Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

HVp213

Értem! Nem szoktam használni a letöltési listát Így nem tudom hogy mit mûvel! Amúgy én is TC-vel töltök de nagyon ritkán van ilyen betegsége! Csak egy tipp volt hátha igy müxeni fog nektek!
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Darkstar

Csak tipp:
Az Ftp beállításoknál van egy olyan opció, hogy parancsküldés a kapcsolat fenntartásához. Lehet, hogy ha ezt beállítjátok, nem szakad meg a kapcsolat. Még soha nem próbáltam ki!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Arra még nem gondoltatok, hogy egy normális ftp-program használatával mindezen problémák vszleg nem merülnének fel? :)
Mind a FlashFXP, mind a Crystal FTP programok kiváló ftp-zésre kitalált programok. :)
(igaz, mindkettõ fizetõs, 30 napos trial program. akiknek eredeti TC-ük van, azok méltán szólhatnak rám az ajánlásomért, a többiek keressenek "megoldást" a problémára, nem olyan nehéz  ;))

Tény, hogy kell belefeccölni pár percet míg megismeri az ember az új programot, de sztem megéri. :)

Darkstar

#2883
A képen látható eszköztárat hogyan tudnám véglelesen kiirtani? Akárhányszor futtatom az Ad-aware-t, mindíg visszajön!
Kép

Edit: Lehet, hogy megoldódott. Az MSN plusz tesz fek reklámokat?

Edit2: Csak nem akar eltûnni!  :mad:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

HVp213

Quote from: DarkstarA képen látható eszköztárat hogyan tudnám véglelesen kiirtani? Akárhányszor futtatom az Ad-aware-t, mindíg visszajön!
Kép

Edit: Lehet, hogy megoldódott. Az MSN plusz tesz fek reklámokat?

Edit2: Csak nem akar eltûnni!  :mad:
AZ!
Amikor telepited nem szabad elfogadni seemit!!! Amikor úgy néz ki mintha a liszensz-t fogadnád el akkor fogadod el a szemetet
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

.Attila

Quote from: FazékArra még nem gondoltatok, hogy egy normális ftp-program használatával mindezen problémák vszleg nem merülnének fel? :)
Mind a FlashFXP, mind a Crystal FTP programok kiváló ftp-zésre kitalált programok. :)
(igaz, mindkettõ fizetõs, 30 napos trial program. akiknek eredeti TC-ük van, azok méltán szólhatnak rám az ajánlásomért, a többiek keressenek "megoldást" a problémára, nem olyan nehéz  ;))

Tény, hogy kell belefeccölni pár percet míg megismeri az ember az új programot, de sztem megéri. :)
A TC normális ftp program. A Flash FXP nem az. Töröltem, miután egy 1.4 gigás adattömeget hibásan szedett le.

Fazék

Quote from: BonciA TC normális ftp program. A Flash FXP nem az. Töröltem, miután egy 1.4 gigás adattömeget hibásan szedett le.
:haha: ez bocsi, de aranyos :)
fura, de nálam mindig rendesen mûködött, amikor meg nem, akkor mással is ugyanúgy gond volt. azt hogy olyan peched volt, hogy valami rossz beállítás miatt 1,4 gigát elszúrtál, az nem a programot minõsíti, csak esetleg a szerencsédet, ha megbocsájtasz ;) :)

.Attila

Alapbeállításokkal már problémásan mûködik? Több helyrõl is hibásan szedett le. Majd átváltottam tc-re, és mindjárt jól mûködtek a dolgok.

Fazék

Quote from: BonciAlapbeállításokkal már problémásan mûködik? Több helyrõl is hibásan szedett le. Majd átváltottam tc-re, és mindjárt jól mûködtek a dolgok.
Ennek nagyon "túlzás-szaga" van, de ahogy gondolod, nem erõszak a disznótor... :)
Nekem egyszerûen nem tetszenek a TC beállítási lehetõségeinek hiánya, és jobbnak érzem egy tényleg ftp-re kitalált program használatát ftp-rõl való letöltésre. ;) :)

Moha

Quote from: DarkstarEdit: Lehet, hogy megoldódott. Az MSN plusz tesz fek reklámokat?
Lehet. Én ki is írtottam a fenébe az MSN klienst.
Jópár alternatív IM program van (legtöbbjük GNU-s), nem kell a M$ álat írt, reklámokkal megtûzdelt, ki-tudja-mit-küld-el-online programot használni. :p

