Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Solid Snake on 2008-10-06, 23:27:19
Kissé gyermeteg kérdésnek tűnhet, de szerintetek miért ~560 MB nagyságúak az eddigi Dexter 3. évad részek, mikor az XviD-es HDTV-s sorozatok az esetek többségében ~350 MB/rész aránnyal bírnak?

Nincs különösebb problémám, csupán majd a jövőbeli archiválás szempontjából (+ némi kíváncsiság okán) figyeltem fel rá.
Elvileg úgy 10 perccel hosszabb, mint az átlag, de ez tényleg nem indokolná az ekkora méretnövekedést.
[reserved]

Solid Snake

#1351
Quote from: NLZ on 2008-10-07, 19:47:29
Elvileg úgy 10 perccel hosszabb, mint az átlag, de ez tényleg nem indokolná az ekkora méretnövekedést.

Az eddigi Dexter részek is mind 50-55 percesek voltak, szóval itt nem a hossz lesz a ludas.

Quote from: Zsiga on 2008-10-07, 02:25:23
Hát, HDTV-s sorozatrészt 700 alatt én spec még nem láttam... :)

Example

A 720p-s verzió ~1GB, míg az XviD-es HDTV kiadások ~350MB nagyságot tesznek ki 40-50 percnyi sorozatoknál.


Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2008-10-07, 21:06:51
Example

A 720p-s verzió ~1GB, míg az XviD-es HDTV kiadások ~350MB nagyságot tesznek ki 40-50 percnyi sorozatoknál.
Tapasztalataim szerint ez úgy néz ki, hogy van a 350MB-s nézhetetlen fos képminőségű agyontömörített valami aminek köze nincs a HDTV-hez, aztán van a tisztességes 960*X vagy PAL/NTSC felbontású 700MB körüli HDTV-rip (1080i-ről kicsinyítve), utána az 1GB körüli ótvar ronda kockásodó scene-720p, majd az 1,5GB+ minőségi internal 720p. Illetve persze a source 1080i MPEG2 anyagok DVD5/rész körüli mérettel.

NLZ

Sokszor meg bírják csinálni tűrhető minőségben azt a 350 megát, monitoron nézve. Egy FullHD TV-n persze kiszúrja az ember a hibákat.
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2008-10-08, 01:19:04
Sokszor meg bírják csinálni tűrhető minőségben azt a 350 megát, monitoron nézve. Egy FullHD TV-n persze kiszúrja az ember a hibákat.
Ezzel vitatkoznék, szerintem egyszerűen csak nem vagytok hozzászokva a minőséghez, azért nem zavar. Viszont ettől függetlenül a HDTV szót egy mondatban említeni ezekkel a 350-es ripekkel szerintem egy kicsit erős, még akkor is ha esetleg valóban HDTV volt a forrás (amit erősen kétlek).

NLZ

Lehet igazad van, mert a 720p-t a gépem nem is igazán bírja el. Az animéket még áltlában elviszi MPC Overlay Mixer, CoreAVC és ffdhow, de úgy percenként néhány sec csúszás bejöhet, a softsub meg időnként kiakad. Egy filmmel pedig mégtöbb gondja lehet.
[reserved]

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-08, 01:26:47
Quote from: NLZ on 2008-10-08, 01:19:04
Sokszor meg bírják csinálni tűrhető minőségben azt a 350 megát, monitoron nézve. Egy FullHD TV-n persze kiszúrja az ember a hibákat.
Ezzel vitatkoznék, szerintem egyszerűen csak nem vagytok hozzászokva a minőséghez, azért nem zavar.
én speciel már hozzá vagyok szokva a minőséghez, de ettől függetlenül továbbra sem vagyok hajlandó tényleges hdtv minőségben szedni a sorozatokat, mert
1. a legjobb minőségű már kb 5-6x annyi helyet foglal, csak a halálnak és Zsigának van ennyi tárhelye
2. ezáltal megpróbálkoztam a csupán 2x akkora hdtv rip-ekkel és túl sokszor voltak képhibásak, stb, szóval magamtól is rájöttem, hogy ezeket hanyagolni kell
3. sajnálom rá a sávszélt és az időt
szóval röviden ennyi :)

NLZ

Na igen, ráadásul a 720p és nagyobb videókat jóval kevesebben torrentelik, ennek megfelelően pedig jóvalta lassabb beszerezni is.
[reserved]

