Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-11-18, 17:14:44
Quote from: .Attila on 2006-11-18, 17:06:47
És mégis hogyan akarják írtani? Nem tilos ezt csinálni.
Most határozottan megtiltották a konzol külföldre vitelét, ha minden igaz, de persze én is csak mosolyogtam a dolgon és kíváncsian vártam, hogy hogyan akarják megakadályozni ezt, ami most is folyik...
Ööö, amíg nem íratnak alá velem a vásárláskor egy szerződést miszerint nem adhatom el külföldre, addig azt csinálok vele amit akarok, márpedig én nem tudok ilyen szerződésről...

thrall

nemtudtam hova írni, szal gondoltam ide írom. A barátnőmel véletlenül beleöntöttünk egy "kis" teát a PS2-mbe, és úgy szól, mint egy hajszárító, és nem ismeri fel az eredeti gameket sem (meg még a controller bal analóg karja is elromlott, de azt majd veszek újat XD), nemtudjátok, hogy miskolcon..vagy esetleg pesten hol lehet megjavíttatni, mert a garanciát az okos apám nem töltette ki...

Zsiga

Quote from: thrall on 2006-11-20, 21:50:09
nemtudtam hova írni, szal gondoltam ide írom. A barátnőmel véletlenül beleöntöttünk egy "kis" teát a PS2-mbe, és úgy szól, mint egy hajszárító, és nem ismeri fel az eredeti gameket sem (meg még a controller bal analóg karja is elromlott, de azt majd veszek újat XD), nemtudjátok, hogy miskolcon..vagy esetleg pesten hol lehet megjavíttatni, mert a garanciát az okos apám nem töltette ki...
Sony márkaszervíz?  :smile:

thrall

nemrosz ötlet, de mondjuk ha drágább, a szervízköltség, mint egy zsír új Ps, akkor inkább a 2. xD

Yakumo

Quote from: Zsiga on 2006-11-22, 19:51:19
Nem vagy egy kicsit Sony-fanboy ezzel az 'X360-at elvből nem vennék' dumával? ;)
Nem vagyok. Maximum anti-Microsoft/ Billy boy "fanboy" vagyok. :D

Quote from: Zsiga on 2006-11-22, 19:51:19

EyeToy meg poénnak jó, másra nem.
Ez nem megalapozott kijelentés sztem. Ugyanis erre is vannak még edzőprogramok célzottan, de gondolom ezt tudtad.

Quote from: Zsiga on 2006-11-22, 19:51:19
míg az imádott PS-etekre van pár név és kész, a többi selejt.
Nem vagy egy kicsit anti-Sony boy ezzel a dumával? :D
Ez mindegyik konzolon jelenlévő "népbetegség" már régóta. Mindegyik konzolra vannnak szemetek is.

Quote from: Zsiga on 2006-11-22, 19:51:19
Egyébként már akartam kérdezni, mit esztek a Final Fantasy-n? :confused:
Játszottál már Final Fantasy-vel? Vagy láttad a XIII trailerét? Most nem írok meggyőző szónoklatokat, mert meggyőzni tényleg nem akarlak, de ajánlom próbáld ki és meglátod. Ha nem, akkor a válaszom: semmit nem eszünk rajta. :D

Tényleg no offense-el: Más konzolt/ más gépét szidni baromság. Én semelyikre sem mondom, hogy ti így imádjátok, ezért veszitek, stb. Mindegyik gépnek megvannak az erős pontjai X360: HALO (valóban qrvajó, senki nem mondhatja,h nem az, én sem.) PS3: FF, Wii: ezt nem ismerem, Mario világáért nem vagyok oda, de ezt a gépet is elismerem, mert jó és kreatív lett a mostani banda. (nem úgy mint szegény DC esetében volt, bár bizony arra is születtek mérföldkövek pl. Shenmue I-II.)

Egy a lényeg: Mindenki kiválasztja ami neki tetszik, hazamegy, örül. ;) "Konzolháború" sucks. Amikor mi összejöttünk még régebben a haverokkal, senki nem szidta, fanolta a sajátját, max. MEGMUTATTA a másiknak. Nem "háborút" és "köpködést" ajánlok, hanem élménybeszámolókat, ki mit, milyen játékban élt át. :jee:
ui: nekem sincs pénzem jelenleg semelyik konzolra sem. :D

Zsiga

Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 21:25:08
Nem vagyok. Maximum anti-Microsoft/ Billy boy "fanboy" vagyok. :D
:)

Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 21:25:08
Ez nem megalapozott kijelentés sztem. Ugyanis erre is vannak még edzőprogramok célzottan, de gondolom ezt tudtad.
Pedig annak szántam. Lehet hogy sokminden van az EyeToy-hoz, de a Wii kontrollere meg az összes Wii-s játékhoz jó. ;)

Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 21:25:08
Nem vagy egy kicsit anti-Sony boy ezzel a dumával? :D
Ez mindegyik konzolon jelenlévő "népbetegség" már régóta. Mindegyik konzolra vannnak szemetek is.
Ha elolvasod a zárójeles részt is akkor láthatod hogy nem, írtam is hogy ez nem csak a Sony-ra jellemző, a világ ilyen, 90% szarból kell kiguberálni a 10% használható részt az élet minden területén, így a számítógépes (konzol, PC, akármi) játékoknál is. Ami a lényeg az az, hogy a Wii kontrollere javít ezen az arányon, mert egy egyébként totál élvezhetetlen játék is nagyon fun lesz tőle. És ez a kulcsszó, fun. :)

Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 21:25:08
Játszottál már Final Fantasy-vel? Vagy láttad a XIII trailerét? Most nem írok meggyőző szónoklatokat, mert meggyőzni tényleg nem akarlak, de ajánlom próbáld ki és meglátod. Ha nem, akkor a válaszom: semmit nem eszünk rajta. :D
Igen, játszottam már FF-vel, valamelyik régi részt próbáltam ki. Grafika olyan amilyen, de amúgyse az érdekel. Ami viszont nem tetszett az az hogy egy halál unalmas és gagyi RPG-nek látszó nemistudommi volt. Odáig meg nem jutottam el hogy az állítólag érdekes és jó történetét elkezdhessem élvezni.

Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 21:25:08
Tényleg no offense-el: Más konzolt/ más gépét szidni baromság. Én semelyikre sem mondom, hogy ti így imádjátok, ezért veszitek, stb. Mindegyik gépnek megvannak az erős pontjai X360: HALO (valóban qrvajó, senki nem mondhatja,h nem az, én sem.) PS3: FF, Wii: ezt nem ismerem, Mario világáért nem vagyok oda, de ezt a gépet is elismerem, mert jó és kreatív lett a mostani banda. (nem úgy mint szegény DC esetében volt, bár bizony arra is születtek mérföldkövek pl. Shenmue I-II.)
Erre egy szóban válaszolnék. Zelda. ;)

Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 21:25:08
Egy a lényeg: Mindenki kiválasztja ami neki tetszik, hazamegy, örül. ;) "Konzolháború" sucks. Amikor mi összejöttünk még régebben a haverokkal, senki nem szidta, fanolta a sajátját, max. MEGMUTATTA a másiknak. Nem "háborút" és "köpködést" ajánlok, hanem élménybeszámolókat, ki mit, milyen játékban élt át. :jee:
ui: nekem sincs pénzem jelenleg semelyik konzolra sem. :D
Ez igaz. Visszaolvasva a postomat, tényleg kicsit támadásnak tűnhetett, de nem annak szántam, elnézést hogy már megint félreérthetően fogalmazok.  :redface:

Yakumo

Összegezném: Meg is egyeztünk. ;)
És bazz, a Zeldát tényleg kihagytam, nagy hiba. :D

thrall

Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 22:42:26
Összegezném: Meg is egyeztünk. ;)
És bazz, a Zeldát tényleg kihagytam, nagy hiba. :D
méghozzá a legnagyobb!!!!!!!!!!!!!
egyébként számomra a WII és a PS3 egyszinten van, majd az XBOX 360 nincs seholsem XD (nemutálom az MS-t csk egy kicsit)

Necrid^

#98
Egyetértek yakumoval, izlések és pofonok.. Halo egy igen jo game ill most jelent meg a Gears of war az se semmi ill ott a DOA x360 aki szereti az olyan gamak vegye meg a 360 ennyi.. én PS fan vok egyszerüen imádom az FF,tekken, devil may cry, és persze a metal gear solid,.. ha most bele akarnék menni a PS3 vs X360 vs wii témában akkor soha nem lesz vége, a játékok döntik el minden, a PS2 azé nyert mert olcso tőbb játék valaszték volt rá mint xbox vagy Gamecube de a halo ill zelda fanok megvették őket, PS3al most más a helyzett, első második évben szenvedni fog a 600$ miatt de vissza fog álni az első helyen mert nem fog őrőké ennyibe maradni ill ott legolcsobb blue-ray lejátszó, az x360 a livetől függ függni mert végülis microsoft egy softweres cég nekik az a dolgok hogy egyre jobban féjlesztik a netet,a wii pedig az első második évben tuti első lesz mert azzal az árral venni fogják mint a cukrott föleg japánban de idővel vissza fog esni amikor a sony lemegy az árall. de ahogy montam a játékok fognak dönteni minden. én ugyanis megfogom venni a PS3 márciúsban mert FF13 és MGS4 nélkül nemtok élni :DD
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Quote from: Zsiga on 2006-11-22, 19:51:19
Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 18:54:45
Jelen. Ha Konzol, akkor PS3, Wii, X360 (bár ezt elvből nem vennék)
Amúgy testmozgásra a Sony-nak ott van az EyeToy már régen (PS2-re) és gondolom ezt tovább viszik PS3-ra is, mert nagyon poén. ;)
Nem vagy egy kicsit Sony-fanboy ezzel az 'X360-at elvből nem vennék' dumával? ;)
EyeToy meg poénnak jó, másra nem. Ez a Wii épp azért jobb mint a konkurencia, mert ezzel az új kontrollerrel élmény játszani egy akármilyen középszerű (sőt, szar) játékkal is, míg az imádott PS-etekre van pár név és kész, a többi selejt. De ugyanez van a Xbox-szal és a PC-kkel is. Én egy játékért tuti nem vennék 150ezres konzolt, de ti tudjátok, nekem mindegy. ;)
Egyébként már akartam kérdezni, mit esztek a Final Fantasy-n? :confused:

