Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

TurboK

Linkin Park
Valamiért megtetszett most ez az ordibálós-hevimetál zene amit játszanak... Pláne 1-2 üveg sör után (amivel mostanában egyre gyakrabban találkozok). Azért annyira nem tetszik, pl az a hülyeség amikor elforditot kanával irkálják a a banda nevét (kb annyi közük lehet japánhoz mint tyúknak az atomfizikához) az valamiért nem jön be.
A dallamok nagyon jók, a szöveg átlag, és hiába orditanak mint az elmebetegek, valahogy mégis szomorúnak hatnak a számok. Csak kár hogy túl rövid minden szám, sokkal többet ki lehetne hozni egy-egy dallamból (lásd Dream Theater, bár az teljesen más kaliber), meg nem ártana néhány instrumental zene is (csak egyet hallottam eddig, "Session", track 12 a Meteora albumon, és az túl kevés).
Jó zene, csak túl van hajszolva, lehetne SOKKAL jobb is.

Vélemények?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Mattanja

Nekem sör nélkül is megtetszett...
Quote from: TurboKkb annyi közük lehet japánhoz mint tyúknak az atomfizikához
De ott figyel az a sárga szkreccseskedõs gyerek is, valami közük így lehet.
Quote from: TurboKés hiába orditanak mint az elmebetegek, valahogy mégis szomorúnak hatnak a számok
És legalább jobban elõjön, hogy Chester nem tud énekelni... :rolleyes:
De azért tetszik. Pontosabban tetszett, mert már meguntam ezt a két albumot - a Reanimation nálam nem számít annak, azért kettõ.
Nálam a következõ volt a helyzet: kijött az elsõ klipp, rögtön rosszul is lettem  :uzi: ! Útáltam! Rögtön gondoltam, hogy mostantól 150%-kal több zsákot nadrágnak nevezõ kis k*cs*g fogja mondogatni, hogy õ mekkora metálos...
A megjelenés hetén megvette az egyik osztálytársam az albumot, a kocsijában kénytelen voltam hallgatni, amíg mentünk valahova, és mire végigment az album, kb. ezt mondtam: baaazmeg... EZT ADD ODA!!!
Onanntól kezdve random-repeaten volt a cd vagy két hétig, naponta 6 órán át. Szép lassan leálltam a fanatikussággal, de még mindíg hallgattam. Még azt a számot is megszoktam közben. Egy idõ után elkezdtem pihentetni, nehogy megútáljam. Aztán, az album magyarországi megjelenése után legalább fél évvel valami hihetetlen Linkin Park õrület tört ki. És amikor a négy zenecsatorából az egyiken mindíg ez ment, és sokan õrjöngve ünnepelték ezt az "új" bandát, akkor igazán megútáltam a Linkin Park-ot.
Off, de még talán belefér:
Pontosan ugyanígy jártam a Guano Apes-sel, csak ott már elsõ szám is tetszett(Open Your Eyes). Rögtön megvettem, rongyosra hallgattam, pihentettem, fél év, Lords Of The Boards klipp, tömeghisztéria,  :b+: !!!

Szóval ha nem láttam volna más embereket, akkor csak kellemes emlékeim lennének Linkin Park-ról. De azért :jee:, csak már ritkán hallgatom.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

TurboK

pontosan ezt mondom, túl van hajszolva ahoz képest hogy milyen jó. (mert nem olyan jó mint amennyire túl van hajszolva) naszóval érted.

A Reanimation tényleg nem nagy durranás. egyszer meghalgattam, úgy elsõ blikkre volt rajta 2 jó szám öszvissz (az intro meg az utolsó szám), mondjuk a Hybrid Theoryt mixelték és azon amugy is kb 3 szám tetszik annyira. Majd jövõ héten meghallgatjuk bõvebben is.

Van viszont egy koncert CD, a Live in Texas, amin pont a legjobb zenéik vannak rajta. Csak az a gáz hogy szerintem playbackrõl ment az a koncert, ugyanúgy szól a zene mint az albumokon, ami pedig koncerten szinte sosem igaz. DE adtak hozzá extra DVD lemezt, zene fincsi 5.1ben, és nem is volt annyira drága (5200ft).

