Main Menu

A dohányzás élvezete

Started by Ramiz, 2005-10-15, 22:54:05

Previous topic - Next topic

Ramiz

Café Créme tényleg jó, én is szívtam már. :haha:
Két évvel ezelőtt télen meg emlékszek Mayás korszakom volt. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate



Panthert én is szívtam, mert nem volt más. Tényleg nem túl jó.

Ami még nagyon jó (eddigi legjobb amivel találkoztam) az a King Edwards szivar. A baj, hogy itthon 1750 Ft egy doboz. Én a nyáron Szerbiában szívtam és ott 1000 Ft volt a doboz.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Ramiz

Quote from: Fate on 2007-01-04, 14:04:23
Ami még nagyon jó (eddigi legjobb amivel találkoztam) az a King Edwards szivar. A baj, hogy itthon 1750 Ft egy doboz. Én a nyáron Szerbiában szívtam és ott 1000 Ft volt a doboz.
És hány szivar van egy dobozban? Egy, öt, tíz?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate



Öt szál van egy dobozban, de azok már olyan 30-40 perces szálak.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Baldy

Jaja...
AZ alapvetően szivar, nem pedig szivarka...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Ramiz

Hmm, esetlegesen sikeres vizsgaidőszakot esetleg ezzel fogom megünnepelni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

#246
Quote from: Ramiz on 2007-01-04, 19:24:23
Hmm, esetlegesen sikeres vizsgaidőszakot esetleg ezzel fogom megünnepelni. :D
álmodsz a sikerről, egy egész doboz Luckyt szívtam el, megfájdult torokra, amikor csak csíp, és nincs íze... azt hiszem felbosszantottak a vizsgák és a szívózás... életem legrosszabb doboz Luckyja volt :ejj:


*edit: remélem nem te vetted ki az "egy egészt doboz"-t, topikunk jeles moderátora, Ramiz? :P :haha: *

Baldy

Engem valahogy a torokgyulladás nem szokott elriasztani a cigitől...
Bár tény: erősen addikt vagyok, viszont ezt nem is bánom :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

noriko

Mint anti-dohányos, számomra abból áll a dohányzás élvezete, hogy
1. amikor rámfújják a füstöt, addig sem csípnek meg a szúnyogok (komolyan!)
2. egy csomó ingyen cuccot lehet beszerezni, ha dohányosnak adom ki magam. (pl. PallMalléktól legutóbb is szereztem egy egész szép öngyújtót) :D

És hogy a történelmi lecke részhez is hozzájáruljak valamivel:
Gimiben, irodalmi-buzgómócsing koromban, Vörösmartyról olvastam könyveket OKTV-re, és az egyikben írták, hogy állítólag tőle származik a szivar elnevezés, és abból jön, hogy szivárog felfelé a füstje. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Végre egy nemdohányos, aki nem azzal jön be ide, hogy egészségtelen meg hogy minek csináljuk! :cool: :tezsvir:

Magyar irodalomban egyébként is sok dohányos volt. Kábé annyit jegyeztem meg órákon, hogy Mikszáth vagy Petőfi mekkora pipás volt és hogy ki milyen verset írt róla... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: Ramiz on 2007-01-05, 03:11:56
Végre egy nemdohányos, aki nem azzal jön be ide, hogy egészségtelen meg hogy minek csináljuk!
ezt a részt most megúsztátok, mert figyelmesen elolvastam az indító postot ;) :P
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2007-01-05, 03:19:41
Quote from: Ramiz on 2007-01-05, 03:11:56
Végre egy nemdohányos, aki nem azzal jön be ide, hogy egészségtelen meg hogy minek csináljuk!
ezt a részt most megúsztátok, mert figyelmesen elolvastam az indító postot ;) :P
Csak azért? :(  ;)
[spoiler]Egyébként az első dolgom volt, amikor megkaptam a moderátorságot a Külvilágokban, kiszedni ebből a topikból azokat a postokat, amiknek semmi köze nem volt a dohányzás élvezetéhez. :Kiraly:
Viszont egy kis visszapiszka: ugye nem csak azért fanyalodsz arra, hogy dohányosokkal a dohányzásról beszélsz, mert addig is fórumozol és nem kell tanulnod? :ejnye: :) Bár nem szólhatok semmit, ma is végig a gép előtt ültem, a könyv nyitva előttem, és semmit nem haladtam... :o :__devil:
[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

