Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

Christian

Quote from: NLZ on 2008-09-11, 22:09:23
Ha normális animét akarsz, akkor a shounen nem a te műfajod. :P

64. részig (asszem ott nyomultak el Aizenék), imádtam ezt a sorozatot mert nem volt az a tipikus Naruto trash szarság. A gonoszok meg egyenesen már egyedinek és szépen felépítettnek tűntek. A mangát máig olvasom, szeretem, de ez a movie vazze ...

Egyébként igen, egyre inkább úgy vagyok vele,hogy animeben nem érdemes ezt a műfajt nézni, úgyis elmegy egy fos irányba előbb utóbb.

LuckyDingo

Quote from: Fatal on 2008-09-11, 22:30:41
One Piece... Mintha láttam volna belőle pár részt... Mintha emlékeznék a rajzolásra...
á
ááá-
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
[spoiler]Lehet, hogy később jó lesz (eleje nem az), és fastidious bastard vagyok, de azt nem bírtam elviselni.[/spoiler]
:_off:Ön uram veszélyes vizekre evezett!  :morci: A OP jelenleg az összes nyominger szar shounent veri a piacon :P És a rajzolása nem szar, csak egyedi :P /eleinte elég egyszerű aztán szebb lesz/ a sztorija pedig verhetetlen Off vége :P

Christian:
Egyesek szerint ha már valami Shounen, akkor legyen szar. Mi nem így gondoljuk, az általad említett részekig élvezhető volt a sorozat, most már úgy ahogy. A Film tényleg átlagon aluli volt, de ezt már megbeszéltük, hogy nem nekünk készült XD

Fatal

Quote from: LuckyDingo on 2008-09-11, 22:54:19
:_off:Ön uram veszélyes vizekre evezett!  :morci: A OP jelenleg az összes nyominger szar shounent veri a piacon :P És a rajzolása nem szar, csak egyedi :P /eleinte elég egyszerű aztán szebb lesz/ a sztorija pedig verhetetlen Off vége :P
:ayay:
Ha lesz idő megnézni a jóval több, mint 9000 részt, majd nekiállok megint. Ennyi ember csak nem tévedhet (nagyot).
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

NLZ

Quote from: LuckyDingo on 2008-09-11, 22:54:19
... a sztorija pedig verhetetlen Off vége :P ...
Davy Back?  :D
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2008-09-12, 00:22:12
Quote from: LuckyDingo on 2008-09-11, 22:54:19
... a sztorija pedig verhetetlen Off vége :P ...
Davy Back?  :D
Mi a baj vele :D Afro Powaaaaa :D Jó eleinte uncsi volt, de hát semmi se lehet teljesen tökéletes :) nah de már télleg off vége XD

Bishop

Off: az OP a shounen(és nekem az anime) alfája és omegája :D

Amugy meg stílus egyedi de megszokható, sok régi animeből tudjuk hogy nem a grafika kell egy jó animehez az csak ráadás ha megvan.
Devy Back meg jó volt, csak fontos szabály hogy 2 nap alatt be kell fejezni mert ha hetente kellet ovlna néznem halál.

Bleachre visszatérve, nem nézem a moviekat és a fillereket sem, szal valaki tudna mondani valamit meddig tart még a filler?

NLZ

A sztori már a vége fele jár és
Quote from: balu01 on 2008-09-10, 21:05:24
2008-09-17 188. rész

2008-10-07 189. rész

Ehh, már megint szünet, 3 hét  :eek: :frown:
, úgyhogy valsz a 189. rész már újra H&M-ben lesz. Legalábbis nem hinném, hogy 2 hét szünet lenne, aztán pedig a filler zárórésze.
[reserved]