Na most, ez a Wii kontroller biztos poén egy-két órára, aztán kifújt, mert hamar hozzászokik az ember, nem lesz új, és akkor már a játék maga fog számítani. Na akkor a Wii is beáll az XBox mellé az érdektelen játékaival.

A PS3-ra jönnek ki viszont a komolyabb játékok. Nyílvánvalóan az olyan embereknek, akik csak néha játszanak, akkor is csak 1, max 2 órára kikapcsolódásként, azoknak nem kellenek ilyen komolyabb játékok, hanem csak kicsit szórakozni akar. Ezek vesznek majd Wii-t. Akik viszont komoly történetet akarnak, ill. akik arra vágynak, hogy maga a játék sugározzon egy hangulatot, nem pedig az, ahogy játszol vele, azok PS3-at fognak venni.

Az XBox leginkább egy arcade konzol (ezt a PS3 is nyújtani tudja egyébként). A Wii egy kis szórakozásra jó. A PS3 pedig komolyabb játékosoknak való, nagyobb elvárásokkal. (arra azért felhívnám a figyelmet, hogy ezt alapvetően a gépekre kijövő játékok határozzák meg)

Hogy mit eszünk a Final Fantasy-n? Játszottál valaha mondjuk a Final Fantasy VII-tel? Nagyon jó, érdekes történet, hihetetlenül jól eltalált hangulat. Odaköt a játék, magába szív (erre azért nem sok játék volt képes nálam). Elismerten az egyik legjobb játék, amit valaha csináltak. Lehet azt mondani, hogy neked nem jött be esetleg, de az előbbi tényt kénytelen leszel elfogadni.
Egyébként meg nézd meg a Final Fantasy XIII trailer-ét. Annyit megsúgok, hogy amit látni fogsz, az a játék in-game grafikája.

Fazék

#100
.Attila :)

a téma átment a hardware topic-ba, szóval tippre Yakumo lassan átrakja a hozzászólásodat és ez meg is történt miközben írtam a választ :haha:

kicsit mintha PS fan lennél, de a japán stílusú játékok és a hűségkötelességérzet miatt talán ez nem annyira meglepő
FF7-et pl én is kipróbáltam (szerk: 3-4 órát is beleöltem), és Zsigával értek egyet, abszolút nem tudott megragadni a borzalmasan unalmas játékmenetével.

hogy wii irányításra hamar ráunnak majd az emberek? hát meglássuk majd :) azért vannak kétségeim :)

Necrid^

#101
iFazék játszottal valaha metal gears soliddal, tekkennel, Gran turismoval?

Amugy hallotátok a wii balesetról?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Zsiga

#102
Quote from: .Attila on 2006-11-23, 01:03:13
Na most, ez a Wii kontroller biztos poén egy-két órára, aztán kifújt, mert hamar hozzászokik az ember, nem lesz új, és akkor már a játék maga fog számítani. Na akkor a Wii is beáll az XBox mellé az érdektelen játékaival.
Hát majd meglátjuk, nem hinném hogy olyan hamar meg lehet unni. Az érdektelen játék fogalma meg megintcsak ízlésfüggő, engem meg a PS-játékok nem érdekelnek (na jó, a Gran Turismo zsír :D).

Quote from: .Attila on 2006-11-23, 01:03:13
A PS3-ra jönnek ki viszont a komolyabb játékok. Nyílvánvalóan az olyan embereknek, akik csak néha játszanak, akkor is csak 1, max 2 órára kikapcsolódásként, azoknak nem kellenek ilyen komolyabb játékok, hanem csak kicsit szórakozni akar. Ezek vesznek majd Wii-t. Akik viszont komoly történetet akarnak, ill. akik arra vágynak, hogy maga a játék sugározzon egy hangulatot, nem pedig az, ahogy játszol vele, azok PS3-at fognak venni.
Na ezen jót mosolyogtam. :) Komoly játék? Tudod mi a komoly játék? A (majdnem) valódi RPG-k mint a Fallout sorozat, vagy az igazi jó stratégiák mint a Heroes vagy Civilization sorozat, a kalandjátékok (erre nem írok példát mert annyi jó van hogy tuti kihagynék valami alapművet), a valódi szimulátorok mint a LO:MAC vagy az MS FlightSim, esetleg a taktikai FPS-ek mint a Rainbow Six. Hol látsz te ilyeneket PC-n kívül? ;)

