Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Nakedape

neverwhere-t pont kiadták, sosehol címmel, meg az Anansi fiúk, meg csillagpor, meg törékeny holmik, meg pratchettel közösen az elveszett próféciák
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Létezik a Neverwhere magyarul! Emlékszem, amikor ki volt plakátolva a metró aluljárókban. Az Agave adta ki, és tőlük elvileg meg is rendelhető. Ajánlom! :)

(ehh...lassú vagyok. :) )
"I wish I could, but I don't want to."

Bishop

Akkor csak rossz helyen kerestem, köszi a linket tuti megveszem, sőt a többit is biztos  :smile:

Cloud

Eric Nylund
Halo-A Reach bukása



Na 3 délután alatt végeztem is vele.  Nekem rohadtul tetszett a könyv. Az első 3 játékot végigjátszottam és marhára kíváncsi voltam az előzményekre is. Végre megtudtuk hogy hogyan teremtették a Spartan-okat, hogyan lett Master Chief egy szeplős kis gyerekből, az első részben megismert hős.  Jó volt olvasni a Covenant-al való kapcsolatfelvételről.  Olvashattam a Harvest-en aratott győzelemről, és végül mindarról ami ahhoz vezetett hogy az emberiség egyik legerősebb bástyája a Reach  bolygó elessen.

És ahol a könyv befejeződik, pár percre rá ott folytatódik a Halo Combat Evolved.

Fantasztikus volt szerintem. Aki rajong a Halo világáért mindenképp olvassa el.
Sajnos csak az első részhez van rajongói fordítás, pedig a könyvsorozat már a 6. résznél tart. :(

LiaLia

Fan Wu: Február virágai

Két egyetemista barátnő története a '90-es évek Kínájában, egy kínai írónőtől.
Bár már oldódtak a volt kommunista társadalmi és politikai szabályok, mégis sok fiatal nő életét keserítették meg a még mindig élő előírások. Ha valaki vidékiként kerül be egy városi egyetemre, a végzés után vissza kell térnie a szülőhelyére, emellett még mindig kísértenek a nagy értelmiségi üldözés emlékei.
Ming fiatal, naiv lánykánt találkozik Jennel, az idősebb, vidékről, ráadásul egy kisebb népcsoportból származó lánnyal. Különböző természetük ellenére az egyetem évei alatt szoros barátság alakul ki közöttük, homoerotikus határokkal, ami ebben a világban szintén tiltott, megfogalmazhatatlan jelenség volt. Ming elbeszélésén keresztül válnak láthatóvá a lánysorsok, ki hogyan igyekszik boldogulni, mi az amit a társadalom, vagy a család, a származás ruház rájuk, és hogyan élik meg ezt, miközben a lányság és nőiesség helyzeteit tapasztalják.

Próféta

Terry Pratchett: Mort (1987)

Aki nem ismerné a sztorit, vagy nem bírná magától kitalálni: Mortot, a semmirekellő, ügyetlen parasztgyereket inasnak küldi az apja. Mint az sejthető, senki nem veszi fel, de az utolsó pillanatban maga a Halál mégis felfogadja. Változatos feladatok hárulnak rá: kaszacipelés, a Halál fekete hátasának etetése és almozása... nos, nem lett volna szabad ilyen felelősségteljes pozícióba engedni, mert persze csak elront valamit, és kozmikus jelentőségű kalamajkát kavar.

Szégyen szemre csak most pótoltam be a Korongvilág egyik - ha nem "az" - alapregényét, ahol először kerül komolyabb szerepbe mindenki kedvenc Halála. Ez a könyv a sorozat negyedik darabja, és állítólag az első, amelyik már kicsit komolyabb gondolatokat is enged beszivárogtatni az idétlen marhulás közé. No nem sokat. Amúgy se hosszú a könyv, és itt Sir Pratchett szerintem még nem írt annyira jól, mint később - nincsenek annyira jól lekerekítve a szereplők, vagy inkább az egymáshoz képesti viszonyaik. Ennek ellenére az általam ismert Korongvilág-könyvek egyik legjobbjának érzem; esztelenségébe épp olyan felkavaróan szép képek keverednek, mint a Kaszás, a Kisistenek vagy a Hogfather esetén.

