Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: hargharg on 2009-01-18, 16:56:14
Kurt Vonnegut: A Titán Szirénjei

.

de részletes vélemény :D

én amúgy szerettem, marsi síelős ejtőernyős hadosztályok előre
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

hargharg

Quote from: Nakedape on 2009-01-18, 19:22:50
Quote from: hargharg on 2009-01-18, 16:56:14
Kurt Vonnegut: A Titán Szirénjei

.

de részletes vélemény :D

én amúgy szerettem, marsi síelős ejtőernyős hadosztályok előre

a lenyeg bennevan. : D
es igen, en is, egyultombe olvastam el.
rofl

csacsa

Jelenlegi Projekt:

Josikava Eiji: Musasi

A 17. századi japánban élt kardforgató harcművész/író/zen-buddhista mester életét meséli el igen részletesen 5 kötetben. Mijamoto Musasi a valóságban is létezett személy és a mai napig sokan hasonlítják hozzá magukat japánban.
Most olvasom a 4. kötetet és előre félek, hogy mi lesz velem, ha végzek vele, mivel az 5. kötet még a könyvesboltban pihen... :zomg:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

via_mala

Quote from: csacsa on 2009-01-18, 19:52:57
Jelenlegi Projekt:

Josikava Eiji: Musasi

A 17. századi japánban élt kardforgató harcművész/író/zen-buddhista mester életét meséli el igen részletesen 5 kötetben. Mijamoto Musasi a valóságban is létezett személy és a mai napig sokan hasonlítják hozzá magukat japánban.
Most olvasom a 4. kötetet és előre félek, hogy mi lesz velem, ha végzek vele, mivel az 5. kötet még a könyvesboltban pihen... :zomg:
A sorozat 6 kötetes, és már marha régóta húzza az Ulpius a 6. kötet kiadását, gondolom jó horribilis árat fog neki szabni.  :morci:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Japán csajozós/faszifogós gyorstalpaló:

http://rapidshare.com/files/117183988/MOiJ.rar

Tök felesleges japánul tanulni, ennyit kell csak tudni... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Békés Pál
                                                                                        Előjegyzés

A Halál telefonon jelentkezett. Ötödszörre végül bekapcsolták Verhovinai Árpádhoz. a Halál szabadkozott, hogy csak így  ismeretlenül, majd a tárgyra tért. Rövid munkamegbeszélés halaszthatatlan ügyben. Létfontosságú.
  Verhovinai sajnálkozott, tömérdek teendője szinte kicsordul a noteszből, egyik tárgyalás a másikat éri, egyszerűen képtelenség. Az egyik erősködött, a másik hárított, mindkettőjükből előtört némi ingerültség, már-már veszekedtek, kinek több a a dolga. Végül Verhovinai az asztalra csapott; a szabadságig most már semmiképp! A Halál engedett. Rendben. Nem kívánja partnere jól megérdemelt pihenését megkurtítani. Hanem azután rögtön.
  Verhovinai a nyaralás utáni első napra előjegyezte a Halált.
  amikor letette a kagylót, rájött, elfelejtette megkérdezni: tulajdonképpen miről is van szó?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Gerald Durrell: Rokonom, Rosy

A regény egy unatkozó londoni, bolti eladóként dolgozó fiatalemberről szól, akire sok mindent átélt nagybátyja egy alkoholista hajlamokkal rendelkező elefántot hagy végrendeletében. Az esemény meghozza a Kalandot, amire Adrian Rookwhistle évek óta vágyott, de biztos, hogy úgy, ahogy hősünk szerette volna?

