Main Menu

Katana & Sword

Started by Xaga, 2004-05-04, 15:36:30

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: NokiÍrta hogy dísznek kell neki ;).

Leginkább ^^ Ahogy én is ezen filózom éppen. Cirka 4 hónap alatt meg is van rá az összeg.

Feldin

Arra jó. Azért viszont drága.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Manitu

Quote from: FeldinSzép. Mire?
Rendeltetés szerû használatra kicsit durva lenne, és az ember kenyérvágónak sem ilyesmit szokott venni :D , szal érdekelne milyen alternatívára gondoltál a díszen kívül.


Darkstar

#213
Quote from: ManituRendeltetés szerû használatra kicsit durva lenne, és az ember kenyérvágónak sem ilyesmit szokott venni :D , szal érdekelne milyen alternatívára gondoltál a díszen kívül.

99%-ban dísznek gondoltam, 1%-ban az elõlre nem látott események miatt  (tudod, jobb, ha van és nem kell, minthe kellene, de nincs.  :) )
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

#214
GOndolom az is ott van, hogy miért vegyek mûanyagot, ha igazit is lehet. Ez szinte elvi kérdés (ne már olcsó utánzat (legyen drága utánzat ^^))

EDIT:

Most néztem újságosnál Katana címmel egy "összharcmûvészeti" magazint 395 Ft-ért. Van vki, aki olvassa itt? És ha igen, érdemes?

Feldin

Quote from: ManituRendeltetés szerû használatra kicsit durva lenne, és az ember kenyérvágónak sem ilyesmit szokott venni :D , szal érdekelne milyen alternatívára gondoltál a díszen kívül.
Iaido, kenjutsu.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Manitu

Quote from: FeldinIaido, kenjutsu.
Bocs, de nem értem... Ezek esetleg sportok? És valódi kardokkal nyomják?


Damnatus

Hali!

iaidoban használsz kardot, küzdelem nincs.
Kenjutsuban tudomásom szerint bokent használsz.

Manitu

Quote from: DamnatusHali!

iaidoban használsz kardot, küzdelem nincs.
Kenjutsuban tudomásom szerint bokent használsz.
/me  :lame:
Mi az a boken? Mi az hogy használsz kardot, de nincs kûzdelem? Akkor ez valami hadonászok-a-kardal-és-jól-néz-ki típusú sport?


Damnatus

Hali!

boken=fakard
igen, hadonászós, kicsit mélyebb tartalommal, komolyabb formában. (egyébként érdekes is lenne éles karddal gyakorolni.)
http://www.mjkk.hu/
nézd meg az iaido részt.

Squall

Quote from: Manitu/me  :lame:
Mi az a boken? Mi az hogy használsz kardot, de nincs kûzdelem? Akkor ez valami hadonászok-a-kardal-és-jól-néz-ki típusú sport?

A Iaido-t igazából nem úgy kell nézni, h sport...az inkább mûvészet...
Ha esetleg többet akarsz tudni róla, tudom ajánlani Scott Shae-tól a Szamuráj Zen c. könyvet, a Mesterek és harci mûvészetek sorozatból...
Ez kifejezetten az iaido-ról és a zen-rõl szól...
Még csak nem is vészes az ára...assem 1000-1200Ft körül van és tök jó könyv :)
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Manitu

Thnx!
Aszem felfogtam :)


Feldin

Kenjutsuban nincs kard? Aztat hittem van. Ilyet.
De shinkendoban is van.
Amúgy mind harcmûvészet.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Kenjutsusokat csak bokennel láttam gyakorolni.
Shinkendon éles kard csak 1-2 év után van. Vágásgyakorlásra használják.

Squall

Quote from: DamnatusHali!

Kenjutsusokat csak bokennel láttam gyakorolni.
Shinkendon éles kard csak 1-2 év után van. Vágásgyakorlásra használják.

Élessel nem nyomják egymás ellen soha???
Mert láttam képeket, amiken egymás ellen vívtak éles karddal...vagy az ezek szerint csak ilyen beállított kép volt???
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Tudomásom szerint nem. a páros gyakorlatokat bokutoval (fakard) gyakorolják. Kár lenne a kardokért. Azonkívül fokozottan balesetveszélyes lenne.

