Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Fénymarék

Quote from: Próféta on 2006-09-07, 16:41:31
Quote from: Fénymarék on 2006-09-07, 15:42:10
Mostanaban Paulo Coelho egyik regenyet olvasom...

Aki csak az igazi ponyvakat szereti annak nem biztos h tetszene, eleg komoly temaju konyv.
Egy ferfirol szol aki kulonbozo magikus ritualekon vesz reszt..."magusnak" keszul...de elbukik a utolso proban.
Ami vegen megkapta volna a "magikus" kardot(mely a RAM rend mestereit megilleti), de nem nyerte el jutalmat mert azzal h elfogadta a kardot kiderult hogy nagyravagyo s onzo vagyak vezerlik...
Igy bukik el az utolso megprobaltatason...am kap meg egy lehetoseget...
Elküldik a santiago de compostella-i zarándoklatra, ami soran sok hihetetlen s uj dologgal talalkozik.
Találkozott a szellemvilággal, megküzdött a maga démonaival, megharcolta a maga harcait.
Paulo szerint az ember számára a legfőbb veszély önmaga. Elsősorban önmagunkkal kell szembenéznünk, legyőznünk a gyarlóságainkat, félelmeinket, szenvedélyeinket, minden olyan tulajdonsagunkat mely legfokepp onmagunk szamara okozhat szenvedest. Paulo Isten mindenkori jelenletet probalja ereztetni. Persze ezzel nem akarok senkit elriasztani.
Nem kell hivonek lenni ahhhoz h megfogjon a konyv.
Egyzsoval szerintem erdemes neki fogni,ha meg nem nyeri el tetszeseteket hat ez van :) en megprobaltam:D
Esetleg elárulod, melyik könyvről van szó?  :D
vartam ezt a kerdest :D

Paulo Coelho: A zarandoklat

Mattanja

Quote from: Fénymarék on 2006-09-07, 17:00:31
Quote from: Próféta on 2006-09-07, 16:41:31
Quote from: Fénymarék on 2006-09-07, 15:42:10
Mostanaban Paulo Coelho egyik regenyet olvasom...

Aki csak az igazi ponyvakat szereti annak nem biztos h tetszene, eleg komoly temaju konyv.
Egy ferfirol szol aki kulonbozo magikus ritualekon vesz reszt..."magusnak" keszul...de elbukik a utolso proban.
Ami vegen megkapta volna a "magikus" kardot(mely a RAM rend mestereit megilleti), de nem nyerte el jutalmat mert azzal h elfogadta a kardot kiderult hogy nagyravagyo s onzo vagyak vezerlik...
Igy bukik el az utolso megprobaltatason...am kap meg egy lehetoseget...
Elküldik a santiago de compostella-i zarándoklatra, ami soran sok hihetetlen s uj dologgal talalkozik.
Találkozott a szellemvilággal, megküzdött a maga démonaival, megharcolta a maga harcait.
Paulo szerint az ember számára a legfőbb veszély önmaga. Elsősorban önmagunkkal kell szembenéznünk, legyőznünk a gyarlóságainkat, félelmeinket, szenvedélyeinket, minden olyan tulajdonsagunkat mely legfokepp onmagunk szamara okozhat szenvedest. Paulo Isten mindenkori jelenletet probalja ereztetni. Persze ezzel nem akarok senkit elriasztani.
Nem kell hivonek lenni ahhhoz h megfogjon a konyv.
Egyzsoval szerintem erdemes neki fogni,ha meg nem nyeri el tetszeseteket hat ez van :) en megprobaltam:D
Esetleg elárulod, melyik könyvről van szó?  :D
vartam ezt a kerdest :D