Egy példát is említenék, egy hátborzongatóan jó momentumot a könyvből. A vastag pénzeszacskójáról faggatják a Halált: azt a sok különféle régi pénzérmét hogyan szerezte? Sejtelmes mosolyával (csontvázként más arckifejezése hogy is lehetne) csak ennyit válaszol:
[spoiler=nem igazi spoiler, csak egy csattanó]Párosával.[/spoiler]
Vaze! :borul:

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-05-16, 18:46:33
Egy példát is említenék, egy hátborzongatóan jó momentumot a könyvből. A vastag pénzeszacskójáról faggatják a Halált: azt a sok különféle régi pénzérmét hogyan szerezte? Sejtelmes mosolyával (csontvázként más arckifejezése hogy is lehetne) csak ennyit válaszol:
[spoiler]Párosával.[/spoiler]
Vaze! :borul:
nekem a leginkább az fájt, hogy csak 2. újraolvasásnál esett le  ^^"

de igen, tele vannak ilyenekkel a könyvei, kár hogy lassan kifogyok belőlük :(

Ramiz

A Mágia színe után a Mort és a Piramisok a legjobb imho, no meg a vallási témákra fogékonyaknak a Kisistenek, és szórakoztató volt még a Vége a mesének is, de volt pár, amin azért unatkoztam (Mágia fénye gyengébb, Bűbájos rítusokból semmi sem maradt meg, Mozgó képek kifejezetten rossz).

Az új sorozatot olvasta valaki? Megéri?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-05-16, 20:44:41
Az új sorozatot olvasta valaki? Megéri?
Az áruházban megbúvó parányi lényekről szóló Manák-trilógiára (Sofőrök, Földvájók, Szárnyalók) gondolsz?

A Sofőrök (Truckers) gyerekkönyv, de egyszerűen EPIC, és nagyon kemény humora van. A folytatása unalmas és ötlettelen, szenvedés volt végigolvasni. A harmadikba bele se néztem, ismerősöm szerint ez bölcs döntés volt.

Szóval a Sofőröket melegen ajánlom, önmagában is élvezhető, a többi létezéséről meg legjobb nem tudomást venni.

LiaLia

Diane Wei Liang : A jáde átka

Klasszikus krimiként induló történet.
Mei, aki ugyan dolgozott a Minisztériumban, viszont amikor nem volt hajlandó bizonyos felkéréseket teljesíteni elvi okokból, jobbnak látta kilépni onnan, és független nyomozónőként kezdett dolgozni Pekingben. Megbízást kap egy ismerősétől, hogy feltételezések szerint anno a kulturális forradalom idején a vörösgárdisták elraboltak egy nagyon régi jádepecsétet, ami mégsem veszett el, és valószínű a régiségkereskedőkön keresztül valaki értékesíteni akarja, vagy kivinni az országból. Törvény szerint kínai régiségeket tilos kijuttatni külföldre, azok az állam tulajdonát képezik, súlyos börtönbüntetés járna ezért.
Mei nyomozni kezd a jádepecsét után, ám miközben különféle alvilági, üzleti és politikai területekre jut, édesanyja váratlan súlyos betegsége felbolygatja az amúgy is kényes családi békét. Mei egyre inkább tudni akarja, hogy mi történt a munkatárborban meghalt édesapjával, és anyja milyen múltbeli történéseket hallgat el, a megbízó ismerős nagybácsi milyen titkot rejteget évtizedek óta.

