Main Menu

A dohányzás élvezete

Started by Ramiz, 2005-10-15, 22:54:05

Previous topic - Next topic

Raggie

Zsír pipa! :jee: Nna Zsiga akkor ezennel hivatalosan is üdvözlünk a pipások társadalmában! :D :tezsvir:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tycho

jó pipa! meg is nézem ma! :D a routerem meggyógyult, én meg kicsit lebetegedtem... szóval kelleni fog az az alkohol hogy gyógyuljak :D :D :D Üdv a pipások között :D :jee:

Baldy

Na ez a nekem való téma, ahogy elnézem :)
Visszaolvasni majd később, első körben bejelentem csak:
Vagyok, és az életen kivül a következőket szivom még:

Cigaretta: eleinte Rothmanns (annak tényleg volt ereje), de annak az importját beszűntették a kis forgalom miatt, most amit lehet kapni épp legerősebbet, azt szivom...
Szivar: ritkán ugyan, de szoktam. Főleg mikor találkozom kubai nagynénémmel, és megajándékoz pár darabbal, mert minő meglepetés: a kubai szivar tényleg jó! A lényege nálam: Csak ne izesítsétek!
Pipa: Kb. 2 hónapja kaptam ajándékba egy baráttól, azóta rendszeresen, közben próbálgatom a dohányok keverését, pontosabban izkeveréseket: dio+whiskey az eddigi legjobb :)
Vizipipa: mert ebből is füst jön ki. Ezt már magas szinten nyomjuk N. barátommal, olyannyira, hogy azt már sikerült megállapítani, hogy az egyiptomi és török vizipipák és dohányok szánalmasak, jelenleg pedig szíriai dohányt szivunk (pontosabban egy szír pipadohány mester egyedi összeállítását, izben a piskótához sikerült eddig hasonlitanunk :D) egy palesztin réz vizipipából... És ezzel szép az élet! :D

Trabant kipufogócsöve: mert ebből is füst jön ki??? Na haggyámá!!! :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

RE@L

Basszus több mint 3 hónapja hogy leszoktam  :bruhuhu:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: Baldy on 2006-12-25, 13:22:15Cigaretta: eleinte Rothmanns (annak tényleg volt ereje), de annak az importját beszűntették a kis forgalom miatt, most amit lehet kapni épp legerősebbet, azt szivom...
Szivar: ritkán ugyan, de szoktam. Főleg mikor találkozom kubai nagynénémmel, és megajándékoz pár darabbal, mert minő meglepetés: a kubai szivar tényleg jó! A lényege nálam: Csak ne izesítsétek!
Pipa: Kb. 2 hónapja kaptam ajándékba egy baráttól, azóta rendszeresen, közben próbálgatom a dohányok keverését, pontosabban izkeveréseket: dio+whiskey az eddigi legjobb :)
Vizipipa: mert ebből is füst jön ki. Ezt már magas szinten nyomjuk N. barátommal, olyannyira, hogy azt már sikerült megállapítani, hogy az egyiptomi és török vizipipák és dohányok szánalmasak, jelenleg pedig szíriai dohányt szivunk (pontosabban egy szír pipadohány mester egyedi összeállítását, izben a piskótához sikerült eddig hasonlitanunk :D) egy palesztin réz vizipipából... És ezzel szép az élet! :D
Én a Lucky Strike legyengítését bánom és a Dunhill importjának beszüntetését... :(
Vízipipa-dohányok között én sok különbséget nem érzek, max ízesítésbelit. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Baldy

