Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

katz

Quote from: bpka000katz, neked mi a véleményed az Énók könyvében lévõ dolgokkal húzott párhuzamokról?
Hol? Mi? Milyen párhuzamok? Nem olvastam el a cuccot...

Dragon

Az angyalos részben írt párhuzamokra gondolok.
Egyébként a mysteries rész is érdekes, habár a Keel Lorentz-es témával én személy szerint nem értek egyet.

Aztán hadd idézzek egy mondatot, amivel nagyon egyet kell értenem:
QuoteSome will always hold that one is more correct then the other, but remember that even though this series digs deep with everyones emotions, and may mean alot to you, that it is still an anime series intended to help so many lost people finally come to grips with who they are, and when someone finally does, it is very wrong of someone to take that from them with thier own selfish pride.
(a hejesirásí hubáktõl elttekitnve :D:p)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

katz

Quote from: bpka000Az angyalos részben írt párhuzamokra gondolok.
Konkrétan melyik angyallal kapcsolatban?

Kis kiegészítés: A zsidó mondakör egy "kicsit" nagyobb annál ami a Bibliában van, és a Könyvben nincs egy szó se Lilithrõl, se Énok könyvérõl.

Quote from: bpka000Egyébként a mysteries rész is érdekes, habár a Keel Lorentz-es témával én személy szerint nem értek egyet.
Érdekes, de elég marhaságnak tûnik.

Dragon

#33
Quote from: katzKonkrétan melyik angyallal kapcsolatban?

Kis kiegészítés: A zsidó mondakör egy "kicsit" nagyobb annál ami a Bibliában van, és a Könyvben nincs egy szó se Lilithrõl, se Énok könyvérõl.
Hát, mindegyikkel/bármelyikkel kapcsolatban.
Azt tudom, hogy ez a könyv speciel apokrif irat, de azért valahonnan csak be lehet szerezni, nem? Nemcsak a biblia létezik, mint forrás.

Itt van valami, de ez csak részleges: http://www.churchofgod.hu/cont/enok1.php

Itt meg egy teljes (asszem), angolul:
http://www.ancienttexts.org/library/enoch/
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

katz

Quote from: bpka000Hát, mindegyikkel/bármelyikkel kapcsolatban.
Azt tudom, hogy ez a könyv speciel apokrif irat, de azért valahonnan csak be lehet szerezni, nem? Nemcsak a biblia létezik, mint forrás.
Vhonnan biztos, én még nem találkoztam vele, igaz most még nem is kerestem. Jelenleg a Korán megismerésére törekszem. Ha esetleg ráakadsz vhol, küld el nekem is a linket.

NLZ

Nahm, megnéztem az 1-26 epizódot, a Death & Rebirth -tet, meg az End of Evangelion-t. A Revival of Evangelion Extras most jön le. Hát mint mondjak, nem egy könnyed filmecske volt. :)  Viszont van egy sanda gyanúm, hogy ebben a hónapban több animét nem töltök le. A chello limit fele szerintem elég így hónap elején :)
[reserved]

Flaser

Végre az elememben érezhetem magam!
(Körbe néz, meglátja az elkerekedett, majd óvakodó tekinteteket amik hol rá, hol a hosszú ujjú inget cipelõ vastag nyaku bácsikra téved.)
Tekintve, hogy 8 éve foglalkozom a sorozattal, ráadásul a fandomot is követtem (tudod mi az Eva-R? Olvastad? Akkor már hasonló mérvû örülettõl szenvedsz.) egy "kicsit" magaménak érzem a témát.

A célja mindenkinek aki valóban informált és hatalmi pozícióban volt a 3rd Impact elérése - és IRÁNYÍTÁSA! - volt.

Az Angyaloknál (az eredeti Studou jelentése inkább apostol*) nincs igazán értelme célról beszélni (talán Kaworu-t leszámítva). Lehet, hogy már léteztek a Second Impact elõtt; lehet, hogy Adam testébõl váltak ki; egy biztos - SI után elkezdenek szép sorjában ébredezni, s mind Tokyo-3 felé tart.
Kaworu monja ki az okot - Adam elementáris erõvel vonza õket. Lehet, hogy Lilith hasonló nyomot hagy mint Adam így az Angyalok egy része eltéveszti a házszámot.
("Tévedni emeberi dolog" mondta a sün azzal lemászott a drótkeférõl.)
Ez a vonzalom automatikus és elementáris, s nincs mögötte semmi nemû érzékelhetõ tudatosság - s EZÉRT tuj Kaworu urrá lenni rajta, hisz õ az egyetlen akinek meg adatott a VÁLASZTÁS, hisz jószerivel majnem ember.

