Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-08-12, 21:44:23
Quote from: Cloud on 2010-08-12, 21:42:38
Strike Back-et nézte valaki? Vélemény róla? (angol akció sorozat)
néztem. vegyes érzésekkel álltam föl a sorozat végeztével. próbálkoznak, de nagyon low budget és érződik is rajta.
nem hiszem, hogy nézni fogom a következő évadot ha lesz folytatása
nekem bejött annyira, h ne érdekeljenek a hibái, olyan alfahím sorozat
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

#2401
Sherlock
imdb
Oh yeah!
Imadom a Sherlock Holmes torteneteket. De mar unnek egy szokasos feldolgozast. Szoval ez jolesett.
Viszont az utolsonal elobb jottem ra a megoldasra, err. Marmint nem konkretan, hanem hogy mi alapjan lehet eldonteni.
Es a harmadik resz vege wtf? Igy fejezik be???! Felhaborito.  :mad:
Mikorjonakovetkezo, mikorjonakovetkezoooo?

Ahhaha, Watson volt Arthur Dent!!! Innen volt ismeros!  :lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Nem tudom itt szereti e valaki az alábbi sorozatot,vagy érdekelte-e valaha egyáltalán, de nekem régen nagy kedvenc volt és végre újra meg tudtam nézni a teljes sorozatot mindennel együtt. :)

Babylon 5-The gathering
+Season 1-4
+In the beginning
+Thirdspace
+Season 5
+A River of Souls
+A Call to Arms
+Crusade spin-off
+Legend of the Rangers
+The Lost Tales





Maga az alap B5 sorozat továbbra is etalon a számomra. Fenntartom hogy az eddig készült legjobb űrben játszódó akció scifi sorozat amit valaha is láttam.   (tudom most jön az hogy Firefly, de nekem az nem jött be. :D )
A filmek szintén nagyon jó illeszkednek a sorozathoz.

A problémáim:

Cruisade sorozatot nem bírtam végignézni. AZ első 5 részt még végigszenvedtem, de a többit sajnos át kellett pörgetnem, annyira nem kötött le. A furcsa az hogy a bevezető filmje nagyon vadállat volt.  Aztán az első részben máris találtam egy nagy hibát. A tolvaj csaj ugye már a bevezető filmben is ott volt a hajón, a sorozatban meg úgy megy néz a hajóra mintha először látná. :S

A spin-off-al az a másik nagy problémám hogy behozták a Drakh-okat.(ha nem így kell írni sorry.  ) Legyőzték az árnyakat, holott a galaxis úgymond legerősebb uralkodó faja voltak. Erre az ő szolgáik meg megszívatnak minket agyba főbe. Legyőzzük a bolygópusztítót, ők megfertőznek minket aztán későbbiekben meg nehezen harcolunk velük mert olyan erősek. Ez engem nagyon zavart...
Másik meg a hajó. Az Excalibur elméletileg ugye az ismert legerősebb hajó amit valaha építettek, Minbari, meg Vorlon(!) tech-el felszerelve. Sokszor mégis csak szenvedtek a Drakh hajók ellen. Eh....
Arról meg ne is beszéljünk hogy az ugrókapuk grafikája marhára nem jött be nekem. Hagyhatták volna ugyanazt mint eredeti sorozatban. Bezzeg a későbbi filmekben meg nagyon vadállat lett a grafikájuk, de ez ugye a kor haladása miatt történhetett.
Hja és ugye a az egész vírus mizériát le sem zárták mert cancelt kaptak. Kérdem én akkor miért nem csináltak erről egy tv filmet, hisz utána még készült nem is egy. Ehh a négyzeten.

Ha már filmek. Az összes film nagyon tetszett, legjobban talán a Legend of rangers jött be. Furcsa volt mert nekem olyannak tűnt mintha egy másik spin-off első pilot részét néztem volna. Tetszett.
Az már nem annyira hogy megint behoztak egy ultimate enemy-t akik mellett az árnyak csak kerekesszékes öregemberek. A kéz. Jól nézett ki a hajójuk meg minden, de totál felesleges volt behozni őket. FŐleg hogy nem zárták le a történetüket, sőt a későbbiekben sem hallottunk róluk semmit.
És ha már ellenség. A sci-fi történelemben ( legalábbis amit ismerek, és láttam) az árnyak felkerültek a dobogóra a borg mellé mint az örök kedvenc ultimate enemy.  )

Na mindegy amúgy.



