Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Cloud

Semmitmondó teaser

https://www.youtube.com/watch?v=xXUjpHHfTLY

Egyébént folytatás lesz, új szereplőkkel a régiek cameozásával.

Zelda

Person of interest S3 E16:
Végre minden világos!!! Akkora fain egy sorozat ez, még mindig képes arra, hogy leverje az állam a földre. Egyetlen rész alatt értelmet nyert az eddig felvonultatott összes konfliktus, és minden/mindenki a helyére került. Azt hiszem nagyon izgalmas évadzáró epizódok lesznek majd...  :whoah:

NLZ

True Detective S1 vége, ez bizony baromi jó volt. :)
[reserved]

Squazee2005

Continuum 3x1

:whoah: Nem tökéletes sorozat, de 1. imádom az időutazásos dolgokat 2. imádom azt, ahogy a dolgok és az ellenfelek változnak 3. hogy kinek van igaza és kinek nincs és egyáltalán.

Jó ez a sorozat, olyan más és mégsem, olyan üdítően olyan, amilyen.

Leara

Véget ért a How I met your mother. És pont az lett a vége, ami reméltem, hogy nem lesz. Igaz, hogy az utóbbi 4 évad már nem volt annyira jó, de azért szerettem. Viszont most hogy ezzel lett vége, nem hiszem, hogy valaha is kedvem támadna újra megnézni  ::).
MAL

Cloud

Cserébe most jön a How i meet your father sorozat.

Leara

Quote from: Cloud on 2014-04-01, 12:48:32
Cserébe most jön a How i meet your father sorozat.
Abba max. akkor néznék bele, ha már vége és tudom, hogy nem cseszték így el :D. Hátha ott nem az utolsó 2 részbe (sőt, inkább az utolsó 20 percbe) dobnak be mindenféle fordulatot és rúgnak fel 9 évadnyi karakterfejlődést  :gyagya:. Arról nem is beszélve, hogy a végén levő jelenet a gyerekekkel is elég  :wtf: volt. [spoiler]"Aha, értjük már. Apa, te mindig is bele voltál zúgva Robin nénibe, menj, szedd fel őt, anya úgyis már 6 éve halott."[/spoiler]
MAL

Nakedape

Quote from: Leara on 2014-04-01, 13:29:07
Quote from: Cloud on 2014-04-01, 12:48:32
Cserébe most jön a How i meet your father sorozat.
Abba max. akkor néznék bele, ha már vége és tudom, hogy nem cseszték így el :D. Hátha ott nem az utolsó 2 részbe (sőt, inkább az utolsó 20 percbe) dobnak be mindenféle fordulatot és rúgnak fel 9 évadnyi karakterfejlődést  :gyagya:. Arról nem is beszélve, hogy a végén levő jelenet a gyerekekkel is elég  :wtf: volt. [spoiler]"Aha, értjük már. Apa, te mindig is bele voltál zúgva Robin nénibe, menj, szedd fel őt, anya úgyis már 6 éve halott."[/spoiler]
ez a spoiler, így konkrétan, illetve erre hegyezték ki? nem nézem egy ideje, befejezést gondoltam megnézem, ez elbizonytalnít
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2014-04-01, 16:03:11
ez a spoiler, így konkrétan, illetve erre hegyezték ki? nem nézem egy ideje, befejezést gondoltam megnézem, ez elbizonytalnít
ha más nem foglalja össze nekem a fontosabb történéseket a Barny "táncos" barátnős gyalázatos évadzárás óta történteket, akkor bizony kénytelen leszel te megnézni a befejezést, hogy összefoglalhasd nekem az elmúlt pár évadot.