Nem tudjuk mit okozna Adam és egy Angyal egysülése. Adam elvesztette a testét és ereje nagyját - egy Angyal visszaadhatná neki mindezt.
A Second Impact mindössze egy "gyengéd, ösztönös csapás" volt a még mindig félkómás istenségtõl mikor a Longinus Lándzsájának nevezett tárgyat keresztüldöfték a szivén (pontosabban CORE, azaz belsõ, mag a lénye lényege).
Én mindenesetre kissé pipa lennék a történtek után.

Egy két szó az LCL-rõl
Tudjuk: összetétele leginkább az õslevesre emlékeztet (óceánok az élet hajnalán). A NERV Link-Connection-Liquid-nek nevezi azaz Kapcsolatteremtõ-folyadék. E szerint a folyadék vezeti a pilóta agyának rezdüléseit az Eva-hoz.
Ugyanakkor Shinji minduntalan arra panaszkodik, hogy az LCL-nek olyan szaga van mint a vérnek...
...ráhibázott, mert az. Misato és Kaji az LCL-Manufacturing Plant-ben találják meg Lilith-et (akit akkor Adammal tévesztenek össze.) A keresztre feszített Lilith törzsébõl sárgás folyadék/vér szivárog.
Adjuk össze 1 + 1-et. LCL Man. Plant = LCL-Gyártó üzem. Az LCL sárga, átlátszó és Lilith-bõl is ez csörgedezik....

Az AT-Field az ami miatt egyáltalán létezhet az élõlény, mert ez a határfelület ami miatt elkülönül a lelke.
Egy olyan lény aki ezt manipulálni tudja, gyakorlatilag ráerõszakolhatja önmagát, a lelkét a világra - tetszés szerint bármivé formálva azt. Isteni erõ.
A sorozat "vicce", hogy ezt valahol minden tudatos élõlény megtehetné.

Az angyalok akik az "örök életet" hordozzák, tulajdonképp az állandosult formája ennek, a változás hiánya. Õk ezért eleve képtelenek istenné válni.
Az emberek akik a "tudást" kapták igazából halandóságukban isteniek hisz a változás lehetõsége maga abszolút hatalom.
(Azaz egy angyal mindent megtehetne amit akar, hisz nincsenek korlátai; de épp ezért nem tesz semmit mert nincsenek távlatai. Az ember mindent megtesz de végsõ soron csak a semmibe jut vissza.)
Azaz egyszerre kéne halandó és halhatatlan legyél a hatalom birtoklásához.
Egyszerre angyal és ember.

Az új minden embert magába fogaló tudatközösség, amire SEELE és Gendou törekszik feloldja az ellentmondást, mivel az ember ugyan halandó; de az emberiség örök.

Az Evangelionok nem azzal a céllal készültek, hogy fegyvernek használják õket: a megtalált, földreszállt isten Adam irányítható verziói, amik segítségével az ember is szert tehet erejére. Ritsuko mondta:
Az ember egy istent talált, de az nem engedte õt közel magához és eltûnt.
Ezután az ember megpróbálta ujjá teremteni az isten-t (az emrió Adam).
Végül az ember saját képmására teremtette újjá az isten-t ez lett Eva.

Misato döbbenten kérdezi, hogy eszerint...

Igen az Evangelionok valójában az emebri genom és adam/lilith genomjának vegyítésébõl születtek.
Úgy vélték, hogy egy ilyen "emberi" változata az istennek irányítható lesz.

Az Evak segítségével erõszakkal szét lehet zúzni az AT-mezõket így kényszerítve miden embert egy mezõbe / istenbe.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

.Attila

:cool: Fejet hajtok a leírásod elõtt :hail:

sirtomi

Quote from: Bonci:cool: Fejet hajtok a leírásod elõtt :hail:
:eeek:  Csatlakozom!

Nagyon tetszett. Sok minden világosabb lett nekem.