Chronus

#5467
Quote from: LuckyDingo on 2008-09-11, 22:54:19És a rajzolása nem szar, csak egyedi :P
Egyedien szar? Nawh, seriously, Kaiba grafja pölö "egyedi". OP szimplán csak gagyi. Az egyediségéről annyit, hogy van vagy 6 másik ugyanilyen manga, Monsterakármivel az élen, és külalakilag kb mindben ugyanazok a karakterek vannak, csak más ruhában. Ennyit az egyediségéről. Szori szvsz tényleg jó, de könyörgöm, a grafja nem az erőssége, ennyi. Erős elfogzultság kell már ahhoz hogy az ember az ellenkezőjét állítsa :P
Quoteanimeben nem érdemes ezt a műfajt nézni, úgyis elmegy egy fos irányba előbb utóbb.
Totally agree. Sőt, az animék 90%-a jobb manga verzióban, műfajtól teljesen függetlenül. Tökéletes példa pl Kanokon, FMA, vagy Eureka Seven, a nagyjából 10%-os egyezésükkel az animével (Kanokonnál 0%, na jó... a karakterek nevei, szal 1%), de felhozhatnánk példának xxxHolicot, Lovely Complex-et, vagy az örökzöld Gantz animét is (Gozno shit).

Fatal

Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Junchi

#5469
Na de a Bleach még mindig "just another shounen-fight anime" ebből a szempontból. Megvannak benne a szokásos hibák, a minőség hullámhegyei-hullámvölgyei, filleresedés, etc. OP/Naruto/D.Gray/Kekkaishi/DBZ/Inuyasha/whatever is ebbe az irányba csúsztak végül át, de mint az látható, van igény az ilyesmikre nemcsak Japánban, hanem az egész világon. Egy SF animét soha a büdös életbe nem a deep/non-stop angstfest sztori miatt kezdi el a néző. Arra ott van *hasraüt* a Berserk, a LoGH, a Gungrave, Esca, Monster, etcetcetc. Nem is a gráf csodálatossága és a quality kivitelezés miatt kezd bele az egyszeri laikus, hanem a hangulat és a számtalan egyedi karakter miatt (legalábbis Én így látom). Ettől függetlenül imo a Bleach (anime és manga is) még így is sokkalta korrektebb, mint az OP és a Naruto. Persze ez saját vélemény, kéretik nem készpénznek venni.

[offoffoff]
Quote from: ChronusGozno shit

:tezsvir: (pláne, ha valamit adaptálnak. Erőszakoljuk meg a Rómeo és Júlia és a Samurai 7 sztoriját ugyebár. Mondjuk a Ganku úgy rulz ahogy van ettől függetlenül :D ).
[/offoffoff]

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2008-09-12, 03:32:33
Quote from: LuckyDingo on 2008-09-11, 22:54:19És a rajzolása nem szar, csak egyedi :P
Egyedien szar? Nawh, seriously, Kaiba grafja pölö "egyedi". OP szimplán csak gagyi. Az egyediségéről annyit, hogy van vagy 6 másik ugyanilyen manga, Monsterakármivel az élen, és külalakilag kb mindben ugyanazok a karakterek vannak, csak más ruhában. Ennyit az egyediségéről.
Erről annyit, hogy nem azért van tucatilyen stílus, mert az OP koppintotta, hanem mert ezt koppintották.. /elég ronda módon, Az OP 11 éve fut, utána két évvel jelent meg az első koppintás, a Rave Master/ A Graf meg nem sz*r sehogyse, aki nem látja az OP grafjának szépségét, azt csak sajnálni lehet :P A Kaibát meg ne hozzuk fel példának, az egész egyedi és nem shounen :P Nah de már téleg off.. vége XDD

SaiyaGin

Elég későn jött le a feliratos verzió múlt vasárnap, még nem tudtam megnézni, de most a hétvégén bepótolom, és azután megmondom az Igazságot.  :D Elég szépen írogattatok a héten.