Quote from: .Attila on 2006-11-23, 01:03:13
Az XBox leginkább egy arcade konzol (ezt a PS3 is nyújtani tudja egyébként). A Wii egy kis szórakozásra jó. A PS3 pedig komolyabb játékosoknak való, nagyobb elvárásokkal. (arra azért felhívnám a figyelmet, hogy ezt alapvetően a gépekre kijövő játékok határozzák meg)
Lásd feljebb.

Quote from: .Attila on 2006-11-23, 01:03:13
Hogy mit eszünk a Final Fantasy-n? Játszottál valaha mondjuk a Final Fantasy VII-tel? Nagyon jó, érdekes történet, hihetetlenül jól eltalált hangulat. Odaköt a játék, magába szív (erre azért nem sok játék volt képes nálam). Elismerten az egyik legjobb játék, amit valaha csináltak. Lehet azt mondani, hogy neked nem jött be esetleg, de az előbbi tényt kénytelen leszel elfogadni.
Egyébként meg nézd meg a Final Fantasy XIII trailer-ét. Annyit megsúgok, hogy amit látni fogsz, az a játék in-game grafikája.
Igen, utánanéztem, épp azt próbáltam ki, és valami borzalmas volt. :) Az meg hogy a sokmillió konzol-gamer mit tart legjobbnak a legkevésbé sem hoz lázba, ugye megérted? ;)
A grafika meg nálam a legutolsó szempont egy játék esetén, de azért megnézem majd. Kíváncsi vagyok mit tud egy 8800GTX SLI-vel megtámogatott UT3 engine-hez képest. :rolleyes:

Szerk.: Na megyek inkább aludni, már hülyeségeket beszélek, hiba javítva. :)
Szerk.#2: Nem bírok elaludni, kínomban megnéztem az FFXIII E3-as trailerét. Nos, előszöris 80%-ban prerendered animáció, alig van benne ingame anyag, és az jól láthatóan rondább mint a többi rész. FSAA mond valamit? A fejlesztőknek úgytűnik nem sokat... :rolleyes: Ilyet tud egy PC (sőt, szebbet) de még egy X360 is. ;)

Fazék

#103
Quote from: Necrid^ on 2006-11-23, 01:23:17
Fazék játszottal valaha metal gears soliddal, tekkennel, Gran turismoval?
nem, egyikkel sem volt alkalmam még játszani, legutóbbi konzol, aminek az irányítóját a kezembe vehettem, az egy nintendo hamisitványszerűség volt 100 beépített játékkal :)
épp ezért vélekedek teljesen laikusként úgy, hogy PS-nek vélhetően azért van több hardcore rajongója, mert régebb óta létezik, és márkahűség is van a világon :) az átlagos játékos sztem ugyanúgy megtalálja a számítását xbox360 és ps3 játékokban is :) aki pedig valami egyedire és újra vágyik, az tesz egy próbát a wii-vel :)

szerk: ha lenne itt valaki, akinek xbox-a van otthon, teljesen biztos vagyok benne, hogy föl tudna sorolni pár hasonlóan színvonalas címet, mint amiket ps-es emberek szoktak emlegetni :)
Playstation brutális ismeretségi előnyét már csak a számok is jelzik az általatok említett játékok címei után :)
xbox esetében örülnek, ha végre valaminek a 3. részéig el tudtak jutni a megjelenés óta :)

.Attila

Már nem idézek, mert túl hosszú.

Én nem PS fan vagyok. Én PS játékok fan vagyok. Nem érdekel, hogy melyik konzol áll itt nekem, az érdekel, hogy milyen játékok jönnek ki rá.
XBox-ra gyakorlatilag semmi SZÁMOMRA érdekes nem jön ki.
Wii-re Zelda, Mario meg mittomén még milyen kis aranyos kis játékok jönnek ki. Nem érdekelnek.
PS3-ra jönnek ki viszont a hosszabb, SZÁMOMRA érdekes történetű RPG-k, így SZÁMOMRA egyértelmű nyertes a PS3.

Az FFVII-tel meg őszintén szólva, kisebbségben vagytok szerintem. Lapozzátok fel pl. az 576-nak azt a számát, amelyiknél értékeltek az FFVII-et. (ha jól emlékszem full 10-est kapott) Ma is sokan a legjobb RPG-nek, sőt, az egyik legjobb játéknak tartják. Tkp. ez az etalon az ilyen stílusú RPG-k között. Ha nektek az ff-szerű RPG-k nem tetszenek, akkor ez van. Hogy nektek nem tetszett, attól még elismerten az egyik legjobb játék, amit valaha készítettek. Én sem fogom a Mario vagy a Zelda népszerűségét lealacsonyítani, pedig eszem ágában sincs ezekkel játszani.

