T0rren1es Kincsesbánya Oldalak (film, zene, sorozat etc)

Started by Ramiz, 2008-10-04, 00:56:44

Previous topic - Next topic

Member

Még szerencse, hogy nem használok magyar torrentoldalakat. Azért nem semmi, mekkora darálást vittek véghez ma.

Makos

Remélem ncore-ék okosak voltak mint a legutóbbi ilyennél és biztonsági okokból lőtték le a szervert.

BeLoad még hálistennek megy.
[spoiler]Ukrajnába van a szerverük :D[/spoiler]

Ed:
Upsz, most olvasom, hogy jól sejtettem, hogy technikai szünet lesz :D

Fazék

én csak azt nem értem, hogy miért nem a fizetős sms-es ftp-s oldalakra ugranak rá leginkább.
elvégre ők azok akiknek tényleges haszna is származik a kalózkodásból.
tippre pont ezért mert pénzük is van, le tudják zsírozni, hogy őket hagyják békén

torrent oldalból is biztos lehet a reklámokkal pénzt szerezni, de tippre közelébe sem ér az sms-es oldalaknak. persze az sms buliban a mobilszolgáltatók is benne vannak, azokat meg nehogy már bántsuk szegényeket, komoly bevételkiesés lenne nekik, ha az összes illegális tevékenységgel foglalkozó emelt díjas sms-es baromságot lelőnék

Cloud

Az az érdekes hogy bitgate-ről simán megy a letötésem 130kbyte/s-el, holott dht ki van kapcsolva a tracker állapotra azt írja ki hogy Nem hozható létre kapcsolat...

Ez most hogy is van akkor?

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2010-06-16, 23:35:09
én csak azt nem értem, hogy miért nem a fizetős sms-es ftp-s oldalakra ugranak rá leginkább.
elvégre ők azok akiknek tényleges haszna is származik a kalózkodásból.

Aztírta a zújság, hogy a ma lefoglalt gépek között sok seed-szerver volt, azaz olyan szerver, amin a nagyipari letöltők bérelhetnek feltöltőkapacitást. És állítólag a legtöbb ilyet pont az ingyenes torrentoldalak üzemeltetik, pénzért - a nép meg fizet, mert másképp nem tudná tartani az arányát és ki lenne rúgva.

/hallomás
Failure is the default option

Moha

Quote from: Cloud on 2010-06-16, 23:42:05
Az az érdekes hogy bitgate-ről simán megy a letötésem 130kbyte/s-el, holott dht ki van kapcsolva a tracker állapotra azt írja ki hogy Nem hozható létre kapcsolat...

Ez most hogy is van akkor?
Ez most akkor úgy van, hogy a torrent kliensed megjegyzi néhány peer IP címét és amíg azok fent vannak, addig tudsz tőlük tölteni, hiába halott a tracker.

Quote from: kikuchiyo on 2010-06-17, 00:08:30
a nép meg fizet, mert másképp nem tudná tartani az arányát és ki lenne rúgva.
Ja kérem, aki agyba-főbe mindent tölt le, az ne csodálkozzon. Egy otthoni nettel is lehet arányt tartani, ha az ember nem szed le minden szemetet.

Mellesleg: tényleg annyi pénz volna az smsweb bizniszben, hogy abból lefizetik a yardokat?

Makos

QuoteOrbán lefoglaltatta az Ncore-t mert szar volt az aránya.


Makos


Cloud


NLZ

Meghívót tudnék valahogy kitarhálni belőled?  :redface:
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2010-06-18, 22:22:52
Meghívót tudnék valahogy kitarhálni belőled?  :redface:

A meghívás szünetel.

Soooorryy... :(

NLZ

[reserved]

Cloud

:D  Ha lesz esetleg szólok. :D

Viszont ncore megszívta nagyon is. Ma is volt egy razzia és elvitték maradék szervereket. :S

NLZ

Nabasszákmeg. Hát ennyi eszük volt ezeknek?
[reserved]

Cloud

Ncore, bithorlo, visszatért. Hát ez nem tartott sokáig. :D

chilip

majomparádé 2-3 nap alatt átköltözött másik helyre :D és gyorsabban jön be az oldal mint régebben :D

Cloud

Bitgate-nek annyi.  :frown: :ejj: :frown:
[spoiler]Finálé.

24. epizód, 42. perc, Jack leereszti a fegyvert és lassan elsétál a naplementébe. Stafflista indul.

Ennyi volt.
Eljött a bucsú ideje. Mindig tudtuk, hogy egyszer lehúzzuk a rolót, de sose gondoltuk volna, hogy éppen ma. Úgy döntöttünk, hogy a csúcson hagyjuk abba.

A zárásnak nincs semmilyen katartikus oka. Mikor az oldalt indítottuk, alig értettünk bármihez ami a rendszer üzemeltetéséhez kellett. Páran gimnazisták voltunk, néhányunk pedig az egyetem padjait koptatta(vagy éppen kerülte). Lelkesedésből, szeretetből csináltuk. Mára sokunk abból a tapasztalatból él, amit itt megtanult. Van aki az oldalon ismerte meg a feleségét, van aki itt kötött hosszútávú barátságot a különféle fórumtalálkozókon.
Sokezer munkaóra fekszik az oldalban. Rengeteg órányi odafigyelés, szeretet, törődés(és pár monumentális ígéret a trackernek, hogy melyik szemétdombon végzi, ha nem javul meg sürgősen). Hihetetlenül nehéz volt meghozni a döntést arról, hogy vége. Éveken keresztül az oldallal keltünk és feküdtünk.
Mikor kezdtük, még tengernyi időnk volt. Mostanra úgy alakult, hogy a nap mindössze 24 órából áll, egy hétbe pedig sose sikerül 168-nál többet zsúfolni.