Dub-zero

na, láttam én is. a jelenetek / a graph szép, a story egyszerű. mi ez, ha nem shounen ? (költői) : D

amúgymeg a One Piece magasan veri az összes shounen-t. lehet azért, mert '97-es ?
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

Bishop

Quote from: LuckyDingo on 2008-09-12, 13:11:14
Quote from: Chronus on 2008-09-12, 03:32:33
Quote from: LuckyDingo on 2008-09-11, 22:54:19És a rajzolása nem szar, csak egyedi :P
Egyedien szar? Nawh, seriously, Kaiba grafja pölö "egyedi". OP szimplán csak gagyi. Az egyediségéről annyit, hogy van vagy 6 másik ugyanilyen manga, Monsterakármivel az élen, és külalakilag kb mindben ugyanazok a karakterek vannak, csak más ruhában. Ennyit az egyediségéről.
Erről annyit, hogy nem azért van tucatilyen stílus, mert az OP koppintotta, hanem mert ezt koppintották.. /elég ronda módon, Az OP 11 éve fut, utána két évvel jelent meg az első koppintás, a Rave Master/ A Graf meg nem sz*r sehogyse, aki nem látja az OP grafjának szépségét, azt csak sajnálni lehet :P A Kaibát meg ne hozzuk fel példának, az egész egyedi és nem shounen :P Nah de már téleg off.. vége XDD
:tezsvir:

blackronin

#5474
Végigolvasgattam a hozzászólásokat a 2. filmről és nekem ez jött le: (amit nem is igazán értek!)
1. Örüljünk egyáltalán annak, hogy van Bleach film. (ez talán igaz lenne, ha különleges lenne a film)
2. Ez egy shounen, tehát hogy merészelünk bármi komolyat várni tőle. (akkor most ezt vegyük úgy, hogy a 14-17 korosztályon kívül nem érdekelhet senkit?)
3. Akiknek nem tetszett és néha elégedetlen a sorozattal, az hülye és miért választotta a Bleach-t, mert ez nem ilyen anime stb. (miért ne lehetne egy shounen komoly is néha? Miért ne lehetne benne mélyebb dolgokról beszélni? Ha nem lehet, akkor miért nézzük a Bleach-t?
Talán azért nézzük, mert annyira átlagos? Aizen egy tipikus főgonosz?)
4. Miért tartják emberek érdemnek azt (most 2008-ban), hogy egy shounen sorozat filmjében feltűnik 2-2 percre a sorozat valamelyik karaktere, persze a rajongói nagy örömére, de viszont semmi érdemlegeset nem csinál?
5. Miért ne várhatunk többet a Bleach-től? Talán Kubo nem képes többre?

Nagyjából ennyi. Nem egészen értem, hogy miért kell a Bleach-t egy amerikai comic szintjére lealacsonyítani? (ezt úgy értem, hogy még talán a sorozat felénél tarthatunk, de már mindenki egy bejáratott sémába illeszti be)

Nem akarok én állandóan okoskodni, nagy beszédeket tartani, de nem látom az összefüggéseket...
Egyébként a 187-es rész nagyon jó volt!



Bishop

Quote from: blackronin on 2008-09-12, 18:08:00
Nem egészen értem, hogy miért kell a Bleach-t egy amerikai comic szintjére lealacsonyítani?
Remélem ezzel nem arra akarsz utalni hogy az amerikai comicok rosszak :morci:

blackronin

Kérlek, hogy olvasd el az utána következő részt!
Tessék egy kicsit figyelni!  :D

NLZ

Egy animét/mangát azért hívnak shounennek, mert gagyi és nem komoly. Ha az lenne, már nem shounen lenne. :D
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-09-12, 20:24:43
Egy animét/mangát azért hívnak shounennek, mert gagyi és nem komoly. Ha az lenne, már nem shounen lenne. :D

Ööö.... Lol?  Minden nap tanul valamit az ember... Eddig azt hittem, azért így hívják, mert a célközönsége a tizenéves fiúk, de ezek szerint rosszul hittem. A nem gagyi és komoly mangát hogy hívják egyébként?

