Main Menu

Berserk (!spoilerek!)

Started by tomipark, 2006-01-12, 00:13:06

Previous topic - Next topic

chilip

az a baj hogy az első 2 film nem lesz megcsinálva rendesen soha :P

blackronin

#241
Quote from: chilip on 2013-02-06, 21:50:55
az a baj hogy az első 2 film nem lesz megcsinálva rendesen soha :P
Tudom. "sóhaj"  :frown:
Ott marad a 25 részes sorozat...
Az is valami.

Fazék

no. 1 hete elkezdtem újranézni a sorozatot, és most értem a végére. nehéz volt nem bedarálni.
továbbra is iszonyat jó az egész zeneileg, hangulatilag is. (kivéve a tragikus intro-t, és a közepesen szar outro-t)
mondjuk nem rémlett, hogy ennyire iszonyat köcsög módon ér véget :D
jó, jó tudjuk, hogy megmenekül(nek), de azért igazán berakhatták volna a végére :)

mondjuk hülyeség volt megnéznem, mert ezután valószínűleg még gyalázatosabbnak fogom érezni a legújabb OVA részt.

-OJ-

Berserk The Golden Age Movie III - Descent
BD/DVD megjelenés: Június 19
:whoah:

blackronin

Quote from: -OJ- on 2013-04-19, 11:15:46
Berserk The Golden Age Movie III - Descent
BD/DVD megjelenés: Június 19
:whoah:
Köszi, OJ!  :smile:

Majd meglátjuk, hogy milyen lesz, de engem inkább már a jövőre vonatkozó tervek érdekelnek.
Mikor jön az első OVA, mennyit fog feldolgozni, stb.
Ez a három film legfeljebb visszahozta a köztudatba a Berserk-et, mert finoman szólva eddig csak csalódás az első és a második film.
Reméljük, hogy a harmadik már legalább megközelíti az  25 részes TV sorozat színvonalát.
Ha nem, akkor elkezdhetünk aggódni!

-OJ-

Szerintem az sem fogja, éppen ezért nem túl magasak az elvárásaim.
A képi világ (pontosabban a CG) ugyanúgy gyenge lesz, de a hangulatra az előző két filmben sem volt panaszom, így remélem a harmadik filmben is brutális lesz az az apokaliptikus jelenet.
És ezúttal legalább jobban tartják majd magukat a mangához. Black Dogot ugyan biztosan kivágják, de Skull Knight marad :whoah:

-OJ-

#246
Kint a harmadik film BDripje. Gyorsan meg is néztem RAWban, a szövegekkel már úgysem tudtak újat mondani, amit eddig ne olvastam volna.

Összességében jobban tetszett, mint az előző kettő, de azoknál jobb nem lett :bruhuhu:

A film első 50percében nagyon rohantak, hogy letudják az arab bérgyilkosok éjszakai támadását, amiben Gutts és Silat párbaja hatalmas királyság volt! :uzi: Aztán Gutts és Caska letudták a dolgukat a vízesésnél, innen a második meneten kívül nem hiányzott semmi, még a felbukkanó Skull Knight sem, akit Gutts itt is 'kivont karrdal' várt :cool: Majd hopp, máris a várbörtönbe ugrottak, ahol a séta közben nem hagyták ki a Skull Knight háttértörténetét sem, Griffith összekaparása után pedig Gutts szép kis vérfürdőt rendezett felfelé menet :D
A menekülésnél változtattak a legtöbbet, a bérgyilkosok innen teljesen hiányoztak és nem is a csatornán keresztül mentek, hanem lovaskocsival léptek meg a városból, az emberi üldözőket pedig egy alkalom alatt levágták. Fekete Kutyák és Zodd nem voltak.
Innentől jött a folyópart és a Napfogyatkozás, amiben aztán tényleg minden benne volt (leszámítva azt a gyereket, aki először halt meg Griffith seregében) és a CG-szörnyek ellenére is az egész nagyszerűen nézett ki. Mindenki úgy halt meg, ahogy kell, Judeaunak is megvolt az utolsó nagy tette, Gutts pedig itt is brutál volt.
A rape jeleneten sem cenzúráztak sokat, még a fanszőrzet is belefért (ahogy Slan esetében is), de ide szerintem nem ártott volna valami zenei aláfestés a teljes csend és a szörnyek röhögése helyett. Valamint mondjuk egy kis belassítás, mert a sorozatban látott jelenet Sokkal hatásosabb volt, mint Griffith valós idejű döngetését nézni, miközben Gutts a saját karját szakítja le ^^"
A Skull Knight belépője, valamint korábban a Zoddal vívott párbaja, mindkettő királyul festett, ezek után pedig maradt idő egy 10perces epilógusra, amiben Gutts a védett barlangban ébred, megismerjük a hibbant Caskát, és egy egészséges futás után Gutts végigharcolja az éjszakát a szellemek ellen, miközben a Skull Knight osztja az észt.
Az epilógust díjaztam, de ennél lehetett volna kicsit jobb is, én legalábbis nem éreztem valami hatásosnak.