Paulo Coelho: A zarandoklat

Két könyvet olvastam eddig tőle, elég nagy sületlenségeket írt Istenről és a vallásosságról mindkettőben. Ha amit a könyvről írsz igaz, akkor talán mégis képes értelmes olvasmány alkotására az író.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2006-08-28, 13:17:36
Quote from: marci_attila on 2006-08-26, 00:00:03
Mellesleg nagyon érdekes a következő dolog, amit a magyarázatoknál találtam (kiegészítve pár infóval a megértés kedvéért, amiket lehet sokan tudnak, de nekem csak a könyből derültek ki):
...
...
Hova tunt az eredeti postja? Nem latom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Shiroi on 2006-09-07, 17:44:28
Két könyvet olvastam eddig tőle, elég nagy sületlenségeket írt Istenről és a vallásosságról mindkettőben.
Ezt kifejtenéd bővebben? (Nem, nem akarok se flamelni se teológiai vitába kezdeni, tényleg csak érdekel. :) )

Damnatus

Én is szeretem Coelho írásait.Az alkimista, a Veronika meg akar halni, és a Prym kisasszony és az ördög meg is van.

Mattanja

Quote from: Zsiga on 2006-09-07, 18:25:13
Quote from: Shiroi on 2006-09-07, 17:44:28
Két könyvet olvastam eddig tőle, elég nagy sületlenségeket írt Istenről és a vallásosságról mindkettőben.
Ezt kifejtenéd bővebben? (Nem, nem akarok se flamelni se teológiai vitába kezdeni, tényleg csak érdekel. :) )
Ha sikerülne annyi akaraterőt összeszednem, hogy belelapozzak akkor kifejteném.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Zsiga

Quote from: Shiroi on 2006-09-07, 20:35:52
Quote from: Zsiga on 2006-09-07, 18:25:13
Quote from: Shiroi on 2006-09-07, 17:44:28
Két könyvet olvastam eddig tőle, elég nagy sületlenségeket írt Istenről és a vallásosságról mindkettőben.
Ezt kifejtenéd bővebben? (Nem, nem akarok se flamelni se teológiai vitába kezdeni, tényleg csak érdekel. :) )
Ha sikerülne annyi akaraterőt összeszednem, hogy belelapozzak akkor kifejteném.
Akkor legalább a címét megmondod, hogy utánanézhessek? :)

Mattanja

Quote from: Zsiga on 2006-09-07, 20:51:44
Akkor legalább a címét megmondod, hogy utánanézhessek? :)
"Veronika meg akar halni" és "A Piedra folyó partján ültem, és sírtam". Az előbbiben a pszichológia, az utóbbiban a kereszténység játszik nagyobb szerepet. Vannak jó gondolatai, de összeségében csalódtam mindkét könyvben.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Zsiga

Quote from: Shiroi on 2006-09-07, 22:35:03
Quote from: Zsiga on 2006-09-07, 20:51:44
Akkor legalább a címét megmondod, hogy utánanézhessek? :)
"Veronika meg akar halni" és "A Piedra folyó partján ültem, és sírtam". Az előbbiben a pszichológia, az utóbbiban a kereszténység játszik nagyobb szerepet. Vannak jó gondolatai, de összeségében csalódtam mindkét könyvben.
Köszönöm.  :merci:

Fénymarék

Quote from: Shiroi on 2006-09-07, 22:35:03
Quote from: Zsiga on 2006-09-07, 20:51:44
Akkor legalább a címét megmondod, hogy utánanézhessek? :)
"Veronika meg akar halni" és "A Piedra folyó partján ültem, és sírtam". Az előbbiben a pszichológia, az utóbbiban a kereszténység játszik nagyobb szerepet. Vannak jó gondolatai, de összeségében csalódtam mindkét könyvben.
Ha gondolod kezdj bele hatha kellemesen csalodsz...
Egy ido utan belelehet lendulni...
talan ez megtetszik, de beallitottsagtol s felfogastol fuggo :) lehet h remenytelen vagy  :__devil: :D

Rounin

Szóval, OT-ből csúnyán elküldtek ide, tehát itt teszem fel kérdésem.

Éppen most vettem kezembe a L5R klánkönyvek negyedik tekercsét és az ajánlásban a következőt olvastam:

"Domo arigato Stan Sakai-nak, aki annyi páratlan szamurájtörténetet írt - még ha mindegyikben egy beszélő nyúl is a főhős."

