Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Xzone

Battlestar Galactica S04E07

Erről most muszáj írnom pár sort. "One of the best episodes to date." Fergeteges volt! Szeretnék tisztelegni az írók és színészek előtt, akik ezt létrehozták, ilyen szintű drámát nem lát minden nap az ember. Az egész kép is izgalmas és lehengerlő, de ha az apró részletekre is figyelünk (az arckifejezések és az operatőri munka, hogy csak néhányat említsek), akkor igazán földbedöngöl ez az epizód. Ez most bebizonyította számomra, hogy még mindig találhatunk minőségi alkotásokat a televíziók programján.

kikuchiyo

Ja, nem volt rossz rész... :)
Failure is the default option

Zsiga

Kinek vannak meg az eddig leadott részek normális (legalább 500-700MB/rész DVD-rip) minőségben? :) (És hány sörért másolhatom le? :D)

kikuchiyo

gb2/eztv.it, 1100 MB HDTV
(Az előző, 4x06 kivételével, mert azt a Scifi rosszul adta le.)
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-18, 20:46:33
gb2/eztv.it, 1100 MB HDTV
(Az előző, 4x06 kivételével, mert azt a Scifi rosszul adta le.)
Úgy nézek ki mint akinek van kedve torrentről lehúzni 80GB-t?  :gyagya:
Mellesleg csak az s4 van fent 720p-ben, az s3 meg csak félig kisebb felbontásban, nekem meg az elejétől kéne. :)

kikuchiyo

Te akarsz mindig csúcsminőséget...

Az S1 700 MB/rész fél-HD minőségben van meg, az talán megfelel, a többi sajnos nekem is csak sima PDTV.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-18, 21:03:06
Te akarsz mindig csúcsminőséget...

Az S1 700 MB/rész fél-HD minőségben van meg, az talán megfelel, a többi sajnos nekem is csak sima PDTV.
:) Ekkora TV sajnos megköveteli, egy 350MB-s sima TV-rip nagyon rondán tud kinézni ekkorában...
Az S1-hez találtam tisztességes 2GB-s 720p-t, csak tetűlassan jön, szóval lehet hogy kölcsön fogom kérni azt a félHD verziót. :) (Vagy beáldozom a HD-Bits accountomat és lehúzom onnan...)
Neked ki van írva DVD-re? Mert akkor pl. elhozhatnád magaddal meetre vagy filmmaratonra, én meg viszem a notebookom és felmásoljuk arra. Vagy odaadom Hermest és rámásolod, aztán valamikor értemegyek. :)

kikuchiyo

Még nincs kiírva, de kiírhatom a kedvedért.

vagy odaadhatod azt a bizonyos Hermest (ami ha jól sejtem, egy hordozható vinyó) telerakva jó cuccokkal :)

BTW azt ugye tudod, hogy a 2003-as miniseriessel kell kezdeni? Az vezeti be az egészet.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-18, 21:14:46
Még nincs kiírva, de kiírhatom a kedvedért.

vagy odaadhatod azt a bizonyos Hermest (ami ha jól sejtem, egy hordozható vinyó) telerakva jó cuccokkal :)

BTW azt ugye tudod, hogy a 2003-as miniseriessel kell kezdeni? Az vezeti be az egészet.
Igen, Hermes a 320-as Mybookon lévő partíció neve. :) Jó cucc? Hát, talán akad... :D Majd megnézem hogy áll a filmlistám (frissítgetni kéne egy kicsit), aztán átküldöm valamikor.
Btw nem tudtam, de jó tudni. :)

minuszmiki

HIMYM s03e20: Kifejezetten tetszett, jók voltak a poénok, és bár kicsit előkészítetlennek érzem a lezárást, azért csak rohadjanak meg, amiért szeptemberig várnom kell a következőre.

