Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Cloud on 2012-05-22, 22:04:30
Még csak valahol a 3. évad környékén tartottam, de szépen elspoilerezték a végét. :(
Ki mi hogy?
[reserved]

Próféta

Lesz egy beteg, senki se találja ki mi a baja, de House rájön?

Cloud

Valaki linkelte az alábbi sort nekem facebook-on sorozatjunkie-ról:

[spoiler]House meghalt. Legalábbis majdnem mindenkinek, egyedül két ember tudta meg, hogy nem úgy van az. És a végén pár hónapos örömmotorozásra indult el a halálos beteg Wilson-nal. [/spoiler]

:wtf:


kada

Quote from: Cloud on 2012-05-23, 00:49:48
Valaki linkelte az alábbi sort nekem facebook-on sorozatjunkie-ról:

[spoiler]House meghalt. Legalábbis majdnem mindenkinek, egyedül két ember tudta meg, hogy nem úgy van az. És a végén pár hónapos örömmotorozásra indult el a halálos beteg Wilson-nal. [/spoiler]

:wtf:
Nem bírtam ki, rákattintottam a spoilerre, de ez nekem nem hangzik olyan vészesen.
Láttam már sokkal-sokkal rosszabbakat.

Cloud

Most itt nem az a lényeg hogy durva dolog történik vagy valami ami nem annyira vészes. A lényeg hogy egy sorozatzárónak az utolsó jeleneteit kibaszott SPOILER szó nélkül, csak úgy beletolták a pofámba. :(

kada


Acchan

Quote from: Próféta on 2012-05-23, 00:48:05
Lesz egy beteg, senki se találja ki mi a baja, de House rájön?
:D

Egy részt mintha láttam volna régebben a koleszban, ami nem konkrétan ezt a jól bevált sémát követte - persze, szinte senkinek sem tetszett.  ^^"

kada

#2947
Continuum
Friss sorozat, mint ShadowRun hangulatú cuccot ajánlották nekem.
Az alap felállás tényleg hasonlít 'valamennyire' (illető nem ismeri a CyberPunkot, mert semmi elf varázsló cicababák, némelyek szomorúságára, hardcore CP fanok örömére), bár a technika szintje ... közelíti a Sufficiently Advanced-ot talán, hiányzik a manual mellé amit ugye SR/CPhez alapból megvan ha játszol.
Az elején zavart hogy mennyire hiszékenyek az emberek, de végülis legyen, a környezeti ingerek hatására elfogadom.
Ezen kívül még ott van hogy pl hogy a főhős ellenfeleit kevéssé zavarja a collateral és így érezhetően 'a gonoszok' ahelyett hogy valami érdekes morális helyzetet kapnánk (bár még jöhet), meg úgy a srác rendszerére is kiváncsi lennék..

edit: argh, elolvastam a második rész spoilerét.
De úgy tűnik javulni fog a dolog!   :Kiraly:

Cloud

Continuum

1. rész.

Ej ez mekkora királyság volt. :) Jöhet következő rész.

Xzone

Ez a Continuum tényleg egész szórakoztató. Mondjuk már most látom, hogy a "nagy leleplezés" majd az lesz, amikor kiderül, hogy Alec Sadler saját maga szervezte meg az egész időutazósdit a jövőben, mert már emlékezett rá, mi történt vele fiatal korában...

Cloud

#2950
Pontosan erre gondoltam én is. Ezért nem engedte hogy kivigyék a csajt a  teremből, mert tudta hogy ennek meg kell történnie.Vagyis inkább meg fog történni.

kada


Cloud


kada

Quote from: kada on 2012-05-31, 00:18:47
:facepalm:
Amikor ment a jelenet néztem hogy na ez miért lesz fontos, tuti valami késöbb előjövő.
Aztán amíg nem szóltatok jól el is felejtettem.
Goldfish memory  ^^"

kikuchiyo

#2954
Én is megnéztem ezt a Continuumot.

