Main Menu

Álmok

Started by Meske, 2004-08-30, 13:46:43

Previous topic - Next topic

Cloud

Csak szeretnéd.  :ejnye:

Member

Quote from: NLZ on 2010-10-20, 19:29:24
A 4 csaj meg marad nálam. :D
És nekiállnak műkörmöt építeni...

Quote from: Cloud on 2010-10-20, 21:46:50
Csak szeretnéd.  :ejnye:
...neki.

NLZ

Quote from: Cloud on 2010-10-20, 21:46:50
Csak szeretnéd.  :ejnye:
[képzeljétek el Cyanide & Happiness stílusban]
Jah, csak szeretném.  :D
... :frown:
Jah, scak szeretném.  :bruhuhu:
[/képzeljétek el Cyanide & Happiness stílusban]
[spoiler]Mintha lett is volna egy szinte ugyan ilyen, de találtam meg így hirtelenjében. :([/spoiler]
[reserved]

kikuchiyo

QuoteWarning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

I considered it.

Még az álmaimba is befurakodnak a céges gondok. A reszelés alatt álló szoftver komponenseiről álmodtam, akik anime-karakterek formájában próbáltak valamilyen bonyolult küldetést végrehajtani. De nagyon nyakatekert és értelmetlen módon próbálták (asszem volt az álomban new yorki autós üldözés és föld alatti bunker is, az utóbbiban mintha biztosítási ügynöknek kellett volna álcáznom magam), és az álom végén hajléktalanok között kötöttem ki, ez jó indikáció lehet arra, hogy mi vár rám, ha sokáig maradok ennél a cégnél.
Failure is the default option

Cobra

A hajléktalanos rész nem a végeredményt jelenti? :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Vadász-vadász... te kifejezetten élvezed a helyzetet, hogy a főnök orra alá panaszkodhatsz :) Amúgy jó ötlet, én is majd mondani fogom, hogy már a munkával álmodom a nagy szorgalomban :Kiraly:
Mindenesetre elég bizarr álom.

Cobra: hajléktalan, mint végeredmény? Nem, tudtommal válóperekkel és végrehajtással nem foglalkozik a cég. :D

kikuchiyo

A főnöknek már panaszkodtam eleget, káromkodásokkal bőségesen tarkítva... a helyzetben inkább az a rossz, hogy a főnökről nem panaszkodhatok őszintén.  ;)
Failure is the default option

kikuchiyo

A 11-ig ágyban hentergés szokatlanul koherens, önreferáló álmot eredményezett.

Az álom egyik részében én voltam Spike a Cowboy Bebop-ból, és Juliát kerestem egy hol Rómára, hol Budapest rosszabb részeire emlékeztető városban. Hosszú keresés után meg is találtam egy parkban, de nem úgy nézett ki, mint Julia a sorozatból, hanem mint [censored] (meglepő, hogy még mindig ilyen kontextusban álmodom róla). Aztán lassanként kiderült, hogy azért tűnt el, mert belekeveredett egy összeesküvésbe, amelynek a célja egy politikus fogságba ejtése és hasonmással helyettesítése volt. A végkifejletre nem emlékszem, de futottam éjszakai utcákon pisztollyal a kézben, egyszóval jó kis noir-os álom volt.

Eközben, vagy ezelőtt, vagy ezután, kétségbeesésemben elmentem egy polgármesteri hivatalnak tűnő helyre is, hogy megtaláljam a lányt, de már nem mint Spike, hanem mint én magam. Mondtam a bazi nagy számítógép előtt ülő nőnek, hogy kit keresek és hogy nagyon fontos lenne, hogy megtaláljam, erre behívott egy srácot, aki úgy tűnt, hogy a helyi IT guy ott, beütötte a nevet, aztán vigyorogva közölte, hogy Julia egy karakter a Cowboy Bebop-ból és hogy igen, ő is néz animét. Erre elszégyelltem magam.  :facepalm:

Az álom egy harmadik, az előzőkhöz nem kapcsolódó részében osztálykirándulás-szerű helyen voltam. A helyszín egy üres mező volt, a távolban erdőkkel. Valahova le akartam feküdni, de nem volt semmi, csak egy kis farönk előttem. Ezért elővettem a telefonomat, és elkezdtem megnövelni vele a farönköt (ment a százalék-számláló a telefonon, a fatörzs pedig növekedett, én pedig aggódtam, hogy nehogy összeomoljon a rendszer). Végül egy egész nagy, három ágú fatörzs lett belőle. Ezután valamiért el kellett mennem, és mire visszaértem, Fazék (mivel iskolatársam vólt valamikor, logikus, hogy ő is részt vett az osztálykiránduláson) már ott feküdt, pontosabban nem is a fán, mert valahogy bele volt épülve és csak a feje lógott ki. Mondtam neki méltatlankodva, hogy ezt a fát én töltöttem le magamnak, erre megsértődött, valahogy extrahálta magát a fából és elment.
:gyagya:
Failure is the default option

motifator

A+ Would read again.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta


kikuchiyo

Néhány napja sorozatosan furcsákat álmodom és reggel emlékszem is rájuk.