Tud valaki ezekről a nyulas történetekről bármit? :)

Lt. Simoan Blarke

en speciel nem kuldtelek at, de elvonas miatt orankent 5 percet ha itt vagyok... :szemuveges:

Usagi Yojimbo. E. ugy nezem, ebbol nem csak konyv van.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-11, 00:39:03
en speciel nem kuldtelek at, de elvonas miatt orankent 5 percet ha itt vagyok... :szemuveges:

Usagi Yojimbo. E. ugy nezem, ebbol nem csak konyv van.

...

Na ne. Azt hittem, kedvenc c64-es játékom nem ennyire világlátott... Eh =D

Kvikveg

Nincs annal nagyobb elvezet, mint levenni egy Lovecraft novellaskotetet a konyvesbolt polcarol. Talan csak kettot levenni. Angolul. Es utana ertesulni, hogy a 3. ket het mulva jon. Nyamm. :Kiraly:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Kurt Vonnegut: Bajnokok reggelije (Breakfast of Champions)

Újabb komor, cinikus, kiábrándult regény Vonnegut mestertől. Ilyen nyomi hangulató, a modern társadalmat felelősségre vonó darabkák vannak egymásra dobálva benne. Sajnos semmi több, vagy legalábbis én nem láttam benne többet. Az Ötös számú vágóhíd jobb volt.
És így tovább.

Ramiz

Nekem nagy csalódás volt. Sok összedobált és egyhangú poén. Túlságosan populáris és kiszámítható szerintem. Egyik legrosszabb Vonnegut könyv. Nekem az Éj anyánk, Az ötös számú vágóhíd és A Titán szirénjei tetszett a legjobban (első egy érdekes könyv a nácikkal kapcsolatban, a második ismert, a harmadik egy korai sci-fi-je, a sci-fi novellás korszakából, ami helyenként Douglas Adams-i magasságokba emelkedik!!!, bár a vége el van rontva szvsz).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

én speciel a bajnokok reggelijével kezdtem és be is jött annyira hogy kb 14 Vonnegut regénynél tartok, asszem és kb :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Ugye a Bajnokok Reggelije az, ahol az összes férfiszereplőnek megadja a péniszméretét?  :eek:

Nekem a Börleszk (Slapstick) és a Macskabölcső (Cat's Cradle) a két kedvenc regényem Vonneguttól, meg talán még a Galápagos.
Failure is the default option

RE@L

Daniel Keyes: Az 5. Sally

Fantasztikus, lebilincselő, nyomasztó, elgondolkodtató lélektani regény. Daniel Keyes a híres pszcihológus és író eme regényében a tudathasadással foglalkozik. Sallynek öt személyisége van egészen kicsi kora óta. A regény ott kezdődik, amikor Sally eljut arra a szintre egy öngyilkossági kísérlet után hogy segítségért kell folyamodjon. A segítséget Dr. Roger Ash kiégett pszcihiátertől fogja megkapni. A kétséges kezelés menetét és közben Sally mindennapjait követi a regény. Fantasztikusan jó thriller.

