Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

hargharg

#1590
Kvikveg posztja rola

az en posztom rola

tl;dr: boven erdemes megnezni, ha csak egy kis affinitasod is van vampiros dolgok fele.
ja es akkor nem irtam, de a zene is elsoosztayu.
rofl

Ramiz

Quote from: hargharg on 2009-02-09, 16:51:50
Kvikveg posztja rola

az en posztom rola

tl;dr: boven erdemes megnezni, ha csak egy kis affinitasod is van vampiros dolgok fele.
ja es akkor nem irtam, de a zene is elsoosztayu.

Engem inkább a déli (Southern) életérzés és hangulat miatt érdekel, de a vámpírok sem rosszak. :) Pár rész már lent van, de még nem kezdtem el nézni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2009-02-09, 18:03:45
Engem inkább a déli (Southern) életérzés és hangulat miatt érdekel, de a vámpírok sem rosszak. :) Pár rész már lent van, de még nem kezdtem el nézni.
Azt az eleterzest nem emlitettem, de az OP az nagyon jo emiatt is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

BSG

4x14

[spoiler]Überdurva rész volt.  Amikor Zarek kivégeztette a Quorum tagjait, esküszöm leesett az állam.   :he:
Tetszett Romo megjelenése is. Egész durván kivégezte a katonát aki kísérte.
Egy dolog ami kicsit zavart. A  katonák nagyon  hamar Adama oldalára álltak. (eléggé droid benyomást keltenek)

Ha jól emlékszem még egy részben sem mutatták az FTL hajtóművet.  Igen komolyan nézett ki. :D
Az a sérülés a hajótesten engem is inkább karmolásra emlékeztet. Nem hiszem hogy  azért nyílt szét, mert régi a hajó. Bár ki tudja. 

Ezek után kíváncsi vagyok merre megy  tovább a történet.  Ha tippelnem kellene most fognak megjelenni a Cylon-ok.
Szóval a rész csillagos 5-ös.
:whoah:
Várom következő rész. [/spoiler]

sirtomi

Quote from: hargharg on 2009-02-09, 16:51:50
Kvikveg posztja rola

az en posztom rola

tl;dr: boven erdemes megnezni, ha csak egy kis affinitasod is van vampiros dolgok fele.
ja es akkor nem irtam, de a zene is elsoosztayu.
:merci:
Akkor lekapom.

Solid Snake

Lost 5x05

Gahh. Hrarr. Blurp. Plotty.

Kvikveg

Quote from: Solid Snake on 2009-02-12, 21:28:36
Lost 5x05

Gahh. Hrarr. Blurp. Plotty.
Mi ez, nehez "szules" a pottyantoson?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Kvikveg on 2009-02-12, 21:44:33
Quote from: Solid Snake on 2009-02-12, 21:28:36
Lost 5x05

Gahh. Hrarr. Blurp. Plotty.
Mi ez, nehez "szules" a pottyantoson?

Nem. Annak placcs lenne a vége.

Cloud

#1598
Ennyire szar volt?


szerk:
Megnézve.


[spoiler]Lassan ott tartunk h. az összes részre full 5-öst nyomat mindenki. És nem is csodálom. Ez a rész is valami állat volt.
Füstszörny, meg a templom? Hö? Milyen templom. Láttátok ti its azokat a hieroglifákat?  :he:
Charlotte-ot kicsit sajnálom de millió kérdést felvet hogy Faraday-el már találkozott korábban. Vajon a villanások miatt fognak találkozni, vagy a srác már járt ott korábban? Ok láttuk állomás építésekor, de vajon az a mostani időugrásokkal van kapcsolatban?


A végén mekkora komoly volt már amikor odaértek állomásra és az hirtelen eltűnt.
Sawyer beszólása?  :lol:

Desmond-os szálra marha kíváncsi vagyok. Remélem belekeverik még majd a bunkert is, meg a kulcselfordítást.

Szal überbrutál rész volt szerintem. Azt a rohadt következő csütörtököt úgy várom már mint a messiást.

Ez a legbrutálisabb, legdurvább sorozat amit valaha láttam.
Bazz mi lesz itt ha nemcsak ezt az évadot hanem a következőt is ilyenre csinálják?

Sorozatzáró epizód után tömeges elélvezések lesznek?

:wtf:[/spoiler]

Cobra

Én már a 3. szezon elején meguntam a Lostot, így már nem is nézem a tv-ben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Solid Snake

Quote from: Cobra on 2009-02-13, 00:54:46
Én már a 3. szezon elején meguntam a Lostot, így már nem is nézem a tv-ben.

Mi se a TV-ben nézzük.  :hehe:

Szent beszédet nem tartok, de annyit azért megjegyzek, hogy nemhiába  :wtf:-ol mindenki a 3. évadzáró rész óta megállás nélkül.

Cloud

Quote from: Solid Snake on 2009-02-13, 01:10:06
Quote from: Cobra on 2009-02-13, 00:54:46
Én már a 3. szezon elején meguntam a Lostot, így már nem is nézem a tv-ben.