QuoteÉs amikor a négy zenecsatorából az egyiken mindíg ez ment, és sokan õrjöngve ünnepelték ezt az "új" bandát, akkor igazán megútáltam a Linkin Park-ot.
Én a Rasmus-szal voltam így, van egy-két halgatható zenéjük a "Dead Letters" albumon, de amikor 2 héten keresztül lement 5 klipp naponta kétszer (mindössze 3 csatornán), akkor már azt mondtam hogy na ne. Õk amúgy már évek óta zenélnek, csak most lettek igazán híresek az egyik zenéjükkel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Meske

Nem különösen kedvencem a Linkin Park, de azért 1-2 számot szeretek tõlük. (Igazság szerint nem is olyan sokat ismerek... :o)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Dragon

Kontrázhatok?
 In Flames

a LP nem annyira jön be, pedig én sok mindent megemésztek
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

#5
Quote from: bpka000Kontrázhatok? In Flames
Reméljük igen! Az In Flames nálam is  :jee: !
Csak sajnos a thread címe...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Egyébként, akkor visszatérve a témához, a zsákgatyájúakról, meg a tömeghisztériáról tökéletesen egy véleményen vagyunk.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

Quote from: bpka000Egyébként, akkor visszatérve a témához, a zsákgatyájúakról, meg a tömeghisztériáról tökéletesen egy véleményen vagyunk.
Még jó... Dimmu, CoF, In Flames után...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

TurboK

Quote from: ShiroiCsak sajnos a thread címe...
az nem tiltja meg azt hogy a témához kapcsolódó cuccról beszéljünk, ha tenné akkor elég gyorsan kidumálnánk a jelenlegi témát.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Mattanja

#9
Quote from: TurboKaz nem tiltja meg azt hogy a témához kapcsolódó cuccról beszéljünk, ha tenné akkor elég gyorsan kidumálnánk a jelenlegi témát.
Ok, elvégre te vagy a thread indítója...viszont akkor átnevezhetnéd valami átfogóbb címûre...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Karma XXL

Mondjuk lehetne "Populáris zene" vagy valami hasonló :)

BTW Linkin Park. Legelõször tetszett egy kicsit - az nagyon az elején volt és akkor még ilyen houseos izéket hallgattam, utólag úgy gondolom azért, mert mást nem tudtam szerezni (haveri kör) - De aztán amikor az In The End ment mindenhol, és mindenki azt akarta én is kinõttem belõle :D Ismerõs? :__devil:

Azért a Meteora albumot meghallgattam egyszer - mert egyszer úgy is meg kellett.

Most egy két hete azt vettem észre, hogy rongyosra hallgatom  :rolleyes: Hangulatzene ez szerintem  :teccik:

A Rasmustól viszont már a legelsõ számtól kezdve irtóztam. Az énekes magas hanghordozása és homoszexuális mivolta :b+: :hogyaza: hatást vált ki belõlem... Gondolhatjátok, milyen öröm volt leszedni a húgomnak számonként 5 albumot tõlük kazaáról  :rolleyes:

Meske

Quote from: SysOP XXLA Rasmustól viszont már a legelsõ számtól kezdve irtóztam. Az énekes magas hanghordozása és homoszexuális mivolta :b+: :hogyaza: hatást vált ki belõlem...
Tökéletesen egyetértek veled! :tezsvir:
Amint meghallom a zenéjüket a rádióban vagy TV-ben, azonnal elkapcsolom... Szerintem egyszerûen elviselhetetlenek... :uzi:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Mattanja

Viszont amikor a Breaking The Habit klippjét megláttam, akkor valahogy újra kedvet kaptam hozzá. Ki-tudja-miért... :rolleyes:  Úgyhogy ez és a Numb elég volt ahhoz, hogy meghalgassam az egész albumot, és lassan hozzászoktassam magam a többi számhoz. Mert az elsõ, aminek klippje lett (Somewhere I Belong) nagyon nem tetszett. De ha már belekezdtem, akkor leírom, hogy melyik mennyire jön be:
Don't Stay: 7/10
Somewhere I Belong: 5/10 - pont a refrén nem tetszik, úgyhogy ami ennyire feljavítja az értékelését nálam, az 2:16-tól 2:40-ig hallható
Lying From You: - rikácsolás és rap
Hit The Floor: lásd eggyel feljebb
Easier To Run: 8/10 - ez viszont szívfájdítóan szép(mert még szomorú is)
Faint: 7/10 - rikácsolás és rap, csak ez alkalommal jól...
Figure 09: shift+del
Breaking The Habit: 10/10 -  :beken:  :jee: (persze a klippel együtt hallgatva)
From The Inside: 3/10
Nobody's Listening: 7/10 - bár igencsak rap jellegû, de valamiért mégis
Session: 7/10 - Mátrix filmzene?
Numb: 10/10  :beken:  :jee: (megintcsak klippel)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Meske