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

A világhírű, sikerfilm regényváltozata. Nem tudom tudjátok-e de az alaptörténet egy novellájából jött létre és került TV sorozat majd film adaptációba és csak utánna írta meg a regényt is Keyes. A történet Charlie Gordonról szól akinek az IQ-ja kevesebb 70-nél. Egyszerű jóember, akiből mindenki gúnyt űz és nevet. Egy vadiúj kísérlet és eljárás során mesterségesen meg tudják okosítani. Itt jön képpbe Algernon, az első kísérleti fehér egér akin az eljárás tartósabb volt és nem fejlődött vissza. A regény tulajdonképpen fikcionálisan Charlie előmeneteli jelentéseiből áll össze. Szívszorító lélektani dráma. Nemhiszem hogy lényegesebben be kéne mutassam ezt a művet, mert vagy láttátok a filmet, vagy olvastátok de aki nem került még vele kapcsolatba előbb-utóbb az életében úgyis fog. Nem kerülheti el.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@L on 2006-10-10, 12:04:52
Daniel Keyes: Virágot Algernonnak
Szerintem elég túllihegett könyv (legalábbis gimnáziumban mindenki ezzel rohangált a folyosón meg persze a Zabhegyezővel), de attól még tényleg nagyon jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2006-10-10, 13:54:52
Quote from: RE@L on 2006-10-10, 12:04:52
Daniel Keyes: Virágot Algernonnak
Szerintem elég túllihegett könyv (legalábbis gimnáziumban mindenki ezzel rohangált a folyosón meg persze a Zabhegyezővel), de attól még tényleg nagyon jó.
Nalunk nem rohangaszott mindenki ezzel. :D
Regen olvastam/lattam, a filmre talan kicsit jobban emlekszem. Elegge elszomoritott a kornyezetenek viselkedese, ahogy elotte bannak vele, es ahogy valtozik. Nem tul derus.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Most kaptam egy ajánlást Kurt Vonnegut: Ötös számú vágóhíd c. könyvére. Állítólag nagyon jó és sci-fi, filozófia, pszichológia keverék... érdekesnek találtam, de megemlítem itt is mielőtt elkezdem olvasni.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Jó könyv, bár nem igazán sci-fi és a filozófiát is úgy kell kibogarászni belőle. :) Viszont jó könyv. :D Szerintem már volt is róla szó itt. Persze csak amolyan ki szereti szinten.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Igen, ez az a könyv, amit már jó ideje sehonnan nem tudtam megszerezni. Aztán nemrég egy boltban rábukkantam, majd sorra egyre több helyen is, mikor az egyikben -sejtésem megerősítendő- választ is kaptam a talányra, miként is lehetséges ez: bizony újra kiadták.

Szóval. A könyvről sokat nem kell mondani, elég amit a hátlapra nyomtattak, spoilerben hogy jobban elférjen:

[spoiler]"Ez a regény nem arról szó, hogy a főhős megmenti a világot. Ebben a regényben nem tűnnek fel elfeledett, ősi hatalmak, nem dőlnek meg ősi birodalmak, nem derül fény ősi titkokra, és ősi relikviákról sem esik szó.

Na jó, egy közepesen régi mágusrendet kiirtanak, és az utolsó túlélő valóban igyekszik rávenni a hőst, hogy tegyen ez ellen. De hogy is juthatna ilyesmire ideje, amikor fényes az éjszaka, szól a zene, folyik a bor, és oly gyakorta rákacsintanak szép hölgyek, amit kis túlzással lehet úgy érteni, hogy "te csodás férfi, szívem szerint azonnal a karjaidba omolnék, hát ma este osonj be a palotánkba, ejtsd át a férjem, tégy magadévá, és utána ráadásul még a családi ezüstöt is elviheted!"

Így ez a regény főleg arról szól, hogy a főhős fut, részben széplányok után, részben becsapott kártyapartnerek elől, vagy csak úgy spontán, a túlélésért. És rendben, egye fene, csekélyke szabadidejében valóban tesz lépéseket a világ megváltására, ami úgy-ahogy sikerül is neki"[/spoiler]

Persze nem vártam, hogy az utolsó előtti mondat ennyire igaz legyen, t.i. tényleg nem szól másról, de mégis, a történet tud haladni, szépen a háttérben megbújva, mégis észrevehetően, és ez a szerkesztése a történetvezetésnek nagyon tetszett, és bár humorban nem éri el a balhés könyvek szintjét, de végig olyan könyv marad, mely után vigyorogva telik a nap. Már ha marad belőle olvasás után :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Nakedape

Quote from: Bruce on 2006-10-18, 01:17:03
Igen, ez az a könyv, amit már jó ideje sehonnan nem tudtam megszerezni. Aztán nemrég egy boltban rábukkantam, majd sorra egyre több helyen is, mikor az egyikben -sejtésem megerősítendő- választ is kaptam a talányra, miként is lehetséges ez: bizony újra kiadták.