Leara

#3369
Quote from: Nakedape on 2014-04-01, 16:03:11
ez a spoiler, így konkrétan, illetve erre hegyezték ki? nem nézem egy ideje, befejezést gondoltam megnézem, ez elbizonytalnít
Azért nem konkrétan így hangzik el :D. Röviden összefoglalom, aztán saját felelősségre elolvasni :D. [spoiler]A lényeg az, hogy az anya már 6 éve halott, amikor Ted meséli a sztorit. Ott van vége, hogy az anya és Ted először találkoznak és beszélgetnek a sárga esernyő alatt (de előtte persze már kiderült, hogy milyen boldogan éltek, de az anya beteg lett és valamikor meghalt). Aztán visszaváltanak 2030-ra, ahol a gyerekek mondják, hogy ők ezt nem veszik be, hiszen az anyjuk alig szerepelt a sztoriban és ez az egész igazából arról szól, hogy Ted totál bele van zúgva Robinba. Itt derül ki, hogy az anya már 6 éve halott és a gyerekek részéről tök rendben van, ha Ted megy és felszedi Robint, mert ők is nagyon bírják. Arról most nem ejtenék szót, hogy ez a két jelenet amúgy milyen hülyén jött ki egymás után :D.[/spoiler]

Quote from: Fazék on 2014-04-01, 16:10:10
ha más nem foglalja össze nekem a fontosabb történéseket a Barny "táncos" barátnős gyalázatos évadzárás óta történteket, akkor bizony kénytelen leszel te megnézni a befejezést, hogy összefoglalhasd nekem az elmúlt pár évadot.
Hmm... hát azóta kb. ennyi lényeges dolog történt (tényleg leírtam a záró részig, szóval ezt is saját felelősségre :D):
[spoiler]Elment az egész 9. évad (kivéve az utolsó 2 rész) Barney és Robin esküvőjére, aminél egy csomószor megkérdőjelezték a kapcsolatukat, volt egy kis Ted&Robin szenvedés is, de végül mindig az lett belőle, hogy Barney és Robin tényleg szeretik egymást és összeházasodtak... mindezt azért, hogy aztán a záró epizód felénél kiderüljön, hogy 3 évet bírtak ki együtt és elváltak :). Barney-nak született valami random nőtől egy lánya és ezzel az ő része le van zárva, Robin pedig tovább utazgatott a világban riporterként, eléggé elszakadt a barátaitól is... aztán jön az, amit fentebb leírtam és annyi a vége, hogy Ted 2030-ban megjelenik a kék kürttel Robin ablaka alatt.
Marshallékkal nem sok érdekes történik, ők együtt maradnak... elmentek egy időre Olaszországba, Marshall pedig egyre feljebb lép a jogi ranglétrán :D.[/spoiler]

Számomra valahogy totál más fényt kapott így a sorozat, ezért mondom, hogy nem hiszem, hogy akár a régebbi jó részeket most már ugyanazzal a szemmel végig tudnám nézni. Az egyetlen magyarázat, amit még megértenék, az lenne, ha kiderülne, hogy ez a befejezés egy áprilisi tréfa volt :D.
MAL

Nakedape

#3370
Quote from: Leara on 2014-04-01, 16:25:52
Quote from: Nakedape on 2014-04-01, 16:03:11
ez a spoiler, így konkrétan, illetve erre hegyezték ki? nem nézem egy ideje, befejezést gondoltam megnézem, ez elbizonytalnít
Azért nem konkrétan így hangzik el :D. Röviden összefoglalom, aztán saját felelősségre elolvasni :D. [spoiler]A lényeg az, hogy az anya már 6 éve halott, amikor Ted meséli a sztorit. Ott van vége, hogy az anya és Ted először találkoznak és beszélgetnek a sárga esernyő alatt (de előtte persze már kiderült, hogy milyen boldogan éltek, de az anya beteg lett és valamikor meghalt). Aztán visszaváltanak 2030-ra, ahol a gyerekek mondják, hogy ők ezt nem veszik be, hiszen az anyjuk alig szerepelt a sztoriban és ez az egész igazából arról szól, hogy Ted totál bele van zúgva Robinba. Itt derül ki, hogy az anya már 6 éve halott és a gyerekek részéről tök rendben van, ha Ted megy és felszedi Robint, mert ők is nagyon bírják. Arról most nem ejtenék szót, hogy ez a két jelenet amúgy milyen hülyén jött ki egymás után :D.[/spoiler]

