Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2007-08-29, 23:47:32
Az angol szinkron akkor is over nine thousaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaand
fixed

Én

Erre most mit mondjak, igy igaz :angyali:

Member

Amikor átraktam a szinkront angolra, először megfagyott a windows. :lol:

Annyira nem sz*r, mint mondjuk az elfen lied, de néhány karinál eléggé elmegy a hang a kép mellett (pl. Ritsuko irtó bénán mondja be az utolsó mondatát).

Baggio

az eredeti nyelvnél soha nincs jobb, mindegy, hogy magyar, angol vagy japán. de japánul nézni a NGE-t :   :lame:  :rotfl:

Én

Eh... megnéztem a 23. részt japánul. Heréljetek ki, de ez nagyon szar volt. (rei so_called hangja határozottan lulz volt számomra) Igy e rész alapján lehetségesnek tartom, hogy ha japánul néztem volna, rossz animének artanám. Az angolhoz képest totál érzelemmentes.
Megpróbálom vázolni a különbséget:

japán:
AT fieldo

angol:
OMFG IT'S A FUKKEN AT FIELD WE ARE ALL SO GOING TO DIE!!!!!!!!!111

Szóval szerintem hallgassatok bele angolul is, nem csak elfogultságból mondom :P

Rage

#455
Belehallgattam. What a fucking waste of time... Szal, komolyan - ez borzalmasan szar. Nem azt mondom, hogy az NGE japán szinkronjától hanyatt kellene esni, sőt abban is egyetértek, hogy ez az angol szinkron jobb, mint az átlag. De nem . Iszonyatosan messze van attól. Rei hangja egyébként valóban nem rossz, valamint egyes NERV-dolgozóké sem; a többit viszont inkább nem minősítem (itt főként a főbb szereplők hangjára gondolok). [Még mielőtt félreértené valaki, nem a helyenként irritáló amerikai akcentus, valamint a nevek kiejtése a rossz, hanem maga a "színészi teljesítmény".]

in b4 internet argument, gtfo fag, weeaboo, amerikkkan pryde etc. :angyali:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Baggio

ja én is belehallgattam még régebben és egy két szereplő olyan érzelemmentesen beszél az angol hangján mintha a szinkronszínész mnka közben Romantica TV-t nézett volna

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-08-30, 01:14:05
Eh... megnéztem a 23. részt japánul. Heréljetek ki, de ez nagyon szar volt. (rei so_called hangja határozottan lulz volt számomra) Igy e rész alapján lehetségesnek tartom, hogy ha japánul néztem volna, rossz animének artanám. Az angolhoz képest totál érzelemmentes.

Rei karaktere alapból érzelemmentes. Nem illik hozzá a kiabálás.  :ejnye:

Én

Ő olyan is volt, csak suttogósabb-sejtelmesebb

Member

Muszáj oldalakon keresztül Rei hangjait tárgyalni? Inkább beszélgessünk arról, hogy ki melyiket fektetné meg. :angyali:

Én

Reiből jut mindenkinek :angyali: Nem, Ritsuko eltolta... :D

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-08-30, 15:29:47
Muszáj oldalakon keresztül Rei hangjait tárgyalni? Inkább beszélgessünk arról, hogy ki melyiket fektetné meg. :angyali:

Én "A Szukát" megfontolnám.  :morci:

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-08-30, 15:29:47
Inkább beszélgessünk arról, hogy ki melyiket fektetné meg. :angyali:

face-palm.jpg
Baka...

menj vissza trollkodni a PPGZ témádba

Member

Quote from: Én on 2007-08-30, 15:32:58
Reiből jut mindenkinek :angyali: Nem, Ritsuko eltolta... :D
Fenét, összerakjuk a lében úszó darabjait. Így még ellenkezni sem fog.

K_T: face-palm-again.jpg, amikor már 1,5 oldala Rei hangjáról van szó, még ez is értelmesebb témának látszik. :rolleyes:

Én


Solid Snake

Inkább arról beszélgessünk, hogy már csak 2 nap van hátra a Rebuild of Evangelion első részéig.  :hopp:

Ki mit gondol, vajon mikor láthatjuk majd először (angol felirattal mellékelve természetesen)?

ultimecia

Quote from: Solid Snake on 2007-08-30, 17:55:45
Inkább arról beszélgessünk, hogy már csak 2 nap van hátra a Rebuild of Evangelion első részéig.  :hopp:

Ki mit gondol, vajon mikor láthatjuk majd először (angol felirattal mellékelve természetesen)?

hmm, a megjelenéstől számított max 3-5 órával később? :D

Mindenesetre én alig várom. Remélem Reit nem rontották el azzal hogy teletömték érzelemmel :smile:

Én

Hát, igazság szerint én erről az egészről elég keveset tudok :redface: Ezt ugye TV-ben adják? Mert akkor elképzelető h 1-2 nap alatt megvan.

