Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Fazék

most mondjam azt, hogy menjetek a pokolba? :D


argh... most látom, ez a 20-as rész másfél óra, + ehhez még a film 110 perc. hát akkor inkább ezt már elteszem holnapra.

Cloud

Affene. :D  Na akkor majd holnap. :D

Fazék

Ezt az utolsó Plan filmet simán mondhattátok volna, hogy inkább mondjuk az utolsó 5 rész közben/előtt nézzem meg.
tök fölösleges volt a sorozatlezárás után, nem is igazán értettem, hogy mit akarhatnak még.

amúgy kb annyira értelmes volt a lezárás, mint maga a sorozat. de legalább le van zárva. a kör. höhö.

NLZ

[reserved]

kikuchiyo

Most hogy végignézted, sort keríthetsz végre az RPG-változatra is:

http://www.youtube.com/watch?v=PalLUSh7rh4

Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2013-03-18, 00:27:49
Most hogy végignézted, sort keríthetsz végre az RPG-változatra is:

http://www.youtube.com/watch?v=PalLUSh7rh4
telitalálat :D

Cloud

Quote from: Fazék on 2013-03-17, 23:22:38
Ezt az utolsó Plan filmet simán mondhattátok volna, hogy inkább mondjuk az utolsó 5 rész közben/előtt nézzem meg.
tök fölösleges volt a sorozatlezárás után, nem is igazán értettem, hogy mit akarhatnak még.

amúgy kb annyira értelmes volt a lezárás, mint maga a sorozat. de legalább le van zárva. a kör. höhö.

Na akkor egy összesítés a teljes sorozatról? :D

Fazék

Quote from: Cloud on 2013-03-18, 15:33:00Na akkor egy összesítés a teljes sorozatról? :D
nincs az az isten(ek?), hogy én nekiálljak erről a katyvaszról értekezni :D

Cloud


Próféta

<anekdota mód on>
Quote from: Fazék on 2013-03-18, 15:59:18
nincs az az isten(ek?), hogy én nekiálljak erről a katyvaszról értekezni :D
Apropó: mindig eszembe jut az a bizonyos fórumos filmaraton Ramiznál, amikor mi aggresszív sorozatfüggők módjára megnéztük az aktuális BSG részt, ami nem volt jófejség részünkről veled meg Domival szemben. Persze az priceless volt, amikor kezdtetek ráébredni, hogy a látszat ellenére nem mindegyik szereplő ember :)

Na, velem is megesett valami ilyesmi. Pár hete bezombulva lehuppantam a nappaliban, amikor a szüleim otthagyták a tévét. Épp kezdődött valami sorozat. A Fringe-ről volt szó, amiről halványan az derengett, hogy ilyen X-akták szerű monster-of-the-week sorozat, így talán lazításnak megnézhetek belőle egy random epizódot. Hát persze, hogy valami komplikált sztoriszál közepére találtam bele... Ráadásul két párhuzamos világban játszódott, amelyek között oda-vissza váltogattak. Jaj, amíg én felfogtam, hogy bizonyos emberekből igazából kettő van, akik csak ugyanúgy néznek ki...  :falba:

Nakedape

game of thrones mash up: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hwF-D5wEEmk

a végén még csak rávesznek, hogy megnézzem valamikor? mondjuk előbb az eddigi utolsó könyvet kéne befejeznem talán..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Firefly újranézés.

Pedig le akartam feküdni korábban...
Failure is the default option

kikuchiyo

Gém of Trónz 3x02: Ez sajnos már csak nyomokban emlékeztet a könyvre... :(
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2013-04-09, 22:03:28
Gém of Trónz 3x02: Ez sajnos már csak nyomokban emlékeztet a könyvre... :(
2. évad végére sztem már eléggé egyértelművé vált, hogy ez a sorozat felejtős lesz.
nem is érzek semmi késztetést, hogy belevágjak a 3. évadba.
esetleg ha kijött az összes rész, és lehet darálni.

ellenben a rohadt Firefly-os hozzászólásodat eltüntethetnéd, mert ugyan 3x már megdobtam az akaratpróbát, de félek, hogy lassan elhagy a szerencsém...

