Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Pushing Daisies - Pilot

Ez tényleg nagyon jó!

Arról szól, hogy Ned, a főhős egy érintésével képes a halottakat feltámasztani - a gond az, hogy ha ezután mégegyszer megérinti őket, akkor újból meghalnak, örökre. Hősünk pitekészítőként dolgozik, mivel érintésével frissé tudja varázsolni az epreket és hasonló hozzávalókat, keresetkiegészítésként pedig magánnyomozásokban segít, mert hasznos, hogy a halottak el tudják árulni, hogy ki ölte meg őket.

A képi világ tényleg Tim Burton és Jeunet (Elveszett gyerekek városa) filmjeire emlékeztet, a dialógusok és a narráció zseniálisak, a hangulat magával ragadó. Engem meglepett, nézni is fogom, ha nem lövik le.

Sorozatjunkie ajánló
Failure is the default option

minuszmiki

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-25, 03:04:32
Pushing Daisies - Pilot
Ezt biztos meg fogom lesni, tényleg jónak tűnik a leírásokból.

Fazék

Nakedape életveszélyesen megfenyegetett, hogy ha nem promotálom a Yes Minister sorozatot, akkor kínok kínját fogom megélni (lehet hogy rendberakatja velem a szobáját, vagy rámlehel, vagy fene tudja, miféle borzalomra képes még ez az ember...)

szóval, teljesen őszinte, szívből jövő beszámolóm a sorozatról:

Yes Minister 1. évad

zseniális brit politikai szatíra a '80-as évek elejéről.

egy jóbará barom ajánlotta a sorozatot, de nagyon ódzkodtam tőle, lévén rühellem a politikai vonatkozású dolgokat, de ez a sorozat csak annyit tesz, hogy még jobban kiábrándít a politikából, de közben fetrengesz a nevetéstől :D ahogy Sir Humprey fogalmaz, az valami kegyetlen. alig értem, de fetrengek :D

ahogy az imdb-s trivia-ban is írják a benne lefolyó események egy részét valós eseményekről mintázták, folyamatos politikai tanácsadásban részesültek és ez erősen érződik is a sorozaton :)

http://www.imdb.com/title/tt0080306/

ha még nem vagy teljesen kiábrándulva a politikából, nézd meg és garantáltan elszáll a maradék bizalmad is :D

1-2 részlet, amit hirtelen találtam youtube-on :)
http://www.youtube.com/watch?v=7xYI3M2098w
http://www.youtube.com/watch?v=5FRVvjGL2C0

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-25, 03:04:32
Pushing Daisies - Pilot
tényleg zseniális! egyszerűen nem jutok szavakhoz. :D kész. :D egy újabb kedvenc született. :D

sirtomi

Hősök

[spoiler]
Hogy lehet így befejezni ezt a történetet?! Nagyon felbaszta az agyam! Most komolyan összegyűlnek, hogy végezzen Syler-rel. Úgytűnik sikerült, Peter és Nathan is meghal, hogy azért ne legyen teljesen happy end, mindenki kórházba vagy haza elballag, erre mit mutatnak... vércsík a csatornáig és Syler eltűnt. Az agyam megáll, ha odamegyek hogy kinyírjak valakit nem hagyom eltűnni, ha meg lemászik a csatornába nem hazamegyek, hanem utána és szét verem a fejét  :grrr:
2. évadról semmit sem tudok, de ha Syler lesz továbbra is a főgonosz és csak azért tűnt el, hogy lehessen 2. évad nem nézem az tuti.
[/spoiler]

