Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-07-26, 23:22:46
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=1469
Ha jol latom Windows 7-tel megszivtam?
Letöltöd és kipróbálod, megy-e még W7-en? Van rá esély, hiszen nem használ semmi alap driver cuccot szerintem.
De biztos erre van szükséged? Nem jó az úgy, hogy a Visual Studioval nézegeted a cuccot?

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2011-07-27, 00:34:03
Quote from: Kvikveg on 2011-07-26, 23:22:46
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=1469
Ha jol latom Windows 7-tel megszivtam?
Letöltöd és kipróbálod, megy-e még W7-en? Van rá esély, hiszen nem használ semmi alap driver cuccot szerintem.
De biztos erre van szükséged? Nem jó az úgy, hogy a Visual Studioval nézegeted a cuccot?
Nem, ezzel kene...
Letoltottem, van hozza peldakod, es szivok vele.
A csomagban van egy .dll meg egy .lib meg egy .h file amit a pelda .cpp file hasznal, es mindjart begolyozok. winnt.h-ra ami tokmas, arra ad egy rakas teljesen f*szsag hibat. A makefile melle kell pakolnom az nmake.exe-t mert persze hiaba van a Visual Studio konyvtaraban, ja es akkor meg kapok egy jo nagy
'cl' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
NMAKE : fatal error U1077: 'cl' : return code '0x1'
Stop.

hibat.

Imadom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-07-27, 00:58:39
makefile
Quote from: Kvikveg on 2011-07-27, 00:58:39
Visual Studio
Most makefile-t írsz, vagy pedig Visual Studio-s projektet? Amikor én utoljára csináltam, akkor utóbbi ment simán az előbbi nélkül, meg egyáltalán parancssori fordítgatást mellőzni lehetett. Tök rébuszokban beszélsz...

Mindenesetre szerintem semmit ne másolgass sehova, hanem ha már feltétlenül a parancssorból kívánsz szenvedni, akkor állítsd be tisztességesen a PATH-t. Nincs erre valami .bat-ja a VS-nek?

Kvikveg

#14043
Quote from: Próféta on 2011-07-27, 01:35:19
Quote from: Kvikveg on 2011-07-27, 00:58:39
makefile
Quote from: Kvikveg on 2011-07-27, 00:58:39
Visual Studio
Most makefile-t írsz, vagy pedig Visual Studio-s projektet? Amikor én utoljára csináltam, akkor utóbbi ment simán az előbbi nélkül, meg egyáltalán parancssori fordítgatást mellőzni lehetett. Tök rébuszokban beszélsz...

Mindenesetre szerintem semmit ne másolgass sehova, hanem ha már feltétlenül a parancssorból kívánsz szenvedni, akkor állítsd be tisztességesen a PATH-t. Nincs erre valami .bat-ja a VS-nek?
A fileokhoz adtak egy makefilet is, de mivel elobb-utobb ugyis modositanom kell a kodjukat, ezert betoltam VS-be. Amikor VSsel nem ment, gondoltam megnezem a makefilejuket, az mit szol. Hat nem volt szerencsem.  :lul:
PATH-t megnezem...
Egy The Simpson-s resz jot tett az idegeimnek. :)

edit: na, gyozelem, most mar csak a letrejott .exe hianyol par .dll-t. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Eees duplapost
http://jobview.monster.ca/Compiler-Performance-Analyst-Job-Markham-ON-CA-100904994.aspx
Valaki tudja, hogy ez mit takar? Elegge brutalisnak hangzik... a compiler optimizationt meg ertem, de hogy minek a kodjat kene optimalizalni wtf?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Szerintem itt te nem optimalizálnál semmit: létező, őskorból örökölt (COBOL? PL/I? :zomg: ) benchmarkokat futtatsz őskorból örökölt platformokon, a fejlesztők időnként eléd tesznek egy-egy gőzölgő csomagot, és ha valamelyik benchmarknak a torkán akad, akkor nyitsz egy bug reportot.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-07-28, 21:58:36
Szerintem itt te nem optimalizálnál semmit: létező, őskorból örökölt (COBOL? PL/I? :zomg: ) benchmarkokat futtatsz őskorból örökölt platformokon, a fejlesztők időnként eléd tesznek egy-egy gőzölgő csomagot, és ha valamelyik benchmarknak a torkán akad, akkor nyitsz egy bug reportot.
+1

Quote from: Kvikveg on 2011-07-28, 21:16:09
a compiler optimizationt meg ertem, de hogy minek a kodjat kene optimalizalni wtf?
Neked semmiét...
csak szorgosan analizálni a compiler és a compiler által generált kód teljesítményét, ha jól értem.