blackronin

Quote from: -OJ- on 2013-06-19, 21:42:42
Kint a harmadik film BDripje. Gyorsan meg is néztem RAWban, a szövegekkel már úgysem tudtak újat mondani, amit eddig ne olvastam volna.

Összességében jobban tetszett, mint az előző kettő, de azoknál jobb nem lett :bruhuhu:

A film első 50percében nagyon rohantak, hogy letudják az arab bérgyilkosok éjszakai támadását, amiben Gutts és Silat párbaja hatalmas királyság volt! :uzi: Aztán Gutts és Caska letudták a dolgukat a vízesésnél, innen a második meneten kívül nem hiányzott semmi, még a felbukkanó Skull Knight sem, akit Gutts itt is 'kivont karrdal' várt :cool: Majd hopp, máris a várbörtönbe ugrottak, ahol a séta közben nem hagyták ki a Skull Knight háttértörténetét sem, Griffith összekaparása után pedig Gutts szép kis vérfürdőt rendezett felfelé menet :D
A menekülésnél változtattak a legtöbbet, a bérgyilkosok innen teljesen hiányoztak és nem is a csatornán keresztül mentek, hanem lovaskocsival léptek meg a városból, az emberi üldözőket pedig egy alkalom alatt levágták. Fekete Kutyák és Zodd nem voltak.
Innentől jött a folyópart és a Napfogyatkozás, amiben aztán tényleg minden benne volt (leszámítva azt a gyereket, aki először halt meg Griffith seregében) és a CG-szörnyek ellenére is az egész nagyszerűen nézett ki. Mindenki úgy halt meg, ahogy kell, Judeaunak is megvolt az utolsó nagy tette, Gutts pedig itt is brutál volt.
A rape jeleneten sem cenzúráztak sokat, még a fanszőrzet is belefért (ahogy Slan esetében is), de ide szerintem nem ártott volna valami zenei aláfestés a teljes csend és a szörnyek röhögése helyett. Valamint mondjuk egy kis belassítás, mert a sorozatban látott jelenet Sokkal hatásosabb volt, mint Griffith valós idejű döngetését nézni, miközben Gutts a saját karját szakítja le ^^"
A Skull Knight belépője, valamint korábban a Zoddal vívott párbaja, mindkettő királyul festett, ezek után pedig maradt idő egy 10perces epilógusra, amiben Gutts a védett barlangban ébred, megismerjük a hibbant Caskát, és egy egészséges futás után Gutts végigharcolja az éjszakát a szellemek ellen, miközben a Skull Knight osztja az észt.
Az epilógust díjaztam, de ennél lehetett volna kicsit jobb is, én legalábbis nem éreztem valami hatásosnak.
Köszönöm a beszámolót, én még nem láttam a filmet.

Sok tekintetben így is csalódás lesz, megint sok dolog kimarad belőle.
Kár érte. Megint.

Talán majd az OVA...

blackronin

#248
Megnéztem az utolsó mozifilmet.
Röviden:
Ez is csalódás, mint a többi.
Egy kicsit jobb CGI, de a többi hiba maradt:
Sok kihagyott jelenet, a pacing-et is elrontották, nem jöttek át annyira a karakterek és a jellemfejlődés, a zenei választás is problémás esetenként.
Néhány pozitívum:
Guts vs Herceg küzdelem, Skull Knight jelenetei, Godhand megjelenése is ütős volt.
Egy-két háttér és jelenet is szépen volt megrajzolva + effektek is kellemesek (pl. Griffith átalakulása).

