Main Menu

Stephen King Filmek

Started by Curry`, 2006-07-12, 12:05:37

Previous topic - Next topic

Curry`

Halihó :)

Gondoltam megnyitom ezt a topikot, mert szerintem rajtam kívül is vannak jópáran akik szereteik a Stephen King féle horrorfilmeket :)
Kinek melyik a kedvence? Mi a véleménye róla? stb... :)

Xipe

szerintem a stephen king nem horror stilusu, hanem inkabb thriller.
kedvenceim a The Stand, Pet Sematary elso resze.
konyvekbol pedig a Hearts of Atlantis,The Dark Tower sorozat es a meg Richard Backman alatt keszult 4 rovid tortenete(Running Man, Long Walk...).
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lythis

Nemtudom mi az eredeti címe, de tudtommal az "Az Évszázad Vihara" is Stephen King cucc. Az kifejezetten teteszett. A többi annyira nem nyert meg.

Xipe

Quote from: Lythis on 2006-07-12, 16:13:52
Nemtudom mi az eredeti címe, de tudtommal az "Az Évszázad Vihara" is Stephen King cucc. Az kifejezetten teteszett. A többi annyira nem nyert meg.

Storm of the Century
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lythis

Quote from: Xipe on 2006-07-12, 16:17:25
Quote from: Lythis on 2006-07-12, 16:13:52
Nemtudom mi az eredeti címe, de tudtommal az "Az Évszázad Vihara" is Stephen King cucc. Az kifejezetten teteszett. A többi annyira nem nyert meg.

Storm of the Century
Yup, azaz. Nem gondoltam volna, hogy tényleg ez a címe... csak magyarul és németül volt hozzá szerencsém. Mindenesetre az egy agyon eltalált film volt. A többi már valahogy olyan max középszerű volt mai szemmel nézve, de számomra még pár évvel ezelőtt sem hozták azt a borzongást, amit a hírnév alapjánh elvártam volna tőlük.

Xipe

Quote from: Lythis on 2006-07-12, 16:31:43
Quote from: Xipe on 2006-07-12, 16:17:25
Quote from: Lythis on 2006-07-12, 16:13:52
Nemtudom mi az eredeti címe, de tudtommal az "Az Évszázad Vihara" is Stephen King cucc. Az kifejezetten teteszett. A többi annyira nem nyert meg.

Storm of the Century
Yup, azaz. Nem gondoltam volna, hogy tényleg ez a címe... csak magyarul és németül volt hozzá szerencsém. Mindenesetre az egy agyon eltalált film volt. A többi már valahogy olyan max középszerű volt mai szemmel nézve, de számomra még pár évvel ezelőtt sem hozták azt a borzongást, amit a hírnév alapjánh elvártam volna tőlük.

szerintem egyik film se kiemelkedo peldaul.
konyv formatumban annyival jobb, hogy van amikor a filmesitett valtozatot megse nezem inkabb.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lythis

Könyvben csak a borzalmak városához, meg a ragyogáshoz volt szerencsém, de az előbbi még könyvként sem tetszett, az utóbbit meg unalmasnak találtam egy csöppet, úgyhogy abbahagytam. A filmek nem voltak kiemelkedőek tény, az évszázad vihara is talán csak azért, mert valahogy más volt a hangvétele, mint a korábbiaknak.

Curry`

Az évszázad vihara télleg nagyon jó volt, jól eltalálták a történetet. Nekem akkoris örök kedvencem "A gonosz" címü regényének a filmváltozata, amiben a halál bohóc-cuccban jár-kel a faluban és gyerekeket öl. Nagyon jól kidolgozott az a film is, csak kissé (?) hosszúra sikeredett (3 óra 10 perc) szal aki hosszú jó eseménydús filmet akar látni az szerezze be valahonnan, érdemes. ;) A Cujo is tetszett még, amikor a böhömnagy bernáthegyit harapja meg egy denevér és utána oylan lesz mint vmi zombikutya ;> Az álomcsapda filmváltozata meg.... szép magyarul szólva elég szar lett... mesét csináltak belöle. Könyvváltpzatok közül pedig a Csontkollekció viszi a pálmát ;> na ennyi

