Main Menu

Társasjátékok

Started by Djinn, 2005-02-15, 00:54:32

Previous topic - Next topic

Djinn

Quote from: FazékTényleg nem játszotok vmikor ezzel az Explorers féle online catan-nal?
De :)
Xipe, Feldin, a jobbik felem meg én játszunk idõnként. Csak mostanában kevesebbet. :(
De ha van igény szerintem meg lehet oldani, hogy gyakoribb legyen.... :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: DjinnDe :)
Xipe, Feldin, a jobbik felem meg én játszunk idõnként. Csak mostanában kevesebbet. :(
De ha van igény szerintem meg lehet oldani, hogy gyakoribb legyen.... :D
helyes :) akkor majd nyugodtan kopogjatok rám MSN-en, akármilyen állapotban vagyok, általában ha 5 percen belül nem válaszolok, akkor elfelejtettem lelõni a Miranda-t :o szóval bármikor szívesen játszom. csak szóljatok. :)

Feldin

Quote from: Fazékhelyes :) akkor majd nyugodtan kopogjatok rám MSN-en, akármilyen állapotban vagyok, általában ha 5 percen belül nem válaszolok, akkor elfelejtettem lelõni a Miranda-t :o szóval bármikor szívesen játszom. csak szóljatok. :)
?
Miranda?
egyébként ok :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: Feldin?
Miranda?
Miranda nálam egyben az MSN-ért és ICQ-ért felelõs chat program (ezért van, hogy msn néha nyögvenyelõsen megy csak rajta, de legalább nem zabál erõforrást)

kár hogy ez a mai játék így elszállt, lehet hogy küldök nekik egy mail-t érdeklõdve, hogy ez mitõl lehetett :(

Djinn

Szereztünk egy kiegészítõt a Catan-hoz, ami lehetõvé teszi, hogy 6 emebr játszon egyszerre. Még nem lett tesztelve, kicsit félek, hogy nagyon lelasítja a játékot, de remélem tévedek.
Mindenesetre, ha egyszer lesz még társasos meet, szerintem érdemes lesz kipróbálni. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Feldin

Quote from: DjinnSzereztünk egy kiegészítõt a Catan-hoz, ami lehetõvé teszi, hogy 6 emebr játszon egyszerre. Még nem lett tesztelve, kicsit félek, hogy nagyon lelasítja a játékot, de remélem tévedek.
Mindenesetre, ha egyszer lesz még társasos meet, szerintem érdemes lesz kipróbálni. :)
benne vagyok :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

JÓÓÓ! Lebeszéljük maj a többiekkel is!

Én is szerezte egy társasjátékot! :D De az inkább olyan alkesz társas! ;) :muhahah:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: DjinnSzereztünk egy kiegészítõt a Catan-hoz, ami lehetõvé teszi, hogy 6 emebr játszon egyszerre. Még nem lett tesztelve, kicsit félek, hogy nagyon lelasítja a játékot, de remélem tévedek.
Mindenesetre, ha egyszer lesz még társasos meet, szerintem érdemes lesz kipróbálni. :)
Szerintem ennél nem szabad jobban lelassítani. :) De sima Catanozást csinálhatnánk. Csak aludd majd ki elõtte magad. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Hát Raggie... öcséméket már láttam játszani. Csak annyit mondhatok hogy óvatosan! :)

Lythis

Quote from: DjinnSzereztünk egy kiegészítõt a Catan-hoz, ami lehetõvé teszi, hogy 6 emebr játszon egyszerre. Még nem lett tesztelve, kicsit félek, hogy nagyon lelasítja a játékot, de remélem tévedek.
Mindenesetre, ha egyszer lesz még társasos meet, szerintem érdemes lesz kipróbálni. :)
Néha már az a default térkép is vészesen kevés területet biztosít 4 szereplõvel... a 6 fõs változat nagyobb, vagy ott nyomorgás van, és aki mázlista, az jól megfolytja a többi települést, mert elõbb rak utat, települést etc.?

Raggie

Quote from: PirulaHát Raggie... öcséméket már láttam játszani. Csak annyit mondhatok hogy óvatosan! :)
Mi? Komoly? Pont ilyet, vagy csak úgy normálisan ûzték az ipart? :)
Mi pont most hétvégén terveztük kipróbálni házibulin! ;) :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Ugyanez a tábla volt, biztos vagyok benne.

