Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Derfel Cadarn

#900
Quote from: pet on 2007-03-11, 21:19:28
:D .. értelek én.. megnéztem az amw t.. egész jó..
Köszönöm :D
Na összehozok megint valami öldöklős dolgot :D Talán a Hail and Kill is megfelel, a "Rape their woman as they cry..." részhez bevághatnám a perverz doki képét a Nightshift Nurses-ből :D
A Manowar csak ötödik :(
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#901
"Rape their woman as they cry..." lol :D
jah és igen csak az 5 ödik... mondjuk nincs meg még belöle elég album, csak cdn de be van xa**a a meghajtó :S
amúgy látom szereted manowar t, (van is manowar pólóm xD ) amúgy ez lehet érdekelni fog ha még nem láttad :
http://www.kenkellyart.com/maingallery/maingallery.html manowar festője :D

Derfel Cadarn

Quote from: pet on 2007-03-11, 21:23:05
"Rape their woman as they cry..." lol :D
jah és igen csak az 5 ödik... mondjuk nincs meg még belöle elég album, csak cdn de be van xa**a a meghajtó :S
amúgy látom szereted manowar t, (van is manowar pólóm xD ) amúgy ez lehet érdekelni fog ha még nem láttad :
http://www.kenkellyart.com/maingallery/maingallery.html manowar festője :D
Köszönöm, ez érdekesnek tűnik. Vadásztam egy hihetetlen Judas Priest amv-t, az alkotó jó sok időt rászánt :D Voila!
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#903
jóreggelt :) nem rossz videó, de talán túlságosan is teletette effektekkel a srác, és így alig látni valamit csak azt hogy a színek váltakoznak 1-1 fejen :D a zene egész jó volt .D

Derfel Cadarn

Persze túl sok az effect, de látszik nagyon hogy teljesen profi, mind időzítés mind pedig effektek terén.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

ehez viszont nem értek :) igaz nekem egy életbe kerülne jelenleg iylet készíteni, nem hogy sok idő, még nehéz is :D

Derfel Cadarn

Az effekteket nem nehéz alkalmazni, a probléma a csinálásukkal van, mindent apránként be lehet állítani, én kizárólag a Sony Vegas szerkesztőt ismerem és be kell valljam olyan effekteket én eddig nem találtam benne amiket az arc használt... sőt még olyat sem ami megközelíti azokat. :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

ehez még nemértek :) manowar felment 4 adik helyre
btw honnan van a képed, innen jónak néz ki :D

Derfel Cadarn

Az avatar nem tudom honnan van, csak ez a link maradt meg http://www.jpop.hu/forum/uploads/av-1910.jpg
Egyébként Dürer alkotása.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#909
http://www.youtube.com/watch?v=mkyYr5ipSog :D
tök emo szemüvege van az énekesnek itt, :)

Member

Tényleg teljesen mellékesen kérdem, de ez nem mehetne mondjuk pmben...? Nem mintha zavarna, de akkoris...

Pirula

Meghallgattam a két eddig ajánlott zenét.
Az Ensiferum most nem találta el maradéktalanul a hangulatomat, meg bökte a fülemet az a sok Rhapsody áthallás. A Wanderer meg a Blood is the Price of Glory annak ellenére - vagy épp azért - jó kis számok, hogy a jól bevált sablonokon kívül mást nem találni bennük. Ja, meg még a Deathbringer from the Sky, bár ott is rápillantottam a winampra a kezdő sikoly hallatán, hogy nem éppen a Warrior of Ice megy-e?  :smile:

A Corpse az valahogy elszáguldott mellettem mint a gyorsvonat, nem tudnék egy számot se mondani ami beleragadt volna a fülembe, pedig a Skull Full of Maggots-ot ismerem és szeretem is tőlük. Majd feltárok még néhány régi lemezt inkább.

Mondtam hogy finnyás vagyok.  :smile: De kösz az ajánlásokat, ha van még valami újdonság amibe szerintetek érdemes belefülelni, ne kíméljetek!

pet

pm ? minek?
most nincs tippem, ha megint zúzósra vágysz, mert olyat nem sokat hallgatok :)
de ha power is érdekelne, falconer//-coronation vagy clarion call-al kezd mert ezek nagyon megfogják az embert.
vagy manowar, ami alappower, (true...) itt a warriors of the world, és a szöveg miatt brothers of metal nagyon ajánlott, de van egy bonus track is ami nekem eléggé teccik : die for metal
vagy edguy, superheroes :)
hammerfall-renegade
blind guardian is elég jó
kiuas-ancient wounds

