Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Moloko

Ide jönnének az olyan pillanatnyi utánérzések, amiket akkor akar kiadni magából az ember, amikor éppen befejezett egy animet. Kicsit olyan mint egy ajánlás, vagy visszatartás, spoilereket talán mégse kéne :), de arra lenne jó ez a thread, hogy ne kelljen hosszú és jól megfogalmazott ajánlókat írni, amiket ki lehet rakni egy honlapra ;)
Remélem világos voltam :rolleyes:

Edit: természetesen kéretik nem nagyon offtopicolni ;)

Moloko

#1
na, akkor kezdem :)
utóbb megnéztem Blue Seedet. jó volt :) az utolsó rész felét végigröhögtem. ( a másik alternatíva a meghatódottságtól való bőgés lett volna) AnimeNfo állítólag drámának állítja be... :rolleyes:
szal tökjó :)
Edit: a zenéje V P Miyura emlékeztet néha-néha
Edit2: maga a sztori elvileg egy japán népmesére vagy mondára épít: Kushinada hercegnő és Susano-Oh legendájára. (Létezik ilyen a valóságban?)

Moloko

#2
ezt meg percre pontosan most fejeztem be :)
egy kiscit elvont dolog, leköti az embert, mert figyel és gyűjti az infókat, hátha többet megtudhat arról hogy miről is van szó.
Nekem a rajzstílusa is tetszik... nem egy átlagos darab.
btw utópiatörténet, klónozással, stb.
wallpaper szekcióban vannak képek:
1 - 2 - 3 - 4
Edit: az openingje szvsz tök jó, az egész anime meg olyan... ledöbbentő... ;)
van benne sok ismétlődés, de nem úgy hogy ugyanazt a képsort berakják sokszor, hanem bizonyos témák és szituációk jönnek vissza, mint rémálmok elevenednek meg újra és újra :)

.Attila

Quote from: Angelna, akkor kezdem :)
utóbb megnéztem Blue Seedet. jó volt :) az utolsó rész felét végigröhögtem. ( a másik alternatíva a meghatódottságtól való bőgés lett volna) AnimeNfo állítólag drámának állítja be... :rolleyes:
szal tökjó :)
Edit: a zenéje V P Miyura emlékeztet néha-néha
Edit2: maga a sztori elvileg egy japán népmesére vagy mondára épít: Kushinada hercegnő és Susano-Oh legendájára. (Létezik ilyen a valóságban?)
Susano-o-ról már hallottam (-> Persona 2), tehát a legenda biztosan létezik, de nem tudok róla semmit.

Cobra

Oh! My Goddess OVA+Movie (thx Angel). Bár inkább az akcióanimeket szeretem, de ez nagyon jó volt, az OVA a humor miatt, a Movie meg a minősége és a története miatt. Előtte a Trigunt néztem végig, az mindjárt be is került nálam a top5-be.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Isi101

A mai napot a Full metal panic mind a 37 részére szántam :)
Egész jó kis sorozat, csak volt jópár szöveg amit nem igazán értettem,
kivételesen gyenge angoltudásom miatt.
De megígérem, ha jobban fog menni, újra megnézem majd, mivel nagyon tetszett.

.Attila

Quote from: Isi101A mai napot a Full metal panic mind a 37 részére szántam :)
Az iiigen. Ha jól sejtem, akkor vagy 16 órát ültél egyfolytában a gép előtt.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

Habár története, meg a szereplôk nagy része nem túl eredeti, de olyan gyöngyörüen van megrajzolva/CG-zve és annyira hangulatos, hogy megér egy misét... igaz a látványt csak a DVD ripekben lehet igazán élvezni, de ott nagyon
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

ArchElf

Most fejeztem be, és úgy tetszett, ha sikerül beszereznem hozzá valamelyik fansub csapattól az eredeti angol soft-subokat, kezdem is fordítani magyarra.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

roderick

PlanetES szerintem is nagyon jó, olyan igazi régi sci-fi hangulata van egy kicsit mint az Arthur C. Clark könyveknek.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Az eleje, közepe fele tényleg úgy tűnik, mintha semmi sem történne, de mégis ideragasztott a képernyő elé. Valójában ez az az anime, ami ténylegesen a karakterfejlődésről van szó (nem úgy karakterfejlődés, hogy level up ;)), és asszem ezért tartják sokan unalmasnak, pedig nem az szvsz.