Örültem hogy végre megnézhettem ezt a remek művet. Legnagyobb bánatomra mostanában nem készülnek ilyen alkotások, de még csak hasonlók sem. Kár érte, mert szerintem lenne rá kereslet. Vagy tévedek?  :D

NLZ

Vagy egy éve elkezdtem nézni, de nagyon nem kötött le, úgyhogy kb 2 rész után hagytam is. Talán majd adok neki még egy esélyt, de előbb van még más pótolni valóm is (X-Files, Buffy).
[reserved]

Cobra

A Drakh-ok ha jól rémlik rendelkeztek az Árnyak technológiájával, de mivel nem teljesen élő hajók voltak, így a psi-támadások keveset hatottak rájuk, anélkül meg az Árnyhajókat is csak nagyon nehezen tudták lelőni. Szóval elfogadható, hogy erősebb ellenfelek voltak az Árnyaknál.
Egyébként nekem is nagy kedvencem volt a sorozat, bár nemrég láttam pár régi részt és elég kiábrándító volt mai szemmel :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

De ha erősebbek voltak akkor miért szolgálták őket. Ok árnyak több millió évesek voltak, de akkor is. :)

Amúgy az utolsó filmek alig pár évesek, szal azokat azért érdemes megnézni, még grafikailag is egész jók. :D

Cobra

Gondolom az Árnyak tech-je nélkül nem voltak ellenfelek, a saját tech-jüket meg csak le tudják verni az Árnyak, ha nagyon kellene.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Dollhouse

Ami jó volt a sorozatban: hogy el tudta hitetni, programozható nőket és férfiakat nem csak a nyilvánvaló célra lehet felhasználni, hanem ezernyi egyéb ötletes módon. Meg hogy az egyre kiterjedtebb és fejlettebb technológia egyre veszélyesebb is lesz és egyre nagyobb felelősség kézben tartani. A fordulatok és a poénok. Meg a válogatott gonoszkodások, szenvedelmek és a Joss Whedontól megszokott karakterkínzások. Ez utóbbi téren a sorozatnak nem volt nehéz dolga: az emberi emlékek módosítása / felülírása / cseréje régi és hálás sci-fi téma, mert könnyű vele nagyon szomorú szituációkat előidézni; legutóbb talán a zseniális Kaibától láttam hasonló produkciót, előszereplősben pedig az Eternal Sunshine of the Spotless Mind rémlik a közelmúltból.

Ami nem tetszett: az utolsó két rész egyszerűen gagyi volt. Az utolsó előtti epizód a fő történetszálat szeretné lezárni, de klisésen, nagyon kapkodóan és helyenként értelmetlenül; az utolsó utáni csavart (Big Bad kiléte) pedig jobb lett volna nem eljátszani, vagy tisztességesebben felépíteni, nem csak így utolsó pillanatban hirtelen felindulásból elkövetni. A "bónusz" legutolsó rész ("Epitaph Two") nem méltó az első szezont záró szép emlékű Epitaph One nevének viselésére, mert meglehetősen vacak, következetlen és összecsapott lett; az is frusztráló, hogy a helyzetből adódó kiváló lehetőségek többségét nem használja ki. Persze valahogy hirtelen be kellett fejezni a sorozatot a cancel miatt, ezek szerint így sikerült... vagy legalábbis a Joss Whedon műveknél mindig a stúdióra szoktuk kenni a hibákat.

A fenti kesergésem ellenére a sorozat mindkét évada alapvetően elég jó. Férfi nézők örömére népes női stábot mozgat meg, bár a Fireflyban minőségibb volt az eye candy :) Legfőbb tanulságként viszont Enver Gjokaj remek színész (és remekül illik a fura nevű stábba), viszont fogjuk még látni.

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-08-22, 23:40:15Legfőbb tanulságként viszont Enver Gjokaj remek színész, viszont fogjuk még látni.
ahogy nézem legközelebb a Stone c. filmben fog játszani, remélem tényleg több filmszerepet kap innentől, mert a Dollhouse-os szerepléséből ítélve 100%-osan megérdemelné