Derfel Cadarn

Grave Digger  Tunes of War, The Reaper albumok :D
Vagy Judas Priest Ram it Down és Painkiller, vagy netán a Demolition, bár azon Ripper Owens énekel, az kicsit mintha más volna :D Esetleg a (Rob Halford solo) Halford Crucial is érdekes, bár az kicsit furcsa a Judas Priest-hez képest annak ellenére hogy Halford énekel.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Member

Quote from: pet on 2007-03-13, 16:21:15
pm ? minek?
Hát mert már szinte személyesen linkelgettek be egymásnak mindent és csak ritkán ír be vmit Pirula, ami azt eredményezi, hogy pár héten belül vagy 15 oldal lesz csak a kettőtök nevével fémjelezve... :rolleyes:

pet

hát ha mások ilyen ritkán írnak ide attól még megpróbáljuk használni :D meg szntem amit linektlem eléggé metalhoz tartozik

Member

Halasi hírek:
Gyakorta abból a kevés fellépést is vállaló zenekarból 3nál állt be sudden death/passzív időszak. Corpus feloszlik, béke poraira, TBC és a Légy a kaktuszban (ez utóbbi nem metál, hanem "langyzene" :rolleyes: ) közös dobosa, illetve utóbbi énekese kapni fognak 15 évet marihuánatermesztésért. Eléggé fagyos tavasz lesz az idei arrafelé... :/
Hogy valami jót is mondjak, az Ozirisz új lemeze Tokyo-ban fogyott a legjobban. :haha:

Baggio

hát én elég sokféle zenét szeretek (vagyis mindent a diszkótól a kő metal-ig) de metal-ból szerintem a Metallica az alap. Őket semmi sem überelheti :) Másik kedvencem a Dimmu Borgir, bár mostanában elég kevés ilyen zenét hallgatok. Ja meg az In Flames-re vagyok totál ráálva, de csak az utolsó 3 albumra, és főleg a Soundtrack to your escape-re. Abban van a legtöbb gép, tele van loop-okkal meg effektekkel, és hát az kell :). A My Sweet Shadow kis szám! valaki más is szereti? (remélem igen :)
látom hogy itt a Manowar elég népszerű. Hát engem kiver tőlük a viz :). Mondjuk az az 1 szám, a warriors of the world vayg mi az jó, de hát a szövege.. ezek az ilyen "raise your steel sword high for the power of the metal warrior's bloody fist of the fire...."   :lol: értelmetlen :)
bocs ha bárkit is megsértettem, cserébe fikázzátok le az In Flamest :)  :uzi:

Derfel Cadarn

Az az értelmetlen aki nem érti az értelmét :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Baggio

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-16, 16:03:34
Az az értelmetlen aki nem érti az értelmét :D
helyesbítek: nem értelmetlen, csak nincs sok értelme :)

Derfel Cadarn

Azt majd akkor eldöntheted ha átnézted töviről-hegyire a hivatalos oldalt, a wwww-t és elolvasgattad az idézeteket, interview-kat. Amíg nem ismered egy adott együttes vagy zenei irányzat mélyebb filozofikus jelentését addíg nem igazán tudod meghatározni értelmét és értelmének mértékét sem. Van amelyik együttes, vagy irányzat az ember szájába rágja mondanivalóját, van amelyik nem. A Manowar sem kivétel, egyszerű megérteni akár egy kevés fantáziával is, az a több oldalnyi dalszöveg azt fejezi ki hogy állj a lábadra, bízz magadban és tégy amit csak helyesnek látsz.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Kuroi Tenshi

Quote from: Baggio on 2007-03-16, 15:59:33
látom hogy itt a Manowar elég népszerű
... két bőbeszédű újonc körében :3 :D
Én se rajongok annyira értük.

Sokfajta zenét szeretek én is, kezdve a jazztől és a fusiontól egészen különféle
metálokig (vannak azért kivételek, a rap, hip-hop, egyes house/trance/akármik
és popdívák, bár ezeket nem is igazán tekintem zenének :hehe: :D )

Derfel Cadarn

Valami(k)ért, lelkesedni kell, anélkül unalmas volna a világ, és a falkaösztön értelmében meg is kell azokat a dolgokat védeni :D ha nem így volna senki sem írogatna ebbe és úgy egyáltalán semmilyen fórumba. (Persze van egy másik ösztönünk is, a hierarchikus "ki ért jobban egyet" ösztön amikor státuszának megfelelő mértékben mindenki helyesel :D )
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#923
Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-16, 16:10:11
Azt majd akkor eldöntheted ha átnézted töviről-hegyire a hivatalos oldalt, a wwww-t és elolvasgattad az idézeteket, interview-kat. Amíg nem ismered egy adott együttes vagy zenei irányzat mélyebb filozofikus jelentését addíg nem igazán tudod meghatározni értelmét és értelmének mértékét sem. Van amelyik együttes, vagy irányzat az ember szájába rágja mondanivalóját, van amelyik nem. A Manowar sem kivétel, egyszerű megérteni akár egy kevés fantáziával is, az a több oldalnyi dalszöveg azt fejezi ki hogy állj a lábadra, bízz magadban és tégy amit csak helyesnek látsz.

