Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Nekem olyan prigi kellene amivel avi ogm és mkv fájlokból alap avit v mpeg fájlá tudjak filmekett konvertálni. Amit használok egy rakás szemét. ImTOO 3GP Video converter. De az is lehet hogy kodek hiba.


www.arkangyalok.uw.hu

m46u5

Quote from: LazzaretNekem olyan prigi kellene amivel avi ogm és mkv fájlokból alap avit v mpeg fájlá tudjak filmekett konvertálni. Amit használok egy rakás szemét. ImTOO 3GP Video converter. De az is lehet hogy kodek hiba.
AnimeAddicts-on van leírás az mkv file-ok kezelésérõl! (konkrétan feliratok kiszedésérõl, de jó a kép és hang kinyerésére is)
Ha az jó neked akkor csináld azt, hogy szedd ki a képet, a hangot, majd pedig virtualdubmod-al tedd össze. Tuti jó avi file lesz belõle.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Lazzaret

Quote from: m46u5AnimeAddicts-on van leírás az mkv file-ok kezelésérõl! (konkrétan feliratok kiszedésérõl, de jó a kép és hang kinyerésére is)
Ha az jó neked akkor csináld azt, hogy szedd ki a képet, a hangot, majd pedig virtualdubmod-al tedd össze. Tuti jó avi file lesz belõle.

Köszi de az a problémám hogy a DivXes avikat nem tudom DVD formába alakítani. Ezért kéne nekem egy progi ami képes az ilyen dolgok kezelésére és viszonylag tökéletes átkonvertálása.
 
Az mkv-s dologal igazán nics gondom. Az még megy ;)


www.arkangyalok.uw.hu

m46u5

Quote from: LazzaretKöszi de az a problémám hogy a DivXes avikat nem tudom DVD formába alakítani. Ezért kéne nekem egy progi ami képes az ilyen dolgok kezelésére és viszonylag tökéletes átkonvertálása.
 
Az mkv-s dologal igazán nics gondom. Az még megy ;)
Ha jól emlékszem a haverom az "Ulead DVD MovieFactory"-t használta ilyesmire (de lehet, hogy az "Ulead DVD Workshop"-ot, nem tom)
Mindenesetre Ulead termék volt, és egész korrekt dolgokat lehetett vele csinálni (többek között így csinált avi-ból dvd-ket - menüvel miegymással).
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

m46u5

Tud valaki normális letöltõ programot ajánlani, mely ftp-rõl is könnyedén (ablakoskába belehúzogatom a sok linket és már szedi is) és JÓL szedi le az anyagot, csak mert sajnos újfenn tapasztaltam, hogy a Reget, amit eddig használtam bizony ftp-rõl gyakran hibásan szedi le a cuccot :mad:. (bármilyen ftp szerverrõl - ugyanis többrõl is szedtem már le rosszul)
Viszont fontos lenne, hogy ne egy kifejezetten ftp progi legyen, mert arra nekem tökéletes a Total Commander is.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

rozo

Keresem a Mew Mew Power c. anime részeit
Help
Ikki-Tosen - Legendary Fighter
Kanu Uncho:It's just an arm! Because I am a fighter.

TurboK

Quote from: rozoKeresem a Mew Mew Power c. anime részeit
Help
torrentspyon van egy tucat

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Roonel

valaki segítsen:
elég kezdõ vagyok és hát letöltöttem a slayers 3. movie-t és hát ha le akarom jáccani akkor error:
Can't open file
BS Palyerrel próbálom lejáccani a többinél ment még volt mellette pár file de azokat nem értem
amik voltak:
Slayers Great [a4e].ogm
Slayers Great.sfv
[a4e]Slayers.Great[divx5.1.1].sfv

:teccik:

Dreamcleaver

Quote from: m46u5Tud valaki normális letöltõ programot ajánlani, mely ftp-rõl is könnyedén (ablakoskába belehúzogatom a sok linket és már szedi is) és JÓL szedi le az anyagot, csak mert sajnos újfenn tapasztaltam, hogy a Reget, amit eddig használtam bizony ftp-rõl gyakran hibásan szedi le a cuccot :mad:. (bármilyen ftp szerverrõl - ugyanis többrõl is szedtem már le rosszul)
Viszont fontos lenne, hogy ne egy kifejezetten ftp progi legyen, mert arra nekem tökéletes a Total Commander is.

Nálam a Flashget jön be még mindig. Csak keresni kell hozzá egy serial számot és regelni, mert a free verziójában már van spyware.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Moha

Quote from: DreamcleaverCsak keresni kell hozzá egy serial számot és regelni, mert a free verziójában már van spyware.
Nem tudom, nekem nincs benne semmi. :haha: A Flashget-et két féle opcióval telepítheted: shareware vagy adware. Ha adware-két rakod fel, akkor állandóan reklámokat nyomat (tehát adware, nem spyware), ha viszont shareware-ként, akkor csak egy szimpla bannert kapsz, hogy "please register", de semmi több. Nincs benne sem idõkorlát, sem más idegesítõ dolog. Csakhát az emberek nagy része free-ként telepíti, aztán szív a sok reklámmal. :P Részemrõl, a shareware-nél az az egy szem banner nem sok vizet zavar...

Foirec

Nemtudja vki, hogy miért lehet az hogy eddig (fél év) kb 600kb/s-el tudtam leszedni ftp-rõl , tegnap óta pedig keméyn 20-80 kb/s között ugrál a cucc???:eek:  Nettel nincs semmi gond mert ugyan ugy müxik böngészésnél,gaméknél meg egyébb letöltéseknél szal nemvágom :confused: Vkinek van vmi ötlete?

Slayer_Ace

X-men: Evolution egyik részével lenne egy súlyos problémám:
tehát a fájl maga 80Mb-s, de amikor lejátszom ( mediaplayer classiccal, windows mediaplayerrel és bsplayerrel is ugyanaz az eredmény) kb. csak az elsõ 10 másodperc fut le, utána újrakezdi. Próbálkoztam VirtualDubbal és VirtualDubModdal is, de mindegyik ugyanazt csinálja:beolvassa a 80Mb-t közben ezt írja ki: reconstructing missing index block(agressive mode), miután befejezte elõugrik egy ablak és ez áll benne:
 AVI: Index not found or damaged -- reconstructing via file scan
 AVI: Keyframe flag reconstruction was not specified in open options and the video stream is not a known keyframe-only type. Seeking in the video stream may be extremely slow.
Ezt leokézom, aztán az idõvonalon csak az a 10 másodpercnyi video jelenik meg, a többit nem ismeri fel...
Ilyenkor mi a teendõ???

m46u5

Quote from: Slayer_AceX-men: Evolution egyik részével lenne egy súlyos problémám:
tehát a fájl maga 80Mb-s, de amikor lejátszom ( mediaplayer classiccal, windows mediaplayerrel és bsplayerrel is ugyanaz az eredmény) kb. csak az elsõ 10 másodperc fut le, utána újrakezdi. Próbálkoztam VirtualDubbal és VirtualDubModdal is, de mindegyik ugyanazt csinálja:beolvassa a 80Mb-t közben ezt írja ki: reconstructing missing index block(agressive mode), miután befejezte elõugrik egy ablak és ez áll benne:
 AVI: Index not found or damaged -- reconstructing via file scan
 AVI: Keyframe flag reconstruction was not specified in open options and the video stream is not a known keyframe-only type. Seeking in the video stream may be extremely slow.
Ezt leokézom, aztán az idõvonalon csak az a 10 másodpercnyi video jelenik meg, a többit nem ismeri fel...
Ilyenkor mi a teendõ???
Szerintem csutkó üres a többi szakasz, csupán le lett foglalva neki a több hely.
Amúgy ez az új X-men film lenne?, csak mert még odébb van a bemutatása a filmnek, úgyhogy nem hinném hogy egyáltalán az lenne...
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Slayer_Ace

Quote from: m46u5Szerintem csutkó üres a többi szakasz, csupán le lett foglalva neki a több hely.
Amúgy ez az új X-men film lenne?, csak mert még odébb van a bemutatása a filmnek, úgyhogy nem hinném hogy egyáltalán az lenne
...
Remek, tölthetem le újra...nem értem, hogy valaki hogyan adhat ki ilyen munkát a kezei közül:grrr:
Amúgy ez X-men rajzfilm, egyik X-men-es film sem tetszett, de ezt marhára eltalálták...

m46u5

Quote from: Slayer_AceRemek, tölthetem le újra...nem értem, hogy valaki hogyan adhat ki ilyen munkát a kezei közül:grrr:
Amúgy ez X-men rajzfilm, egyik X-men-es film sem tetszett, de ezt marhára eltalálták...
Én a donkey-n, sok részt találtam, de azok mind olyan 180 mb (vagy több)körül vannak...
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Lazzaret

Nem tudja valaki hogy ogm és mkv kiterjesztésü fájlokat hogy lehet avi vagy mpg fájloká konvertálni?

Ha tudtok válaszolni plz PM-ben mert nem tudok mindig feljönni mostanában USTEAM-re.


www.arkangyalok.uw.hu

jeanne

Hi Tudna nekem valaki ajánlani egy olyan progit leírással,amivel amatõrként össze tudnék hozni egy ftp szervert úgy,hogy rájöjjek másoknak milyen címre kell csatlakozniuk? köszi

Moha

Quote from: jeanneHi Tudna nekem valaki ajánlani egy olyan progit leírással,amivel amatõrként össze tudnék hozni egy ftp szervert úgy,hogy rájöjjek másoknak milyen címre kell csatlakozniuk? köszi
Kicsit konrétabb tudnál lenni? Pl.: otthon, windows-os gépen akarsz futtatni egy FTP szervert? Ha igen, ahhoz 3 dolog kell: 1.: internetkapcsolat :) 2.: egy ftp szerver program (pl a nemrég nekem ajánlott, ingyenes GuildFTP 3.: Valamilyen állandó cím. Mivel az otthoni interneteléréseknek ált. nincs fix IP címe, ezért szükség lehet egy dinamikus DNS-re, ami mindig a megfelelõ IP-re mutat. Ilyen szolgáltatás pl. a MyIP.

jeanne

Quote from: MohaKicsit konrétabb tudnál lenni? Pl.: otthon, windows-os gépen akarsz futtatni egy FTP szervert? Ha igen, ahhoz 3 dolog kell: 1.: internetkapcsolat :) 2.: egy ftp szerver program (pl a nemrég nekem ajánlott, ingyenes GuildFTP 3.: Valamilyen állandó cím. Mivel az otthoni interneteléréseknek ált. nincs fix IP címe, ezért szükség lehet egy dinamikus DNS-re, ami mindig a megfelelõ IP-re mutat. Ilyen szolgáltatás pl. a MyIP.




XPre kellene...egyszer kaptam egy Ser-U nevû progit,de nem mûködött...az ipcímem pedig akárhányszor nézem mindig ugyanaz(hozzáteszem,h nem nagyon értek az effajta dolgokhoz)...de megnézem amit ajánlottál

Moha

Quote from: jeanneaz ipcímem pedig akárhányszor nézem mindig
Hol nézted meg az IP-det? Ahogy látom, proxyn keresztül netezel, azaz kifelé a proxy címe látszik mindig, ergo a webes rendszerek nem a te valós IP-det fogják mutatni.
A saját IP címedet legegyszerûbben úgy tudod lekérdezni, hogy hívsz egy parancssort és beírod: ipconfig Ez kiírja az internetes IP címedet. (feltéve, hogy közvetlen kapcsolódsz a netre és nem routeren keresztül)

Necrid^

Olyan problémam lenne hogy amikor csinálok egy szervert warcraft3ban akkor meg krealja de senki a b.neten nem látja. meg kérdeztem az ottani emberek és azt monták hogy tüzfal vagy Router miatt van ez... jó kiléptem kikapcsoltam atüzfalat de nem segitett.. esetleg tudná vki segiteni?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

jeanne

Quote from: MohaHol nézted meg az IP-det? Ahogy látom, proxyn keresztül netezel, azaz kifelé a proxy címe látszik mindig, ergo a webes rendszerek nem a te valós IP-det fogják mutatni.
A saját IP címedet legegyszerûbben úgy tudod lekérdezni, hogy hívsz egy parancssort és beírod: ipconfig Ez kiírja az internetes IP címedet. (feltéve, hogy közvetlen kapcsolódsz a netre és nem routeren keresztül)

parancssorral szoktam....minden esetre más módon,de sikerült összehozni egyet,igaz csak 1Gb a max,de több,mint a semmi...amúgy a fõ problémám mindig az volt,kapcsolathívási hibát írt ki a másik félnél

Xaga

Quote from: NecridOlyan problémam lenne hogy amikor csinálok egy szervert warcraft3ban akkor meg krealja de senki a b.neten nem látja. meg kérdeztem az ottani emberek és azt monták hogy tüzfal vagy Router miatt van ez... jó kiléptem kikapcsoltam atüzfalat de nem segitett.. esetleg tudná vki segiteni?
Ha wan routered akkor forwardold a 6112 (default war3port) portot mind TCP-n mind UDP-n a gépedre és simán vindos tûzfalon engedélyezni kell és menni fog.

rozo

hi
keresema Beyblade részeit magyarul
help
Ikki-Tosen - Legendary Fighter
Kanu Uncho:It's just an arm! Because I am a fighter.

Karma XXL

De rég jártam erre... Üdv mindenkinek :)

Szóval.. Kedden vettem egy DDR400as memóriát a laptopomba, de látszólag nem kompatibilis vele. Ha berakom, se kép se hang nem bootol. Tegnap kipróbáltam egy másik laptopban, ott viszont mûködött, így biztos nem a memória a hibás.