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2013-04-09, 22:49:01
ellenben a rohadt Firefly-os hozzászólásodat eltüntethetnéd, mert ugyan 3x már megdobtam az akaratpróbát, de félek, hogy lassan elhagy a szerencsém...

Just as planned  :haha:

Az uralkodó érzésem az volt a végignézés után, hogy még, akarok többet. :(
Aztán persze jött a szokásos végiggondolás, hogy nincs több, és már soha nem is lesz több, és talán jobb is, hogy most már nem is lesz több, mert úgyis csak elrontanák, sőt, talán jobb is, hogy nem volt ideje a sorozatnak ellaposodni.

De azért mégis irtózatosan nagy kár: Whedonnak már nyilván a fejében volt mindaz, amiből aztán a Serenity film lett: ha legalább egy teljes évad megadatott volna neki, akkor sokkal értelmesebben és jobban ki lehetett volna fejteni; szépen lassan feltárni River őrültségében a rendszert (ami egyébként újranézéskor nyilvánvaló, pl. nem Jayne-t támadja meg a késsel, hanem a logót a pólóján stb.), és felvezetni, hogy Mal szépen lassan újra felveszi a harcot (amit igazából sosem hagyott abba).

Vagy akkor már lehetett volna egy második évad a Serenity film helyett.

Dehát mindegy.

Bestest sorozat ever, még így is. Our Mrs. Reynolds és Jaynestown egymás után továbbra is a legjobb két rész ever.
Fazék, most dobj újra. :)

Feltűnt egyébként, hogy a pilotban sokkal haragosabbak, agresszívebbek a szereplők, mint később, állítólag ez a változás a Fox nyomására történt.
Továbbá [spoiler]Joss Whedon revealed that the reason Wash and Book were killed off in the movie was because Alan Tudyk and Ron Glass could not commit to sequels. Universal Pictures wanted all the main actors who would appear in the sequels to be contractually available, meaning Whedon had to find a way of getting Tudyk and Glass out of the story. (In his original script, before he knew they couldn't commit, all members of the crew survived, with Zoe and Wash promising to have children together.)[/spoiler]

Fuck.
Failure is the default option

Zsiga

2013-ban még úgyse néztem meg...

De azért kabbe kiku. :D

Próféta

Quote from: Zsiga on 2013-04-09, 23:39:52
2013-ban még úgyse néztem meg...
+1 de nálam már tervben is volt :)

Quote from: kikuchiyo on 2013-04-09, 23:08:01
Whedonnak már nyilván a fejében volt mindaz
A "Browncoats Unite" 10 éves találkozó keretében volt egy beszélgetés. A színészek kitértek pár olyan múltbeli vagy jövőbeli eseményre, amit nekik elmondott Whedon, de a sorozatban és a filmben végül nem került elő.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2013-04-09, 23:44:54
Quote from: Zsiga on 2013-04-09, 23:39:52
2013-ban még úgyse néztem meg...
+1 de nálam már tervben is volt :)

just as planned ^3 :D

[/quote]
Quote from: kikuchiyo on 2013-04-09, 23:08:01
Whedonnak már nyilván a fejében volt mindaz
A "Browncoats Unite" 10 éves találkozó keretében volt egy beszélgetés. A színészek kitértek pár olyan múltbeli vagy jövőbeli eseményre, amit nekik elmondott Whedon, de a sorozatban és a filmben végül nem került elő.
[/quote]

/r/ forrás
Failure is the default option

kelvor

Quote from: kikuchiyo on 2013-04-09, 23:08:01
Just as planned  :haha:

Köszi, ma sem alszom. Utoljára 2011-ben néztem meg...régen...túúúl régen.  :smile:

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2013-04-09, 22:03:28
Gém of Trónz 3x02: Ez sajnos már csak nyomokban emlékeztet a könyvre... :(

De hát az nem pozitívum? Ugyan a könyveket nem olvastam, de mintha te magad mondtad volna, hogy meredeken esik a színvonal minden egyes új kötettel.

