Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Fazék

Walking Dead 2. évad reklám :D
[spoiler][/spoiler]
:Kiraly:

Cloud

Ez de komoly: :D

Makos

Quote from: Fazék on 2011-07-24, 23:37:55
Walking Dead 2. évad reklám :D
[spoiler][/spoiler]
:Kiraly:
Jó reklám :D :Kiraly:

Kvikveg

Quote from: Makos on 2011-07-24, 23:53:44
Quote from: Fazék on 2011-07-24, 23:37:55
Walking Dead 2. évad reklám :D
[spoiler][/spoiler]
:Kiraly:
Jó reklám :D :Kiraly:
Uhh kicsit morbid...
Az okozott balesetek es a feleslegesen kihivott rendorseg koltsegeit alljak?  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

True Blood S04 E03

[spoiler]Sookie: Eric! You just killed my fairy godmother!
Eric (leszidott ovis tekintettel es veres szajjal): Sorry...[/spoiler]
:lul:

Egyebkent meg beletekeros-unatkozos...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Tényleg nagy faszság az új TB, vagy csak annyira, mint eddig?
[reserved]

hargharg

#2706
nagy, gyak poenok miatt nezem en is csak, amit Kvikveg irt azon pl nevettem egy jot, es azert reszenkent beleraknak par iyet.

ED: most nezem otodik epizodot, majd minjart irom hogy ugyaniyen-e.
ED2: lol 13:egynehanynal valaki plants vs zombiesozik.
rofl

NLZ

Miért, az eddigi évadokat nem a poén miatt nézted?

Najó, lassan nekiesek, ezt a PvsZ igéretesen hangzik. :D
[reserved]

hargharg

hat ez egy oyan resz volt, ahol vegre nem fillerrel ment el a resz nagyobbik fele, szoval elegedett vagyok.
meg ha sok heyen szemforgato is volt.
rofl

Fazék

Quote from: sorozatjunkiePár nappal lelkes, Comic Con-os jelenléte után Frank Darabont lelépett a The Walking Dead showrunner-pozíciójából. Hogy miért, arról nincs infó, de feltételezik, hogy akadályokba ütközött, nem tudta minden tervét megvalósítani. Beszélik, hogy ettől még lehet, hogy valamilyen kapacitásban a sorozattal marad.

hát izé...

kikuchiyo

Game of Thrones

Megkésve, amikor már mindenki végignézte és elfelejtette kétszer a sorozatot, én is sort kerítettem rá.

Egész jól sikerül adaptáció, már ha azt nézzük, hogy mennyi pénzből készült és milyen a követelményeket támasztott a nyersanyag. Ha a könyvet nem olvastam volna előtte, el tudnám képzelni, hogy nagyon tetszett volna. De így, pár héttel a könyv után még mindig túl élénken élt az egész az emlékezetemben, és a könyv részletgazdagságához, monumentalitásához képest sokban csalódnom kellett. Persze, ez minden adaptációnál törvényszerű valamilyen szinten, de ott már egy kicsit Egri Csillagok-érzésem volt, amikor a könyv írja, hogy a százezernyi lovas láthatártól láthatárig betölti a dothraki tengert, és ehhez képest a filmen mutattak harminc lovat libasorban vonulni.

Nyilván minden adaptációnál szükséges tömöríteni vagy összevonni a jeleneteket, de itt érzésem szerint nem egy esetben ügyetlenül csinálták ezt. Megváltoztatták, hogy a dialógus egyes mondatait ki mondja, és ezzel teljesen agyonvágták a jelenetet (pl. érdemes összehasonlítani Ned és Cersei nagyjelenetét a könyvben és a sorozatban). Ugyanakkor beszúrtak egy csomó plusz jelenetet, nyilván a könyv magyarázó és leíró részeit pótolandó, ezek között vannak telitalálatok (Varys és Littlefinger párbeszédei), de a többségük butának és néha kifejezetten feleslegesnek érződik. A meztelenkedések és belengetett péniszek az utóbbi kategóriába tartoznak.

A jelmezek és kellékek a sorozat hatalmas pozitívumai: olvasás közben nem tudtam mindig elképzelni, hogy a Martin által leírt studded jerkin, niello-inlaid gorget vagy leather doublet embroidered with a direwolf pontosan hogy is néz ki, de a sorozatban minden teljesen korhűnek és hitelesnek látszott - legalábbis az én történelmileg duplaplusz képzetlen szememnek.

A színészekről már nem tudok ilyen elismerően nyilatkozni: a többségük sajnos gyenge vagy éppen csak elfogadható volt. A sort a Jon Snow-t játszó gyerek vezeti, aki minden szituációt ugyanazzal a félig tátott szájjal és durcás pofikával reagálta le - róla el is hiszem, hogy nem tud semmit. De Cersei is mindig ugyanazt az "összevont szemöldök alatt megpróbálok királynőiesen nézni" arcot mutatta. Volt azért néhány jó is: a szerepükre tökéletes színészek közül a két Mormontot és Tyriont emelném ki.

