Main Menu

Dragon BaLL

Started by [BouNCE], 2004-01-15, 12:11:21

Previous topic - Next topic

Catrin

Quote from: szpeter on 2018-04-07, 11:23:10
Mit szóltok a magyar szinkronhoz?
Szinkron inkább nem tetszik, mint igen. Tök jó, hogy ez a DB sorozat is kap magyar szinkront, a szereplők közül sokaknak maradt a hangja. Lippai és Csík Csaba pl. ugyanúgy hozza, de Szokol Péter vagy Pogány Judit sokkal rajzfilmesebben, gyerekesebben elváltoztatva játszik szerintem. A hangulata már más mint a régié, kicsit fura ismét így hallgatni.
Vegitát sajnáltam, hogy Bozsó nem vállalta, de Czető Roland(?) jobb lett, mint vártam! Egész hasonlóan eltalálta.
Beerus és Whis viszont szerintem katasztrofális választás... ők nagyon nem tetszettek.

DBS szumma:
Az elején a két film feldolgozása nekem felesleges volt és movie-ban jobban működött, DE voltak olyan kieg. jelenetek, karakter interakciók, amiket nagyon imádtam, és a köztes epizódok közül is akadtak szórakoztatóak.
A Black Goku arc volt talán (Trunks szálhoz mérten ismét) a legkreatívabb, itt talán a szokásosnál többet próbáltak kihozni a készítők, bár a végére annak a hangulata is már sok volt (de talán kicsit "izgalmasabb" volt a 6. univerzum viadala után (ott a trollkodások működtek :D).
Az újabb LOL epizódok közül, talán a baseballos volt a kedvencem.. a többi kitöltő az univerzum battleroyale előtt nem igazán hiányzott... kivéve Bra születését. Az nekem egy olyan gigafanservice, amire a sorozat bejelentése óta vártam. :DDD
Az utsó arc-nál tényleg röhej volt a 20 percenként egy perces haladás, ahogy az is, hogy annyira szeparálva mutatták a karaktereket, hogy a végére már elfelejtettem ki van még versenyben (hiába mutatták a kiesetteket).XD Annak azért örültem, hogy Freezáékat még visszahozták, így nem csak Gokué lett az érdem. De én már sokkal inkább untam ezeket a részeket, és nagyon vártam a végét. Az pedig egyértelmű volt, hogy az univerzumok visszaállítása lesz a konklúzió.

SaiyaGin

Quote from: Catrin on 2018-04-10, 14:11:29
DBS szumma:
Az elején a két film feldolgozása nekem felesleges volt és movie-ban jobban működött, DE voltak olyan kieg. jelenetek, karakter interakciók, amiket nagyon imádtam, és a köztes epizódok közül is akadtak szórakoztatóak.
A Black Goku arc volt talán (Trunks szálhoz mérten ismét) a legkreatívabb, itt talán a szokásosnál többet próbáltak kihozni a készítők, bár a végére annak a hangulata is már sok volt (de talán kicsit "izgalmasabb" volt a 6. univerzum viadala után (ott a trollkodások működtek :D).
Az újabb LOL epizódok közül, talán a baseballos volt a kedvencem.. a többi kitöltő az univerzum battleroyale előtt nem igazán hiányzott... kivéve Bra születését. Az nekem egy olyan gigafanservice, amire a sorozat bejelentése óta vártam. :DDD
Az utsó arc-nál tényleg röhej volt a 20 percenként egy perces haladás, ahogy az is, hogy annyira szeparálva mutatták a karaktereket, hogy a végére már elfelejtettem ki van még versenyben (hiába mutatták a kiesetteket).XD Annak azért örültem, hogy Freezáékat még visszahozták, így nem csak Gokué lett az érdem. De én már sokkal inkább untam ezeket a részeket, és nagyon vártam a végét. Az pedig egyértelmű volt, hogy az univerzumok visszaállítása lesz a konklúzió.

