Main Menu

Dragon BaLL

Started by [BouNCE], 2004-01-15, 12:11:21

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: szpeter on 2015-10-26, 20:26:15
Szerintem maga Toriyama felejtkezett meg róla... :) Emlékszem az első istenes filmnél újra kellett olvasnia a mangát, mert elfelejtette, hogy létezik SSJ2, azt hitte csak a basic forma és a hosszú hajú van.

:lol:
(Mondjuk Lunchról is megfeledkezett állítólag, szóval el tudom képzelni a dolgot.)

Quote from: szpeter on 2015-10-26, 20:26:15
Ja, és Freeza. Végül is, egy olyan lény, amelyik 0 edzéssel volt ilyen erős, igazából tényleg csak rá kellett volna vegye magát hogy elkezdje feszegetni a határait, amik ki tudja hol vannak igazából, mert magasról tojik rá, nem erőlteti meg magát ha nem muszáj.

Nem azzal van bajom, hogy erősebb lett, hanem azzal, hogy mennyivel erősebb lett. Goku Freeza legyőzése után még tizensok éven át edzett, és a SSG powerup nélkül még így volt esélye Beerus ellen, Freeza meg négy hónap után elérte SSG Goku szintjét.
Persze edzéssel

szpeter

#1111
DBS #18. Ye. Most már azt láthatjuk újra, gagyibban, amit a Freezas filmben is láthattunk. Egyébként a Whisnél lévő edzés kicsit emlékeztet a Zseniális Teknősös edzésmenetre, ott is volt földtúrás meg mindenféle házimunka, nem beszélve arról hogy megint ketten versenyeznek egymással fejlődés tekintetében. Amúgy bevallom, kihagytam pár részt  ^^" Csak feltűnt, hogy hoppá, az animében is megjelenik Champa szama szóval belenéztem az animébe. Ja és időközben megszületett Pan(na) :D Meg kicsit Vegeta lépéselőnyben van, kb fél évvel.

Ja, és az a kérdés is "megválaszolódott", ami még a filmnél vetődött fel, hogy hogyan lett Vegeta is szájádzsin isten. bitchplease

Amúgy a 16. rész pl egész szórakoztató, Vegeta-fanservice stuff nagyjából. Tényleg csak ez az egy dolog zavar, hogy grafikailag és helyenként dramaturgiailag is rosszul teljesítenek a jelenetek, amiket a filmben is láthattunk. Az első anime, amiben a filler valahogy túlszárnyalja a storyline-t....lol

szerk: bűnös élvezet ez jutott eszembe. mert ez az. és élvezhető igazából.

SaiyaGin

14. rész: végre vége...

Catrin

Ó, de rég írtam.

Hajrá SaiyaGin az átvezető részekhez! Elég hullámzóak, de én szórakoztatónak találtam ezeket a korábbi DB részekhez képest bőséges család-barát momenteket. Csak az fáj, hogy Vegeta szivatásáról nem tudnak leakadni (ennek van mondjuk jó oldala is, de legtöbbször nagyon gagyi). A látvány miatt még mindig hisztizem... A Frieza részektől pedig megint azt remélem, hogy nem húzzák agyon, hááátha. *naiv*

A manga 6. fejezete ismét élvezetes lett. Az utsó előtti pár oldal fanservice-e pedig megint nem hagyja lejjebb menni a fangirl pumpámat.  :hopp: A francba, imádom. :D

Ami pedig az utsó oldalt jelenti... még több saiyajin várható Champáéktól... ehh, vajon mennyire játsszák be, hogy ismerős arcokat hoznak vagy teljesen új karakterekre számíthatunk?

Isley

A manga hatodik fejezetében azért elég meredek dolgok voltak.

[spoiler]Bulmának van egy nővére? A namekiek csak lecsíptek egy darabot az igazi Dragon Ballról, amelyek inkább nevezhetők bolygóknak méretük alapján. Gohant most már Goku nevezi könyvmolynak és kimarad a tornából, pedig még Vegita is őt javasolta volna.

Arra kíváncsi leszek, hogy kik lesznek Champa Saiyanjai. Lehet, hogy még Broly is előkerül. : D[/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: Catrin on 2015-11-27, 14:28:13
Elég hullámzóak, de én szórakoztatónak találtam ezeket a korábbi DB részekhez képest bőséges család-barát momenteket. Csak az fáj, hogy Vegeta szivatásáról nem tudnak leakadni (ennek van mondjuk jó oldala is, de legtöbbször nagyon gagyi).