Member

Én azt remélem, hogy a majdan kijövő DVDn nem a "Csak azért készítettük el, hogy gazdagon tölthessük a nyarat Mátészalkán" felirat fogad majd minket.
Szerintem lesz az pár nap, mire normális sub kijön, elvégre az Eva nem éppen Kukucska szintű párbeszédeket tartalmaz.

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-08-30, 18:40:25
Ezt ugye TV-ben adják? Mert akkor elképzelető h 1-2 nap alatt megvan.

Ha a movie elnevezésű animék TV adásba kerülnek, akkor igen.

Én

#470
Oh most néztem utána, 4 részes movie, az igen. Így 4x annyi pénzt lehet kihúzni a zsebekből :D
Jh, igen: ha movie, akkor szvsz várnunk kell a subra

motifator

Ha moziban adják, akkor ki tudja, hogy mikorra lesz normális raw. Mondjuk biztos lesz olyan elvetemült subber, aki kamerás felvételt is hajlandó feliratozni, de én mondjuk nem szívesen nézném szar minőségben.
A Byousoku 5 centimeter-t se subolta senki (csak az első részt) amíg ki nem jött dvd-n, pedig arra is kiváncsiak voltak néhányan. Mondjuk az biztos, hogy az NGE-nek sokkal nagyobb (és sokkal fanatikusabb) rajongótábora van, mint Shinkai Makoto-nak.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Ha jól tudom mozifilm lesz, ami azt jelenti hogy jó esetben karácsonyra lesz DVD (= quality sub)...

Member

Poén a mozis változat, dupla izgalom:
1. A karakterek miatt
2. Hogy a srácnak ne kelljen sokat bújkálnia a biztonsági őr elől film közben. :)

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-08-30, 23:49:44
Ha jól tudom mozifilm lesz, ami azt jelenti hogy jó esetben karácsonyra lesz DVD (= quality sub)...

Ez esetben nincs más dolgunk, mint türelmesen várakozni.

Ha nincs szerencsénk, akkor a DVD csupán akkor kerül majd ki, ha a 4. rész is lefutott a mozikban.

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2007-08-30, 23:55:43
Ha nincs szerencsénk, akkor a DVD csupán akkor kerül majd ki, ha a 4. rész is lefutott a mozikban.
Mozifilm, azaz nem huszonvhány perces epizódok -> valszeg egyesével
fognak kijönni, mint a legtöbb film.

Én

#476
Számomra értékes műveknél nem vagyok hajlandó adni a minőségből, ha kell várok 2015-ig :smile:
Jelen pillanatban megelégszem az End of Evangelionnal, most az van soron (újfent :D)

Szerk: Hmm EoE újfent megtekintve. Még mindig wow, még mindig epic. A fojtogatós jelentről a végén sokféle teória kering, én is megtaláltam végre a magamét:
[spoiler=ne nézzetek túl hülyének azért]Ugye, miközben Eva 01-ben Shinji átél dolgokat, van egy olyan haluja, hogy a konyhaasztalnál megkéri Asukát, hog segítsen neki. Erre ő jól elhordja mindennek, majd Shinji ismét megkéri, hogy segítsen, erre pedig ő egy határoott "no"-val válaszol. Shinji ezért kezdi el akkor fojtogatni Asukát. Szvsz mikor ott fekszenek ketten a végén, még mindig úgy gondolja, hogy Asuka így vélekedik, ezért kezdi fojtogatni, de ugye a simogatás nem éppen "No, I won' help you." Ezért, és mindentől megtörve sírja el magát a végén.[/spoiler]
Szerk 2: MHSZ installed.

bandiras2

Szerintem:

Az nem szimpla halu volt, akkor már javában zajlott az összeolvadás, az ott Asuka volt személyesen. Cserben hagyta Shinjit, mikor annak leginkább szüksége lenne rá. Shinji pedig kiakadt. Haljon meg mindenki, haljak meg én is.

Rei pedig a végén nem akarta őt teljesen egyedül hagyni, így intézkedett hogy ne legyen egyedül. Csakhogy Shinji a cselekmények súlya alatt kissé meghibbant. ERŐT mutatott, olyat, amit még soha, Asuka ezt megértette, és el is fogadta. Aztán Shinji összeomlott ismét a szerencsétlen régi önmagává. És akkor a kegyelemdöfés: Figyeltétek Asuka hangsúlyát? csak pár szótag, de abban sokminden benne volt.
Press any key to continue and any other key to quit.

Solid Snake

Quote from: bandiras2 on 2007-08-31, 19:57:12
Figyeltétek Asuka hangsúlyát? csak pár szótag, de abban sokminden benne volt.

Kimochi warui?

bandiras2

#479
Az de nem csak amit mondott, hanem ahogyan.
Press any key to continue and any other key to quit.