Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Randal on 2007-05-16, 23:14:38
Jericho
Kérek mindenkit, hogy aki szereti a sorozatot az írja alá a petíciót, hogy láthassak egy izgalmas 2. évadot, ugyanis egy nagy harc kezdetével zárták le ezt az évadot.

http://www.petitiononline.com/09272006/petition.html
Kétlem, hogy egy online petíció hatására rendelnének mégegy évadot. De azért lezárhatnák a félbehagyott sorozatokat. Csináljanak egy tv filmet, vagy mittudom én :)

Randal

Hát ja. Egy dupla résznek is örülnék. Na mindegy. Úgy néz ki ebből se lesz semmi. De majd meglátjuk nyár vége felé hogy mi lesz.

kikuchiyo

#692
OMG WTF Jön a Firefly Magyarországra!!!!!1oneoneone

Magyar címváltozatok:
Firefly - Csillagközi Cowboyok
Szentjánosbogár
Tűzlégy
:)
Failure is the default option

Selmo

Úgyis el... a szinkront, az időpontot és a magyar címét.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Viasat3...nem sok az esély, hogy lesz belőle valami, még az Angel utolsó szezonját se adták le, ráadásul ha be kell tartaniuk az ORTT új előírásait (hogy országos csatorna lett), akkor végképp nem marad pénzük új műsorokra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kisvirag

#695
A Jerichot tényleg cancelelik? én úgy halottam hogy lesz 2. évad, hiszen nem évad végén szokott lenni erről a döntés...
most néztem utána, nem csoda h nem halottam még róla, alig néhány napja jelentették csak be a cancelt
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Puru²

Sarah Connor Chronicles trailer:

http://www.comingsoon.net/news/tvnews.php?id=20519

Tiniloli terminátor ???? :wtf: 

:hopp:

Randal

kisvirág: Ja, végleg cancel, de ígérnek valamiféle lezárást. Hogy ez miféle lesz azt nem tudni.

Raggie

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-19, 16:09:07
OMG WTF Jön a Firefly Magyarországra!!!!!1oneoneone

Magyar címváltozatok:
Firefly - Csillagközi Cowboyok
Szentjánosbogár
Tűzlégy
:)
OMG! :Kiraly: Ez nem lenne rossz... Csak mert ha DVD-n is kiakarnák adni, akkor most nyáron nem veszem meg Amerikában... hmm... kemény dilemma... :D
(egyébként a címeket remélem csak poénból kitaláltad... :rolleyes: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Ramiz on 2007-05-22, 10:43:36
A Heroesre meg egyszerűen nem tudok rákapni. Szóval tényleg ferde az ízlésem. :D
Ha a Heroes-ra nem tudsz rákapni, akkor valóban nagyon ferde az ízlésed, de egyben nagyon szerencsés is vagy. Az a sorozat, így visszatekintve, nagyon vacak és nagyon addiktív.

Ja tényleg, szóval...

Heroes
Mindenki ezerrel szapulta az utsó részt, így lelkiekben felkészülhettem. Plusz az előtte lévő 2-3 rész se volt olyan nagyon izgi, már érzelmileg "detacholódtam" a szereplőkről (ezt hogy kell magyarul mondani?). Na ehhez képest nem volt annyira gáz a befejezés. Kicsit low budget, kicsit átgondolatlan, de igazából olyan, mint amilyen az egész sorozat lenni akart - képregényszerű. Jól látszik amúgy, hogy a sorozat eleje és vége lett először kitalálva, aztán fokozatosan közéjük építettek még egy csomó mindent.

Összességében egy addiktív és élvezhető sorozat volt, megvoltak a maga EPIC jelenetei (GULP!) és két LEGENDARY epizód is (Company Man && Five Years Gone); ugyanakkor volt benne rengeteg gagyiság, bugyutaság, naivság, elnagyoltság, következetlenség, erőltetett fárasztás is. Hogy ez mennyire következik a képregényszerű előpadásmódból, és mennyire tudható be inkább a történetírók inkompetenciájának, azt nem tudom megmondani. Ja és sikerült úgy befejezniük, hogy bár lényegében le van zárva a történet, a folytatásnak mégis kiválóan megágyaztak. Ennek ellenére - Fazékhoz csatlakozva - a második évadba már inkább nem vágok bele, hacsak a lezárulta után nem jönnek olyan hírek, hogy az jobb lett.