A legutóbbi egészen szimbolikusnak is felfogható:

Az elején -- már homályos előzmények után, többek között volt olyan is, hogy a Lánchidat épp felújítják, ezért helyette csak egy kis gyaloghíd van átmenetileg, afölött meg egy nagyobb, ormótlan zöld, amin gyorsvasút közlekedik -- valamiért gyalog mentem haza a a munkahelyemről, a Vár Dunával ellentétes oldalán, de ott a valóságban lévő unalmas épületek helyett meredek sziklák, ősnövényzet, nyaktörő ösvények és régi romok voltak, kilátással holmi ipartelepekre. (Már nem először álmodok hasonlót.) Aztán felszálltam a 47-es vagy 18-as villamosra, és ahogy vitt hazafelé a Fehérvári úton, arra lettem figyelmes, hogy az emeletes házak mögött sosem látott, ijesztő viharfelhő gomolyog. Nagyon gyorsan jött, és előtte mintha víz hömpölygött volna, és mosta el a házakat. Úgy nézett ki, mint egy óriási vulkáni felhő és tsunami keveréke. Aztán elért minket, besötétedett és elkezdett ömleni a víz, és arra gondoltam, hogy nem fogom túlélni. Innentől nem emlékszem.

Aztán egy azonosítatlan külföldi városban sétáltam egyedül (utólag Lausanne-ra vagy Bordeaux-ra emlékeztet), találkoztam a szokásosan morózus volt főnökömmel a ronda szocreál szállodánál, ahol mintha a hűtőszekrénnyel és a szobával is lett volna valami probléma, aztán ahogy sétáltam a városban, szembe jött egy szép, szőke lány teljesen meztelenül.
Megkérdeztem, hogy nem akar-e lefeküdni velem, de mosolyogva azt mondta, hogy nem.

Failure is the default option

szpeter

Quote from: kikuchiyo on 2012-08-17, 00:10:53
Megkérdeztem, hogy nem akar-e lefeküdni velem, de mosolyogva azt mondta, hogy nem.
dreamzoned

kikuchiyo

Már megint munkával álmodtam.

Ugyanazzal a problémával küzdöttem, mint pénteken a valóságban is - a megoldás végül az lett, hogy a függvény hívja Bruce Willist, és ő majd beállítja a szükséges változót a megfelelő értékre.  :gyagya:
Failure is the default option

Darkstar

Vegyél ki szabit.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2012-10-07, 12:06:53
Már megint munkával álmodtam.

Ugyanazzal a problémával küzdöttem, mint pénteken a valóságban is - a megoldás végül az lett, hogy a függvény hívja Bruce Willist, és ő majd beállítja a szükséges változót a megfelelő értékre.  :gyagya:

Nagyban leegyszerűsödne a szoftverfejlesztés, ha ezt tényleg lehetne használni. Minden program használná a Bruce Willis API-t, és pár sorban el lehetne intézni mindent. Bár gondolom, kifejezetten erőforrás-igényes megoldás :)

kikuchiyo

Quote from: Xzone on 2012-10-07, 12:21:53
Quote from: kikuchiyo on 2012-10-07, 12:06:53
Már megint munkával álmodtam.

Ugyanazzal a problémával küzdöttem, mint pénteken a valóságban is - a megoldás végül az lett, hogy a függvény hívja Bruce Willist, és ő majd beállítja a szükséges változót a megfelelő értékre.  :gyagya:

Nagyban leegyszerűsödne a szoftverfejlesztés, ha ezt tényleg lehetne használni. Minden program használná a Bruce Willis API-t, és pár sorban el lehetne intézni mindent. Bár gondolom, kifejezetten erőforrás-igényes megoldás :)