:tezsvir:
(Meg Chi-Chi házisárkányságát se találom olyan szórakoztatónak.)

szpeter

Quote from: Isley on 2015-11-27, 22:32:01
[spoiler]Bulmának van egy nővére? A namekiek csak lecsíptek egy darabot az igazi Dragon Ballról, amelyek inkább nevezhetők bolygóknak méretük alapján. Gohant most már Goku nevezi könyvmolynak és kimarad a tornából, pedig még Vegita is őt javasolta volna.

Arra kíváncsi leszek, hogy kik lesznek Champa Saiyanjai. Lehet, hogy még Broly is előkerül. : D[/spoiler]
Mintha csak annyi lenne a DBS, hogy minden nagyobb lesz (nagyobb univerzum, nagyobb erőszintek, nagyobb dragon ballok, a végén talán Bulmának még nagyobb mellek...  :lul: ) [spoiler]Broly jutott eszembe nekem is elsőre, egyébként nem láttad a legutóbbi Freeza-s filmet? Eléggé érthetővé teszi Goku álláspontját, habár a SS Gohan még mindig erősebb Piccolonál, szóval nem értem, hogy őt miért említi ellenben.[/spoiler]

Isley

Quote from: szpeter on 2015-11-28, 23:03:08
Quote from: Isley on 2015-11-27, 22:32:01
[spoiler]Bulmának van egy nővére? A namekiek csak lecsíptek egy darabot az igazi Dragon Ballról, amelyek inkább nevezhetők bolygóknak méretük alapján. Gohant most már Goku nevezi könyvmolynak és kimarad a tornából, pedig még Vegita is őt javasolta volna.

Arra kíváncsi leszek, hogy kik lesznek Champa Saiyanjai. Lehet, hogy még Broly is előkerül. : D[/spoiler]
Mintha csak annyi lenne a DBS, hogy minden nagyobb lesz (nagyobb univerzum, nagyobb erőszintek, nagyobb dragon ballok, a végén talán Bulmának még nagyobb mellek...  :lul: ) [spoiler]Broly jutott eszembe nekem is elsőre, egyébként nem láttad a legutóbbi Freeza-s filmet? Eléggé érthetővé teszi Goku álláspontját, habár a SS Gohan még mindig erősebb Piccolonál, szóval nem értem, hogy őt miért említi ellenben.[/spoiler]

[spoiler]Nem néztem meg még az új Freeza-s moviet, mert nézem a DBS-t és szeretném nem elspoilerezni magamnak a következő 2-3 hónap részeit. : D Gondolom, ezt is hasonlóképp elhúzva dolgozzák fel, mint a Kami to Kamit.

Gohan mellőzése érthetetlen számomra. Lehet Goku álláspontja majd érthető lesz számomra is, de azt nem értem, hogy miért kellett ennyire ilyenre csinálni Gohant. Hogy lehetnek ilyen pitiáner ambíciói, amikor világokat elpusztító harcosok és istenek érkeznek? : D[/spoiler]

Engem egyébként az zavar, hogy a DBS anime tele van fillerekkel. A manga egész okés, Vegita karaktere tűrhető. Az anime összes filler jelenete bugyuta, és Vegita járta meg leginkább. Meg Gohan a béna szemüveggel. Így, hogy két moviet is "beledolgoznak" az animébe, nem lenne szükség ennyi filler momentumra. Legalábbis akkor, ha szabályos időközönként jönne ki fejezet.

szpeter

Quote from: Isley on 2015-11-29, 15:19:23
Quote from: szpeter on 2015-11-28, 23:03:08
Quote from: Isley on 2015-11-27, 22:32:01
[spoiler]Bulmának van egy nővére? A namekiek csak lecsíptek egy darabot az igazi Dragon Ballról, amelyek inkább nevezhetők bolygóknak méretük alapján. Gohant most már Goku nevezi könyvmolynak és kimarad a tornából, pedig még Vegita is őt javasolta volna.