Fazék

Quote from: sirtomi on 2007-08-02, 00:32:19
Hősök
nyugi. a fölvetett dolgok miatt nem kell aggódnod, bár tény hogy ezektől függetlenül tényleg egy pocsék lezárás
[spoiler]szóval mindkét Petrelli túléli azt a robbanást, majd jól megmagyarázzák a dolgot (mondjuk kellő magasságban elhajította az öccsét és rohadt messzire repült, rohadt gyorsan. a robbanó meg úgyse hal meg a robbanástól) továbbá Sylar nagyon valószínű, hogy félig ilyen jófiú szerepkörben fog tetszelegni a jövőben. a főellenfelet a kislány vezette be rettentően sejtelmesen megemlítve, hogy Sylar maszületettbárány hozzá képest :) Sylar meg mint láthattad elég sokáig festegetett hogyhíjják lakásán, szóval átnézte kb az összes jövőlehetőséget és kiválasztotta azt, ahol még a város sem robban föl és ő is túléli, csak a megfelelő pillanatot kell majd megragadnia, amit már jó előre kinézett magának. a többi hős amúgy is vízagyú, abszolút nem meglepő hogy elengedik Sylar-t
különben is Sylar a legjobb arc a sorozatban, nélküle tényleg halott lenne a show (bár így is eléggé az...)[/spoiler]
azt hiszem röviden ennyi :)

Selmo

Hát, ha ez is olyan lesz, mint a Lost, akkor én ugyan nem nézem tovább.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Fazék on 2007-08-02, 00:48:05
Quote from: sirtomi on 2007-08-02, 00:32:19
Hősök
nyugi. a fölvetett dolgok miatt nem kell aggódnod, bár tény hogy ezektől függetlenül tényleg egy pocsék lezárás
[spoiler]szóval mindkét Petrelli túléli azt a robbanást, majd jól megmagyarázzák a dolgot (mondjuk kellő magasságban elhajította az öccsét és rohadt messzire repült, rohadt gyorsan. a robbanó meg úgyse hal meg a robbanástól) továbbá Sylar nagyon valószínű, hogy félig ilyen jófiú szerepkörben fog tetszelegni a jövőben. a főellenfelet a kislány vezette be rettentően sejtelmesen megemlítve, hogy Sylar maszületettbárány hozzá képest :) Sylar meg mint láthattad elég sokáig festegetett hogyhíjják lakásán, szóval átnézte kb az összes jövőlehetőséget és kiválasztotta azt, ahol még a város sem robban föl és ő is túléli, csak a megfelelő pillanatot kell majd megragadnia, amit már jó előre kinézett magának. a többi hős amúgy is vízagyú, abszolút nem meglepő hogy elengedik Sylar-t
különben is Sylar a legjobb arc a sorozatban, nélküle tényleg halott lenne a show (bár így is eléggé az...)[/spoiler]
azt hiszem röviden ennyi :)
[spoiler] Kislány sejtelmes megjegyzéséből arról a sokkal rosszabb emberről, arra következtettem, hogy kapunk egy teljesen új sztorit. Ezek meghaltak és kész. Az egy dolog hogy Peter regenerálódik, de ha egy nukleáris robbanásban elporlad, akkor ugyan miből regenerálódik? :D Rengeteg mindenbe bele lehetne kötni, de összegezve szar volt a befejezés.[/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: sirtomi on 2007-08-02, 11:34:56
Quote from: Fazék on 2007-08-02, 00:48:05
Quote from: sirtomi on 2007-08-02, 00:32:19
Hősök
nyugi. a fölvetett dolgok miatt nem kell aggódnod, bár tény hogy ezektől függetlenül tényleg egy pocsék lezárás
[spoiler]szóval mindkét Petrelli túléli azt a robbanást, majd jól megmagyarázzák a dolgot (mondjuk kellő magasságban elhajította az öccsét és rohadt messzire repült, rohadt gyorsan. a robbanó meg úgyse hal meg a robbanástól) továbbá Sylar nagyon valószínű, hogy félig ilyen jófiú szerepkörben fog tetszelegni a jövőben. a főellenfelet a kislány vezette be rettentően sejtelmesen megemlítve, hogy Sylar maszületettbárány hozzá képest :) Sylar meg mint láthattad elég sokáig festegetett hogyhíjják lakásán, szóval átnézte kb az összes jövőlehetőséget és kiválasztotta azt, ahol még a város sem robban föl és ő is túléli, csak a megfelelő pillanatot kell majd megragadnia, amit már jó előre kinézett magának. a többi hős amúgy is vízagyú, abszolút nem meglepő hogy elengedik Sylar-t
különben is Sylar a legjobb arc a sorozatban, nélküle tényleg halott lenne a show (bár így is eléggé az...)[/spoiler]
azt hiszem röviden ennyi :)
[spoiler] Kislány sejtelmes megjegyzéséből arról a sokkal rosszabb emberről, arra következtettem, hogy kapunk egy teljesen új sztorit. Ezek meghaltak és kész. Az egy dolog hogy Peter regenerálódik, de ha egy nukleáris robbanásban elporlad, akkor ugyan miből regenerálódik? :D Rengeteg mindenbe bele lehetne kötni, de összegezve szar volt a befejezés.[/spoiler]