Xipe

Quote from: Curry` on 2006-07-12, 18:22:48
Az évszázad vihara télleg nagyon jó volt, jól eltalálták a történetet. Nekem akkoris örök kedvencem "A gonosz" címü regényének a filmváltozata, amiben a halál bohóc-cuccban jár-kel a faluban és gyerekeket öl. Nagyon jól kidolgozott az a film is, csak kissé (?) hosszúra sikeredett (3 óra 10 perc) szal aki hosszú jó eseménydús filmet akar látni az szerezze be valahonnan, érdemes. ;) A Cujo is tetszett még, amikor a böhömnagy bernáthegyit harapja meg egy denevér és utána oylan lesz mint vmi zombikutya ;> Az álomcsapda filmváltozata meg.... szép magyarul szólva elég szar lett... mesét csináltak belöle. Könyvváltpzatok közül pedig a Csontkollekció viszi a pálmát ;> na ennyi

gondolom itt az az IT cimu mure gondolsz.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lythis

Quote from: Xipe on 2006-07-12, 18:28:27


gondolom itt az az IT cimu mure gondolsz.
van másik is?
Egyébként az tényleg jó volt, öcsém utána másfél éven át betegesen rettegett a bohócoktól :D

Bruce

Az évszázad viharát én is láttam, és azóta vadászom mert az tetszett... És csak most tudtam meg hogy Stephen King :redface: De valahogy a többi film nem igazán tetszett. Ja de, egy még igen: A langoilerek - az idő fogságában című film is jó volt...

A könyveiből csak párat ismerek, azok között van pár jó... De szerintem ez a fazon nem ismeri a középutat: vagy nagyon tetszett amit írt, vagy nagyon nem (Langoilerek pölö meg a Halálos árnyék jók voltak de a Hasznos holmikat nem is olvastam végig mert untam...)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Curry`

Quote from: Xipe on 2006-07-12, 18:28:27
Quote from: Curry` on 2006-07-12, 18:22:48
Az évszázad vihara télleg nagyon jó volt, jól eltalálták a történetet. Nekem akkoris örök kedvencem "A gonosz" címü regényének a filmváltozata, amiben a halál bohóc-cuccban jár-kel a faluban és gyerekeket öl. Nagyon jól kidolgozott az a film is, csak kissé (?) hosszúra sikeredett (3 óra 10 perc) szal aki hosszú jó eseménydús filmet akar látni az szerezze be valahonnan, érdemes. ;) A Cujo is tetszett még, amikor a böhömnagy bernáthegyit harapja meg egy denevér és utána oylan lesz mint vmi zombikutya ;> Az álomcsapda filmváltozata meg.... szép magyarul szólva elég szar lett... mesét csináltak belöle. Könyvváltpzatok közül pedig a Csontkollekció viszi a pálmát ;> na ennyi

gondolom itt az az IT cimu mure gondolsz.

Naná ! :)

krezga

Legutóbb a Tortúra című könyvét olvastam, szerintem nagyon jó! Egyik haverom nemrég olvasta el megint az Az-t, ugyhogy lassan annak is neki kéne állnom. A filmek tényleg nem a legjobbak, de szinte mind nézhető. Bár volt egy, ami nagyon nem tetszett, valami üstökös miatt az autók életre keltek, és elkezdték terorizálni az embereket. Nah az silány volt szerintem.
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Kvikveg

Holtsav abszolut kedvenc konyvben, a film elmegy.
Hasznos holmik film nagyon jo volt.
It angolul jo volt, foleg a hetkoznapi kisvaros leirasat birtam, meg persze ahogy atviszi felelmetesse-furcsava a tortenetet. A vege sajnos nem jott be.
Sorvadj el film elment, a ciganytaborba bevonulason jokat vidultam. (Hatul magyarul ment a szovegeles.)
Cujo konyv pocsek volt.
Langolierek film pocsek volt.
Meg valamit olvastam, ket kotet volt, emlekeim szerint vilagvege Amerikaban kategorias, de nem hagyott mely nyomokat.
A Ragyogas konyvben nem fogott meg.
A menekulo ember emlekeim szerint jo volt. Filmet is csinaltak belole Schwarzeneggerrel, kisse atalakitva, az is egyik kellemes emlekem.
A Tortura - na az tenyleg egy tortura. Egyszer eleg volt a konyv is a film is. Felre ne ertsetek, kivaloan megirta, de egyszeruen elviselhetetlen azt olvasni/nezni, hogy a no hogy kinozza az irot, mikozben meg altalaban apolono... vagy mi. Tiszta orulet. Brrr.

Nos, kb ennyi. Legalabbis ennyirol tudok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

hat a menekulo ember filmes valtozata maximum nevben volt azonos a king altal megirt valtozathoz kepest.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Curry`

A Tortúrát még nem láttam.. érdemes megnézni?

Kvikveg

Quote from: Curry` on 2006-07-13, 12:44:53
A Tortúrát még nem láttam.. érdemes megnézni?
Hat ha mazohista vagy bizonyos szempontbol... De szerintem egyszer mindenkeppen erdemes. Pokoli. Brrr.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2006-07-14, 00:26:21
Quote from: Curry` on 2006-07-13, 12:44:53
A Tortúrát még nem láttam.. érdemes megnézni?
Hat ha mazohista vagy bizonyos szempontbol... De szerintem egyszer mindenkeppen erdemes. Pokoli. Brrr.
Öcsém szerint unalmas. Ergó ha már szerinte is az, akkor nem lehet valami nagy szám...

Rage

Quote from: Lythis on 2006-07-14, 00:29:39
Öcsém szerint unalmas. Ergó ha már szerinte is az, akkor nem lehet valami nagy szám...
Ehh... en aztmondom, nezd meg, mert igenis nagy szam. Unalmasnak en speciel nem mondanam, lehet, hogy az ocsed tulsagosan akciofilmekhez van szokva. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lythis

Quote from: Rage on 2006-07-14, 00:36:54
Quote from: Lythis on 2006-07-14, 00:29:39
Öcsém szerint unalmas. Ergó ha már szerinte is az, akkor nem lehet valami nagy szám...
Ehh... en aztmondom, nezd meg, mert igenis nagy szam. Unalmasnak en speciel nem mondanam, lehet, hogy az ocsed tulsagosan akciofilmekhez van szokva. ;)
nem mondanám. Mondjuk most a green street miatt csorgatja a nyálát, az meg szerintem nem éppen akció..
egyébként azért őt vettem viszonítási alapnak, mert ő bírja a Stephen King filmeket.

Kvikveg

Szerintem SK-nal kiszamithatatlan, hogy melyik jo. En Holtsavot birtam Cujot nem, mas meg pont forditva. Szoval ne feltetlenul alapozz ocsedre. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Curry`

Quote from: Kvikveg on 2006-07-14, 01:20:52
Szerintem SK-nal kiszamithatatlan, hogy melyik jo. En Holtsavot birtam Cujot nem, mas meg pont forditva. Szoval ne feltetlenul alapozz ocsedre. :)

:D

Próféta

Hmmmm

Lehet, hogy az első postban le van írva, ami a címben nincs, vagyis hogy horrorfilmeket gyűjtünk, de azokért én nem vagyok annyira oda, így én akkor is azt pökném ide, hogy
The Shawshank Redemption (A remény rabjai)
ill.
Stand By Me (Állj ki mellettem ?)

Nagy szégyen, de a Green Mile-t (Halálsoron) még be kellene pótolnom :)

Curry`


Épp most néztem meg a Cujo-t. Elég undorító :'D

sirtomi

Nem sok filmet láttam, inkább a könyveket olvastam. Elég változó a véleményem.
A Nem jön szememre álom baromira tetszett. Az agyon dícsért Titkos ablaktól viszont a falra mászta. Annyira feldühített a föszereplő iszonyatos balf@szsága, hogy szét tudtam volna tépni a könyvet :)

Curry`

na ja. f*ck  :uzi: johnny depp  :Eztneked:

sirtomi

Quote from: Curry` on 2006-08-08, 19:11:39
na ja. f*ck  :uzi: johnny depp  :Eztneked:
Én a könyvről beszéltem, a filmet nem is láttam :)

krezga

Én a filmet láttam 'még' csak, tényleg nem akkora durranás, minr ahogy beharangozták, de azért egyszer nézhető:)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

freeknight

Mindenkit figyelmeztetek: holnap lesz a Viasat3-on a Végítélet. Nemtom, milyen a film, de a könyv az fenomenális volt!!!!! :appl: Úgyhogy mindenképpen megnézem! A kedvenc könyvem Kingtől egyébként A Mágus (így is ismerhetitek: A Szem, vagy a Sárkány szeme). Az avatarom alatt lévő idézet is a könyvből származik (Flagg üvölti, mikor a Tűtoronyba siet fel). A Végítélet és a Mágus között van még egy érdekes összefüggés is: Randall Flagg. Hogy van ez, hogy mindkettőben ő a főgonosz, mikor nem is egy időben játszódik a két cucc? :confused: Tulajdonképpen van egy elképzelésem, de ti is mondjatok ötleteket :smile:.

Calmild

Nekem legjobban tetszettek: Kedvencek Temetője, Macskaszem, Sorvadj el
Egyet olvastam könyvben, a kedvencek temetőjét, aminek könyvcíme Állattemető.