Arra kíváncsi leszek, hogy kik lesznek Champa Saiyanjai. Lehet, hogy még Broly is előkerül. : D[/spoiler]
Mintha csak annyi lenne a DBS, hogy minden nagyobb lesz (nagyobb univerzum, nagyobb erőszintek, nagyobb dragon ballok, a végén talán Bulmának még nagyobb mellek...  :lul: ) [spoiler]Broly jutott eszembe nekem is elsőre, egyébként nem láttad a legutóbbi Freeza-s filmet? Eléggé érthetővé teszi Goku álláspontját, habár a SS Gohan még mindig erősebb Piccolonál, szóval nem értem, hogy őt miért említi ellenben.[/spoiler]

[spoiler]Nem néztem meg még az új Freeza-s moviet, mert nézem a DBS-t és szeretném nem elspoilerezni magamnak a következő 2-3 hónap részeit. : D Gondolom, ezt is hasonlóképp elhúzva dolgozzák fel, mint a Kami to Kamit.

Gohan mellőzése érthetetlen számomra. Lehet Goku álláspontja majd érthető lesz számomra is, de azt nem értem, hogy miért kellett ennyire ilyenre csinálni Gohant. Hogy lehetnek ilyen pitiáner ambíciói, amikor világokat elpusztító harcosok és istenek érkeznek? : D[/spoiler]

Engem egyébként az zavar, hogy a DBS anime tele van fillerekkel. A manga egész okés, Vegita karaktere tűrhető. Az anime összes filler jelenete bugyuta, és Vegita járta meg leginkább. Meg Gohan a béna szemüveggel. Így, hogy két moviet is "beledolgoznak" az animébe, nem lenne szükség ennyi filler momentumra. Legalábbis akkor, ha szabályos időközönként jönne ki fejezet.
[spoiler]Hú, bocsi :D Nem gondoltam volna, hogy van aki inkább így nézné, pedig teljesen logikus ez a metódus is. Egen, számíts arra, hogy Gohan nevetségesen mellőzött lesz harci szempontból - pedig a Buu-saga végén ugye ő a legerősebb fúzió nélküli karakter. Eh.[/spoiler]
A manga meg az anime inkább kiegészítik egymást, még abban se vagyok biztos, hogy a filler az filler, nincs mihez viszonyítanunk :D Itt nem a mangából készül az anime interpretáció, hanem paralel fut a kettő. Gohan lesz még bénább is, ne aggódj.  :rotfl:

SaiyaGin

#1119
20. rész: nem is tudom, hogy Krillin melyik mondásán :facepalm:-oltam jobban a kettő közül:

[spoiler][/spoiler]
[spoiler][/spoiler]

szpeter

Figyelj, most ő a férfi végre hosszú évek után... :D Elmegy a haverokkal gangelni, jelzi, hogy még mindig számít valamit (nem), az asszonyt meg elküldi a helyére.  :lol:


szpeter

#1122
Olvastátok a manga 7. fejezetét? Nem hiszem el, már megint "Freeza" jön elő. Szerencsére a 8. fejezet elhessegette a feltörő "nemár" érzésemet, de azért facepalmoltam első blikkre. Jónak ígérkezik a manga, kár, hogy ilyen lassan jön ki fejezet! :( Szórakoztató, a régi jó budokai-okat kezdi felidézni és izgi.  :szemuveges: Nem mellesleg Bulma mellméreteiről is pontos információkat tudunk meg.  :lul:

Sajnos az animevel kicsit leálltam, aki nézi, attól kérdezném, hogy érdemes-e követni?  :confused:

szerk.: Belenéztem a legutóbbi DBS részbe, hú, nagyon up to date, nem hittem volna, de szinte beérték a mangát. Ahogy néztem, ez a 30. rész eléggé filler kategória, de nem is baj, a karakterekkel itt foglalkoznak.  :cool:

SaiyaGin

#1123
Quote from: szpeter on 2016-02-13, 00:45:37
Olvastátok a manga 7. fejezetét? Nem hiszem el, már megint "Freeza" jön elő. Szerencsére a 8. fejezet elhessegette a feltörő "nemár" érzésemet, de azért facepalmoltam első blikkre. Jónak ígérkezik a manga, kár, hogy ilyen lassan jön ki fejezet! :( Szórakoztató, a régi jó budokai-okat kezdi felidézni és izgi.  :szemuveges: Nem mellesleg Bulma mellméreteiről is pontos információkat tudunk meg.  :lul:

Sajnos az animevel kicsit leálltam, aki nézi, attól kérdezném, hogy érdemes-e követni?  :confused:

szerk.: Belenéztem a legutóbbi DBS részbe, hú, nagyon up to date, nem hittem volna, de szinte beérték a mangát. Ahogy néztem, ez a 30. rész eléggé filler kategória, de nem is baj, a karakterekkel itt foglalkoznak.  :cool:

Én most egy kis szünetet tartok, várok még pár hetet, amíg össze jön jó sok rész, amikkel majd 1-2rész/nap adagolásban is elleszek egy darabig.

Szerk.:
Íme, az új példaképem:
http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/02/14/emlekszik_meg_songoku_szaguldo_varazsfelhojere_egy_orult_animerajongo_a_valosagban_is_megcsinalta/

szpeter

#1124
[spoiler=DBS36]Csak én sajnáltam meg Magettát?  :smile: És Vegeta még csak bocsánatot sem kért :'( *hüpp*
A preview alapján a következő részben Vegeta már a God formához nyúl, nem mellékesen a párhuzamos univerzumbéli Saiyan srác Super-ségét fogja pesztrálni, ez már borítékolható. Ahogy látom, Vegeta meg kifárasztotta magát szépen, úgyhogy a végjátékban majd arra a Monakára kíváncsi leszek. :D (Ő férfi vagy nő? erm mindegy)

Apropó. Csak nekem tűnik bakinak, hogy miután kiderült Freeza 2.0 (Frost) csalása, Goku ugyanúgy a vesztesek padján maradt? Meg, egyébként miért is nem hoztak senzu babot arra az esetre ha kifulladnának...? (Vegetanak épp jól jönne szerintem) Habár, úgy rémlik talán valamilyen szabály ellen vétene a használata.

Na, nem mintha lenne tétje a tornának tulajdonképpen. :D[/spoiler]

Ej, legyen már manga, az anime már rég beérte és megelőzte azt.  :grrr:

Catrin

#1125
Quote from: szpeter on 2016-03-28, 23:39:02
[spoiler=DBS36]Csak én sajnáltam meg Magettát?  :smile: És Vegeta még csak bocsánatot sem kért :'( *hüpp*[/spoiler]
Jajj, cuki volt Magetta, Vegeta már csak ilyen mogorva barom. :D

Quote from: szpeter on 2016-03-28, 23:39:02
[spoiler]A preview alapján a következő részben Vegeta már a God formához nyúl, nem mellékesen a párhuzamos univerzumbéli Saiyan srác Super-ségét fogja pesztrálni, ez már borítékolható. Ahogy látom, Vegeta meg kifárasztotta magát szépen, úgyhogy a végjátékban majd arra a Monakára kíváncsi leszek. :D (Ő férfi vagy nő? erm mindegy)[/spoiler]
[spoiler]Remélem, hogy Vegeta tényleg csak Hit ellen kap ki és nem növelik tovább az ökörködéses kieséseket... az a kövön állás is a legutóbbi részben. Au. De birom, mennyire tipikusan viselkednek Gokuval: amíg lehet gyengébb szinten nyerni, eszükben sincs komolyabban venni a dolgokat, de így kínosabbnál kínosabb pillanatok is akadnak. :S Annak persze örülök, hogy Gokut hamar kiiktatták, végre nem Csak Ő.

Monaka pedig lol, lehet nincs is neme, de abból ítélve, ahogy Bills védi és izgatott miatt, azt látom a legvalószínűbbnek, hogy nagy kamu az egész, és valójában egy gyenge lény, csak drága istenünk teszi az arcát.XD Talán, hogy ezzel is Gokuékat motiválja? Már azon kívül persze, hogy magát fedezze a "Gokunál ismer még erősebbet" kamuját illetően. XD
[/spoiler]

Quote from: szpeter on 2016-03-28, 23:39:02
[spoiler]Apropó. Csak nekem tűnik bakinak, hogy miután kiderült Freeza 2.0 (Frost) csalása, Goku ugyanúgy a vesztesek padján maradt? Meg, egyébként miért is nem hoztak senzu babot arra az esetre ha kifulladnának...? (Vegetanak épp jól jönne szerintem) Habár, úgy rémlik talán valamilyen szabály ellen vétene a használata.

Na, nem mintha lenne tétje a tornának tulajdonképpen. :D[/spoiler]
[spoiler]A 35. részben ott nyafizott Billsnek, hogy visszajöhessen majd utolsónak, és végülis azt mondták neki Monaka elé még jöhet. Tehát attól tartok, ha Vegeta veszít, akkor tényleg kapunk még Gokut és nem lesz itt semmiféle Monaka harc. XD Ettől már csak az lenne rosszabb, ha ennek a tét nélküli tornának végül mégiscsak Monaka bukása lenne a vége, hogy aztán egy új történetív indulhasson, melyben vissza szeretnének kerülni jól bevált univerzumukba. Csak viccelek.[/spoiler]

Quote from: szpeter on 2016-03-28, 23:39:02
Ej, legyen már manga, az anime már rég beérte és megelőzte azt.  :grrr:
Egyetértek, megint haladhatna nagyobb léptékkel, bár tökmindegy, mangában így is úgy is élvezetesebb (kivéve a seiyuu hatást). Amúgy már ott tartok, hogy ez a gyökér nintendo zene, ami alatta megy sokkal jobban idegesít, mint a ronda rajz és animáció.

SaiyaGin

https://youtu.be/5CltX8mPxeM

Elkezdtem én is beérni a sorozatot, a 33. résznél járok, most épp egész jól szórakozom rajta. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy Micimackót mennyire gondolták komolyan. :confused:

Catrin: nekem valahogy fel se tűnik, hogy egyáltalán van háttérzene. ^^"

szpeter

#1127
Quote from: Catrin on 2016-03-29, 19:05:10
[spoiler]Remélem, hogy Vegeta tényleg csak Hit ellen kap ki és nem növelik tovább az ökörködéses kieséseket... az a kövön állás is a legutóbbi részben. Au. De birom, mennyire tipikusan viselkednek Gokuval: amíg lehet gyengébb szinten nyerni, eszükben sincs komolyabban venni a dolgokat, de így kínosabbnál kínosabb pillanatok is akadnak. :S Annak persze örülök, hogy Gokut hamar kiiktatták, végre nem Csak Ő.

Monaka pedig lol, lehet nincs is neme, de abból ítélve, ahogy Bills védi és izgatott miatt, azt látom a legvalószínűbbnek, hogy nagy kamu az egész, és valójában egy gyenge lény, csak drága istenünk teszi az arcát.XD Talán, hogy ezzel is Gokuékat motiválja? Már azon kívül persze, hogy magát fedezze a "Gokunál ismer még erősebbet" kamuját illetően. XD
[/spoiler]


[spoiler]A 35. részben ott nyafizott Billsnek, hogy visszajöhessen majd utolsónak, és végülis azt mondták neki Monaka elé még jöhet. Tehát attól tartok, ha Vegeta veszít, akkor tényleg kapunk még Gokut és nem lesz itt semmiféle Monaka harc. XD Ettől már csak az lenne rosszabb, ha ennek a tét nélküli tornának végül mégiscsak Monaka bukása lenne a vége, hogy aztán egy új történetív indulhasson, melyben vissza szeretnének kerülni jól bevált univerzumukba. Csak viccelek.[/spoiler]
[spoiler=Válaszom]Az a kövön állás tényleg elég nagy wtf volt :D

Monakával kapcsolatban igazad volt, legalábbis a mostani részből úgy tűnik. Ezt sokan vélték így eddig is - de most meg le is lőtték a poént(?), reméltem hogy ha már ez a szitu kicsit drámaibban teszik, de mindegy. 

"hogy aztán egy új történetív indulhasson, melyben vissza szeretnének kerülni jól bevált univerzumukba. Csak viccelek."
Ne fesd az ördögöt a falra... :D Ha kikapnak, Bills valszeg dühében szétrobbanthatja a Földet akár, hogy ne legyen a tesójáé a finom kaja legalább... ki tudja, bármire képes, kiszámíthatatlan. :D
[/spoiler]

[spoiler=DBS 38]Hit képessége kissé elgondolkodtató. Főleg ha összevetjük a Freeza-sagás Guldoval. Tehát, 0.1 másodpercet képes "utazni" az időben. De mennyi időnek kell eltelni két 0.1 másodperces időeltolás közt? Úgy értem, ha folyamatosan nyomja ezt a 0.1 mp-s ugrásokat, szerintem legyőzhetetlenné válna. Fura az egész képesség, de akkor magáról a részről:
Vegeta-fanok kiszolgálása véget is ért. Goku újra a színen. Az a tulajdonsága, hogy kiismerje az ellenfeleket, mielőtt (vagy miközben) megküzd velük, ismét előtérbe került, ez elég pozitív fénybe helyezi azért a karaktert, mint harcművészt.
Úgy tűnik Nipples (:D) tényleg egy gag relief-karakter akart lenni, bár lehet persze, hogy csak heccelték Beerust. Ha nem, akkor Gokun múlik minden - bár pontosan nem tudom, mi minden :D
Kíváncsi vagyok, mi lehet Goku új technikája? Már annyi pletyka terjeng (fehér hajú saiyan, kaioken visszatérésre, stb.), valszeg csak találgatások. Vicces, hogy beindult egy kis élet a sorozat körül :) [/spoiler]

Egyébként. Van egy pár érdekes videó a youtube-on mostanság, főleg a Toriyamaval készült interjúkra célzok, amelyek angol fordítását beszélik át. Sok minden derül ki a jövőt illetően, de nagyon erős spoiler, szóval csak azoknak adtam tippet akiket érdekel. Én inkább elkerültem többnyire, szeretném kivárni a részeket.

Quote from: SaiyaGin on 2016-04-10, 14:34:37
Elkezdtem én is beérni a sorozatot, a 33. résznél járok, most épp egész jól szórakozom rajta. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy Micimackót mennyire gondolták komolyan. :confused:
Óh, szerintem jópofa karakter volt az valahol, a mangában nem volt ilyen szembeszökően bénácska :D szerintem. Majd ha a gőzös robotot - Magettát -meglátod (aki amúgy egy marha jó, tipikus toriyamas karakter szerintem. :) ), na az kiakaszthat. :D

Ez a grafika tényleg elborzasztó. Az animáció erős szó lenne rá. Attól még, hogy japán "kisgyerekeknek" készül (+ az a jó pár millió, különböző korosztályú ember világszerte...) fektethettek volna bele több energiát/pénzt/időt...a zene meg tökéletes társa a vizualitásnak. Kár, de mondjuk nem teljesen élvezhetetlen, mert kapunk némi sztorit, vagy mit. Most újra várom a vasárnapokat. :) (azt hiszem akkor jönnek ki :D)

Catrin

Quote from: SaiyaGin on 2016-04-10, 14:34:37Catrin: nekem valahogy fel se tűnik, hogy egyáltalán van háttérzene. ^^"
Az jó! Legalább eggyel kevesebb dolog bosszanthat!  :ejnye:
De tényleg szabályosan fáj a Toei igénytelensége, ahogy az is, hogy ennyire kifejezetten a gyerek-nézőkre fókuszálnak. Annak viszont örülök, amit szpeter is említ, hogy nem teljesen élvezhetetlen: kapunk némi új (számomra mindenképp emlékezetes) mozzanatot.

38. ep.: Részben örültem a résznek, részben nem. Az első fele is lehetett volna kevésbé egyoldalú, a második fele pedig mókás volt. Összességében elmondható, hogy szeretem ezeket az új tornás, gyorsan haladó epizódokat.

Quote from: szpeter on 2016-04-11, 01:03:26Egyébként. Van egy pár érdekes videó a youtube-on mostanság, főleg a Toriyamaval készült interjúkra célzok, amelyek angol fordítását beszélik át. Sok minden derül ki a jövőt illetően, de nagyon erős spoiler, szóval csak azoknak adtam tippet akiket érdekel. Én inkább elkerültem többnyire, szeretném kivárni a részeket.
Figyelgettem én is az infókat, videókat inkább kihagyom, mivel nem szeretem hallgatni a sok hozzáagyalást, egyszerűbb elolvasni.
Goku esetleges új technikáját és a további Toriyama interjúból következtetett spoilereket egyelőre nem kommentálom, igazából az jobban érdekel vajon hány részig fogják elvinni ezt az új vonalat.

Quote from: szpeter on 2016-04-11, 01:03:26Most újra várom a vasárnapokat. :) (azt hiszem akkor jönnek ki :D)
Amúgy én is. Sőt, konkrétan őrült vagyok. Szóval igen, vasárnaponként jönnek ki, ott reggel 9, itt hajnali 2 körül. Én amint valamikor fölébredezek, már olvasom is telómról az angol fórum-spoilereket és amint lesz annyi energiám, a rawot meg is nézem. Később, ha kijött az angol felirat is, párommal megnézem mégegyszer. Szóval szarságok ide vagy oda, a függésem nem apadt semmit.  :gyagya:

SaiyaGin

Közben én is beértem a sorozatot (most néztem meg a 38. részt), és azt kell mondanom, hogy a legutóbbi részek már egészen tetszenek. :smile:

szpeter

#1130
Quote from: Catrin on 2016-04-12, 21:32:32
kapunk némi új (számomra mindenképp emlékezetes) mozzanatot.

Amúgy én is. Sőt, konkrétan őrült vagyok. Szóval igen, vasárnaponként jönnek ki, ott reggel 9, itt hajnali 2 körül. Én amint valamikor fölébredezek, már olvasom is telómról az angol fórum-spoilereket és amint lesz annyi energiám, a rawot meg is nézem. Később, ha kijött az angol felirat is, párommal megnézem mégegyszer. Szóval szarságok ide vagy oda, a függésem nem apadt semmit.  :gyagya:
A legutóbbi rész már abszolút visszahozta az én lelkesedésemet is (bővebben a szojlerben), az animáció is meglepően rendben volt, visszahozta a régi Z/Kai, sőt a "sima" Dragon Ball Budokai-os hangulatot, rossz szavam nem lehet erre az epizódra, legfeljebb, hogy még egy hetet kell várnom a következő részig.  :cool:

[spoiler=DBS 39]A harcművészet szellemiségét még mindig Gokuval reprezentálja Toriyama. Nagyon tetszett a kémia, ami Hit és Goku közt kialakult, ahogy átadta azt a lelkesedést, amit az önfejlesztés és a kihívások legyűrése ad. És hát tényleg bejött az a mini-spoiler, amit futólag olvastam valahol, hogy a Kaioken újra előkerül. Naggyon badass-ül nézett ki a SSBlue a Kaiokennel vegyítve, az egész küzdelem a tipikus egymást percekig nézéssel, energiagyűjtéssel, power-uppal együtt nagyon rendben volt a Dragon Ball univerzumán belül.
Még akkor is, ha az idő-ugrásos képesség, ami, ha jól értem megállítja az időt, tehát bármilyen gyors is lett Goku, nonszensz hogy felülmúlta Hit-et, de ez az illogikátlanság már meg sem lep ebben az animében. :D
A 40. rész preview-ja pedig elég izginek tűnik. Az is abszurd, hogy a megtízszerezett erejű Son-nal felvegye a versenyt Hit, sőt úgy tűnik erősen visszavág, Beerus pedig valamin igencsak felhúzza magát. A Kaioken meg eléggé megterheli a testet, szóval nem csodálnám, ha kiütné Gokut. Izgalmas végre számítok a Super-ben. (gondolom nem folytatják, erre a meglengetett manga-számból következtetek, nem emlékszem, hogy meddig tervezik a mangát de kb a budokai végéig szerintem. Ez mondjuk egy jó kérdés, van erről infó?) Gyeregyere vasárnap :D [/spoiler]

szerk: Akkor már DB 40 is befér ebbe a posztba. A zizgalom fokozódik, igaz, itt már volt némi animációbeli megingás újra. Na most nemtom, mi lesz, de megint emelődni látszik a tét, jó kis cliffhanger volt a végén. [spoiler]A mindenek királya most már tényleg a csúcsok csúcsa a hatalmi ranglétrán, nem? Kíváncsi vagyok meddig akar/tud bővülni a DB univerzum ezek után. :D

Egyébként meg Monaka az univerzum Mr. Satanja lett, valahogy sejthető volt.  ^^"[/spoiler]

Catrin

#1131
Ep. 40 jó rész volt!  :Kiraly: (Leszámítva az idióta fejeket és a nintendo zenét :ejj: .) Zen-Ó-samánál (X'D) reméljük már nincs feljebb. A viadal végkimenetelének pedig nagyon örültem (jó arcok ezek az új arcok :3), méltó zárása lett ennek a komédiának. Hangosan röhögtem.  :lol:

szpeter

#1132
Szóval mégsem zárul le a dolog ezzel a bajnoksággal, sőt, úgy néz ki még jobban kitágul a DB univerzum. A végén már magával a Mindenhatóval fognak bunyózni Gokuék  ^^"
Mondjuk már ennél a résznél is azt hittem, h Goku kihívja párbajozni Zen-o-samat :D