Quote from: Ramiz on 2006-12-25, 14:49:17
Quote from: Baldy on 2006-12-25, 13:22:15Cigaretta: eleinte Rothmanns (annak tényleg volt ereje), de annak az importját beszűntették a kis forgalom miatt, most amit lehet kapni épp legerősebbet, azt szivom...
Szivar: ritkán ugyan, de szoktam. Főleg mikor találkozom kubai nagynénémmel, és megajándékoz pár darabbal, mert minő meglepetés: a kubai szivar tényleg jó! A lényege nálam: Csak ne izesítsétek!
Pipa: Kb. 2 hónapja kaptam ajándékba egy baráttól, azóta rendszeresen, közben próbálgatom a dohányok keverését, pontosabban izkeveréseket: dio+whiskey az eddigi legjobb :)
Vizipipa: mert ebből is füst jön ki. Ezt már magas szinten nyomjuk N. barátommal, olyannyira, hogy azt már sikerült megállapítani, hogy az egyiptomi és török vizipipák és dohányok szánalmasak, jelenleg pedig szíriai dohányt szivunk (pontosabban egy szír pipadohány mester egyedi összeállítását, izben a piskótához sikerült eddig hasonlitanunk :D) egy palesztin réz vizipipából... És ezzel szép az élet! :D
Én a Lucky Strike legyengítését bánom és a Dunhill importjának beszüntetését... :(
Vízipipa-dohányok között én sok különbséget nem érzek, max ízesítésbelit. :D

Pedig rengeteg a különbség.
Pont úgy, mint egy új vizipipa meg egy bejáratott vizipipa között...
A másik meg: sokáig ne használd ugyanazt a dohányt egy vizipipánál, mert az íze beleeszi magát, és más ízesítésnél még érződni fog az előző...
Amugy meg Pestieknek: Ismerek egy nagyon jó vizipipa boltot a keleti környékén :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Ramiz

Szerintem az csak jó, már ha szereted az adott ízt. :) És lehet minden dohányhoz már tartót is használni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2006-12-25, 14:49:17
Quote from: Baldy on 2006-12-25, 13:22:15Cigaretta: eleinte Rothmanns (annak tényleg volt ereje), de annak az importját beszűntették a kis forgalom miatt, most amit lehet kapni épp legerősebbet, azt szivom...
Én a Lucky Strike legyengítését bánom és a Dunhill importjának beszüntetését... :(
Vízipipa-dohányok között én sok különbséget nem érzek, max ízesítésbelit. :D
A Rothmans finom volt :jee:. a Dunhill isteni, :Kiraly: de egyik sincs már... :Eztneked: és nem baj hogy puhult a Lucky... lehetne rosszabb is... pl 19 szálas, mint a Marlboro  :ejj:... (azért presze zavar ez a puhult íz  :grrr: )


(és éled a topic! :hopp: )

Raggie

A legrosszabb, amit elrontottak a Camel! :ejj: Pedig anno még avval kezdtem és sokáig a kedvencem volt, de mostanában nagyon szar íze van... :(

Lucky szerintem sem olyan rossz, és plusz pont hogy még mindíg 20 szálas(ez is milyen már, hogy az már plusz pontnak számít, ha egy cigit húsz szálas dobozban árulnak... :( )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tycho

a Camel... sokáig nekem is a kedvencem volt.. egy évvel ezelőttig szinte folyton azt szívtam. Először megörültem, amikor láttam hogy olcsóbb lett, mondtam így az se érdekel, hogy 19 szálas.. De olyan rossz íze volt, hogy azt hittem lócitrom van benne... egy egész doboznyi után se hittem el, hogy ekkorát esetta színvonal, és vettem utána még kettőt, mire beletörődtem...  :ejj: szégyen és gyalázat!  :grrr:

Baldy

25 szálas Kossuth? Az a jó kis mezitlábas :D
Nekem az is nagy kedvencem volt, amikor még rendszeresen szivtam.
Camel tényleg gagyi lett, Lucky-t csak ritkán szivtam, nem emlékszem...
Pall Mall legerősebb cigije most meg olyan, mintha hegyi levegőt szívnék...

Vizipipa: tartó? O_o Az íz a csőbe eszi bele magát, az a gond vele :)

Amugy cigiben amit ajánlanék:
Angol Benson&Hedges... A magyarról nem tudom milyen, de az angol isteni :)
Amit viszont ki akartam volna próbálni még angol cigik közül: Death... Csak annak a gyártása már leállt hosszú ideje...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Raggie