Quote from: ShiroiNumb: 10/10  :beken:  :jee: (megintcsak klippel)
Igen, igen! Ez a szám szerintem is nagyon jó! :cool:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

TurboK

Quote from: ShiroiDon't Stay: 7/10
Csak az eleje jó, mondjuk ugye albumkezdõ szám, jónak kell lennie. A többi szám mellett viszont elég gyengus.
QuoteBreaking The Habit: 10/10 -  :beken:  :jee: (persze a klippel együtt hallgatva)
Naja, rajzfilm alapú a klipp. de a zene annyira azért nem jó klipp nélkül.
QuoteFrom The Inside: 3/10
Mért? Nekem speciel a kedvencem az albumon. kb mint az Easier to Run.
QuoteSession: 7/10 - Mátrix filmzene?
sztem elég jó instrumentális dallam.


Ajánlom mégegyszer a Live in Texas c. albumot, ahol a trackek:
01. Somewhere I Belong 03:37
02. Lying from you 03:07
03. Papercut 03:06
04. Points Of Authority 03:25
05. Runaway 03:07
06. Faint 02:47
07. From The Inside 03:00
08. P5hng Me A*wy 05:05
09. Numb 03:06
10. Crawling 03:33
11. In The End 03:31
12. One Step Closer 04:13

csak nagyon picit más mint az album verzió, de a jobbik irányba változott az élõ elõadás miatt a zene, az utolsó 6 track egy egymás után nagyon bomba. Meg van hozzá DVD, 5.1es felvétellel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboK(kb annyi közük lehet japánhoz mint tyúknak az atomfizikához)
Hát az biztos, de az AMV készítõk lehet, hogy ezt akarják ellensúlyozni: az animemusicvideos.org-on az elsõ helyen áll a "most used music" listában. Nem kevesebb, mint 2969 AMV van Linkin Park zenére... :p

TurboK

Quote from: MohaHát az biztos, de az AMV készítõk lehet, hogy ezt akarják ellensúlyozni: az animemusicvideos.org-on az elsõ helyen áll a "most used music" listában. Nem kevesebb, mint 2969 AMV van Linkin Park zenére... :p
kekeke
az mondjuk igaz hogy el tudnám képzelni a zenéjuket egy-két animében. Egy AMVt láttam csak, a Vegitás In the Endet, és az eléggé passzol.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKkekeke
az mondjuk igaz hogy el tudnám képzelni a zenéjuket egy-két animében. Egy AMVt láttam csak, a Vegitás In the Endet, és az eléggé passzol.
Én egy Love Hina amv-t láttam az In the End-re és az is nagyon ott volt. Szóval azért nem véletlen, hogy ennyi amv-hez használják.
Ja, meg láttam egy másikat a My December-re és az is tetszett. :)

Meske

Quote from: MohaÉn egy Love Hina amv-t láttam az In the End-re és az is nagyon ott volt.
Még vili! Mivel Love Hina!!! :whoah:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Rounin

Váh.. öcsémnek volt egyszer egy nagy LP-hype korszaka. Az õrületbe kergetett vele, reflexbõl elutasítottam mindent, ami LP. Aztán amikor nem az õ magnójából hallottam pár számot, elkezdett tetszegetni, de csak az enyhén átlag feletti érzést tudták kiváltani :rolleyes:
Végül (mint úgy látom többeteknél is) jött a nagy LP-hullám, ami végleg betett nekem :)

Jobb szeretem, ahol énekelnek is ;)

Mattanja

End of green-t ismeri valaki? Öngyilok-metál (mondjuk trash-doom). És a Todesbonde-t (doom/gothic)?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Karma XXL

Quote from: ShiroiEnd of green-t ismeri valaki? Öngyilok-metál (mondjuk trash-doom). És a Todesbonde-t (doom/gothic)?

Egyiket se...

A közelmúltban szereztem egy kisebb mennyiségû zenét, mondjuk In Flames összest, Disturbed összest, Element Eighty-t, Tool összest, 2 Dream Theater albumot... Kár, hogy nagyon hangulatfüggõ, hogy mit hallgatok :rolleyes:

Pirula

Tool az nagyon, de nagyon jó zene! Régen majdnem összehoztam egy feldolgozásbandát, csak nem volt ember aki ledobolja azokat a témákat. :) De a Jerk-Offot azt nyomtuk agyba fõbe a próbateremben 1 énekkel meg gitárral. :whoah:
Nekem is megvan majdnem az összes, asszem csak a Salival hiányzik. Jövõre meg új album úgyhogy lehet készülni lelkiekben.

