Készülő (és nem futó) animék

Started by Nimlot, 2006-05-16, 12:23:35

Previous topic - Next topic

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Failure is the default option

Raggie

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-26, 13:50:22
Pár új anime promó videója
Hmmm... a Darker than Black-et már csak a zenéje miatt is meg fogom nézni! :D (nagyon tud a jó öreg Yoko Kanno.. :cool: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kelvor

Quote from: Raggie on 2007-03-26, 17:43:30
Quote from: kikuchiyo on 2007-03-26, 13:50:22
Pár új anime promó videója
Hmmm... a Darker than Black-et már csak a zenéje miatt is meg fogom nézni! :D (nagyon tud a jó öreg Yoko Kanno.. :cool: )

Hajjaj :D Erre az animére (is) érdemes lesz odafigyelni. :jee:

Solid Snake

Quote from: Raggie on 2007-03-26, 17:43:30
Quote from: kikuchiyo on 2007-03-26, 13:50:22
Pár új anime promó videója
Hmmm... a Darker than Black-et már csak a zenéje miatt is meg fogom nézni! :D (nagyon tud a jó öreg Yoko Kanno.. :cool: )
Minden elismerésem a tiétek! Ti hallottatok ebből akármit is?  :lol:
Én a nagy zúgás miatt még max hangerőn se hallottam sokat, így meg lehetetlenség leszűrni a hang milyenségét (a kép és a rajzolás azonban imponál  :jee:).

Raggie

Hát a legtöbből én sem, de a Darker than Blacknek pont az intro-szerű résznél(amikor egy kocsi megy meg lőnek meg bejön a címfelirat*) ott pont egészen jól lehet hallani a zenét(értsd: ki lehet hallani valamit belőle mert éppen alábbhagy valamicskét a zsivaj).
___________
*: ez így elég viccesen hangzott :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

chilip

#516
lehet nem ide kéne irnom, mer ezzel a résszel elkészült, de kijött a KIBA uccsó része... : << 51 >>

edit: megint egy semmitmondó befejezés egy jónak indult animéhez...  :frown:

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2007-03-26, 21:15:29
lehet nem ide kéne irnom, mer ezzel a résszel elkészült, de kijött a KIBA uccsó része... : << 51 >>

edit: megint egy semmitmondó befejezés egy jónak indult animéhez...  :frown:
Alapból laza volt a story, ennél jobbra nem is számítottam :D Sztem szórakoztató kis anime volt R.I.P. :D
[spoiler]Azé Zed a végén egész királyun nézett ki Amil Gaulosan :P[/spoiler]

kikuchiyo

Failure is the default option

Bishop

hát nem sok jóra számíthatunk ezek alapján :frown:
a legtöbb grafikája elég gyenge ahoz képest amit 20007-ben elvárnánk
és elég retrosra sikeredett,az egész sok olyan van amit 1990 ás 2000 között elvárnék de most már elég gagyniak minősűl számomra(nem találtam jobb szót) :ejj:

de a Draker than black sztorija érdekesnek igérkezik,a Heroic Age látványa meg szép,hátha azokból majd kisul valami
meg még a Skull man is elért nálam egy kis érdeklődést

Darkstar

Quote from: carfanatic on 2007-03-28, 00:04:04
hát nem sok jóra számíthatunk ezek alapján :frown:
WTF man. Mindenki attól beszél, hogy nem fogja idővel győzni az új sorozatokat annyi jó/érdekes jön.

És a StrikerS-hez régi Nanoha-s szokás szerint nem adtak ki trailert...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bishop

én nem tudok mindről beszéni csak ami a torrent fájlban volt és azok nagy része elég gyenge szerintem :_piszka:
mondtam is hogy ezek alapján

Dreamcleaver

Quote from: Darkstar on 2007-03-28, 00:06:45

És a StrikerS-hez régi Nanoha-s szokás szerint nem adtak ki trailert...

Oh noez! What to do! No trailer for SritkerS!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Quote from: Dreamcleaver on 2007-03-28, 01:19:45
Oh noez! What to do! No trailer for SritkerS!  :D
Jól látod a problémát. És még mindíg 4 nap 16 óra 38 perc és 20 másodperc van vissza. Ráadásul az artbookomat sem kapom meg hétfő előtt. -.- Viszont legalább befejezték a character page-eket.
[spoiler] :fuk-u:  :D[/spoiler]

Ed & repost:
Ha trailer nincs is, pár animált gifre azért sikerült rátennem a kezem.  :hail:

ed2. : ÉS VAN PREVIEW! Kár, hogy ilyen lassan töltődik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Prof. William

Ha lejött majd rakd fel ide ha nem túl nagy! :)