Squall

Aha...szóval beállított képek :)
Jó tudni...pedig jól néztek ki :)
Bemutatókon én is csak fakarddal láttam az egymás elleni harcot, azért volt fura...viszont ninjutsu-n gyakorolnak rendessel is...ebbõl kiindulva még volt is valóságalapja :P
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

azok sem éles pengék, illetve koreografálva van.

Feldin

Quote from: SquallÉlessel nem nyomják egymás ellen soha???
Mert láttam képeket, amiken egymás ellen vívtak éles karddal...vagy az ezek szerint csak ilyen beállított kép volt???
Sehol sincs éles karddal vívás.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: FeldinSehol sincs éles karddal vívás.

Mondom h csak képeken láttam...sosem csináltam még semmilyen fegyveres harcmûvészetet, max bemutatókon láttam, de ott meg aztán a 20ik sorból meg nem mondom h mennyire éles a fegyver :P
Ettõl függetlenül azt az "éles"-t én sem úgy értettem, h hónapokig kovácsolt 200x hajtott pengék :D:D:D
Csak élesebbek a sima gyakorló fakardnál...:D
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Quote from: SquallMondom h csak képeken láttam...sosem csináltam még semmilyen fegyveres harcmûvészetet, max bemutatókon láttam, de ott meg aztán a 20ik sorból meg nem mondom h mennyire éles a fegyver :P
Ettõl függetlenül azt az "éles"-t én sem úgy értettem, h hónapokig kovácsolt 200x hajtott pengék :D:D:D
Csak élesebbek a sima gyakorló fakardnál...:D
Még fakarddal se. Tudtommal vívás csak kendoban van.
Shinkendoban is csak begyakorolt formák.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Megfelelõ védõfelszerelés nélkül nem lehet szabadon vívni!
Kendoban is viszonylagos a védettség, pl a tarkó nincs védve, a felkar sem. Ezért azok pl. nem találati felületek.
Shinkendoban sincs szabad küzdelem.

Squall

Hmm...pedig elég valódinak tûnt a tavalyi shinkendo bemutatón a küzdelem a fakardokkal védõcucc nélkül a sportszigeten...persze nem elsõ sorban voltam, de hátulról elég valódinak látszott...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Azért, mert jól csinálják! ;)

Squall

Yo!

Aszittem pedig h csak nézeteltérésük volt  :D :D :D
Nade most komolyan...Te shinkendo-zol nem? Nem tanultok ilyeneket egyáltalán? Legalább a jónép hülyítése miatt sem? :D
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

A jónép hülyítése miatt pláne nem tanulunk. Van másik stílus ami ezt megteszi.
Edzésen nem tanulunk szabad vívást. A haverokkal összejönni, gyakorolgatni nem tilos. ;)
Ha lenne megfelelõ védõfelszerelés, akkor egyébként megoldható lenne.

Squall

Yo!

Aha...csak azért kérdeztem, mert a bemutatókra akkor valahol meg kell tanulniuk a "fellépõknek" a mozdulatokat, meg begyakorolni õket, h jól nézzen ki és hogy a nézõk még el is higyjék h ilyet is tanulnak...
Amúgy ha jól tom nincs semmi végõfelszerelés a shinkendo-ban, így viszont elég körülményes csak úgy hétvégén a haverokkal összefutni és lezúzni egymást...ha ilyet tanulnátok edzésen, azért könnyebb lenne gyakorolgatni szabadidõben :P

Mindenesetre a 3-ik leglátványosabb bemutató még így is a shinkendo volt tavaly :D
Majd meglátom idén hogy alakul :P
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Azt nem mondtam, hogy hétvégén összejövünk csépelni egymást. Edzésen azt is gyakorlojuk, amit a bemutatón látsz, azok a páros formagyakorlatok.
De ha érdekel a shinkendo, akkor menj el edzésre, nézd meg! Illetve ha folytatjuk a témát, akkor azt tegyük a harcmûvészet topicban!

Squall

Yo!

Iagzából pont erre voltam kíváncsi, h a páros gyakorlatokat (ami úgy néz ki mintha csépelnétek egymást), hol tanuljátok...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

A jónép hülyítése miatt pláne nem tanulunk. Van másik stílus ami ezt megteszi.
Edzésen nem tanulunk szabad vívást. A haverokkal összejönni, gyakorolgatni nem tilos. ;)
Ha lenne megfelelõ védõfelszerelés, akkor egyébként megoldható lenne.
Ezt de finoman megfogalmaztad! :p
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s