Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Én

Quote from: Én on 2009-06-18, 01:14:35
Quote from: Nihilus on 2009-06-18, 01:07:48
Sigh - Hail Horror Hail
A kezdésről arra asszociáltam, hogy ez Tekknő metállal :haha:
Disregard that, pár hallgatás után tetszik :) Bár az ének még mindig olyan, mintha Boborján hörögne. Holnap leszedem majd az IS albumot.

.Attila

#1141
http://www.metal-archives.com/band.php?id=57071

Wtf, doom metál?

szerk.: már látom, hogy ez az oldal a doom metál alá sorolja a stoner metált.

szerk2: ettől független doom metálnak mondja ezt a csapatot...

Member

Van stoner metál az oldalon, amihez gyakran kötik a southern metal-t. Minden nap igyekszem megnézni az új bandákat, szóval tudom. :D
Ajattara volt már dark black, utána avantgarde lett, most megint dark, Dark Gamballe Death Metal, miközben industrial, találtam folk/symphonic metalt thrash-nek írva, ezek tudnak valamit.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2009-06-18, 19:52:53
Én csak azt tudom, hogy a divatbandák váltakoznak. :angyali:

A kérdés nem divatbandák volt, hanem avant-garde / progresszív black,
annak pedig az Opeth igen jeles képviselője. Szép próbálkozás volt ez
a csúsztatás, de nem jött be. FAIL.

Member

Ha az Opeth-nek van black vagy avantgárd vonatkozása, akkor az Iron Maiden igencsak képviseli a drone/doom, és a Mayhem az folk/ambient power metal ágat. De végülis majdnem eltaláltad.

Kuroi Tenshi

Hahaha, vicces fazon vagy. Valld be, még egyáltalán nem
is hallottál Opethet, csak úgy vagdalkozol, és eldöntötted
magadban, hogy az Opeth egy álmetál divatbanda, ugye? ::)
Még hogy pl. a Ghost reveries albumnak ne lenne black vagy
avant-garde vonatkozása... lol.

Member

Kb. négy számot hallgattam meg (volt köztük tetűlassútól műthrash-ig minden) és elolvastam pár tucat jellemzést. Te sem gondoltad komolyan, hogy nekiesek minden albumuknak.
De lehet, hogy csak most divatosodtak el, régi trackjeiket nem ismerem.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2009-06-20, 22:24:38
Kb. négy számot hallgattam meg [...] és elolvastam pár tucat jellemzést

:muhahah:

.Attila

Opeth: volt valami kellemes, dallamos számuk (már nem tudom, mi volt a címe), ami egész jó volt, azon felbuzdulva kerestem még pár számot.
Mivel mindegyiken hörögtek, dobtam a projektet.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2009-06-21, 01:44:22
Opeth: volt valami kellemes, dallamos számuk (már nem tudom, mi volt a címe), ami egész jó volt, azon felbuzdulva kerestem még pár számot.
Mivel mindegyiken hörögtek, dobtam a projektet.

Albumtól és számtól függ, hogy van-e hörgés is az ének mellett;
valamint egy számon belül is előfordul, hogy felváltva vannak.
Ajánlom a már fentebb említett albumot, arról is a Ghost of
Perdition, Atonement, Reverie/Harlequin Forest, Hours of Wealth,
(The Grand Conjuration), Isolation years számokat -- a Grand
Conjurationt kivéve kevésbé hörgősek, több dallamos-énekes-
akusztikus gitáros betét van bennük.