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2008-05-20, 16:02:22
HIMYM s03e20: Kifejezetten tetszett, jók voltak a poénok, és bár kicsit előkészítetlennek érzem a lezárást, azért csak rohadjanak meg, amiért szeptemberig várnom kell a következőre.
sztem közepes rész volt ismét. volt pár nagyon jó poén, de ennyi a minimum amit elvárok ettől a sorozattól, ennél jobbat kellene nyújtania

minuszmiki

Ebben a szériában becsúszott azért pár lényegesen gyengébb is, én elégedett voltam vele. Összességében viszont a harmadik szezon a közelébe se ér a másodiknak, én azt élveztem a legjobban. És én is örülnék, ha ennél csak jobbat nyújtana. :)

Fazék

#1152
ezt a Man Stroke Woman c. brit sorozatot meg kell majd néznem :haha:
pár részlet:
"Wedding flowers"
"Bad Hangover"
"Wedding cake"

szerk: link javítva

minuszmiki

Az első két link ugyanoda mutat. Huge amount of win detected btw.  :jee:

Xzone

Quote from: Fazék on 2008-05-23, 00:37:15
ezt a Man Stroke Woman c. brit sorozatot meg kell majd néznem :haha:
pár részlet:
"Wedding flowers"
"Bad Hangover"
"Wedding cake"

szerk: link javítva

Amikor a fickó azt mondta, "the ribbon is shit", akkorát röhögtem, mint még soha :lul:

Ramiz

#1155
A Bad Hangover hatalmas... a többi átlagos. De youtube-on fent van sok szkeccs, úgyhogy nem kell szerencsére leszednem a sorozatot. :D

edit: tévedtem. Ez FUKKIN' EPIC!!! :hail:
http://www.youtube.com/watch?v=ToX_wcKabiY
http://www.youtube.com/watch?v=tc0KIQBf7zU
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

A tegnapi Battlestar Galactica rész (mid-season finale):

Fogalmam sincs, hogy innen hova tovább.

[spoiler]Először azt hittem, hogy az FTL ugrással lesz vége a résznek, lett volna egy tipikus cliffhanger befejezés. Ehhez képest egy elég egyértelmű véget kaptunk, viszont teljesen nyitvahagyták vele a sorozatot. Ha jól tudom, ezzel a résszel be is érték az eredeti BSG-t, most már arra sem támaszkodhatnak. (Az 1980-as változat története pedig teljesen más.)

Azért tényleg elég nagy cockslapet kaptak a szereplők; most elgondolkodhatunk rajta, hogy a prófécia tényleg így zárul-e le (tehát itt a vége a sorozat "fated" eseményeinek), vagy ez is csak egy állomás a végső cél felé?

Az utolsó képsor nagyon hatásos volt: ahogy az emberek és cylonok csalódott arccal sétálnak a Föld nukleáris holokauszt utáni maradványain... nem teljesen erre számítottak :) [/spoiler]

Az epizód mindenesetre kiváló volt, mint mindig: színészi játék, forgatókönyv, operatőri munka a toppon. Várom a folytatást :jee:

kikuchiyo

ETA: 4h 7m  :bruhuhu:

Nincs valami DDL lehetőség a HD riphez? Megőszülök, mire így leér.
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-14, 15:20:26
ETA: 4h 7m  :bruhuhu:

Nincs valami DDL lehetőség a HD riphez? Megőszülök, mire így leér.

:(

Nem tudok direct linket, mindig torrentről szedem. Reménykedj, hogy kapsz jobb seedeket.

kikuchiyo

BSG 4x10:

Aztak*rva.

[spoiler]"Listen to me!  I  am  a  cylon!"

Végéről a Majmok Bolygója jutott eszembe, gondolom mindenki másnak is.[/spoiler]
Failure is the default option

Selmo

Valami hasonlót vártam, de innen aztán tényleg merre tovább?