Így első ránézésre ez a legrázósabb követelmény:
QuoteBasic knowledge in Compiler construction and optimization
Dragon book megvolt?

kikuchiyo

Úgy látom (persze a levegőbe beszélek, és lehet, hogy rosszat is teszek Kvikvegnek a pofázásommal), hogy ehhez az álláshoz igazából mély ismeretekre nincs szükség - ha viszont nem tetszik a képed nekik az interjún, akkor csak kérdeznek valamit a fordítóprogramok elméletéből, ami viszont meglehetősen mély terület.
Failure is the default option

Kvikveg

Konyv nem volt meg. Hm-hm. Egyebkent nem zavarna, ha amugy bekes szuttyoges. Es ha jol fizetik.
Ja meg kerdes ha harom ev mulva mennek mashova mit kezdhetek ezzel...
Dragon book online fent van valahol? Biblia-meretu vagy azert emberi ido alatt elolvashato?

A COBOLon jot rohogtem en is. Eloszor a Fortranon rohogtem, de a COBOLnal meg jobban. Lehet, hogy inkabb sirnom kene.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-07-29, 01:31:33
Dragon book online fent van valahol? Biblia-meretu vagy azert emberi ido alatt elolvashato?
Én se olvastam, csak általános műveltségembe beleesik a létezése és megbecsült státusza  ^^"
Innentől ugyanakkora erőfeszítés neked kideríteni, mint nekem. Rémlik persze, hogy valami ismerősöm talán lewarezolta.

Automataelmélet, Noam Chomsky, stb. megvolt korábban? Ha azt nulláról szeded fel, akkor szerintem elég meredek lesz, mivel érzésre az anyag fele a parse-olásról szól. Ha viszont már ismerős a téma, valószínűleg gyorsan szkippelheted a parsing fejezeteket. Bár mivel matematikusnak tenyésztettek, valószínűleg simán befalod :) A megérzésem persze az, hogy ez a parser-es téma lesz a legkevésbé fontos az interjúztatóknak.

Kvikveg

#14050
Quote from: Próféta on 2011-07-29, 01:51:25
Quote from: Kvikveg on 2011-07-29, 01:31:33
Dragon book online fent van valahol? Biblia-meretu vagy azert emberi ido alatt elolvashato?
Én se olvastam, csak általános műveltségembe beleesik a létezése és megbecsült státusza  ^^"
Innentől ugyanakkora erőfeszítés neked kideríteni, mint nekem. Rémlik persze, hogy valami ismerősöm talán lewarezolta.

Automataelmélet, Noam Chomsky, stb. megvolt korábban? Ha azt nulláról szeded fel, akkor szerintem elég meredek lesz, mivel érzésre az anyag fele a parse-olásról szól. Ha viszont már ismerős a téma, valószínűleg gyorsan szkippelheted a parsing fejezeteket. Bár mivel matematikusnak tenyésztettek, valószínűleg simán befalod :) A megérzésem persze az, hogy ez a parser-es téma lesz a legkevésbé fontos az interjúztatóknak.
:)
Uhh automatak talan regen volt amikor arra az eloadasra jartam ahol a szurke, elejen graf konyv volt a tankonyv, mar nem emlekszem a cimere. Algoritmusok? Tartalomra meg annyira sem. XD
Koszi az otleteket, ha van meg johetnek.
Ja nem... felcsoportok kornyeken volt automatak... na arra se emlekszem. Lehet, hogy azt fel se vettem? Hm... de. Mealy meg Moore automatak most guglizassal ismeros, ismeros.
De gondolom ez az automatak kicsit mas lesz.  :lul:

edit: http://www.inf.unideb.hu/~domosi/fonya_OK.pdf ez az?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#14051
Quote from: Kvikveg on 2011-07-29, 02:28:21
Mealy meg Moore automatak most guglizassal ismeros, ismeros.
De gondolom ez az automatak kicsit mas lesz.  :lul:
Az a vicc, hogy nem más :) Csak valamivel több.
Kifejezőerőben alap regexp = véges automata = Chomsky-féle reguláris nyelvtan. Ehhez képest itt pluszban szerepe van a veremautomatának (van egy végtelen mély verme) is, amely Chomsky hierarchiájában a környezetfüggetlen (context-free) nyelvtanoknak felel meg; ha valahol LL(k) meg LR(k) meg LALR meg hasonló parserekről olvasol, az ez a szint. A legerősebb meg a Turing-gép (~nullás nyelvtanok), de annak itt nincs szerepe.

Quote from: Kvikveg on 2011-07-29, 02:28:21
edit: http://www.inf.unideb.hu/~domosi/fonya_OK.pdf ez az?
Igen, ez az a téma. Ha kened-vágod, akkor átugorhatod a Dragon Booknak mondjuk a felét. És mint már mondtam, szerintem ez a kevésbé fontos fele a te szempontodból.

