Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Raggie

Quote from: Cloud on 2011-07-15, 13:27:03
Kingston DDR3-2000Mhz-es ram 8k-ért használtan megéri szerintetek? (2x2giga)
Nyilván attól függ, hogy műxik-e(használtnál sose lehet tudni) meg hogy volt-e nyüstölve(felhúzva, terhelve, stb..) de ha jó állapotban van megéri szvsz.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Élettartam garanciás, szal a számlát szerezd meg mellé.
[reserved]

Cloud

Ismerősé, nem hiszem hogy gond van vele. Volt húzva is, de a srác lecseréli a 4x2gb-os kitet egy 4x4gbyte-osra és azért adja el.

fema

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-07-15, 01:49:52
A másodikkal csak félig: netbúkkal csak tökönszúrod magad,
inkább egy pár generációval korábbi használt üzleti szubnoti,
az nem olyan bitangpusztulatosan atomlassú.

A netbookban az a jó, hogy sokáig bírja az akksija, mert kicsi a kijelző, így ha sokat utazik, tud a vonaton (vagy bármin) filmet nézni vagy mobilnetezni. Másra tényleg nem jó, max focizni vele.

NLZ

A kérdés kicsit lemaradva, de milyen jó programot tudtok ajánlani DVD -> AVI konverzióra? Nem védett lemez, hanem kamera vette fel.
[reserved]

motifator

#14015
Én mindenféle videó konverzióhoz ezt használom: http://handbrake.fr/
Még csak a Mac-es változatot használtam, de szerintem ugyanolyan jónak kéne lennie a Windows-os verziónak is. Főleg mkv-kat szoktam égetett feliratos m4v-be konvertálni vele, hogy a ps3 megegye, de régen emlékszem, hogy rippeltem vele DVD-t is, és tökéletesen működött.
Egyszerű beállítani, nem használ külső kodekeket (mencoder van benne szerintem), open source, nekem eddig ez jött be a legjobban.

Edit: most látom, hogy a honlapon azt írja, hogy csak mkv és m4v output formátumokat tud, szal lehet, hogy nem lesz neked jó, ha mindenképp avi kell. De egy próbát tehetsz vele.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Raggie

Következő két kérdés:
Most, hogy lesz 4GB memória a gépembe és 512 MB a videókártyának az eddigi 32bites win7-em nem fogja majd látni az egész 4,5 gigányi memóriát csak összesen 4-et belőle. Ezt eddig id tudtam, csak azt nerm tudom, hogy ez hogyan hat ki a gép teljesítményére. Jobban járok ha simán ezt a windows-t rakom át és nem törődök evvel a fél gigával, vagy jobban járok ha felrakok egy 64 bites win7-et? (a 64bitesnek egyáltalán elég a sima futáshoz a 4 giga RAM? még soha nem volt 64bites windows egyik gépemen sem)

második kérdésem: ha mégsem kell 64bitest telepítenem nulláról, akkor ismertek-e egy jó programot amivel megoldható, hogy átrakjam a windows-omat a mostani HDD-mről az SSD-re?! Elég sok kis progi meg minden lófaszka van a rendszervinyón ami kellene is és eléggé sokáig tartana mindent visszainstallálni, a microsoft update-ről már nem is beszélve...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cobra

Megoldható a sima klónozás, de szerintem akkor jársz a legjobban, ha felrakod a 64 bites W7-et. A programjaidhoz meg mindjárt nézhetsz friss verziókat (vagy hasonlót, ami natív 64 bites).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Quote from: Cobra on 2011-07-19, 18:30:25
Megoldható a sima klónozás, de szerintem akkor jársz a legjobban, ha felrakod a 64 bites W7-et. A programjaidhoz meg mindjárt nézhetsz friss verziókat (vagy hasonlót, ami natív 64 bites).
Tehát aszondod, hogy jobban teljesít a 4,5 giga össz memóriával a 64 bites mint 4-el a 32 bites?!

Még annyit is megér, hogy pöcsöljekaz újratelepítésekkel és a win update-ekkel?! :)

Hát jó... akkor valszeg ez lesz.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Selmo

Quote from: NLZ on 2011-07-19, 16:22:34
A kérdés kicsit lemaradva, de milyen jó programot tudtok ajánlani DVD -> AVI konverzióra? Nem védett lemez, hanem kamera vette fel.
Ha jó az xvid, akkor autogk. Az ősidőkben azt használtam.

Quote from: Raggie on 2011-07-19, 18:17:39
Következő két kérdés:
Most, hogy lesz 4GB memória a gépembe és 512 MB a videókártyának az eddigi 32bites win7-em nem fogja majd látni az egész 4,5 gigányi memóriát csak összesen 4-et belőle. Ezt eddig id tudtam, csak azt nerm tudom, hogy ez hogyan hat ki a gép teljesítményére. Jobban járok ha simán ezt a windows-t rakom át és nem törődök evvel a fél gigával, vagy jobban járok ha felrakok egy 64 bites win7-et? (a 64bitesnek egyáltalán elég a sima futáshoz a 4 giga RAM? még soha nem volt 64bites windows egyik gépemen sem)
Annyi lesz a különbség, hogy fél giga ram egyszerűen nem lesz használva. Jobban jársz a friss 64 bitessel, főleg hosszútávon.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

plusz azt sem árt figyelembe venned, (K_T approved message :D) hogy ssd-t kicsit másképp kell kezelnie a windows-nak, mint a sima hdd-t. szóval már csak ezért is jól eshet számára egy tiszta install :)

TurboK

Quote from: Raggie on 2011-07-19, 18:17:39
második kérdésem: ha mégsem kell 64bitest telepítenem nulláról, akkor ismertek-e egy jó programot amivel megoldható, hogy átrakjam a windows-omat a mostani HDD-mről az SSD-re?! Elég sok kis progi meg minden lófaszka van a rendszervinyón ami kellene is és eléggé sokáig tartana mindent visszainstallálni, a microsoft update-ről már nem is beszélve...
Start Menu -> Minden program -> Kellékek -> Rendszereszközök -> Biztonsági mentés és visszaállitás -> Lemezkép létrehozása
Aztán win7 telepitő lemezzel visszaállitás lemezképről.

SSD-t más szektorcsoportokkal kell kezelnie a windowsnak, de a win7 már alapből az új méretekkel formáz mindent, ugyhogy elvileg nem lesz gond... persze biztosabb a friss telepités.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Raggie

Quote from: TurboK on 2011-07-19, 19:08:12
Quote from: Raggie on 2011-07-19, 18:17:39
második kérdésem: ha mégsem kell 64bitest telepítenem nulláról, akkor ismertek-e egy jó programot amivel megoldható, hogy átrakjam a windows-omat a mostani HDD-mről az SSD-re?! Elég sok kis progi meg minden lófaszka van a rendszervinyón ami kellene is és eléggé sokáig tartana mindent visszainstallálni, a microsoft update-ről már nem is beszélve...
Start Menu -> Minden program -> Kellékek -> Rendszereszközök -> Biztonsági mentés és visszaállitás -> Lemezkép létrehozása
Aztán win7 telepitő lemezzel visszaállitás lemezképről.
Ez egyébként az egész lemezról csinál képet(partíciók mérete, stb) vagy csak az adatokat menti le?
Csak mert elképzelhető, hogy más partícióméreteket csinálok az SSD-n.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

TurboK

VHD lemezképet hoz létre. Olyat már csináltam hogy 70 gigás partició vhd mentését telepitettem egy 300 gigás hddre, de másik irányba még nem próbáltam.

Elméletben a vhd fájl a fájlrendszert menti le, nem egy szektortérképet, ugyhogy ha egy 40 gigás partición van 10 giga szabad helyed, akkor annak a vhd mentését elvileg fel tudod telepiteni egy 31 gigás particióra.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Raggie

Quote from: TurboK on 2011-07-19, 19:15:08
VHD lemezképet hoz létre. Olyat már csináltam hogy 70 gigás partició vhd mentését telepitettem egy 300 gigás hddre, de másik irányba még nem próbáltam.

Elméletben a vhd fájl a fájlrendszert menti le, nem egy szektortérképet, ugyhogy ha egy 40 gigás partición van 10 giga szabad helyed, akkor annak a vhd mentését elvileg fel tudod telepiteni egy 31 gigás particióra.
Hmm. Ok. Kösz az infót!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Telepítés és driverek telepítése után az első dolgod legyen a windows élményindex legyártása, mert a win7 ez alapján jön rá, hogy SSD van alatta, így beállít néhány dolgot hozzá.
[reserved]

Cloud

Bocsi de szerintem ez badarság. A win7 már telepítés után tudja hogy mi van alatta és beállít mindent magától. (defrag off meg ilyenek)

NLZ

No majd leellenőrzi az, aki legközelebb ssd-re telepít.
[reserved]

TurboK

Win7 alapból lekapcsolja a defragot ha SSDre telepited.

De, nem tudom hogy akkor megnézi-e ha vhd képfájlból állitod vissza. Mindenesetre a telepitővel fogod particionálni az ssdt, az meg tudja hogy ssdvel máshogy kell bánni, ugyhogy szektor beosztással nem lesz gondod.

Az is lehet hogy vhd visszaállitás után a "régi" windowsod automatikusan észleli az uj hardvert (ssd) és az alapján módosítja a defragot meg a többi rendszerfolyamatot. Ilyet még nem próbáltam.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

Quote from: NLZ on 2011-07-19, 22:12:16
No majd leellenőrzi az, aki legközelebb ssd-re telepít.

Pár hete ugye volt egy ssd-m, nem toltam rajta élményindexet, mégis beállított mindent magától.

NLZ

:(
Ám win7 telepítése mindig 4k-s alignolt, HDD-re se a 63-as szektortól kezdi.
[reserved]

kikuchiyo

A testvérem vett egy Waytek gps bigyót, aminek a kijelzője rövid használat után hirtelen inverzbe fordult (piros->kék stb.).

Mitől van, hogy lehet kijavítani?
Failure is the default option

Cobra

Garanciás csere vagy kuka.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Gyerekek... kurvajó az SSD. Én csak annyit mondok, hogy nagyon megéri. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

#14034
mkvextract-on kívül tudtok ajánlani programot feliratkiszedésre mkv file-ból?
általában hibátlanul működik, de 4-5 file esetében ha kiadom neki a feladatot, akkor indítás után rögtön jelzi, hogy "kész is vagyok" de persze semmit se csinált...
és ráadásul olyan filmek, amikhez nem találok normálisan illeszkedő feliratot, a végigpörgetős szinkronizálással meg semmi kedvem nincs szórakozni...
thx előre is

szerk: azt hiszem megvan a probléma, vobsub-ként van a felirat ezekben az mkv file-okban... azokkal meg érthető módon nem sokmindent tud kezdeni... frankó. akkor vagy taníthatom be a vobsub - feliratkonvertert, vagy állítgathatom a filmhez a feliratot...

szerk2: ráadásul úgy látom csak a 2. opció maradt
QuoteIt is impossible to restore the original .idx and .sub file from an mkv. When the mkv is muxed w/ the vobsub content all of the mpeg-2 stream information contained in the .idx and .sub file is stripped cleaned and muxed w/ only the information that the various vobsub decoders.

NLZ

ISO editálásra program? Benne van a boot is, a bootos ISO kreálás ImgBurnnel meg elég komplexnek tűnik. Addig oké, hogy a boot file-t kinyerem 7zippel, de van ott még pár beállítás az importálásnál.
[reserved]

Selmo


A tökéletesség unalmas.

NLZ

Ötletnek jó, csak 300 megás ISO felett fizetős. Mindegy, alkalomra jó lesz, de ha valaki tud valami ingyenes progit, az szólhatna. Portable verziós (nem ilyen emulált varázscsomagolt) külön örömteli lenne.
[reserved]

Selmo

Kötve hiszem, hogy találsz ingyenes verziót, de sok sikert.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=1469
Ha jol latom Windows 7-tel megszivtam?
Nincs valakinek peldaprojektje ehhez? Rohadtul nincs kedvem a hivatkozasokkal szivni, csak azert, hogy utana kideruljon, hogy nalam ugysem megy az egesz.  :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.