Dragon

Valóban jó írás.
Kiegészíteném egy picit a Bonci által linkelt leírásból egy részlettel: Kaworu
illetve avval a dogmával, miszerint az emberek azok a lények, akiknek megadatott a szabad döntés lehetõsége, az angyaloknak nem
szerintem lényegében Kaworu nem maga választ, hanem mint a "szabad akarat angyala" megadja a lehetõséget Shinjinek a döntésre
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Sokan nekem tulajdonítják azt a linket, valójában Darkstaré ;)

Dragon

Quote from: BonciSokan nekem tulajdonítják azt a linket, valójában Darkstaré ;)
Oh, akkor elnézést mindkettõtöktõl.
A lényeg azonban a tartalma. :)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Project_2501

Üdv Mindenkinek !

Láttam a TV sorozat mind a 26 (remastered) részét, a Death & Rebirth (remastered) filmet (ami tényleg csak a TV sorozat részeinek felelevenítésére volt jó) és végül megnéztem az End of Evangelion (original) címû filmet is.

Had szögezzem le, hogy semmi bajom sincs a sorozattal, sõt ilyen mélységû és komolyságú lélektani dolgozattal még életemben nem találkoztam. Az utolsó film drasztikusságához viszont szerintem (és remélem ez még nem prûdség) a szekszualitás még erõteljesebb ábrázolása is hozzájárult, legalábbis az elõzményekhez ( pl.: amikor Shinji Rei lakásán véletlenül megfogta a lány mellét vagy amikor Asuka-val csókolóztak ) képest meglepett a dolog. Természetes, hogy egy 14 év körüli kamaszban túlteng a szekszualis kíváncsiság (pláne, ha olyan nõk között "kénytelen" :) élni mint Rei, Misato és Asuka) de az azért elég erõs volt amikor rögtön a film elején Shinji Asuka kórházi ágya mellett a lány ingbõl kivillanó mellein fellelkesülve ,,belehuncutkodott" a saját tenyerébe ( "I'm the lowest of the low" ). Majd (lehet, hogy csak számomra) késõbb az is kiderült, hogy kvázi szerelmet vallott Asuká-nak de a lány durván visszautasította a lelkileg (enyhén szólva) labilis Shinjit, mire Õ a lány torkának esett. Ha az övé nem lehet, hát ne legyen másé sem alapon :confused: Volt eddig is elég baja a srácnak ez a visszautasítás már tényleg csak az utolsó csepp volt a pohárban, hogy bekattanjon és olyat tegyen amit késõbb biztosan megbánna.

Az utolsó film tehát ha nem is ez által, de ezzel együtt egy nagyszerû alkotás, a már szinte pszichedelikus képsorokkal és vágásokkal egyetemben az egyik legjobb Production I.D. alkotás amit valaha láttam.
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Dragon

Quote from: Project_2501Az utolsó film drasztikusságához viszont szerintem (és remélem ez még nem prûdség) a szekszualitás még erõteljesebb ábrázolása is hozzájárult,
én azon lepõdtem meg, amikor Lilith homlokán kinyílt egy nõi nemi szervet ábrázoló rés, és egy szem kukucskált ki belõle, na az már átlépett egy bizonyos határt

de egyébként az egész sorozat inkluzíve a filmeket is erõs szexuális ...ömmm, "felhanggal" rendelkezik, a karakterekrõl felállítható legtöbb pszichológiai kórkép valamilyen formában ide vezethetõ vissza
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Asuka fojtogatása kérdéses jelenet.
Mint az egy honlapon olvasható, Rei, Shinji és Asuka "alkotnak" egy személyiséget.
Shinji az ego, azaz a külvilágnak megjelenõ személyiség.
Asuka az ID, azaz az ember érzelmeinek, vágyainak megtestesítõje.
Rei a superego, azaz aki korlátozza az egot, (ezt nem szabad, azt nem szabad, ezt így kell, ezt úgy kell).
És nézd meg, tökéletesen illik rájuk. Asuka a csupa érzelem ember. Rei, aki tudja, hogyan kell viselkedni, nyugodt, megfontolt. Shinji, aki sosem tudja, mit kéne csinálnia, vannak érzelmei, de nem engedi ki õket (dolgozik benne az ID, de elnyomja a superego).
Az ID és a superego ellentmondása okozza Shinji problémáit, a folytonos cselekvésképtelenséget.
Nekem az az érzésem, hogy Shinji odáig jutott el, hogy kezdte megutálni a személyiségének azt a részét, ami az érzelmeket táplálta, azaz az ID-et (aminek a megtestesítõje, tkp. fizikai kivetülése Asuka!). Rei a maga nyugodtságával, egyszerûségével viszont imponált neki.
És akkor a végén Rei eltûnik, és marad neki Asuka. "Kicsit" dühös lett ;) Voltaképp nem Asuka-t fojtogatta, hanem a személyiségének érzelmes részét. Asuka pechje, hogy õ a fizikai megtestesítõje :)