Kvikveg

Hat sajnos nem kenem-vagom, inkabb enyhe emelygesem van tole, bar ha gyakorlatban tudom hasznalni akkor elmulhat.

Mas: az Alcohol 52% szivat.
Ezzel:
QuoteLoading Alcohol device drivers failed!
Es akkor nix virtualis CD meghajto.
Win7 64bit, es eddig ezt nem csinalta ezt. :(
Van valami mas progi amivel be tudok nezni .iso fileba?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-07-29, 23:49:41
Van valami mas progi amivel be tudok nezni .iso fileba?
Total Commander, vagy 7-Zip?

NLZ

winrar? clonedrive?
Ám nem cska az SPTD drivert hiányolja az alcohol?
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2011-07-29, 23:49:41
Alcohol 52%

:3x3: ki használja azt?  :3x3:

fentieken túl daemon tools

Kvikveg

#14056
Quote from: Próféta on 2011-07-29, 23:53:47
Quote from: Kvikveg on 2011-07-29, 23:49:41
Van valami mas progi amivel be tudok nezni .iso fileba?
Total Commander, vagy 7-Zip?
Total Commanderrel meg hogy?

SPTD baja lehet, de megoldhatatlan, uj SPTD installer se oldotta meg, sajat installere meg meghal SPTDnel, szoval kakukk.

KT: eeeen, mert azt ismertem. XD Most Daemon Toolst nezem. Koszi a tippet.

edit: viva la Daemon Tools Lite. Szep, egyszeru es mukodik. \o/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

TurboK

Isobuster működik mindennel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

 :merci: Megjegyzem oket magamnak. :)

Vegul egy kerdes ami mindig is izgatott: jelszoval vedett .zip filet mennyire lehet torni?
De ez nem surgos, csak erdekelne, hogy ha belecsomagolok valami jelszot, akkor feljek, vagy ne.
Total Commander default .zip beallitasok amugy.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Attól függ milyen jelszót használsz (kisbetű-nagybetű-ékezetek-szám-írásjel), milyen hosszú, és milyen erejű géppel esel neki a feltörésnek. 6 angol kisbetűt vagy csak számból álló szülinapi dátumot fel lehet törni egy celeronon de akár atomon is. 9 karakteres kisbetű-nagybetű-szám kombinációhoz már nem árt egy Radeon 58xx vagy 69xx, annak is egyhuzamban egy hónap. Geforce kártyáknál 3-4x annyi idő - és az még mindíg nagyságrenddel gyorsabb mint csak processzorral.

Lehet hogy ennyire nem vészes, én MD5 törésnél emlékszem ezekre az időkre egy Radeon 5850 kártyával. Zip jelszó lehet hogy sokkal gyorsabb, lehet hogy sokkal lassabb, nemtom.

Vagy alternatív módszer hogy a kódolt jelszóra találsz szótárban egy találatot, akkor a törés ideje lecsökken pár percre (addig amíg a kódtörő átmegy a szótár összes során, kisbetű-nagybetű-1337-5p3ak permutációkkal együtt). De az csak az olyan jelszavakra jó hogy pl. HAMBURG3R, olyanra nem hogy "@[=g3,8d]\&fbb=-q]/hk%fg".

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Quote from: TurboK on 2011-07-31, 03:32:28
Attól függ milyen jelszót használsz (kisbetű-nagybetű-ékezetek-szám-írásjel), milyen hosszú, és milyen erejű géppel esel neki a feltörésnek. 6 angol kisbetűt vagy csak számból álló szülinapi dátumot fel lehet törni egy celeronon de akár atomon is. 9 karakteres kisbetű-nagybetű-szám kombinációhoz már nem árt egy Radeon 58xx vagy 69xx, annak is egyhuzamban egy hónap. Geforce kártyáknál 3-4x annyi idő - és az még mindíg nagyságrenddel gyorsabb mint csak processzorral.

Lehet hogy ennyire nem vészes, én MD5 törésnél emlékszem ezekre az időkre egy Radeon 5850 kártyával. Zip jelszó lehet hogy sokkal gyorsabb, lehet hogy sokkal lassabb, nemtom.

