Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Én

Quote from: Acchan on 2010-12-07, 18:19:34
Breaking Bad

A középkorú kémiatanár metamfetamin-gyártásba kezd egy volt tanítványával, miután tüdőrákot diagnosztizálnak nála. Walt ül a jégen, mondhatni. És iszonyatosan jó.  :whoah:
Elkezdtem, az első rész nagyon nagy volt, utána kettő nem igazán. Szerintem befejezem az első évadot remélem összekapja magát

NLZ

Quote from: Cloud on 2010-12-23, 19:42:59
Quote from: Fazék on 2010-12-23, 19:37:34
Quote from: NLZ on 2010-12-23, 19:18:04
Lol, azt hittem a Vét kaszálták.
kaszálták, de a leforgatott 2. évad részeket azért még leadják

bár így hirtelen gyanús, hogy keverem a SG:U-el

de persze ennek sem adok több esélyt

Az az SGU. :D  Ezt még nem kaszálták. :D
Ami késik... :D
[reserved]

Acchan

Quote from: Én on 2010-12-23, 20:34:45
Quote from: Acchan on 2010-12-07, 18:19:34
Breaking Bad
Elkezdtem, az első rész nagyon nagy volt, utána kettő nem igazán. Szerintem befejezem az első évadot remélem összekapja magát
A 3. évadra több mellékszereplő egyéni útját is fel tudták úgy építeni, hogy szinte egyenrangúak lettek Walt-éval. Nagyon várós a 4. évad. :3

Boardwalk Empire (Gengszterkorzó)
1920-as évek Amerikája, szesztilalom, szeszcsempészet.  :Kiraly:

kikuchiyo

#2553
Quote from: NLZ on 2010-12-23, 21:30:03
Quote from: Cloud on 2010-12-23, 19:42:59
Quote from: Fazék on 2010-12-23, 19:37:34
Quote from: NLZ on 2010-12-23, 19:18:04
Lol, azt hittem a Vét kaszálták.
kaszálták, de a leforgatott 2. évad részeket azért még leadják

bár így hirtelen gyanús, hogy keverem a SG:U-el

de persze ennek sem adok több esélyt

Az az SGU. :D  Ezt még nem kaszálták. :D
Ami késik... :D

Késik, mert rég el kellett volna takarítani ezt a sorozatot (a V-t mármint).

szerk:

Futurama karácsonyi különkiadás

What-if antológia, karácsonyi tematikával. Elég gyenge rész, pár értékelhető poénnal.
Az írók megfontolhatnák, hogy esetleg leakadnak Al Gore farkáról, mert már kezd unalmassá válni az ő fényezése.
Failure is the default option

Leara

Glee 1. évad: őszintén szólva az előzetesek + az első pár rész alapján nem hittem volna, hogy az évad végére ennyire meg fogom szeretni ezt a sorozatot. A stílusa talán kicsit fura, nem is csodálom, ha sokan esetleg feladják, de nekem nagyon bejött. A dalok feldolgozásai sokszor még jobban is tetszenek, mint az eredetik. Arról nem is beszélve, hogy az egyik részben Neil Patrick Harris is feltűnt mellékszereplőként :D. Ha már szereplők... mindenkit sikerült megkedvelnem, még Rachelt is, aki eleinte baromi idegesítő (meg hát az is marad, de neki ez a beütése :D), egyedül Will feleségét utáltam. Sue viszont rulez  :whoah:!
Szóval örömmel fogok belekezdeni a második évadba~~~
MAL

Én

Quote from: Acchan on 2010-12-23, 22:09:21
Quote from: Én on 2010-12-23, 20:34:45
Quote from: Acchan on 2010-12-07, 18:19:34
Breaking Bad
Elkezdtem, az első rész nagyon nagy volt, utána kettő nem igazán. Szerintem befejezem az első évadot remélem összekapja magát
A 3. évadra több mellékszereplő egyéni útját is fel tudták úgy építeni, hogy szinte egyenrangúak lettek Walt-éval. Nagyon várós a 4. évad. :3
Valóban fasza cucc :cool:

Acchan

Quote from: Én on 2010-12-26, 00:17:58
Quote from: Acchan on 2010-12-23, 22:09:21
Quote from: Én on 2010-12-23, 20:34:45
Quote from: Acchan on 2010-12-07, 18:19:34
Breaking Bad
Elkezdtem, az első rész nagyon nagy volt, utána kettő nem igazán. Szerintem befejezem az első évadot remélem összekapja magát
A 3. évadra több mellékszereplő egyéni útját is fel tudták úgy építeni, hogy szinte egyenrangúak lettek Walt-éval. Nagyon várós a 4. évad. :3
Valóban fasza cucc :cool:
:tezsvir:

A Boardwalk Empire is zseniális, érdemes tenni vele egy próbát. Az első évad után 10/10 nálam, nagyon-nagyon-nagyon várós a folytatás.  :whoah:

Squazee2005

Sziasztok!