#252
[spoiler=avagy off]csak most vettem észre ezt a topicot (nahát, már több mint egy éve megvan? :3x3:) , és gondoltam megosztom veletek, hogy egy anti-dohányos mit élvezhet ebben. :D Amúgy én ma haladtam a tanulással. bibibí. És most már az alvás helyett netezek. Lelkiismeretem tiszta :D[/spoiler]

nem off: A dohányzás fajtái és egyebek (ő is írja Vörösmarty-t :) )
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2007-01-05, 03:31:25
És most már az alvás helyett netezek. Lelkiismeretem tiszta :D
:D :Kiraly: Enyémnek meg már mindegy. :lazza: (<== abszolút "on" vigyori!!! :D)

Quote from: noriko on 2007-01-05, 03:31:25nem off: A dohányzás fajtái és egyebek (ő is írja Vörösmarty-t :) )
Hajjaj! Mostantól kénytelenek leszünk magasröptű társalgást folytatni itt, nem elég benyögni, hogy ki milyen cigaretta- vagy szivarmárkát preferál! :D :__devil: (Na majd holnap elolvasom, mert a tévé maci azt mondta, hogy már rég aludnom kéne. :o)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

thrall

a mai napon olyat, tettem, hogy az már csoda. elszívtam, egy 1999-es piros symphonia-t. nem preferálom a symphonia-t, de ez nagoyn jó volt :jee:

Dreamcleaver

#255
Ma egy fiók mélyén találtam egy doboz Gitanes Caporal-t, benne 5!!!!!!!!! szállal! Ej régen milyen jó cigiket is lehetett itthon kapni, ma meg már ott tartunk, hogy a Malboro még a legjobb, mert a Camel és a Gaulloise ízét is elcseszték.  :__devil: Btw kb 4 éve nem vettem cigit, esetleg lehet már megint kapni Gitanes-t valahol?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Raggie

#256
Quote from: thrall on 2007-01-05, 14:29:15
a mai napon olyat, tettem, hogy az már csoda. elszívtam, egy 1999-es piros symphonia-t. nem preferálom a symphonia-t, de ez nagoyn jó volt :jee:
:eek: :eek: :eek:
Esetleg úgy értetted, hogy nagyon jó öngyilkosság?! ???
(symphonia és még öreg+száraz is :oops: semmi pénzért nem szívnék el egy olyat... RISZPEKT thrall ! :D)

EDIT:
Btw mai szerzeményünk Ramizzal : Két doboz(5-5 darabos) közepes méretű szivar(már nem szivarka de még nem az a jólmegtermett szivar). Én Henry Wintermans-Half Corona-t vettem(holland dohány) ő meg nemtom milyet :redface: ...(majd úgyis bepostolja :) ), amiket a ma esti(vizsgára tanulás helyetti) ultiparti közben szándékozunk elpöfékelni... :lazza: :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

thrall

nemis rosz ötlet a szivar. igaz egyedül vok itthon, nem megyek semerre, nincs piám se, de azért rágyújtok egyre  :hopp: megjött hozzá a kedvem, bár nemszeretem XD

Tycho

szeretem, ha fater korán elmegy aludni :haha:
megtöltöttem a kupakos pipámat egy kis cseresznyés  Borkum Riff-fel, és kitöltöttem magamnak egy kis Unicumot hozzá  :Kiraly: :lazza: :haha:

ez a pipányi dohány most bearanyozza az estémet  :hehe:

Ramiz

Candlelight nevű szivart szívtam ultizás alatt. Furcsa neve van és világoskék dobozban árulják (wáááh... :D ), de finom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

thrall

apám hozott nekem tunéziából szuvenírként vizipiát, de sajna sík hülye vagyok hozzá. valaki elmagyarázza nekem, hogy hogy kell használni??? milyen dohány kell bele, meg minek rá az aufólia, meg ilyenek (a vizet beletudom rakni :D)

Raggie

Nem olyan nehéz... Az alufólia a szén és a dohány közé kell, hogy ne a szénfüstöt szívd, hanem a dohányét(de azért pici lyukakat rakj rá). Legfelül van a szén, alatta a dohány aztán bemegy a vizbe a csövön keresztül, onnan felbugyog a víz fölöti légtérbe és onna szívod ki a másik csó segítségével(ez azért jó, mert így hideg és lágy füst jut hozzád + még a vizet is lehet ízesíteni vagy mi mással heéyettesíteni ;) ).

