Okostelefonok és más mobil kütyük

Started by Flaser, 2011-03-18, 23:45:20

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Ok - sikerült megjavíttatni a telefonom, így nálam vesztett
sürgősségéből a projekt

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-07-21, 00:21:55
Ok - sikerült megjavíttatni a telefonom, így nálam vesztett
sürgősségéből a projekt
Puszta kíváncsiságból szabad tudni, hogy mi volt a baja, és hol sikerült javíttatni?

Cloud

Erre kíváncsi vagyok én is.


Haver nekem adja ingyen a kijelző hibás Milestone-ját, nem tudom van-e értelme javíttatni. MOndjuk alap telefonnak lenne, ahhoz meg elég elvileg.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2013-07-21, 21:27:16
Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-07-21, 00:21:55
Ok - sikerült megjavíttatni a telefonom, így nálam vesztett
sürgősségéből a projekt
Puszta kíváncsiságból szabad tudni, hogy mi volt a baja, és hol sikerült javíttatni?

Persze, asszem már írtam is. Alpokban elkapott egy nagy vihar és elég
alaposan megáztam, előlapi hangszóró nem szólt. Tippre kontaktjai
oxidálódtak, koszolódtak el. Ph-n kerestem szerelőt, második vállalta
is (fagyalllo neven fut), Váci úton Westenddel szemben dolgozik egy
Nagy GSM nevű mobilboltban / mobilszervizben. Azt mondta, hogy
nagyon egyszerű rutinfeladat volt, így csak egy ezrest kért érte

Viszont most, hogy megvetted, úgy látom pont kijött az a telefon,
amit kerestél (4.99" fHD, Bt 4 LE, stb)

Cloud: egy kijelző már önmagában is egy drágább tétel lenne.
Sztem küldj egy privit, kapsz egy saccot, aztán eldöntöd, hogy
megér-e annyit.

Cloud

Közben PH-n adtak egy linket, ebay-ről olcsón lehet rendelni kijelzőt, megbízható eladótól:

http://viewitem.eim.ebay.hu/Front-Cover-Touch-Screen-Digitizer-LCD-Display-For-Motorola-Droid-A855-Milestone/271183547441/item

Háromezerötszáz szállítással, így még talán megéri. Már csak be kell szerelnie majd valakinek. :D

Cobra

Nem értem miért csak alap nyomógombos vagy 100+ k-s telefon van por és vízállóban. Néztem élőben a CAT verzióját, az számomra használhatatlanul vastag és nehéz. A Sony meg a Samsung meg csak a csúcsverzióból csinált ilyet (eddig legalábbis).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2013-07-24, 15:14:49
Nem értem miért csak alap nyomógombos vagy 100+ k-s telefon van por és vízállóban. Néztem élőben a CAT verzióját, az számomra használhatatlanul vastag és nehéz. A Sony meg a Samsung meg csak a csúcsverzióból csinált ilyet (eddig legalábbis).

Ja, sajnos :/
Vagy ha nem is csúcsmodell, de továbbra is inkább felső-
középkategóriás, pl. az Xperia V is ~76-78k legolcsóbban.
Esetleg régiek között olcsóbban is találsz, pl. Motorola Defy+,
vagy Sonynak és Samsungnak is volt néhány szériában
vízálló, gyengébb hardveres verziója Active ill. Go utótaggal

Próféta

K_T: S4-ről írtam is:
Quote from: Próféta on 2013-07-11, 00:26:36
Amúgy a Galaxy S4 Active mindent tud :) Még Bluetooth 4.0 LE-t is. Néztem korábban is, szimpi. Csak batár nagy, nehéz lesz használni. Valamint még nem kapható Mo-n, ha pedig lesz, akkor kábé a célzott ár duplája lesz...


.Attila

Tabletre másolásnál kaptam a meglepetést, hogy filesystem miatt ~3,5GBnál nagyobb file nem fog felmenni.
A tablet egy Ainol Novo10 Hero, amely alapból 4.1.1es Androiddal jött.
Azért jó lenne, ha egy ~4gigás filmet rá tudnék rakni.
Esetleg külső SD kártya?

Darkstar

Az is csak akkor, ha tábla támogatja az exFAT-ot.
Elvileg.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

#251
De most akkor fat32-n fut? Mi a rákért pakolnak fel 2013ban bárhova is fat32-t?