A leglényegesebb szempont szerint a sorozat rendben van; [spoiler]A csajt meg...[/spoiler]

de a technoblabla körítést kicsit viccesnek találtam. A 2077-es technika arra is képes, hogy egy messziről látott analóg TV-képből ki-enhance-olja a rendőrnő azonosítószámát. :D

Szerk: re: érdekes morális helyzet: annyiban nem egyszerű fekete-fehér a helyzet, hogy az az oldal, amelyet a csaj képvisel, valójában a jövő disztópikus világának az elnyomó erőszakgépezete.
Lehet, hogy a karakterfejlődésének a gerincét éppen az fogja adni, ahogy erre szép lassan rájön és átáll a másik oldalra.
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-02, 00:33:22
Szerk: re: érdekes morális helyzet: annyiban nem egyszerű fekete-fehér a helyzet, hogy az az oldal, amelyet a csaj képvisel, valójában a jövő disztópikus világának az elnyomó erőszakgépezete.
Lehet, hogy a karakterfejlődésének a gerincét éppen az fogja adni, ahogy erre szép lassan rájön és átáll a másik oldalra.
Ezzel az a bajom, hogy a másik oldalt eleinte nem a csaj szemszögéből mutatják be meglehetősen kegyetlennek. Ott ahol most vannak, nem kéne ennyire izomból menniük, csendben megoldják hogy néhány kulcsfontosságú ember ne legyen ott amikor, és máris ...beláthatatlanok a következmények. Amit csinálnak, azzal vajon jobb?

kikuchiyo

Quote from: kada on 2012-06-02, 03:40:00
Quote from: kikuchiyo on 2012-06-02, 00:33:22
Szerk: re: érdekes morális helyzet: annyiban nem egyszerű fekete-fehér a helyzet, hogy az az oldal, amelyet a csaj képvisel, valójában a jövő disztópikus világának az elnyomó erőszakgépezete.
Lehet, hogy a karakterfejlődésének a gerincét éppen az fogja adni, ahogy erre szép lassan rájön és átáll a másik oldalra.
Ezzel az a bajom, hogy a másik oldalt eleinte nem a csaj szemszögéből mutatják be meglehetősen kegyetlennek. Ott ahol most vannak, nem kéne ennyire izomból menniük, csendben megoldják hogy néhány kulcsfontosságú ember ne legyen ott amikor, és máris ...beláthatatlanok a következmények. Amit csinálnak, azzal vajon jobb?

Ebben igazad van, főleg, hogy amiket "gonosz" csoport művelt eddig (felhőkarcoló lerombolása, rendőrgyilkosság), azok arrafelé megbocsáthatatlan dolgoknak számítanak. Innen nehéz lesz őket a jófej szabadságharcos szerepébe manőverezni.
De!
Viszont!
Ellenben!
Ekkor a főhős morális dilemmája még "érdekesebb" lehet: rájön, hogy amiben addig hitt, az valójában téves és rossz, de ugyanakkor az ellenoldal is elfogadhatatlan.

Attól tartok azonban, hogy ilyet elvárni felesleges egy olyan sorozattól, ahol a tizenéves hekkersrác fészerében összerakott tyéhnyika már rögtön tudja a 65 évvel később alkalmazott protokollok végleges változatát (videoletöltéssel és mindennel együtt) :D
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-02, 11:53:31
Ekkor a főhős morális dilemmája még "érdekesebb" lehet: rájön, hogy amiben addig hitt, az valójában téves és rossz, de ugyanakkor az ellenoldal is elfogadhatatlan.
Deliscious!  :__devil:

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-02, 11:53:31Attól tartok azonban, hogy ilyet elvárni felesleges egy olyan sorozattól, ahol a tizenéves hekkersrác fészerében összerakott tyéhnyika már rögtön tudja a 65 évvel később alkalmazott protokollok végleges változatát (videoletöltéssel és mindennel együtt) :D
It's Magick!

kada

Continuum
2. rész.