Vagy alternatív módszer hogy a kódolt jelszóra találsz szótárban egy találatot, akkor a törés ideje lecsökken pár percre (addig amíg a kódtörő átmegy a szótár összes során, kisbetű-nagybetű-1337-5p3ak permutációkkal együtt). De az csak az olyan jelszavakra jó hogy pl. HAMBURG3R, olyanra nem hogy "@[=g3,8d]\&fbb=-q]/hk%fg".
Hat ez nem tul lelkesito.
Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Én próbálkoztam ilyesmivel rar archívumnál, beállíthattam a maximális hosszt és az erősséget, hát nekem anno vagy fél évet ígért, úgyhogy inkább megkerestem máshol a zenekar albumát. :D

Selmo

Havernak kell gép, helyben ezt találtam:

  • MSI H61M-P23 (B3)
  • Intel G620
  • Kingmax 4GB 1333
  • WD10EARS
  • SAMSUNG SH-S223C
  • BENQ G2025HDA
Mennyire elfogadható? Főleg netre, meg flashes játékokra fogja használni.
Egy 400-as FSP elbírja-é? (Egyelőre nem tervez bele VGA-t de ez később változhat.)
COOLER MASTER RC-335-KKN1-GP ELITE 335 BLACK vagy AeroCool Vs-9 házat lehet választani hozzá, melyik legyen?

A tökéletesség unalmas.

NLZ

#14064
A proci jó választás, a csili-vili flash játékokat, fullhd videókat is fogja vinni. Sőt még játékra is jó lehet.
A hdd már kevésbé. Green vinyó nem ajánlott rendszervinyónak, mert az agresszív energiagazdálkodás miatt mindig le-le akarja majd parkolni az olvasófejet. WD10EALS/WD10EALX vagy WD1001FALS/WD1002FAEX jobb lenne.
A monitorról nem tudok nyilatkozni, egy kicsi, egyszerű monitornak tűnik.
400as táp elég, ha nem valami gagyi.
Házból az AeroCool-t választanám.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2011-07-31, 21:26:47
Mennyire elfogadható? Főleg netre, meg flashes játékokra fogja használni.
Egy 400-as FSP elbírja-é?

Elfogadható, netre és flashhez elég, de ha később játszana is vele,
akkor már inkább az i3-2100 -- ezeket már nem lehet tuningolni,
úgyhogy a 2.2GHz-et nem lehet feljebb tornászni.
A winyó viszont egy Green 5400RPM-es, rendszerlemeznek 7200-ast.
Nálam egy Seagate 7200.12-es van, eddig egész jól teljesít.
400-as FSP röhögve elbírja, mivel az egész fenti 100W alatt van még
teljes terhelésen is (35W-os energiatakarékos a proci).
Ház pedig a haver preferenciája szerint.

Quote from: NLZ on 2011-07-31, 21:55:57
Green vinyó nem ajánlott rendszervinyónak, mert az agresszív energiagazdálkodás miatt mindig le-le akarja majd parkolni az olvasófejet.

Nem azért -- rendszerwinyóként ritkán érné el a 8mp-et, mire a régi
green winyók parkoltatták. Viszont az első gen WD GP-k után az
újabbakban kikapcsolták vagy jóval nagyobb időközre állították -- ld.
1. gen GP winyóm 25-30 parkoltatás/óra, míg WD15EARS 10 alatt van.
Azért nem jó rendszerwinyónak, mert alacsonyabb (5400 ill. 5900) a
fordulatszáma, ami miatt nem-szekvenciális olvasásban duplán hátrányban
van.

NLZ

De amíg az i3-2100 az 23k, addig a G620 az 14k nagykerben. Kérdés, hogy akar-e rá többet áldozni, mert annyival azért nem gyorsabb.
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/pentium-g850-g840-g620_9.html
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2011-08-01, 00:12:40
De amíg az i3-2100 az 23k, addig a G620 az 14k nagykerben. Kérdés, hogy akar-e rá többet áldozni, mert annyival azért nem gyorsabb.
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/pentium-g850-g840-g620_9.html

Ne feledd, hogy van sima 2100 3.1GHz és van az alacsonyabb
fogyasztású 2100T 2.5GHz-es, a tesztben az utóbbi van. Ha
G840 is kapható lenne már idehaza, akkor inkább az.

hmm úgylátom mégis van, csak az árgép bénázik már megint.
17k, szinte egy árban van vele, akkor mindenképpen G840.

NLZ

Ó tényleg. Mindesetre az a kérdés, hogy mennyire van pénz és szükség.
[reserved]

Selmo

#14069
Az árlistában van G840, szóval akkor az, a winyót meg majd megbeszélem vele, mert a 7200-as árából már kap 1.5 terásat 5400-asból és eddig valami 80-as IDE-t használt, szóval a sebesség mindenképpen nőni fog számára.
Még annyit, hogy CORSAIR 430CX tápra van értelme cserélni? Mert egy árban vannak és nemtom van-e különbség közöttük hatásfokban.

A tökéletesség unalmas.