Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Fazék

#930
a manowar szövegek egyszerűen viccesek. semmi mélyfilozófiai gondolat nincsen mögöttük, azt jelentik, amit jelentenek. "hevi metááááál!!" :haha:

nem tudom ezen mit kell ennyit rágódni  :__devil:

véletlenül sem az együttest szólom le, hogy rosszul játszanának, vagy akármi hasonló, hanem egyszerűen csak egyszerűek a szövegeik és olyan mulatságosak is egyben :)

pet

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-16, 16:10:11
A Manowar sem kivétel, egyszerű megérteni akár egy kevés fantáziával is, az a több oldalnyi dalszöveg azt fejezi ki hogy állj a lábadra, bízz magadban és tégy amit csak helyesnek látsz.

Ezt jelenti.

Derfel Cadarn

#932
Hogy mulatságosak-e az teljességgel személyiség és igény kérdése, különbözünk, mind mást hiányolunk és akarunk. Egy dolog viszont biztos, az emberi szenvedés, küzdelem és halál kérdése érdekli a javunkat ilyen vagy olyan formában, és lássuk be a Manowar dalai leginkább erről szólnak :D
Persze gyakran heroikus formában, de tény, ha igény van heroizmusra akkor személyiségünk egy részét alkotja a heroizmus maga, tehát teljességgel létjogosult.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Rounin

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-16, 21:09:55
Hogy mulatságosak-e az teljességgel személyiség és igény kérdése,

Ahogy az is, hogy tetszik-e vagy sem, értelmesnek találja-e adott személy, vagy sem...

Basszameg. Ízlésről vitatkozni nem lehet. Innentől fogva nincs vita.

Baggio

Quote from: Fazék on 2007-03-16, 19:42:43
a manowar szövegek egyszerűen viccesek. semmi mélyfilozófiai gondolat nincsen mögöttük, azt jelentik, amit jelentenek. "hevi metááááál!!" :haha:

nem tudom ezen mit kell ennyit rágódni  :__devil:

véletlenül sem az együttest szólom le, hogy rosszul játszanának, vagy akármi hasonló, hanem egyszerűen csak egyszerűek a szövegeik és olyan mulatságosak is egyben :)
az én emberem :)
egyébként tényleg nem lehet ízlésről vitatkozni + megemlitettem hogy a zene nem is rossz (legalábbis annak a számnak :)

egyébként most jutott eszembe valami
szoktam metal hammert olvasgatni, és azon hogy miket irnak az emberek a levelezési rovatba attól mindig kiégek. Azt nem birom, hogy az összes olyan gyerek, aki beir oda, a világ filozófusának és problémamegoldójának érzi magát attól hogy meghallgat 5 rock számot. amikor ilyen dumák mennek hogy "egyesüljetek fekete bakkancsosok, mert ti vagytok a világ igazai" (valami ilyesmi volt egy régi számban). hát azért ez  :wtf: 

nagyon sokan azt hiszik ezek közül hogy ha rockerek akkor már értelmesebbek és okosabbak az átlagnál, és jobban átlátják a világot... az igen!!  attól még hogy valaki meghallgatja hogy xy zenész félrészegen milyen szöveget irt valami számba (ráadásul nem tudom hogy egy csomó zenésznek honnan van akkora rálátása a világra, amikor általában a tanulás meg az iskolák kimaradtak. nem azt mondom hogy az észt csak diplomával adják de azért...)
nekem nem sok rocker barátom van, és szerencsére ők nem is ilyenek, de ezekről a levelektől megőrülök.

nem akartam senkit megbántani és nem általánosítok, mert én is szertem a metált és valóban több értelmes gondolatot találhatunk egyes zenekarokban mint a mainstream mediából áradó cuccban, és igazán elmerülni csak értelmes dolgokban lehet, de rengetek olyan zene van pl. ami nem metál és mégis értelmes és igényes.
na ennek ki kellet jönnie :) (mert pont most olvastam el egy levelezési rovatot)
remélem viszonylag értelmes gondolatokat tálaltam


Member

Oh, fuck... Mindenki abba lát filozófiát, amit éppen hallgat. Sajnos az ember hajlamos mindenféléket beleképzelni dolgokba és onnantól eredendően oda tartozónak tekinti. Ilyen az emberi agy. Ezen vitatkozni kár... Pl. sztem a Mystic Circle "Thorns of lies"-a egy lehetséges alternatíva Jézus életének miértjére, másnak viszont csak szimpla istenkáromlás, mint a többi "Fuck your God" együttes zenéje. Ilyen egyszerű. Még 1x, kár vitatkozni.