Mintha olvasták volna hogy miket emlegettünk, és megpróbálták volna kezelni.  ::)
[spoiler=és egyéb megjegyzéseim]
  • "bandwidth - seems fine now"  ::)
  • Hiszékenység téma - na ezen viszont tényleg jól alakítottak
  • Fekete-fehér morál - itt még van mit javítani, ez a "fegyvert fogok rátok, visztek magatokkal mert túszom van" ...
    legalább nem volt újBleaches, avagy YOU HAVE FAILED ME
  • A "she's a hero" kellemes jelenet volt.

  • Az meg, hogy hogyan szerelik föl a hozzá hasonlókat... ShadowRun után lol az instant implant amit így irányítasz. Még mindíg mágikusabb, mint szeretném.
[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: kada on 2012-06-04, 22:17:26
Continuum
2. rész.


Igazán kitűnő a jövő rendőregyenruhája: golyóálló, beépített  taserrel rendelkezik, képes irányítani a jelen összes elektronikus berendezését, alkalmazkodik a divathoz, egyaránt képes kedvezni a testre feszülő ruhák és a mély dekoltázson át láttatni engedett mellek kedvelőinek, és egy egész nap alatt sem izzad bele a viselője :D

A hiszékenységet illetően nem értünk egyet:

[spoiler]Miután cseppet sem gyanúsan feltűnik a csaj az összes tetthelyen, "kiderül", hogy titkosügynök, erre rögtön adnak neki asztalt meg fánkot. "Tök jó, együtt fogtok dolgozni", mindezt egy olyan rendőrörsön, ahol pár nappal azelőtt irtották ki a fél gárdát.[/spoiler]
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-04, 23:00:58A hiszékenységet illetően nem értünk egyet:

[spoiler]Miután cseppet sem gyanúsan feltűnik a csaj az összes tetthelyen, "kiderül", hogy titkosügynök, erre rögtön adnak neki asztalt meg fánkot. "Tök jó, együtt fogtok dolgozni", mindezt egy olyan rendőrörsön, ahol pár nappal azelőtt irtották ki a fél gárdát.[/spoiler]
Akkor kissé másképp:
[spoiler]Végre nem mindenki rögtön elhiszi hogy nem ezek a droidok (más sorozatokban jelvénnyel illik kezdeni), hanem gyanakodnak - vagy legalábbis lebukik, a csaj nem csak egy sima csellel próbálkozik, hanem némileg trükkösebbel.
Legalább próbáltak valamit kezdeni vele, és volt benne (számomra) humor.[/spoiler]
A ruha kellően fejletten mágikus.

Cloud

Jó volt ez a rész is. :)

Puru²

hhmm igen ez a GoT kérdés bennem is felmerült :


NLZ

Hogy találkozhasson a kiscsajjal, egyértelmű. :)
[reserved]

Nakedape

#2964
Danny Trejo szerepeltetése a sons of anarchyban nem lepett meg, David Hasselhoff-é igen :muhahah:

azért kedvenc karakter versenyben ő van jó helyen:
[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Continuum

Sajnos ez is kezd bullshitesedni :/
[spoiler]A négus a halálán van, már egészen befedi a penész, aztán a csaj beinjektálja a mágikus gyógyszert, erre a négus rögtön ki is virul, mint Théoden a Gyűrűk urában.

A már megénekelt hiszékenység-faktor ismét szerepet kapott: a filigrán csaj nemcsak hogy legyőzi, de ki is nyírja a volt spec-osztagos keménycsávót, Carlos meg annyit bír kérdezni, hogy "ugye majd egyszer elmondod?" A többieket nem is izgatja a dolog.

További, már nem ilyen szőrszálhasogatós problémák:

A csaj, bármennyire is dugnám-kategóriás, az akciójelenetekben abszolút hiteltelen. Eleve, mit akartak azokkal a belassításokkal a fő verekedős jelenetben? Az egész jelenet leginkább erre a klasszikusra emlékeztetett.

A sztori is laposodik - ezentúl az lesz a menü, hogy heti egy gonosszal kevesebb?[/spoiler]
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-12, 00:27:48
Continuum

Sajnos ez is kezd bullshitesedni :/
[spoiler]A négus a halálán van, már egészen befedi a penész, aztán a csaj beinjektálja a mágikus gyógyszert, erre a négus rögtön ki is virul, mint Théoden a Gyűrűk urában.

