Jett dolgozata: Az anime vilaga - help me pls

Started by jettmoress, 2006-11-29, 14:24:03

Previous topic - Next topic

jettmoress

A suliban lehetosegem van magyar nyelvvizsga dolgozatot leadni XII osztaly vegen ( tobb okbol is jo lenne, pl. azert, mert igy a szadista magyartanaromnal nem kell felevi olgozatot irjak 2. felevben  :cool:).
Gondoltam legyen hasonlo temaju, mint az, amit informatikabol keszitek, mindenkepp anime. Ezen belul a tema attol fugg, hogy milyen szakirodalmat tudod osszeszedni 3-4 heten belul. Kinek van javaslata, otlete (esetleg egy ebookja) amit meg tudna osztani velem. A konyvek lehetoleg magyar vagy angol nyelven legyenek, egyebkent nem tul sok hasznat veszem, vagy francia ( szerencsere a sogornom ebben ki tud segiteni).

Koszonok mindent elorre is :tezsvir:

jettmoress

" Konzultaltam" a magyartanarral, nem feltetrenul konyv kell legyen, lehet folyoirat vagy barmi csak letezzen nyomtatott verzioban  :haha: (vagany .... most nezhetek azutan is a neten  :rotfl:)

Kvikveg

Tulajdonkeppen mit kell megirni??
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Így, hogy nem tudom, hogy mi a téma, vagy hogy mit akarsz belevenni egyáltalán, én sem tudok segíteni.
Egy cikk, ami eszembe jut hirtelen: az egyik 2001+-1-es Filmvilágban van egy jó cikk Miyazaki filmjeiről.
Általában a Filmvilág archívumában érdemes lenne kutakodnod.
Failure is the default option

jettmoress

Nah akkor .... irtam volna vissza hamarabb csak vacakolt a net ... nem adott volna rendes ipt :)

Szoval a dolgozat cime (95%) "Az Anime vilaga: A Japan animacio egy rajongo szemszogebol"
Kb 4-6 alfejezetbol allna (max 20 nyomtatott oldal). A vaza meg nem keszult el azt holnap allitottam volna ossze, de  mondjuk meghataroznam mi az anime, egy kis tortenelem ora, mufajok felsorolasa, ertelmezese, peldak (kb eddig jutottam), talan meg valamennyire a kapcsolodo temakorokbe is belemasznek kicsit [ rajzoljas, zene, szinkron hangok, ilyesmi]. Befejezeskent valamennyire osszefoglalni az anime rajongo es a tarsadalom (baratok, szulok, a nagy o) viszonyat

habar az is biztos hogy mindebbol lehetne annyi oldalt irni mint a gyuruk ura + harry potter szoritkoznek a leglenyegesebb tudnivalokra

Ha jobb otletem nincs akkor az Anime Essentials konyvet megrendelem e-bayen, valaki ismeri, esetleg tudja kommentalni a konyvet?

Zsiga

Quote from: jettmoress on 2007-01-09, 00:40:04
Nah akkor .... irtam volna vissza hamarabb csak vacakolt a net ... nem adott volna rendes ipt :)

Szoval a dolgozat cime (95%) "Az Anime vilaga: A Japan animacio egy rajongo szemszogebol"
Kb 4-6 alfejezetbol allna (max 20 nyomtatott oldal). A vaza meg nem keszult el azt holnap allitottam volna ossze, de  mondjuk meghataroznam mi az anime, egy kis tortenelem ora, mufajok felsorolasa, ertelmezese, peldak (kb eddig jutottam), talan meg valamennyire a kapcsolodo temakorokbe is belemasznek kicsit [ rajzoljas, zene, szinkron hangok, ilyesmi]. Befejezeskent valamennyire osszefoglalni az anime rajongo es a tarsadalom (baratok, szulok, a nagy o) viszonyat

habar az is biztos hogy mindebbol lehetne annyi oldalt irni mint a gyuruk ura + harry potter szoritkoznek a leglenyegesebb tudnivalokra

Ha jobb otletem nincs akkor az Anime Essentials konyvet megrendelem e-bayen, valaki ismeri, esetleg tudja kommentalni a konyvet?
Lehet hogy most hülyének fogsz nézni, de nem lenne egyszerűbb "IQ-ból" megírni az egészet, forrásanyagok nélkül? Végülis nem szociológiai kutatást kell végezned. :)

Próféta

#6
http://en.wikipedia.org/wiki/Anime
Nem olvastam most magát a szócikket, bár általában jók szoktak lenni. A lényeg azonban, hogy alul, a References szekció alatt ajánl egy csomó irodalmat. A Notes alatti lábjegyzetekben is lehet egy-két érdekes tanulmányra mutató linket találni.

