Main Menu

Toriko

Started by Isley, 2012-03-17, 10:53:49

Previous topic - Next topic

Yuuki

A 92 és 93. részek is hihetetlenül izgalmasak voltak és híven követték a manga eseményeit. Igaz, a panda nem volt része a mangának, azonban nagyon látványos harcot vívtak Toriko-val. Jó volt látni, hogy Toriko a húsát egyetlen szempillantás alatt bekebelezte. Itt szintén megnyilvánult a Toriko iránti tisztelet, amiben annyira különleges ez a történet. Várom már a folytatást.


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

Isley

Quote from: Yuuki on 2013-02-15, 20:53:06
Igaz, a panda nem volt része a mangának, azonban nagyon látványos harcot vívtak Toriko-val.

Akkor nézd meg a 167. fejezetet újra. ;)

http://www.mangareader.net/toriko/167

Nekem is kiesik néha egy-két dolog. Már jó rég volt. :)


Yuuki

#62
Igazad van, ráadásul még a harc is ugyanúgy zajlott. Mindenesetre, köszi, a linket. Jó volt ismét eolvasni.


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

Isley

94

Az egész arc legjobb része. Magasan. Toriko hatalmas, amikor megeszi a nitro cherryt, és kimondja, hogy számára minden étel a természet ajándéka. Nincs big-miss.

Coco zsenialitása is ebben a részben csúcsosodik ki. Ez a rész egy élmény volt.

Yuuki

Szuper izgalmas rész volt! Az egyik legjobb Toriko epizód, amit láttam. Az az önfeláldozás és hősiesség, amit Toriko tanúsított, amikor megette a Nitro Cherry-t, egyedülálló és mindennek tetejébe, a felfogása, amit az étel elfogyasztása után kifejtett, nagyon megindító volt. Számára minden hozzávaló a természet ajándéka. Számomra ez megadta a sorozat filozófiáját és egyedi életfelfogását. Úgy gondolom, hogy ezzel mélyült el igazán a sorozat. Igaz, hogy ez már eddig is jellemző volt, azonban most bontakozott ki igazából.

Végig fenntartva az érdeklődést és izgalmakat egy patthelyzetet teremtve az epizód utolsó jelenetére, ilyennel még nem találkoztam. A tökéletes karakterek továbbra is átlagon felül teljesítenek. Coco végig kivételesen magabiztos volt, áradt belőle a felsőbbrendűség. Nagyon várom, hogy hogyan folytatódik.


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

blackronin

A rész rendben volt, Toriko szövege pedig megható.
Engem már viszont a Meteor Garlic megevése érdekel, s az utána következő részek.
Aki olvasta a mangát az tudja, hogy miről beszélek.

A Pusztító vérszopó

Sziasztok!

Nem rég kezdtem el a Torikot. Még az elején járok (Mammutos rész) eddig nagyon bejön. Próbálom pótolni mihamarabb részeket, hogy tudjunk majd itt konzultálni. :szemuveges:

blackronin

Quote from: A Pusztító vérszopó on 2013-02-25, 16:13:35
Sziasztok!

Nem rég kezdtem el a Torikot. Még az elején járok (Mammutos rész) eddig nagyon bejön. Próbálom pótolni mihamarabb részeket, hogy tudjunk majd itt konzultálni. :szemuveges:
Bocsánat, de csaknem elröhögtem magam a beírásodon...

Nem azért, mert bármi rosszat írtál volna, hanem csak hirtelen meglepett a neved és a hozzá tartozó képed.  :P
Gondolom ma csatlakoztál, hiszen ez volt az első posztod.

Egyébként örülök, hogy érdekel a Toriko meg minden, de ezt a furcsa név+kép kombinációt még szoknom kell...  ^^"
Reméljük, hogy hamar beérsz minket.  :smile:

A Pusztító vérszopó

Régen valamikor már voltam regisztrálva, de már elfelejtettem a loginomat. Most a vizsgaidőszak végén kezdtem bele a Toriko-ba. Sok jót hallottam róla.

Na majd jelenkezek ha van valami.

blackronin

Most olvastam, hogy a héten nem lesz rész.  :frown:
Valami okból kifolyólag szünet van, s csak jövő kedden tér vissza a Toriko.

Yuuki

Blackronin: Bízom benne, hogy nem lesz több ilyen szünet. Már ez is soknak tűnik.

A Pusztító vérszopó: Üdvözöllek közöttünk, érezd jól magad.


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

A Pusztító vérszopó

Puszy itt vagyok.
(bocsánat a meleg és és nem túl ízléses üdvözletért, de még tommyrod és sani hatása alatt vagyok.)

Na century soup saga-t lenyomtam. Jó volt, nem lehet panasz rá. Nagyon durva harcok voltak és szerencsére jól voltak ütemezve.

Tommyrod egy szerethető beteg állat.  :whoah: Nagy potenciált látok benne.

Match karaktere jó és a speciális támadásai is tetszetősek.

Folytatom tovább majd jelentkezek.

Jó étvágyat!  :kocc:

blackronin

#72
Quote from: A Pusztító vérszopó on 2013-03-04, 22:58:35
Puszy itt vagyok.
(bocsánat a meleg és és nem túl ízléses üdvözletért, de még tommyrod és sani hatása alatt vagyok.)

Na century soup saga-t lenyomtam. Jó volt, nem lehet panasz rá. Nagyon durva harcok voltak és szerencsére jól voltak ütemezve.

Tommyrod egy szerethető beteg állat.  :whoah: Nagy potenciált látok benne.

Match karaktere jó és a speciális támadásai is tetszetősek.

Folytatom tovább majd jelentkezek.

Jó étvágyat!  :kocc:
Örülök, hogy bejött eddig.  :smile:
Meglátod, hogy a részeket csak úgy falni (szó szerint  :D) fogod, s már észre sem veszed, hogy be is értél minket.  :P

És köszönöm, hogy lecserélted az avatárodat a mostani képedre, az már jobban illik a nevedhez.   :D

edit:
A heti rész jó volt, de én inkább a jövő hetet várom.
Midora, Ichiryu és a Bishokukai... meg persze Joa.  :whoah:

edit2: megint nem lesz rész a héten...  :frown:

edit3: 96
Remek rész volt, pont annyit nevettem a Meteor Garlic megevésén, mint a mangában.  :D
Jövő héten pedig Ichiryu teszi helyre a népet.

Isley

96

Coco és Komatsu izmain mindig nagyot nevetek. : D Jó lezárása ez az arcnak.

Joa és Darnil Kahn hangjával is meg vagyok elégedve. Jól eltalálták őket.

Már várom Ichiryuut és Midorát!

Yuuki

Ez egy hihetetlenül mozgalmas rész volt. Ichiryuu végre kimutatta a foga fehérjét. ,,Akkor játszok egy kicsit bébiszittert" óriási volt! Arra számítottam, hogy kivételes erővel fog bírni, azonban ilyen tekintetben még engem is meglepett. Biztos vagyok benne, hogy izgalmas harcokra számíthatunk tőle.

Midora szinkronhangja nagyon elnyerte a tetszésemet. Szerintem illik a karakterhez. Végre feltűnt ő is, remélem hamarosan mutat valamit a hihetetlen erejéből is.

A komatsu-s részek nagyon szívderítőek voltak, szeretem a zenét is, amit a jelenet alatt játszottak. Valamint Toriko, egy érdekes erdőbe ért. Tetszette az épületek.



,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

Isley

97

Ichiryuu és Midora miatt ez a rész tökéletes volt. Nagyon átjött a hangulat és Midora hangja is jó volt. Ez a seiyuu adta korábban Hidan hangját. Karizmatikus, de majd idővel látjuk meg, hogy mennyire megy hozzá.

Azért nem semmi, hogy még Niceny is mennyire megrökönyödött Midorától. Igazából Dores és talán Kuromado volt az, aki higgadt maradt az ő megjelenésekor is. Még Alfaro is képes lenne erre. Úgy hiszem, hogy ez jól mutatja, mekkora szakadék van a Boss és a többiek között.

blackronin

#76
Quote from: Isley on 2013-03-26, 18:16:27
97

Ichiryuu és Midora miatt ez a rész tökéletes volt. Nagyon átjött a hangulat és Midora hangja is jó volt. Ez a seiyuu adta korábban Hidan hangját. Karizmatikus, de majd idővel látjuk meg, hogy mennyire megy hozzá.

Azért nem semmi, hogy még Niceny is mennyire megrökönyödött Midorától. Igazából Dores és talán Kuromado volt az, aki higgadt maradt az ő megjelenésekor is. Még Alfaro is képes lenne erre. Úgy hiszem, hogy ez jól mutatja, mekkora szakadék van a Boss és a többiek között.
:tezsvir:

Vártam ezt a részt nagyon, s nem is okozott csalódást.
Szerencsére jövő héten megyünk tovább a canon story-val is, nem raknak be filler-t.

edit: április közepétől jön majd az új opening!  :whoah:
Szerencsére ezt is Akira fogja énekelni, mint a Guts Guts-ot.

[spoiler]Goushoku My Way
[/spoiler]

edit2: két rövid clip az OP xDragon Ball x Toriko special-ból

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WA3NQMFzwIE

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DkcaNtmQSF4

Isley

A második klipp végén tetszik, ahogy összeöklözik Toriko, Goku és Luffy.

Sok érdekes dolog lesz benne, az látszik.

Az új opening a 99. résztől jön, április 7-én először. Ugyanaz az énekes, így remélhetjük, hogy hasonló minőségű lesz. De az első tényleg magasra tette a mércét.

Yuuki

98

Kivételesen látványos és izgalmas rész volt. Az epizódban feltűnő ételektől természetesen, összefutott a nyál a számban, egyszerűen nem lehet kibírni evés nélkül. A sztori továbbra is tökéletes. A most következő részek a mangában hatalmas kedvenceim voltak és már nagyon várom, hogy az animében is láthassam őket. Nagyon látványos volt a Második Biotóp épülete és a víz alatti étterem.


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

Isley

98

A második Biotópot egész jól megcsinálták. A rész jó volt, bár volt benne néhány furcsa fej.

[spoiler]Már várom a templomos részeket, vagy legalább azt, hogy Chiru megjelenjen. [/spoiler]

A közös DBZxOPxToriko beharangozóban tetszik, amikor megjelenik Vegita és még Zebra is kicsit meginog! Ilyen Torikoban kb. sohasem lesz. : D

Yuuki

#80
[spoiler]A templomos részekre vagyok már én is nagyon kíváncsi. Chiru megjelenése már meglehetősen érdekel, azonban akit még tőle is jobban várok az Chin mester. A mangában is rögtön megtetszett a karaktere valamint jó lesz látni az edzéseket, amiket Toriko-ék csinálnak végig.
[/spoiler]

Nagyon izgalmas epizódok elé nézünk.

Isley: Ilyen a Toriko-ban valóban elképzelhetetlen. Zebra sziklaszilárd kőszoborként, megingathatatlanul foglalja el jól megérdemelt helyét a legmagabiztosabb karakterek között. Hihetetlen karizmája és különleges ereje valamint alapvető pozitív ambíciói egyértelműen sokak kedvencéve teszik őt. Idővel én is nagyon megkedveltem, annak ellenére, hogy eleinte nem volt annyira szimpatikus nekem.



,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

blackronin

#81
98:
Jó rész volt, de igazából most a különkiadásra vagyok kíváncsi legjobban.  :smile:

edit:
Dragon Ball x Toriko x OP special:
Semmi rendkívüli történetet nem találtak ki a résznek, de pont így volt jó.
Kellemes kis harcok, meg remek hangulat jellemezte az egészet.
Jöttek a poénok egymás után, s a nosztalgia.
Én nem is kívántam ennél többet.

I can die in peace. 

(egy kis kötekedés azért: kicsit több Zoro x Zebra x Vegeta jelenetet el tudtam volna még viselni)

Isley

Jó, hogy már két napja írod, hogy milyen volt, és még azóta sincs fordítás. Anime-Destiny nem ígérte most, hogy jön a megszokott ütemben, és látszólag okkal. Ez így kétszer annyi munka, remélem, legalább holnapra meglesznek vele. Nyers verzió engem nem érdekel.

Yuuki

#83
Dragon Ball × Toriko × One Piece Crossover

Ez varázslatos volt! Lenyűgöző és egyszerűen tökéletes. Teljesen a hatása alá vont. Olyan hihetetlen pozitív energia uralkodott benne végig és ez hihetetlenül ragadós is, ami még inkább megkapóbbá teszi.

Tetszett, hogy a legtöbb szereplő feltűnt – ha csak pár képkocka erejéig – mindhárom animéből. Így sok arcot láthattunk, még a mellékszereplők közül is. Ami engem megmosolyogtatott az Teknős feltűnése, annyira jó volt látni. Nagy előnye volt még, hogy a három főszereplő közötti erőegyensúly kiegyenlített volt. Nem voltak alárendelve egymásnak. Valamint az egymáshoz való pozitív hozzáállásuk is nagyon megható volt. Teljesen kijöttek a tipikus karakterjegyeik.

A sztori tényleg nem volt bonyolult, azonban így volt tökéletes. Egy élmény volt látni őket versenyezni. Gokuék egyből a legrövidebb utat választották, az nagyon találó volt. Hihetetlenül tökéletes és szívderítő. Azonban voltak benne részek, amiket nagyon is komolyan lehetett venni, a sok mókás jelenet mellett.

Vegítáékat valóban mutathatták volna többször, azonban teljesen belefér a karakterükbe, hogy végig harcoljanak. Nekem még az a jelenet tetszett nagyon, amikor Toriko a közös étkezés alkalmával ecsetelte annak fontosságát és a másik kettő delikvens elkerekedő szemekkel kérdezte, hogy mit mondott. Hihetetlenül jó volt. Nem bánnám, ha lenne folytatása.



,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

Isley

Jó, hogy a Tenzinn megcsinálta a fordítást, az A-D még késik vele.

Nagyon könnyed történet volt. Igazából a karakterek sem igazán látszottak komolyan venni az egészet. Könnyed, humoros, jó harcok, meg sok kaja. Mr. Satan győzelme...Plusz Torikoék arckifejezése utána. : D

Az ellenfelet már kissé túl erősre csinálták meg. A Genki Dama sem volt önmagában elég - arra viszont jó volt, hogy hárman együtt győzzék le.

Jó kis vidám történet volt ez. Nem lenne rossz, ha jövő áprilisban újból lenne egy ilyen együttműködés.

Yuuki

100

Hihetetlenül optimista hangvételű rész volt tele vidámsággal és nevetéssel. Nagyon szeretem a Toriko-ban, hogy úgy is tud komoly és izgalmas lenni, hogy közben hihetetlenül jó hangulatú történet. Ezt ritkán látni így együtt.

Nagyon találó volt ez az ,,együtt horgászás", ami különösen tetszett, az Zebra belépője, valamint azok a fejek, amiket Sunny vágott. Szegény Coco-nak nem volt szerenécsje, Zebra pedig felszánotta az egész tavat. Nagyot nevettem akkor is, amikor Toriko beleharapott a jégkockába. A következő rész is jónak ígérkezik.


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

blackronin

Quote from: Yuuki on 2013-04-22, 18:57:38
100

Hihetetlenül optimista hangvételű rész volt tele vidámsággal és nevetéssel. Nagyon szeretem a Toriko-ban, hogy úgy is tud komoly és izgalmas lenni, hogy közben hihetetlenül jó hangulatú történet. Ezt ritkán látni így együtt.

Nagyon találó volt ez az ,,együtt horgászás", ami különösen tetszett, az Zebra belépője, valamint azok a fejek, amiket Sunny vágott. Szegény Coco-nak nem volt szerenécsje, Zebra pedig felszánotta az egész tavat. Nagyot nevettem akkor is, amikor Toriko beleharapott a jégkockába. A következő rész is jónak ígérkezik.

Mindent leírtál, amit akartam.
Csak egyetérteni tudok.  :jee:

edit: a következő rész RAW verziójába belenéztem, s aki olvasta a mangát, az tudja, hogy egy elég "illatos" helyre mennek Toriko-ék.  :P

Isley

101

Egyik legviccesebb rész. Teppei hatalmas benne, amikor kesereg amiatt, hogy a Saiseyák manapság mennyire meggondolatlanok és az IGO engedélye nélkül is felélesztenek veszélyesebb hozzávalókat. Aztán mellékesen hozzáteszi, hogy ez többnyire csak ő... : D

Toriko most is elmondta, hogy egy hozzávalónak sem fordít hátat, legyen az bármilyen, de az arcok utána...Félelmetes.

Mindenesetre, ezzel a résszel alaposan telt az idő a sorozatban. Az alkohol szigeteken és a bűzbomba szaga miatt is több hónap eltelt. : D

Toriko a végén: Mostantól szuper-büdös karakterekként kell élnünk? : D

Yuuki

Ez valóban az egyik legviccesebb rész volt. Számomra több szempontból is tökéletes. Az epizód elején látható barack, amiből mozarella csöpög, egyszerűen ellenállhatatlan volt. Már a rész kezdetekor, az opening után feltűnő fejek is nagyon árulkodóak voltak. Sokat elmondtak arról, hogy milyen epizód lesz ez. Azonban lenyűgöző szépségű szemet gyönyörködtető látványban volt részünk a Koktél sziget bemutatásakor. Ezek a részek már a mangában is lélegzetelállítóak voltak, azonban így színesben látva utolérhetetlen látványt nyújtottak.

Ezt már régebben is tudtam, azonban az animében is szembesülni azzal, hogy ez a két – Komatsu és toriko – egymástól minden külső jegyen eltérő ember egyidős eléggé megrázó élmény volt. Számomra, az egyik legmegkapóbb momentum a csipsz fa és a csipsz pillangó voltak, azonban rengeteg érdekes hozzávalót láthattunk. A másik emlékezetes pillanat, a pezsgő eső volt. Ez már a mangából nem is rémlett.

Örömmel töltött el Knocking Master Jirou feltűnése. Tetszett az a mondata, hogy egy csepp alkoholt sem szabad elpazarolni és azt követően beszívta a levegőben lebegő pici alkoholcseppeket. Teppei is hozta a ,,megszokottat".

A Dodurian Bomb levadászása szerintem Torikoék számára is felejthetetlen élmény marad. Különösen vicces fejeket vágtak végig és tetszettek az érdekes hangok is. Valamint nagyot nevettem azon hogy nem csak az étel, hanem a ruhák is elrothadtak. Nagyon vicces volt még a gyümölcs megszerzését követő bűzhullám, amitől Sunny egyenesen elájult. Kicsit sajnáltam Toriko-t, amikor ,,fájdalmasan felkiáltott" a rész végén, hogy ,,Mostantól szuper büdös karakterekként kellesz élnünk?" Toriko-t még így sem lehetne nem szeretni.


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

Isley

103

Jó rész volt. Az Ehou Maki felfalását mondjuk nem kommentálom. Kb. egy millió embernek elég lenne. : D

Chin már elkezdte ragasztani Torikoékra a jobbnál jobb neveket. Ez a mangában is tetszett. : D Tomiko és Koike. : D Chin hangját kifejezetten jól eltalálták. Egyszer már korábban megszólalt, de az elég rövid volt ahhoz, hogy bármit is megállapítsunk belőle. Chiru viszont női hangot kapott, ami érdekes,  mert még a feliratban "him" és nem "her" volt.