Persze nálam így is klasszisokkal van a műfajban hozzá közel álló Lost felett.


Ramiz

#700
Quote from: kikuchiyo on 2007-05-19, 16:09:07
OMG WTF Jön a Firefly Magyarországra!!!!!1oneoneone

Magyar címváltozatok:
Firefly - Csillagközi Cowboyok
Szentjánosbogár
Tűzlégy
:)
Az első cím szerintem baromi jó! Igaz, hogy mindenki keverni fogja a Beboppal :D , de nem is baj, legalább véletlenül megveszik az egyik helyett a másikat a haverjuknak - és még jól is járnak. :Kiraly: A Szentjánosbogár is jó név egyébként: kicsit romantikus, kicsit vicces, illene a sorozathoz, meg amúgy is pont arról a bogárról nevezték el az űrhajót a készítők (nem Mal, mert ő Serenitynek) és a sorozatot anno, tehát hű fordítás.
A magyar hangoktól viszont előre félek... pedig meg lehetne csinálni úgy, hogy "átszokjak" és a magyart még jobban is szeressem. Egy kis bátorsággal és sok munkával. De nem ez lesz sajnos... :(

edit: ha már itt vagyok...

American Gothic
Ezt már említettem, de most már túl vagyok nyolc részen, úgyhogy valamennyire többet tudok mondani róla. A Twin Peaks-es hasonlóságok nem értek véget, de kevés van és nem erőltetett, nem másolja stb., ettől nem kell félni. Az egész valahogy sokkal profánabb, egyszerűbb, lényegretörőbb, ami jó is, rossz is. Akkora mágia nincs benne, mint a TP-ben, de hát azzal nem ér semmi mást összehasonlítani. :) A történet: van egy kisváros, van egy seriff, aki rendelkezik természetfeletti képességekkel, és mindent kézben tart, fenyegetéssel, erőszakkal, trükközéssel. Általában rend is van és amíg valaki nem keresztezi az útját, addig mindenki jóban is van vele. Viszont van egy törvénytelen gyermeke is, akinek szétbarmolta a családját, de a gyermekéhez ragaszkodik, szereti őt. Viszont a gyermek szellem alakban visszatért nővére meg igyekszik a helyes úton tartani a kölyköt (egyébként nekik is van valami természetfeletti képesség birtoklásuk). Szóval kettejük párharca az alap, melynek tétje a gyerek lelke. Eköré épül fel a többi történetszál, amik rövidebb jellegűek. Eléggé pörög a sztori, nincsenek elnyújtott dolgok, a legtöbb probléma egy rész alatt kiéleződik és megoldódik. Van dráma is, de kevés, van humor, több, és van izgalom, sok, hiszen a producer és a sorozat mögött álló fő ember Sam Raimi, a híres horror-rendező (Evil Dead trilógia). Jól elkapták az egyszerűség, olcsó filmtrükkök, nem híres színészek stb és az érdekes, igényes, gondosan felépített cselekmény egyensúlyát. Valahogy olyan könnyű, jó nézni az egészet, kevésbé megterhelő, mint a Twin Peaks és ez nem feltétlenül hátrány. Sok benne az ötlet, stílusváltás is, sosem tudni, hova tart az egész. Tetszik. :D Mondjuk legyen 8/10 eddig. Ja igen, vér kevés van benne, csak ott, ahol tényleg kell, szóval ajánlom gyengébb gyomrúaknak is. A természetfeletti képesség dolgot meg nem élezik ki, szóval nem erre megy rá a sorozat, ami megint csak jó, mert azt csak eltolni lehet szerintem, kivéve ha CSAK arra koncentrálnak. A sorozat zenéje király.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

a Szentjánosbogár azért problémás, mert két szótaggal több mint az eredeti...
És mivel ez a hajó típusa, és a sorozat szövegében is megjelenik, így nem lenne könnyű szájmozgásra írni...  :ejnye:
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2007-05-23, 01:28:40
a Szentjánosbogár azért problémás, mert két szótaggal több mint az eredeti...
És mivel ez a hajó típusa, és a sorozat szövegében is megjelenik, így nem lenne könnyű szájmozgásra írni...  :ejnye:
Az se vész, ha benne hagyják, hogy "Firefly osztályú"...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