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Ennyi rajongás után (plusz néhány részt megtekintve) asszem muszáj lesz már elkérnem valamelyikőtöktől ezt a fránya BSG sorozatot. Torren10 csak olyat találtam, amiből a régi részek lassan szivárognak, és égen-földön nincs hozzá passzoló felirat (minden részben van pár felcserélt jelenet, vagy átvariált vágás-időzítés, vagy ilyesmi). A köv. míten esetleg számíthatok valakire az első (első két?) széria erejéig? 
:merci:

Xzone

Quote from: Próféta on 2008-06-15, 14:15:50
Ennyi rajongás után (plusz néhány részt megtekintve) asszem muszáj lesz már elkérnem valamelyikőtöktől ezt a fránya BSG sorozatot. Torren10 csak olyat találtam, amiből a régi részek lassan szivárognak, és égen-földön nincs hozzá passzoló felirat (minden részben van pár felcserélt jelenet, vagy átvariált vágás-időzítés, vagy ilyesmi). A köv. míten esetleg számíthatok valakire az első (első két?) széria erejéig? 
:merci:

A második évadot kiírtam DVD-re, de az elsőt nem találom. Szóval a kérésedet csak félig tudom majd teljesíteni :frown:

kikuchiyo

Van laptopod? Mert akkor azt össze tudjuk házasítani a hordozható vinyómmal, amire pedig fel tudom tenni a BSG eddig kijött részeit.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-15, 17:43:23
Van laptopod? Mert akkor azt össze tudjuk házasítani a hordozható vinyómmal, amire pedig fel tudom tenni a BSG eddig kijött részeit.
Vagy akár az enyémmel, amire elvileg ugyanez fog felkerülni. :)

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-15, 17:43:23
Van laptopod?

Informatikustól ezt kérdezni kb olyan, mintha egy szamurájtól azt kérdeznéd, van-e kardja :)

Solid Snake

Quote from: Xzone on 2008-06-15, 19:07:42
Quote from: kikuchiyo on 2008-06-15, 17:43:23
Van laptopod?

Informatikustól ezt kérdezni kb olyan, mintha egy szamurájtól azt kérdeznéd, van-e kardja :)

Err... nekem nincs laptopom.  :haha: Igen, informatikus vagyok.  :lame:

Próféta

Quote from: Xzone on 2008-06-15, 19:07:42
Quote from: kikuchiyo on 2008-06-15, 17:43:23
Van laptopod?
Informatikustól ezt kérdezni kb olyan, mintha egy szamurájtól azt kérdeznéd, van-e kardja :)
Akkor én ritkafajta szamuráj vagyok  :redface:

Quote from: Zsiga on 2008-06-15, 18:21:01Vagy akár az enyémmel, amire elvileg ugyanez fog felkerülni. :)
Hmmm, külső vinyót viszont talán szerválhatok  ^^

:merci:

Zsiga

Quote from: Próféta on 2008-06-15, 19:52:20
Hmmm, külső vinyót viszont talán szerválhatok  ^^

:merci:
Úgy gondoltam hogy kiku majd az én külső vinyómat hozza amire amúgyis fel fogja nekem pakolni a komplett BSG-t, de végülis vihetem a notebookom is. :) Csütörtök este, egy-két sör mellett az Óbesterben.

Próféta

#1169
Quote from: Zsiga on 2008-06-15, 20:31:26Úgy gondoltam hogy kiku majd az én külső vinyómat hozza amire amúgyis fel fogja nekem pakolni a komplett BSG-t, de végülis vihetem a notebookom is. :) Csütörtök este, egy-két sör mellett az Óbesterben.
Na, akkor máris lesz kézzel fogható materiális késztetésem ellátogatni a "búcsúpartidra".  :kocc:
Mondjuk továbbra se vagyok tökéletesen meggyőződve az ötlet helyességéről, lévén csak USB-s a szóban forgó külső vinyó, mert kizárólag ritkás backup végett lett véve. Főleg ilyen HD-vel tarthat sokáig. Majd meglátjuk.

EDIT: de különben is, sörözőben laptoppal bénázni? Nem fog az hülyén kinézni?  :ejnye: