne igény a magyar feliratra? (ez a kérdés elsősorban azoknak szól, akik nem tudnak annyira angolul és nem értették meg a részeket 100%-osan).

Draconire

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-05, 13:46:13
Amúgy erősen gondolkoztam rajta: lehetséges, hogy bevállalnám a magyar felirat elkészítését. Eléggé megkedveltem ezt az anime-t, véleményem szerint megérné, hogy magyar felirata is legyen (főleg azért, mert az átlag sajnos lusta angolul úgy megtanulni, hogy meg tudjon érteni egy 20 perces részt - ismertségi köröm erre a példa, egyedül Gmer kollégáról tudom elmondani, hogy neki egyáltalán nem gond az angol felirat - igaz, Gmer?  :smile:).
What? I no speak english. XD

Ha feliratot akarsz csinálni hozzá (amire van igény!) azt ezen honlap fórumán jelezd, így elkerülhető, hogy többen is megcsinálják ugyanazt a feliratot, illetve segítséget is kaphatsz (mondjuk nem igazán voltam még a fórumán), és persze magán az oldalon közzé is teheted a kész feliratot. ;)

Solid Snake

#85
Arigato godzaimasu! :zen:

Közben utánanéztem, már van fordítócsapat, aki csinálja.
http://hiddenleafteam.fw.hu/

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Solid Snake


Lokids

Megnéztem a 6. részt. Nagyon jó. :D
Tudom reménytelen, de én a csajnak szurkolok. :P

Necrid^

lol kicsit betegen néz ki "L" , nem tudtak volna csinálni egy normális alakot nagyon beteg szemei vannak..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!