Quote from: Fazék on 2014-04-01, 16:10:10
ha más nem foglalja össze nekem a fontosabb történéseket a Barny "táncos" barátnős gyalázatos évadzárás óta történteket, akkor bizony kénytelen leszel te megnézni a befejezést, hogy összefoglalhasd nekem az elmúlt pár évadot.
Hmm... hát azóta kb. ennyi lényeges dolog történt (tényleg leírtam a záró részig, szóval ezt is saját felelősségre :D):
[spoiler]Elment az egész 9. évad (kivéve az utolsó 2 rész) Barney és Robin esküvőjére, aminél egy csomószor megkérdőjelezték a kapcsolatukat, volt egy kis Ted&Robin szenvedés is, de végül mindig az lett belőle, hogy Barney és Robin tényleg szeretik egymást és összeházasodtak... mindezt azért, hogy aztán a záró epizód felénél kiderüljön, hogy 3 évet bírtak ki együtt és elváltak :). Barney-nak született valami random nőtől egy lánya és ezzel az ő része le van zárva, Robin pedig tovább utazgatott a világban riporterként, eléggé elszakadt a barátaitól is... aztán jön az, amit fentebb leírtam és annyi a vége, hogy Ted 2030-ban megjelenik a kék kürttel Robin ablaka alatt.
Marshallékkal nem sok érdekes történik, ők együtt maradnak... elmentek egy időre Olaszországba, Marshall pedig egyre feljebb lép a jogi ranglétrán :D.[/spoiler]

Számomra valahogy totál más fényt kapott így a sorozat, ezért mondom, hogy nem hiszem, hogy akár a régebbi jó részeket most már ugyanazzal a szemmel végig tudnám nézni. Az egyetlen magyarázat, amit még megértenék, az lenne, ha kiderülne, hogy ez a befejezés egy áprilisi tréfa volt :D.

https://www.youtube.com/watch?v=gm8paBMbZTA

[spoiler][/spoiler]

saját szavaim nincsenek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Junchi

Nekem a 9. évad úgy általában hátra van még, viszont elolvastam Leara spoilerét (lévén a lolplot csak addig érdekel, hogy anyu) és... Jézus Mária Szent József....  ::)

Bár annyira mégsem csapott földhöz, ha legalább [spoiler]Marshalléknak happy end jutott - én mindig is őket szerettem a legjobban.[/spoiler]

Leara

#3372
Quote from: Junchi on 2014-04-02, 19:34:10
Bár annyira mégsem csapott földhöz, ha legalább [spoiler]Marshalléknak happy end jutott - én mindig is őket szerettem a legjobban.[/spoiler]
Max. annyiban nem happy, hogy [spoiler]Marshall sosem lett környezetvédelmi jogász :D.[/spoiler]

Amúgy anyu karaktere miatt érdemes megnézni legalább pár részt, mert szerintem nagyon szerethető volt, hiába szerepelt elég keveset (főleg azt a részt érdemes, ami az ő szemszögéből mutatja be a dolgokat... talán pont a 200. rész volt az :D). Az pláne poén, hogy sokan mennyire leszólták anno a színésznőt, mert hogy "nem olyan szép, mint Ted többi nője", az évad alatt meg ezen emberek 90%-a iszonyatosan megkedvelte őt :D. Meg a finálé se lett volna rossz, ha nincs az az utolsó ~5 perc. De lehet, hogy csak a Robin iránti ellenszenv beszél belőlem, mert belőle nagyon elegem lett a végére, pedig sosem volt vele különösebb bajom :D.
MAL

Cloud

Na hogy Kapitány 2 megvolt, letoltam a heti Agents of SHILED-et is.

1x17
Huh, komoly rész volt,talán az eddigi legjobb. A végén a logó kemény volt, ezek után a rész végi WTF-al nem tudom mit hoznak össze, de én várom a folytatást.
Mondjuk én vártam volna hogy bevágják mondjuk egy rádióadáson keresztül a Kapitány beszédét.


kikuchiyo

Cosmos: A Spacetime Odyssey 9. részig

A régi, műfaj- és korszakteremtő ismeretterjesztő sorozat újjáalkotása modernebb(nek szánt) látvánnyal és Carl Sagan helyett Neil deGrasse Tysonnal.