Ramiz

#1358
Quote from: Fazék on 2008-10-08, 10:46:35
Quote from: Zsiga on 2008-10-08, 01:26:47
Quote from: NLZ on 2008-10-08, 01:19:04
Sokszor meg bírják csinálni tűrhető minőségben azt a 350 megát, monitoron nézve. Egy FullHD TV-n persze kiszúrja az ember a hibákat.
Ezzel vitatkoznék, szerintem egyszerűen csak nem vagytok hozzászokva a minőséghez, azért nem zavar.
én speciel már hozzá vagyok szokva a minőséghez, de ettől függetlenül továbbra sem vagyok hajlandó tényleges hdtv minőségben szedni a sorozatokat, mert
1. a legjobb minőségű már kb 5-6x annyi helyet foglal, csak a halálnak és Zsigának van ennyi tárhelye
2. ezáltal megpróbálkoztam a csupán 2x akkora hdtv rip-ekkel és túl sokszor voltak képhibásak, stb, szóval magamtól is rájöttem, hogy ezeket hanyagolni kell
3. sajnálom rá a sávszélt és az időt
szóval röviden ennyi :)

4. sorozatot általában csak egyszer néz meg az ember...
5. én közben általában vagy "sportolok" (mozgok, tornázok) valamit, vagy kajálok... és lesz*rom a képminőséget. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-10-08, 19:58:45
...
és lesz*rom a képminőséget. :D
Hat igen, azok a regi alamondasos kalozvideok, mmm...  ::)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Na, akkor sorban. :)
1-2. Valóban, a másfél gigás jófajta 720p ripek sokkal többet foglalnak mint a 350-es valamik, de egy 500-700as rip nem annyival nagyobb, szerintem egy évad sorozatra rá lehet szánni 2-3 DVD-t (rég vettem már, de tuti 200HUF alatt volt már akkor is 3 lemez), viszont jelentősen jobbak. Az 1GB körüli gyengébb 720p-k viszont nem feltétlenül érik meg egy jó 5-700as riphez képest.
3. Sávszél, idő? 8Mbit-es netem van talán havi 7k-ért, fél óra alatt ér le egy 45 perces másfél gigás 720p rész...
NLZ: Rossz helyről töltöd akkor, nekem mindig minden maxon jön.
4. Én sok sorozatot legalább kétszer megnézek, van amit már háromszor láttam (ST VOY, 7 évad), minisorozatokat meg pláne (Firefly legalább 4x, Band of Brothers legalább 6x). Gyakran vagyok úgy hogy nem akarok belekezdeni valami újba, vagy belekezdek egy nap alatt 3-4 új sorozatba aztán egy rész után kuka és nézek inkább valamit amiről tudom hogy tuti jó.
5. Én befekszem az ágyba, körberakom magam popcornnal meg piával, és csak akkor mozdulok meg amikor vége egy résznek, vagy hangerőt akarok állítani. (Persze ilyenkor se mászok ki az ágyból, wireless patkány rules.)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-08, 22:06:10
Na, akkor sorban. :)
1-2. Valóban, a másfél gigás jófajta 720p ripek sokkal többet foglalnak mint a 350-es valamik, de egy 500-700as rip nem annyival nagyobb, szerintem egy évad sorozatra rá lehet szánni 2-3 DVD-t (rég vettem már, de tuti 200HUF alatt volt már akkor is 3 lemez), viszont jelentősen jobbak. Az 1GB körüli gyengébb 720p-k viszont nem feltétlenül érik meg egy jó 5-700as riphez képest.
3. Sávszél, idő? 8Mbit-es netem van talán havi 7k-ért, fél óra alatt ér le egy 45 perces másfél gigás 720p rész...
NLZ: Rossz helyről töltöd akkor, nekem mindig minden maxon jön.
4. Én sok sorozatot legalább kétszer megnézek, van amit már háromszor láttam (ST VOY, 7 évad), minisorozatokat meg pláne (Firefly legalább 4x, Band of Brothers legalább 6x). Gyakran vagyok úgy hogy nem akarok belekezdeni valami újba, vagy belekezdek egy nap alatt 3-4 új sorozatba aztán egy rész után kuka és nézek inkább valamit amiről tudom hogy tuti jó.
5. Én befekszem az ágyba, körberakom magam popcornnal meg piával, és csak akkor mozdulok meg amikor vége egy résznek, vagy hangerőt akarok állítani. (Persze ilyenkor se mászok ki az ágyból, wireless patkány rules.)
te valamit félreértesz :)
mi nem azt akarjuk megmagyarázni, hogy neked miért nem éri meg gyűjteni ezeket, hanem, hogy nekünk miért nem éri meg
mi azt hidd el, nagyon jól felfogtuk hogy neked megvan minden szempontból a kapacitásod és igényed, hogy így gyűjtsd a sorozatokat, minden elismerésünk hozzá (fag! :D)

számold ki, mennyi idő alatt jönne le a gyűjteményed egy ilyen kapcsolattal: 1692/256 kbps (+-50)
és én általában nem is a népszerű dolgokat töltöm, azokat meghagyom másoknak, amit én szedek az örülök, ha 10-20KB/s-mal jön :) illetve tudom, totál hülye állat vagyok, de én szeretem visszaosztani 100%-ig a cuccokat, így meg pláne nem füllik a fogam a 720p-s ripekhez.