Egy kis info azoknak, akik már végignézték:
A .hack//INFECTION tényleg a közvetlen folytatás, én már végig is játszottam (sőt, előbb fejeztem be, mint az anime-t), de persze hátra van még 3 rész. A .hack//INFECTION azzal kezdődik, és ezzel nem spoilerkedek, mert így indul az egész, hogy téged a barátod, Orca (igen, az a legendás Orca of the Azure Sea) meghív a játékba, mentek egy dungeon-ben, és egyszer csak elsuhan előtettek Aura, akit Skeith üldöz. És itt kezdődik a játék gyakorlatilag. Lehet találgatni, hogy ki az első rész főellensége, nem nehéz eltalálni :) Mellesleg elég nehéz ellenfél volt.
Akit érdekelne több info, az szóljon.
Még annyit, hogy az Intermezzo-ban a szőke csaj szinten választható party member a játékban, és Gardenia-nak hívják, lehet, hogy az a 3 csaj újra kezdte a játékot, vagy csak vki lekoppintotta? Ki tudja. Mimiru-höz hasonló karakter az első ismerős, Black Rose-nak hívják, gyakorlatilag egy az egybe Mimiru, de nem ő az.
Repesve várom a 2. részt, a .hack//MUTATION-t.

Ozu

Az FMP bennem egy kicsit vegyes érzelmeket produkált: a vicces részek, amik a karakterek életét hivatottak bemutatni, nagyon jól sikerültek (s kiváltképp az tetszett, mikor a három főhősnő együtt fürdőzőtt), de az akciók valahogy mindig kiábrándítottak. (... és miért volt szükség szokra a láncfűrész élű tőrökre?)

A PlanetES engem is nagyon érdekel, és az első részt meg is néztem, de űgye nem lesz túl gyerekes a későbbiekben???

S végül, most fejeztem be a Gungravet. Az utolsó rész hiányzik s szerverről. Gondolom ezt idővel orvosolják, de az utolsó előtti rész hevében igen rosszul esett, és DC-vel kellett beszereznem. Maga a sorozat, bár sokáig nem történik benne semmi különös, és a grafika is elbizonytalanít néha, szerintem lebilincselő. Szépen kiegyensúlyozott fejlődéstörténet, s inkább kevesebbet nyújt, de azt a jó helyen és időben. Egy kicsit mókásnak tartottam, hogy úgy tesznek drámaivá dialógusokat, hogy a mondat végén kimondják egymás teljes nevét. Aki látta, tudja miről beszélek. ("-Te vagy a legjobb barátom, Brandon Heat!" "-Te meg az enyém, Harry Mcdowel!) És ezt eljátszák vagy ötször részenként. :grrr:
...én ott se voltam!!!

Raggie

Én legutóbb a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex első néhány részét látam. Hát elég jó az biztos! Nemtom ki ismeri a cyberpunkot v a shadowrunt, de engem a világa kicsit arra emlékeztet(jövöbeli bünbandákkal, hackerekkel, robotokkal, és sötét hangulattal). Nagyon rulez!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moha

Legutóbb ezt fejeztem be. Igaz, csak 3 részes, de nem volt rossz. Bár nekem eléggé befejezetlennek tűnt, szóval még lehetett volna folytatni, márcsak az utolsó rész végén látható pluszjelenetekből is csinálhattak volna egy folytatást.
Tetszett viszont, hogy olyan "bohókás" stílusa van az egésznek. S, hogy szerintem mi a mondanivalója? Nos, valami olyasmi, hogy "nem vagy szerencséten, csak nem szabad feladni".
Szóval összességében elég jó, azt a 3 részt érdemes letölteni.

Most a Sakura Diaries és a Golden Boy van folyamatban (ez utóbbi DWz barátunk ajánlására). Majd leírom ezekről is a véleményem, amit megnéztem őket.

Ozu

Quote from: Raggie GordonÉn legutóbb a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex első néhány részét látam. Hát elég jó az biztos! Nemtom ki ismeri a cyberpunkot v a shadowrunt, de engem a világa kicsit arra emlékeztet(jövöbeli bünbandákkal, hackerekkel, robotokkal, és sötét hangulattal). Nagyon rulez!


A GITS:SAC: Egy 4-5 éve láttam a mozit, és az akkor az egyik meghatározó elem volt az anime és az én jövőbeni kapcsolatomat tekintve. Az volt az első sorozat amit leszedtem, ahogy lett normális netem... és hát elég nagyot csalódtam. A karaktereket popularizálták, hiányzik belőle a mozi éterisége, na és ott van az a bugyuta Tachikoma. Az éltalad hozott RPG példák azért jók, mert ugyanezt csinálta a Shadowrun a Cyberpunkkal anno a múlt század vége fele
...én ott se voltam!!!