Amiket felsoroltál, azok is komoly játékok. Ezek azonban nem zárják ki, hogy a PS3-ra is komoly játékok jönnek ki. Mondhatod azt akárhányszor, hogy neked nem tetszett az FFVII, attól az akkoris az egyik legjobb (szerinted miért készült el a FFVII:AC, és miért várták ennyien?). És lehet még mondani jópár játékot. Kíváncsi vagyok, hogy Nintendo-ék játékaiból mennyi híres jönne össze, és mennyi PS játék lenne. Most lehet, hogy elfogult vagyok, de gyanítom, hogy az utóbbi nyerne.

FFXIII: hát, szerintem elég jó teljesítményt mutatott az in-game jelenetsorozat, de ha majd kijön a játék, és meglesznek az első review-ok, akkor meglátjuk.

Fazék: Nintendo előbb volt, mint a PS. Egyébként a japán eladási statisztikáknál nagyjából egy szinten is vannak. XBox meg Japánban nagyon le van alázva :D

Itachi-nak van XBox-a és PS-e (PS2) is. Hidd el, PS fog nyerni nála, ismerem ;) (meg hát láttam, mennyi PS játéka van) Csak jelent meg egy játék (talán kettő is), ami nagyon kellett neki, viszont csak XBox-ra jelent meg.

Necrid^

#105
Quote from: Fazék on 2006-11-23, 01:36:19
szerk: ha lenne itt valaki, akinek xbox-a van otthon, teljesen biztos vagyok benne, hogy föl tudna sorolni pár hasonlóan színvonalas címet, mint amiket ps-es emberek szoktak emlegetni :)
Playstation brutális ismeretségi előnyét már csak a számok is jelzik az általatok említett játékok címei után :)
xbox esetében örülnek, ha végre valaminek a 3. részéig el tudtak jutni a megjelenés óta :)

elhiszed ha el mondom neked hogy nekem mind 3 konzol megvan? xboxot csak azért is vettem mert arra jelenik a DOA,shenmue... hugomnak pedig vettem Gamecube mert szeret mariozni és zeldázni, de mégis ott ál a polcomon tőbb mint 40 PS játék. x360 most nem veszek mert meg mindig drága 100 ezer ft nem fogok most rá dobni majd amikor lemegy az ára akkor esetleg a doa miatt de PS3 a starttől megveszem.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Zsiga

Rendben, hagyjuk az idézgetést, tényleg egyszerűbb így. :)
Azt hiszem írtam már hogy nem izgat ha a világ összes console-retardja azt mondja hogy a FFVII a legjobb játék a világon, attól még nekem nem fog tetszeni. Az hogy ezt tartják a legjobb RPG-nek meg jól jellemzi a hozzáértésüket, a FF annyira RPG mint amennyire a Need For Speed szimulátor. ;) Nem arról van szó hogy lealacsonyítjuk a népszerűségét, csak azt próbáljuk elmondani (legalábbis én biztosan) hogy nem attól lesz jó egy játék hogy sok rajongója van. Vagy 100milliárd légy tényleg nem tévedhet? :D
Mondj légyszíves pár általad komolynak tartott játékot PS-re, tényleg kíváncsi vagyok. ;)
Aztán amit kérdeztél, hogy melyik konzolra hány híres játék van, hát javaslom ezt olvasgatni. Több Zeldát látok benne mint FF-t. :rolleyes: (És több Nintendo-t Mint Playstation-t.)

Fazék

#107
Attila: Zsiga már beszélt helyettem, pár kiegészítés talán:
Japánban lenyomta a PS2 az Xbox-ot? Ezt el se tudom hinni! Magyarországon meg lenyomta a túró rudi a 7 days nass szeletet :) szóval ne vicceljünk már az ilyen példákkal ;)
QuoteNintendo előbb volt, mint a PS. Egyébként a japán eladási statisztikáknál nagyjából egy szinten is vannak.
én bocsi, de ott az xbox-ról és ps összehasonlításról beszéltem. ti az xbox-ot bash-elitek nagyon, azt próbálnám egy kicsit védeni (amúgy tök fölöslegesen, mert mi közöm hozzá, de azért az elvakultságnak tűnő dolgok, mindig is meg tudták mozgatni az ujjaimat :)) a nintendo az más tészta, ők más utat választottak a "nextgen" helyett. ők az innováció útjára léptek a csúcstechnológia kiaknázása helyett. hogy bejön-e nekik ez a lépés az már egy másik kérdés. ps2/xbox/gamecube versenyben meg már érezhetően csak a handheld téren létező egyértelmű piaci fölényük és a név és a márkahűség miatt tudtak megmaradni az élmezőnyben, de pár kivételtől eltekintve, többnyire alulmaradt már akkor is a "nagyoktól" nyers erőben, és ezáltal népszerűségben is, ha jól tudom. (nem csak Japán létezik eladások tekintetében ;))