Valószínűleg egyedülálló volt az oldal több szempontból is.
Nálunk sosem vásárolhatta be magát senki sms-el az egyenlőbb disznók közé(Lásd: http://www.orwell.hu/index.php?0110190&d=1).
Sose volt olyan, hogy egy stafftag just for fun kirugott volna valakit vagy visszaélt volna a hatalmával.
Az oldalt reklámmentesen, önerőből tartottuk fenn.
Sose voltak komolyabb belső villongások, bár ez valószínűleg annak köszönhető, hogy az oldalt nem bevételi forrásként használtuk.

Sajnálattal figyeltük az évek során, ahogy csúszott lefelé a magyar torrent. Rengetegen élnek vissza a helyzettel és üzemeltetnek trackert nyilvánvalóan nyerészkedő okokból. "Sharing is caring", tartja a mondás. Sok oldalon ez nem érvényesül és a megosztás kiváltható sms "támogatással". Sajnos a dolog lényege vész el, amikor seed helyett megy az sms.

Köszönjük minden felhasználónknak aki velünk volt az évek hosszú során át. Kimelten köszönjük a feltöltők és releaser-ek munkáját akik éveken át önzetlenül és ellentételezés nélkül dolgoztak a userekért.

Ne szomorkodjatok. "Ha már el kell menni, menjünk el vigyorogva."
Együtt töltünk még egy hetet, ezalatt freeleech van, azaz minden szabadon tölthető. Az elkövetkező egy hétben is mindenkire vonatkoznak a szabályok, légyszíves tartsátok be azokat.
A zárás során tilos a meghívókunyerálás és egyéb torrent oldalak hirdetése.


Timeline:

Az oldal 2005 novemberében indult a Stargate által ihletve.
2006-ban a vezetés némileg átalakult, ekkor az oldal fejlesztése jelentősen felgyorsult. Még ebben az évben új szerverre költöztünk.
2009-ben az oldal jelentősen megújult. Új arculat készült, az oldal kódja 90%-ban átírásra került.
2010 julius 23-án az oldal bezárt.

Az oldal lassan 5 éve állt a sorozatrajongók szolgálatában.
[/spoiler]
AZ ország egyik legjobb torrent oldalát veszítjük el ezzel. Kár érte. :(

NLZ

Ezt nem értem. Azért zárnak be, mert más oldalaknál lehet sms-sel arányt javítani?  :gyagya:
[reserved]

Cloud

Nem, dehogyis. Egyszerűen sajnos már nincs idejük ezzel foglalkozni, illetve fontosabb dolgok kerültek előtérbe...


szerK:



Talán van remény:


"Köszönjük Nektek az elmúlt közel 5 évet. Talán lesz ez még több is!Igen, jól látjátok.Mérlegeltünk. Úgy döntöttünk, megpróbálunk valamilyen megoldást találni az oldal további működését illetően.Legyetek türelemmel, talán ősszel ismét találkozhatunk!u.i.: MÉG NINCS VÉGE!"


szerk2:


Érdemes megnézni a főoldalt.


Örülök hogy átveszik az oldalt, de legfőképp annak hogy olyanok akikben teljesen megbíznak az oldal készítői. Remélhetőleg hamarosan nyitnak, és sokáig élvezhetjük a sorozatokat ismét. :D

BItgateuniverse meg elmehet a sunyiba. :D


NLZ

Registration for the site is closed right now.
Mi akart ez lenni?
[reserved]

Zsiga


Makos



Zsiga


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Bütyök

Ha valamikor valakinek lenne ncore-ra meghívója, és meghívási lehetőség is lesz, akkor meg tudna szánni vele? :)

Egy ideig volt egy reg, amit tudtam használni, barátnő bátyjáé, csak aztán túl sok embernek adta tovább jószívűségből a srác, és mi ugyan a koliban simán vissza tudtuk tölteni a filmek két-háromszorosát is napok alatt, de mégis romlott az átlag így megváltoztatta a jelszót, és azóta sajnos ez elúszott. Akkor szerettem meg az oldalt. Általában mindent megtaláltam rajta, amit szerettem volna, rajzfilmtől kezdve zenén át akár könyveket is. Azóta reménykedem, hogy egyszer lesz lehetőségem bejutni. :)
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

Cloud

Elindult a hivatalos BG utód.   Akik rendelkeznek BG acc-al azoknak fel kell keresniük a www.bitgate.org oldalt és ott tudnak átregisztrálni a tvstore-ra. :) 
Kezdődjön a banzáj. :D

Ha valakinek azt írja ki hogy nem sikerült az átregisztrálás, vagy már végrehajtotta akkor ezt kell tenni:


"többször kell próbálni, mert nem működik jól és sokadjára sikerül csak. ha azt írja ki már megcsináltad, akkor várni kell pár percet, aztán majd engedi újra"

Cloud

Ncore-on lehetőség van meghívó igénylésére.  Irány a főoldal.