Általában direkt erre gyártott vizipipa dohányt szoktak benne szívni(sokkal gyengébb és ízesített), de lehet bele rakni sima pipadohányt is meg persze mást is... :rolleyes: :D :szemuveges:

Mi meg most hogy vettünk szivart rájöttünk, hogy baromi jó ez a dolog és lehet hogy szokássá válik ez az esténkénti film vagy ulti melletti szivarozás! :cool :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fate



A hétvégén újra feltámadt kísérletező kedvemnek ezúttal a Clubmaster nevű brazil dohányból készült szivarka esett áldozatul. Erős, tömör, szivar, mely ugyan nagyon kellemes, de semmi olyan ízélményt nem nyújt ami a kissé borsos árát indokolná (1100 Ft). Amit nem nyújt ízben, azt viszont nyújtja terjedelemben, ugyanis kb. másfélszer vastagabb az általános szivarkáknál (Mehari's) így fogyasztási ideje min. 2-3 sör (bár ez egy eléggé szubjektív mértékegység, főleg mert én elég gyorsan iszom a sört). A csomagolása nálam 5-öst érdemel, mivel egy nagyon ízléses, szép fémdobozból vehetjük elő függőségünk tárgyát (Ki is neveztem általános szivartartó doboznak).
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Shuhants

Tapostatok már el mezitláb égő csikket? *shuhants most fáj*

Zsiga

Quote from: Shuhants on 2007-01-22, 22:18:03
Tapostatok már el mezitláb égő csikket? *shuhants most fáj*
Nyomtak már el a karodon csikket? :) Ráadásul lány, akit pofán se vághatsz érte? :)

Shuhants

#265
Quote from: Eberinu on 2007-01-22, 22:28:43
Beteges játékaitok vannak, tudjátok e? :D A cigi rossz, igyekszem bnőm leszoktatni...

Valahogy muszáj volt megakadályozni a lakástüzet, csak a franc sem gondolta, hogy nincs rajtam cipő...

Quote from: Zsiga on 2007-01-22, 22:26:52
Quote from: Shuhants on 2007-01-22, 22:18:03
Tapostatok már el mezitláb égő csikket? *shuhants most fáj*
Nyomtak már el a karodon csikket? :) Ráadásul lány, akit pofán se vághatsz érte? :)

Akkor most vágjam magam pofán? :D Végül is... megérdemelném...

Edit: ma nem erősségem a helyesírás...

Raggie

Zsiga: nem de már ismerem a sárkányos cigifüst kifújást, mert kaptam egyet...(feltűnően közel hajolni az illetőhöz, hogy a fejedre figyeljen, kifújni rá a füstöt és közben észrevétlenül belenyomni a karjába a cigi parazsát... :ejj: nem kellemes... sőt elég g*ci dolog...)

Selmo: lányt akkor sem ütnék meg... sokkal jobban meg lehet alázni egy két ütlegelés nélküli módszerrel is. És ilyenkor meg is érdemli.

Eberinu: minden élvezetes dolog rossz általában... :D ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Eberinu

Hát szerinted Hollandiának mitől megy ilyen jól? :D Amúgy ha dohányzásra térek vissza...egy ideig én is dohányoztam,csak aztán valahogy a lelkiismeretemmel nem fért meg, meg aztán az emberen meglátszik,ha már évek óta dohányzik...

thrall

#268
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 18:24:17
Élek és virulok,szal a mérgezésről ennyit :D
énmeg 3 éve dohányzom (nemsok idö, de akkoris  na :D ). tudom, hogy káros (mint mindenki itt XD), nem tagadom, de szívom, mert élvezem, és elfogadom a k...hátrányait. egyébként semmire nem mondhatod azt, hogy nem káros, mert manapság még a levegövétel is az :D

Raggie

#269
Jó... azért ez inkább jópofa szöveg, mint igaz(lehet hogy káros levegőt venni de "manapság" mégis sokkal nagyobb az átlagéletkor az életmód miatt mint nem "manapság" :) ... értsd régebben. :D ). A károsításnak is vannak fokozatai.

Én úgy vagyok evvel, hogy a lelkiismeretem az bántaná ha nem lennék őszinte magamhoz. Márpedig ha őszinte vagyok magamhoz: bármennyire is rossz nekem akkor is kívánom és élvezem. Szóval most a lelkiismeretemre hivatkozva leszokni(vagy inkább megpróbálni :rolleyes: ) az önmagam felé egy árulás lenne.

Ha komolyabb bajom lesz belőle, akkor úgyis eléggé sokkolni fog ahoz hogy minden további teketória nélkül leszokjam. Ameddig nem... hát addig meg azt mondogatom, hogy amíg elélnek a 80 éves papperok is akik egész életükben pipáznak meg szivaroznak(ami azért károsabb) pedig még reformmkonyhát sem láttak életükben addig én is eléldegélek valahogy a cigijeimmel... :D

ON: ettől függetlenül visszatértem kicsit a lightosabb vizekre és újra inkább Philipp Morris-t(kéket) veszek. Rájöttem, hogy még mindíg a legjobb light cigi! :cool: :lazza:

A Marlboro szürkét is kipróbáltam, de messze nem olyan jó mint a Morris. Olyan semmilyen íze van...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"