Necrid: ha valakinek bejönnek a japán "rpg"-k, akkor az már egy nagyon komoly érv a PS-ek mellett és el is dőlt a kérdés, hogy melyik konzolhoz sorakoznak a polcain a játékok :) elhiszem hogy marhajó játékok azoknak, akiknek bejön a stílusuk, de engem teljes mértékben hidegen hagy a japán játékok nagy része, vagyis számomra tippre kb ugyanannyi élvezetes játékkal tudna szolgálni xbox (360) és ps2 (3) is :)

Kuroi Tenshi

Quote from: thrall on 2006-11-20, 21:50:09
A barátnőmel véletlenül beleöntöttünk egy "kis" teát a PS2-mbe, és úgy szól, mint egy hajszárító
wáááá újabb technikai antitalentum  :ejj: :rolleyes:
ha folyadék kerül elektromos szerkezetbe, első dolog kikapcsolni.
Utána szétszedni, kitisztítani és hagyni kiszáradni;

nem pedig vizesen bekapcsolni, és megállapítani, hogy "jééé,
zörög. jééé, nem működik rendesen. Jééé, rázzzzz"  :__devil:

Fazék

#109
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-23, 04:08:31
Quote from: thrall on 2006-11-20, 21:50:09
A barátnőmel véletlenül beleöntöttünk egy "kis" teát a PS2-mbe, és úgy szól, mint egy hajszárító
wáááá újabb technikai antitalentum  :ejj: :rolleyes:
ha folyadék kerül elektromos szerkezetbe, első dolog kikapcsolni.
Utána szétszedni, kitisztítani és hagyni kiszáradni;

nem pedig vizesen bekapcsolni, és megállapítani, hogy "jééé,
zörög. jééé, nem működik rendesen. Jééé, rázzzzz"  :__devil:
még anno talán 486-os idején műveltem, hogy szépen ügyesen szétkaptam egy nagyon bekoszosodott billentyűzetet és gombról gombra szépen lemostam, letakarítottam :D
kb ha a gombok fele működött utána... hát nem lemostam valami érzékelőhülyeségeket róla? :haha: kaptam egy fejsimogatást és csórtam egy új billentyűzetet :D

szerk: amúgy gyakran aggódom amiatt, hogy valamit ráöntök a notebook-ra, mert ugyebár azt kicsit nehezebb egy pillanaton belül kikapcsolni... :( leggyorsabb ha nyomom a kikapcs gombot, de addig is van kb 4 másodpercre ázni, az meg már bőven elég lehet mindenféle fájdalmas dologra a folyadék és elektromos alkatrészek kölcsönhatásba lépésének...

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-11-23, 04:14:25
még anno talán 486-os idején műveltem, hogy szépen ügyesen szétkaptam egy nagyon bekoszosodott billentyűzetet és gombról gombra szépen lemostam, letakarítottam :D
kb ha a gombok fele működött utána... hát nem lemostam valami érzékelőhülyeségeket róla?

szerk: amúgy gyakran aggódom amiatt, hogy valamit ráöntök a notebook-ra, mert ugyebár azt kicsit nehezebb egy pillanaton belül kikapcsolni...
:rolleyes:
billt fejjel lefelé fordítani és kirázni, vagy kiporszívózni; billentyűket alig nedves
ronggyal szétszedés nélkül dörzsölni. Érzékelőhülyeség nincs rajta. A hülyeséget
érzékeli, amit a tulaja közvetít felé, de a billentyűzetben rugó és mikrokapcsoló
van csak. A nedvesség rozsdásodás és zárlat miatt nem tesz jót neki.

2. Tisztítani vegytiszta: desztillált vagy ioncserélt bő vízzel, vagy más, gyorsan
és csapadék nélkül elpárolgó oldószerrel lehet. Utána pedig sokáig hagyni kell
száraz, meleg helyen száradni, hogy teljesen elpárologjon

Attól függ. Amikor nem akksiról megy vagy nem töltöm, akkor akksi nélkül tápról
megy. Ilyenkor a tápmadzag kirántása másodperctöredékek alatt megoldja ;)

Noti közelében nem kéne folyadékot tartani, és akkor nincs miért aggódni :hehe:

Rounin

Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 21:25:08
Egy a lényeg: Mindenki kiválasztja ami neki tetszik, hazamegy, örül. ;) "Konzolháború" sucks. Amikor mi összejöttünk még régebben a haverokkal, senki nem szidta, fanolta a sajátját, max. MEGMUTATTA a másiknak. Nem "háborút" és "köpködést" ajánlok, hanem élménybeszámolókat, ki mit, milyen játékban élt át. :jee:
ui: nekem sincs pénzem jelenleg semelyik konzolra sem. :D