Mi se a TV-ben nézzük.  :hehe:

Szent beszédet nem tartok, de annyit azért megjegyzek, hogy nemhiába  :wtf:-ol mindenki a 3. évadzáró rész óta megállás nélkül.
Az utóbbi két évad egymaga a nagy   :wtf:

Ramiz

El lehet ezt a Lostot a közepén kezdeni?
Érdekel, bár az ilyen nagyon wtf-elős csavaros sztorikat hamar megunom (Prison Break...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

#1603
Quote from: Ramiz on 2009-02-13, 12:53:17
El lehet ezt a Lostot a közepén kezdeni?

Lehet, de a szérializált formátuma miatt nem ajánlott. Az első három évad ismerete nélkül érthetetlen lehet néhány jelenet (a Lost nem igazán az a szájbarágós sorozat, a varázsa pont abban rejlik, hogy az újabb és újabb utalásokból és csavarokból a korábbiak segítségével kib@szottul sokféle elméletet lehet felállítani, lásd pl. Lostpedia).

Quote from: Ramiz on 2009-02-13, 12:53:17
Érdekel, bár az ilyen nagyon wtf-elős csavaros sztorikat hamar megunom (Prison Break...).

PB ehhez képest lóf...
Ott kaotikus, itt stílusos és remekül megszerkesztett az egész történet és univerzum.

Az első három évad tulajdonképpen azonos sémára épül. A második évadban némi lejtmenet érzékelhető az újabb szereplők és rejtélyek behozatalával, de mikor a készítőknek a harmadik évad elején megmondták, hogy 6 évad után bezár a bazár, onnantól kezdve rendesen összekapták magukat, így kezdett emelkedni a színvonal, míg a 3. évadzáró résztől számítva annyira komplex, pazarul megírt és kivitelezett sci-fi WTF anyaggá nőtte ki magát, hogy garantáltan mérföldkőként fogják emlegetni.

Ramiz

Quote from: Solid Snake on 2009-02-13, 14:29:59
de mikor a készítőknek a harmadik évad elején megmondták, hogy 6 évad után bezár a bazár, onnantól kezdve rendesen összekapták magukat, így kezdett emelkedni a színvonal, míg a 3. évadzáró résztől számítva annyira komplex, pazarul megírt és kivitelezett sci-fi WTF anyaggá nőtte ki magát, hogy garantáltan mérföldkőként fogják emlegetni.

Oké, akkor adok neki egy esélyt. Bár most rengeteg sorozat jön lefelé már így is... :D és még a 24-et el sem kezdtem szedni.


BTW: CARNIVALE!44!!

Mindenki kezdje el nézni, aki szerette a Twin Peaks-t. Egyúttal csinálhatunk egy American Gothic sorozatnézős Filmmaratont, akit érdekel, az is hasonló.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Quote from: Ramiz on 2009-02-13, 12:53:17
El lehet ezt a Lostot a közepén kezdeni?
Érdekel, bár az ilyen nagyon wtf-elős csavaros sztorikat hamar megunom (Prison Break...).
Ha neked PB wtf, akkor Lost-hoz mit fogsz szólni? :D
A lényeg hogy éld túl első 3 évadot. (azok se rosszak amúgy)
Aztán 3. évad utolsó részétől meredek emelkedőt fogsz tapasztalni.
(kb millió kérdés lesz majd a fejedben, de tudd: a készítők bejelentették hogy össz-vissz 6 évad lesz, és a már most tudják a sorozat befejezését. Tehát az összes rész tartalma megvan már nekik.)

sirtomi

1. és 3. évad szerintem jó. A 2. évad felénél én majdnem abbahagytam.

Kvikveg

Ramiz: Carnivale-t neztem egy ideig, erdekesen indult, de egy ido utan unalmas lett. Az OP nagyon tetszett anno. Es a Hegylakobol Kurgan a pap.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

A Lostot szerintem túlmisztifikálja mindenki. Én is nézem, de nem gondolkodom rajta semmit... úgyis tudom, hogy nem fognak semmit megmagyarázni, mert akkor elvesztené a sorozat az értelmét. És ebbe a sorozatba tényleg azt raknak bele amit csak akarnak; bár az időutazásnál már volt egy olyan érzésem, hogy a Lost is "átugrotta a cápát".

Próféta

Lost: az első sorozatban szerintem igenis voltak jó részek. Persze pont nem a WTF-osak, azok nem jöttek be annyira; inkább a személyesebb részletek, a szereplők első flashbackjei (pl. Sawyer levele ütött nagyon). A második körös flashbackek már vontatottak és unalmasak voltak; a második sorozatot nem nagyon volt lelkesedésem nézni, a harmadikat már elkezdeni se.

hargharg

Quote from: Kvikveg on 2009-02-13, 21:50:25
Ramiz: Carnivale-t neztem egy ideig, erdekesen indult, de egy ido utan unalmas lett. Az OP nagyon tetszett anno. Es a Hegylakobol Kurgan a pap.  :lul:

hja, es raadasul be sincsen fejezve.
rofl

Próféta

BSG 4x15
Hell, it's about time. Végre kezd értelme lenni a dolgoknak.