Raggie

Quote from: PirulaUgyanez a tábla volt, biztos vagyok benne.
:D :D :D És mi volt a véghatás?? Maj én is beszámolok a mienkrõl vasárnap! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Relunx

Ha tárasjátékról van szó akkor:
Munchkin
Katan
Tabu
izééé...Póker annak számít? :D:angyali:

Fazék

Quote from: RelunxHa tárasjátékról van szó akkor:
Munchkin
Katan
Tabu
izééé...Póker annak számít? :D:angyali:
nálunk még a Risk van folyton erõltetve, de reménytelen vagyok abban a játékban :) folyton elvérzek Ausztráliában... :( mindig szépen elfoglalom (mert általában össz-vissz max 1-2 terület nem az enyém ott), azt hiszem hogy kellõen bevédtem, erre egy ugyanakkora sereggel 1-2 emberveszteséggel folyton lenyomnak :( nincs az az isten, hogy én még egyszer megpróbáljam Ausztráliát elfoglalni :haha: (de sokszor mondtam már ezt... :rolleyes: )

Curry`

Angyal vagy ördög? :D

Lazzaret

#76
Az első játék a Shogi ebben a témában.

Aki nem tudná ez egy a sakkhoz nagyon hasonló japán társasjáték. A legfőbb különbségek hogy a játékot egy 9x9-es táblán játszák és a figuráknak nincs színük. Vagyis nincs fekete és fehér. Még fontosabb hogy a bábuk olyanok mint az útjelő táblák kis nyilai amik jelzik merre is támadnak. A másik legfontosabb különbség hogy a figurákat amit leüt valaki azt visszahozhatja a saját térfelén a játékos. Vagyis elrabolja az egységet a másiktól majd beveti ujra de már a saját irányítása alatt.

Ha valaki kedvet érez hozzá de még nem ismeri a játékot annak itt tudunk segíteni.

Még valami :) Ha nincs táblád itt találhatsz egy letőlthető verziót és egy számitógépen futó shogi programot is.
http://lazzaret.uw.hu/shogi.zip


www.arkangyalok.uw.hu

chilip

vajon miért nyílt meg ez a topic?... csak nem Shion no Ou? :D

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2007-12-05, 09:41:02
vajon miért nyílt meg ez a topic?
Hátezazkéremszépen... és csak azért maradt nyitva, mert nincsen
társasjátékos téma (ha lenne, már bemergeltem volna oda. De ha
lesznek még ilyen témák, akkor egy Társasjátékok gyűtjőtémába
lesznek beolvasztva. We are the Társasjátékok. Prepare to be
assimilated.)

Lazzaret

A topic címét megváltoztattam hátha ez jobban érdekel mindenkit.

Itt lehetne a megjelent különböző táblás és kártyajátékokat megbeszélni értékelni és tanácsokat adni hogy mit érdemes megvenni és mit nem. Ugye ez azért is jó dolog mert sok társas ára 10K felett van és nem biztos hogy jó ez az ár/érték arány.

Első kérdésem hogy valaki már játszott a "Munchkin" nevezetü kártyás játékkal? Magyarul eddig az alapjáték és 2 kiegészítő jelent meg. De nem tudom megéri-e a befektetést. A másik hogy a Magic nevezetü kártyákhoz lehet venni védőfóliákat ugynevezet protectort. Ez jó erre a kártyára is?


www.arkangyalok.uw.hu

thrall

Quote from: Lazzaret on 2007-12-09, 13:18:37
A topic címét megváltoztattam hátha ez jobban érdekel mindenkit.

Itt lehetne a megjelent különböző táblás és kártyajátékokat megbeszélni értékelni és tanácsokat adni hogy mit érdemes megvenni és mit nem. Ugye ez azért is jó dolog mert sok társas ára 10K felett van és nem biztos hogy jó ez az ár/érték arány.