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-21, 01:10:10
Quote from: Member on 2009-06-20, 22:24:38
Kb. négy számot hallgattam meg [...] és elolvastam pár tucat jellemzést
:muhahah:
A derültséget nem igazán értem, azzal, hogy megpróbáltad bebizonyítani, hogy nincsen ízlésem, és hogy az Opeth-t is gyorsan lehúztam (miközben valljuk be, elég sok zenekar stílusa megítélhető 2-3 számból, hogy olyan neveket említsek, akiket talán te is ismersz, Rapsody (of Fire), Darkthrone, Dalriada, Destruction, Cannibal Corpse), míg arra nem reagáltál, miért is ne lenne az eldivatosodás jele, hogy a fórumon egymásnak ajánlotta mindenki, ha "valami igazán kemény, energikus zenére vágyott", hogy a neten is ajánlók ömlege jelent meg, haveromat kérdezve is "most ajánlották az Opeth-et, azt hallgatom" volt a válasz, és az egyetemi lapban is a zeneajánlóban 3 rövid cikk helyett egy teljes Opeth album"kritika" jelent meg, ami számonként kielemezte és agyonnyálazta. Ettől persze még nem lett nu-metal, mint mondjuk a Slipknot, de a "true mötál fanok" közt méltán nevezhetjük ideiglegenes bálványnak.
De hogy ne gondolj elhamarkodónak, lerántottam a Watershed, Damnation és Ghost Reveries albumokat.
Watershed: Az első számot leszámítva 4 perces track-ek 8 fölé nyújtva, attól még nem lett lebilincselő, hogy kitöltik az egész audio CDt. Sajnos az egész albumra jellemző egyfajta "extrém metál műhörgés", ami pl. az Extomorph zenekarra is jellemző, még én is hallom rajta az effektelés sorozatát. Alapvetően kétféle zeneszámot figyeltem meg, van a pörgős-hörgős, némi doom és progresszív elemmel, és van a Hessian Peel, ami hosszú ideig egy lassú, melankólikus valami, aztán elpörgőhörgősödik ez is.
Damnation: Ez az album szinte dallamos rock-os popzene, nem sok metál vonást látok benne. Mivel gyakorta semmi mást nem tartalmaz, elég unalmas hosszú távon.
Ghost Reveries: Néha hörgés, néha lassú, olyan, mint az előbbi kettő átmenete. Black vonáshoz hiányzik belőle a lábdob dominanciája, a dallamtalan krákogás, a gyors és eléggé elkent torz gitárcsaták. Avantgárdhoz meg nem elég a folyamatos lassúság, "zuhany alól" éneklés, valami szaggatottság, valami gyomorfacsaró, valami effektháború támadhatna, de semmi ilyen nincsen benne. És 4 db szám 10+ perc, örökkévalóságnak tűnnek, hacsak nincsenek mesterien kidolgozva. És ezek nincsenek.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-21, 02:53:24
Quote from: .Attila on 2009-06-21, 01:44:22
Opeth: volt valami kellemes, dallamos számuk (már nem tudom, mi volt a címe), ami egész jó volt, azon felbuzdulva kerestem még pár számot.
Mivel mindegyiken hörögtek, dobtam a projektet.

Albumtól és számtól függ, hogy van-e hörgés is az ének mellett;
valamint egy számon belül is előfordul, hogy felváltva vannak.
Ajánlom a már fentebb említett albumot, arról is a Ghost of
Perdition
, Atonement, Reverie/Harlequin Forest, Hours of Wealth,
(The Grand Conjuration), Isolation years számokat -- a Grand
Conjurationt kivéve kevésbé hörgősek, több dallamos-énekes-
akusztikus gitáros betét van bennük.

Csak a kiemelteket tudtam meghallgatni youtube-on.
Ezek nem győztek meg, sőt. A Ghost of Perdition kapásból hörgősebb résszel kezdődik és nem abból a fajtából, ami még bejön nekem (lásd: Trivium - Pull Harder on the Strings of your Martyr). Emellett hiányzik az a ritmus vagy melódia, ami megfogna. Bele is tekertem jó párszor, hátha lesz érdekes rész.
A másik kettőre is vonatkozik az utóbbi kijelentés. Bár az Hours of Wealth érdekesen kezdődött, már a közepén unalomba fúlt. Az Isolation Years meg már az elején, az ének melódiáját nem is értem.
Persze ízlések és pofonok.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2009-06-21, 12:20:24


:blabla:

Quote from: Member on 2009-06-21, 12:20:24
A derültséget nem igazán értem,

arra nem reagáltál, miért is ne lenne az eldivatosodás jele, hogy a fórumon egymásnak ajánlotta mindenki, ha "valami igazán kemény, energikus zenére vágyott"