Dragon

#45
én még mindig nem vagyok 100%-ban meggyõzõdve arról, hogy az említett jelenet a "valóságban" is megtörtént, vagy csak egyfajta látomás, aminek inkább csak erre a szimbolikus részére kellene koncentrálni

ja, itt egy kis magyarázó kiegészítés a témához, akit érdekel: http://encyclopedia.laborlawtalk.com/Ego,_Superego_and_Id
(most hirtelen ezt találtam)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

NLZ

Hmm, lehet megnézetem édesanyámmal (aki pszichológus :) ) a teljes NGE-t (mert eddig csak a 25. és 26. részt látta), s megkérem, hogy írjon róla valami elemzés félét. Mikor megnéztük az utolsó 2 tv epizódot, s elmagyarázott mindent, akkor egész jól megértettem elég sok homályos részt. Kár, hogy én nem tudom megfogalmazni. :)
[reserved]

nite

huhh, most fejeztem be az x-edik megnézését a sorozatnak, bár még hátra van a death&rebirth de azért van pár kérdésem... mondjuk szerintem aki azt mondja magáról hogy érti az nge-t az érti a legkevésbé...
szal nem tudom olvasta-e valaki A.C.Clarke-tól A gyermekkor vége-t, de abban nagyon hasonló dolgok vannak a végén mint az nge instrumentality project-je, legalábbis ha jól fogom mirõl van szó. A könyvben egy olyan teória kerül kifejtésre, hogy (vigyázat könyv spoiler is)
az emberek tudatát úgy lehet elképzelni mint szigeteket egy óceánban. igaz ugyan hogy felülrõl nézve egymástól külön állnak, de a víz alatt mégis csak össze köti õket a szárazföld. Az nge-ben az a határ ami az egyik ember tudatát elválasztja a másikétól, az AT field, és a végsõ cél az hogy minden ember tudata egyesüljön a határvonalak eltünésével. Ez persze az egyén(iség) halálát jelenti.
persze lehet hogy végsõ soron pont a halál a cél..... ehh nem tudom konkrétan leírni mire gondolok mert még nem csapódott le bennem az egész :)
Szerintem az nge-ben igazán létezõ dolgok abszolút nincsenek is, úgy tippelem az egész elejétõl a végéig valakinek a fejében játszódik le (vélhetõleg Shinji-ében) az igazi valóság pedig csak az utolsó rész legvégén tûnik fel egy pillanatra mint az az alternatív valóság, ahol Shinji-nek nem kötelessége eva-t vezetni... picit mint a The wall a Pink Floydtól.
Aztán meg lehet hogy kurvára nincs igazam, az tuti hogy a rajzfilm készítõjével elbeszélgetnék pár órát hogy mi merre hány cm...
Ha viszont úgy vesszük, hogy az nge egy mûvészeti alkotás, amit az alkotója nem véletlenül hozott létre úgy ahogy, akkor valószínüleg az egész célja az hogy az emberben gondolatokat ébresszen, és nem is az a fontos hogy az nge-ben objektíven mi mit jelent, hanem az hogy a nézõ számára mi a szubjektív jelentés, ami csak neked szól.
uff
--
God's in his heaven, all's right with the world

Kuroi Tenshi

Quote from: nitepersze lehet hogy végsõ soron pont a halál a cél.....

Vagy csak a létezés más formája. ;)
Pl amikor Shinji eltûnik az EVA 01-ben, akkor is testben megszûnik létezni, feloldódik az LCL-ben, de szellemben/lélekben/gondolataiban tovább létezik. Sõt, még vissza is tér.
Ez még nem a Thanatos.