A trilógia összességében?
6 / 10.
Berserk-light, Hollywood módra.
A legnagyobb gond a filmekkel:
Nem éreztem át ugyanazt a kétségbeesést és drámát mint a mangában. Még a TV-s változat is sokkal jobban átültette ezt a hangulatot.
Kár érte, nagy reményekkel vártam ezeket a filmeket, de a készítők nem nőttek fel a feladathoz.


Ha az OVA-kat is ilyen hozzáállással folytatják, akkor bajban leszünk.
Akkor marad manga.

Fazék

Quote from: blackronin on 2013-06-30, 18:08:20a zenei választás is problémás esetenként.
zenei választás? konkrétan nincs zene. iszonyat mód tökön rúgnám a rendezőt, hogy nem volt képes még csak egy félkompetens zenei felelőst se összehozni...

rengeteget javíthatott volna rajta a zene.

így tényleg közepes eresztés volt csak.

nemrég újranéztem a régi sorozatot, és végülis annyira nem rossz hozzá képest ez az új se, csak zenében iszonyat elmarad.

a 3D meg néha már egész tűrhetően nézett ki. néha.

blackronin

#250
Új Berserk anime 2016-ban.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-12-21/berserk-gets-new-anime-project-featuring-guts-as-black-swordsman/.96773
http://berserk-anime.com/

Ugyanaz a stúdió, tehát sok CGI meg a többi.
Reméljük, hogy nem sűrítik immár össze a történetet, mint a 3 movie esetében.
Ha igen, akkor felejtős lesz az egész.

Junchi

Quote from: blackronin on 2015-12-21, 16:38:04
Ha igen, akkor felejtős lesz az egész.

Részemről mindenhogy az. Egy a rusnya CG-orgia, egy az, hogy a film sokszor teljesen átírta a karaktereket (ARGH, movie!Griffith, de Guts se kutya), egy, hogy fingjuk nincs, miről is szól ez a cucc úgy általában, és újabb egy, hogy ez már nem a Golden Age arc (ergo egy kategóriákkal gyengébb történetív, és ha a GA arc sem jött össze nekik, akkor ez kábé kuka már a premier előtt.)

blackronin

#252
http://kotaku.com/first-look-at-the-new-berserk-anime-1750080032

Ez finoman fogalmazva is borzalmas.
Rossz a CG, rossz a zene, nincs meg a hangulat.
Guts mozgása az egyik jelenetnél olyan röhejes volt, mintha valami ps2-es (sőt, lehet hogy inkább ps1-es) játékból szedték volna...

Kár érte, teljesen rossz irányba indultak el.  :frown:


chilip

fúj  :oops: hogynézkiúristen, ez nem véletlen egy új JÁTÉK trailere?

blackronin

#254
Berserk utolsó TV trailer (a júliusi kezdés előtt)
https://www.youtube.com/watch?v=Ih2-9HwHlpw

A látottak alapján még mindig borzalmas az egész.
Kár is szépíteni, ezt kapjuk és kész (szerintem anno, 2009 körül kiadott, promóciós képek is igényesebbek voltak a mostaninál).
PS2-es időket idéző az animáció folytonossága, míg a CGI esetenként eléri a PS3-as szintet.  ^^"

Az animációs stúdióról azért érdemes elmondani, hogy eddig kb. középszerű sorozatok (főként magic girl és school life) készítését csinálta, így az ember alaposan megkérdőjelezi Miura épelméjűségét...
Amikor anno azért nem engedte elindítani anime folytatását, mert az akkori stúdiók egyike sem volt neki elég jó... ^^"

Ha az új feldolgozás bukni fog, az csak Miura-nak lesz köszönhető.
Ül a s*ggén, számolja a pénzt és azt hiszi, hogy egy harmadosztályú adaptációval szívességet tesz nekünk.

szpeter

#255
Leporolnám a régi PS konzolomat, ha lenne rá ilyen játék  :hopp: Egyébként nagyon nem illik a Berserk világához ez a megjelenés, de tekintve hogy Miura kifogásait a manga halasztását illetően mindig videójátékokra vezette vissza, lehet, hogy annyira nem meglepő...:D

Azért adnék ennek egy esélyt, mégis csak ez az első, hogy anime szinten túllépünk a Golden Age-en. Erre vártam nem tudom hány éve. Ha bármi más lenne, részemről is off lenne, de mivel Berserk, úgy vagyok vele, mint a pizzával, akkor is jó ha sz.r. Vagy legalábbis megkóstolom...:D

szerk: A kommented alapján elkezdtem kutakodni, és tényleg van egy Berserkes PS2-es játék, igaz, csak japánban adták ki, de létezik angol patch-es változat. Úgy tűnik tényleg le lesz porolva az a konzol... :lazza:

Cloud

Ha már a CGI-nál tartunk. Jön egy új Berserk játék. :D

szpeter

#257
Dark Souls 4? :D

Szerk: Jon pc-re is, na ez nem rossz. Ja és Vita-ra is.  :whoah: Lehet, hogy a megfelelő Berserk adaptációt a játékipartól kell várni inkább.  ::)

Egyébként előző éjjel megnéztem a Berserk filmeket. Vagyis a harmadikat, amit még nem láttam. A fílinggel szerintem nem volt baj. Pont olyan brutális és letaglózó, ahogy emlékeztem a rendes animéből. A sztori van olyan jó, hogy ne akadjak ki a CGI-on, persze az tényleg hulladék. Én várom a sorozatot, tokmindegy, hogy fog kinézni. A sztori a fontos, az pedig tudjuk, hogy jó. Kíváncsi leszek, meddig fog csónakázni majd Gutts :DD

gerey

Érdemes megnézni a filmeket? Van valami különbség a sorozathoz képest, a CGI-fest-n kívül?

blackronin

#259
Quote from: gerey on 2016-06-13, 17:26:47
Érdemes megnézni a filmeket? Van valami különbség a sorozathoz képest, a CGI-fest-n kívül?
Hangulatban egész jók voltak, de nagyon sokat kivágtak a TV sorozathoz képest (a mangáról ne is beszéljünk).
Megéri őket megnézni, de sajnos pont a Berserk az a sorozat, aminél azért számít, hogy miként néz ki.
A CGI ezért egy fájó pont számomra.

Én belenézek az új sorozatba, de nem lesznek nagy elvárásaim.

edit: az új Berserk játék PS4-re
https://www.youtube.com/watch?v=9TPBx5Dq-Jk

Vicces, hogy jobban néz ki, mint az új anime sorozat...  ^^"

chilip

https://www.youtube.com/watch?v=c9UKt_slMDc

komolyan az anime készítői filmezték volna le a játék egy magasabb textúrás változatát. mert hogy ez a "work in progress" szebben néz ki mint amit az animéből láttunk eddig az tuti :D

blackronin

#261
Berserk (2016)
Tegnap megnéztem az első részt.
Viszonylag rövid leszek, mert remekül össze lehet foglalni a tapasztalataimat.

Az új sorozat számomra nem értékelhető.
Nem megyek bele részletesen, hogy milyen a kinézet, a hangok többsége, a zene, az animáció, miért maradt ki ez meg az, stb.
Megnézem majd hétről hétre (a semminél még ez is többet ér), de nem fogok sokszor beírni.

Főleg annak a fényében, hogy a rész nézése közben egy-egy állókép vagy hangeffekt (!!!) erejéig átjön az a bizonyos Berserk érzés (amit anno megszerettem), s az hogy ez az anime feldolgozás lehetett volna fantasztikus is, csak egy ember nem akarta.
Ez pedig maga Miura.
Ha valakit lehet hibáztatni az anime problémáiért az ő lesz, kár is más bűnbakot keresni.
Volt neki elég pénze, befolyása, stb.-je ahhoz hogy egy One-punch Man anime szerű remekművet adjon a rajongóknak.
Ő ezzel szemben sz*rt az egészre és odaadta a mesterművét "valakinek", hogy csináljon vele "valamit".
Ennek a hozzáállásnak az eredménye lett az, amit most kaptunk.

A Berserk 2016-os sorozata (számomra) az anime történelem egyik legnagyobb elszalasztott lehetősége.
Fáj, ahogy nézem, mert tudom hogy mi is lehetett volna belőle...  :frown:

edit: de álljon itt pár kép és mindenki megérti, hogy miről írtam...

A Berserk, amire én vágytam
[spoiler]


[/spoiler]

A Berserk, amit kaptam (és itt a jobbakat választottam)
[spoiler]


[/spoiler]

kada

Vártam, vártam hogy a zene elkapjon mint a gépszíj. Aztán egyszer csak vége lett a résznek.

A CGI-t nem minősítem nagyon, volt ahol nem kicsit mellé ment.