Cloud

Nem tudja valaki hogy nálunk hivatalosan/nem hivatalosan jelent meg magyarul "Halo" könyv? (bármelyik része)

Én

Matthew Stover: Star Wars - A Sith-ek bosszúja
Nekem sokkal jobban tetszett a könyv, mint a film. A belső monológok/eszmefuttatások miatt a történet filozófiai része is nagy(obb) szerepet kap, ami jó. A könyv fanyar humora kicsit meglepett, nem számítottam rá. :D Az egyetlen negatívumnak azt tartom, hogy a végjátékra kevés oldalt szántak, a 2 nagy fight a végén nem túl részletes, de nem vészes. A lezárás pedig fasza. :)
9/10

Solid Snake

Quote from: Én on 2009-02-08, 02:26:37
Matthew Stover: Star Wars - A Sith-ek bosszúja

Egyetértek.  :tezsvir:

Én a könyvet még a film premierje előtt olvastam, így magát a filmet is jobban tudtam élvezni, mikor belegondoltam, hogy "ja, ennél a résznél Obi-Wan ezt gondolja a könyvben, ezt érzi legbelül". Így még a sekélyesebb színészi alakításokat is rendesen fel tudta dobni ez a kis plusz.  :whoah:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bicskei

hamár fantasy...mstanában olvasgatom
R.A. Salvatore Crown Empire sorozatát...
gyorsan olvasható regénysorozat..
Ultras liberi

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

balaaz

A Zsákmesék / Aranyhajú leány / Boszorkányos mesék kapcsán figyeltem fel a könyvek illusztátoraira. Ajánlom őket. Figyelmet érdemelnek.
Róth Anikó
Szegedi Katalin

Makos

Twilight New Moon

Végre sikerült végigolvasnom.
Vélemény:
*fejvakar...
Komolyan, néha a fejemet a falba tudtam volna verni a könyv miatt :haha:
A vége nem tetszett csak, mert ugyanúgy zárta le mint az első részt. Túl hirtelen.
Szerintem még várok egy pár napot mielőtt elkezdem olvasni az Eclipse-t.

Van rajtam kívül még valaki itt aki elolvasta legalább az első részt? :haha:


Xzone

Quote from: Én on 2009-03-16, 00:12:13
Quote from: Makos on 2009-03-16, 00:08:50
Twilight
You best be trolling, nigger

Tulajdonképp alig tudok róla valamit, de a "fél internet" szerint iszonyú GAY és szar, szóval nem is áll szándékomban többet megtudni a dologról :)

Zsiga

Quote from: Xzone on 2009-03-16, 00:39:16
Tulajdonképp alig tudok róla valamit, de a "fél internet" szerint iszonyú GAY és szar, szóval nem is áll szándékomban többet megtudni a dologról :)
A filmet láttam csak, az egy sima csöpögős-romantikus film tizenéves kislánykák igényeire szabva, de nem kiemelkedően gay vagy szar. Más kérdés hogy nekem úgy adták elő hogy jó kis vámpíros akciófilm lesz, szóval nem annyira voltam elégedett vele (:D), de a saját kategóriájában elmegy.

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2009-03-16, 13:47:21
Quote from: Xzone on 2009-03-16, 00:39:16
Tulajdonképp alig tudok róla valamit, de a "fél internet" szerint iszonyú GAY és szar, szóval nem is áll szándékomban többet megtudni a dologról :)
A filmet láttam csak, az egy sima csöpögős-romantikus film tizenéves kislánykák igényeire szabva, de nem kiemelkedően gay vagy szar. Más kérdés hogy nekem úgy adták elő hogy jó kis vámpíros akciófilm lesz, szóval nem annyira voltam elégedett vele (:D), de a saját kategóriájában elmegy.

Bridget... talking about GAYNESS??? :wtf: :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Mi egy üveg unicum mellett alig bírtuk végigpörgetni, szerintem eszméletlenül unalmas volt. Nem történt benne semmi.

Zsiga

Quote from: Én on 2009-03-16, 17:43:31
Mi egy üveg unicum mellett alig bírtuk végigpörgetni, szerintem eszméletlenül unalmas volt. Nem történt benne semmi.
A rövidhajú vámpírcsaj jól nézett ki. :D Egyébként valóban, esemény az nem sok volt benne.

Randal

Megint elkezdtem olvasni Stanislaw Lem II. kötetének Pirx-es kalandjait. Ehh, nagyon jók, meg kellene vennem a III. kötetet is...


Bicskei

Anno még szülinapomre megakaptam egy lány ismerősömtől a Truancy c. könyvet. ajánlom mindenkinek....
sokan hasonlítják B.R.hez, a Legyek urához, a 1984-hez. és tény nem rossz könyv..
a trilogia első része jelent meg cska idáig várom a következőt ami elvileg indén jön valamikor tavasz/nyár környékén
Ultras liberi

Raggie

Mostanában olvastam el mindkét újjonnan megjelent Boris Vian könyvet: Piros Fű és Szívtépő.