Black vonáshoz hiányzik belőle a lábdob dominanciája, a dallamtalan krákogás, a gyors és eléggé elkent torz gitárcsaták. Avantgárdhoz meg nem elég a folyamatos lassúság, "zuhany alól" éneklés, valami szaggatottság, valami gyomorfacsaró, valami effektháború támadhatna, de semmi ilyen nincsen benne.
Nem? Még magyarázni is kell? Na akkor kezdjük ott, hogy
több jellemzést olvastál róluk, mint amennyit hallgattál
tőlük, és azalapján a kevés szám alapján és főleg mások
véleménye alapján teljesen leírtad. Lol.

Na most megint ott tartunk, hogy hol volt itt ilyen:
arról van szó, hogy progresszív/avantgárd témában
ajánlottam egy együttest; te meg itt pattogsz, hogy
divatmetál. Mintha te lennél a metál fejedelme, te
mondod meg, hogy mi mi. Hű. Aztán azt, hogy mások
véleménye alapján írtad le, hogy egyezteted össze a
trú-ságoddal? :hehe:
Ha kemény, energikusat akarnék mondani, akkor
speed / death / HC / egyéb kategóriából ajánlanék
valamit. De hát itt nem ez volt a kérdés. Az meg,
hogy valaki valahol mondott ilyen hülyeséget, engem
nem hat meg. Ezalapján az összes animést le lehetne
írni azalapján a néhány barom alapján, akik a conon
teszik az agyukat.

He? Ez lenne a black? Ebbe érdekes módon néhány
alap black metal együttes nem fér bele. Hirtelenjében
a Marduk jut eszembe, se lábdob-dominancia, se
dallamtalan, sem pedig gitárcsaták, mert csak egy
gitáros van. Az avantgárd szintúgy, bár ott semmi
konkrétat nem is mondasz. Amit leírtál, legfeljebb
vélemény. Nem pedig törvényszerűség. Te mondod
meg a tutifrankót? Ja nem, bocs, te a TRÚtifrankó
megmondója vagy ::)

Quote from: .Attila on 2009-06-21, 12:58:47
Csak a kiemelteket tudtam meghallgatni youtube-on.
Bele is tekertem
Persze ízlések és pofonok.

Kár, a Harlequin forest akusztikus része a legszebb
azok közül. De mindegy, ha a többi nem tetszett,
akkor valószínűleg az se fog. Beletekerni meg kár volt,
de mindegy.

Member

QuoteNem? Még magyarázni is kell? Na akkor kezdjük ott, hogy
több jellemzést olvastál róluk, mint amennyit hallgattál
tőlük, és azalapján a kevés szám alapján és főleg mások
véleménye alapján teljesen leírtad. Lol.
Kezdjük ott, hogy nem kell szemtanúja lennem minden egyes földrengésnek sem, elég olvasnom róluk.
Mások véleménye = IIIIIIIIIIIIIIIILYEN JÓ~, OOOOOOOOOOOOLYAN JÓ~, szerintem pont az a bajod, hogy nem hallgattam rájuk. Lol.

QuoteNa most megint ott tartunk, hogy hol volt itt ilyen:
arról van szó, hogy progresszív/avantgárd témában
ajánlottam egy együttest; te meg itt pattogsz, hogy
divatmetál. Mintha te lennél a metál fejedelme, te
mondod meg, hogy mi mi. Hű.
Nem vagyok metál fejedelem, de egy avantgárdot illene felismerni legalább az alapján, hogy a legtöbb avantgárd kép nem éppen volt átlagos, max áltagos volt az avantgárd műfajon belül. Van kisebb avantgárd metál gyűjteményem és ahhoz köze nincs. :)
QuoteAztán azt, hogy mások
véleménye alapján írtad le, hogy egyezteted össze a
trú-ságoddal? :hehe:
Lol, lásd fentebb.
QuoteHa kemény, energikusat akarnék mondani, akkor
speed / death / HC / egyéb kategóriából ajánlanék
valamit. De hát itt nem ez volt a kérdés. Az meg,
hogy valaki valahol mondott ilyen hülyeséget, engem
nem hat meg. Ezalapján az összes animést le lehetne
írni azalapján a néhány barom alapján, akik a conon
teszik az agyukat.
A death inkább lassú szokott lenni, ha a 90s évekre jellemző klasszikus death-t nézzük, vagy a metal-archives-en megjelenő napi friss DM adagot. A HC és a speed igaz.
Megvan az esélye annak, hogy olyan embertől hallok véleményt egy zenekarról, aki csak azt tudja, hogy melyik végén kell a gitárt megfogni, de lehet olyan is, aki félprofi zenész, namármost ne mond, hogy csak idiótákkal hoz össze a sors on internet 'n' real life.