The Phoenix rises from his ashes.  :D Amúgy meg nem porlad el, mert a saját képességükre immuninsak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-08-02, 11:51:05
The Phoenix rises from his ashes.  :D Amúgy meg nem porlad el, mert a saját képességükre immuninsak.
Erről mikor volt szó?

Bár jobban belegondolva Spragg sem porladt el, csak a Pompomlány sült oda picit :)

Dreamcleaver

#790
Quote from: sirtomi on 2007-08-02, 12:02:22
Quote from: Dreamcleaver on 2007-08-02, 11:51:05
The Phoenix rises from his ashes.  :D Amúgy meg nem porlad el, mert a saját képességükre immuninsak.
Erről mikor volt szó?

Bár jobban belegondolva Spragg sem porladt el, csak a Pompomlány sült oda picit :)

Bocs már nem emlékszem, de gondolja csak bele. Ezzel az erővel, mikor a rádióaktív csávó először használta az erejét, le kellett volna, hogy égjenek a kezei, vagy meg kellett volna halnia. Amikor a házban majdnem felrobbant, ott sem volt semmi baja utána. Szóval Peternek sem kellene regenerálódnia, mert egyszerűen semmi baja sem lenne a robbanás után.

Én a végén azt ne mvégtam, hogy a báttyus a tesvéri szeretet pussz-pussz jelentetn kívül muinek is kellett oda, hiszen Peter is tud repülni.  :D Lehet épp képtelen volt, mert nem tudta kontrollálni magát.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-08-02, 12:05:54
Quote from: sirtomi on 2007-08-02, 12:02:22
Quote from: Dreamcleaver on 2007-08-02, 11:51:05
The Phoenix rises from his ashes.  :D Amúgy meg nem porlad el, mert a saját képességükre immuninsak.
Erről mikor volt szó?

Bár jobban belegondolva Spragg sem porladt el, csak a Pompomlány sült oda picit :)

Bocs már nem emlékszem, de gondolja csak bele. Ezzel az erővel, mikor a rádióaktív csávó először használta az erejét, le kellett volna, hogy égjenek a kezei, vagy meg kellett volna halnia. Amikor a házban majdnem felrobbant, ott sem volt semmi baja utána. Szóval Peternek sem kellene regenerálódnia, mert egyszerűen semmi baja sem lenne a robbanás után.

Én a végén azt ne mvégtam, hogy a báttyus a tesvéri szeretet pussz-pussz jelentetn kívül muinek is kellett oda, hiszen Peter is tud repülni.  :D Lehet épp képtelen volt, mert nem tudta kontrollálni magát.
Tényleg, ez eszembe sem jutott :)

hargharg

#792
hm, most olvasom, hogy elorelathatolag szept 15-en kezdik leadni 4. house, m.d. evadot kulfoldon.
jipiii! : )

edit: ez volt az allapot 08.08-an. azota mar szept 25-en kezodik az evad.
rofl

Randal

Ice Road Truckers

Kanadában minden évben a téli hónapokban többszáz kamionos kel útra rakományával a hegyekben lévő bányák felé, hogy eljuttasák a szállítmányukat. Hogy mi ebben a különös? Az, hogy többtonnyányi szállítmányukat befagyott tavakon keresztül fuvarozzák!
A Discovery Channel reality dokuja.