Ha 72 órán belül vagyok, kötelesek visszaadni a pénzem, ha visszaviszem nekik, hogy "kösz, de mégse kell"?

Van valakinek ilyen tapasztalata? Esetleg pont a Mistral Computerworld-del?

Fazék

Quote from: Karma XXLVan valakinek ilyen tapasztalata? Esetleg pont a Mistral Computerworld-del?
oh oh. hát a Mistral-nál különösen köcsögök szoktak lenni ilyen téren, de elméletileg kötelesek ezt megtenni. annyi hogy ezért könnyen lehet hogy küzdened kell majd, akár rokon fogyasztóvédelmis jóembert emlegetve. mert sajnos van hogy elõször szeretik hülyének nézni az embert, aztán másodszor is... persze az is lehet hogy szerencséd lesz és esetleg már leszoktak a bunkóról... sok szerencsét és még ma vidd vissza gyorsan!

Karma XXL

Quote from: Fazékoh oh. hát a Mistral-nál különösen köcsögök szoktak lenni ilyen téren, de elméletileg kötelesek ezt megtenni. annyi hogy ezért könnyen lehet hogy küzdened kell majd, akár rokon fogyasztóvédelmis jóembert emlegetve. mert sajnos van hogy elõször szeretik hülyének nézni az embert, aztán másodszor is... persze az is lehet hogy szerencséd lesz és esetleg már leszoktak a bunkóról... sok szerencsét és még ma vidd vissza gyorsan!

Kösz, most már biztos, hogy visszaviszem nekik.

Csak azt nem tudom, hogy hogy vegyem rá õket a visszafizetésre. Így még sose kellett eddig küzdenem...

Kötelezi õket törvény erre? Mert az már egy kis elõrelépés lenne nekem :)

Fazék

Quote from: Karma XXLKösz, most már biztos, hogy visszaviszem nekik.

Csak azt nem tudom, hogy hogy vegyem rá õket a visszafizetésre. Így még sose kellett eddig küzdenem...

Kötelezi õket törvény erre? Mert az már egy kis elõrelépés lenne nekem :)
én úgy tudom hogy igen. de sajnos náluk aláírsz egy speckóbb szerzõdést, miszerint ha jól emlékszem lemondasz pár jogodról. érdemes átolvasni a számla hátoldalán lévõ szöveget. de elméletileg vissza kell adják a pénzed. mondjuk lehet hogy tényleg meg kell küzdened érte, mert Mistral-ról "nem sok jót" halottam, szóval drukkolok, és számolj be, ha minden a lehetõ leggyorsabban megtörtént, csak hogy terjeszthessem az igét, "megváltoztak!" :)

Karma XXL

Kész is vagyok... És teljesen meg vagyok lepve!

A srác szó nélkül visszaadta a pénzt. Mondjuk lehet, hogy közre játszott az a mondat, amit menet közben elhintett: "Nem foglalkozunk laptopokkal."

Na mindegy, kösz a bíztatást, kellett :D
Ja igen, ez a kecskeméti Mistral volt. Máshol nem tudom milyen a helyzet...

Fazék

#3749
Quote from: Karma XXLKész is vagyok... És teljesen meg vagyok lepve!

A srác szó nélkül visszaadta a pénzt. Mondjuk lehet, hogy közre játszott az a mondat, amit menet közben elhintett: "Nem foglalkozunk laptopokkal."

Na mindegy, kösz a bíztatást, kellett :D
Ja igen, ez a kecskeméti Mistral volt. Máshol nem tudom milyen a helyzet...
Néhol sajnos nem ilyen segítõkészek. Budapesten legendásan borzalmas a Bluefish-el együtt a vevõvel szembeni "barátságosságuk" én csak a Mistral-al szembesültem és többet nem veszek ott semmit. Azt mondjuk nem tudom fogyasztóvédelmileg mennyire korrekt, hogy ha fél év után tönkremegy egy cuccod és nem tudják kicserélni, akkor az "elméleti friss áron" vásárolhatod le/kaphatod vissza csak a pénzed... szóval számomra nem teljesen logikus, hogy miért nem a régi vásárlási pénzmennyiséget tudod újra elkölteni. olyan lehúzás szaga van.

csak mert minden más terméktípusnál ha jól tudom a vásárlási árat költheted el, az meg most hol érdekel, hogy esetleg számítástechnika hamarabb avul, úgyis megkapják a hibás példányért a beszállítótól a visszatérítést, nem? nem hiszem hogy olyan hülyén lenne kitalálva a rendszer, hogy a hibás példányok árát teljesen bebukják...