A túlzott használat csak újabb problémákat vetne fel: a programoknak várniuk kellene, míg Bruce Willis végez a listában előttük lévő feladatokkal, ha pedig több Bruce Willist példányosítasz a feldolgozás gyorsításához, akkor mindenféle időparadoxonok lépnek fel, ha kettő összetalálkozik. Akár az is előfordulhat, hogy ketten rájönnek, hogy változókat állítgatása helyett egyszerűbb téged kinyírni.
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2012-10-07, 12:34:16Akár az is előfordulhat, hogy ketten rájönnek, hogy változókat állítgatása helyett egyszerűbb téged kinyírni.
Akár már egyedül is, ha adott véges időintervallumon belül X-nél többször hívod meg, ahol X jobb esetben legalább nullától különböző természetes szám.
Chuck Norrisnál fennálna a veszélye hogy negatív.
...
Nekem meg vissza kéne mennem még aludni asszem...

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Ment valakinek már ez a lucid dreaming?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Quote from: Ramiz on 2012-10-07, 20:43:01
Ment valakinek már ez a lucid dreaming?
Ha arra gondolsz, rájöttem álom közben, hogy álmodok, akkor igen.
Rég volt, de arra emlékszem, hogy mindig előre gondoltam, hogy mit csináljak az álmomban, és úgy lett. Olyan volt, hogy valami abszurd módon feljutottam egy faház erkéjére (kb mint a Galaxis Útikalauzban az oszlopokon meditáló fickó), aztán még repkedtem is, és előre terveztem, ahogy a kőfal boltíves kapuján átsuhantam, és hasonlók.
Szal nem olyan volt, mint a többi álom, ahol csak mozizok gondolkodás nélkül.
[reserved]

Werro

Lucid dreaming? Igen.

Ma éjjel egy mini cooperben ültem, ami a kisebbik probléma... a nagyobbik hogy nem úgy gyorsult, ahogy én szerettem volna (vagyis inkább sehogy..) és mostmár azt se mondhatom rá őszintén, hogy nem álmaim autója :P

Próféta

Jó kis friss videó a témában: The Science of Lucid Dreaming, ha valakinek még mond újat

Werro

Ki van otthon álomfejtésben?
Egyik nap egy félig cápa-félig ember alakkal álmodtam.. A szobámban volt egy talicskában.. a szoba még a felújítás előtti formájában pompázott.. Megetettem két kis kb. 8x8 cms húsdarabbal.. aztán az ajtó előtt ültem a földön.. akkor tudtam meg, hogy ki tud jönni a talicskából.. valahogy lazán közlekedett (cápafarokkal és emberi felsőtesttel) A jobb csuklómba mélyesztette a dupla cápa fogsorát és közölte, hogy megehetne ha akarna.. ebből az jött le nekem, hogy megmutatta, hogy bízhatok benne.. aztán kiviharzott az udvarra "úszni" feszültség levezetésképp..  :_piszka:

NLZ

Ez egyértelmű jele az elfojtott szexuális vágyaknak az azonos nem iránt.
:D
[reserved]

Werro

 :lul: tudsz valamit :D
De mégis.. A porcos halakkal vagy a gerinces nőstényekkel azonos nem? :D

NLZ

Quote from: Werro on 2012-10-15, 21:32:22
:lul: tudsz valamit :D
De mégis.. A porcos halakkal vagy a gerinces nőstényekkel azonos nem? :D
Itt már csak a vágyaid szabnak határt. ::)
[reserved]

Werro

#1256
Szerk2.:
QuoteItt már csak a vágyaid szabnak határt.  ::)
:eek: :ejnye: :hopp: Röviden és tömören ;)

Szerk.: jelenleg a feofitinek és protoklorofillok vörösben fluoreszkáló foltjai merítik ki a vágyaimat.. :gyagya:

Cloud


Werro

Quote from: Cloud on 2012-10-15, 23:13:25
:he: What??

Ha arra gondolsz, a vágyaim a levél pigmentjeinek egyik kimutatása körül keringenek. :_piszka:

Rin

#1259
Ma hajnalban egy kegyetlen emberevő vak boszorkány viskójából kellett nagyon óvatosan ellopnom valami rendkívül értékeset, de ügyetlen voltam és észrevett. A sötét, ködös erdőben menekültem előle egy folyó szélén, mire megláttam az egyetlen menekülési útvonalat: egy leszakadófélben lévő, csúszós fémhidat a jeges folyó felett. Épp azt hittem, megmenekültem, mire előkerült NLZ valami bokrokból, és tébolyult nevetéssel, a szemeit forgatva utánam vetődött és lelökött a hídról. Meghaltam. ^^