Szóval. A könyvről sokat nem kell mondani, elég amit a hátlapra nyomtattak, spoilerben hogy jobban elférjen:

[spoiler]"Ez a regény nem arról szó, hogy a főhős megmenti a világot. Ebben a regényben nem tűnnek fel elfeledett, ősi hatalmak, nem dőlnek meg ősi birodalmak, nem derül fény ősi titkokra, és ősi relikviákról sem esik szó.

Na jó, egy közepesen régi mágusrendet kiirtanak, és az utolsó túlélő valóban igyekszik rávenni a hőst, hogy tegyen ez ellen. De hogy is juthatna ilyesmire ideje, amikor fényes az éjszaka, szól a zene, folyik a bor, és oly gyakorta rákacsintanak szép hölgyek, amit kis túlzással lehet úgy érteni, hogy "te csodás férfi, szívem szerint azonnal a karjaidba omolnék, hát ma este osonj be a palotánkba, ejtsd át a férjem, tégy magadévá, és utána ráadásul még a családi ezüstöt is elviheted!"

Így ez a regény főleg arról szól, hogy a főhős fut, részben széplányok után, részben becsapott kártyapartnerek elől, vagy csak úgy spontán, a túlélésért. És rendben, egye fene, csekélyke szabadidejében valóban tesz lépéseket a világ megváltására, ami úgy-ahogy sikerül is neki"[/spoiler]

Persze nem vártam, hogy az utolsó előtti mondat ennyire igaz legyen, t.i. tényleg nem szól másról, de mégis, a történet tud haladni, szépen a háttérben megbújva, mégis észrevehetően, és ez a szerkesztése a történetvezetésnek nagyon tetszett, és bár humorban nem éri el a balhés könyvek szintjét, de végig olyan könyv marad, mely után vigyorogva telik a nap. Már ha marad belőle olvasás után :hehe:

nekem szinte ez a kedvenc Goldenlane-em.. humorban nálam veri a balhét talán..:) csak az a kérdés h hol van mert már hetek óta nem láttam..de vhol megvan..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Szerintem a két balhé-könyv változatosabb. A szélhámos és a varázsló elég monoton, kevés újdonságot hoz és alig van sztorija. Az, hogy mégis jó olvasni, egyedül Goldenlane zsenijét mutatja. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

akkor lehet, h nekem csak Argos szemilyésege miatt  volt hatással..vagy irigykedés?? :D

mindenestre Argos for president! :hail:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2006-10-18, 13:38:48
akkor lehet, h nekem csak Argos szemilyésege miatt  volt hatással..vagy irigykedés?? :D
Hát irigykedés nálam is befigyelt... :muhahah:
Egyébként Goldman Júlia nagyon büszke lenne, ha tudná, hogy akkora hatással volt rám a könyv (főleg az eleje, amíg még tartott az újdonság varázsa), hogy aznap este abszolút Argos stílusában próbáltam a szimpatikus hölgyekhez közeledni ( = eszetlen kamuzás (bár amikor a csinosságukat dicsértem, azt komolyan gondoltam :D ) és aznap estére a hölgyek lakásának becélzása). :Kiraly: ( Persze mindegyik lepattintott. :lazza: Argos meg egy utolsó rohadék. :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Quote from: Ramiz on 2006-10-18, 22:01:09
Persze mindegyik lepattintott. :lazza: Argos meg egy utolsó rohadék. :__devil:
Persze Argos olyan világban él, ahol a nőkre lehetett hatni bókokkal :__devil: :D Meg azt még az elején leszögezte az írónő, hogy Argos megnyerő külsejű alak, bizalmat sugárzó tekintettel. :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

Quote from: Bruce on 2006-10-19, 00:07:27
Persze Argos olyan világban él, ahol a nőkre lehetett hatni bókokkal :__devil: :D Meg azt még az elején leszögezte az írónő, hogy Argos megnyerő külsejű alak, bizalmat sugárzó tekintettel. :hehe:

Ma is... csak nem mindegy, miféle hatást érsz el :D Soknál a döbbent pislogás lészen jutalmad^^