Derfel Cadarn

#936
Ha a világ minden problémája megoldódnak akkor naaagy naaagy ecchi vígjáték világban élnénk hülye kawaii kreténekkel :D Tehát inkább örüljünk hogy vannak problémák és néha vitázhatunk róluk :D Egyébiránt aki a "rocker" kifejezést alkalmazza önnönmagára annak szerintem az esetek 75-80 százalékában feltűnési gondjai vannak, megjegyzem magára a szóra gondoltam és nem a fogalomra, a fogalom használata megkerülhetetlen. Még egyszer kitérve a vitára, szerintem az ember személyes igazsága alkotja magát a személyiségét.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Member

Most nézem, hogy vki olvassa a Hammert... Amíg egy 13 éves a sötétség urának hívja magát a hirdetésben és hozzá hasonló démoni istennőt keres, addig én nem bízom meg senkiben.
Vitázhatunk, de szerintem felesleges, más a neveltetés, a követett eszmék és aktuális lelkiállapot.
Amíg nagy rappos voltam, a legjobb szövegek részegen jutottak eszembe és másnap csak lejegyeztem őket, most is néha az akkor szerzett gondolatokat csinosítom ki.

Derfel Cadarn

Quote from: Member on 2007-03-16, 22:07:43
Most nézem, hogy vki olvassa a Hammert... Amíg egy 13 éves a sötétség urának hívja magát a hirdetésben és hozzá hasonló démoni istennőt keres, addig én nem bízom meg senkiben.

Szerintem az ilyen viselkedés kortól teljesen függetlenül nevetséges... lehetetlen persze, de ha valaki mégis a sötétség ura volna, vagy valami furcsa lény (tudom hogy lehetetlen, hangsúlyozom csak egy furcsa példa) miért tárná a világ elé?
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Baggio

Quote from: Member on 2007-03-16, 22:07:43
Most nézem, hogy vki olvassa a Hammert... Amíg egy 13 éves a sötétség urának hívja magát a hirdetésben és hozzá hasonló démoni istennőt keres, addig én nem bízom meg senkiben.
hát igen. bár amikor fiatal voltam nekem is voltak elfajult pillantaim, de azért nem hiszem hogy egy levelezési rovatban a sötétség urának hivtam volna magam :). persze az ember fiatalon sok hülyeséget csinál, amit akkor helyesnek gondol, később meg ha visszemlékszik rá ég a feje

amúgy a hammer egész jó újság, csak ettől a nagy világmegfejtő hozzálástól vagyok kész

Ramiz

Quote from: Member on 2007-03-16, 22:07:43
Most nézem, hogy vki olvassa a Hammert... Amíg egy 13 éves a sötétség urának hívja magát a hirdetésben és hozzá hasonló démoni istennőt keres, addig én nem bízom meg senkiben.
:lol: :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

pet

Quote from: Member on 2007-03-16, 21:47:59
Oh, fuck... Mindenki abba lát filozófiát, amit éppen hallgat.
ez nem igaz
Quote from: Member on 2007-03-16, 22:07:43
Most nézem, hogy vki olvassa a Hammert... Amíg egy 13 éves a sötétség urának hívja magát a hirdetésben és hozzá hasonló démoni istennőt keres, addig én nem bízom meg senkiben.

az ilyenek engem nem érdekelnének

és, persze hogy kiáll valaki a kedvenc együttese mellett ha azt értelmetlennek írja le valaki.