Vian még mindig az egyik kedvencem marad... :D Szóval nagyon jók és ki szeretném emelni, hogy végre a kiadással is meg vagyok elégedve. Igényes, stílusos borítás(az hogy szépek-e az már ízlés dolga, de nekem pl tetszenek) és ami a legfontosabb, hogy jó elő- és utószavak vannak hozzá írva, olyanok amit szívesen olvas el az ember és hozzátesznek a könyv összélményéhez. Így tovább! (elvileg újra ki szeretnék adni az életművet, ja és mostmár tényleg a teljes életművet)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

katz

Szergej Lukjanyenko: Éjszakai Őrség

Az alternatív mai Moszkvában titkos földalatti szervezetként az Éjszakai Őrség gondoskodik róla, hogy a sötét mágusok, vámpírok és vérfarkasok nehogy túlzottan ártsanak az emberiségnek. Sötét párjukként pedig a Nappali Őrség vigyáz arra, a fény mágusai ne tegyenek tiltottan, túl sok jót a világban. A 2 Őrség vigyázza a nappal és az éjszaka békéjét, s a köztük lévő tűzszünetet.

A pszichológus író remekül remekül kreált egy világot a különleges lényeknek. Az egész regény egyfajta párharc 2 nagyon különleges titkosszolgálat között, ahol nem mindig lehet tudni melyik is a jó oldal, pláne nem, mik is a 2 oldal céljai.
Néha hajlamos a történet fonala elszállni/megrekedni, ilyenkor mint a bűvész kalapjából a nyuszi (vámpír/inkvizítor/mágus/...) ugrik elő a gordiuszi csomó megfejtése. Sajnos nem mindig odaillően. Ennek ellenére roppant kíváncsi vagyok a regénysorozat következő részére.

9/10

balaaz

Quote from: Raggie on 2009-04-03, 22:03:19
...Boris Vian...
-t olyan rég olvastam, hogy már nem emlékszem mit (a Köpök a sírotokra és Az öljünk meg minden rohadékot tűnik ismerős címnek) és milyen volt. Jó, hogy szóbahoztad, újra kellene olvasni...

Csendben megjegyzem, hogy Murakami Harukitól tavaly megjelent magyarul a Norvég erdő is, az egyik leghíresebb regénye. Már azok kedvéért, akik úgy mint én nem figyeltek fel a megjelenésre, de érdeklődnek Murakami művei iránt (nemrég olvastam A határtól délre, naptól nyugatrát és csak e kapcsán szembesültem az új könyvvel).

Raggie

Quote from: balaaz on 2009-04-08, 19:24:00
Quote from: Raggie on 2009-04-03, 22:03:19
...Boris Vian...
-t olyan rég olvastam, hogy már nem emlékszem mit (a Köpök a sírotokra és Az öljünk meg minden rohadékot tűnik ismerős címnek) és milyen volt. Jó, hogy szóbahoztad, újra kellene olvasni...
Hát az pont a két ponyvásabb regénye, de azok is zseniálisak. Inkább jellemzőbb rá a szépirodalmi stílus, ha ezek is érdekelnek tőle, akkor az én két kedvencem a "Tajtékos napok" és a "Venyigeszú és a plankton", ezeket nagyon tudom ajánlani. :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

balaaz

Quote from: Raggie on 2009-04-08, 22:27:34
...ezeket nagyon tudom ajánlani...

Kösz a figyelemfelkeltésért, tippekért!  :)
Legyűröm a folyamatban lévő Neil Gaimanokat, aztán egy kis Philiph K. Dick vár a sorára, s ha utána nem lesz lelkierőm belefogni Murakami 500+ oldalasaiba akkor előkotrok néhány Viant!

Raggie

Hmm... Neil Gaiman-től csak az Amerikai isteneket és a Neverwhere-t(asszem Sosehol a magar címe) olvastam. Mi jó még tőle? Kedvet kaptam hozzá. :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"