Jól látom, hogy az SDHC kártyák csak fat32-t tudnak?

Kvikveg

#252
Androidra kene m3u -> android nemtudomhol hogyan tarolt playlist importer

Ezt talaltam
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ssi.playlistbackup&hl=en
de hiaba csinaltam ugyanolyan EOL, ugyanolyan eleresi utra mint amit o exportalt, nem mukodik. Sot, a sajat maga altal exportaltat sem importalta.
:grrr:

Nem hiszem el hogy pont ezt nem implementalta a winamp, de semelyik masik sem!!! AAAARRRGGH!

edit: na sikerult ezt az import-exportot mukodesre birni, de csak .mp3-at eszik meg, a regi .xm .it stb-t amit a lejatszo megesz, azt nem. Lehet, hogy az android media libraryba nem tudja ezeket betuszkolni?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#253
Kvikveg, az nem felelne meg neked, hogy Media Library meg hasonló szörnyűségek helyett a MortPlayert használnád?

Rámutatsz egy könyvtárstruktúrára az SD kártyán, és már játssza is a tartalmát. Okosan sorrendez: könyvtárakat egybe (és azon belül az alkönyvtárakat is), alapból egy könyvtáron belül ABC sorrend (de okosan, tehát a Track 3 - csumi.mp3 a Track 11 - csá.mp3 előtt fog következni), ellenben ha a könyvtár zenéi .m3u vagy egyéb playlistben vannak, akkor inkább azt a sorrendet veszi figyelembe. Nekem mindenesetre pont ez a program kellett :)

Azt nem tudom, hogy .xm-et meg ilyeneket játszik-e le.

Fazék

Eh. Nem tunik rossznak ez a mortplayer, de sajnos sokszorosat fogyasztja eroforrasban az alapertelmezett zenelejatszohoz kepest :(

Memoria x2
Proci x5

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2013-08-18, 23:11:38
Kvikveg, az nem felelne meg neked, hogy Media Library meg hasonló szörnyűségek helyett a MortPlayert használnád?

Rámutatsz egy könyvtárstruktúrára az SD kártyán, és már játssza is a tartalmát. Okosan sorrendez: könyvtárakat egybe (és azon belül az alkönyvtárakat is), alapból egy könyvtáron belül ABC sorrend (de okosan, tehát a Track 3 - csumi.mp3 a Track 11 - csá.mp3 előtt fog következni), ellenben ha a könyvtár zenéi .m3u vagy egyéb playlistben vannak, akkor inkább azt a sorrendet veszi figyelembe. Nekem mindenesetre pont ez a program kellett :)

Azt nem tudom, hogy .xm-et meg ilyeneket játszik-e le.
Ooo a problema pont az, hogy omlesztve van egy dirbe pl az osszes .it a jok es a rosszak is.
Kenytelen leszek a playlistre scriptet irni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Kvikveg

Quote from: .Attila on 2013-09-14, 13:09:29
http://youtu.be/oDAw7vW7H0c
Jo lenne a piacon egy ilyen. Jo otlet. A tobbit nem fogja teljesen kiszoritani, de kiraly lenne a varialhatosag (akar egy utazas erejeig atutni mas konfigra), meg ha nem szurke az egesz akkor tok vicccesen nezhetne ki. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Az ötlet jó, csak az a gond, hogy jóval drágább az előállítása a külön daraboknak, mint az 1 NYÁK-ra rakott alkatrészeknek, ezért ha meg is csinálja valaki, nagyon keveset fognak eladni belőle.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2013-09-14, 13:09:29
http://youtu.be/oDAw7vW7H0c

Aranyos ötlet, többekben felmerült már, de se szoftveresen, de főleg nem hardveresen
nem valósítható meg értelmesen. Ez így óriási nagy lenne, s sosem lehetne ilyen
szabadon variálni. Pont a telefonok elképesztően miniatürizáltak. Egy tokozásban van
majdnem egy komplett számítógép: processzormagok (int és float feldolgozókkal),
memóriavezérlő, periféria-vezérlő, audio és video jelfeldolgozó, videó dekódoló, néhányban
már maga a többnormás rádió, 3G/LTE, wifi, s mostanság már stackelt tokozással a SoC
felett ugyanabban a tokozásban van a RAM is.
Egy-egy procinak többszáz lába van. Egy egyszerűbb vezérlő-IC-nek is simán lehet tizendb.
Ha ráforrasztás helyett foglalat, az önmagában 2-3-4 mm vastagságot ad, vagy inkább
vesz el a hasznosítható térből.
Stb.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Arról meg nem is beszélve, hogy ha nem veszik vissza és hasznosítják újra az esetlegesen már nem használt alkatrészeket (ami üzleti bukta), akkor szerintem ez a cserélgetés egyszerűsége és olcsósága miatt több elektronikai hulladékot termelne, mint a mai rendszer.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