QuoteHirtelenjében
a Marduk jut eszembe, se lábdob-dominancia, se
dallamtalan, sem pedig gitárcsaták, mert csak egy
gitáros van. Az avantgárd szintúgy, bár ott semmi
konkrétat nem is mondasz. Amit leírtál, legfeljebb
vélemény. Nem pedig törvényszerűség. Te mondod
meg a tutifrankót? Ja nem, bocs, te a TRÚtifrankó
megmondója vagy ::)
ElTRÚlzod a dolgokat.
Volt jópár Marduk albumom, gondolom még emlékszel, nem véletlenül szabadultam meg tőlük, a dallamosság és maga a Marduk nemigen passzol össze. Talán az Impaled Nazarene-nek volt pár dallamosabb black albuma a kizárólag hagyományos hangszereket használók közt. Gitárcsata az csak szépen hangzik, nem kell rögtön 15 progresszív szólósra asszociálni.
Ma linkeltem egy eléggé avantgárd albumot, de a legjobb a témában szerintem az Azure Emote eddig, de igazából bármit ide sorolnék, ami formabontó, elvégre valami ilyesmi akart lenni anno az avantgárd.

Pirula

Retrothrash, nagyon baba lemezborítóval:

Kuroi Tenshi

Kellett pár másodpercig meresztenem a szemem,
mire ki tudtam olvasni. Am I getting old? :haha:


Lazzaret

Mivel jobb topicot sajna nem találtam, (talán az off de ez zenei téma inkább) itt is szeretnék elbúcsúzni
Michael Jackson-tól, akiről sokan csak a rossz storykat ismerik. Személyében egy igazi poprock ikont vesztettünk el, aki
tudott újat hozzni unalmas zenei életünkbe a maga idején.
Ma reggel (helyi idő szerint tegnap este) halt meg otthonához 5 percre lévő kórházban.

Ég veled és nyugodj békében! :frown:
Hiányozni fogsz  :bruhuhu:
1958-2009


www.arkangyalok.uw.hu

Én


Nihilus


Member

#1160
Quote from: Nihilus on 2009-06-28, 15:01:11
[spoiler][/spoiler]
Ez qrvajó. :lol:

Erről jut eszembe, Erről nem tudja valaki, hogy honnan szedhető le? :)

Member

http://www.metal-archives.com/band.php?id=3540285217
Animés gore/death. :D
Myspace-t meghallgattam, zeneileg ennyit én is tudnék, de az Ichi GORE Mashimaro cím aranyötlet. :D

Lesz vki Rockmarathon-on a Korpiklaani-n?

.Attila

Én mennék, de nekem most túl drága lenne az utazás.

Member

Nekem is az, de nyáron úgysem megyek máshova.
http://isohunt.com/download/103271781/korpiklaani.torrent
Ráadásul tegnap vettem észre, hogy van új album és van rajta pár elég mestermű szám. :)

Pirula

A zenekar honlapja amúgy is szigorú, de a biography résznél tényleg lehidaltam.