Ja meg az biztos, hogy ez az elejétõl a végéig valakinek a fejében játszódik le: Anno Hideaki fejében  :beeee:  :lol:  :p
Komolyabban: nem valószínû. Az I. endingben van az a rész, amikor Shinji megálmodik egy alternatív "valóságot" (GoS manga ezt gondolja tovább). Na mármost én nem tudom hogy vagy vele, de nekem olyan már volt,hogy álmodtam egy álmomban, de hogy egy ilyen hosszú és nyomasztó (talán már rém-) álomban azt álmodom, hogy álmodom, és abban az álomban a másik álmom történéseit, emlékeit álmodom újra és gondolom át, sõt, utána felébredek, és az alap-álmom még el is magyarázza, mi a nagy helyzet, na olyan még nem volt, de ha neked sikerül, majd meséld el, mit szívtál  :lazza:  :haha:

Kuroi Tenshi

Quote from: BonciAsuka fojtogatása kérdéses jelenet.
Mint az egy honlapon olvasható, Rei, Shinji és Asuka "alkotnak" egy személyiséget.
[Stb]
De õk nem csak egy személyiség 3 szintje, hanem õk is önnáló emberek, hiszen ez egy anime, és nem egy pszichológia-tankönyv :p

Na nézzük csak, mi minden történik Shinjivel, ami labilis lelki állapotát kizökkenthette? Csak címszavakban: Touji; bennragadás az EVA-ban; Asuka; Rei 22. és 23. részben; Kaworu; mindenféle, ami történik az End-ben: Misato, Asuka, ...
Aztán ott az EVA-ban vízionál. Néhány jelenetet újragondol, de most a többiekkel saját öngyûlöletét mondatja ki. Mindeddig talán szíve mélyén egy kis elismerésre és szeretetre várt a többiektõl de most csak lecs***ést kap, és hiába szereti Asukát, õ mindig csak durván bánik vele. Aztán itt ebben az álomban/vízióban betelik neki a pohár, és a felgyülemlett düh miatt megfojtja.  
Ki tudja, lehet, hogy kezdett beleõrülni ebbe az egészbe? Az, ami ott elszabadult, nem tudta feldolgozni, és továbbra is megmaradt benne? A valóság annyira irreálisnak tûnt, hogy számára a valós és nem valós határa még jobban összekuszálódott?
Mondjuk erre is a választ csak Anno tudnáá megadni :p

nite

Quote from: Kuro_TenshiVagy csak a létezés más formája. ;)

igen jól mondod, éppen ezt nem járja körül se a film se a könyv amit mondtam, hogy a halál és a "létezés más formája" vajon ugyan az, vagy két különbözõ dolog? Az mindenesetre tuti hogy a testi, fizikai halálnak nem sok jelentõséget tulajdonít az nge, ld. Shinji feloldódását és a sok Rei klónt, az LCL-t és az AT fieldet, ezek mind annak a bizonyítékai hogy valahol van az embernek egy tudat része, ami teljesen független attól hogy a testével mi történik.

Quote from: Kuro_Tenshide ha neked sikerül, majd meséld el, mit szívtál

nem feltétlenül kell tudatmódosító szereken élni hogy megérts egy allegóriát.

Quote from: Kuro_Tenshiez egy anime, és nem egy pszichológia-tankönyv

valóban nem láttam kiírva rá hogy pszichológia 3. osztályosoknak, de az tény hogy olvastam már pszichológiai témájú könyvet ami kevesebbet foglalkozott a lélekkel mint az nge ;)
--
God's in his heaven, all's right with the world

nite

huhh, nagyon komoly a vége, már alig emlékeztem rá... úgy tûnik azoknak a fan(atikus)oknak van igazuk akik havonta 1x megnézik :)
mindig jókat vigyorgok rajta hogy hiába nyikorogtak a rajongók a sorozat végén hogy nem értették/nem tetszett, a film(ek) vége sem lett sokkal egyszerûbb :)
"az álom után kezdõdik a valóság", ez nekem egy válasz...
az viszont tényleg jó kérdés hogy az "i feel sick" mit jelent az utolsó mondatban.
hiába nézek új sorozatokat egy darabig még motoszkálni fog a fejemben az nge.
--
God's in his heaven, all's right with the world