Itt a sorozatosok közt talán lesz valaki aki ismeri azt a sorozatot, amit keresek.  ;) Nem letölteni, én már a címével is boldog lennék, ugyanis teljesen kiment a fejemből, s hiába néztem meg mindent, ami csak az eszembe jutott, nem sikerült megtalálni, talán címről sem ismernék rá.

Egy brit komédiáról lenne szó, amit úgy 5-7-ve vetített a BBC. Szerintem a '90-es vagy a 2000-es évek terméke. Egy "superman" paródia, férfi szuper képességekkel és full naivitással megismerkedik egy nővel, aki a kórházban vagyis talán inkább egy orvosi rendelőben dolgozik. A nő rövid hajú, a főnöke egy nyálgép és hajt a nőre és van egy recepciós vén nyanya, aki utálja a betegeket. A főhős csávó meghódítja szíve párját, lesz házasság, szupergyerek, egy dilis szomszéd, aki hisz az UFO-kban, após-anyós, akik inkább nyálgépet látnák szívesen a lányuk mellett, semmint a dinka szuperhőst, aki álcaként egy állatkereskedésben dolgozik. Talán az őrült csávó is ott dolgozik.
Ha valaki véletlenül tudná a címét, kérem ossza meg velem! Úgy megnézném megint így év vége fele! Előre is köszönöm a segítséget!

Fazék

Quote from: Squazee2005 on 2010-12-27, 19:32:01
türelem, bármelyik pillanatban megérkezhet Nakedape és megmondja, mert ezt a sorozatot gyanús, hogy többször is ajánlotta nekem anno, de én hajthatatlan voltam, szóval nem is rémlik a címe :)

Nakedape

http://www.imdb.com/title/tt0233084/

Nem, Fazék, nem ajánlottam, nem rossz, de annyira nem szerettem
protip:
címét én is elfeljtettem :redface: google superhero+bbc+series segített :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Squazee2005

Köszönöm!  :cool:

Nekem nem segített a "superhero+bbc" kombináció.  ^^"

Hurrá! Ez és a Keeping Up Appearances elszórakoztat majd egy darabig. British comedies:  :whoah: .

Nakedape

Keeping Up Appearances  :whoah: :whoah:

yes minister a tökély nálam.
mondjuk good life  aranyos
red dwarf jó

vannak
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Breaking Bad S1 ledarálva. Tetszetős, jöhet a következő.
[reserved]

Cloud

Falling Skies

http://www.youtube.com/watch?v=CILkO-NCL8c&feature=player_embedded

Új posztapok-idegeninváziós-sci-fi-dráma. Meglátjuk.

NLZ

Quote from: Cloud on 2010-12-28, 16:19:52
Falling Skies

http://www.youtube.com/watch?v=CILkO-NCL8c&feature=player_embedded

Új posztapok-idegeninváziós-sci-fi-dráma. Meglátjuk.
:zomg:

Meg a kiemelt kommentek egyike:
"I don't have a lot of hope for a new TV series that has to call itself 'epic' twice."

De aztán ne legyen igazam.
[reserved]

Puru²

Na most akkor az élen invázió lesz az új vámpírok ,zombik ?

Acchan

Quote from: Puru² on 2010-12-28, 21:28:16
Na most akkor az élen invázió lesz az új vámpírok ,zombik ?
A sorozatok között lehet, kuriózumnak számítanak majd egy ideig ezek a témák, de ez nem feltétlenül elég ahhoz, hogy nézzem őket...