A nyomozás során bele lehet pillantani a kínai hétköznapokba, a kínai mentalitásba, ami érdekessége a könyvnek, emellett itt is kísértenek a kulturális forradalomban elkövetett borzalmak emlékei, maradványai. Legfőbb kérdésként az merül fel, hogy miként lehet megbocsátani, vagy meg lehet-e bocsátani tetteket, ha azok valójában két rossz közötti választás eredményei voltak.

Cloud


Ymir

Klasszikusnak számító, de nem túl nehezen értelmezhető sci-fit tudnátok ajánlani, amit élvezetes is olvasni?

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Olvass Kiberiádát, az akár meseként is élvezhető, de ugyanakkor Mély és Többrétegű Filozófiai Mondanivalója is van :)
Failure is the default option

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: Cloud on 2010-05-20, 20:03:02
Flashforward könyvet olvasta valaki? Milyen?

Csak azért nem szidlak le, mert tényleg semmit sem ér a fórum keresési funkciója:

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=469.msg425560#msg425560
Failure is the default option

Ymir

Quote from: Nakedape on 2010-05-20, 21:02:42
galaxis útikalauz ér?

Ér:) Viszont már olvastam, kicsit más irányban is szeretnék tájékozódni. (A Neurománcot néztem most ki, viszont ha van más hasonló alapmű amit nem ismerek, azt szivesen bepótolnám)

Quote from: kikuchiyo on 2010-05-20, 21:42:52
Olvass Kiberiádát, az akár meseként is élvezhető, de ugyanakkor Mély és Többrétegű Filozófiai Mondanivalója is van :)
Ez is megvolt már:)

Kvikveg

Quote from: Ymir on 2010-05-20, 20:57:19
Klasszikusnak számító, de nem túl nehezen értelmezhető sci-fit tudnátok ajánlani, amit élvezetes is olvasni?
Bradbury: a tetovalt ember
Az otvenedik - vastag scifivalogatas-kotet, valamelyik total ismert magyar kiadotol
Zsoldos Peter: Tavoli tuz hm lol http://mek.oszk.hu/03000/03093/
es megalol

http://www.scribd.com/doc/13000627/Jack-London-Adam-Elott
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ymir


kikuchiyo

Zsoldos Pétertől a Feladatot olvastam régen, az jó volt. Kicsit a korai Lemekre emlékeztet a stílusa.

A többi könyvét is el kéne olvasni.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Ymir on 2010-05-20, 20:57:19
Klasszikusnak számító, de nem túl nehezen értelmezhető sci-fit tudnátok ajánlani, amit élvezetes is olvasni?

Stanislaw Lemtől bármit (na jó, az Úr hangja kivételével, az nehéz).
Asimovtól az Alapítvány-trilógia első három része is jó.
Bradbury-t és Arthur C. Clarke-ot is sokan bírják, de engem soha nem ragadtak annyira magukkal, mint Lem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ymir on 2010-05-20, 21:48:59
Quote from: Nakedape on 2010-05-20, 21:02:42
galaxis útikalauz ér?
Ér:) Viszont már olvastam, kicsit más irányban is szeretnék tájékozódni.
Douglas Adams: Dirk Gently holisztikus nyomozóirodája? :D

Alig merem megkérdezni, de ugye az 1984 (Orwell), a Szép új világ (Huxley) és a Marsbéli krónikák (Bradbury) megvolt?

Én tinikoromban Asimovval kezdtem, klasszikusnak klasszikus, de hullámzó színvonalú. Temérdek könyvéből szemezgetve bátran ajánlom az "Én, a robot" novellákat, illetve még náluk is jobb a jövőjükben játszódó Acélbarlangok (Caves of Steel, régebbi fordításban Gyilkosság az Űrvárosban, ami WTF, mert a Földön játszódik) regény, az ritka jól el van találva (a folytatásai már nem mindig). Ha nem is ennyire szuper, de azért elég jó az Alapítvány-sorozat is, legalábbis az első három könyv (~, ~ és Birodalom, ill. Második ~). Ezek mind megvannak egyébként a mázsás formátumú Encyclopaedia Galactica ötkötetes kiadásban. Hasonló formában kapható az örökbecsű End of Eternity (a Halhatatlanság Halála, nem igazán jó a fordítás); viszont nem láttam ilyen kiadásban Asimov talán legjobb novelláját, a Nightfall-t. Ez utóbbit, ha máshogy nem találod, elküldöm szívesen fájlként, novellánál szvsz az is belefér.