Én

Megnéztem a Pure Pwnage legutóbbi 2 részét, kellemesen csalódtam. :smile: Már elkönyveltem magamban, hogy a 2. széria el lett cseszve, de ebben visszatér régi önmagához, nem nyomatja az erőltetett történetet, csak a sima "gamerek vagyunk" ökörködés megy. Remélem ezen a vonalon lesznek ismét. :)

Solid Snake

Dexter 3x02

Fenomenális...  :Kiraly:
Annyira hemzsegett a szuper belső monológoktól és helyzetreakcióktól ez a rész, hogy öröm volt nézni.  :haha:

[spoiler]Az "I am pregnant"-szál is a sorozathoz hű morbid módon van eddig kifejtve.  :lazza:[/spoiler]

NLZ

Quote from: Solid Snake on 2008-10-09, 23:45:45
Dexter 3x02

Fenomenális...  :Kiraly:
Annyira hemzsegett a szuper belső monológoktól és helyzetreakcióktól ez a rész, hogy öröm volt nézni.  :haha:

[spoiler]Az "I am pregnant"-szál is a sorozathoz hű morbid módon van eddig kifejtve.  :lazza:[/spoiler]
[spoiler]Azért durva ez az összefutás a rész végén. Kiváncsi vagyok, hogy ebből mi fog kisülni.[/spoiler]
[reserved]

minuszmiki

HIMYM so04e03: Na ez végre olyan volt, amilyennek lennie kell.  :jee:

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2008-10-10, 04:24:37
HIMYM so04e03: Na ez végre olyan volt, amilyennek lennie kell.  :jee:
unalmas? agyondrámázott? mert sztem ilyen volt :(

Xzone

#1367
Quote from: Fazék on 2008-10-10, 13:13:49
Quote from: minuszmiki on 2008-10-10, 04:24:37
HIMYM so04e03: Na ez végre olyan volt, amilyennek lennie kell.  :jee:
unalmas? agyondrámázott? mert sztem ilyen volt :(

Sajna egyet kell értenem Fazékkal. Amennyire jó volt a The Big Bang Theory, annyira rossz lett a HIMYM ezen a héten.

minuszmiki

Hmm, nekem is ez szokott lenni a problémám vele mostanában, de tegnap nem tűnt rossznak.  :3x3:

edit: a Big Bang Theory eheti része tényleg nagyon jó volt.

Zsiga

Battlestar Galactica s3e20
Ezért az egy részért megérte végigszenvedni a három évad gagyi szappanoperát. Aztakurva bazmeg.
       

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-10-12, 04:24:56
Battlestar Galactica s3e20
Ezért az egy részért megérte végigszenvedni a három évad gagyi szappanoperát. Aztakurva bazmeg.

Akkor én megnézem csak ezt a részt. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Zsiga: már kezdheted keresni a megfelelő emotikont az s4e10-re :)

Cloud

Naja...

Jeffuf. De soká fog folytatódni BSG. :ejj:

Zsiga

Quote from: Próféta on 2008-10-12, 12:37:40
Zsiga: már kezdheted keresni a megfelelő emotikont az s4e10-re :)
Meg is találtam:  :lame:
Ugyanolyan unalmas kiszámítható szar volt mint az egész 4. szezon eddig. (Mondjuk legalább a szappanoperásdiról kezdenek leszokni, már csak Baltar tölti a képernyőidejének 50+ százalékát újabb és újabb csajok megdugásával.)
Tegye fel a kezét aki egy midseason-finale végére mást várt... Esetleg bevághattak volna pár archívot a Majmok Bolygójából, de ez így nagyon tré.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Quote from: Cloud on 2008-10-12, 13:16:56
Naja...

Jeffuf. De soká fog folytatódni BSG. :ejj:
január 16
pf. Ez se mostanában lesz. :(

Zsiga


Xzone


Kvikveg

Heh, uj House reszben ugyanaz a rendor, mint az uj Supernatural reszben. LOL
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Jahm, ez megesik az emberrel gyakran, ha sok sorozatot néz. :P  Pl ReGenesisből a fődoki szerepelt pár képkocka erejéig a Fringe pilotjában, szintén dokiként. :D
(A Houseban hol volt rendőr? Az 5x05ben?)
[reserved]