Pedig most nosztagiáztam kicsit... Sega vs. Nintendo wars rule :p. Meg a régi szép idők az amiga vs. pc-vel. :lazza:

Yakumo

#112
Quote from: Rounin on 2006-11-23, 07:53:14
Quote from: Yakumo on 2006-11-22, 21:25:08
Egy a lényeg: Mindenki kiválasztja ami neki tetszik, hazamegy, örül. ;) "Konzolháború" sucks. Amikor mi összejöttünk még régebben a haverokkal, senki nem szidta, fanolta a sajátját, max. MEGMUTATTA a másiknak. Nem "háborút" és "köpködést" ajánlok, hanem élménybeszámolókat, ki mit, milyen játékban élt át. :jee:
ui: nekem sincs pénzem jelenleg semelyik konzolra sem. :D

Pedig most nosztagiáztam kicsit... Sega vs. Nintendo wars rule :p. Meg a régi szép idők az amiga vs. pc-vel. :lazza:
Hát ja. Voltak akciók akkor is. :rolleyes: :D

Quote from: ZsigaNem arról van szó hogy lealacsonyítjuk a népszerűségét, csak azt próbáljuk elmondani (legalábbis én biztosan) hogy nem attól lesz jó egy játék hogy sok rajongója van. Vagy 100milliárd légy tényleg nem tévedhet? :D

Na, ahogy Fazék kollégának is kileng az elvakultság mérője, most nekem is. Szóval az én esetemben, attól még, hogy a Sony-t VÁLASZTOM. Érted? Nem hype-olom, etc. , attól még nagyon nem tud érdekelni a milliók véleménye, sőt mindig is idegesített az ilyen dolog, hogy azért vegyek meg valamit, mert húdehíres, hűdejómertmondják. (nem nézek Mónika showt, attól még,h állandóan azt sulykolják a fejembe a tv-n, nem nézek Banánok Köztöt, attól még.h - II -, etc.) Én leültem a Final Fantasy játékok elé és tetszettek. Jó volt játszani velük, élmény volt. Ha én el tudom hinni és meg tudom érteni, hogy neked viszont nagyon nem és mondjuk Fazéknak sem, akkor te miért nem érted meg, hogy nekem viszont igen? :D Tetszik, nem tetszik, ennyiről van szó. Nem kell az ilyen belemagyarázás,hogy "azért szeretitek, mert mások is azt mondják, sokan szeretik és csakazértjóez"
Én pl. tényleg nem azért szeretem és tetszik. Do you believe me?  :3x3: ;)

Bruce

#113
Quote from: Zsiga on 2006-11-23, 03:37:13
Azt hiszem írtam már hogy nem izgat ha a világ összes console-retardja azt mondja hogy a FFVII a legjobb játék a világon, attól még nekem nem fog tetszeni.
Nem, te ezt írtad:
Quote from: Zsiga on 2006-11-23, 01:28:25

Igen, utánanéztem, épp azt próbáltam ki, és valami borzalmas volt. :)

Nem tudom, érzed a különbséget?

Quote from: Zsiga on 2006-11-23, 03:37:13
Az hogy ezt tartják a legjobb RPG-nek meg jól jellemzi a hozzáértésüket, a FF annyira RPG mint amennyire a Need For Speed szimulátor. ;) Nem arról van szó hogy lealacsonyítjuk a népszerűségét, csak azt próbáljuk elmondani (legalábbis én biztosan) hogy nem attól lesz jó egy játék hogy sok rajongója van. Vagy 100milliárd légy tényleg nem tévedhet? :D

Csak nekem tűnik úgy, hogy megint lesz*roztad a final fantasy sorozatot? Csak azért, mert te nem találtad meg benne azt, amit "a 100 milliárd légy" igen? Mert persze, van néhány olyan aki tényleg azért mondja hogy jó mert mindenhol azt olvassa, de azért mindenki? És igen, nem attól jó, hogy sok a rajongója. Attól jó, hogy van egy jó története, és igen, talán nem a szó szerint vett role playing, de attól hogy te nem vetted észre, attól az még ott van.
Amúgy meg... azt írtad nem akarod lealacsonyítani a népszerűségét, de azért eddig úgy tűnt, hogy el nem ismernéd, hogy attól ez még egy jó, és igen, komoly játék.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Yakumo

Bruce, egyet kell értenem, but no war, It has no sense. ;)

Egyet viszont meg kell említenem, ha már a FF a téma, most talán páran megköveznek, de:
Sztem a FFX-2 egy nagy vicc. Míg a FFX egy jó játék volt, az X-2 harcrendszere és a tálalás (Spice Girls fílíngö (DOH))
A későbbi történetbe nem tudok belekötni, de odáig nem tudtam eljutni, pedig megvettem, az egész körítés miatt.
Csakhogy meglegyen az érem mindkét oldala, meg hogy Zsiga lássa,h egy FF "fanboy" :rolleyes: is belátja, ha nem tetszik neki egy FF rész. :D

Bruce

Quote from: Yakumo on 2006-11-23, 09:46:39
but no war, It has no sense. ;)

Eh, télleg élesebb lett mint akartam... Nem akartam, de tényleg... :haha:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

sirtomi

Hát ezt nem olvasom most végig. Mindenkinek van egy szimpatikusabb konzol és kész.

