Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: .Attila on 2011-12-29, 03:47:36


Majdnem jártam már így... de ennyire nem vagyok legendary jófej. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Mivel általános zenész topic nincs, ide:

[spoiler][/spoiler]

Kvikveg

Drums it is.
:lul:

Mi a franc az a didgeridoo?  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


NLZ

Buzi egy hangszer, bele kell valahogy pruttyogni, de nekem nem sikerült. :(
[reserved]

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-09, 23:26:41
Quote from: Kvikveg on 2012-01-09, 22:58:22
Mi a franc az a didgeridoo?  :haha:

link [spoiler]:p[/spoiler]
:lol:
Ezt a linket meg fogom hasznalni, mar latom.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2012-01-09, 16:18:45
Mivel általános zenész topic nincs, ide:

[spoiler][/spoiler]

Mit mond el rólam, hogy zongoristaként kezdtem, de aztán átálltam gitárra? :lazza: :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2012-01-15, 16:00:33
Quote from: .Attila on 2012-01-09, 16:18:45
Mivel általános zenész topic nincs, ide:

[spoiler][/spoiler]

Mit mond el rólam, hogy zongoristaként kezdtem, de aztán átálltam gitárra? :lazza: :muhahah:
Szintén. :kocc:


NLZ

[reserved]

.Attila

#730
http://youtu.be/xMfmPAk3MU4

[spoiler][/spoiler]

.Attila

Ezt kaptam új témaként a tanáromtól. Klafa lesz :)
http://youtu.be/TIqEDjabG-g

.Attila


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


motifator

#735
Bárcsak nekem is lehetne ilyen szakállam!
Azon gondolkoztam közben, hogy nekem sose volt olyan zenekarom, ami ilyen profin és hiba nélkül elő tudott volna adni egy számot. Néha beszéltünk róla, hogy a következő albumot egyben kéne felvenni, de sose lettünk volna képesek rá. Lehet, hogy jól szólt volna, de tuti tele lett volna hibákkal.
Amúgy ez a szám otthon is híres? Itt már annyit nyomták, hogy a könyökömön jön ki. Pedig először nagyon tetszett, meg is vettem az albumot iTunes-on mert le volt értékelve (meg főleg mert részeg voltam), de nem ajánlom senkinek, mert ezen kívül van még rajta 2-3 hallgatható szám, a többi meg egy vicc.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Érdekel valakit klubokat simán beszóló, full csöves, jó állapotú Bugera kombó? Asszem 35W-os, de hangosabb, mint egy 65W-os tranzisztoros cucc.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

#737
Miért adod el?

Más: csöves vs digit, jelen esetben hibrid. Ha a fülemnek akarok hinni, a csöves tényleg szebb, pedig nincs extra érzékeny fülem. Amilyen viták mennek a témában, lassan azt sem fogom tudom eldönteni, fiú vagyok-e vagy lány.

Kuroi Tenshi

#738
Quote from: .Attila on 2012-08-24, 22:30:04
Miért adod el?

Más: csöves vs digit, jelen esetben hibrid.

Remelem csak nagyobbra csereli a kovetkezo turnehoz...

Megvan a pro es kontra. Tenyleg szebb a hangja, megvan a fizikaja, mas felharmonikusokat torzit, ami kellemesen hangzik, mig egy tranyos torzitasa zavaro. Dinamikaja is mas, meg kompresszio sincs benne annyi, mint tranyosban, ezert hangosabb a nevleges teljesitmenyehez kepest. Viszont: alapbol dragabb, csocsere sem olcso, erzekeny, konnyen tonkre lehet tenni, nagyobb, nehezebb.
Szvsz studioba felvetelhez csoves, kihangositott fellepesnel (ahol ugyis tranyos a koncert-hangositas) tranyos, kozte amelyik tetszik.

4444 :)

.Attila

Akkor mégsem vagyok hülye, ha azt hallottam, hogy csövesnél nagyságrendekkel jobban ki lehetett hallani az egyes húrokat, szemben a hibriddel, ami kissé összemosta.
Otthoni használat lesz amúgy és természetesen csak egy 2W-os csövest néztem. Ennél nagyobbon pengetek egyet és már jön a rendőrség csendháborításért.

Mekkora turnéra mehet, ha a 35W cső nem elég? :)

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2012-08-25, 14:41:27


Ketto watt? Az valami jatekszer, vagy fejhallgato-erosito?
Ketlem, hogy abban elofokcso mellett vegfokcso is lenne, olyan kis teljesitmenyben nincsenek, pedig a vegfokcsovek torzitasa az, amiert igazan kedvelik a csovesek hangjat. Fullcsoves kb 10-15W-nal kezdodik.
Nem kell maxra tekerni hajnalban, es nem jonnek rendorok :)
Vagy gyakorlasra a multieffekt fejhallgato-kimenete

.Attila

#741
Akkor nem nagyon nézegettél cuccokat az utóbbi időben.
http://youtu.be/AtDaqJssqoA

És igen, full csöves, kettő az előfokban, egy a végfokban.

Vannak 15W-os erősítők, melyeknek 1W-os kapcsolások/bemenetük van. Csak nekem momentán felesleges a 15W és nem szeretném azt a +40-50ezer felárat kifizetni.
Van 75ezerért 15W-os Traynor, melynek 1W-os kapcsolása is van, de használt.

Ramiz

#742
Róla lenne szó (mégsem 35W-os, de tényleg beszól egy kisebb klubot):
http://www.bugera-amps.com/EN/products/V22.aspx

Azért adom el, mert a közeljövőben (=1-1.5 év) biztos nem fogok koncertezni, és utána is kérdéses, több okból is.
[spoiler=tl;dr]1. Igaziból sokkal jobban érdekel a dalszerzés, a felvételt is beleértve, mint a koncertezés. (Belefáradtam a lehúzós bártulajokba meg a számolgatásba, hogy mennyit kérjek el a haveroktól a belépőjegyre, hogy nullára jöhessen ki az este, és hogy van-e ehhez jogom egyáltalán. Egy bandát összetartani meg KIBASZOTT nehéz. Mármint éveken keresztül. Az öt tagból max eggyel tudnék megint közös bandát alapítani.) A dalfelvételhez, akármilyen komolyan csinálom, elég egy külső hangkártya. De a stúdiókban, ha mégis oda mennék, ott meg úgyis van minden. (Amúgy próbálkoztunk itthon kombó mikrofonozásával, mert "az az igazi", de nem éri meg a melót. Kurva jó hangzást lehet elérni "virtuális erősítéssel" is ma már.)
2. Elegem lett a pakolásból meg a nem férünk el egy kocsiban-dologból, a legtöbb helyen meg amúgy is elég fosadék a hangzás. Ha mégis elektromos gitárral színpadra kéne állnom, vagy megoldanám úgy, hogy "a másik banda" hoz cuccot (úgyis mindig összedobás van), vagy vennék egy elektroncsöves torzítópedált, és beraknám line-ba a jelet, aztán kész, gyakorlatilag egy gitártokkal menetkész lennék.
3. A hangos blues bandám behalt, a másik projekt is jegelve (lásd: 1. pont = lakásfelújítás projekt), de az még mindig esélyesebb, hogy színpadra áll. Abban viszont akusztikuson játszom.
4. Újra kitört a Hammond-mániám. Drága a dög, de imádnivaló! Orgonálni fogok! Még ebben az életben valamikor!... (Széljegyzet: két napja életemben először s.k. játszottam egy Hammondon (még csak nem is a legjobb típuson: tranzisztoros, elcseszett percussion-os típus, T-500). Beszarás!!! Kb olyan érzés volt a szintik MIDI-s "Hammond organ" hangja után, mint egy kínai Femder gitár után, amit apu zsebrádiójára hekkelve pengetett egy gitáros-jelölt, kipróbálhatna egy falnyi Marshall ládára kötve egy ötven éves igazi Strato-t.[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Nem egyszerű.
Szomorú, hogy az élőzenét ilyen nehéz fenntartani, miközben az mp3 diszkók meg szarrá keresik magukat.

Más: hangláda téma. Tényleg ilyen mocsok nehéz találni rétegelt fából készült, egy hangszórós (nem custom Celestion, hanem valami rendes) ládát?
Harley Bentonnak van 2x12-es láda, ahhoz képest, hogy két V30-as van benne, az ára igen kedvező. De nem biztos, hogy a 2W-os minierősítő mellé egy 120W-os láda kell most.


.Attila

Megannyi próbatermes lopás után nem értem, hogy emberek miért hagyják a könnyen mozdítható cuccokat (pl. gitárokat, effektpedálokat) a próbateremben.

.Attila



Fazék


.Attila

Lars meg úgy röhög a háttérben, mintha jól tudna dobolni.
Az asztal visz mindent.