Member

Quote from: pet on 2007-03-18, 10:29:38
ez nem igaz
Quoteés, persze hogy kiáll valaki a kedvenc együttese mellett ha azt értelmetlennek írja le valaki.
Itt az ellentmondás egy enyhébb formáját véltem felfedezni. :)

pet

ez nem ellentmondás, mert én nem csak a kedvenc együttesem zenéjét gondolom át.

Derfel Cadarn

Quote from: pet on 2007-03-18, 15:26:42
ez nem ellentmondás, mert én nem csak a kedvenc együttesem zenéjét gondolom át.
Egyet kell hogy értsek.
Semmi baj nincs a szubjektív gondolkodással. Az én látásmódomban az én "falkámnak" igaza van, még ha téved is.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Rounin

Azon gondolkodott-e bármelyikőtök, hogy nem a zenében van a filozófia, hanem bennetek? A zene pusztán katalizátorként olyan állapotba emel, amelyben az adott 'filo' felszínre bukkan; mellékesen hadd jegyezzem meg csendesen, hogy a metálszövegekből igencsak kevés tartalmaz mélyenszántó gondolatokat. Persze lehet, hogy csak én vagyok mélytengeri búvár a pocsolyában...

Pirula

#946
Quote from: Rounin on 2007-03-20, 18:18:29mélyenszántó gondolatok
Ja, ez is elég "mélyen szánt".  :lazza:
Nehéz egyáltalán jó dalszöveget találni, nem még olyat ami nem giccsesen vagy kínosan művészi/filozofálós. A Manowar azért jó mert bele lehet érteni a hősies, kitartós gondolatokat is. (Már aki igényli, én spec. nem.) Bár Return of the Warlord üzenetének kódolásához azért nem kell Prof. Dr. habil. Homo Metallicusnak lenni - ezt még én is értem.

Member

Quote from: Pirula on 2007-03-21, 07:47:57
Ja, ez is elég "mélyen szánt".  :lazza:
Ez az egyik kedvenc számom tőlük. :lol:
Rounin pedig mond vmit, az egész művészet gyk. belemagyarázás. ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: Pirula on 2007-03-21, 07:47:57
Quote from: Rounin on 2007-03-20, 18:18:29mélyenszántó gondolatok
Ja, ez is elég "mélyen szánt".  :lazza:
Hát még ez:
[spoiler][/spoiler] :D
Az a szöveg meg már majdnem a tiltott guro kategóriába tartozik...

Az meg megint más, hogy kit mennyire érdekel a szöveg. Én speciel arra figyelek
a legkevésébé - számomra a zene a lényeg.

Rounin

Ekevas FTW \o/

Pirula: ez cuki ^^'

Member

Hörgősebb/krákogóbb metálnál meg főleg a zene a lényeg (hát még ha skandináv black metal az illető :D), sajnos nem sokat lehet szövegkönyv nélkül érteni belőlük... :/

pet

magyarul nektek a szöveg egyáltalán nem számít?! -.-

Member

Miért kell ennyire a szélsőségek síkján mozogni...? :rolleyes:
Ha teccik a zene, akkor nagy valószínűséggel utánanézek, hogy miről is szól a drágaság, de a legtöbbször elég, ha ezt tudom körülbelülre.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-21, 15:19:32
Az a szöveg meg már majdnem a tiltott guro kategóriába tartozik...
Egy unalmas fejlődéslélektan órán engem egészen megihletett, talán be kellene szkennelnem. :haha:

Gregory

Igaz, ami igaz, tényleg nem sok "mélyenszántó gondolatot" tartalmaznak az általam ismert metálzenekarok dalszövegei.