Nekem is a Trunks arc volt a kedvencem, még ha eleinte voltak is fenntartásaim, és ha a végét el is rontották azzal, hogy nem Trunks Zamasu felett aratott győzelme volt a sztori vége és a "Zamasu éggé változik" a legröhejesebb  :wtf: volt, amit az utóbbi években animében láttam.
A Universe Survival arc a történet nyújtása mellett is egészen tetszett, legfőképp azért, mert addigra már hozzászoktam a sok bullshithez, és mert ez az arc egy igazi agykikapcsolós szórakozás volt. Az utolsó két részre még biztosan sokáig fogok emlékezni.
Frieza 10. tagként való szerepeltetése viszont nagy csalódás volt, Buu harcmodora sokkal szórakoztatóbb és különben is, Friezát már láttuk eleget. (Hányszor is tért már vissza? Akkor, amikor Trunks megölte, utána a 12. filmben, utána a GT-ben, aztán a Super elején... kihagytam valamit?)
Mindent összevetve a karakterek kibelezése (Vegeta, Gohan, Krillin,Teki bá') és az eddig felépített világ arcon köpése (retconok, isteni ki, stb.), majd az újonnan felállított szabályok gyors felrúgása (hogyan is lett Vegeta SSJ God?) miatt sajnos azt kell mondanom, hogy szerintem semmit nem veszített volna a világ, ha ez a sorozat (és az azt megelőző két film) sosem születik meg.

Catrin

Quote from: SaiyaGin on 2018-04-10, 22:25:07
a végét el is rontották azzal, hogy nem Trunks Zamasu felett aratott győzelme volt a sztori vége és a "Zamasu éggé változik" a legröhejesebb  :wtf: volt, amit az utóbbi években animében láttam.
Jajj! Én próbálom feledni... annyira kínos, nem elég, hogy itt se győzhetett más, még debillé is tették az egészet.
Egyébként, ha valami konstans bosszant a franchise-ban, akkor az a Goku túltolás. Még mindig... Most gonosz leszek, de vajon Nozawa meddig vállalja még ezt a szerepet? Utána elszakadnak az adaptálástól, a Goku centrikusságtól vagy szimplán megkapja más a hangját Gokuéknak is? Nyilván utóbbi. De annyira jó lenne, ha egyszer megpróbálnának más szereplő(ke)t a középpontba nyomatni (lenne kiket, igaz az se lenne sablontól mentes, de DB mércével már változatosabb új cuccokat hozhatna).

Quote from: SaiyaGin on 2018-04-10, 22:25:07
Frieza 10. tagként való szerepeltetése viszont nagy csalódás volt, Buu harcmodora sokkal szórakoztatóbb és különben is, Friezát már láttuk eleget.
Igen, ez a másik, amivel nagyon egyetértek. Ugyanaz kb. mint Gokunál: népszerű ezért orrba-szájba nyomatják.-.- Pedig Buu ismételt szerepeltetése is túlzással "kiaknázatlan" lehetőség lett volna. (Amúgy Frieza mintha a DBZ Buu arcja alatt is visszatért volna pár pokoli kollégával egy filler rész erejéig... nem? Vagy már képzelődöm/keverem a GT-vel. De neeem, mintha kis Goten&Trunks kapott volna egy ilyen fillert, vagy az meg vmelyik filmben volt?XD).

Az új filmtől is tartok: laza dizájn ok. De amúgy mi lesz? Burolololiiyy 3?

Quote from: SaiyaGin on 2018-04-10, 22:25:07szerintem semmit nem veszített volna a világ, ha ez a sorozat (és az azt megelőző két film) sosem születik meg.
Végül is... :D De én nem bánom a sok fasság ellenére sem, hogy kaptuk ezt az új adagot. Kedvelem ezt az univerzumos brigádot is. Plusz, ha egyszer lesz hangulatom VegeBu AMV-t csinálni, legalább gyarapodott a canon alapanyag hozzá. :D

Ami pedig EoZ-t illeti... szerintem simaügy, hogy lesz egy univerzumfightmentesebb szakasza Gokuéknak, amiben megpiszkálja a Buu inkarnáció rémlése, hogy yap Super Human God Super Human-t neveljen.XD Az is reális, hogy semmi erőfitogtatást nem láthattunk a manga végén az új beleszövések mellett... mivel a DBS-ben is sokszor úgy csináltak, hogy minek az átváltozás... ilyen földi tornákon pedig pláne minek.XD
De nem headcanonozom. Szerintem ha folytatják, előbb az erősebb, a mostani viadalból kimaradt univerzumokra megy majd a mostanihoz hasonló kacsintgatás.

SaiyaGin

Quote from: Catrin on 2018-04-11, 13:07:47
(Amúgy Frieza mintha a DBZ Buu arcja alatt is visszatért volna pár pokoli kollégával egy filler rész erejéig... nem? Vagy már képzelődöm/keverem a GT-vel. De neeem, mintha kis Goten&Trunks kapott volna egy ilyen fillert, vagy az meg vmelyik filmben volt?XD).

Szerinted kevered valamivel az egyik filmmel.  :P

Quote from: SaiyaGin on 2018-04-10, 22:25:07szerintem semmit nem veszített volna a világ, ha ez a sorozat (és az azt megelőző két film) sosem születik meg.

Quote from: Catrin on 2018-04-11, 13:07:47
Végül is... :D

Igazából azzal kellett volna befejeznem a postomat, hogy

tl;dr THIS IS BLASPHEMY! THIS IS MADNESS!
:D

blackronin

#1174
Én is elkezdtem hosszú halasztgatás után megnézni a Super-t a bátyámmal (csak hogy folytassuk a hagyományokat, hiszen a sima DB-t, a Z-t, a Kai-t is együtt néztük  :P ), természetesen blu-ray változatban és angol szinkronnal.
22 rész után eddig kellemes élmény, de japánul nem néztem volna meg.
Beerus és Whis jobb angolul, valamint Goku és Vegeta hangja nálam szétválaszthatatlanul egybeforrt Sean Schemmel és Christopher R. Sabat nevével.

blackronin

Dragon Ball Super 1-77, angol dub
Battle of the Gods arc: nekem tökéletes volt. Beerus és Whiz remek karakterek, örülök hogy csatlakoztak a DB univerumához.  :smile:
Return of Frieza: sok nostalgia, de felejthető történet... a harcok rendben voltak.
Universe 7 vs Universe 6 arc: jó arc volt, élvezetes küzdelmekkel és klassz szereplőkkel.
Zamasu arc: Zamasu érdekes ellenfél volt, mind az eredeti és a Black formája. A történetet és az időutazásos dolgot kicsit túlvariálták, a kevesebb több lett volna. Ja, és too much Future Trunks és Mai fanservice.
Trunks nem rossz harcos, de azért ennyire nem szeretem...

A filler részekre nem érdemes szót fecsérelni, poénosak és egyszer nézhetőek.

szpeter


Cloud

Quote from: szpeter on 2018-06-22, 01:33:48
Érdekes irányt vett a széria: Super Dragon Ball Heroes Anime Trailer

Nem a kánon része lesz. Dragon Ball Heroes árkád/kártyajátékhoz készülő anime. Lényegében ilyen "mi lenne ha" ez és ez a karakter összecsapna dologról van szó.

https://gamepod.hu/dl/upc/2018-05/217403_ddznxywx0aabako.thumb.jpg

szpeter

#1178
Jogos az észrevétel, utólag én is kiderítettem de megelőztél. :) De már csekkolható az első kis 8 perces rész, alternatív univerzumos elképzelésnek még egész jópofán hangzik.

Más: Dragon Ball Z/Super: Avengers Infinity War  :uzi: Vicces épp ma gondoltam arra hogy nagyon összecseng a Thanos meg a Goku Black karaktere, simán lehetett volna egy infinity warhoz hasonlóan strukturált sztorit kihozni az arc-ból. És most youtube istenség le is szállította. :D (a fél éves "trailert"... :D)

Legalább tudom hogy nem csak nekem jutott eszembe, bár megnézve a filmet és a Super-t, még jobban érzékelem az áthallást :D

szpeter



Catrin

Quote from: Catrin on 2018-04-11, 13:07:47
Az új filmtől is tartok: laza dizájn ok. De amúgy mi lesz? Burolololiiyy 3?
És valóban... ahhjjj  ^^" (na nem mintha amúgy szárnyalt volna a lelkesedésem xd). (Mondjuk az LOL, hogy páran már átphotoshopolták a képét Yamchára.XDD

A DBH szösszenet egész okés lett.

szpeter

Egy olyan Broly-t aminek a karakterét Toriyama írja meg, igazából várom. Az meg Yamcha istenség a háttérben, aki mást mond hazudik.  :P Dizájn ígéretes, Broly egy egészen komoly ellenfél, ha kap egy kis személyiséget/értelmes háttérsztorit nagyon is jól elsülhet. Jó lesz a'.

Egyébként a DBSuper mangát már szinte jobban csípem mint az animét, egész jó kis variálások vannak a történésekben. Érdemes belenézni, még mindig írják.

SaiyaGin

Quote from: Catrin on 2018-07-10, 10:01:28
(Mondjuk az LOL, hogy páran már átphotoshopolták a képét Yamchára.XDD

Kihagyhatatlan poén. :D

blackronin

Szóval Broly lesz a főgonosz az új filmben, de remastered formában?
Érdekes ötlet, egyrészről örülök hogy nem találtak ki egy újabb Saiyan-t, aki szinte megegyezik Brolyval, hanem az eredetit hozzák vissza, kicsit kiegészítve a karakterét.
Felőlem jöhet!  :smile:

Catrin

Quote from: szpeter on 2018-07-10, 17:22:48
Egyébként a DBSuper mangát már szinte jobban csípem mint az animét, egész jó kis variálások vannak a történésekben. Érdemes belenézni, még mindig írják.
Ezzel mondjuk teljesen egyetértek, jobban szeretem a manga eseményeit, még mindig követem én is, plusz tervezem beszerezni majd a köteteket legalább Bra születéséig.

Cloud

Quote from: blackronin on 2018-07-10, 22:58:21
Szóval Broly lesz a főgonosz az új filmben, de remastered formában?
Érdekes ötlet, egyrészről örülök hogy nem találtak ki egy újabb Saiyan-t, aki szinte megegyezik Brolyval, hanem az eredetit hozzák vissza, kicsit kiegészítve a karakterét.
Felőlem jöhet!  :smile:

De most így Yamoshi-t kukázzák akkor vagy WTF?

szpeter

Quote from: Catrin on 2018-07-11, 12:58:58
Quote from: szpeter on 2018-07-10, 17:22:48
Egyébként a DBSuper mangát már szinte jobban csípem mint az animét, egész jó kis variálások vannak a történésekben. Érdemes belenézni, még mindig írják.
Ezzel mondjuk teljesen egyetértek, jobban szeretem a manga eseményeit, még mindig követem én is, plusz tervezem beszerezni majd a köteteket legalább Bra születéséig.

Yep, szintúgy. :)

szpeter

#1188

blackronin

Quote from: szpeter on 2018-07-20, 01:29:46
Kint is van már: Dragon Ball Super: Broly Movie Trailer (dub)

szerk.: Japánul is ha valakit érdekel :D

Hype  :hopp:
:tezsvir:

Bejövős így, főleg angol szinkronnal.
Broly megérdemelte, hogy kapjon egy újabb esélyt.  :smile:

blackronin

Dragon Super Movie: Broly (2018)
Kijött végre angol szinkronnal, nagyon jó minőségben (a nyaa-n megtaláljátok).
Azt kell, hogy mondjam, hogy NAGYON NAGYON kellemesen csalódtam!
Számomra ez lett a legjobb DB film, pedig láttam az összeset.
Fantasztikus animáció, lényegretörő történet, klassz és emlékezetes harc, jó zene.
Az egész remekül össze van rakva.

Összeségében nálam 9,5/10.
Szép munka volt Toei, méltó módon hoztad vissza a DB régi dícsőségét.
Aki úgy érzi, hogy már elveszett a DB sorozat számára, akkor az feltétlenül tegyen vele egy próbát!

szpeter

#1191
 :tezsvir:

Nagyon remélem, hogy lesz egy hosszabbra vágott verzió is mondjuk, mert úgy éreztem hogy kicsit gyorsra volt húzva a Bardock-os elősztori. Meg pöppet talán el volt nyújtva a harc másfelől, ennyi a kritikám. Egyébként legerősebb háttérsztori, egyik legjobban megírt karakterű "gonosz" (ellenfél?), kiváló mellékkarakterek, meg az a marveles csavar hogy a sztori főhőse igazából Broly volt és bizonyos szempontból érte izgulhattunk :D Goku végre nem az a Super-es idegesítő fogyatékos, hanem abszolút szerethető, de nem ő volt most középpontban. A Frieza-s jelenetek kicsit Star Wars/Űrgolyhók-ra hajazott, ami nekem speciel bejött, látszott az az elképesztő szintű bürokrácia ami kell egy ilyen "birodalomhoz", nem beszélve arról ahogy besoroznak random embereket is mert hiány van. Frieza pedig nagyon jó motorja volt az eseményeknek, a motivációja kicsit eh, gyenge poén volt szerintem, de maga a karakter nagyon működött ebben a filmben.

De ja, összességében... Must watch.  :Kiraly:

SaiyaGin

Jól sejtem, hogy a verzió, amit ti néztetek, még a camrip változat?

blackronin

Quote from: SaiyaGin on 2019-02-12, 22:18:48
Jól sejtem, hogy a verzió, amit ti néztetek, még a camrip változat?
Nem, ez már teljesen vállalható, közel HD minőségű változat angol dub-bal.
Én elégedett voltam vele.

szpeter

Jaja, nem tudom, hogy kiszivárgott-e vagy mi történt de fullhd és a hang is teljesen rendben volt.

SaiyaGin

Köszi az infót!


blackronin

Dragon Ball Super 78-131. részek, english dub:
Lement az utolsó angol szinkronos rész is a Super-ből, szóval egy rövid értékelés:
Teljesen beleillik a sorozat Toriyama munkásságába, így elégedett vagyok.
Persze a szokásos DB hibák, felesleges időhúzás és filler részek, megmaradtak, de szemet hunyok felettük, mert élveztem az anime-t.

SaiyaGin

Mire nem jó a home office?
A koronavírus miatt dolgozhatok home office-ban, így hazaköltöztem Kecskemétre, és pár napja a kezembe akadt a DB manga 7. kötete (még réges-régen vettem meg egy németországi vagy ausztriai nyaralás alatt), Elolvastam, és eszembe jutott, hogy az eredeti sorozatot 10-15 éve láttam utoljára (inkább 15, mint 10), úgyhogy eldöntöttem, hogy újra megnézem.  :haha:
Ma el is kezdtem, 4 részt láttam, és eddig nagyon élvezem, óriási nosztalgiabomba. Két dolog tűnt fel benne eddig: az egyik, hogy már ezekben a részekben is vannak filler jelenetek (főleg Pilafékról), a másik az, hogy Bulma a negyedik részben már a harmadik motorkerékpárját használta - jó, az első valszeg tönkrement egy komolyabb zuhanásnál. (Már a manga olvasásakor eszembe jutott, hogy mennyire is tetszettek gyerekkoromben a Toriyama által kitalált-rajzolt masinák, legyen szó autókról, repülőkről vagy tengeralattjárókról. Szívesen megnéznék egy, az ő dizájnján alapuló sci-fi animét.)

SaiyaGin

Időközben befejeztem a sorozatot, és írtam róla néhány megjegyzést:

Pilaf saga:
- Szívesen néztem volna még, biztos vagyok benne, hogy a Nyugati utazásból lehetett volna még pár történetet adaptálni ebbe a sagába.
- Furcsa volt átélni azt, hogy míg eleinte Bulma Gokuval majdnem egyenrangú főszereplő volt, addig a sorozat felére teljesen elvesztette a fontosságát.
Arra is érdekes volt újra ráeszmélni, hogy a 21. Tenkaichi Budokai meccsein még mennyi vicces hülyeség volt, teljesen más volt még a sorozat hangulata, mint egy kicsit később.
Red Ribbon saga:
- Goku General Blue-t leszámítva a RR összes katonáját nagyon könnyen elintézte (na jó, a Schwarzenegger-utánzat robottal megszenvedett, de hát az egy robot volt). Arra emlékeztem, hogy a nindzsával legalább egy részig harcolt, de arra már nem, hogy ez nem egy valódi küzdelem volt, hanem Goku csak szórakozott vele. Arra azért kíváncsi lennék, hogy Blue hogyan tett szert a telepatikus képességeire
- Goku és Krillin kalózrobot elleni harcát nézve az jutott eszembe, hogy ha nem tévedek, akkor az összes sorozatban ez volt az egyetlen olyan harc, ahol ők ketten együtt harcoltak egy közös ellenség ellen, és nem csak az volt, hogy Krillin megpróbált életben maradni addig, amíg Goku meg nem érkezett valahonnan (kivéve, ha valaki hajlandó tudomást venni a Super létezéséről, és megemlíti az univerzumok közötti tornát).
- Az Arale falujában játszódó részekről már annak idején is azt éreztem, hogy nem illettek a sorozat aktuális hangulatához. A sorozat elejébe még belefért volna, de a saját alárendeltjeit piszlicsáré okokból kivégző Blue történetétől már túlságosan elütött.

A sorozat utolsó harmada:
- Pár évvel ezelőtt elolvastam a Nyugati utazást, és ha a sorozat elejéről hiányoltam az eredeti történetből adaptált kalandokat, meglepő módon a 22. Tenkaichi Budokai előtti fillerekben felbukkantak onnan adaptált részek (pl. Kinkaku és Ginkaku varázserejű lopótöke).
- Goku Piccolo Daimaou elleni visszavágójában érdekes látni, hogy itt jelentek meg először az olyan, a DBZ-ben állandóan jelen lévő elemek, mint a harcosok körülvevő aura, vagy azok a nagyon hosszúra nyújtott jelenetek, amikor egy csata során sokáig mutatják a környezetet, vagy azt, hogy az ellenfelek mozdulatlanul nézik egymást.
- Furcsa belegondolni abba, hogy a sorozat filler részekkel fejeződött be (akkor is, ha tudom, hogy az utolsó részt követő héten már egyből jött a Z első része)

Minden más:
- Goku és Chichi ,,kapcsolata" a későbbiek ismeretében (gondolok itt Chichi over 9000-es házisárkány-szintjére) egy rossz viccnek tartom, az újranézés során azt éreztem, hogy ha valaki illene Gokuhoz, az Bulma lenne. (Pláne, hogy a sorozat vége felé Bulma érdeklődött is Goku iránt.)
- Zseniális Teknőshöz elég ambivalensen viszonyultam a sorozat alatt, volt sok cool jelenete, de az oktatói tevékenységét elég felemásnak éreztem. Az szép dolog, hogy edzi és erkölcsi nevelésben részesíti a tanítványait, de azt azért furcsállottam, hogy nem tanított nekik semmit a technikái közül (ami idővel problémát is okozott, a Krillin vs. Chaozu mérkőzés alatt ő maga is elismerte, hogy Krillin megnyerhette volna a meccset a Kamehameha használatával, ha megtanította volna neki, ahelyett, hogy hagyja autodidakta módon próbálkozni őt) – különösen úgy, hogy a 21. TB előtt azt mondta Gokuéknak, hogy már mindent megtanított nekik, amit tud.
- A Super során nagyon nevetségesnek gondoltam azt, hogy újra komoly szerepet kapott az öreg, és ezt most még inkább így gondolom, hiszen Gokuék 22. TB alatt a saját bevallása szerint is túlszárnyalták őt, és a Piccolo Daimaou halálát követő kb. 25 évben edzés helyett a nyugdíjasok békés életét élte.
- Pilaf minél többet szerepelt, annál jobban idegesített, az utolsó részekből már rohadtul nem hiányzott.
- Feltűnő volt, hogy a kék hajú Lunch a Red Ribbon saga után már alig szerepelt, mondjuk nem bánom, mert a szőkét a sorozat végére már egyértelműen best girlnek tartottam
- Egyetlen komolyabb, hosszabb ideig zavaró dolog volt csak, az hogy Goku a 21-22. TB között nem öregedett semmit, legalább egy minimális változtatást kaphatott volna a dizájnja.

Egy szó mint száz, még mindig kellően manchild vagyok ahhoz, hogy nagyon szeressem a sorozatot.