Azt viszont szomorúnak találom, hogy mindenfajta rajongásom eltűnt a sorozat iránt. Csak megnézem az aktuális részt alvás előtt, de különösebben nem hatnak meg az események :(

kikuchiyo

Quote from: Xzone on 2013-04-10, 13:23:39
Quote from: kikuchiyo on 2013-04-09, 22:03:28
Gém of Trónz 3x02: Ez sajnos már csak nyomokban emlékeztet a könyvre... :(

De hát az nem pozitívum? Ugyan a könyveket nem olvastam, de mintha te magad mondtad volna, hogy meredeken esik a színvonal minden egyes új kötettel.

Tényleg mondtam ilyet.
De a 3. kötetben még volt értelmes cselekmény, ami haladt valamerre, és hatásos dialógusok, amelyek előrevitték a cselekményt. Itt meg összezavarják a szálakat, banális kitöltőszövegeket tesznek be, az eredeti hangsúlyos jeleneteit szinte jelentéktelenné rövidítik, helyettük olyan új jeleneteket raknak be, amelyek vagy semmitmondóak, vagy félreviszik az adott karaktert (Catelyn monológja pl., a legutóbbi részből).

Pedig önmagában nem lenne ördögtől való, hogy átvariálják a cselekményt. A megfilmesítés pl. jó alkalom lenne arra, hogy a teljesen felesleges és a sztorit két és fél kötet óta fogságban tartó meereeni clusterfuckot kijavítsák vagy akár teljesen ki is hagyják, de attól tartok, a sorozat készítőinek erre se akaratuk, se tehetségük nincs.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Xzone on 2013-04-10, 13:23:39
Azt viszont szomorúnak találom, hogy mindenfajta rajongásom eltűnt a sorozat iránt. Csak megnézem az aktuális részt alvás előtt, de különösebben nem hatnak meg az események :(
Nekem most volt időm utolérni az új évadot, és ellenvéleményt jelentenék be: egyelőre határozottan tetszik, a második évadnál legalábbis jobban indul. Persze a könyveket nem olvastam, nincs összehasonlítási alapom.

Quote from: kikuchiyo on 2013-04-10, 00:22:25
/r/ forrás
Megtalálható a szokásos forgalmazóknál "Firefly 10th Anniversary Browncoats Unite" néven.

Cloud

Defiance

1x01

A  béna CGI mellett nekem tetszett. Adok neki egy esélyt, meglátjuk pár rész múlva mit fog felmutatni.

-OJ-

^ nekem a polgárháborús western hangulata tetszett a leginkább, csak sci-fi környezetben.
És a nagy csata is élvezetes volt, még a sok CG ellenére is.
De remélem a Rómeó és Júlia szálat nem fogják túlzásba vinni :)

Egyébként szerintem nem árt elolvasni hozzá a Wikipédián a háború történetét és az egyes fajok jellemzőit. Mindazt úgysem fogják részletezni a sorozatban, de így teljesebb képet kapunk a szituációról.

Cloud

Nem fogják részletezni, mert közben meg párhuzamosan megy az azonos nevű MMORPG játék. Ami a béta alapján nekem felejtős nagyon is. Hogy hogyan oldják meg a kettőnek az összekapcsolását azt még nem tudom. (mert ugyanis ez a terv)

Zen

Elkezdtem én is Defiancet, első ké rész alapján nagyon ígéretes.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

Defiance 2. rész.

Egyelőre még nem dobom, de nem tudom mit akarnak kihozni ebből. Kéne valami főszál.

Zen

Nicolette és Bürcs (nem tom hogy írják) huncutkodása szerinted mégis mi? :P
Amúgy nekem úgy tűnik az egész nagyrészt inkább a városról meg a lakókról fog szólni, nem egy nagy sztori lesz.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

[spoiler]Mondjuk hja. Bár a reaktor felrobbantásával nem vágom mit akartak elérni.[/spoiler]

Zen

Quote from: Cloud on 2013-04-29, 07:15:15
[spoiler]Mondjuk hja. Bár a reaktor felrobbantásával nem vágom mit akartak elérni.[/spoiler]
[spoiler]Radioaktív sugárzás lakhatatlanná teszi a területet, kiürül a város, békében keresgélhetnek. Hogy ők hogy akartak megbírkózni a sugárzással, azt ne kérdezd.[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1