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-08-22, 23:44:10
Quote from: Próféta on 2010-08-22, 23:40:15Legfőbb tanulságként viszont Enver Gjokaj remek színész, viszont fogjuk még látni.
ahogy nézem legközelebb a Stone c. filmben fog játszani, remélem tényleg több filmszerepet kap innentől, mert a Dollhouse-os szerepléséből ítélve 100%-osan megérdemelné
Kösz hogy kiszúrtad! Most már még valószínűbb, hogy megnézem.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2010-08-22, 23:40:15
Dollhouse
...
(és remekül illik a fura nevű stábba)
...
LOL
Nokent is lehet nezni, vagy az elso ket resz utan (fel)pucerno-tuladagolasban kimulnek?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#2411
Quote from: Kvikveg on 2010-08-23, 16:51:26
Nokent is lehet nezni, vagy az elso ket resz utan (fel)pucerno-tuladagolasban kimulnek?
Szerintem lehet, nekem IRL egy lányismerős ajánlotta. Te meg amúgy sem az a típus vagy, aki csak a klasszikusan csajos szórakoztatási formákra kapható. Egyébként jópasi is van benne ;) Végül pedig:
Quote from: Próféta on 2010-08-22, 23:40:15
Ami jó volt a sorozatban: hogy el tudta hitetni, programozható nőket és férfiakat nem csak a nyilvánvaló célra lehet felhasználni

Xzone

Quote from: Próféta on 2010-08-24, 00:31:30
Egyébként jópasi is van benne ;) Végül pedig:

In b4 Kvikveg avatárt cserél.

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2010-08-24, 01:41:57
Quote from: Próféta on 2010-08-24, 00:31:30
Egyébként jópasi is van benne ;) Végül pedig:

In b4 Kvikveg avatárt cserél.
:lol: :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Juan Of The Dead
http://www.youtube.com/watch?v=XjM4fRQNH6o
http://www.youtube.com/watch?v=I_2GPzhAo6U
QuoteJuan is a typical slacker forty years. One day Havana begins to fill with zombies. John decides that the best way to cope with it is to prosper. "John of the dead, killed their loved ones" is his slogan, and its mission is to help people get rid of those infected around them ... for a price. But the situation gets worse, and while everyone is out to sea to get away, John is left with no choice but to become a hero, staying to defend their country and protect their own on an island turned into a real bloodbath.

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-08-24, 13:44:38
Juan Of The Dead
http://www.youtube.com/watch?v=XjM4fRQNH6o
http://www.youtube.com/watch?v=I_2GPzhAo6U
QuoteJuan is a typical slacker forty years. One day Havana begins to fill with zombies. John decides that the best way to cope with it is to prosper. "John of the dead, killed their loved ones" is his slogan, and its mission is to help people get rid of those infected around them ... for a price. But the situation gets worse, and while everyone is out to sea to get away, John is left with no choice but to become a hero, staying to defend their country and protect their own on an island turned into a real bloodbath.
:Kiraly:
sorozat lesz, nem film?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2010-08-24, 14:00:54
Quote from: Fazék on 2010-08-24, 13:44:38
Juan Of The Dead
http://www.youtube.com/watch?v=XjM4fRQNH6o
http://www.youtube.com/watch?v=I_2GPzhAo6U
QuoteJuan is a typical slacker forty years. One day Havana begins to fill with zombies. John decides that the best way to cope with it is to prosper. "John of the dead, killed their loved ones" is his slogan, and its mission is to help people get rid of those infected around them ... for a price. But the situation gets worse, and while everyone is out to sea to get away, John is left with no choice but to become a hero, staying to defend their country and protect their own on an island turned into a real bloodbath.
:Kiraly:
sorozat lesz, nem film?
jó kérdés, siettem, nemtom :)

Cloud


Makos

Zombik itt-zombik ott...
Tele leszünk zombis sorozatokkal is.

Nakedape

http://comment.blog.hu/2010/08/31/24_kivalo_bakiparadet_leltunk
csak a fireflyt néztem meg, de hátha érdekel titeket másik is
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

24. 7. évad


Na ezzel is lassan haladtam. :D

Jó kis évad volt, de sokszor már teli volt a tököm a  fordulatokkal. Mikor már azt hinné az ember hogy vége behoznak még ez meg azt meg...

A vége meg semmi extra úgyis túléli, mert akkor nem lett volna 8. évad. Az meg ugyis ezer százalék hogy  az sorozatzáróban sem fogják kinyírni. Pedig aztán az lenne a wtf. :)

kelvor

#2421
The Pillars of The Earth

Ken Follett regénye alapján készült 8 részes sorozat. Kr. u. 1120-ban indul a történet, mikor is egy királyi hajó , amin az angol trón örököse utazott, elsüllyedt Anglia
partjainál. Ez az esemény olyan cselekmények sorozatát indítja el, mely anarchiába torkollik. A történet középpontjában egy bizonyos katedrális építése áll, melyet benedek-rendi szerzetesek felügyelnek. Eközben polgárháború dúl és egy trónbitorló tűnik fel a színen, aki magának követeli az egész királyságot. Háború, ármány, szerelmem és néhol brutalitás.
Felüdülés volt olyan kosztümös sorozatot látni, ami korhű és elgondolkodtató is egyben. Külön kiemelném a színészek teljesítményét, akiket élmény volt nézni és hallgatni. Azt hiszem holnap beugrom a könyvesboltba a könyvért.