Darkstar

Itt van, a minősége nem a legjobb, de legalább van.  :appl:
Youtube link
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Sok a terv, kevés az ötlet. Úgy látszik, hogy már az animék is tömegtermelésre álltak, végül is a pénz visszajön, ha meg véletlenül lesz egy-két ötletes és igényesen megcsinált darab, az sem baj. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Prof. William

#528
Quote from: Ramiz on 2007-03-28, 18:59:57
Sok a terv, kevés az ötlet. Úgy látszik, hogy már az animék is tömegtermelésre álltak, végül is a pénz visszajön, ha meg véletlenül lesz egy-két ötletes és igényesen megcsinált darab, az sem baj. :)

Légy erős... AZ animék már rég tömegtermelésben voltak. Mo-ra még régebben csak jobbak jutottak el. Ide is csak azok kerültek fel amik megütötték a szintet de,  a látóhatár kitágulásával (torrent stb.) egyre több animét ismerünk meg és hát ezek között vannak elkeserítően rosszak is. Rengeteg anime (Legalább 30-50%) van ami még a raw fázisig sem jut el olyan szintűen gagyik.  Ahogy egyszer valaki mondta az anime is egy médium mint a film. Vannak benne remek, emlékezetes darabok meg ótvar sz*r -ok is. Csak amíg az amcsi filmekben a arány 95% rossz -5 % jó addig az a animéknél 75% rossz 25% jó. :) Kicsit erős sarkítás de sztem nagyjából fedi a valóságot.

Raggie

Quote from: Prof. William on 2007-03-29, 14:37:55
Légy erős... AZ animék már rég tömegtermelésben voltak. Mo-ra még régebben csak jobbak jutottak el. Ide is csak azok kerültek fel amik megütötték a szintet de,  a látóhatár kitágulásával (torrent stb.) egyre több animét ismerünk meg és hát ezek között vannak elkeserítően rosszak is. Rengeteg anime (Legalább 30-50%) van ami még a raw fázisig sem jut el olyan szintűen gagyik.  Ahogy egyszer valaki mondta az anime is egy médium mint a film. Vannak benne remek, emlékezetes darabok meg ótvar sz*r -ok is. Csak amíg az amcsi filmekben a arány 95% rossz -5 % jó addig az a animéknél 75% rossz 25% jó. :) Kicsit erős sarkítás de sztem nagyjából fedi a valóságot.
Merem feltételezni, hogy Ramiz kolléga nem arra gondolt amire te próbáltad most felhívni a figyelmét. Abban teljesen igazad van, hogy az anime-ipar(jujj de rossz így nevezni... -brrr- :frown: ) már régóta tömeggyártásra van beállva, de azért abban igaza van Ramiznak, hogy mostanság(az elmúlt 4-5 év) naggyon megcsappant a tényleg miőségi és jó animéknak a száma.

Erre lehet azt mondani, hogy amikor "elkezdtem" animéket nézni akkor az azelőtt csinált animékből már csak a jók maradtak fenn és azokat felélve most érzem csak ezt így ,de azért megnézve az évszámokat ez nem igaz. Volt egy nagyon termékeny pár év(kb1995 vagy 1998-tól úgy 2002vagy 2004-ig) amikor szinte minden évben kijött egy vagy két jó anime sorozat. Most meg már azóta szinte semmi.. sajnos így van... szerintem.
(Btw azért annyira nem rossz az amerikai filmeknél sem az arány, mint amennyire mondod. ;) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Prof. William

Azért még most is kijön évente 1-2 jó. :) ÉS az nekem pont elég...

Bishop

Én nem rég óta nézek anime-ket de nekem is feltünt hogy mostanába nincs olyan télleg kiemelkedő alkotás,sőt megmerem kockáztatni hogy a DN volt az utolsó ami még jónak számít a többi vagy az elmegy kategóriába,vagy a jónak igérkezik és a közepén mégis nagy bukás lesz tipusba esik

Ezenkívűl a mérhetetlen loli sze....... khm mennyiség,ok hogy hogy a nagy átlagnak tetszik,de ettől még nem kéne az anime gyártás majdnem 50%-át kitennie

olyanok kénének mint a DN ami komoly de egyben izgalmas is és odatapaszt a képernyőhöz,persze nem azt mondom hogy nincs ilyen és nem is lesz,de lehetne sokkal több

ahogy Raggie mondta kb1995 vagy 1998-tól úgy 2002vagy 2004-ig sokkal több esett egy évre

ezeket csak AnimeDB alapján mondom mivel közel sem láttam eleget, de mégis én sajnos így látom