Nézhető a MAB (magyar thriller websori) első két része, ha érdekel valakit:
http://www.youtube.com/watch?v=VlFoBPEpoqM&feature=player_embedded

Acchan

Így dolgoznak a Boardwalk Empire trükkmesterei

Érdekes, látványos kis összeállítás a technikai trükkökről. BE-fanoknak kötelező. :jee:

Fazék

#2568
Luther - angol nyomozós sorozat, talán Nakedape ajánlotta már.
egyelőre csak 1 részt láttam, de az alapján biztosan sort kerítek a maradék ötre is


szerk: egy kicsit meglepett, hogy még a dvdrip változaton is van előzetes a következő részből az epizód végén... tv változatban még megértem, de dvd-n, mi a fenének?  :gyagya:

Leara

Quote from: Fazék on 2011-01-07, 00:43:36
Luther - angol nyomozós sorozat, talán Nakedape ajánlotta már.
egyelőre csak 1 részt láttam, de az alapján biztosan sort kerítek a maradék ötre is
Nekem még két rész van hátra belőle, de tényleg remek kis sorozat  :jee:.

Quote from: Acchan on 2011-01-03, 14:56:32
Így dolgoznak a Boardwalk Empire trükkmesterei
Már csak egy vizsga és utána végre befejezhetem ezt a sorozatot is :D. Az utóbbi idők leghangulatosabb sorozata lett szerintem, Steve Buscemi pedig nagyon karakteres benne ^^.
MAL

Acchan

Quote from: Leara on 2011-01-07, 13:08:30
Quote from: Acchan on 2011-01-03, 14:56:32
Így dolgoznak a Boardwalk Empire trükkmesterei
Már csak egy vizsga és utána végre befejezhetem ezt a sorozatot is :D. Az utóbbi idők leghangulatosabb sorozata lett szerintem, Steve Buscemi pedig nagyon karakteres benne ^^.
:tezsvir: Végre nem valami huszadrangú, bugyuta gonosztevő szerepében láthatjuk.  :jee:

Mad Men (az első 3 rész után)

Remekül ábrázolja a '60-as évek Amerikáját: a rasszizmus és hímsovinizmus mindennapos, a pszichológiát széles körben humbugnak tartják, a dohányzás és a tüdőrák közötti kapcsolatról még csak most kezdődtek a nagy viták a társadalomban, a válás csodaszámba megy, stb. Amiért igazán szeretem ezt a sorozatot, az az akkori életstílus és értékrendszer plasztikus bemutatása.

A főszereplő sorsa nagyon érdekel, mert egyelőre elég vitathatóan éli az életét. Mondjuk, egyértelmű, hogy komoly problémákat fojt el magában, ahogyan a felesége is. Kíváncsian várom, sikerül-e túljutniuk ezen a válságon - vagy leszbikus lamour várható az új szomszéddal?  :__devil:


Squazee2005

Na fene, most, hogy megnéztem a My Hero-t kiderül, hogy a Comedy Central le is szinkronizáltatta és le is fogja vetíteni hamarosan.

Nakedape

#2572
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Leadták a két rész között elkaszált Caprica maradékát is, így befejeztem a sorozatot.

Egész izgalmas lett a végére, bár
[spoiler]kinyírták Willie-t! A szemetek!

Szóval elég olcsó húzás, hogy a sorozatban végig szereplő kisgyereket eltakarítják, hogy aztán egy másik kisgyerekből legyen a BSG Admirálisa.[/spoiler]

Az egész sorozatot illetően vegyesek a benyomásaim. Egyrészt olyan témákat is elővettek, amikhez más sorozatokban, de még filmekben is alig mernek nyúlni. Másrészt viszont hiányzott a fókusz, az az érzés, hogy az egész tart valahová. Mintha részegesen tántorgott volna végig az egész. Voltak jó részek, időnként egészen nagyszerű és emlékezetes jelenetek is, de valami hiányzott, ami igazán átütővé, vagy inkább egyszerűen csak megközelíthetővé tette volna. Egy ilyen összetett világban mozgó és összetett karaktereket mozgató sorozatnál kellett volna lennie egy világosan követhető vezérfonalnak, vagy talán csak kevesebb témát kellett volna felvállalni és azokra koncentrálni, és nem ide-oda csapongani. Egy ilyen vezérfonal adott is lett volna: a végállapot, a kolóniák elpusztítása a BSG elején, ismert, ahogy az oda vezető út legfontosabb állomása, a cylon háború is ott van, mint magától értetődő cél, amire ez a sorozat kifuthatott volna. Minden részben annak kellett volna lenni a fő témának, hogy mennyiben visz ez minket közelebb a cylon háborúhoz? Ehelyett kezdték Ádámnál-Évánál, és hosszan időztek a Namek bolygón az egyistenhívők meg a Tauron maffia belső ügyeinél. Egy kész aktusnak kellett volna lezajlania a sorozat alatt, de az első évad (és a csatorna döntése révén az egész rakás szerencsétlenség) végére nagyjából a melltartó levételéig jutottunk el. (Aki megszámolja, hogy hány metaforát kutyultam össze az előző pár mondatban, az nyerhet egy hangszórót.)