Dragon

Quote from: SysOP XXLEgyiket se...

A közelmúltban szereztem egy kisebb mennyiségû zenét, mondjuk In Flames összest, Disturbed összest, Element Eighty-t, Tool összest, 2 Dream Theater albumot... Kár, hogy nagyon hangulatfüggõ, hogy mit hallgatok :rolleyes:
Mennyire "összes" az In Flames? Most jött ki nemrég egy új albumuk, a Soundtrack To Your Escape
az is megvan?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Karma XXL

#24
Quote from: bpka000Mennyire "összes" az In Flames? Most jött ki nemrég egy új albumuk, a Soundtrack To Your Escape
az is megvan?

Meg hát  :rolleyes:

Toolból amúgy legtöbbet a Lateralus albumot hallgattam eddig, és a Schism nagyon bejön nekem.. Mondjuk hangulatzenének tartom, mint minden mást..

Pirula

Quote from: SysOP XXLToolból amúgy legtöbbet a Lateralus albumot hallgattam eddig, és a Schism nagyon bejön nekem.. Mondjuk hangulatzenének tartom, mint minden mást..

A Parabol/Parabola klipjét láttad már? Eléggé elszállt, az eleje-közepe elég nyomasztó, beteges, de a vége gyönyörû.
A Schism klipjének is hasonló a látványvilága. Bizarr.

In Flameset láttam a Szigeten, de nekem csalódás volt. Mondjuk a pocsék hangzásról nem õk tehettek, de így is csak az elsõ pár számot néztem meg.

Karma XXL

Quote from: PirulaA Parabol/Parabola klipjét láttad már? Eléggé elszállt, az eleje-közepe elég nyomasztó, beteges, de a vége gyönyörû.
A Schism klipjének is hasonló a látványvilága. Bizarr.

In Flameset láttam a Szigeten, de nekem csalódás volt. Mondjuk a pocsék hangzásról nem õk tehettek, de így is csak az elsõ pár számot néztem meg.

Nem láttam még, de megpróbálom megszerezni valahonnan... Kár, hogy a mellesleget leszedték, így marad a kazaa....

TurboK

Quote from: SysOP XXLEgyiket se...

A közelmúltban szereztem egy kisebb mennyiségû zenét, mondjuk In Flames összest, Disturbed összest, Element Eighty-t, Tool összest, 2 Dream Theater albumot... Kár, hogy nagyon hangulatfüggõ, hogy mit hallgatok :rolleyes:
Dream Theater = istenek zenéje. a Live Scenes of New York a legjobb albumuk sztem (3 CD, a Scenes of a Memory végig rajta van, meg a Images & Words fele is)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Quote from: TurboKValamiért megtetszett most ez az ordibálós-hevimetál zene amit játszanak... Pláne 1-2 üveg sör után (amivel mostanában egyre gyakrabban találkozok). Azért annyira nem tetszik, pl az a hülyeség amikor elforditot kanával irkálják a a banda nevét (kb annyi közük lehet japánhoz mint tyúknak az atomfizikához) az valamiért nem jön be.
A dallamok nagyon jók, a szöveg átlag, és hiába orditanak mint az elmebetegek, valahogy mégis szomorúnak hatnak a számok. Csak kár hogy túl rövid minden szám, sokkal többet ki lehetne hozni egy-egy dallamból (lásd Dream Theater, bár az teljesen más kaliber), meg nem ártana néhány instrumental zene is (csak egyet hallottam eddig, "Session", track 12 a Meteora albumon, és az túl kevés).
Jó zene, csak túl van hajszolva, lehetne SOKKAL jobb is.

Vélemények?

bocs de nagyon megcafollak mert alinkin parknak annyi koze van a metalhoz mint mondjuk a V-tecknek.
a linkin parkra emlekszem amikor meg csak nagyon underground helyeken jatsozttak 3-an, akkor meg volt ertelme a zenekarnak de azota(miutan kivalt minden eredeti tag) csak tomegzene lett.
annyi a kulonbseg kozottuk es a Backstreet boys kozott,hogy ok felhozzak a hangszereket a szinpadra.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Tudtok olyan trappolós-szintetizátoros metált ajánlani, mint amilyen ez alatt is szól?
Megaman (2chan style)
Lehetõleg ne legyen szoprán az énekes.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((