Amúgy meg Kiberiáda +1

Quote from: Ymir on 2010-05-20, 21:48:59
(A Neurománcot néztem most ki, viszont ha van más hasonló alapmű amit nem ismerek, azt szivesen bepótolnám)
Először is Neuromancer, nem pedig Neurománc. A magyar fordítástól tartsd távol magad - ismerős szerint mindent félrefordítottak benne, amit lehetett. Többek közt a címet is. Másodsorban meg pont a nehezebben olvasható fajta, angolul biztosan.

EDIT
ÁÁÁ hogy is hagyhattam ki!
Frank Herbert: Dűne :) Mondjuk nem a legkönnyebb olvasmány, ilyen szempontból nem annyira jó válasz, de ha egyszer a "Próféta" nick onnan jött, kár lett volna kihagyni :)

A másik nagy facepalm, hogy az Ender's Game-et nem írtam, pedig az pörgős, kifejezetten olvastatja magát, és nemrég pótoltam be.

Ymir

Ejha, ezekkel már elleszek egy darabig:)

:haha: Az Ender's Game-et meg épp aktuálisan olvasom, Jack Londonnal.

LiaLia

P.C. Cast - Kristin Cast: Megjelölve, Az Éjszaka Háza
Ezt a könyvet 14-16 éveseknek ajánlom, akik kedvelik a vámpírtörténeteket. Ez nem olyan, mint az Alkonyat, sokkal jobb annál! :smile:
[spoiler=Bővebben:]
Egy 16 éves lány története, akit megjelöl egy Nyomkövető, és miután kezdenek jelentkezni nála a vámpírrá válás tünetei, minél hamarabb az Éjszaka Házába, egy bentlakásos vámpíriskolába kell mennie, hogy ott megfelelő képzést kapva majd 3 év múlva, a végső Átváltozás során teljesen vámpírrá váljon. Már ha kibírja addig, mivel vannak olyan emberek, akiknek elutasítja a szervezete az Átváltozást, és ez halálhoz vezethet. Az iskolában barátokra és ellenségekre talál, megismerkedik egy beképzelt, magukat kiválasztottnak tartó lánycsapattal, találkozik az iskola legjobb fiújával, és közben a vámpírsággal ismerkedve - külön van pl. vámpírszociólógia tantárgy is - kezdi tapasztalni a vámpírvilág jellegzetességeit.

Bár időnként előfordulnak szókimondóbb kifejezések, egészében kamaszoknak szóló történet. Benne az inkább külsőségekkel törődő, szemellenzős szülőkkel, féltékeny lányosztálytársakkal, egy fiúval, aki előtte más lány szeretett, iskoláról, és cseroki ősökről, miközben pogány szertartásokról és szokásokról lehet olvasni. Külön jónak tartom, hogy a nehéz helyzetekből is egy jó szemlélettel kerül ki a lány, legyen szó értetlen szülőkről, féltékenységről, egymás közötti versengésről, italról, vagy akár orális szexről. Emellett plusz jó, hogy úgy van szó pogány szertartásokról, ahogy azokat egyébként is bizonyos körökben végzik, és a mágiát is bizonyos esetekben úgy mutatja be, ahogy arról valóban vélekednek pogány körökben, vagyis nem a hatalomért, a másik befolyásolásáért végzik ezeket, hanem pozitív segítségért, bölcsességértért, tisztulásért és gyógyításért.
Ami érdekes, hogy egy újabb meghatározást olvashattam, hogy hogyan válik valaki vámpírrá.::) A könyv szerint nem egy vámpírharapástól lehet vámpírrá válni, hanem valójában kamaszkorban a hormonális változások közben egy mutáns gén aktivizálódik, és ezután elindul a vámpírrá válás folyamata. Ezt nem lehet megakadályozni, és a Nyomkeresők is csak megjelölik azokat, akikről már előzőleg kiderítették a leendő vámpírságot. Hááát, ez némileg ellentmond a többezer éves hagyománynak, amit már erdélyi őseink is megalapoztak. :smile: [/spoiler]