Tycho

Quote from: hargharg on 2007-08-08, 02:08:48
hm, most olvasom, hogy elorelathatolag szept 15-en kezdik leadni 4. house, m.d. evadot kulfoldon.
jipiii! : )

szept 25, de amúgy majdnem jó... és az első epizódot előre láthatóan szept 26án kezdik el európában letölteni kb HouseMD_S4E01 néven amerikkkai seederektől európában  :muhahah: :muhahah: :muhahah:

Fazék

Quote from: Tycho on 2007-08-29, 00:40:07
Quote from: hargharg on 2007-08-08, 02:08:48
hm, most olvasom, hogy elorelathatolag szept 15-en kezdik leadni 4. house, m.d. evadot kulfoldon.
jipiii! : )

szept 25, de amúgy majdnem jó... és az első epizódot előre láthatóan szept 26án kezdik el európában letölteni kb HouseMD_S4E01 néven amerikkkai seederektől európában  :muhahah: :muhahah: :muhahah:
de az igazán fanatikusok fönt maradnak és megnézik helyi idő szerint 26-án hajnali 6 órás kezdéssel élőben :D

Tycho

Quote from: Fazék on 2007-08-29, 00:41:13
Quote from: Tycho on 2007-08-29, 00:40:07
Quote from: hargharg on 2007-08-08, 02:08:48
hm, most olvasom, hogy elorelathatolag szept 15-en kezdik leadni 4. house, m.d. evadot kulfoldon.
jipiii! : )

szept 25, de amúgy majdnem jó... és az első epizódot előre láthatóan szept 26án kezdik el európában letölteni kb HouseMD_S4E01 néven amerikkkai seederektől európában  :muhahah: :muhahah: :muhahah:
de az igazán fanatikusok fönt maradnak és megnézik helyi idő szerint 26-án hajnali 6 órás kezdéssel élőben :D
na nem kell itt flancolni ilyesmivel :ejnye: :muhahah: hogy is nézem élőben meg Fazék kolega? :angyali: :hehe:

Fazék

#797
Quote from: Tycho on 2007-08-29, 00:44:45hogy is nézem élőben meg Fazék kolega? :angyali: :hehe:
én a TVUplayer-t használom és FOX csatornán adják ugyebár.
a 6 órai kezdésben viszont nem vagyok biztos. ügyesen ki kell számolni az időeltolódást előtte, mert már szívtam meg :haha:

szerk: azannya! rég használtam a programot, most már van beépített műsorfüzet időeltolódás-számolóval :jee:
bár gyanús, hogy valamiért hibásan GMT +2-nek hisz minket a program...

Tycho

Quote from: Fazék on 2007-08-29, 00:56:30
Quote from: Tycho on 2007-08-29, 00:44:45hogy is nézem élőben meg Fazék kolega? :angyali: :hehe:
én a TVUplayer-t használom és FOX csatornán adják ugyebár.
a 6 órai kezdésben viszont nem vagyok biztos. ügyesen ki kell számolni az időeltolódást előtte, mert már szívtam meg :haha:
köszönöm kolléga :muhahah:

hargharg

Quote from: Tycho on 2007-08-29, 00:40:07
Quote from: hargharg on 2007-08-08, 02:08:48
hm, most olvasom, hogy elorelathatolag szept 15-en kezdik leadni 4. house, m.d. evadot kulfoldon.
jipiii! : )

szept 25, de amúgy majdnem jó... és az első epizódot előre láthatóan szept 26án kezdik el európában letölteni kb HouseMD_S4E01 néven amerikkkai seederektől európában  :muhahah: :muhahah: :muhahah:

ne tessek kotekedni, 08.08-an hol voltal? : D
akkor meg szept. 15. volt a kezdes datuma.
rofl

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-08-29, 00:56:30
bár gyanús, hogy valamiért hibásan GMT +2-nek hisz minket a program...
A nyári időszámítás miatt. ;)

Kivégeztem az Angel 5. évadját. Egész jó lett ahhoz képest, ahogy a 4.-et befejezték. :)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-08-29, 01:05:22
Quote from: Fazék on 2007-08-29, 00:56:30
bár gyanús, hogy valamiért hibásan GMT +2-nek hisz minket a program...
A nyári időszámítás miatt. ;)
hmm... lehet hogy mond valamit...

de az is gyanús, hogy ebben az online programfüzetben nem igazán lehet megbízni, mert jelenleg scifi channel-en stargate megy, és twilight zone-t ír rá...