A sorozatban eleve egy erősen elszlengesített angolt beszélnek. Ha igazán hiteles és művészi fordítás készül, abba belefér, hogy Jánosbog-nak nevezzék.  :angyali: Vagy Kirúgszáll?

Solid Snake


Fazék

Quote from: Próféta on 2007-05-23, 01:39:08
A sorozatban eleve egy erősen elszlengesített angolt beszélnek. Ha igazán hiteles és művészi fordítás készül, abba belefér, hogy Jánosbog-nak nevezzék.  :angyali: Vagy Kirúgszáll?
kirúglégy
tűzlégy

vannak itt még ötletek, de én bízom a mai magyar fordítókban, hogy még ezeknél is rosszabbat találnak ki :haha:

remélem legalább 1 hozzáértő rajongó bekerül a fordítók közé... :3x3:
lehet hogy jelentkezni kéne ingyér a munkára?

Randal

#706
Nem is muszáj lefordítani a Firefly-t. Az első tipp valóban jó, de lehetséges, hogy találni még jobb címet, csak ahhoz végig kell nézni a cuccot és erősen filózni mi passzolna Malék helyzetéhez. Bár eddig a Csillagközi Cowboyok üt mindent.

szerk: Ja. Ugye a szentjánosbogár az egy világító kis izé, amiről lehet asszocálni arra, hogy reménységet nyújt, mivel fényt mutat a sötétségben.

szerk2: Itt egy link azoknak akik szeretik a Jerichot és meg akarják mutatni hol laknak:
http://jerichowiki.cbs.com/?t=anon

Nakedape

Quote from: Fazék on 2007-05-23, 09:52:59
Quote from: Próféta on 2007-05-23, 01:39:08
A sorozatban eleve egy erősen elszlengesített angolt beszélnek. Ha igazán hiteles és művészi fordítás készül, abba belefér, hogy Jánosbog-nak nevezzék.  :angyali: Vagy Kirúgszáll?
kirúglégy
tűzlégy

vannak itt még ötletek, de én bízom a mai magyar fordítókban, hogy még ezeknél is rosszabbat találnak ki :haha:

remélem legalább 1 hozzáértő rajongó bekerül a fordítók közé... :3x3:
lehet hogy jelentkezni kéne ingyér a munkára?

a Tökös, a dinós a, nő meg a nő, meg a kattant nő , meg az orvos, meg a macsó meg a hajó
lesz a címe, h szerencsénk van az űrhajó neve szabadság, vagy jubileum eagle, vagy valamelyik szponzor neve? sport szelet?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Moonlighting avagy A simlis és a szende 1x01-1x06

régen is imádtam ezt a sorozatot, és újranézve is imádom :D
Bruce Willis és Cybill Shepherd párosa kiváló a képernyőn.
a történet az első szezon eddigi részeiben elég gyenge volt, de talán ez még javul idővel,
de hát nem is ez a lényeg, hanem Bruce Willis dumái miatt éri meg mindenképpen nézni a show-t :D

Ramiz

#709
Quote from: Fazék on 2007-05-28, 20:27:04
Moonlighting avagy A simlis és a szende 1x01-1x06

