Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

kada

Quote from: Próféta on 2012-08-08, 00:11:25
[spoiler]Rovarirtószerűen öltözött emberek. szellemek. Marshmallow. Az segít, hogy az utóbbi jóóóó nagy?
[spoiler]Ghostbusters[/spoiler][/spoiler]
:falba:
Kössz, nem véletlen zavart hogy nem jöttem rá  ^^"

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2012-08-07, 23:19:21
http://www.veer.com/ideas/clockbusters
1. változatból elsőre 40/50 jött össze, némi imdb segítséggel, mert néhány film címe az istennek se akart beugrani ^^"
szerk: megvan további 3
44/50 kis imdb-vel a cimekre, de a maradekrol otletem sincs
[spoiler]
4 gyerek, vilahitotorony kalozkincs
csokornyakkendo, piros bicikli, feher templom
fiatal par, iras, oreg par
apa es fia, olajfuro, tejszines innivalo
rab, szemuveg, toll es papirok, palmafas tropusi sziget
szamurajkard, lefejezett gumibaba fahoz tamasztva, villam

Az X-men rohadtjo volt! :D
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#7832
Quote from: Kvikveg on 2012-08-08, 00:20:59
Quote from: Fazék on 2012-08-07, 23:19:21
http://www.veer.com/ideas/clockbusters
1. változatból elsőre 40/50 jött össze, némi imdb segítséggel, mert néhány film címe az istennek se akart beugrani ^^"
szerk: megvan további 3
44/50 kis imdb-vel a cimekre, de a maradekrol otletem sincs
[spoiler]
4 gyerek, vilahitotorony kalozkincs[spoiler]The Goonies[/spoiler]
csokornyakkendo, piros bicikli, feher templom - én sem tom
fiatal par, iras, oreg par - ötletem sincs
apa es fia, olajfuro, tejszines innivalo[spoiler]There Will Be Blood[/spoiler]
rab, szemuveg, toll es papirok, palmafas tropusi sziget[spoiler]Shawshank Redemption[/spoiler]
szamurajkard, lefejezedd gumibaba fahoz tamasztva, villam[spoiler]Highlander[/spoiler]

Az X-men rohadtjo volt! :D
[/spoiler]
válaszokat benyomtam a hozzászólásodba, amit tudtam, de sztem ezek közül kettőt biztosan láttál, sztem próbálj rájönni magadtól :)
de ezek szerint neked meg megvolt 4 film, amikre nekem nincsen ötletem, de inkább még adok holnap egy esélyt magamnak, csak aztán kérem a megoldást :D

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2012-08-08, 00:23:00
Quote from: Kvikveg on 2012-08-08, 00:20:59
Quote from: Fazék on 2012-08-07, 23:19:21
http://www.veer.com/ideas/clockbusters
1. változatból elsőre 40/50 jött össze, némi imdb segítséggel, mert néhány film címe az istennek se akart beugrani ^^"
szerk: megvan további 3
44/50 kis imdb-vel a cimekre, de a maradekrol otletem sincs
[spoiler]
4 gyerek, vilahitotorony kalozkincs[spoiler]The Goonies[/spoiler]
csokornyakkendo, piros bicikli, feher templom - én sem tom
fiatal par, iras, oreg par - ötletem sincs
apa es fia, olajfuro, tejszines innivalo[spoiler]There Will Be Blood[/spoiler]
rab, szemuveg, toll es papirok, palmafas tropusi sziget[spoiler]Shawshank Redemption[/spoiler]
szamurajkard, lefejezedd gumibaba fahoz tamasztva, villam[spoiler]Highlander[/spoiler]

Az X-men rohadtjo volt! :D
[/spoiler]
válaszokat benyomtam a hozzászólásodba, amit tudtam, de sztem ezek közül kettőt biztosan láttál, sztem próbálj rájönni magadtól :)
de ezek szerint neked meg megvolt 4 film, amikre nekem nincsen ötletem, de inkább még adok holnap egy esélyt magamnak, csak aztán kérem a megoldást :D
Aaaa basszus, az utolso tenyleg. A tobbit eselyem sem volt kitalalni, nem lattam oket.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kada

Quote from: Fazék on 2012-08-08, 00:23:00válaszokat benyomtam a hozzászólásodba, amit tudtam, de sztem ezek közül kettőt biztosan láttál, sztem próbálj rájönni magadtól :)
de ezek szerint neked meg megvolt 4 film, amikre nekem nincsen ötletem, de inkább még adok holnap egy esélyt magamnak, csak aztán kérem a megoldást :D
Eddig is kiváncsi voltam, de most már hangot is adok neki.  ::)
És majd holnap megtudom.

Kvikveg

37/50 a masodik eresztesbol... holnap meg ranezek a maradekra hatha eszembe jut, de nem hiszem...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

fiatal par, iras, oreg par
[spoiler]The Notebook[/spoiler]
Ja és rohadjon meg, a rab, szemüveg, etc-t ezek szerint tudtam de nem fogadta el, lehet teljesen ki kellett volna írnom.

Kvikveg

Quote from: Én on 2012-08-08, 01:04:01
fiatal par, iras, oreg par
[spoiler]The Notebook[/spoiler]
Ja és rohadjon meg, a rab, szemüveg, etc-t ezek szerint tudtam de nem fogadta el, lehet teljesen ki kellett volna írnom.
Jolvan, ezt sem ismertem.

Kozben mar 38/50 de ennel csaltam, ez a +1et sem lattam, csak a plakatjait ismerem kb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

Quoterab, szemuveg, toll es papirok, palmafas tropusi sziget
Én is arra a következtetésre jutottam, mint te, Kviki, csak nekem nem fogadta el valamiért. Na mindegy. Ha azt is beleveszem, akkor 34/50. :)

Tök jópofa ez a játék.  :jee:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

#7840
Áááá, ez tetszik, csak nehéz, mert nem tudom a régebbi filmek angol címeit.
Eddig három négy öt van meg:
2. [spoiler]Joan d'Arc[/spoiler]
3. [spoiler]Open Range[/spoiler]
5. [spoiler]Odd Couple[/spoiler]
6. [spoiler]In The Loop[/spoiler]
8. [spoiler]Exorcist[/spoiler]

A némelyikhez kellet IMDB segítség, igazából csak a másodikat, harmadikat és a nyolcadikat találtam ki magamtól.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

[spoiler=4.]Inception?[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Quote from: Kvikveg on 2012-08-09, 20:44:01
[spoiler=4.]Inception?[/spoiler]
Haha, lehet.
Yo Dawg, I heard you like functions...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Hunger Games


Egész tűrhető volt, a könyv gondolom azért jobb lehet... Ha valaki olvasta elárulná mennyi dolog maradt ki a filmből?

noriko

37/50-nél nem jutok feljebb.

a matekosból csak a 7-iket tudtam :D
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Failure is the default option

.Attila

The Dark Knight Rises

Hát, egyszer elmegy. Csak ne lett volna olyan hosszú, a végén majd' szétrobbant a hólyagom.
Alapvetően viszont gyenguska.
Nekem a csavarral nem volt semmi bajom, sőt voltak is jelek rá.

A főgonoszok nem túl érdekesek, szerintem, ez erősen lehúzza. Nyilván nem könnyű Joker után érdekeset mutatni.
Emellett átestek a ló túloldalára, most meg kevés volt az akció.

A végén igen bosszantó volt:
[spoiler]Igen erősen sejteni lehetett, hogy a srácból lesz majd Robin, de csak azért is muszáj volt szájba rágni, elég olcsó módon.[/spoiler]

Kedves vagyok, adok neki egy 7/10-et.
Az imdb 8.9-e nevetséges.

Fazék

Quote from: .Attila on 2012-08-12, 00:03:39Nekem a csavarral nem volt semmi bajom, sőt voltak is jelek rá.
csak éppen nem vésték a fejére méteres betűkkel, annyira "finom jelekkel" vezették elő... :haha:
annyi faszsággal, ostobasággal volt tele ez a rész, hogy néha már a falat kapartam. rettentően butára sikeredett ez a lezárás.

szerk: el is felejtettem megadni rá az 5/10-et, gyorsan ki is javítottam ezt a hibát

.Attila

Catwoman is eléggé jellegtelen lett, nem véletlen, hogy elfelejtettem megemlíteni.
Valószínűleg az előző részek hatása miatt adtam 7-et.

Lehet hülyeség, de ami még mocskosul zavar, az Bale állandóan nyitva maradt szája, amikor Batman jelmezben van. Mint akinek eldugult az orra és kénytelen a száján keresztül lélegezni.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2012-08-12, 00:38:03
Catwoman is eléggé jellegtelen lett, nem véletlen, hogy elfelejtettem megemlíteni.
Valószínűleg az előző részek hatása miatt adtam 7-et.

Lehet hülyeség, de ami még mocskosul zavar, az Bale állandóan nyitva maradt szája, amikor Batman jelmezben van. Mint akinek eldugult az orra és kénytelen a száján keresztül lélegezni.
:lol:
Most hogy mondod, a hangja is olyan horgo-rekedt. XD
Mar latom, hogy ezt sem fogom megnezni moziban...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Részemről is alulmúlta a várakozásaimat.
A legnagyobb problémám az egész filmmel, hogy nem tudom lerázni az érzést, hogy ez nem a színészeken ment el. Teljesen jól hozták azt, amit hozniuk kellett... amit hozniuk kellett, az volt a csapnivalóan semmilyen. Nolan rendesen elcseszte, és ez minden volt, csak nem "epikus zárórész".

Robin téma: valami olyan nyilatkozat hangzott el, ha jól rémlik, hogy a srác neve tisztelgésből volt ez, hivatalosan ő lesz az új batman. De persze az egész értelmetlen, merthogy - ez után a rész után: hálistennek - nem lesz több. Legalább is Nolan-nel és Bale-lel állítólag biztos nem. Aztán majd ez is kap egy újabb reboot-ot.

[spoiler=Szájtátós rant] Az egész ruha iszonyat gáz volt imho. Az első részben nem emlékszem rá túlzottan, a második rész elején tudom, hogy zavart, de ott csipogott is miatta, hogy gáz (filmen belül, Fox-nak), és módosítottak is rajta, ami után nem figyeltem. Kiderült, hogy azt használták újra ebben a részben is, itt viszont már kifejezetten irritált. Nyilván a megjelenés valamennyire kötve van, de ha már a járműparkot is újratervezték neki, akkor megoldhatták volna, hogy a ruha se egy rossz vicc legyen...[/spoiler]

És a crowdsource-olt kórussal Zimmer bá' is rendesen maga alatt teljesített  :ejj:

5/10 innen is.

Ramiz

Szar volt a Batman. Egyedül az a jelenet tetszett, ahol Bane felpofozza Batmant: felsejlett benne egy mitikus, az Apokalipszis Kurtz ezredesét idéző figura (szerintem ez szándékos volt: kopasz, enyhén elhízott, sokszor hátulról vagy közelről mutatják, kattant és pusztító), gyönyörű volt, ahogy elő-előtűnt a sötétből a meglepően hosszú snittek során, ahogy alakjaik néha lomhán kiúsztak a fókuszból, aztán újra vissza... Fasza pusztul a világ feeling. Csak hát az összes többi... na, az szar volt.

Még mindig a Begins a legjobb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Puru²

#7852
Cabin in the Woods
[spoiler]tinik,zombik,Lovecraft,Cthulhu,Joss Whedon[/spoiler]
'nuff said!

szpeter

#7853
A csodálatos Pókember

Hál' Isten nem egyedül néztem végig, és a jeleneteket képregényügyileg elemezve gyorsabban elütöttem az időt, egyébként biztos eluntam volna a többórás felvezetést, és így sokkal jobban zavart volna hogy ezek után rútul összecsapták a végét. Talán még egyszer megnézném úgy fél év múlva, igazából nem fogott meg, hiába jobb sok szempontból az előző próbálkozásnál.
A legjobban az irritált hogy a Peter számára am fontos karakterek halála meg sem hatja a nézőt mert meg sem tudta szeretni az illetőt a minimál szereplése miatt... [spoiler]...vagy épp a hirtelen pálfordulás miatt, amivel a szinte végig ellenséges karakter az utolsó 10 percben a Pókember oldalára áll..Hasonlóan furcsa logikai bukfenc még a  Gyík legyőzése után Pókemberen segítő visszaváltozott tudós vagy épp Flash teljesen ok nélküli változása Peterrel szemben[/spoiler]
A történet felvezetése lassú, vontatott,  egy szálon fut szinte a film, minden Peter személyisége és változása körül forog, illetve a Dokiban lezajló folyamatok körül.
Az a kevés eksön viszont ami jelen van a dráma mellett, látványos és élvezetes, no meg Póki végre azt a beszólogatós lüke tini szuperhőst adja aki a képregényben. A romantikus vígjátékos tinifilmekbe való jelenetek meg nem lettek túl nyálasak és Gwent elég csini csajszi játssza :)

Nehéz összegezni ezt a filmet... egy képregényhez hű, látványos jelenetekkel tarkított eredetsztoris Marvel filmet láttam, vannak hibái és előnyei, és talán van annyira kiegyenlítve a mérleg hogy egy közepesen jó filmnek tituláljam. Azért az Amazing Spiderman fanok nézzék meg, meg aki nincs képben az egész Póki világgal és érdekli, más lehet h halálra unja magát... #off

Cloud

Van Avengers 1080p akit érdekel. (magyar BD is fennt van már)

.Attila

Quote from: Cloud on 2012-08-21, 22:31:10
Van Avengers 1080p akit érdekel. (magyar BD is fennt van már)

Magyar hol van?
720p magyar szinkronnal kéne.

Cloud


Acchan

Quote from: .Attila on 2012-08-22, 00:47:37
Quote from: Cloud on 2012-08-21, 22:31:10
Van Avengers 1080p akit érdekel. (magyar BD is fennt van már)

Magyar hol van?
720p magyar szinkronnal kéne.
Már tesóm is megtalálta, épp ma néztük meg. Határozottan kellemes, látványos, pörgős szuperhős mozi. A Hulk vs. Loki harcjeleneten szakadtam.  :D

Én

Újranéztem a Pink Floyd - The Wall-t. Utoljára asszem egy sítáborban néztem meg vetítésen, azért belegondolva jó beteg osztályfőnökünk volt. Mindenesetre így, hogy viszonylag nagy részét megértettem, nagyon jó film, és a zenét is megszerettem. Pár dolog azért nem egészen tiszta, szerintem újranézem még majd.

Próféta

Quote from: Én on 2012-08-22, 22:46:57
belegondolva jó beteg osztályfőnökünk volt.
+1
Quote from: Én on 2012-08-22, 22:46:57Mindenesetre így, hogy viszonylag nagy részét megértettem, nagyon jó film, és a zenét is megszerettem.
+1
Quote from: Én on 2012-08-22, 22:46:57
Pár dolog azért nem egészen tiszta, szerintem újranézem még majd.
+1