Első kérdésem hogy valaki már játszott a "Munchkin" nevezetü kártyás játékkal? Magyarul eddig az alapjáték és 2 kiegészítő jelent meg. De nem tudom megéri-e a befektetést. A másik hogy a Magic nevezetü kártyákhoz lehet venni védőfóliákat ugynevezet protectort. Ez jó erre a kártyára is?
a protector az nem A magic kártyákra vannak kifejezetten, hanem az ilyen típusú játékokhoz, micel nagyjából szabványméretű minden kártya. sokáig magiceztek, meg hatalomkárytáztam(bár a hatalomkáryta pénzkidobás volt a részemről, emr hamar meguntam :D), és mindkettőre jó volt a protector

Próféta

Quote from: Lazzaret on 2007-12-09, 13:18:37Első kérdésem hogy valaki már játszott a "Munchkin" nevezetü kártyás játékkal?
Naná! Sőt, igen nagy sikert aratott a usteam meet-eken :)
Bár nem éppen táblás társasjáték... lehetne simán társasjátékok gyűjtőhelye, nem?

Fazék

Quote from: Próféta on 2007-12-09, 13:43:59lehetne simán Társasjátékok gyűjtőhelye, nem?
sztem is.

Munchkin rules. csak szemét játék, mert richtig rám még pont elfogyasztják az utolsó szivatólapokat is, hogy ne tudjak nyerni, és rendszerint az utánam következő jól álló játékos nyer  :3x3:
mockosz egy játék.

inkább Catan  :Kiraly:

Kuroi Tenshi

Quote from: Lazzaret on 2007-12-09, 13:18:37
A topic címét megváltoztattam hátha ez jobban érdekel mindenkit.

Első kérdésem hogy valaki már játszott a "Munchkin" nevezetü kártyás játékkal?

Végre egy értelmes ember! :appl:

usteam társasos meetek gyakori szereplője, jó kis játék, nem túl bonyolult,
poénosak a kártyák, és keményen lehet vele szivatni egymást (végülis ez a
játék célja :D )

Lazzaret

Ok a névváltozás meglesz. Én is magicoztam meg Blood Warsoztam és Hkk meg Mitozs meg Vampire és még sok más csak azért éredekelt mert a Silverlandél veszem meg és ott van mindkettő, és remélem jó lesz rá.


www.arkangyalok.uw.hu

Selmo

Munchkin rulez. :whoah: Az eredeti angol lapok vékonyak, arra biztosan jó a védófólia, de a magyar kiadás nagyobb arra, nem biztos, de ha lesz lent kártyás ma, akkor megpróbálom, ha nem felejtem el.
Társasban jó még a Ctulhu az összes kiegészítőjével, csak marha sokáig tart egy menet. Aztán nem tudom van-e magyarul A kerekasztal lovagjai, na az is jó játék, csak marha nehéz nyerni benne. Kragmortha vagy mi a fene, na ez poénos-szivatósnak van reklámozva, de gyakorlatilag egy szilveszteri bulit lehet vele kibírni, kidobott pénz. WoW társasjáték is jó lett, bár azzal nem játszottam, de a Trónok harcával igen, az tényleg kellemes kis ármánykodós stratégia, főleg a kiegészítővel játszható. Na majd megnézem kihagytam-e valamit. :D

A tökéletesség unalmas.

Suszi

Catan telepeseit ismeri valaki? Nálam az a best of.

Lythis

#87
Quote from: Suszi on 2007-12-10, 22:22:44
Catan telepeseit ismeri valaki? Nálam az a best of.
szerintem akadunk jópáran itt a fórumon, akik ismerjük :) (teljessék igénye nélkül: Djinn, Nakedape, Fazék, Ramiz, Kuroi_Tenshi, Zsiga, Próféta, Kikuchyo, Kvikveg, Noriko, szerénységem...)

Próféta

Quote from: Suszi on 2007-12-10, 22:22:44
Catan telepeseit ismeri valaki? Nálam az a best of.
Nálam meg a Die Lovagok és Városok von Catan!

Lazzaret

Nekem a kedvenc társasom a Warhammer 40.000 nevű wargames, csak sajna évente ha 1x tudok ilyet játszani. Sajna már nagyon rég nyomtam utóljára asszem Lythis volt ott amikor az átkozott Chaos ledarált a pályáról :) Hú az már nyagyon rég volt  :ejj:


www.arkangyalok.uw.hu