Charlie Huston: Félholtak
Alapvetően férfias hangvételű, mozgalmas regény manhattani vámpírklánokról és zombikról, akik között Joe Pitt egyik bandához sem tartozva meg akarná oldani két megbízatását.
[spoiler=Bővebben:]Joe vámpír, kiváló bérgyilkos, de nem hajlandó egyik klánhoz sem csatlakozni. Meg akarja őrizni függetlenségét, ezért mindegyik bandának tesz szívességeket, elvégez piszkos munkákat, cserébe, hogy békénhagyják. Viszont ez sejthetően nem húzható a végtelenségig. Aktuálisan épp pár zombit tett ártalmatlanná, és meg akarná keresni a hordozót, aki megfertőzte őket, de kicsit kicsúszik az időből, hibázik is, és ezért az egyik klán nyomatékosan figyelmezteti, hogy fejezze be a munkát. Közben egy másik megbízatást is kap, amit szintén a lehető leghamarabb el kellene végezni, mert egyrészt egy igencsak befolyásos család érintett, másrészt köze lehet az ügyhöz a felbukkanó fertőzött zombiknak.

Időnként elég szókimondó, akciódús történet, amiből egy sajátos, jól bemutatott vámpírvilágot lehet megismerni. Érdekesek a Manhattan szigetét saját területekre osztó vámpírklánok. Mindegyiknek más-más a mentalitása, még olyan is van, akik traszcendentális szellemi erőt akarnak meríteni a véréhség miatt jelentkező fizikai szenvedésekből. Emellett pl. külön rövid magyarázat olvasható arról, hogy mi a különbség a vámpírok és a zombik fertőzöttsége között. Történetesen a vámpírokét vírus, a zombikét baktérium okozza, és olvashatóak a hatásmechanizmusok is. Illetve a vámpírok körül felbukkanó embereket is más-más elnevezéssel illetik a vámpírok, attól függően, hogy milyen jellegű kapcsolatban vannak velük.
Mindezekkel együtt különféle alvilági figurákkal, nehézsorsú fiatalokkal is lehet találkozni, miközben egyre többminden derül ki a felsővezetés piszkos ügyeiből, és lassacskán semmi sem az, mint aminek látszik.[/spoiler]

Lilith Saintcrow: Az ördög szolgálatában
Egy kicsit ironikus, kicsit humoros, akciós és kalandos regény Dante Valentine nekromanta fejvadásznőről, aki megbízatást kap Lucifertől, a Pokol fejedelmétől. Mindehhez pedig segítségül egy démont rendelnek mellé.
[spoiler=Bővebben:]Egy sajátos világban játszódik a történet, az úgynevezett Nagy Ébredés után, amikor is az addig sejtett Túlvilág elfogadottá és az emberek számára is láthatóbbá vált. A pszionokat, akik előtte is léteztek, mint paraképeségekkel rendelkező emberek, külön törvényi védelmet kaptak, és bár továbbra is nehezen fogadják el őket a hétköznapokban, nyíltabban használhatják - akár mint szolgáltatást - a képességeiket. Dante nekromataként a holtak szellemeit képes megidézni, és pl. végrendeleti vitáknál is kérik a segítségét, emellett időnként fejvadászként keresi a pénzt, hogy törlessze a számláit, kifizesse a háza részleteit. Egy nap egy démon kíséri el a Pokol Tornácára, ahol Lucifer egy feladattal bízza meg, elég szoros feltételekkel, segítségül egy démont rendelve mellé. Dantét a szintén paraképességekkel rendelkező barátai segítik, és a démon is segítené, de nem éppen zökkenőmentes az együttműködésük.