Voltak tehát jó ötletek, jól eltalált dolgok dolgok a sorozatban, igazságtalanság lenne teljesen rossznak minősíteni, de összességében mégis melléfogásként kell értékelnem.
Failure is the default option

Selmo

 :tezsvir:
Aki teheti kerülje.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

+1


Várjuk inkább az új BSG-t. Talán az jobb lesz.(bár csak pilot van kész eddig, az se biztos hogy sorozat lesz belőle)

kikuchiyo

#2576
Én nem is mondanám, hogy kerülendő. Jó színészek és jó ötletek vannak benne. Csak végeredményben túl sokat markolt és túl keveset fogott.

Kicsit más szemszögből: az írók nehéz helyzetbe hozták magukat, amikor egy eleve bonyolult, személyes tragédiákkal és politikai intrikákkal zsonglőrködő többszálú történetet egy képzelt, idegen sci-fi világba helyeztek. A felvetett témák összetettsége a néző részéről erőfeszítést kívánt volna meg, de az idegen környezet, amit a történetszálak és a karakterek kibontakozásával együtt kellett bemutatniuk, megnehezítette azt, hogy a nézők belehelyezkedjenek ebbe a világba és azonosuljanak a főszereplőkkel.

A szereplők nagy száma, ill. az egyértelmű főszereplő hiánya még inkább rontott a helyzeten, mert megosztotta a nézők figyelmét. Egy dolog szólt az írók, producerek javára az elején: a BSG minden hibája ellenére kritikai és közönségsikerrel ért véget, és a nézők kíváncsiak voltak az előzményre. Ezt a kiinduló tőkét azonban nem sikerült kamatoztatniuk: a sorozatnak igen kevés köze volt a BSG-hez, amivé pedig helyette lett, az nem tudta megfogni a nézőket.

A sorozat bukásához persze a csatorna magatartása is hozzájárult: ha egy ilyen bonyolult történettel vergődő, összefüggő epizódokból álló sorozat nézettsége gyengélkedik, akkor nem szabad fél-egy éves szüneteket beiktatni azzal a reménnyel, hogy hátha majd utána nézni fogják: épp ellenkezőleg, arra sem fognak emlékezni, hogy ki kicsoda.

Az egész helyzet, ill. a végeredmény a Star Wars prequelekre emlékeztet engem.
(Azoknál azért persze jobb.)

[spoiler=néhány csomó a kákán]
Abban a részben, amikor az Adama testvérek gyermekkorát mutatták meg (merész epizód volt egyébként), elég hiteltelen volt a katonák viselkedése. Egy igazi likvidáló osztag alaposan feltúrta volna a lakást, amíg meg nem találják a gyerekeket. És egy igazi likvidáló osztag sohasem hagyott volna egy töltött fegyvert őrizet nélkül - főleg, hogy az a pisztoly bizonyíték is volt.

Az utolsó részben, amikor a cylonok leszedik a merénylőket: kézjelekkel utasítják egymást?! Lolmár. Jó, értem én, ez azért volt szükséges, hogy a nézők ráismerjenek a katona-szerű viselkedésre, meg hogy emberibbnek tűnjenek, de a gyakorlatban bármilyen szóba jöhető kommunikációs forma (rádió, modulált lézer vagy csak egy villogó led a fejükön, esetleg ultrahang) előnyösebb.[/spoiler]
Failure is the default option

NLZ

Ez a True Blood egy akkora szutyokszar, hogy már jó. :D  Most járok 1x09nél, amikor a faszi megjelent mesztelenül az ágy tövében. :lol:
[reserved]

Selmo

Quote from: NLZ on 2011-01-18, 02:49:30
Ez a True Blood egy akkora szutyokszar, hogy már jó. :D  Most járok 1x09nél, amikor a faszi megjelent mesztelenül az ágy tövében. :lol:
:zomg: :zomg: :zomg:

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: Selmo on 2011-01-18, 02:54:57
Quote from: NLZ on 2011-01-18, 02:49:30
Ez a True Blood egy akkora szutyokszar, hogy már jó. :D  Most járok 1x09nél, amikor a faszi megjelent mesztelenül az ágy tövében. :lol:
:zomg: :zomg: :zomg:
Késő van.
Bocsánat! :bruhuhu:
[reserved]