Kíváncsi vagyok a folytatásra is, bár abban is vannak részek, amit szinte biztosan nem fognak az eredetihez méltó módon megcsinálni.
Failure is the default option

Acchan

Startolt a Breaking Bad 4. évad!  :whoah:

Én

Quote from: Acchan on 2011-07-30, 10:37:38
Startolt a Breaking Bad 4. évad!  :whoah:
slowpoke is slow :hehe:

Acchan

Quote from: Én on 2011-07-30, 12:31:11
Quote from: Acchan on 2011-07-30, 10:37:38
Startolt a Breaking Bad 4. évad!  :whoah:
slowpoke is slow :hehe:
Nincs netem, na. :(

Én

Ha már Breaking Bad:
[spoiler][/spoiler]

Kvikveg

Dr Who 5. sorozat, elso ket resz utan
1. resz: akkora arca van, hogy nem tudok ra hasonlatot. A tortenet aranyos, erdekes.
[spoiler]Az idogeppel 12 evet kesni lamasag.[/spoiler]
2. resz: kis szivfacsarassal.
A lama kinezetu technikai eszkozokon vigyorogtam, de nem banom.
Nezem tovabb. :)

Megj: mindig az eppen legloarcubb ifju szinesztitant valasztjak ki a szerepre?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Úgy a 3. évadnál félbemaradtam, de a
[spoiler]jópár éves pontatlanságok voltak bőven eddig is.[/spoiler]
[reserved]

Kvikveg

Dr Who S6 elso ket resz
Woah, kivalo otlet az, hogy
[spoiler]ha mar nem neznek rajuk, akkor elfelejtik oket. :D
A kislany Pond gyereke vagy a dokihoz kapcsolodik valahogy?
Ki az ember a tobol, es miert hagyta a Doktor lelovetni magat?!
[/spoiler]
:hopp:
Jo ideje az elso sorozat, amit nagyon elvezek. :D
Es tokjo, hogy az atlaggal ellentetben nem depi esvagy veres esvagy csupa szex.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Mind=blown. Starbuck and Starbuck at Starbucks.

[spoiler][/spoiler]

Próféta

Quote from: Xzone on 2011-08-15, 23:47:25
Mind=blown. Starbuck and Starbuck at Starbucks.
Magas labda, előbb-utóbb meg kellett csinálni :)

Cloud

Quote from: Xzone on 2011-08-15, 23:47:25
Mind=blown. Starbuck and Starbuck at Starbucks.

[spoiler][/spoiler]

HÁt ez kész...

Fazék

Dirk Gently
egészen rendben volt, amennyire lehetett próbálta hozni a könyvek hangulatát, nagyjából sikerült is neki.
a szereplők jók voltak. történet is. egyszer meg lehet nézni :)

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2011-08-27, 17:07:20
Dirk Gently
egészen rendben volt, amennyire lehetett próbálta hozni a könyvek hangulatát, nagyjából sikerült is neki.
a szereplők jók voltak. történet is. egyszer meg lehet nézni :)
Ez nem a filmes topicba valo?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2011-08-27, 17:56:57
Quote from: Fazék on 2011-08-27, 17:07:20
Dirk Gently
egészen rendben volt, amennyire lehetett próbálta hozni a könyvek hangulatát, nagyjából sikerült is neki.
a szereplők jók voltak. történet is. egyszer meg lehet nézni :)
Ez nem a filmes topicba valo?
de tulajdonképpen igen, csak azért írtam ide, mert ezzel is ösztönözni akarnám a készítőket, hogy sorozatot csináljanak belőle :D

Próféta

Quote from: Fazék on 2011-08-27, 17:07:20
Dirk Gently
egészen rendben volt, amennyire lehetett próbálta hozni a könyvek hangulatát, nagyjából sikerült is neki.
a szereplők jók voltak. történet is. egyszer meg lehet nézni :)
Jól hangzik! :merci:

Quote from: Fazék on 2011-08-27, 18:12:42
hogy sorozatot csináljanak belőle :D
Nos, a regény folytatása szerintem nem sikerült igazán jól, kicsit megbicsaklott Douglas Adams. Szóval nem muszáj...

Fazék

Quote from: Próféta on 2011-08-27, 23:00:54
Quote from: Fazék on 2011-08-27, 17:07:20
Dirk Gently
egészen rendben volt, amennyire lehetett próbálta hozni a könyvek hangulatát, nagyjából sikerült is neki.
a szereplők jók voltak. történet is. egyszer meg lehet nézni :)
Jól hangzik! :merci:

Quote from: Fazék on 2011-08-27, 18:12:42
hogy sorozatot csináljanak belőle :D
Nos, a regény folytatása szerintem nem sikerült igazán jól, kicsit megbicsaklott Douglas Adams. Szóval nem muszáj...
nem fog neked tetszeni a film, tudom előre :p

Kvikveg

Ok mostantol hivatalosan Dr Who-manias vagyok.
Megneztem a tegnapi reszt, es mar elvonasi tuneteim vannak.  :frown:

Mihelyst limitless internet kozelebe kerulok, a David Tennant-os reszekkel fogom vigasztalni magam az egyhetes elvonasos kinzasokert.  ::)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud


NLZ

Na, Doctor Who-val beértem 6x09ig. Tyű, tegnap éjjel a 6x02 nagyon para volt. :d
[reserved]

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2011-09-10, 20:13:20
Na, Doctor Who-val beértem 6x09ig. Tyű, tegnap éjjel a 6x02 nagyon para volt. :d
:)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.