Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

sirtomi


Nakedape

befejeztem a gilomre girls eslő évadjád, nekem bejön, és úgy néz ki látszik h idősödöm, mert régen Rory jött be, de most Lorelai :D (közelebb is van már Ő korbaán hozzám uff.. )
de a lényeg: a hülye fórum miatt nem tudom most nem elképzelni, hogy milyen lenne a sorozat, ha ramiznak is tetszene :eek:, csápos szörnyek mászkálnak az amerikai kisvárosban és az egyenruhás iskoláslányok között... remélem vissza tok még zökkeni
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2007-02-16, 11:03:23
befejeztem a gilomre girls eslő évadjád, nekem bejön, és úgy néz ki látszik h idősödöm, mert régen Rory jött be, de most Lorelai :D (közelebb is van már Ő korbaán hozzám uff.. )
de a lényeg: a hülye fórum miatt nem tudom most nem elképzelni, hogy milyen lenne a sorozat, ha ramiznak is tetszene :eek:, csápos szörnyek mászkálnak az amerikai kisvárosban és az egyenruhás iskoláslányok között... remélem vissza tok még zökkeni
Hát Nakedape, te egy nem semmi jelenség vagy, pláne élőben, de úgy látszik, valamilyen hatást nekem is sikerült mérnem rád :D boldog fantáziálást csápokkal és amerikai gimnazista lányokkal, boldog félálombeli haluzásokat stb isten hozott :whoah: :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Dexter

Ötletes sztori, érdekes karakterek, lenyűgözű fényképezés és megvalósítás, királyságos zene, sok vér, egy csipetnyi humor, mi kell még?  :cool:

Nem tökéletes, de kiváló szórakozás volt. Igazából egyetlenegy aspektusa tudott csak zavarni: rendszeresen kezdtek azzal jeleneteket, hogy bevágtak valami éppen arra járó dekoratív (lehetőleg fürdőruhás) hölgyet, majd utána egy pillanattal fordul csak rá a kamera a tényleges akcióra. Enyhe Acapulco Akciócsoport / Baywatch fíling :)

kikuchiyo

Most mit akarsz, egy kis eye candy nem árt. Különben is, nem árt tudatni a nézővel, hogy Miami egy jó hely, ahol dögös csajok vannak. :)

Ha már postolok: Pirx pilóta kalandjai

A Filmmúzeum leadja a Lem novelláiból készült "kultikus" magyar TV-sorozatot.
Először így néztem:  :eek:   :wtf:
Aztán így:  :oops:  :lame:
Végül már csak így:  :bruhuhu:

Jól írta a TV-újság, a korabeli magyar technikai szintnek megfelelő blue-box-os trükkök a felnagyított kávéfőzőkkel már az elkészülésük idején is szánalmasnak hathattak, de nem ez az egyetlen, ami elviselhetetlen a filmben. A rettenetesen túlírt, kínos dialógusokat a nevetséges rózsaszín és sárga gumiűrruhába öltöztetett, egyébként jobb sorsra érdemes színészek az általános iskolás szavalóversenyek eszköztárával mondják fel. A legfájdalmasabb számomra, hogy az eredeti novellák nagyon jók, kis túlzással remekműnek is nevezhetőek; volt bennük ötlet, jól voltak megírva, volt hangulatuk, és katarzissal végződtek. A filmváltozat mindebből semmit sem tartalmaz.
Talán nem csoda, hogy nem sűrűn vetítik ezt az "alkotást", gondolom, nekik is kínos.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-18, 22:24:23Talán nem csoda, hogy nem sűrűn vetítik ezt az "alkotást", gondolom, nekik is kínos.
hehe, pont talán pénteken hallottam a radiocafén a pár perces műsorajánlós részben, ahol egyes csatornák sajtóreferensei, vagy programigazgatói, vagy mittoménmilyei ajánlják önmagukat csatornánként 1-2 percben, és filmtörténeti klasszikusként harangozta be már pénteken a Filmmúzeum ajánlója ezt a művet, hogy varásnap este majd senki sem hagyhatja ki, sok embernek okozhat mérhetetlen örömöt, nosztalgiát, satöbbi satöbbi.
ezután különösen jó volt most olvasnom az értékelésedet róla :haha:

kikuchiyo

Jó, lehet, hogy tényleg a televízió egyik első ilyen alkotása, és lehet, hogy tényleg nagy eredmény volt az akkori lehetőségekkel ezt megvalósítani, de ettől még tény marad, hogy a produktum nézhetetlen, az meg engem kifejezetten dühít, hogy a kedvenc íróm remek novelláival hogy elbántak.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-18, 22:42:58
Jó, lehet, hogy tényleg a televízió egyik első ilyen alkotása, és lehet, hogy tényleg nagy eredmény volt az akkori lehetőségekkel ezt megvalósítani, de ettől még tény marad, hogy a produktum nézhetetlen, az meg engem kifejezetten dühít, hogy a kedvenc íróm remek novelláival hogy elbántak.
vszleg én is totál így lennék vele, de tartok tőle, hogy a szüleink más véleménnyel állnának elő :D

kikuchiyo

Ők is nézték. Röhögtek egy darabig, aztán kimentek. :)

(Említetted egyébként, hogy rá akarsz szoktatni a Farscape-re. Ez a galád terved még mindig él? Egy induló dózisban benne lennék /hint, hint/)
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-18, 23:20:05(Említetted egyébként, hogy rá akarsz szoktatni a Farscape-re. Ez a galád terved még mindig él? Egy induló dózisban benne lennék /hint, hint/)
nagyon félek ennek a Farscape-nek a terjesztésétől, mert abszolút látom a temérdek hibáját a sorozatnak, de engem mégis meg tudott ragadni :redface:
nu mindegy, legalább nem üresen megy hozzád a dvd-rw-m

ON: abszolút Gilmore Girls lázban égek jelenleg, Lauran Graham egy istennő :D
sajnos az első 11 részes adagom elfogyott, de holnap a dealerem, ha minden igaz hozza a következő hétre valót  :whoah:

Kvikveg

Na, gondoltam megnezem, hogy Warren Clarke Dalziel nyomozon kivul milyen mas szerepben. Clockwork Orange-ben max poenbol lehet nezni, regi es rovid szerepe van - mar ahogy az attekeresbol eddig kiderult.
De! BBC PRIME-on megy a Ket labbal a foldon, foszereplo, hurra. Beleneztem mult vasarnap, eppen balesete volt a karakterenek, korhazi agy, lelegeztetogep, na ebbol se lesz nagy szineszi alakitas. Ma bekapcsoltam - gondoltam, legalabb beszelni fog. Erre a felesege egy, a telken novo kicsi facsemete toveben virulo friss csokor viragnak meseli, hogy blabla mi van a csaladdal. Anyatok. :eek:
:lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Randal

Jericho folytatódik. Ámerikában jelenleg a 13. résznél fog tartani ami rendesen viszi tovább a történetet. A 12. rész egy kis ismételgetős rész volt jópár újdonságal a főbb szereplők hátteréről. Igen ügyesen oldják meg hogy miért is nézzem tovább ezt a sorozatot.:D
Plusz a youtubera felkerültek a Countdown webepizódok, amelyekben kis pluszt fűznek hozzá a történethez, de főként Hawkins hátteréhez akiről kiderül:
[spoiler]Ő is tagja annak a csapatnak akik a bombákat helyezték el a városokban. Jelenleg nem tudni, hogy pontosan kicsoda, de az sejthető, hogy valamelyik ügynökség beépített embere.[/spoiler]

Ramiz

Van két sorozat, ami nagyon kéne.
1. Woops!
2. Silent Witness
Ha valaki látja valamelyiket a neten, szóljon plíz!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Követi még valaki a Prison Break season2-t? Ma néztem meg a legutóbbi részt, és elég eseménydús volt! Annyi fordulat és csavar volt benne, hogy csak kapkodtam a fejem! Mindenesetre ahol most állnak, ebből mindenképp lesz season3. Már csak három rész maradt ebből az évadból, és nem hiszem, hogy addig akár a felét is le bírnák zárni, még ha ilyen töményen adagolják is.
"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Quote from: noriko on 2007-03-09, 21:51:08
Követi még valaki a Prison Break season2-t? Ma néztem meg a legutóbbi részt, és elég eseménydús volt! Annyi fordulat és csavar volt benne, hogy csak kapkodtam a fejem! Mindenesetre ahol most állnak, ebből mindenképp lesz season3. Már csak három rész maradt ebből az évadból, és nem hiszem, hogy addig akár a felét is le bírnák zárni, még ha ilyen töményen adagolják is.

Jelen, itt a hű követő.  :smile:

Egyetértek a feszültség adagolásával.

[spoiler]Az elnöknagysád bejelentése nem volt teljesen váratlan, mégis ütött. A testvérek reakciója imponált (angry Lincoln --> sörösüveg --> fal, shocked Micheal --> "There's only one thing we can do. We gotta disappear...forever." ). A Cég vezetője egy bizonyos "SONA" nevezetű aktát olvasgatott, amin Kim meglepődött. Utánanéztem, a Sona egy börtön Panamában! A testvérek pedig hova készülnek most, hogy az amnesztia ugrott?  :szemuveges: Lesznek itt ütős cliffhangerek.  :jee: [/spoiler]

Raggie

Elkezdtem nézni a Heroes-t, mert adják a TV-ben és így kényelmesebb nézni(de sajna tele van szaros reklámszünetekkel :Eztneked: ). Mindenesetre eddigi benyomások:
   Egész jój alakul a sztori, de néhol a poénok és a párbeszédek nagyon laposak. Még nagyon jó és nagyon rossz is kisülhet belőle. Majd meglátjuk. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Biztos jól összekavarják a szálakat, végül is sok érdekes képesség van (még ha nem is eredetiek) és sok karakter, akik nem ismerik egymást. De idáig elég sablonos sztorielemeket dobáltak csak egymás után olyan párbeszédekkel megfűszerezve, mintha a készítők is unták volna az ismerős helyzeteket és önmaguk szórakoztatására gyilkosan rossz poénokat írtak bele a szövegekbe... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Még az lehet, hogy csak a magyar fordításban ilyen gagyeszek a poénok... lehet hogy angolul kéne nézni. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

A szóviccek talán, de a helyzetkomikumra épülő viccek vszeg hasonlóak...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Raggie on 2007-03-18, 12:11:13
Még az lehet, hogy csak a magyar fordításban ilyen gagyeszek a poénok... lehet hogy angolul kéne nézni. :)

BIZTOS, hogy angolul kell nézni. Eredeti hang, normális képarány, nagyobb hangulat.  :jee:

Akik eddig TV-ben nézték: lesznek itt ütős részek, nem kell aggódni, csak az első pár rész gyengébb, nyilván kell egy kis bemelegítés (4. rész végétől indul be nagyon durván, de nem spoilerezek  :hehe:)..

Raggie

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-18, 14:46:54
Quote from: Raggie on 2007-03-18, 12:11:13
Még az lehet, hogy csak a magyar fordításban ilyen gagyeszek a poénok... lehet hogy angolul kéne nézni. :)
BIZTOS, hogy angolul kell nézni. Eredeti hang, normális képarány, nagyobb hangulat.  :jee:
Hmm... Én is jobban szeretem általában az eredeti hangot filmeknél, de ennél nem tűnt olyan rossznak a szinkron... Majd meglátjuk.

A beindulást illetően nem volt kétségem, mert azért olyan kaliberű emberek mint kikuchiyo mester nem szoktak rajongani oktalanul filmekért... :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2007-03-19, 02:06:03mert azért olyan kaliberű emberek mint kikuchiyo mester nem szoktak rajongani oktalanul filmekért... :rolleyes:
A Donnie Darko óta ebben én nem vagyok olyan biztos... :lazza: :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Gregory

Quote from: noriko on 2007-03-09, 21:51:08
Követi még valaki a Prison Break season2-t? Ma néztem meg a legutóbbi részt, és elég eseménydús volt! Annyi fordulat és csavar volt benne, hogy csak kapkodtam a fejem! Mindenesetre ahol most állnak, ebből mindenképp lesz season3. Már csak három rész maradt ebből az évadból, és nem hiszem, hogy addig akár a felét is le bírnák zárni, még ha ilyen töményen adagolják is.
Én anno néztem, egészen a 14. részig. Azelőtt volt ugye egy nagyobb szünet, aztán miután kijött, pedig nagyon elhúztam, amíg letöltöttem. Aztán [spoiler]Mikor Steadman(asszem így hívták) fejbe lőtte magát[/spoiler] azt mondtam, h köszönöm, nekem ennyi elég volt. Az első évad, meg a második eleje még tetszett, mikor Michael zsenialitása állt főleg a középpontban (legalábbis számomra ez volt a sorozat egyik legjobban tetsző eleme), ám a második évad közepe tájékán már inkább csak reagálnak az eseményekre... legalábbis én így vettem ki.

Solid Snake

Quote from: Gregory on 2007-03-19, 19:23:15
ám a második évad közepe tájékán már inkább csak reagálnak az eseményekre... legalábbis én így vettem ki.