Mondjuk a Dark Tranquillity néhány számának mintha lenne némi filozófiai jellege.
Dalszöveg szempontjából még néhány Cradle of Filth számot szeretek, és 1-2 Sonata Arctica is belefér(mondjuk azokat mostanság mellőzöm, túl soft-osak a mostani hangulataimhoz)

Rounin

Quote from: pet on 2007-03-21, 17:17:20
magyarul nektek a szöveg egyáltalán nem számít?! -.-

Lépj túl a tőmondatok szintjén (no offense meant). ;)

Derfel Cadarn

#955
Nos eddig sem voltam Cannibal Corpse guru, na de elég is nekem az az egy dalszöveg... ez nemhogy mélyen, de még sekélyen sem szánt... ha nem csupán show-ból csinálják akkor... nos akkor öléggé gusztustalan népek lehetnek :D
Miért írna valaki ilyesmit... mármint nem azért lep meg mert szélsőséges, inkább azért mert természetellenes. És másik kérdés hogy ki az aki élvezi az ilyen témát teljes mértékben?
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

Most egy kicsit gondolkodtam. Nem egy számon, :D
le is írom:
Azt gondolom hogy gondolkodni mindenen lehet, de itt nem is ezen van a hangsúly, hanem hogy értsd meg a szöveget, és ha megfog hallgasd, persze maga a zene mesteri kivitelezése is megfoghatja, és meg is fogja az embert. A zene művészet (persze vannak kivételek, mert az hogy egy "DJ" kiáll és nyomogat kettő gombot és felszólal az idegesítő tucc tucc, nah ahoz nem kell tehetség -.-), ez most leginkább arról szól, hogy megérint e a zene, vagy nem, persze ezt a hatást nem feltétlenül a szöveg érheti el, de kinek mi a fontos, ezentúl tiszteletben tartom :) . (ajánlom mindenkinek edguy - superheroes című számát, az epic verzió dallama szép, és a szöveg is ott van a helyén :))
Általában a számok (főleg power metal :D )egy történetet mesélnek el, ezért állítom(!) hogy el lehet rajtuk gondolkodni, meg maga az, ha egy együttes énekesén látszik hogy komolyan veszi e amit mond, vagy ez is csak "média".
Ezzel a divat kérdésre is választ adok, hogy valaki komolyan veszi e amit csinál, vagy a "média" befolyásolja.
A falka elmélet is megállja a helyét, mert nehéz beismerni a tévedést, ha a falkádnak a véleménye téves, akkor azért harcolni fogsz, (mert hát a tudatlanság áldás) talán néha jobb is az, ha nem tudjuk mi a valóság. Nah ezzel kicsit elkanyarodtam a témától. :)

Pirula

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-21, 15:19:32
Quote from: Pirula on 2007-03-21, 07:47:57
Quote from: Rounin on 2007-03-20, 18:18:29mélyenszántó gondolatok
Ja, ez is elég "mélyen szánt".  :lazza:
Hát még ez:
[spoiler][/spoiler] :D
Na MOST borultam székestől...  :lol: ...ekkora egy traktoros zsánerképet.

Quote from: pet"DJ" kiáll és nyomogat kettő gombot és felszólal az idegesítő tucc tucc, nah ahoz nem kell tehetség -.-
A Manowar - Spirit Horse of the Cherokee-hez sem, meg a Ramones számok 90%-ához se, oszt mégis üt mint a kesztyű. A legbénábbak azok a (nem csak metál) zenekarok akik azt hiszik hogy ha profin használják a hangszereiket akkor már nyugodtan írhatnak akármit, az csak és kizárólag jó lehet. Fogalmazzunk úgy hogy a két halmaznak ritkán van közös metszete.

Member

Miért van olyan érzésem, hogy egyesek túlbecsülik a saját kedvenceiket és semmibe nézik a másik arcok kedvenceit...? :rolleyes:
Hogy őszinte legyek, volt egy időszak az életemben, amin sokat segített a Cannibal Corpse és én becsülöm, hogy fel merik vállalni a gondolataikat, nem kifejezetten a "metálfiúknak" jáccva.

sirtomi

Quote from: pet on 2007-03-21, 19:44:38
"DJ" kiáll és nyomogat kettő gombot és felszólal az idegesítő tucc tucc, nah ahoz nem kell tehetség -.-
Ezzel nem teljesen értek egyet. Van nem is egy tucc tucc zene amit sokkal többre tartok jónéhány metál/rock zenénél :) Szerencsére mindenféle zenei stílust meghallgatok és megtalálom benne a nekem tetszőt és ezen a területen is vannak tartalmasabb zenék is :)