A Benson Magyarországon semmi különös de drága... :( Akkor már inkább Malbi vagy Lucky.
Ha már angol akkor: Chesterfield!(James Bond RULZ! :lazza: :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Baldy on 2006-12-26, 14:55:02
Vizipipa: tartó? O_o Az íz a csőbe eszi bele magát, az a gond vele :)
Akkor csövet kell többet használni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Azért finom az a magyar Benson, szívtam azt is sokat, de így télen, valahogy jobban kívánom a Luckyt :haha: hidegben nem érezni annyira, melegben néha túl tömény (volt :rolleyes: mostmár finomítottak rajta) olyankor vettem inkább Bensont  :lazza:

thrall

na igen én már csak ilyen egyszerű enmber vagoyk, hogy ilyen "gyengét szívok", ami piros Pall Mall, meg azon kívül még (nem mindennapi használatra) Djarum black-et, mert barátnőm rászoktatott :D egyébként minden cigit elszívok, feltétel, hogy ne legyen gyengébb, mint a pall mall :D egyébként sz.tem a leggyengébb "erős" cigi az a piros multi volt, amit elég sokáig szívtam. Marlboro-t is szívtam alkalanként (amikor csak az volt :P) de azt már nem, metr kiszárította a törkomat, és olyan lett, mint egy sivatag tőle. egy cigit tudok, amit feljavítottak ízre, a piros pall mall-t, de a többit amit "újítittak" azt minde úgy elkú...rontották, hogy szégyen volt, mikor mevettem a dobozt és az első szál után kidobtam (lehet nekem vlt az XD)

Fate


Asszem akkor én is csatlakozom.

Bár én csak szivarozom. Örök koleszos révén én az ár érték arányt kerestem mindig és ez alapján eddig leginkább a Meharis szivarok jöttek be (De amire már nagyon régen áhítozom, az egy kubai szivar elszívása, csak ne lenne olyan drága).

Vizipipából dohányt is lehet szívni? :muhahah:
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Raggie

thrall: a Djarum Black-el az a gondom, hogy 1: irtó drága 2: olyan íze van mintha mentolos lenne, csak még a szád is édes lesz tőle... nemtudom, de nekem a dohányzáshoz sokkal inkább a keserű ízek passzolnak, mint sör, Unicum, kávé ilyesmik...

Fate: azt mondod, hogy a Meharis-ok jók?! Én most szeretnék egy kisebb szivaros időszakot tartani és kezdésnek én is az ár/érték arány alapján szeretnék vásárolni... hol lehet ilyen fajtát kapni Bp-en?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

thrall

Quote from: Raggie on 2006-12-27, 19:21:21
thrall: a Djarum Black-el az a gondom, hogy 1: irtó drága 2: olyan íze van mintha mentolos lenne, csak még a szád is édes lesz tőle...
1. való igaz, hogy majdnem 2,5 doboz pall mall-t tudnék venni belöle, de nekem megéri néha megvenni :)
2. szegfűszeges mézes papírral, de én még sosem éreztem rajta,hogy mentolos lett volna az íze :D

Raggie

Nemtom, lehet hogy a szegfűszeg csípős-erős íze miett éreztem hasonlónak... nna mindegy. Meg még azon is meglepődtem, h nagyon erős(bőven a piros malbi és a lucky fölött van) és egyáltalán nem érezni rajta :) .

Mindesetre csak egyszer vettem eddig kipróbálni, de egy időre most elég lesz asszem! :)

Más: most miután megnéztem a "Haragban a világgal"-t, ültem lenn a pincében(Klubban ;) ) és egy csöndes lágy blues mellett gondolkoztam a filmen és elszívtam egy cigit..... nagyon jólesett... szinte felemelő érzés volt, Nehéz megfogalmazni de talán életem legjobb cigijei közé sorolnám...

EDIT: Btw James Dean rulz! :cool: :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

thrall

hát most na ízlések, és pofozok. egyébként tényleg egyik általam látott legerősebb cigi (piros prirukit,v ag ymi a halált... sosem vettem még, hál istennek nem számítom annak), de tényleg nem lehet rajta érezni

Raggie

Jujj ne is mond... kb a piros Symphonia szintjén van(mi egyszer egy symphonia szálban találtunk zöld darabkákat! OMG WTF :eek: ). Annál már csak a Carpati a rosszabb de arról Ramiz tudna mesélni csak egyet-s-mást... :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fate


Quote from: Raggie on 2006-12-27, 19:21:21
Fate: azt mondod, hogy a Meharis-ok jók?! Én most szeretnék egy kisebb szivaros időszakot tartani és kezdésnek én is az ár/érték arány alapján szeretnék vásárolni... hol lehet ilyen fajtát kapni Bp-en?