[spoiler]Mi ez a tápos Monaka? Ez a rész szinte csak arra volt jó hogy még jobban várjam a következőt... :D [/spoiler]

Catrin

42. rész: Gyerekek, hazudni cúnya dolog. -.- Amúgy kedvelem a lájti részeket, de van egy határ... mondjuk, ahogy Piccolo és Vegeta hárították Bills farkát (XD), az megért pár kacajt. :lul:

Isley

Azt veszem észre, hogy most már egyre nagyobb a különbség az anime és a manga között. A manga a 13. fejezetében, ami úgy tudom a legújabb, még csak most fejeződött be a torna Champa és Bills harcosai között. Kíváncsi vagyok, hogy a mangában egyből az összes univerzum közötti tornával folytatják, és csak megemlítik Dark Gokut, mert csak így mehetne az anime és manga fej fej mellett egymással. Az egyébként is olyan "filler"-szagú most az animében.

SaiyaGin

Pár hónapra félretettem a sorozatot, és hogy ne hétről-hétre kelljen várni a részeket, de a héten nekiálltam folytatni. Alapvetően egészen élvezem, de pár apróság azért nem tetszik, (pl. hogy most már mindenki - még Pilaf bandája is - jól elvan az űrben levegő nélkül.
A 46. részen, amit ma néztem meg, viszont jót mosolyogtam:
[spoiler][/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: SaiyaGin on 2016-09-11, 18:05:12
Pár hónapra félretettem a sorozatot, és hogy ne hétről-hétre kelljen várni a részeket, de a héten nekiálltam folytatni. Alapvetően egészen élvezem, de pár apróság azért nem tetszik, (pl. hogy most már mindenki - még Pilaf bandája is - jól elvan az űrben levegő nélkül.
A 46. részen, amit ma néztem meg, viszont jót mosolyogtam:
[spoiler][/spoiler]

Elértem az 57. részig, eddig egyértelműen a Black Arc a kedvencem a sorozatból. :smile:

Catrin

^Jó, hogy bevárod és nagyobb adagokban nézed. Ez a DB is hozza a formáját: egyben sokkal élvezetesebb, mert úgy érezni, hogy halad is valamerre. XD

Amúgy én nagyon szkeptikusan álltam ehhez az archoz, Trunks jövőjének további sanyargatása, Black megjelenése, Mai korának semmibevétele és még több Pilaf gagyiság... erős mélypontot hozott össze köztem és a sorozat között. A helyzet viszont az, hogy eltelt pár epizód és simán elkezdtem kajálni ezt is, így Zamasustúl egyre inkább kedvelem. A többiek hozzák a fun-faktort még mindig, sőt ismét egyre menőbb (egyre brutálisabb, mégha nem is Z-s) az egész, Rozé ide vagy oda. XD Persze ez sem mutat újat (nyomassuk Gokut, verjük le a godpoweres saiyajineket, Vegita mindig szívjon, mindenki más csak díszlet), de ismét mókás és hangulatos. Szóval a nem is olyan régi hullámvölgyem után most kezdek felúszni egy olyan hegyre, aminél ismét nem zavarnak a változatosan gagyi és normál rajzolások. Sőt, az 57-58. részben nagyonis értékelhető volt az animáció, egyre jobbak a zenék is. Az 59. részben pedig Billsnek az a jelenete... :cool: Végre!

SaiyaGin

Quote from: Catrin on 2016-09-27, 00:13:15
^Jó, hogy bevárod és nagyobb adagokban nézed. Ez a DB is hozza a formáját: egyben sokkal élvezetesebb, mert úgy érezni, hogy halad is valamerre. XD

Ja, csak azt nem tudom, hogyan fogok megint 2-3 hónapot kibírni a sorozat nélkül. ^^

szpeter

Az egyik részben Goku benyögte, hogy soha nem csókolózott. What? Így csinált két gyereket? Túltolják ezt a buta Goku dolgot, mint amikor az Omni-sama-nál ment át full retard-ba...

Nekem is erős mélypontom volt a sorozattal, de most újra felvettem a fonalat. Kicsit összezavaró ez az arc meg a timeline-ok, de legalább Zamatsu karaktere hozta az egyik legjobb antihőst a DB történetében, összességében meg tényleg élvezetes.