Member

Íme az új példaképem. Kifogásolhatatlanul eredeti név, töménytelen kinyomott demo, ami alig éri el az 5%-ot, split album olyan bandával, amiben szintén csak ő van és myspace-en true underground black sheep-nek hívja magát. :lol:

Zsiga

[spoiler=101 rules of Power metal]1. You have one goal: be epic.
2. Let no sound be lonely. If there's a guitar solo, harmonize it. If there's singing, make it a choir.
3. Keyboards offer a way to add thousands of different textures to a song. Find two of those that you like and use them on every song you write.
4. In a power metal world, everything steel is good, and anything good must be compared to steel.
5. You are not bound to sing about Satan, evil, and/or darkness.
6. You are bound to sing about dragons, freedom, and/or power metal.
7. Remember how no sound should be alone? Same goes for albums. Everything can have a sequel!
8. You are allowed to be blonde.
9. Swords enhance your credibility and your performance. Be sure to carry one regardless of whether or not you know anything about using one.
10. Pick a theme and stick to it. Manowar are warriors of true metal, and they don't get to sing about anything else. Rhapsody has their Algalord chronicles. Hammerfall has their steel, hammers, and templar. Running Wild has pirates. Blind Guardian has Tolkein. None of them are allowed to sing about anything else.
11. If you have to sing about something else, put together a side project to do it. Avantasia is the perfect model.
12. Ballads are permissible.
13. That doesn't mean your ballads can suck.
14. The longer a song is, the more epic it is. See rule #1.
15. More solos means more epic.
16. If at all possible, be Michael Kiske.
17. If this is not possible, pretend to be Michael Kiske.
18. Your album cover should include at least one of the following: fire, steel, weird glowing magical items, irregularly muscular men, fists thrust into the air, weaponry, magic creatures (preferably dragons), or bright beams of light around somebody/something.
19. 'Grim' and 'necro' don't apply here; they just make you look silly. Now go back to singing your 20 minute epic about dragonslaying!
20. Power metal depends on power chords.
21. 16th notes are the only notes.
22. Unless you're singing, in which case you are not permitted to hold a note for any less than 2 bars.
23. Keyboards get solos, too.
24. If you can't be Michael Kiske, you can at least be Timo Tolkki.
25. Actually, don't be Timo Tolkki.
26. In case you didn't know, "symphonic" is synonymous with "epic." See rule #1.
27. Just because 300 bands before you have already done "epic," there's always room for more.
28. Songs come in two tempos: metal and ballad.
29. You are officially the only group of people who can refer to themselves as 'mighty' without being laughed at. Much.
30. Audiences need to be able to sing along. Make it catchy.
31. Sing in English, even though your fan-base will be comprised entirely of Brazilians, Germans, Japanese, Swedes, and Finns. See rule #30: if it's not catchy, it's harder to sing in a language that is not your first.
32. Play in as many bands as possible. More side projects and guest appearances means more epic!
33. Tight. Pants.
34. You don't have to detune your guitars.
35. Though you probably should drop them a half-step.
36. Unfortunately, you need at least two guitar players. How else are you going to have dueling guitar solos?
37. Keyboards may substitute for one guitar player, as long as they can solo.
38. Fortunately, you don't need a bass player! Or at least, you never have to use the same bassist twice.
39. Begin all songs with one big swelling chord on the keyboard.
40. Acoustic guitars are allowed. Sometimes.
41. It's not a tour, it's a crusade!
42. Layer your vocals, hundreds upon hundreds of times. Don't worry about them live.
43. Never use mundane words in your lyrics. Nothing is epic if you don't use words like "majesty," "glorious," "magical," and so on.
44. Wizards! You need wizards!
45. Although your costume does not require corpse paint, it will require a cape, lots of jewelry, and the aforementioned swords.
46. Unless you are Manowar, in which case you are too metal for clothing.
47. Come to think of it, don't be Manowar.
48. Wear armor if at all possible. Hammerfall can give you an idea of the variety of acceptable armors, ranging from leather to ring-mail.
49. Songs don't begin at full speed. Gradually work your way into an epic frenzy.
50. Hail true metal!
51. Acoustic guitars are for intros and bridges. Then crush them with steel.
52. Epic. Tight. Pants.