A zenével remélem majd sikerül még jobbat alkotniuk, met a tv sorozatnak meg a három filmnek is az volt az egyik nagy erőssége.

Quote from: blackronin on 2016-07-02, 10:25:48A Berserk 2016-os sorozata (számomra) az anime történelem egyik legnagyobb elszalasztott lehetősége.
Fáj, ahogy nézem, mert tudom hogy mi is lehetett volna belőle...  :frown:
Idáig még nem megyek, kérem a következő részt!

szpeter

#263
Ha valaki elgondolkozott azon, milyen lenne ha létezne egy sorozat ps2-es cutscenekből összevágva, most megtudhatja.  :D

Na szóval, én abszolút úgy ültem neki, hogy semmiképp nem szeretnék olyan szőrösszívű lenni a sorozattal, mint blackronin. Azonban kénytelen vagyok egyetérteni vele. Egy-egy pillanatra felcsillan bennem a Berserk életérzés, csak azért, hogy a két csillogás közötti ultragagyi CG még jobban elszomorítson.

Azt gondolom, hogy egy ennyire, mind történetvezetésileg mind vizuálisan epikus mangát túl sokáig tartott volna és túl rizikós lenne színvonalasan megvalósítani, legalábbis a ronin által említett "valakiknek" a szemszogéből nézve mindenképp. Ezért a CG, ezért a brutális összesűrítése a sztorinak, ezért hagytak ki ennyi mindent. Költséghatékony, tesco-gazdaságos feldolgozást kapott az egyik legepikusabb japán manga valaha. A One Punch Man, a legtrollabb vicc pedig olyan kivitelezést kapott, amiről nagy nevek csak álmodhatnak. Üdv a XXI. században...

A rész elején Guts besétálásán felnevettem egészen konkrétan. De, a previewban az a zene, meg mernék esküdni hogy az eredeti animéhez játszó bandától születhetett, legalább zeneileg biztató volt az a pár másodperc, ez határozottan jópont. Az opening is tetszett.

Lényeg a lényeg, én is várom a következő részt, nyomokban mégiscsak Berserk hatást kapok és évtizedek után folytatják életem egyik legmeghatározóbb anime élményét, mindazonáltal a csalódást nem tudom leplezni a minőséggel kapcsolatban. Igencsak ambivalens érzések kavarognak most bennem...

chilip

https://www.youtube.com/watch?v=a9SCTtszIyc

egyvalami jól kisült a dologból, rég nevettem ennyit 4chan böngészése közben :D lehet ránézek az első részre  :_piszka: :Kiraly:

szpeter

#265
Én ezt a második epizódot sokkal jobbnak ítélem minden szempontból, kifejezetten élveztem. Brutálisan átjon a vallási fanatikus csaj lelkivilága.
Meg lehet hogy már megszoktam ezt a grafikát az első sokkja után. A sztori, a filozófia, a karakterek és dialógusok viszik el a Berserket igazán, még ha két arc-ot ki is hagyott ez a remek adaptáció. Meg persze a mangához képest sok a járulékos veszteség egy részen belül is, de, egye fene, amíg kovethető és élvezhető marad. Az egyetlen gondom már csak az lehetne, hogy olyan hamar véget ért. :D Mééég

Ja és itt gyakoribb volt a szépen megrajzolt állókép meg flashbeckek. Kár hogy nem így néz ki végig a sorozat, de ez az egy-egy pillanat aranyat ér.

blackronin

Quote from: szpeter on 2016-07-08, 18:52:13
Én ezt a második epizódot sokkal jobbnak ítélem minden szempontból, kifejezetten élveztem.
Meg lehet hogy már megszoktam ezt a grafikát az első sokkja után.

Ja és itt gyakoribb volt a szépen megrajzolt állókép meg flashbeckek. Kár hogy nem így néz ki végig a sorozat, de ez az egy-egy pillanat aranyat ér.
Nem éreztem semmi különbséget, ugyanazok a problémák (s nagyon ritka esetenként jó dolgok) jöttek elő, mint az első résznél.
Ez szerintem nem is fog változni, valamint ezt a CGI-t nem lehet megszokni (én legalábbis képtelen vagyok), mert az esetenkénti király állóképek folyton emlékeztetnek, hogy milyen sz*r.