TELJESEN egyetértek!
Edit: a manowar persze alapegyüttes powermetalban...

Kuroi Tenshi

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-16, 16:10:11
Azt majd akkor eldöntheted ha átnézted töviről-hegyire a hivatalos oldalt, ...
Ugyan már.
Asszem Duke Ellington mondta:
"Csak kétféle zene van: jó zene és rossz zene."
Hiába lehet bármilyen filozofiai tartalma, ha valakinek maga a zene nem jön be; és mivel
itt zenéről van szó, nem filozófiáról, itt pont az a lényeg.

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-16, 16:37:09
Valami(k)ért, lelkesedni kell, anélkül unalmas volna a világ, és a falkaösztön értelmében meg is kell azokat a dolgokat védeni :D ha nem így volna senki sem írogatna ebbe és úgy egyáltalán semmilyen fórumba.
Ezzel sem értek egyet.
Illetve van ez is, de a fórumozás messze nem csak ebből áll. Ott van még az információ
megosztása, beszélgetés, ökörködés minden fórumon, nem csak annyiból áll, hogy
" - x rulz!
- no fag, y rulz!
- op: qft!
- no wai, x failz!
- u all suck, z wins!"
(mondjuk ilyen fórumok is vannak, de nem szeretném, hogy ez is abba a kategóriába kerüljön)

De ez a téma nem mások zenei ízlésének a kérdőre vonásáról szól, hanem a metálról.

pet

Senki se mondta azt hogy nem lehet nem szeretni manowart.. csak azt cáfolta meg hogy nincs értelme, mert igenis van :D
Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-16, 16:37:09
Valami(k)ért, lelkesedni kell, anélkül unalmas volna a világ, és a falkaösztön értelmében meg is kell azokat a dolgokat védeni :D ha nem így volna senki sem írogatna ebbe és úgy egyáltalán semmilyen fórumba.
Ez igaz is, kivéve a forumos részt az tényleg, mert itt igaz igaz lehet infot is adni :)

Derfel Cadarn

Tegyük fel én az x "falka" tagjának tekintem magam, és egy y "falka" tag azt mondja hogy az a tárgy, fogalom, személy(ek) ami köré x "falka" csoportosul, tehát a lényege értelmetlen mi a logikus reakció? Megvédem az x "falka" becses "lényegét". Ezt két módon (offenzív és defenzív) tehetem. Minthogy nem igazán kedvelem a Dimmu Borgir-t, Metallica-t vagy az In Flames-t nem is érdeklődök irántuk, tehát szinte semmi információm róluk, ezen okból kifolyólag egy lehetőség marad számomra, a defenzív módszer. Én pontosan ezen felvázolt logikai út mentén cselekedtem, nekem ez logikusnak tűnik.
Quote from: pet on 2007-03-16, 17:39:20
TELJESEN egyetértek!
Edit: a manowar persze alapegyüttes powermetalban...
Ez az én provokálásomra került bele nemde? :D
True,True,True!! :D :D :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

hát.. nem teljesen :D mert azt eddig is tudtam hogy manowar egy olyan együttes, amibe legalább 1x bele kell hallgatnia egy metalosnak, alapegyüttes :D és elég jó.. amúgy, lehet nem tudom, de ha igen akkor valami tudatalatti együttérzés :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-16, 19:05:48
Tegyük fel én az x "falka" tagjának tekintem magam, és egy y "falka" tag azt mondja hogy az a tárgy, fogalom, személy(ek) ami köré x "falka" csoportosul, tehát a lényege értelmetlen
Én nem látok falkákat. Csak egyes embereket, akiknek másokkal 1-1 pontban vagy
hasonló vagy eltérő az ízlése.
Másrészt: nem a lényegét, hanem a szövegét kifogásolta. Légyszi engedd már meg
neki, hogy ne tetsszen neki a szövege ;)

pet

szerintem az a lényeg hogy megtaláld benne az értelmet, azaz láss át a szövegen...