Nem vagyok egészen elégedett vele: helyenként túlzottan leegyszerűsít, helyenként átmegy kutyába a rajzfilmbetétekkel, túl sok és pontos helyett inkább csak látványos a CG, a zene pedig végig tolakodó és harsány.
(Konkrét példák: a fénylő csillagrendszerre emlékeztető DNS-szerűség, ami a biológus-blogokon is élénk hörgést váltott ki, az eget sűrűn beterítő aszteroidák (pedig valójában könnyű úgy áthaladni a fő kisbolygó-övön, hogy egyet sem lát az ember szabad szemmel) vagy a fekete lyukakhoz készített illusztrációk, amelyek egyszerűen hibásak) Kicsit csapong is, és ez és a sok CG miatt valahogy személytelen is az egész.

Viszont belátom, hogy nem én vagyok a célközönség, hanem azok az amerikai nézők, akik be vannak oltva tudomány ellen, esetleg aktívan ellenségesek iránta (illetve ezek gyerekei, akiket talán még meg lehet menteni), és megértem, hogy miért ilyenre lőtték be a szintet és a stílust - ezt mutatja az is, hogy nem valamelyik ismeret-erjesztő csatornán dugták el, ahol a kutya sem nézné, hanem a Foxon adják, főműsoridőben.

Nyilván a célközönségre való tekintettel kellett ennyire szájbarágósan kitérni az evolúció vagy a radioaktív kormeghatározás alapjaira - ezek a részek jól is sikerültek.

A sorozat nagy előnye viszont, hogy bemutatja a tudomány működését, azt, hogy a művelői is emberek, akik hibázhatnak, és általában nem a legegyenesebb úton, hanem több-kevesebb próbálgatás, buktató után jutnak el a tankönyvekbe bekerülő igazságig, és hogy a tudományos módszer kompromisszumok nélküli alkalmazása az, ami végül elvezet ezekhez az igazságokhoz.

(megjegyzés: az eredeti sorozatnak sosem voltam nagy rajongója, egyszer régen láttam még VHS-en, de nem sokra emlékszem belőle, az Ascent of Mant többre tartom)
Failure is the default option

Cloud

24

9x01-02

Jack is Back. :) király részek voltak. Jöhet folytatás.

Cloud



NLZ

Street Fighter: Assassin's Fist
Egész jó kis mini-sorozat, de nagyon könyörög a folytatásért a vége. Reméljük lesz is. :)
[reserved]

gerey

GoT 4. évad finálé
Eddig minden évad végén felmerült bennem, hogy most már tényleg elkéne olvasni a könyveket, de nyáron szerintem sort is kerítek rá. :D

A gyerek színészek meg már kezdenek nagyon kinőni a szerepből.  Bran-nél még tavaly elment, mert ugye nem nagyon gyalogol , de idén már kilógott a lóláb nála is.

Próféta

Én direkt nem olvasom a könyveket. Csak zavarnának az eltérések, pl. nem mindenkinek egyezik a sorozatbeli és filmbeli jelleme, szóval két példányban kéne a fejemben tartanom az egészet - köszi, inkább nem. Olvasok addig mást, van elég könyvem ;)

Szóval:

Game of Thrones 4. szezon
Szerintem ez volt eddig a legösszeszedettebb, legjobban szerkesztett, érzelmileg leghatásosabb, legélvezetesebb évad. De minimum pariban van az elsővel. Az évadzáró pedig önmagában is nagyon pöpecül össze volt rakva. Az egyedi epizódok versenyében viszont továbbra is a Blackwater vezet nálam :)