Így igaz, csak sodródnak az eseménnyel. Azonban pont ettől izgalmas: nem tudhatod, hogy mi történhet velük, mivel nincs előre bebiztosított Scofield-terv.  :hehe:

Gregory

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-19, 19:26:38
Quote from: Gregory on 2007-03-19, 19:23:15
ám a második évad közepe tájékán már inkább csak reagálnak az eseményekre... legalábbis én így vettem ki.

Így igaz, csak sodródnak az eseménnyel. Azonban pont ettől izgalmas: nem tudhatod, hogy mi történhet velük, mivel nincs előre bebiztosított Scofield-terv.  :hehe:
Nekem pedig pont azok a Scofield-tervek tetszettek :D...
[spoiler] Mondjuk mikor Bellick-et a Fox Riverbe küldik, az elég  :lol: volt, nem tudom, h mekkora jelentőssége van ennek a sorozat folytatásában, mikor abbahagytam, akkor épp meg lett verve[/spoiler]

Nah és a Lost 3. évad?

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2007-03-19, 19:14:26
Quote from: Raggie on 2007-03-19, 02:06:03mert azért olyan kaliberű emberek mint kikuchiyo mester nem szoktak rajongani oktalanul filmekért... :rolleyes:
A Donnie Darko óta ebben én nem vagyok olyan biztos... :lazza: :__devil:

Azt akarod mondani, hogy neked nem tetszett a Donnie Darko? GTFO N00B!!!!!1
:lazza: :ejnye:

Különben tényleg be fog indulni a Heroes - bár nekem pont az első 4-5 rész tetszett nagyon, az utána következő pár rész kevésbé. A legutóbbi pár rész (14-18) viszont sorozatban elképesztően jó volt.

Persze lehet szájat húzni meg sznob módon abbahagyni, de a te veszteséged.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-19, 23:34:20Persze lehet szájat húzni meg sznob módon abbahagyni, de a te veszteséged.
"Touché!" és "I'm shakin', I'm shakin'!!!" (Monkey Island)
Sznob módon nem tudom abbahagyni, mert akkor eleve el sem kezdtem volna. :) Viszont tényleg rengeteg klisét sikerült eddig belepakolniuk. Ami nem jelenti azt, hogy később nem lesznek nagy csavarok. Ergo egyelőre nézem. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: Gregory on 2007-03-19, 21:10:13
Nekem pedig pont azok a Scofield-tervek tetszettek :D...
[spoiler] Mondjuk mikor Bellick-et a Fox Riverbe küldik, az elég  :lol: volt, nem tudom, h mekkora jelentőssége van ennek a sorozat folytatásában, mikor abbahagytam, akkor épp meg lett verve[/spoiler]
Nekem is hiányoznak a Scofield-tervek :( Annyit bénáznak mostanában, hogy néha már szinte elfelejtem, hogy elvileg zseni a srác. Azért, remélem még meglep majd minket valami jóval! Addigis annyi csavar van a sztoriban, hogy végig érdekes marad! Bár egy rakás amolyan "na nemár!" típusú... pl. amit a spoilerben írtál, az sem túl életszerű. Annak amúgy lesz jelentősége még. ;)

Heroes: tudom, van saját topicja, de oda főleg a fan-ok mennek, ezért inkább itt húzom le kicsit, csendben. :P
Megnéztem a 18 részt, és érdekes volt meg minden, elnézegettem, de pár rész után már kezdett zavarni, hogy [spoiler] szinte mindenki mindenkinek a rokona, vagy valahonnan ismerik egymást. Az oké, hogy valahogy össze kell fűzni a szálakat, de hogy ENNYIRE? :( Az első, ami még határeset volt, az az, amikor kiderült, ki Clair apja. Aztán amikor Hiro apja is bejött a képbe, akkor már kicsit így néztem :rolleyes:
A történet, ahogy én látom: van egy szoros híró-háló, meg hozzájuk kapcsolódó egyéb szervezetek, aztán van egy különálló gonosz, Mohinder, és néha bejön a képbe egy-egy független híró, aki csak azért van ott, hogy Sylar jól leölje. [/spoiler] Kedvencem amúgy Hiro. :) Ha nem lenne, szerintem sokkal lassabban néztem volna végig a részeket.
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Nekem is eddig Hiro és a rendőr. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ez a mindenki mindenkinek a rokona dolog tényleg erőltetett néhol, de ez van.
Failure is the default option