Fubenalvo

hát most lehet sokan megköveznek, de én 2000 elötti animét egy darabot nem szeretek megnézni... na jó egy kivétel van (CBebop), de lényegében nagyon gagyi hatást keltenek bennem a 80' 90' animék. Persze ebben az is benne lehet, hogy én a 90es években max dragon ball, sailor moon meg a pálya ördögeig jutottam. Engem mára nem tudnak azok lekötni. Lényeges nekem nagyon a grafika, amiben persze eleve hátránnyal indulnak a régiek... de történetileg is. Valahogy nekem nem jönnek be, fene tudja miért, de 2-3 résznél egy sem vitte tovább, és ezért is már régóta, ha látom h 1 anim 2000 elötti, akkor le sem töltöm, mert tudom nem tudna lekötni.
Szóval lehet ezt már köv generációnak nevezni, de én azt tartom, hogy ma több jó anime jön ki évre lebontva mint anno. Hát ennyi...  :smile:

Rounin

Quote from: Fubenalvo on 2007-03-30, 18:12:22
hát most lehet sokan megköveznek, de én 2000 elötti animét egy darabot nem szeretek megnézni... na jó egy kivétel van (CBebop), de lényegében nagyon gagyi hatást keltenek bennem a 80' 90' animék. Persze ebben az is benne lehet, hogy én a 90es években max dragon ball, sailor moon meg a pálya ördögeig jutottam. Engem mára nem tudnak azok lekötni. Lényeges nekem nagyon a grafika, amiben persze eleve hátránnyal indulnak a régiek... de történetileg is. Valahogy nekem nem jönnek be, fene tudja miért, de 2-3 résznél egy sem vitte tovább, és ezért is már régóta, ha látom h 1 anim 2000 elötti, akkor le sem töltöm, mert tudom nem tudna lekötni.
Szóval lehet ezt már köv generációnak nevezni, de én azt tartom, hogy ma több jó anime jön ki évre lebontva mint anno. Hát ennyi...  :smile:

Én ezt sznob faszságnak hívom. :rolleyes:
A könyvekről is így vélekedsz? :angyali:

Szerk:
"You can't report your own post to the moderator, that doesn't make sense!"
Pedig jókisfiú akartam lenni...

Cobra

Pedig nem egy 2000 előtti anime van, ami grafikában veri sok 2000 utáni alkotást. Persze azok még nem DVD minőségre készültek, de a részletek kidolgozása sokszor nagyságrendekkel jobb, mint pár mostani nagyobb címnél is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Akkor tulajdonképpen mi az, amit ide szabad írni, és mi az, amit nem? :D
Egyébként igen, érdekel a véleményed minket, érdemes volt szenvedned vele. Mivel nekem még sokkal kevesebb időm lesz új sorozatokba belenézni (pláne, hogy sokuk jó eséllyel betli lesz), ezért inkább átvettem egy részét (kb 60%) annak a listának, amire te azt írtad, hogy érdekel (-romantikus cuccok, -Aika (túl kevés... :hehe:), -mecha). Meg hozzávettem az Afrót :whoah: és a Skullman-t. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: Fubenalvo on 2007-03-30, 18:12:22
hát most lehet sokan megköveznek, de én 2000 elötti animét egy darabot nem szeretek megnézni... na jó egy kivétel van (CBebop), de lényegében nagyon gagyi hatást keltenek bennem a 80' 90' animék. Persze ebben az is benne lehet, hogy én a 90es években max dragon ball, sailor moon meg a pálya ördögeig jutottam. Engem mára nem tudnak azok lekötni. Lényeges nekem nagyon a grafika, amiben persze eleve hátránnyal indulnak a régiek... de történetileg is. Valahogy nekem nem jönnek be, fene tudja miért, de 2-3 résznél egy sem vitte tovább, és ezért is már régóta, ha látom h 1 anim 2000 elötti, akkor le sem töltöm, mert tudom nem tudna lekötni.
Szóval lehet ezt már köv generációnak nevezni, de én azt tartom, hogy ma több jó anime jön ki évre lebontva mint anno. Hát ennyi...  :smile:
Szerintem meg manapság az anime fénykora leáldozott, egyre unalmasabb, sablonosabb és pusztán a biztos bevételre törekvő anime készül. Arányában is, de meglepő módon még mennyiségében is sokkal kevesebb jó anime készül, mint mondjuk tíz-húsz éve, ami meglepő, tekintve, hogy mennyire kinőtte magát az IPAR. És ez a baj, hogy most már lassan ez is csak egy "ipar", mint Hollywood. A megrajzoltság pláne egyre idegesítőbb. Kevés az egyéniség, akinek látszik a munkáján, hogy odafigyelt mindenre, energiát szántak a karakterdizájnra, nem csak kiválasztottak a default hajstílusokból, szemszínekből és hajszínekből egy kombinációt, tesznek még valami megkülönböztetést (szemüveg vagy sapka) és kész egy "egyéniség".
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: Prof. William on 2007-03-29, 14:37:55
Légy erős... Az animék már rég tömegtermelésben voltak. Mo-ra még régebben csak jobbak jutottak el. Ide is csak azok kerültek fel amik megütötték a szintet de,  a látóhatár kitágulásával (torrent stb.) egyre több animét ismerünk meg és hát ezek között vannak elkeserítően rosszak is. Rengeteg anime (Legalább 30-50%) van ami még a raw fázisig sem jut el olyan szintűen gagyik.  Ahogy egyszer valaki mondta az anime is egy médium mint a film. Vannak benne remek, emlékezetes darabok meg ótvar sz*r -ok is. Csak amíg az amcsi filmekben a arány 95% rossz -5 % jó addig az a animéknél 75% rossz 25% jó. :) Kicsit erős sarkítás de sztem nagyjából fedi a valóságot.
Persze, igazad van, de ha már előjött az (amúgy kézenfekvő) párhuzam a filmiparral: Hollywoodban sem ma indult a remake-elés, nyolcvan éve ugyanúgy csinálták, mint ma, csak míg akkor és azóta sokszor a remake-ek neve ugyanúgy fennmaradt, mint az eredetié, vagy a remake lett a híresebb, addig ma a rókabőrökre nemhogy egy évvel később, de már a megnézése utáni héten nem emlékszik a kutya sem.
Azt a százalékos arányszámot pedig szívesen kijavítanám... Mondjuk a filmek 10%-ra mondanám, hogy nézhető, a manapság készített animéknek meg max 5%-ra. Persze az amerikai/ázsiai filmek is meg az animék is átmennek egyfajta szűrőn, míg eljutnak ide (persze merőben másfajtán (filmkiadók és mozik üzleti döntései / internet)), de hát ezt elég nehéz lenne vizsgálni, legalábbis én nem látom át.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fubenalvo