Fazék

Quote from: MohaLehet. Én ki is írtottam a fenébe az MSN klienst.
Jópár alternatív IM program van (legtöbbjük GNU-s), nem kell a M$ álat írt, reklámokkal megtûzdelt, ki-tudja-mit-küld-el-online programot használni. :p
ajánlanál egy-kettõt? mert én jelenleg a Miranda Instant Messenger-t használom, de idõnként csinál hülyeségeket, pl mostanában, csak harmadik/negyedik indításra indul el ténylegesen... az elsõ pár próbálkozásnál, szinte azonnal be is zárja magát, valami csatlakozási hiba miatt gondolom... elég bosszantó. :rolleyes:

Darkstar

Quote from: MohaLehet. Én ki is írtottam a fenébe az MSN klienst.

Nálam is megtörtént. Az uninstaller gyökerestül kiirtotta.  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Karma XXL

Quote from: Fazékajánlanál egy-kettõt? mert én jelenleg a Miranda Instant Messenger-t használom, de idõnként csinál hülyeségeket, pl mostanában, csak harmadik/negyedik indításra indul el ténylegesen... az elsõ pár próbálkozásnál, szinte azonnal be is zárja magát, valami csatlakozási hiba miatt gondolom... elég bosszantó. :rolleyes:

Hármat tudok mondani hirtelen: GAIM, IM2, Trillian.

Ebbõl a GAIMet használtam linux alatt sokáig, de vindóz alatt is, ott is jól fut. Nem tud hangot és videót átvinni, nem látja az egyedi smileykat, meg az MSN7 újdonságait, de majd idõvel azt is :)

Az IM2-t csak rövid ideig használtam, úgyhogy nem tudok róla mondani sokat. A Trilliant meg egyáltalán nem :)

Az biztos, hogy mindhárom többprotokollos, és köztük a GAIM ismeri a legtöbbet.

Moha

Én is a Gaim-et használom most, bár kissé sajnos fapados. Pl. még nem jöttem rá, hogy a francba lehet lerakni tray-icon állapotba, hogy ne a tálcán foglalja a helyet.
Én amúgy csak ritkán használom az IM-et, abból is igazából csak az ICQ-t (ICQ accountom van már vagy 6 éve, MSN-t meg 2 hete csináltam, unszolásra), de miután az eredeti ICQ kliens folyton fagyott, aztán már el sem indult, mondván, hogy frissíteni kell, inkább fölraktam ezt.
Haverom ajánlotta a Miranda-t, majd ki akarom próbálni.
A Trillian-ról túl sokat én sem hallottam. A névvel már találkoztam, de nem hallottam még véleményeket.

TurboK

Én alapból az AIM-et használtam, de meguntam hogy nem loggol alapból. ICQ accountom már volt valahol, ugyhogy váltottam a trillianra, és kötöttem rá egy msn accountot is hogy azé legyen mindhárom egyszerre. Max annyi gondom volt vele eddig hogy alig sikerült normális cracket találni hozzá (de már ez se gond).

Más. Tudja valaki hogy mi a franc köze van a HID szabványú game devicenak (15pines gamepad/midi porton csatlakozik) ahoz hogy a windows és a Directx hogyan kezeli a hangot? Mert amióta alaplapot cseréltem, akadozik a hang - DE csak akkor ha a control panel alatt hozzáadom a joystickot. Ha csak be van dugva, de nincs hozzáadva a control panelen, akkor nem akadozik. 2 különbözõ gamepaddal is ugyanazt csinálja. És nem csak a hangkártyára szerelt gameporton, hanem az alaplaposon is. IRQ ütközés meg ilyesmi nincs. XP SP2, Soundblaster Live, Genius G09 gamepad. Egyszerûen megbolondul a gép hogyha a gamepad meg van jelenve az eszközkezelõben.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKMás. Tudja valaki hogy mi a franc köze van a HID szabványú game devicenak (15pines gamepad/midi porton csatlakozik) ahoz hogy a windows és a Directx hogyan kezeli a hangot? Mert amióta alaplapot cseréltem, akadozik a hang - DE csak akkor ha a control panel alatt hozzáadom a joystickot. Ha csak be van dugva, de nincs hozzáadva a control panelen, akkor nem akadozik. 2 különbözõ gamepaddal is ugyanazt csinálja. És nem csak a hangkártyára szerelt gameporton, hanem az alaplaposon is. IRQ ütközés meg ilyesmi nincs. XP SP2, Soundblaster Live, Genius G09 gamepad. Egyszerûen megbolondul a gép hogyha a gamepad meg van jelenve az eszközkezelõben.
Hehe, ez tetszik. :) Megpróbálom reprodukálni a problémádat, mert nálam is XP SP2, Soundblaster Live, és Genius G09-es gamepad van, csak már ezer éve nem csatlakoztattam a gamepad-ot :) Nem emlékszem pontosan, de XP alá van driver-e a gamepad-nak, vagy hagyni kell simán az XP kezelje? Na mindegy, majd úgyis meglátom. Csak ne felejtsem el... :rolleyes:

Karma XXL

Quote from: MohaÉn is a Gaim-et használom most, bár kissé sajnos fapados. Pl. még nem jöttem rá, hogy a francba lehet lerakni tray-icon állapotba, hogy ne a tálcán foglalja a helyet.

A Eszközök --> Preferences --> Pluginek alatt tegyél egy pipát a Rendszertálca-ikon mellé.

Moha

Quote from: Karma XXLA Eszközök --> Preferences --> Pluginek alatt tegyél egy pipát a Rendszertálca-ikon mellé.
Köszi! :merci:

SOS kérdés: Tudtok olyan programot (vagy plugin-t a VirtualDub-hoz), amivel MPEG2-es fileokat tudok vágni? Arról lenne szó, hogy egy meglévõ MPEG2 file-ból kellene egy részletet kivágni, hogy a mérete ne legyen nagyobb a DVD-mértenél és ki tudjam írni. VirtualDub és VirtualDubMod nem hozza be, nem ismeri az MPEG2 formátumot. Átrenderelni nem akarom, így is 12 órát szenvedett a rendereléssel a gép. Please help!

Karma XXL

Quote from: MohaSOS kérdés: Tudtok olyan programot (vagy plugin-t a VirtualDub-hoz), amivel MPEG2-es fileokat tudok vágni? Arról lenne szó, hogy egy meglévõ MPEG2 file-ból kellene egy részletet kivágni, hogy a mérete ne legyen nagyobb a DVD-mértenél és ki tudjam írni. VirtualDub és VirtualDubMod nem hozza be, nem ismeri az MPEG2 formátumot. Átrenderelni nem akarom, így is 12 órát szenvedett a rendereléssel a gép. Please help!

Ez talán segít: http://www.afterdawn.com/guides/archive/mpeg_splitting.cfm

Moha

Quote from: Karma XXLEz talán segít: http://www.afterdawn.com/guides/archive/mpeg_splitting.cfm
Köszi, kipróbálom.

Amúgy most tûnt csak fel: Karma XXL :)

Karma XXL

Quote from: MohaKöszi, kipróbálom.

Amúgy most tûnt csak fel: Karma XXL :)

Ssssssssss... Már vártam, észreveszi-e valaki :D MSNen már vagy fél éve így használom :)

Cobra

Még a TC-s problémához hozzászólnék: a vicc az, hogy nálam nem mindig csinálja, van amikor tölti folyamatosan a részeket, de van amikor megszakad, ráadásul könyvtáron belül volt, hogy egyik nap ment rendesen, másik nap nem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

#2902
Quote from: FazékHehe, ez tetszik. :) Megpróbálom reprodukálni a problémádat, mert nálam is XP SP2, Soundblaster Live, és Genius G09-es gamepad van, csak már ezer éve nem csatlakoztattam a gamepad-ot :) Nem emlékszem pontosan, de XP alá van driver-e a gamepad-nak, vagy hagyni kell simán az XP kezelje? Na mindegy, majd úgyis meglátom. Csak ne felejtsem el... :rolleyes:
drivert kell telepiteni, a Genius weboldalán fenn van. Az msconfigból majd szedd ki a "game device" progit, mert csak még jobban szopja a gépet, pl zenejátszó is akadozik tõle néha.
Nekem csak alaplapcsere óta hozza elõ ezt a gubancot, a régi a7v8x on nem adta elõ. Csak most a a7v880 on.

edit: ja, és legkönnyebben úgy lehet tesztelni hogy elinditod a Crimsonland c. játékot, a harang effekt az elején szét lesz esve. (lehet emulátorral is tesztelni, pl ZSNES is elõadja, de így gyorsabb - nem kell 10 percig nyomni és lesni a hangot)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Karma XXL

A gameportos gamepadom nekem is elszállt alaplap/hangkártyacsere után, csak nem így, hanem egyszerûen nem tudtam kalibrálni rendesen, ugrált össze-vissza. Nem a gamepad volt a hibás, mert a PI-es gépemen ment akkor és utána is gond nélkül (azóta ki lett ütve)...

Ezért szereztem karácsonyra egy USBs gamepadot, ami gond nélkül, bármikor, bárhol királyul mûködik- A gameportot szerintem most már csak dísznek rakják rá az alaplapokra/hangkártyákra...

Moha

Quote from: Karma XXLA gameportot szerintem most már csak dísznek rakják rá az alaplapokra/hangkártyákra...
Vagy inkább arra az esetre, ha az ember midi eszközt (szintetizátor, midi bill.) akar rákötni. ;) Mostanában már úgy is csak USB-s game controllereket kapni, mint ugye lassan szinte minden USB-s... még pár év és csak USB port lesz a gépeken, abból viszont rengeteg. :rolleyes:

Darkstar

Quote from: Mohamég pár év és csak USB port lesz a gépeken, abból viszont rengeteg. :rolleyes:

Az enyémen már most 10 van. Minek annyi? Max 5-öt használok.  :rolleyes:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Quote from: MohaMostanában már úgy is csak USB-s game controllereket kapni, mint ugye lassan szinte minden USB-s... még pár év és csak USB port lesz a gépeken, abból viszont rengeteg. :rolleyes:
Az irható CDk megjelenésekor ugyanezt mondták a floppykra. Ahhoz képest még most is van minden gépen floppy drive, és elég sok mindenhez még mindig ezen adják a drivereket.

USB gamepadot meg még csak egyet találtam amin nem volt vagy nyomorék dpad, vagy kevés gomb, vagy hülyén elhelyezett gombok - és azt a padot meg japánból kéne importálni, ugyhogy az se lesz nekem hamar.

Érdekes, hogy az integrált SoundMAX (AD1888 chipset, ac97 variáns) nem csinálja ezt a balhét, ugyhogy valszeg ez egy Soundblaster exkluzív hülyeség lesz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Karma XXL

Quote from: TurboKAz irható CDk megjelenésekor ugyanezt mondták a floppykra. Ahhoz képest még most is van minden gépen floppy drive, és elég sok mindenhez még mindig ezen adják a drivereket.

Se a laptopomon, se a nagyobbik asztali gépemben nincs floppy. A kisebbikben is csak azért, mert kísérleteztem egy PI-es laptoppal - úgyhogy belegányoltam egyet.

Nekem pont az a tapasztalatom, hogy mindenhez CDn adják a drivert, például a routeremhez vagy a hálókártyáimhoz is adtak CDt, pedig egyáltalán nincs rá szükség. Kivétel volt egy PCMCIA hálókártya, amit múlt héten szereztem a fent említett PI-es laptophoz - de annak van is floppyja.

QuoteUSB gamepadot meg még csak egyet találtam amin nem volt vagy nyomorék dpad, vagy kevés gomb, vagy hülyén elhelyezett gombok - és azt a padot meg japánból kéne importálni, ugyhogy az se lesz nekem hamar.

Nekem ilyenem van, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ha esetleg a PS vagy N64 vagy akármilyen kontroller jobban bejön, egy csomó átalakító létezik, amivel PCre lehet õket kötni (USBvel).

EDIT: Látszólag a franciáknak nem tetszik a gamepadom... :o

QuoteÉrdekes, hogy az integrált SoundMAX (AD1888 chipset, ac97 variáns) nem csinálja ezt a balhét, ugyhogy valszeg ez egy Soundblaster exkluzív hülyeség lesz.

Az enyém CMI8738-as kártya; amivel mûködött, az meg egy ALS4000es volt.

Darkstar

Floppy-m nekem sincs, cd-t, DVD-t, memóriakártyát vagy flashdrive-ot használok helyette. A floppy túl kicsi és lassú.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Quote from: Karma XXLNekem ilyenem van, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ha esetleg a PS vagy N64 vagy akármilyen kontroller jobban bejön, egy csomó átalakító létezik, amivel PCre lehet õket kötni (USBvel).
Az a Logitech pad lekaparná a hüvelykujjamról a bõrt....

Konzolos joystickból meg ami tökéletes lenne az a Saturn pad, de ahhoz meg csak "home-made" átalakitüt láttam, a készitéséhez fel kell boncolni az eredeti pad végén lévõ csatlakozót, annyit meg nem ér meg. Akkor már inkább megrendelem a japánban nemrég kiadott PC/USB változatot.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>