Én szeretem őket, de ízlések és pofonok. Mindenesetre a 650 Ft/doboz ár szerintem elég korrekt.
Amit eddig szívtam a márkából:

Sweet Orient:Édesített, de nem túl erősen, nem tolakodó, kellemes.

Ecquador: Nagyon kellemes lágy dohány, én álltalában ezt szívom.

Brazill: Ez a Meharis erős változata.

Java: Na ilyet csak egyszer szívtam, de nem hagyott mély nyomot bennem.

Hát amennyire én láttam a legtöbb dohányboltban, trafikban lehet kapni. Én konkrétan két helyen szoktam venni, mert azok esnek közel: a Móricz Zsigmond körtéren van egy dohnyárú bolt, asszem OHC, vagy mi a szösz, meg az Árpád hídnál az aluljáróban van egy trafik.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Raggie

Hmm... Kösz az infót! :jee: Asszem tudom is mire költöm karácsonyi pénzem első részleteit! :rolleyes: :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

MB

Á füstös topik is van!  :hopp:
Itt a helyem.

Habár pár éve már csak kommersz dohányosnak számítok. :(
:Eztneked: A füstadó egekbe emelése leszoktatott a válogatásról, meg a kísérletezgetésről.

Raggie

Quote from: MB on 2007-01-01, 18:33:36
Á füstös topik is van!  :hopp:
Itt a helyem.
:D :cool:
Quote from: MB on 2007-01-01, 18:33:36Habár pár éve már csak kommersz dohányosnak számítok. :(
?? Ezt hogy érted? :eek:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fate


Na, szilveszter alkalmából rámjött a kísérletező kedv és burzsuj hajlam, úgyhogy kipróbáltam valami újjat.

Ez pedig a La Paz Wilde Aroma nevű sziarka volt, mely ugyan már egyel feljebbi árkategória mint a Meharis (790 Ft), de megéri kipróbálni. Alapjában véve elég erős dohány, ennek ellenére nagyon selymes, kellemes íze van, nekem nagyon bejött. Mellesleg fém dobozban árulják, ami így szilveszterkor (és egyébb görbe estéken) nem egy mellékes szempont.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Raggie

Quote from: Fate on 2007-01-02, 17:13:57
Mellesleg fém dobozban árulják, ami így szilveszterkor (és egyébb görbe estéken) nem egy mellékes szempont.
LoL! :lul: :D

Én a nagyapámnál látok mindíg fém szivarkásdobozokat szerte a lakásban :lazza: , jól tolja az öreg. :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fate



No igen, legutóbb a SZIN-en sikerült kissé illuminált állapotban farzsebre tenni a papírdobozos szivart, majd párszor leülni. Az öt szivarkából így lett 10 miniszivarka. De ettől sajnos nem fogyott lassabban :smile:
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

MB

Quote from: Raggie on 2007-01-01, 22:06:07
Quote from: MB on 2007-01-01, 18:33:36Habár pár éve már csak kommersz dohányosnak számítok. :(
?? Ezt hogy érted? :eek:
Egy ideje rááltam egyetlen márkára. Korábban kevergettem, kísérletezgettem, miegymás.
Másrészről ez elfogyasztott dohánytermékek kb 10%- ánál beszélhetek, valódi élvezetről.
(Nekiülni egy jó kis sodrottnak, pl. zenehalgatás közben.)
A maradékot Buszmegálló, rohanás, igegeskedés, billentyűzet püfölés.. stb közben szívom. :(

Baldy

Konkrétan én azért dohányzom munkahelyen (azon kívűl persze, hogy jó), mert igy szerzek magamnak pár plusz perc pihenőt :)

Amugy szivarkából én eddig csak fémdobozost próbáltam: Panther és Café Créme...
Az sejtet valamit, hogy Pantherből csak 1 doboz van, mig Café Créme-ből legalább 6? :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.