#263
Quote from: Cobra on 2013-09-14, 14:20:02
Az ötlet jó, csak az a gond, hogy jóval drágább az előállítása a külön daraboknak, mint az 1 NYÁK-ra rakott alkatrészeknek, ezért ha meg is csinálja valaki, nagyon keveset fognak eladni belőle.

Az ár rövid távon valóban magasabb lenne, hosszú távon kérdéses, hiszen ha nekem egy alkatrész miatt nem kell az egészet a kukába dobnom, akkor lehet, hogy összességében mégis kevesebbet kell költenem.
Hogy fizikailag mennyire kivitelezhető, az kérdéses, valóban.

Quote from: Darkstar on 2013-09-14, 15:17:09
Arról meg nem is beszélve, hogy ha nem veszik vissza és hasznosítják újra az esetlegesen már nem használt alkatrészeket (ami üzleti bukta), akkor szerintem ez a cserélgetés egyszerűsége és olcsósága miatt több elektronikai hulladékot termelne, mint a mai rendszer.

Ez szerintem tévedés. Ahogy a videó el is mondja: manapság ha egy alkatrész tönkremegy, akkor gyakorlatilag az egész telefon megy a kukába, pedig minden más alkatrész még jó. Míg ennél ténylegesen csak a rossz alkatrészeket dobják ki, amire nincs szükséged, azt akár el is adhatod. A jelenlegi készülékeknél közel sem ilyen egyszerű az újrafelhasználás megoldása.

Darkstar

#264
Telefonfüggő, azért egy drágább készüléket inkább javítanak / kapsz helyette másikat a hibás meg megy refurbra. Az olcsó vackokat valóban könnyebben kidobják.

Illetve szerintem csak akkor érné meg szórakozni a nem használt alkatrészek adás-vételével, ha azok nem túl olcsók. Ezesetben viszont a komplett készülék is jó drága lenne.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Te nem játszol, mert minden új iPhone-t megveszel :p
Ez a telefon inkább azoknak szólhat, akik akár 2-3 év után (amikor már nincs garancia és javítani drágább lenne, mint újat venni, mert a gyártó azt akarja, hogy újat vegyél) sem feltétlenül dobnák ki a telefont, csak a kérdéses részét cserélnék le.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2013-09-14, 16:23:56
Ez szerintem tévedés. Ahogy a videó el is mondja: manapság ha egy alkatrész tönkremegy, akkor gyakorlatilag az egész telefon megy a kukába, pedig minden más alkatrész még jó.

S ha én azt mondom, hogy sajtból van a Hold?
Vannak telefonok szerelésére szakosodott szervizek, amit a videó példának
hozott fel, kijelzőt, ugyanúgy ki lehet cseréltetni.

Kvikveg

A tobbseg szerintem ilyenkor inkabb megy es vesz egy uj modellt... azert ha a sarkon meg tudna venni egy uj kamerareszt es ket masodperc mulvavonulhatna az uj kameraresszel akkor nem venne ujat. En meg pl a szervizelest utalom, de mivel en nem verem oket szet, eddig egyiket sem kellett szervizelni. Plusz amikor meg nem dolgoztam, akkor en csereltem antennat sk a telefonomon. :)

edit: ujraolvasva a kommentemet, azt hiszem aludnom kene.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

K_T jólmegaszondta. Az egy dolog, hogy nincs hozzá OS, de hardware-esen tömör szopás lenne összehozni a modularitás miatt. Van egy lapka, ami lyukacsos, és mindegyik össze van kötve mindennel, aztán random beleszurkálunk dolgokat, és voilá, működik. Hát persze ::)

NLZ

Na meg azon a néhány pöckön a sávszélesség biztosítása necces.
[reserved]