Próféta

Quote from: kelvor on 2010-09-04, 20:30:10
The Pillars of The Earth
A LoGH mellett egyik évtizedes projektem ennek a könyvnek (magyarul A katedrális) az elolvasása. Jó, de iszonyú hosszú :)

Quote from: kelvor on 2010-09-04, 20:30:10
Azt hiszem holnap beugrom a könyvesboltba a könyvért.
Ne felejts el targoncát vinni.

Leara

Én is nemrég a Könyvfesztiválon vettem meg A katedrálist (20% akció volt mindenre  :D), hogy elolvassam még a sorozat előtt. Azt hittem el fog tartani egy ideig, de aztán olyan 2-2,5 hét alatt végeztem is vele. A sorozatból eddig csak képeket láttam, de örömmel hallom, hogy jól sikerült :).
Remélem William a sorozatban is elég ellenszenves lett :D.
El kéne olvasni a könyv második kötetét is...

Közben pedig épp a Csengetett, Mylord?-ot nézem újra... ez a sorozat még mindig rulez! Ennyi defektes szereplőt egy helyen  :lol:. Imádom a kort is, amiben játszódik, a poénok pedig ütősek. Már vagy 10-12 éve, hogy először láttam, de azóta sem bírom megunni, bármikor szívesen megnézek belőle 1-2 részt. A szinkron pedig fergeteges :)!
MAL

kelvor

Quote from: Próféta on 2010-09-06, 01:37:11
Ne felejts el targoncát vinni.

Még nem jutottam el a könyvesboltba sajnos, de mindenképp megfogadom a tanácsot. Ha targoncát nem is de egy nagy teherbírású táskát / szatyrot bekészítek.

Quote from: Leara on 2010-09-06, 11:16:37
Remélem William a sorozatban is elég ellenszenves lett :D.

Az nem kifejezést.  :smile:

Acchan

Dr Horrible is awesome!!!!  :jee:

Tegnap gyorsan megnéztem mindhárom részt - kár, h csak ennyi. :/ Bááár, pont így zseniális. Az Így jártam anyátokkal-t is elkezdtem nézni öcsémmel, rohadt jó.  :D

Ramiz

Az It's Always Sunny In Philodelphia 3. szezonjánál tartok (én leginkább csak humoros sorozatokat nézek kikapcsolódásképpen, de kevés az igazán vicces). Nem egy The Office (UK) vagy Arrested Development szintű hasfalrepesztő cucc, de nagyon meredek dolgokat is bevállal (családon belüli gyilkossági kísérletek, nekrofília, amerikai alkotmányon való poénkodás, terrorizmus etc), csak hogy nekimenjen az amerikai konzervatív közízlésnek, és szerencsére jól csinálják, minden epizódra jut pár bomba poén. És egyre durvul a cucc... :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Nézzél Good Guyst, az viszonylag sokszor hasfalrepesztő.

Ha pedig durva, bevállalós humort akarsz, akkor Louie. (Én nem bírtam, nekem túl depressziós volt.)
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2010-09-14, 19:24:17
Nézzél Good Guyst, az viszonylag sokszor hasfalrepesztő.

Ha pedig durva, bevállalós humort akarsz, akkor Louie. (Én nem bírtam, nekem túl depressziós volt.)

G.G.-t már szedem, másikat megkóstolom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

hargharg

no hat vege a True Blood harmadik szezonnak is, jo volt szep volt, varhatunk megint a kovetkezore.
erzesem szerint joval kevesebb szalat hagytak logva, mint elozo evben, de szerencsere azok egymastol eleg messzire lettek dobva, szoval kovetkezo evad se lesz piskota : D. bar azt nem tudom, hogy fogjak uberelni ennek az evadnak a "foellenseget" [spoiler]3000 eves vampirnal van erosebb akarmi is? heh, latni kell.[/spoiler]

csak francert kell megint varni nyolc honapot. : /
no mindegy, jovo hettol jon az oszi evad, lesz mit nezni addigis.
rofl