Baggio

a legnagyob soroat a Dr. House. Épp most töltöm le az első két évadot. a faszi hatalmasban van. és, egy most államvizsgázoptt orvosis barátom szerint a betegségek, tünetek és gyógymódok is igaziak, tehát nem egy nagy kamu mint a Véazhelyzet pl

Kazenokizu

Quote from: Baggio on 2007-08-29, 11:43:18
a legnagyob soroat a Dr. House. Épp most töltöm le az első két évadot. a faszi hatalmasban van. és, egy most államvizsgázoptt orvosis barátom szerint a betegségek, tünetek és gyógymódok is igaziak, tehát nem egy nagy kamu mint a Véazhelyzet pl
Nem bizony, még tanulni is lehet belőle. :D (Csak azt sajnálom, hogy Kulka lett az új hangja, szerintem nagyon nem illik hozzá. Tudom, nézzem eredetiben, de ha egyszer már megszoktam a magyar szinkront, azután már az eredeti sem az igazi... :D )

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

sirtomi

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-29, 14:21:15
Quote from: Baggio on 2007-08-29, 11:43:18
a legnagyob soroat a Dr. House. Épp most töltöm le az első két évadot. a faszi hatalmasban van. és, egy most államvizsgázoptt orvosis barátom szerint a betegségek, tünetek és gyógymódok is igaziak, tehát nem egy nagy kamu mint a Véazhelyzet pl
Nem bizony, még tanulni is lehet belőle. :D (Csak azt sajnálom, hogy Kulka lett az új hangja, szerintem nagyon nem illik hozzá. Tudom, nézzem eredetiben, de ha egyszer már megszoktam a magyar szinkront, azután már az eredeti sem az igazi... :D )
Nem rossz Kulka hangja sem szerintem. Elsőre volt csak furcsa, de két rész után már fel sem tűnt az új szinkron.

Baggio

angoul töltöttem le. az angol hangja elsőrenagyon fura, de mostmár megszoktam. néha magyarul se volt egyszerű követni az eseményeket, de így hogy angoul nyomják az orvosi dumát aminek max. a felével találkoztam eddig... phű.
Mondjuk gyakorlásnak jó, egy két tárgyamat amúgy is angolul szeretném tanulni (persze csak itthon)

blackman

Quote from: Baggio on 2007-08-29, 16:09:51
angoul töltöttem le. az angol hangja elsőrenagyon fura, de mostmár megszoktam. néha magyarul se volt egyszerű követni az eseményeket, de így hogy angoul nyomják az orvosi dumát aminek max. a felével találkoztam eddig... phű.
Mondjuk gyakorlásnak jó, egy két tárgyamat amúgy is angolul szeretném tanulni (persze csak itthon)
A House az egyetlen külföldi sorozat, amihez megvárom a magyar feliratot.  :D

Kazenokizu

Quote from: blackman on 2007-08-29, 17:54:51
A House az egyetlen külföldi sorozat, amihez megvárom a magyar feliratot.  :D
Az a baj, hogy néha durván félrefordítják a dolgokat... (lehet, hogy csak pont sikerült kifognom egy gyengébb feliratot, de elég zavaró volt abban a pár részben, amit angolul néztem)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

hargharg

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-29, 18:32:03
Quote from: blackman on 2007-08-29, 17:54:51
A House az egyetlen külföldi sorozat, amihez megvárom a magyar feliratot.  :D
Az a baj, hogy néha durván félrefordítják a dolgokat... (lehet, hogy csak pont sikerült kifognom egy gyengébb feliratot, de elég zavaró volt abban a pár részben, amit angolul néztem)
en angol felirattal nezem. irott szoveget turhetoen ertem, amit meg nem, az betegsegnev, vagy szituaciobol adodik.
rofl

Fazék

Quote from: Baggio on 2007-08-29, 11:43:18
a legnagyob soroat a Dr. House. Épp most töltöm le az első két évadot. a faszi hatalmasban van. és, egy most államvizsgázoptt orvosis barátom szerint a betegségek, tünetek és gyógymódok is igaziak, tehát nem egy nagy kamu mint a Véazhelyzet pl
ajánlom figyelmedbe a következő oldalt: Medical Reviews of House
szóval a betegségek persze léteznek, de a kezelésük, stb már neccesebb :D