Quote from: szpeter on 2016-07-08, 18:52:13
Brutálisan átjon a vallási fanatikus csaj lelkivilága.
A sztori, a filozófia, a karakterek és dialógusok viszik el a Berserket igazán,
Meg persze a mangához képest sok a járulékos veszteség egy részen belül is, de, egye fene, amíg kovethető és élvezhető marad. Az egyetlen gondom már csak az lehetne, hogy olyan hamar véget ért. :D Mééég
A pozitív dolgok mind a Berserk manga remek minőségét bizonyítják.
Én viszont, amikor az anime feldolgozásra gondoltam, nem akartam járulékos veszteségeket.
Nem egy megcsonkított valamit szerettem volna látni, hanem egy hű adaptációt.

Quote from: szpeter on 2016-07-08, 18:52:13
még ha két arc-ot ki is hagyott ez a remek adaptáció.
Már bocs, de a Berserk pont az, aminél nem lehet "egy-két" arc-ot kihagyni és utána az ilyen animeadaptációra rámondani, hogy "remek adaptáció".
A Black Swordman arc eleje (a Baron arc) és a Lost Children arc (a tündérekkel) mind olyan kritikus elemeket tartalmaznak a történet szempontjából, hogy nevetséges ötlet volt a kihagyásuk.
Ezek nem filler arc-ok, nem is értem hogy egyesek miért írnak ilyen ostobaságokat.


Elnézést, hogy egy kicsit nyersebben fejtettem ki a véleményemet, de az interneten olyan (számomra értelmezhetetlen) dícshimnuszokat zengenek egyesek a sorozatról (pl. Kotaku review cikke), amiken csak sírni tudok...

kada

Quote from: blackronin on 2016-07-09, 10:09:15Már bocs, de a Berserk pont az, aminél nem lehet "egy-két" arc-ot kihagyni és utána az ilyen animeadaptációra rámondani, hogy "remek adaptáció".
A Black Swordman arc eleje (a Baron arc) és a Lost Children arc (a tündérekkel) mind olyan kritikus elemeket tartalmaznak a történet szempontjából, hogy nevetséges ötlet volt a kihagyásuk.
Ezek nem filler arc-ok, nem is értem hogy egyesek miért írnak ilyen ostobaságokat.
Totálisan nem emlékszem rájuk.
Lehet bármennyire zseniális egy manga, ha már magasról teszek rá az alkotó munkamorálja miatt.
Kijön, elolvasom, nem emlékszem hol van ez a jelenet és miért, aztán pár hónap alatt megint elfelejtem az egészet, és újból csodálkozom hogy még ebben az évtizedben eljutottak a tudomisénmelyik szigetére.
(És ez most nem vicc!  :_piszka: )
Így marhára nem hiányzott amit mondasz, bármi is legyen az.

Szóval inkább csak azt nézem és abba kötök bele, ami ebben az adaptációban benne van.

Pl hogy a különböző perspektívás közeli képek és a kameramozgatás mennyire zavarják az én szemem is.
Vagy hogy a zenei összhatás nem annyira epic, mint megszoktam.
Puck arca a mangában is idegelt, nem az adaptáció hibája.
A szinkron viszont pl nem vészes, és nekem az az érzésem hogy kezdenek beletanulni abba, hogyan lehet ezt a technológiát jobban használi.
Bár az is lehet, hogy csak reménykedek, és megszokom.  ::)

Quote from: blackronin on 2016-07-09, 10:09:15Elnézést, hogy egy kicsit nyersebben fejtettem ki a véleményemet, de az interneten olyan (számomra értelmezhetetlen) dícshimnuszokat zengenek egyesek a sorozatról (pl. Kotaku review cikke), amiken csak sírni tudok...
Szerintem megszoktuk, hogy van egy véleménynyilvánítási stílusod.
Én azt is megszoktam hogy sokszor nem értek veled egyet.  ::)

Lehetett volna sokkal jobb az adaptáció, igaz.
Viszont nem nézhetetlenül pocsék.