EDIT: Zsiga is mond valamit, mekkora nagyságrendű dolgot készítesz?  Nem lehet, hogy könyvek levadászása overkill lenne?
Amúgy viszont forrásokat szvsz MINDIG, MINDENFÉLE tanulmánynál tüntess fel (például a leírt dolgok részleteinek az olvasó hol nézhet utána, stb.). De ez nem zárja ki, hogy előbb kútfőből megírjad a nagy részét ;)

Kvikveg

Ha nagyon erdekes akarsz lenni, beleirhatod, hogy itthon siman hulyenek nezik az embert, japanban meg kellemetlen kovetkezmenyei lehetnek, ha x ev feletti vagy es kiderul, hogy animeket nezel. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Egy ilyennél tipikusan a források összeszedegetése több időt elvesz, mint maga a megírás.
Failure is the default option

jettmoress

#9
@Zsiga persze hogy IQbol irrom 70 %at csak csak a tanar megnyuz ha nem irok semmi "szakirodalmat" oda (nem mintha annyira utanna tudnak meg akarnak nezni ennek a temakornek  :lul:

@Próféta azt mar leszedtem, meg a magyar valtozatot is, az anidbn is megneztem a mufajok ertelmezeseit, osszeszedtem durvan 50 oldalt a nertol mint forrasanyag. Amugy a forrasanyagrol tartott egy kis beszedet sogornom is (aki magyartanarno), szolval kb vagom a dolgot EDIT: mmmmmmm ...  overkill (thinking about Gungrave ... lol epp eszemberjutott egy darabka szoveg amit beirhatnek "anime szimbolika" lol thnx Profeta

@Kvikveg ha meg nem vetteted volna eszre nem epp Magyarbol irkalok a forumba, de attol meg Erdelyben sem nezik epp jo szemmel az otakusagot :))

btw ... a magyartanarom majdnem elszallt mikor emlitettem neki hogy majdnem 700 orani "kutato munkam" van mar a temaban  :lol: :rotfl:

Kvikveg

Valahogy sejtettem, hogy nem Mo-rol irkalsz.
Itthon ebben az ertelemben Europat is jeloli. Nem akartam mar feleslegesen rizsazni na.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

jettmoress

#11
ma volt annyi lelki erom sulban hogy felhasznalva nagyreszet a szuneteknek osszeallitottam egy vazlatot es pillnatnyilag elkezdtem irni bele mindent ami eszembe jut
itt a tervezett tartalomjegyzek

Tartalomjegyzék

I.   Bevezetés
II.   Az anime fogalma és története
    1.   Az anime meghatározása
    2.   Az anime történelme
III.   Az anime tartalmi és formai sajátosságai (nem feltetlenul ebben a sorrendben)
    1.   Az anime műfajai
    2.   Rajzolási stílus
    3.   Karakterek
    4.   Mondanivaló
    5.   Hatása a nyugati animációra
IV.   Az anime és a  nézőközössége
V.   Követekeztetések
VI.   Adattár [megnezett sorozatok]
VII.   Könyvészet


[edit] a topic cimet megvaltoztatnam, ebben ki tud segiteni ? (melik mod) [/edit]

Zsiga

Quote from: jettmoress on 2007-01-10, 20:05:12
[edit] a topic cimet megvaltoztatnam, ebben ki tud segiteni ? (melik mod) [/edit]
Mi legyen az új cím? :)

jettmoress

#13
  :_off: Egy rosz hirrel kezdem  :frown:. Eleg sulyos betegsegben egy hete elhunyt a magyartanarom. Sajnos o mar nem lathatja keszen a dolgozatot, de biztos vagyok benne, hogy tetszett volna neki.  :bruhuhu:   :_off:

Egy kis szunet utan gyujtottem annyi infot es energiat hogy remelhetoleg elkeszul egy alfa verzio jovo het vegere :haha:. Addig is lenne egy kozvelemey kutatas szeru kerdesem:

Mennyi oranyi (napnyi) anime nezes utan (es itt csak az osszegsett sorozatok hosszara gondolok) lehet valaki kezdo, halado illetve "pro" otaku?

Cobra

Szerintem nem az animenézéssel eltöltött idő mennyisége határozza meg elsősorban, hogy ki otaku. Otaku inkább az, aki gyűjt mindenféle animéhez kapcsolódó tárgyakat és az animéken/mangákon kívül más nem nagyon érdekli.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

jettmoress

#15
en haladok a kockasag fele is szoval szamban kene nekem kifejezni hogy ertsem :) vagy ha jobb akkor atfogalmazom a kerdest (mely igy most inkabb azoknak iranyul akik a forumon otaku statust ertek el):

Hany ezer oranyi animet lattal eddig ? (harim tizedes pontossaggal pl 0.961 K ora )

u.i. nallam 40 nap, szoval ez most milyen szint? :)

Manitu

A fórumon az otaku title 1500 és 2000 post között jár, nincs köze ahoz, mennyi animét láttál vagy ilyesmi :D

De ha annyira érdekel AniDB O'Matic szerint 55 nap 15 óra 52 percnél tartok jelenleg. (+- 5% :D)


Kuroi Tenshi

Quote from: jettmoress on 2007-02-11, 03:33:38
Mennyi oranyi (napnyi) anime nezes utan (es itt csak az osszegsett sorozatok hosszara gondolok) lehet valaki kezdo, halado illetve "pro" otaku?
Otaku = eredeti jelentése szerint megszállott, fanatikus - de már annyira, hogy a
külvilággal nem is törődik. Japánban ez egy negatív, pejoratív kifejezés.

Visszatérve: nincsenek konkrét számok. Ilyet ne is várj.

jettmoress

#18
kozelites is jo (lim "otaku" =  :haha:) ... vagy hogy is mondjam, mikortol mondhatja megat az ember otakunak
amugy az ertelmezest mar olvastam par helyen (pl wikipedia)