Dreamcleaver

#3382
Mondjuk nem tudom, hogy a könyv kontójára lehet e írni, vagy csak a rendező béna, de az évadzáróra sikerült összehozni egy tök fölösleges halált. Fölösleges alatt azt értem, hogy roszkor és bénán. Kb semmi értelme nem volt így a karakter eddigi szerepltetésének, mert nem bontakozott eléggé sem a motívációja, sem a jelleme, illetve [spoiler]a jövőbelátó képességéről se tudtunk meg végül sokat.[/spoiler] Mellesleg nagyon senkit nem hatott meg az esemény a társai közül sem. [spoiler]Ennél már az is megrázóbb lett volna, ha Hordor hal meg. :)[/spoiler]

Egyébként jó volt az évvad.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

De hát ez volt az ő feladata, hogy elvezesse a kis rokit a varázslóhoz. :D
[reserved]

gerey

Quote from: NLZ on 2014-06-19, 01:02:50
De hát ez volt az ő feladata, hogy elvezesse a kis rokit a varázslóhoz. :D

Ja, de azért azon a 15 méteren már nem múlott volna semmi.  :D
De igazából az ő halála érdekelt a legkevésbé, kettő számomra sokkal fontosabb karakter is meghalt.
[spoiler]Tywin és Sandor is hiányozni fog, szerencsétlen Oberyn, meg csak 7 részt kapott, pedig jó kis karakter volt ő is.[/spoiler]


Quote from: Próféta on 2014-06-18, 23:44:22
Én direkt nem olvasom a könyveket. Csak zavarnának az eltérések, pl. nem mindenkinek egyezik a sorozatbeli és filmbeli jelleme, szóval két példányban kéne a fejemben tartanom az egészet - köszi, inkább nem. Olvasok addig mást, van elég könyvem ;)

Jogos ez is, de engem meg érdekelnek a kihagyott részletek, több karaktert is egybegyúrtak. Meg vannak dolgok amik meg a könyvben nem voltak, pl: [spoiler]a white walker-ek baby factory-ja, a könyvben amúgy is others-nek hívják őket, csak gondolom nem akarják, hogy az együgyü nép keverje a dolgokat a Losttal. :D[/spoiler]

NLZ

Quote from: gerey on 2014-06-19, 09:14:27
[spoiler]Tywin és Sandor is hiányozni fog, szerencsétlen Oberyn, meg csak 7 részt kapott, pedig jó kis karakter volt ő is.[/spoiler]
https://twitter.com/GRRM/status/473281706762702848
Néha jókat összehoznak ezekkel a kamu GRRM twitterekkel. :D
[reserved]

gerey

Quote from: NLZ on 2014-06-19, 15:55:05
Quote from: gerey on 2014-06-19, 09:14:27
[spoiler]Tywin és Sandor is hiányozni fog, szerencsétlen Oberyn, meg csak 7 részt kapott, pedig jó kis karakter volt ő is.[/spoiler]
https://twitter.com/GRRM/status/473281706762702848
Néha jókat összehoznak ezekkel a kamu GRRM twitterekkel. :D
Aranyos, de az öregből is kinézem ezt. :D

Dreamcleaver

Nem olvasom a könyvet, szóval számomra Sandor sorsa két esélyes. Lehet mégis volt egy Maester az egyik bokorban.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Acchan

Quote from: Dreamcleaver on 2014-06-19, 00:40:22
[spoiler]Ennél már az is megrázóbb lett volna, ha Hordor hal meg. :)[/spoiler]

:zomg:  :zomg:
Ne fesd az ördögöt a falra. :( Ő túl cuki, nem halhat meg. :(

Zseniális volt az évadzáró. Egyelőre csupán ennyit tudok reagálni.  :D

NLZ

Quote from: Acchan on 2014-06-19, 22:28:17
Quote from: Dreamcleaver on 2014-06-19, 00:40:22
[spoiler]Ennél már az is megrázóbb lett volna, ha Hordor hal meg. :)[/spoiler]

:zomg:  :zomg:
Ne fesd az ördögöt a falra. :( Ő túl cuki, nem halhat meg. :(

Zseniális volt az évadzáró. Egyelőre csupán ennyit tudok reagálni.  :D
Pedig Hodorra már nincs szükség, ha a kis bicebóca megtanul repülni. :D
[reserved]