Exo

Eccerüen RULZZ :D :jee:
Aki jó animét akar nézni és mellesleg nem zavarja, hogyha leesik a székröl a röhögéstöl, az feltétlen nézze meg...Naggyon ajánlom :cool:

Moha

Quote from: ExoEccerüen RULZZ :D :jee:
Aki jó animét akar nézni és mellesleg nem zavarja, hogyha leesik a székröl a röhögéstöl, az feltétlen nézze meg...Naggyon ajánlom :cool:
Na mi van Exo?! Te is nagy Love Hina fan lettél?  :lol:
Mellesleg én is ajánlom mindenkinek. Tényleg szuper. Mint már máshol mondtam, remek keveréke a humornak, romantikának, drámának és akciónak. De a humor van túlsúlyban és erősen meg tudja dolgoztatni a rekeszizmokat. :)
Nem akarok spoilerkedni: meg kell nézni.

Ramiz

Quote from: OzuAz éltalad hozott RPG példák azért jók, mert ugyanezt csinálta a Shadowrun a Cyberpunkkal anno a múlt század vége fele

Én a cyberpunkot is szeretem és a Shadowrunt is. És a GitS-t is és a SAC-et is. ...Én tulajdonképpen mindent szeretek... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: MohaNa mi van Exo?! Te is nagy Love Hina fan lettél?  :lol:
Mellesleg én is ajánlom mindenkinek. Tényleg szuper. Mint már máshol mondtam, remek keveréke a humornak, romantikának, drámának és akciónak. De a humor van túlsúlyban és erősen meg tudja dolgoztatni a rekeszizmokat. :)
Nem akarok spoilerkedni: meg kell nézni.
Akció :confused::confused::confused:
Az nincs nagyon benne. Túlnyomó részt vígjáték és romantika, kis drámával. A Xmas special, az túlnyomórészt dráma, és az OVA is több drámai elemet tartalmaz, de a sorozat alapvetően humor, és romantika.
De akció? Hol? Motoko megmozdulásai? Az azért nem akció ;) Inkább szintúgy humor. Motoko-chan daisuki :)

Ramiz

Kicsit gyerekes, de azért aranyos. És tényleg, ha mindenre rámondjuk, hogy "vanbenneakcióhumordráma", akkor nem lesz sok értelme a dolognak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ozu

Quote from: RamizÉn a cyberpunkot is szeretem és a Shadowrunt is. És a GitS-t is és a SAC-et is. ...Én tulajdonképpen mindent szeretek... :D

Ím, egy boldog és elégedett ember  :zen:
...én ott se voltam!!!

Moha

Quote from: RamizKicsit gyerekes, de azért aranyos. És tényleg, ha mindenre rámondjuk, hogy "vanbenneakcióhumordráma", akkor nem lesz sok értelme a dolognak.
Oké, oké, oké. Talán nem sok benne az akció (vagy semmi?), de humorral akkor is rendesen megvan pakolva, és az a fő vonala.

Amúgy meg én speciel nem vagyok annyira oda az akcióanimékért, úgyhogy nekem ennyi "akció" is elég.

Kinek a pap, kinek a papné...

Edit: Miért érzem azt, hogy megint le fogtok szólni?  :rolleyes:

Ramiz

Nyugi, nem fogunk. Az nem baj, hogy nem szereted az akcióaniméket, csak azon piszkálódtunk, hogy a Love Hina akciós-e vagy nem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

DWz

Van benne akcio, foleg amikor Naru behuz egyet Keitaronak.  :)

En utoljara a Read or Die-t lattam, es tetszett. Elejen meg csak ilyen vicces akcios, de a vegere mar tudtak kis komolysagot is csempeszni. Csak ajanlani tudom, es a 3 resze miatt olyan, mint egy masfel oras film.

Moha

Quote from: DWzVan benne akcio, foleg amikor Naru behuz egyet Keitaronak.  :)
Én is az ilyenekre gondoltam... Na most, hogy ez akció-e vagy sem?

Cobra

Ide is beírom ,hogy az Appleseed felejthető, nem érdemes pazarolni rá időt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soridan

Utoljara, ami tetszett is? Huha. Berserk. Szeretem az olyan animeket, ahol az ember all kozpontban.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Kvikveg

Wolf's Rain, Vampire hunter D, GitS, Bastard :hopp:
Kiki's delivery service: amikor a macska elkezdett beszelni, majd'lefordultam a szekrol  :rotflol:  Tok eeeeedi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Feldin

Saishuu Heiki Kanojo
Ez volt a legutóbbi.
Tefnap fejeztem be.
Hogy őszintén megmondjam a 9. részen pityeregtem egyet mert ...nem spoilerkedek. Amúgy az anime igen érdekes. Nekem tetszett és ajánlom mindenkinek.
A befelyezés kifejezetten érdekes.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s