Fatal

Quote from: SaiyaGin on 2008-09-12, 21:02:03
...
Congratulation, you just fell for low-grade trolling.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Junchi

Quote from: SaiyaGin on 2008-09-12, 21:02:03
Quote from: NLZ on 2008-09-12, 20:24:43
Egy animét/mangát azért hívnak shounennek, mert gagyi és nem komoly. Ha az lenne, már nem shounen lenne. :D
A nem gagyi és komoly mangát hogy hívják egyébként?

Monster :D

SaiyaGin

Quote from: Fatal on 2008-09-12, 21:06:00
Congratulation, you just fell for low-grade trolling.

Hmm... Úgy látom, valaki nem értékeli a rettentő kifinomult és művészien kifejezett iróniámat.  ^^"

Quote from: Junchi on 2008-09-12, 21:07:36
Quote from: SaiyaGin on 2008-09-12, 21:02:03
Quote from: NLZ on 2008-09-12, 20:24:43
Egy animét/mangát azért hívnak shounennek, mert gagyi és nem komoly. Ha az lenne, már nem shounen lenne. :D
A nem gagyi és komoly mangát hogy hívják egyébként?

Monster :D

Ez a csápos szörnyek által tönkretett életű emberekkel foglalkozó műfaj?
[spoiler]Nyugi, tudom, hogy nem egy műfajra gondolsz, hanem erre a mangára.
Különben  :ejnye: mert "Age rating: Mature" [/spoiler]

LuckyDingo

#5482
Nah 189.rész még filler... és télleg 3 hét múlva lesz.. azaz 10/07
190től új opening és ending:
"Hitohira no Hanabira (ヒトヒラのハナビラ)" by Stereo Pony (eps 190-) - opening
/erre rákerestem, és ha télleg az, amit youtubera nyomtak, akkor ritkaszar lesz XDDDD/
"Velonica" by Aqua Timez (eps 190-) - ending

Jah és kedden vetítik, elvileg a D.Gray-man helyére kerül majd. Szal egy nappal korábban élvezhetjük a részeket.

Junchi

Még mindig azon megy nálam az angst, hogy az új időpont mennyire lesz hatással a nézettségre...

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2008-09-13, 16:29:49
Még mindig azon megy nálam az angst, hogy az új időpont mennyire lesz hatással a nézettségre...
Ha ezen bukna a bleach anime, nem kicsit röhögnék a hülye japókon... XD :lame:

Member

A cégfőnökök is átrakják a kötelező sörözést keddről, ha megtudják, szóval nyugi. Max pár raw-os alszik el. :)

SaiyaGin

#5486
Megnéztem a DiamondDust Rebelliont felirattal, hosszabb élménybeszámoló írásához nincs kedvem, úgyhogy rövid leszek: lényegében egyetértek Dreamcleaver #5436-ban leírt véleményével, annyit tennék hozzá, hogy én viszont Kenpachinál már a Soukyokuról való leugrós harcolós jelenetet is egy kicsit feleslegesnek éreztem, a "sziklakastélyt" félbevágós, közben röhögőst pedig nagyon.

LuckyDingo

Nah volt az új részben [spoiler]überpower Amagai, Maszkoös Ichigo, nyugisan bámuló Yama-papa és még télleg nem lesz vége, csak októberben :/[/spoiler]

balu01

A HM-es Grimmjaw vs. Ichigo harc előtti szünetből kiindulva, biztos valami überszuper rész lesz a filler finálé, hozzá teszem hogy Amagai amilyen fejeket vágott a mai részben...van mit javítani minőség szempontjából  :lol:

LuckyDingo

Quote from: balu01 on 2008-09-17, 16:19:07
A HM-es Grimmjaw vs. Ichigo harc előtti szünetből kiindulva, biztos valami überszuper rész lesz a filler finálé, hozzá teszem hogy Amagai amilyen fejeket vágott a mai részben...van mit javítani minőség szempontjából  :lol:
Nem lesz itt semmilyen javulás :D Ilyen volt, ilyen és ilyen is lesz a minőség :D Max az első HM-es részt kicsit jobban rajzolják meg :D A Végén azért Amagai vigyorán röhögtem XD