XBox-on inkább olyan játékokkal találkoztam amiket egér+bill -el sokkal egyszerűbben tudtam volna játszani, mint joy-al, így maradtam a pc-nél. PS3-ra jövő játékok egyáltalán nem érdekeltek, talán a MGS és a Grand Turismo tetszett. FF VII és VIII probáltam, 1-2 óráig érdekesnek tűnt, de aztán meguntam, nem fogott meg.

Wii-nek tényleg a controllerében van az újdonsága és kiváncsi vagyok meddig lesz érdekes ):

.Attila

#117
Bruce már elmondta tkp., amit mondani akartam. Idézném viszont magamat:

QuoteHogy nektek nem tetszett, attól még elismerten az egyik legjobb játék, amit valaha készítettek.

Olvassátok már el, amit írok! Hihetetlen, hogy legalább 3 ember értelmezi másképp, amit írok.
Az, hogy a Mónika show-t hoztad fel példának, az meg totál nonsense.

FF-szerű RPG: az, hogy neked az RPG stílus csak és kizárólag olyan lehet, amilyennek te elképzeled, az a te egyéni dolgod. Azonban széles körben ebbe a stílusba sorolják az FF sorozatot. Képzeld el, RPG stíluson belül is vannak különböző csoportok.

Sorozatban vonjátok le azokat a következtetéseket, amit az első posztomban már leírtam: nem a hardware határozza meg, hogy melyik konzol sikeresebb, hanem a játékok, amik kijönnek rá. Ez alól most a Wii talán kivétel lesz, mert tényleg más a koncepció, de ez egyelőre még a jövő kérdése. Spec. még ha jó játék is jönne ki a Wii-re, legfeljebb csak egyszer-kétszer kipróbálnám ezt a hadonászást, de alapvetőn nincs kedvem a tv előtt ugrálni és hadonászni. De ez én vagyok.

Nagy játékok:
Final Fantasy VI (nem játszottam vele, de egyesek szerint a története és hangulata übereli az FFVII-ét is)
FFVII
FFVIII (személy szerint nem igazán tetszett, ettől függetlenül népszerű volt)
Chrono Cross
Legend of Dragoon
Metal Gear Solid (ezt se kedveltem, de ez személyes ízlés)
Resident Evil (bár ezt igazából nem is láttam)

Nagy játékok még:
Tekken
Soul Calibur (bár ez nem PS-en kezdődött)

És hozzáértőbb emberek biztos tudnának még mondani pár játékot (pl. Dragon Quest), csak én nem vagyok annyira nagy konzolos.

Mellesleg az FF sorozat SNES-en kezdődött. A Chrono Cross előzménye, a Chrono Trigger is SNES-re jött ki először, aztán PS-re.

A listák, amiket küldtél... hogy jöttek ki ilyen különbségek? Elvileg mindegyiknek ugyanúgy kéne kinéznie, és mégsem. Persze vannak ismétlődő játékok. Game Rankings-en megnéztem az FF játékok eredményeit. Nagyon kínos, meg kell mondjam. Az FFIX lett a legjobb... kíváncsi lennék, hogyan, mert igazából mindenhonnan azt hallani, hogy az FFIX az FFVIIIhoz és az FFVIIhez képest is gyengébb. FFVIII vs. FFVII-be nem mennék bele (én a VII-re szavazok, de ez már húzósabb téma).

szerk.: azért érdekes, hogy min. 40-50 órás játékoknál 1-2 óra után az emberek abbahagyják. Persze nem lehet hibáztatni senkit. Nem várjátok meg, míg egyáltalán elindul a történet. Ez kb. olyan, mint amikor vki abbahagyja a Trigun-t a 6. résznél, mert nem tetszik neki Vash bolondozása. Pedig ha megvárná a 11-12. részt... (ugyanez igaz Noir-ra, és lehetne még pár példát mondani).

Rounin

Quote from: .Attila on 2006-11-23, 17:06:13
Final Fantasy VI (nem játszottam vele, de egyesek szerint a története és hangulata übereli az FFVII-ét is)

Kis off: a hangulata sokkalta nyomasztóbb és sötétebb. A történet is kevésbé pozitív, emo-kid fajzatnak nem szabad vele játszani; könnyen falfestés lenne belőle by razorblade.

Necrid^

ha jol emlékszem E3 2005en muttatak egy FFVII remake PS3ra a playtkák szerint lesz az is majd. ime trailer Click
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!