Darkstar

Quote from: niteaz viszont tényleg jó kérdés hogy az "i feel sick" mit jelent az utolsó mondatban.
Szvsz azt Asuka mondja Shinjinek, mert az megint elbõgte magát/gyenge volt(lelkileg)/akármi. Ez is bizonyítja, hogy õ az igazi Asuka, nem pedig Shinji vmilyen ideálja (ezt viszont már nem én találtam ki, hanem olvastam valahol).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

roderick

érdekes amúgy elolvasni, milyen alternatív végeket gondolt ki Anno a sorozat végére. Asszem Hikari oldalán olvasgattam ezeket (aoianime.animehq.hu)

Sokan mondogatják, hogy egyedül Anno tudhatja valójában miröl is szól, demint sokan felróják a sorozatnak (föleg ha a sorozat-film közötti ellentmondásokat figyeljük) igazából még ö se tudja.

Kicsit azt javaslom mindenkinek, hogy ne megérteni, hanem átérezni próbálja, nem részletekre bontani, hanem egyben (eudeitkusan vagymi rá a szép idegen szó) felfogni... így sokkal többet ad az embernek, mintha minden áron racionalizálni próbálja az egészet kicsiny kicsinyes halandó mivoltunkra.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

nite

Quote from: roderickdemint sokan felróják a sorozatnak (föleg ha a sorozat-film közötti ellentmondásokat figyeljük) igazából még ö se tudja.

bár a mentségére legyen mondva, õ a sorozat végét gondolta az igazi befejezésnek a filmet csak kirángatták belõle (ha jól tom) :)

Quote from: roderickígy sokkal többet ad az embernek, mintha minden áron racionalizálni próbálja az egészet kicsiny kicsinyes halandó mivoltunkra.

nagyon igaz! de sajnos én földhöz ragadt ember vagyok és amit nem értek az idegesít :)
az tuti hogy ha hasonló mélységû mûvet akarunk találni igencsak messzire kell menni.
--
God's in his heaven, all's right with the world

roderick

Quote from: nitebár a mentségére legyen mondva, õ a sorozat végét gondolta az igazi befejezésnek a filmet csak kirángatták belõle (ha jól tom) :)
Pont fordítva tudom:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: nitebár a mentségére legyen mondva, õ a sorozat végét gondolta az igazi befejezésnek a filmet csak kirángatták belõle (ha jól tom) :)
Quote from: roderickPont fordítva tudom:)
Ez a fajta kavarás az, ami miatt elkezdtem nem szeretni az NGE-t. Ha kitalálta az egészet jól, akkor minek ködösíteni, ha meg nem, akkor majd a mangában találja ki, mire vége lesz!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

nite

Quote from: roderickPont fordítva tudom:)

persze lehet, én már csak másodkézbõl értesülhetek ezekrõl, de itt olvastam:
http://www.animenewsnetwork.com/feature.php?id=14
(ez amugy is egy jó cikk)
"Creator/Writer/Director Hideaki Anno has claimed that, in his opinion, the movies were not a necessary conclusion to his work, and that the television ending, told in abstract animation entirely in the character's minds, was all the ending that was needed"

Ramiz:
láttál már japán embert NEM ködösíteni?? :D
--
God's in his heaven, all's right with the world

Ramiz

Quote from: nite"Creator/Writer/Director Hideaki Anno has claimed that, in his opinion, the movies were not a necessary conclusion to his work, and that the television ending, told in abstract animation entirely in the character's minds, was all the ending that was needed"
Tuti, hogy lehet találni olyan nyilatkozatát is, ahol az ellenkezõjét állítja... végül is a moziknak is kell a reklám. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: nitenagyon igaz! de sajnos én földhöz ragadt ember vagyok és amit nem értek az idegesít :)
Gondolom az irodalomban nem a szimbolizmus és a korai modern a kedvenc vonulatod  :lul:

A végzõdését én is fordítva hallottam: End of Evangelion-szerû lett volna a vége eredetileg, de a kiadónak/szponzoroknak/valakiknek nem tetszett, és ehelyett lett a 25. és 26. rész szerinti vége. Utána késõbb a fanok követeléseire elkészült az End of Evangelion is.