A már megénekelt hiszékenység-faktor ismét szerepet kapott: a filigrán csaj nemcsak hogy legyőzi, de ki is nyírja a volt spec-osztagos keménycsávót, Carlos meg annyit bír kérdezni, hogy "ugye majd egyszer elmondod?" A többieket nem is izgatja a dolog.

További, már nem ilyen szőrszálhasogatós problémák:

A csaj, bármennyire is dugnám-kategóriás, az akciójelenetekben abszolút hiteltelen. Eleve, mit akartak azokkal a belassításokkal a fő verekedős jelenetben? Az egész jelenet leginkább erre a klasszikusra emlékeztetett.

A sztori is laposodik - ezentúl az lesz a menü, hogy heti egy gonosszal kevesebb?[/spoiler]

És véletletül seedeltem 23 gigát ebből az epizódból :zomg:

kada

Quote from: Xzone on 2012-06-12, 01:02:02
Quote from: kikuchiyo on 2012-06-12, 00:27:48
Continuum

Sajnos ez is kezd bullshitesedni :/
[spoiler]A négus a halálán van, már egészen befedi a penész, aztán a csaj beinjektálja a mágikus gyógyszert, erre a négus rögtön ki is virul, mint Théoden a Gyűrűk urában.

A már megénekelt hiszékenység-faktor ismét szerepet kapott: a filigrán csaj nemcsak hogy legyőzi, de ki is nyírja a volt spec-osztagos keménycsávót, Carlos meg annyit bír kérdezni, hogy "ugye majd egyszer elmondod?" A többieket nem is izgatja a dolog.

További, már nem ilyen szőrszálhasogatós problémák:

A csaj, bármennyire is dugnám-kategóriás, az akciójelenetekben abszolút hiteltelen. Eleve, mit akartak azokkal a belassításokkal a fő verekedős jelenetben? Az egész jelenet leginkább erre a klasszikusra emlékeztetett.

A sztori is laposodik - ezentúl az lesz a menü, hogy heti egy gonosszal kevesebb?[/spoiler]

És véletletül seedeltem 23 gigát ebből az epizódból :zomg:
A verekedős jeleneteket már az elején se nagyon néztem. De másban se.  ^^"

[spoiler]A penészírtó (elhalt hámsejteltávolító fogfehérítő) csodatakarítószert szerintem Hollywoodban használni fogják majd a jövőben, és azért lesz ilyen drága, nem a szuperkatonák miatt![/spoiler]

23 giga... Egy éjszakára bekapcsolva maradt az Iron Sky-t letöltő gép. Ilyen upload arányom se volt még soha!

Cloud

#2968
Continuum 4. rész.
[spoiler]

Hm, nem volt olyan rossz. Ok hogy hagyta a nőt elmenni hogy ne változzon a jövő, de miből gondolja azt hogy attól nem változott meg a jövő hogy visszajöttek, vagy hogy Alec-cal fenntartja a kapcsolatot?[/spoiler]

kada

#2969
Quote from: Cloud on 2012-06-19, 18:54:13Continuum 4. rész.[spoiler]Hm, nem volt olyan rossz. Ok hogy hagyta a nőt elmenni hogy ne változzon a jövő, de miből gondolja azt hogy attól nem változott meg a jövő hogy visszajöttek, vagy hogy Alec-cal fenntartja a kapcsolatot?[/spoiler]
^ :_piszka:
Kössz hogy szólsz, szedem le.
[spoiler]Gondolom azt reméli, hogy kevesebb kárt okoz, mint a liber8 csapat ha nem csinál velük semmit.
De pl miatta a rendőrcsávó nem jön össze a rendőrcsajjal, máris ki tudja kik nem születnek meg időben.
Az hogy srác megjegyezte hogy effektíve istent játszi ő is, javított a részen.[/spoiler]