#538
Quote from: Rounin on 2007-03-30, 18:40:07
Quote from: Fubenalvo on 2007-03-30, 18:12:22
hát most lehet sokan megköveznek, de én 2000 elötti animét egy darabot nem szeretek megnézni... na jó egy kivétel van (CBebop), de lényegében nagyon gagyi hatást keltenek bennem a 80' 90' animék. Persze ebben az is benne lehet, hogy én a 90es években max dragon ball, sailor moon meg a pálya ördögeig jutottam. Engem mára nem tudnak azok lekötni. Lényeges nekem nagyon a grafika, amiben persze eleve hátránnyal indulnak a régiek... de történetileg is. Valahogy nekem nem jönnek be, fene tudja miért, de 2-3 résznél egy sem vitte tovább, és ezért is már régóta, ha látom h 1 anim 2000 elötti, akkor le sem töltöm, mert tudom nem tudna lekötni.
Szóval lehet ezt már köv generációnak nevezni, de én azt tartom, hogy ma több jó anime jön ki évre lebontva mint anno. Hát ennyi...  :smile:

Én ezt sznob faszságnak hívom. :rolleyes:
A könyvekről is így vélekedsz? :angyali:

Szerk:
"You can't report your own post to the moderator, that doesn't make sense!"
Pedig jókisfiú akartam lenni...

Könyvekről nem feltétlen Asimov meg Verne könyveket szoktam olvasgatni.
De ettől független animékkel így állok, és tényleg nem tetszenek a régebbiek, ha az volt az anime fénykora, ha nem, nekem a maiak jönnek be és pont. Szal ami nektek nem tetszik mint trend nekem marhára bejön, így örülök magamban inkább mert meggyőzni úgye fogok ennyi otaku-t...  :redface:

Rosszabb animék mint 4 éve?! Meg a világ vége... ?
Nem hiszem! :)

Rounin

Quote from: Fubenalvo on 2007-03-30, 21:48:27
Könyvekről nem feltétlen Asimov meg Verne könyveket szoktam olvasgatni.
De ettől független animékkel így állok, és tényleg nem tetszenek a régebbiek, ha az volt az anime fénykora, ha nem, nekem a maiak jönnek be és pont. Szal ami nektek nem tetszik mint trend nekem marhára bejön, így örülök magamban inkább mert meggyőzni úgye fogok ennyi otaku-t...  :redface:

Rosszabb animék mint 4 éve?! Meg a világ vége... ?
Nem hiszem! :)

Képzeld el, én sem csak Asimovot olvasok, Vernét meg nem kedvelem. Otaku meg nem vagyok, csak bántja a szemem az efféle értékrendszer.

Hittel különben sem lehet vitatkozni, legfeljebb veszekedni.