blackronin

#268
Quote from: kada on 2016-07-09, 11:31:04
Totálisan nem emlékszem rájuk.
Lehet bármennyire zseniális egy manga, ha már magasról teszek rá az alkotó munkamorálja miatt.
Kijön, elolvasom, nem emlékszem hol van ez a jelenet és miért, aztán pár hónap alatt megint elfelejtem az egészet, és újból csodálkozom hogy még ebben az évtizedben eljutottak a tudomisénmelyik szigetére.
(És ez most nem vicc!  :_piszka: )
Így marhára nem hiányzott amit mondasz, bármi is legyen az.
Egy kis emlékeztető, hogy mi maradt ki akkor... csak a fontosabb dolgokat kiemelve
Baron arc:
[spoiler]- Első megjelenése a God Hand-nek és megtudjuk hogy Guts gyűlöli Griffith-et (de azt még nem hogy miért)
- megható történet a Báró-ról és a családjáról
- Guts gyerekének első megjelenése és az álmok
- Guts és Puck van csak még, alaposan meg lehet ismerni a kettejük közötti bizarr kapcsolatot és ahogyan látják a világot
- Guts megszerzi a saját Behelit-ét a Bárótól, megismerjük hogy miként születnek az Apostolok
- Jó harc kisebb Apostolok és a Báró ellen
- Felvezeti a Golden Age-et
[/spoiler]
Lost Children of the Misty Valley arc:
[spoiler]
- megtudjuk, hogy miként tudja a God Hand egy kisgyerek ártatlan kívánságát is teljesen kifordítani
- megható, de egyben bizarr történet egy kislányról és a barátjáról
- Guts kegyetlen és kiábrándult személyiségének további remek elmélyítése
- Puck első kiábrándulásai az Apostolok cselekedetei kapcsán (fantasy világ durva kifigurázása)
- Király harc a "tündérek" és a királynőjük ellen
- A Guts-ban lakozó "démon" első megjelenése
- felvezeti a Retribution arc-ot (amivel indít az új anime)
[/spoiler]

Szóval nekem hiányzott "egy-két" dolog.

szpeter

#269
Quote from: blackronin on 2016-07-09, 10:09:15

Már bocs, de a Berserk pont az, aminél nem lehet "egy-két" arc-ot kihagyni és utána az ilyen animeadaptációra rámondani, hogy "remek adaptáció".
Irónia... ::)  :ejnye:

Mint adaptáció szerintem katasztrofális a mangához viszonyítva, talán a leggyengébb adaptáció eddig a régi sorozatot és a nagyfilmeket is nézve, de mint anime...én úgy érzem, hogy élvezhető, inkább a manga kiegészítőjeként tekintek rá semmint a hibátlan és pontról pontra hű feldolgozásaként.

Azt a két arc-ot szerintem is hiba volt kihagyni. Gyakorlatilag minden, ami Gutts jellemfejlődéséhez tartozik és Puck-al való kapcsolatához, ment a levesbe eddig, de remélem, behozzák még más arc-okban.

Quote from: blackronin on 2016-07-09, 10:09:15
A pozitív dolgok mind a Berserk manga remek minőségét bizonyítják.
Na ezen nem fogunk összeveszni.  :P De ha a manga nagyszerűségét kicsit is tudja közvetíteni az anime, már nem tudom totálisan rossznak nevezni, sőt. És ez a javarészt teljesen elfogadható szinkronmunkának is köszönhető.

Quote from: kada on 2016-07-09, 11:31:04
Szóval inkább csak azt nézem és abba kötök bele, ami ebben az adaptációban benne van.
Ez a lényeg, így vagyok vele én is.

Quote from: kada on 2016-07-09, 11:31:04
Lehetett volna sokkal jobb az adaptáció, igaz.
Viszont nem nézhetetlenül pocsék.
:kocc:

Van egy olyan érzésem amúgy, hogy a saját koncepciójuknak nem fognak tudni megfelelni. Mivel a harcokat elég bénán tudják megvalósítani, ahogy a második részben is feltűnt, h egy epic harcot, gondolom én hogy emiatt, durván leszűkítettek. Ergo sztori-orientáltak kell, hogy legyenek, ha a harcanimáció nem erősségük...viszont pont a sztoriban hagytak ki brutálisan sokat. Szóval kicsit nem is tudom...keveset markol, keveset fog. De ettől függetlenül még tartom az álláspontom, az a kevés amit kapok, ha már ennyi a megvalósult termék, önmagában nézve tolerálható. De miközben nézem, hátsó gondolatként zakatol bennem a remény, hogy egyszer megfelelő adaptációja is lesz a Berserknek, és meg is fogom élni... :D Ezt pedig mint Berserk-lite fogadom el és tudom élvezni.