Cloud

Basszus és mindjárt vége a sorozatnak.  :ejj:

Tudom tudom jön Caprica, de előzetes   alapján nem tetszik.

Xzone

#1613
Dollhouse S01E01

Joss Whedon új sorozata. Lehetőség van benne bőven, de az első epizódnak nincs meg az a magávalragadó hangulata, mint mondjuk a Firefly kezdő részének. Pedig ez már a v2.0 pilot rész, az első változata állítólag nem volt elég jó ahhoz, hogy bemutassák...

Eliza Dushku viszont WIN. Nekem Jessica Alba kevés volt ahhoz, hogy megmentse a Dark Angelt a kukától... Meglátjuk, hogy kedvenc vámpírvadászom/időutazóm/pompomlányom mennyire lesz elég.

Fazék

#1614
pusztulj meg, én akartam róla az első pár szót kanyarintani...

no mindegy, szóval máshonnan copy-paste:

hümm.

megnéztem az első részt.

érdekel, természetesen nézni fogom, de nem nyűgözött le

eliza dushku-t szeressük, de véletlenül sem mondanám, hogy kiváló színésznő és hogy tökéletes lenne erre a szerepre (az eddig látott filmjei alapján legalábbis). nagyon necces lesz eljátszania minden héten más személyiséget. bár látványnak persze továbbra is tökéletes.
a whedon humor hiányzott, remélem csak azért hagyta ki szinte teljesen, mert a későbbi részekre tartogatja és az első részt komoly felvezetésnek szánta...

amúgy az alapfelállás egy kicsit zavaróan klisés, de majd meglássuk.
in Whedon i trust.

szerk: Jessica Alba sztem egy kategóriában lehet vele színészi képességeket illetően, de JA egy fokkal azért jobban néz ki sztem Dushku néninél
szerk2: vagy csak sztem adja ugyanazt a karaktert az összes szerepében Eliza Dushku?

Solid Snake

Quote from: Xzone on 2009-02-16, 03:40:20
Dollhouse S01E01
Pedig ez már a v2.0 pilot rész, az első változata állítólag nem volt elég jó ahhoz, hogy bemutassák...

Pont hogy az első változat volt merészebb ötletekkel tele. Csak hát a FOX elvetette.  :ejj:

kikuchiyo

Quote from: Xzone on 2009-02-16, 03:40:20
Nekem Jessica Alba kevés volt ahhoz, hogy megmentse a Dark Angelt a kukától...

Én alapvetően toleráns vagyok. Semmi bajom a homoszexuálisokkal. De az már valahol gyomorforgató, amikor ilyen agresszíven nyomatják a propagandájukat...

Quote from: Solid Snake on 2009-02-16, 10:29:02
Quote from: Xzone on 2009-02-16, 03:40:20
Dollhouse S01E01
Pedig ez már a v2.0 pilot rész, az első változata állítólag nem volt elég jó ahhoz, hogy bemutassák...

Pont hogy az első változat volt merészebb ötletekkel tele. Csak hát a FOX elvetette.  :ejj:

Úgy tudom, az eredeti pilot kiherélt változatából lesz a második rész.

Én is hasonlóan vélekedem erről az első részről:
Lehet, hogy van benne potenciál, de csak ezt az egy részt magában megítélve semmi különleges vagy megragadó nem volt benne.

Quote from: Fazék on 2009-02-16, 03:43:04
eliza dushku-t szeressük, de véletlenül sem mondanám, hogy kiváló színésznő és hogy tökéletes lenne erre a szerepre (az eddig látott filmjei alapján legalábbis). nagyon necces lesz eljátszania minden héten más személyiséget.

word.
Failure is the default option

sirtomi

Tru Blood 1. rész.

Tetszett asszem folytatni fogom. Pincér csaj elég fura, még nem döntöttem el hogy szar színész-e vagy direkt ilyen :)
Alapötlet amúgy tetszik.

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2009-02-16, 10:36:36
Quote from: Xzone on 2009-02-16, 03:40:20
Nekem Jessica Alba kevés volt ahhoz, hogy megmentse a Dark Angelt a kukától...

Én alapvetően toleráns vagyok. Semmi bajom a homoszexuálisokkal. De az már valahol gyomorforgató, amikor ilyen agresszíven nyomatják a propagandájukat...


Igen, valami ehhez hasonló reakciót vártam :Kiraly:

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2009-02-16, 10:36:36
Quote from: Xzone on 2009-02-16, 03:40:20
Nekem Jessica Alba kevés volt ahhoz, hogy megmentse a Dark Angelt a kukától...

Én alapvetően toleráns vagyok. Semmi bajom a homoszexuálisokkal. De az már valahol gyomorforgató, amikor ilyen agresszíven nyomatják a propagandájukat...
...
Ooo.... ez mi volt?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.