Érdekes a regény világa, ahogy szó van a különféle képességű lényekről, a városok működéséről. Jók a párbeszédek, ahogy a démon és ember külön külön világa megjelenik, és ironikus is egyben, mennyire furcsák időnként az emberek egy más szemszögből szemlélve. Mindeközben zajlanak az események és a regény befejezése elég rendhagyó, nem egy megszokott happy end.
Az irónő stílusa elég furcsa, időnként alig követhetőek az akciójelenetek, és volt, hogy egy bekezdést többször el kellett olvasnom, hogy egy-egy tőmondatot most mire is értett, de ezt leszámítva tetszett a könyv.[/spoiler]

Jennifer Rardin: Harapnivaló, Jaz Parks vámpírvadász
Ezt a könyvet nagyon nem ajánlom!  :ejj: Szerintem felesleges szószaporítás egy tündi-bündi, aranyos nyomozónőről, aki egyébként feketeöves karatés és szuperügynök. Egy román származású vámpír társával kell kideríteniük egy ügyet Miamiban. Alig történik valami és sok a jópofizni akaró szövegelés. A vége felé pedig természetesen jó amerikai módra a világot fogják megmenteni egy hatalmas vírustámadástól és egy a világra rászabaduló szörnyetegtől.
Úgyhogy összegezve: egy rettenet rossz könyv.

Próféta


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Kaland Játék Kockázat könyvek letölthető formában: http://zagor.hu/konyvek.htm

mondjuk kicsit szerencsésebb formában és szerkesztésben is lehetnének.
majd ha lesz egy kis időm és kedvem (vagyis soha), akkor fölszabdalom rendes oldalakra és átkonvertálom pdf formátumba, hogy könnyebb legyen adott oldalra lapozni :)

Xzone

Quote from: Fazék on 2010-06-06, 16:38:20
Kaland Játék Kockázat könyvek letölthető formában: http://zagor.hu/konyvek.htm

mondjuk kicsit szerencsésebb formában és szerkesztésben is lehetnének.
majd ha lesz egy kis időm és kedvem (vagyis soha), akkor fölszabdalom rendes oldalakra és átkonvertálom pdf formátumba, hogy könnyebb legyen adott oldalra lapozni :)

Nekem ez a kedvencem:

http://www.cracked.com/blog/choose-your-own-drug-fueled-adventure-fk-the-lost-world/

Bruce

Quote from: Fazék on 2010-06-06, 16:38:20
Kaland Játék Kockázat könyvek letölthető formában: http://zagor.hu/konyvek.htm

mondjuk kicsit szerencsésebb formában és szerkesztésben is lehetnének.
majd ha lesz egy kis időm és kedvem (vagyis soha), akkor fölszabdalom rendes oldalakra és átkonvertálom pdf formátumba, hogy könnyebb legyen adott oldalra lapozni :)
Ó a régi szép idők :D Ezek közül csak kettő hiányzik... de nem tudom, hogy erre szabad-e büszkének lennem  :redface:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-06-04, 00:16:19
Te miket összeolvasol  :eek:
Hosszú-hosszú idő után rámjött a regényolvasási kedv és beiratkoztam a Szabó Ervin könyvtárba. Ott lehet ilyen könyveket találni :angyali:

Quote from: Kvikveg on 2010-06-04, 01:29:49
Mar tudom miket dobok el meszzire ha a kezembe nyomjak.

Ezért akkor már érdemes volt írni róluk.