53. Higher vocals are epic vocals. Female lead singers are great for this.
54. So, male lead singes should sound like female singers. See rule #52.
55. True warriors can tell the difference between albums.
56. Concept albums are totally epic. Nobody will ever see it coming.
57. Liner notes must include pages of backstory, either of your epic saga of conquest over dragons and evil or of your epic battles with alcoholism while recording the album.
58. Drugs aren't metal.
59. Beer, however, can be served in all kinds of true metal ways.
60. "Flagons of ale." It's appropriate to your fantasy-riddled lyrics, and it almost looks like "dragons," so you score extra points.
61. Since you can't get away with grunts, growls, and other troll-like noises, you will have to sing.
62. Your accent will show as a consequence.
63. To compensate, sing about killing trolls. Preferably with the swords that you carry onstage.
64. More sequels = more epic. See rule #7.
65. Guest vocalists, guest guitarists, and any special appearances from outside your band will make your sound more epic, even if the track sounds just like all the other songs on the album with an extra solo.
666. Norsk Arysk Blak Metal! Rahhh!!!
67. Begin songs at half-tempo, and then, when listeners least expect it (i.e. at exactly the same time it happens in all your other songs) kick into full speed complete with double-bass and power chords.
68. Bass players: one note. Really fast.
69. But include one enormous crazy-ass bass fill before the chorus, even though the production will bury you so far in the mix that most people won't realize your band has a bass player.
70. Just because you don't play black metal doesn't mean you can't use Tolkein.
71. Whenever you short of ideas, pick up your Dungeons and Dragons books. You might as well be the first band to sing about owlbears.
72. Never leave Europe.
73. For purposes of rule #72, Japan may be counted as part of Europe.
74. Oh, and South America was colonized by Europeans, so it can count too.
75. Orchestras make a great addition to your album. Since you can't afford one, find a new patch on your keyboard.
76. If your live album does not have the crowd singing all the harmony parts for you, you aren't epic enough to justify a live album.
77. If you are European, use as many archaic English words in your lyrics as you can. Obfuscation is epic!
78. If you are South American, your lyrics should be closer to standard English, though nobody will ever read them.
79. If you are U.S. American, you probably aren't actually a power metal band. Sing about tanks, or something.
80. If you are Italian, write some lyrics in Latin. Your American fans won't be able to tell the difference between your Italian lyrics and your Latin ones, but Latin is epic.
81. Remember, shaving is epic, haircuts are not.
82. Entire albums must be recorded in the same key.
83. For that matter, entire careers may also be recorded in the same key.
84. Guitarists, remember: dun da-da dun da-da dun da-da...
85. Make your band logo very angular, but perfectly legible.
86. More than a logo, you need a mascot.
87. He need not be distinguishable from Eddie, but he does need to be on all your album covers.
88. At your first gig, if you feel a "rising force", do be sure not to get it all over your audience.
89. Record your best songs unplugged, and sell them as an EP.
90. Do not expect anyone to buy the EP.
91. Remember, power metal fans are not gay. They are just comfortable with their masculinity.
92. Sing along.
93. Don't get caught singing along.
94. Glitter is not epic.
95. Neither is body oil. See rule #47.
96. If you see a black metaller in the woods pretending to be a troll, see rule #9 and rule #63.
97. In your liner notes, thank everybody you toured with, even if they're Stratovarius.
98. Complain about Stratovarius constantly even though you've bought all their albums and listen to them more than anything else in your collection.
99. Power metal must be pure; do not mix it with other metal styles.
100. To repeat: be epic.
101. I ran out of funny things to say way back at rule #52, but any less than 101 rules would so not be epic.[/spoiler]
:D

Member

Kibővített Craddle of Fun? :p
Elég sok igazságot sikerült összegyűjteni, az egyszer biztos. :)
A Stratovarius-szal amúgy mi baj van? :confused:

Zsiga

Quote from: Member on 2009-10-11, 20:33:19
A Stratovarius-szal amúgy mi baj van? :confused:
Csak annyi, hogy Timo Tolkki egy hájfejű pózer majom. :)

Member

Néztem róla képet wiki-n, pár hétig ellenne belőle egész etiópia. :p
Asszem idevág (lyrics)