régen is imádtam ezt a sorozatot, és újranézve is imádom :D
Bruce Willis és Cybill Shepherd párosa kiváló a képernyőn.
a történet az első szezon eddigi részeiben elég gyenge volt, de talán ez még javul idővel,
de hát nem is ez a lényeg, hanem Bruce Willis dumái miatt éri meg mindenképpen nézni a show-t :D
Csatlakozok, alapműről van szó! :Kiraly: Aki Bruce Willist az "újabb kori" melléfogásai miatt szidja (patrióta háborús filmek, Armageddon vagy a röhejesen szánalmas 'A kölyök'), az gondoljon arra, hogy ugyanennek a fickónak köszönhetőek olyan zseniális filmek, mint Az utolsó cserkész ("Téged mindenki utál... Örök vesztes vagy. --- Mosolyogj, te barom!"), a Die Hard 1. vagy éppen a Simlis és a szende. Meg én Az utolsó emberig-et is bírtam. :)
De visszatérve a fenti sorozatra: nekem gyerekkorom egyik meghatározó "amerikai filmkultúra" élménye volt a sorozat, teljesen belém égett a tipikus szőke bombázó nő karaktere (jó, ebben a Csupasz Pisztolynak is nagy része volt) meg az a tipikus lassú nyúlós-lágy szaxofonos jazz, ami annyira jellemző volt az amerikai filmek romantikus jeleneteire egy időben ('80-'90-es évek?).

edit: köszi, hogy eszembe juttattad, elkezdem szedni én is :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Amikor lett internetelérésem, az egyik első dolgom volt ennek a sorozatnak a nyitózenéjét beszerezni.
(Természetesen kizárólag az akkor még meg sem nyílt iTunes-ról)

Tényleg nagyon  :cool: volt, de most túl sok néznivalót szedtem össze, majd máskor :)

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-05-28, 21:36:06
(Természetesen kizárólag az akkor még meg sem nyílt iTunes-ról)
(...ami azóta sem fogad magyarországi ügyfeleket. :D)

Randal

Megnéztem a Végtelen Határok első részét.

Látom elég híres író művéből merítették ami biztos jó eredetiben, de így átültetve nem volt valami nagy hatással rám. Nem az alapötlet volt rossz, csak olyan borzasztóan lassú volt és simán ki lehetett találni a következő lépéseket.
Remélem a többi rész kicsit másabb lesz, mert ha nem akkor kap egy törlést.

Fazék

House 3x24

nocsak.
hát ezt érdemes volt megnézni :)
picit sikerült meglepniük

kíváncsi vagyok mi lesz a következő évadban

[spoiler=MAJOR SPOILER]remélem tényleg távozott a mostani 3 kiskacsa és fölvesznek 3 frankót helyettük. mondjuk lehetne min. 2 csaj a háromból, így a képernyőidő még nagyobb százalékában lehetne hot chick a monitoron :D[/spoiler]

Ramiz

Hmmm...
ha lesz teás meet, requestelnék egy House 3. season-t... meg egy Moonshining-ot :D

[spoiler](nem semmi, a mondat fele idegen szó és szerintem senki nem akad fent már ilyenen ezen a fórumon :) csak néha észreveszi az ember és röhög... :D )[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

/r/ torr3nt nao!!  :merci: :haha: nekem csak a 3. season első 10 része csordogál lefele  :comp:

Fazék

Quote from: Tycho on 2007-05-31, 01:06:08
/r/ torr3nt nao!!  :merci: :haha: nekem csak a 3. season első 10 része csordogál lefele  :comp:
sorozatok ALAP torrent oldala :)

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2007-05-31, 01:02:09
Hmmm...
ha lesz teás meet, requestelnék egy House 3. season-t... meg egy Moonshining-ot :D

[spoiler](nem semmi, a mondat fele idegen szó és szerintem senki nem akad fent már ilyenen ezen a fórumon :) csak néha észreveszi az ember és röhög... :D )[/spoiler]

Ha nem szólsz, észre sem veszem... :)
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-31, 01:20:11
Ha nem szólsz, észre sem veszem... :)
Na látod, erre gondoltam. :D

Fazék: köszi a linket! :merci: de én azért mégis inkább téged lejmolnálak le :angyali: (túl sok torren1 jön és nincs helyem se sávszélem :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-05-31, 01:36:01de én azért mégis inkább téged lejmolnálak le :angyali: (túl sok torren1 jön és nincs helyem se sávszélem :D )
tökéletesen érthető, én sem szeretek olyat letölteni, amit átmásolni is tudnék vkitől :)

szóval szervezz teás meet-et, különben az életben nem fogod látni a house s3-at  :__devil: